gaat door Aanpak gemeentehuis PZC Ook Jeanette past de blauwe stofjas PZC 150 VOLVO OCCASIONS SP Hulst schopt tegen heilige huisjes Raad mag nog niet mee op drugsreisje Nieuw West overweegt vertrouwen op te zeggen in eigen wethouder Vrouwelijke keurmeester Foutje, bedankt! GEEN 0CCASI0NDAGEN... WEL LAGERE PRIJZEN vrijdag 27 oktober 2006 15 Kamer is gedoe NS-stations zat DEN HAAG - Het moet afgelopen zijn met het gedoe over de Zeeuwse stations. Dat betoogde PvdA-Kamerlid Dijks- ma gisteren tijdens de begrotingsbehandeling van Ver keer en Waterstaat. Met haar CD A-collega Van Hijum diende ze een amendement in waarin 70 miljoen euro wordt vrijgemaakt om de reistijd op het spoor te verbete ren. Als minister Peijs dat geld gebruikt om oneffenheden in de dienstregeling 2007 glad te strijken, dan moet het meteen ook afgelopen zijn met de onzekerheid over het openhouden van de NS-stations Krabbendijke, Kapel- le-Biezelinge en Arnemuiden, vond Dijksma. „We blijven geluiden horen dat de NS onwillig zijn daar iets aan te doen. Dat accepteren wij gewoon niet." Ze kreeg bijval van Van Hijum en SGP-Kamerlid Van der Staaij. SGP wil af van Scheidingsverdrag DEN I-IAAG - SGP-Kamerlid Van der Staaij wil dat de re gering een inventarisatie maakt van oude verdragen die moeten worden geactualiseerd of afgeschaft. Plij denkt daarbij aan het Scheidingsverdrag dat Nederland en Bel gië in 1839 sloten, waarin is afgesproken dat Antwerpen bereikbaar moet zijn voor zeeschepen. „Het is toch ab surd dat de doorvaart van oceaanstomers op de Wester- schelde wordt bepaald door een verdrag uit de tijd van de zeilschepen?", aldus Van der Staaij gisteren tijdens de be grotingsbehandeling van Verkeer en Waterstaat. Ross waarschuwt provincie DEN HAAG - Staatssecretaris Ross (CDA, Volksgezond heid, Welzijn en Sport) dreigt met 'gepaste maatregelen' tegen de provincie als aan het eind van het jaar de wacht lijsten voor het Advies- en Meldpunt Kinderbescherming (AMK) niet zijn weggewerkt. Ze schrijft dat aan de Twee de Kamer. Als het om de wachtlijsten in de jeugdzorg gaat, is Zeeland goed bezig, maar voor het AMK hoort Zeeland met vijf andere regio's tot de achterblijvers. Ross heeft voor deze provincies eenmalig 5 miljoen euro be schikbaar gesteld. Ze heeft 'concrete en harde afspraken' gemaakt hoe daarmee de problemen moeten worden opge lost. Ze verwacht dat de provincie op haar beurt ingrijpt als blijkt dat het bureau jeugdzorg zich niet houdt aan de gemaakte afspraken. Gedeputeerde G. van Heukelom (SGP, Jeugdzorg) maakt zich niet ongerust. „We hebben een aanvalsplan gemaakt en opgestuurd.naar het ministe rie. Op 1 januari zijn de problemen uit de wereld." Uitzaaien Ierse mosselen mag weer DEN HAAG - Minister Veerman (CDA, Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit) heeft een nieuwe vergunning verleend voor het uitzaaien van mosselen en platte oes ters uit de Ierse en Keltische zee in de Oosterschelde. De Raad van State vernietigde een eerder verleende vergun ning omdat er geen 'passende beoordeling' bij zat waaruit blijkt dat hierdoor geen schade wordt aangericht aan de natuur. De hernieuwde vergunningaanvraag heeft wel zo'n passende beoordeling. Het onderzoek daarvoor is uit gevoerd in opdracht van de mosselsector, de provincie Zeeland en het ministerie. Bovendien is gesproken met be langhebbenden, waaronder de natuurorganisaties die de vorige vergunning hebben aangevochten. Veerman is er van overtuigd 'dat de vergunde activiteit de natuurlijke -kenmerken van het betrokken gebied niet zal aantasten'. door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster fractie van de Socialistische Partij wil het ambtsgebed in de gemeente ter discussie stellen. Fractievoorzit ter G. van Unen probeerde gis teravond in de commissie Alge meen Bestuurlijke Zaken een de bat uit te lokken over de verhou ding tussen het ambtsgebed enerzijds en anderzijds het be ginsel van scheiding tussen kerk en Staat. In Hulst is het uitspreken van het ambtsgebed door de burge meester voor aanvang van de ge meenteraadsvergadering, zoals in veel Nederlandse gemeenten, een oude traditie- Van Unen kreeg de inspiratie voor haar vraag door een aan al le Nederlandse gemeenten ge richte brief van minister Rem- kes. Hij geeft hierin zijn visie op