Verwest wil kansen keren Dammer Allaart verrast al weken Dreischorverdediger wacht al vijf weken op competitiezege uitslagen Maastricht voornaamste kandidaat NK wielrennen vrijdag 27 oktober 2006 Ichoute klaar oor eerste winst Irouwershaven ÈBIKZEE - In de vierde klas- B staat morgen de derby tus- d Brouwershaven en Mevo op Iprograrama. Voor Brouwers- iven-ti'ainer Nico Schoute is «aast een derby vooral een (Cèien met oude bekenden. jar Mevo strijdt om de prijzen dit seizoen voor Brouwersha ven overgangsjaar. Schoute i jent een groot aantal nieuwe tiers in te passen. In zeven opetitièduels pakte de ploeg Klits één punt. Vorige week itd Schoutes ploeg uitgescha- ddinhet bekertoernooi. Tegen mlézee verloor Brouwersha- 2 met 5-1, maar oogstte ioute wel complimenten voor spelopvatting van zijn ploeg. :h wel moed geput uit de 6e- pdstrijd? ito Schoute: „Ja, in principe De eerste helft hebben we (verdedigend aardig gedaan, de tweede helft wilden we il aanvallender gaan spelen ijokten op de 2-2, maar we aden het verschil niet maken. I tegen Zierikzee onder de ahouden, vind ik een goed re- iaat." ei het je wat om tegen Mevo i pelen? Bet is natuurlijk een club die getraind heb. Die jongens die liet eerste zaten toen ik er trai ls- was, spelen er nu weer. lamaast zijn er wat jeugdspe- 15 ingepast en zijn Lee Mol en >ler van de Neut erbij geko- n, Dat zet wel zoden aan de jUk had Mevo vooraf al inge haald voor het kampioen- lap. Ik heb ze tegen WIK zien etballen, en het is een goede eg." door Klaas Verspoor DREISCHOR - „Vroeger had ik altijd een hekel om tegen Renes- se te voetballen, want toen wa ren zij altijd sterker", kijkt Dreischor-speler Jerry Verwest naar de historie. Zondag wordt het verleden heden, want clan treffen de twee ploegen elkaar in Dreischor. Beide teams kunnen wel een op steker gebruiken. Renesse staat voorlaatste in de vijfde klasse B en Dreischor kreeg na drie over winningen vier nederlagen op rij te slikken. Achtereenvolgens gingen Vivoo (3-1), Jong Ambon (7-1), Robur (8-0) en Rimboe (1-0) er tegen Dreischor met de punten vandoor. Tijden veranderen. Met een der de en een vierde plaats in de af gelopen twee seizoenen is het nu even slikken voor Dreischor én voorstopper Jerry Verwest. De afgelopen jaren kwam een derge lijke nederlagenserie niet voor. „Er zaten er een paar bij die niet mis waren. Die staken er bo venuit", weet Verwest. „Tegen Jong Ambon was het echt open huis en werden we overklast. Ik vond dat de beste ploeg. Robur begint er ook aan te komen. Die hebben er wat nieuwe spelers bij gekregen. Bij ons is er dit sei zoen niemand bij gekomen. Op Schouwen wordt er toch weinig gerouleerd wat spelers betreft." Nederlaag Voor Verwest (29) kwam ook de nederlaag tegen Robur hard aan. „Het is voor ons al een tijd je geleden dat er zulke uitslagen tussen zaten. Tegen Robur vie len de goals best snel en na de 4-0 was het eigenlijk helemaal niks meer bij ons. Ik moet zeg gen dat de nederlaag tegen Rim boe onnodig was. Zelf hadden we het betere van het spel. Zij kwamen één keer voor de goal, schoten op de paal en'scoorden in de rebound." Als verdediger baalt Verwest, in het dagelijks leven technisch te kenaar, enorm van alle tegen- goals. Het afscheid van Peter van Beveren was in verdedigend opzicht een flinke aderlating. Verder vertrok Erwin Nelissen dit seizoen naar Zierikzee. „Ik vind het erger dat Peter gestopt is dan dat Erwin weg is gegaan. Die is qua instelling toch wat minder. Dat had Peter niet, die ging er altijd voor. Voor ons is het jammer dat hij voor zijn werk heeft gekozen, maar het is wel begrijpelijk." Met Fred van der Helm moet Verwest nu het centrum dicht houden en aan de zijkanten die nen Kees-Jan Uijl en Leen van der Plelm de aanvallers van de tegenpartij het leven zuur te ma ken. „Ik stond eerst laatste man, maar tegen Rimboe speelde ik als voorstopper en dat vond ik wat prettiger. Fred heeft wat meer loopvermogen en hij loopt de gaten gemakkelijker dicht." Verwest loopt al dertien seizoe nen rond in het eerste elftal van Dreischor en hij speelde in heel wat derby's tegen Renesse. „Er was een tijd dat Renesse een beetje tussen de vierde en de vijf de klasse in zat en ze meestal van ons wonnen, maar nü voet bal ik tegen Renessé om de pun ten te pakken. Ik vind het sowie so wel leuk om derby's te spe len. Dat heeft toch wat extra's." In de laatste drie seizoenen scoorde Verwest twee keer. Vo rig seizoen was hij uitgerekend in de thuiswedstrijd tegen Re nesse (2-2) verantwoordelijk voor de twee goals van Dreischor. „De eerste was na een kopbal van Fred van der Helm. Die veranderde ik van richting", weet Verwest nog. De andere goal scoorde Verwest van grote afstand en daarmee bracht hij Dreischor aan de lei ding. „Dat was de enige keer in al die jaren dat ik twee keer heb gescoord in één wedstrijd. Uniek dus. Ik kom niet zo vaak voor de goal van de tegenstan der." In de thuiswedstrijd tegen Re nesse hoopt Verwest