het ambtsgebed nadat twee Ka merleden van de PvdA daar on langs vragen over stelden, Vol gens Remkes is het ambtsgebed weliswaar een godsdienstige ui ting, maar staat het iedereen vrij aan het gebed deel te nemen of al dan niet respect te tonen (zoals opstaan). Het gebed mag opgenomen worden in het regle ment van orde, maar dat hoeft niet. Als gemeenten hier wel voor kiezen, en de bepalingen in het reglement laten niet ieder een vrij, dan zegt Remkes op te zullen treden. Tot een discussie kwam het gis teravond echter niet. WD-frac- tievoorzitter L. Reyns sprak van een Hulster traditie die gewoon voortgezet moet worden en CDA'er A, Totté vroeg zich af waar ze zich eigenlijk druk over maakten. In de rondvraag schopte Van Unen opnieuw tegen een heilig huisje; zij vindt dat raadsleden de stembureaus niet zouden mo gen bemannen. „Omwille van de partijdigheid." Ook nu begre pen de andere commissieleden niet waar Van Unen zich druk over maakte. „Als in mijn stem bureau een raadslid maar een béétje de indruk geeft niet onaf hankelijk te zijn, vliegt-ie er meteen uit!", aldus Hegger, al ja ren voorzitter van een van de stemlokalen in de gemeente. agenda I STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregorïuseentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Biljarten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; 13.30 uur: KBO bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur; Koersbal; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur; Biljar ten, pieren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, computeren, Engels; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules; Tuincentrum Life en Garden, 18.30 uur: Halloween-Kids-Party; KLOOSTERZANDE - Hotel de Linde, 18.45 uur: Halloween-optocht; Bar de Klaroen, 22 uur: Optreden De Maffoos; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Anbo biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande. 15.30 uur: Kreatieve Vorming; SPUI - De Drie Gehughten, 19.30 uur: Kindercafé; 21.00 uur: Open huis TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Bil jarten, klaverjassen; 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur; Jeugdcentrum Meetpoint; 20.00 uur: Fa milie bingo; De Honte, 14.00 uur: Bijeen komst lotgenotencontact borstkankerpa- tiënten; VOGELWAARDE - 't Gelaag, 13.30 uur: Koersbal; WESTDORPE - De Baeckermat, 17.30 uur: Halloween party. (Advertentie) door Peter Oggel IJZENDIJKE - „De vogel begint goed aan de snavel", noteert de keurmeester op de Keurlijst Kleurkanaries van de Nederlandse Bond van Vogelliefheb bers. Plaats van handeling is het Jeugd- gebouw in IJzëiidijke, aan de voora vond van de jaarlijkse tentoonstelling van de plaatselijke vogelvereniging Vo gelvreugd '79. Ruim vijfhonderd vogels, te beoordelen door mannen in blauwe stofjas. En één vrouw, nóg zonder stof jas. Is getekend: Jeanette Verburg. Een mannengemeenschap is het, de wondere wereld van de vogelliefheb bers. Zeker als het gaat om de kern-mees ters. En die mannen praten in voor bui- tenstaandersvaak onbegrijpelijk jar gon, over melanine en lipochroom, over kleurslag en bevedering. En de vrou wen, die zijn er doorgaans als dankbare vrijwilliger bij één van de vele vereni gingsactiviteiten, voor de koffie en de koeken bij het jaarlijkse hoogtepunt: De Tentoonstelling. Maar er is een kentering waarneem baar. Het bewijs zit aan een lange tafel in een zijvleugel van het Jeugdgebouw in IJzendijke. Daar zit, vier kooitjes met kwetterende inhoud voor haar, Jea nette Verburg. Goedlachs, met man en kinderen woonachtig in het Zuid-Beve- landse Waarde. En vooral: de eerste en enige Zeeuwse vrouwelijke kleurkana- riekeurmeester in spe. 'Bijzitter', is ze nu nog in het team der keurmeesters, wat zoveel wil zeggen als: in opleiding. En dus kijkt de keurmeester ter linker hand haar beoordelingen nog nauwge zet na_. Teken Maar straks, om precies te zijn in janua ri 2008, draagt Jeanette zelf die blauwe stofjas, zeg maar: het uniform van de keurmeester. Dan moet ze nog wel even haar tweejarige opleiding met goed ge volg afronden. „Want die stofjas is niet zomaar een jas. Het is een teken van be kwaamheid..." Jeanette is er ééntje van nog geen hand vol in het hele land, lacht ze. „Want dit is inderdaad een mannenwereldje. Maar denk niet dat ik me nooit welkom heb gevoeld, de samenwerking en de ac ceptatie is uitstekend." Je zou toch denken: Jeanette kreeg de liefde voor de vogeltjes van huis uit mee. Niks daarvan, vertelt ze. „Ik kreeg mijn eerste koppeltje parkieten toen ik vier jaar was. Eigenlijk niet naar de zin van mijn ouders. Tot overmaat van ramp waren er ineens eitjes, en die kwa men nog uit ook. Ik vond het fantas tisch. En zo werd het kooitje langzamer hand een volière. Want het kweken en verbeteren had mijn hart gestolen." Wat eerst een hobby was, groeide haast onweerstaanbaar uit tot een ziekte', vertelt ze. Een collega verbetert haar di rect: „Je moet zeggen: een passie." Want ze trouwde ook nog eens in het wereldje van de vogelliefhebbers: haai man is voorzitter van het district Zee land van de Nederlandse Bond. En haar jongste zoon (van drie jongens) is ook alweer druk bezig met zijn kanaries. Een aantal jaren terug schreef Jeanette als eens in voor de opleiding keurmees ter. Huis en gezin stonden vervolg toen nog in de weg, maar met het opgroeien van de kinderen begon ze in september vorig jaar opnieuw. Eerst vier maanden zich bekwamen in kleurherkenning", in januari dit jaar met succes afgesloten met een examen in Apeldoorn. Het lijkt simpeler dan het is. Jeanette: „Want er zijn meer dan vierhonderd verschillende kleurcombi naties..." Fanatieker Na januari elke maand een dag op les naar Maasland, praktijk en theorie, met tussentijdse toetsen, acht modules. Ze zegt: „Ik had vogels, mijn man had vo gels. Bij ons trouwen was er eerst een slaapkamer met broedkooitjes. Die slaapkamer werd vervolgens de zolder. Ik ben elke dag met vogels bezig. Want eigenlijk ben ik fanatieker dan mijn man." De tentoonstelling van Vogelvreugd '79 in het Jeugdgebouw is te bezichtigen vanavond van 20.00 tot 22.00 uur. zater dag van 13.30 tot 22.00 en zondag van 9.00 tot 17.30 uur. Jeanette Verburg was er al vroeg bij: Ik kreeg mijn eerste koppeltje parkieten toen ik vier jaar was. Eigenlijk niet naar de zin van mijn ouders, maar ik vond het fantas tisch." foto Wim Kooyman Oosterse kunst kan uw inrichting extra's geven. Vertrouwd adres voor een handgeknoopt tapijt, zowel modern als klassiek. Deskundig advies. 40 jaar ervaring. 100% garantie. Bezichtiging thuis. Reparatie reiniging. Inruilen en taxatie. www.sarouk.nl Marconistraat 30 - 4461 HH Goes Woonboulevard - tel. 0113-227101 dachte speelde om een motie van wantrouwen tegen wethou der J. Boogaard (Gemeentebe langen) in te dienen. ,„Toch doen we dat op dit mo ment niet. Over het intrekken van het vertrouwen in een wet houder moet je niet te licht den ken. Wij gaan ons daar in de ko mende dagen over beraden. Wel is het zeker dat door dit besluit de coalitie vanaf nu niet meer uit vier, maar uit drie partijen bestaat", aldus Meijer. Eerder stelde hij al dat zijn partij de kiezers altijd heeft beloofd voor een goedkoop gemeentehuis te strijden. „En wij houden ons aan ons woord. Rosendaal heeft laten zien dat hij zijn politieke jas net zo makkelijk inruilt voor een regentenpak. Wij kunnen zijn fabelachtige rekenwijze niet volgen. Want vijf en zeven miljoen euro is volgens ons toch echt verschillend", zei Meijer. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) t WoutBareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR HULST Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzen- se gemeenteraad mag volgende week niet met het college van B en W mee naar Venlo om te kijken hoe men er daar in ge slaagd is een koffieshop bij de grens te realiseren. Burgemeester en wethouders willen eerst zelf op onderzoek en in een later stadium mag de raad ook nog eens op reis naar Limburg, beloofde burgemees ter J. Lonink in de commissie Be stuur en Middelen. Deze gang van zaken wekte eni ge wrevel bij een aantal raadsle den. „Er is beloofd dat de raad' ook mee mag", wist onafhanke lijk raadslid P. Broekhuysen stellig. Hij kreeg bijval van PI. Siersema (CDA) en D. Oggel (ChristenUnie), Ook zij waren in de veronderstelling dat de vol tallige raad zou afreizen naar Venlo. „De raad heeft aan B en W gevraagd een onderzoek uit te voeren naar de vestiging van een koffieshop bij de grens. Het voegt niets toe om nu met een grote groep naar Venlo te gaan", motiveerde Lonink de collegebeslissing. „We moeten voorkomen dat de raad op de stoel van B en W gaat zitten. Wat beslist niet wil zeggen dat we de raad buitenspel zetten." Zodra het onderzoek is uitge voerd en het college met een eindvoorstel komt, is het vol gens Lonink tijd om in de bus te stappen naar Venlo. (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231 231 BRESKENS - Wat is dat nou? De perfecte manier van werk creëren? Nee, toch niet, het is een foutje. Vorige week gaf de gemeente Sluis een aannemer nog opdracht om een aantal betonblokken tussen het fietspad en de rijbaan in de Dorpsstraat in Breskens een lik gele verf te geven. Zodat ze weer goed zouden opvallen. Maar... een week later is er helemaal niets meer te zien. De betonblokken zijn foetsie. Reden? Rioleringswerkzaamheden. „We hebben een foutje gemaakt. We hebben over het hoofd gezien dat deze blokken zouden worden ver wijderd. Heel erg slordig, maar goed: het zet ons weer op scherp. Het foutje kost ons gelukkig niets", zegt woordvoerster M. Reinhoudt van de gemeente Sluis. Overigens worden de blokken vanwege de herin richting van de Dorpsstraat niet meer terugge plaatst. foto Peter Nicolai jnpr Raymond de Frel SLUIS - Het gemeentehuis van Oostburg wordt voor 6,9 mil joen euro verbouwd, maar de grote vraag is of verantwoorde- jjk wethouder A. Rosendaal daar ooit in zal plaatsnemen. $jn partij Nieuw West beraadt ycli de komende dagen op de vraag of zij het vertrouwen in |em opzegt. De coalitiepartij stemde gister- avond tijdens een tumultueus verlopen raadsvergadering als énige partij tegen het voorstel van het college om alle ambtena- ien op één centrale plek in Oost- burg te huisvesten. Een ruime ^eerderheid in de raad maakte dus een einde aan een jaren sle pende kwestie die het nodige Stof heeft doen opwaaien. De kwestie kostte bijvoorbeeld wethouder R. Leentfaar, die het gisteravond niet kon laten om i, ijdens een inspreekbeurt de fractievoorzitters van de coali- iepartijen 'draaikonten' te noe- pien, in de vorige raadsperiode zijn positie als eerste man op de CDA-lijst. Ook in de onderhandelingen na (te gemeenteraadsverkiezingen 'was de raadhuissoap hét onder- verp van de coalitiebesprekin gen. Nieuw West stelde immers steevast dat een forse investe ring in de gemeentelijke huisves ting helemaal niet nodig was, in ATB- Toertocht SAS VAN GENT - Tourclub Sas van Gent houdt zondag voor de twaalfde keer de Cargill ATB-tocht. (j Liefhebbers kunnen zich tussen L30 en 10.30 uur inschrijven voor een recreatieve tocht van 30 of 45 kilometer in de kantine van de voetbalvereniging Com 15 Boys in Sas van Gent. Bij het uit- 11 zetten van het parkoers is er re- 'e kening mee gehouden dat de pa tten ook na of bij regen goed be rijdbaar zijn. Na afloop is er ge legenheid om te douchen en de fiets af te spuiten. Voor meer in formatie: 0115-454377. tegenstelling tot de overtuiging van de PvdA en D&T. Door aan sluiting van het CDA, Gemeente belangen en de WD wist de par tij toch een meerderheid voor een coalitie te creëren. Niet veel later werd in het bestuursak koord een maximuminvestering van vijf miljoen euro vastgelegd door de vier coalitiepartijen. Vo rige maand presenteerde Ros endaal echter alsnog een plan voor 6,9 miljoen euro, maar om dat de jaarlasten laag werden ge houden (248.000 euro) vond hij zijn verhaal goed verdedigbaar. Dat onderstreepte hij ook gister avond meerdere keren. Zijn eigen partij Nieuw West vond dat allesbehalve. Zij gaf gisteravond tijdens een verhitte discussie aan ernstig aan de ge loofwaardigheid van de wethou der te twijfelen. De PvdA deed dat ook, al ging zij wel mee met het collegevoorstel voor de ver nieuwbouw. Desondanks dien den de sociaal-democraten een motie van wantrouwen in tegen Rosendaal, omdat zij zijn onder bouwing 'zwalkend' en 'onge loofwaardig' vonden. Nieuw West-fractievoorzitter PI. Meijer vroeg daarop om een schorsing, om even later te melden dat het 'erg verleidelijk was om met de motie mee te gaan'.. Net zoals zijn partij om dezelfde reden (ge loofwaardigheid) even met de ge- op maandag 1?m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur BLUEKEWS 50 www.bluekens.eom )"'111 Bergen op Zoom - Roosendaal VOLVO voluo dealer Breda - Oosterhout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 53