weer eens op drie punten, „Ik ben, na deze nederlagen, alleen met een over winning tevreden. Tegen Rim boe viel het kwartje net de ver keerde kant op, maar misschien komt tegen Renesse de omme keer voor ons." Dartstoernooi in Bruinisse BRUINISSE - Dartclub De Vanger haalde de afgelopen ja ren toppers als Jelle Klaasen en Andy Fordham binnen om een demonstratie te geven in Bruinisse. Voortbordu rend op de opgebouwde organisatorische kennis heeft de Bruse club voor vanavond Pul Darts in de steigers gezet. Dit 501-darttoernooi wordt gespeeld in jeugdsoos De Pul in Bruinisse. Het speelschema biedt plaats aan 32 spelers en is door enkele afzeggingen nog niet helemaal gevuld. De zaal gaat open om 19.30 uur en het toernooi begint om 20.00 uur. Thools dartskampioenschap SINT MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk, in Par tycentrum Haéstinge, is zondag het derde open Thoolse dartskampioenschap. De deelnemers komen uit Ne derland en België. Het toernooi, waarvoor nog tot 11.30 uur ingeschreven kan worden, begint om 12.00 uur. Groot Avontuur trekt zich terug GOES - Het driebandenteam van Groot Avontuur heeft zich per direct teruggetrokken uit de landelijke competi tie driebanden groot. Plet was bij ingewijden al langer be kend dat er wrijvingen waren in het team, maar dit be sluit komt ook voor hen onverwacht. Teamleider Rinus Kramer bleef op de vlakte: „Onze secre taris heeft vandaag nog het bondsbureau ingelicht. Ikzelf heb onze eerstkomende tegenstander geïnformeerd. Over de oorzaak doe ik geen mededelingen." Dat het besluit ge voelig ligt, bleek uit zijn toegift: „Ik wilde niet langer kleuterleider zijn." Roelofs bokst tegen Fries GOES - Bokser Danny Roelofs uit Middelburg bokst mor genavond om de nationale titel in het zwaargewicht. De Walchenaar neemt het in het Rotterdamse WTC-gebouw op tegen Pascal Hartman uit Leeuwarden. De Fries plaats te zich voor de finaleronde door een zege op Mitchel Bal kier. Het is een wedstrijd op het hoogste amateurniveau: de A-klasse. Trainer Lambert Busby heeft veel vertrouwen in een goe de afloop voor zijn pupil. „Hij is sowieso twee koppen gro ter clan die jongen en Danny heeft een paar weken gele den in Sliedrecht zijn visitekaartje afgegeven." Daar klopte de Middelburger de Duitser Ali Atabay. „We kregen toen zelfs de complimenten van Arnold Vanderlij- de." i$ het blijft nog even wachten itfe eerste zege voor Brouw? ihet voetbal word je niet al- 1 beloond voor wat je pres et, maar ik hoop er morgen I op. We zijn klaar voor onze iste zege, maar of het zal ge uren is een ander verhaal. We boen een heleboel blessures legen Mevo mis ik ook weer a paar spelers. Als we gelijk ilen, hebben we het goed ge- an. Je weet het nooit. Mevo is vo, met ups en downs." Winst Wiskerke in Zuidlaren ZUIDLAREN - Chayenne Wiskerke ging gisteren tijdens het internationaal concours hippique van Zuidlaren uit stekend van start. De zeventienjarige amazone uit Kruiningen stuurde de merrie Lorraine in een twee fasen wedstrijd 1.30 meter naar een overtuigende overwinning. De pupil van Jos Lan- sink toonde zich met de Voltaire-dochter ruim vier tellen sneller dan de nummer twee, Nic Cia. Met de merrie VDL Rocksina onder het zadel haalde Wiskerke in de tweede fase een paal naar de bodem en eindigde daarmee op de zesde plaats. Jerry Verwest: „Er was een tijd dat Renesse meestal van ons won, maar nu voetbal ik tegen Renesse om de punten te pakken." foto Dirk-Jan Gjeltema Ritthemse koploper ziet zichzelf niet als kanshebber voor Zeeuwse titel door Niels Bouterse RITTHEM - „Je top bereik je bij denksport rond je dertigste", vertelt Piet Allaart uit Ritthem. Toch voert de zestigjarige boer al zes weken de ranglijst van de Zeeuwse damkampioenschap pen aan. Het is opvallend dat juist hij aan kop slaat. Vorig jaar eindigde hij als voorlaatste in de Zeeuwse hoofdklasse. Allaart noemt dammen een spel letje waar hij toevallig goed in is. De Ritthemer speelt al bijna heel zijn leven. „Het leukste van dammen is je met een ander me ten. Dat is de uitdaging. Ook al speel je in een clubcompetitie, het blijven individuele wedstrij den." Allaart oefent tegen de compu ter. „Van mijn oudé computer won ik nog wel eens een potje, maar tegen mijn huidige lukt dat niet meer." De pc is naast te genstander tevens zijn 'personal trainer'. „De computer op zich is een dom ding, maar als je de juiste gegevens invoert, kan hij best handig zijn." Zo analyseert de denksporter na elke partij de gemaakte zetten en bekijkt hij of er toch geen mogelijkheden waren geweest op winst. „In mijn laatste wedstrijd tegen Daaf Kasse stond ik voor, maar heb ik geen moment winstkansen gehad. Een remise was dus een goede uitslag." NK Van Allaarts concurrenten zijn genoeg wedstrijden te vinden in de database, maar als hij zoekt op zijn eigen naam komt hij niet veel resultaten tegen. „Ik ben er een tijd tussenuit geweest en heb hierdoor weinig gedamd," legt hij uit. Allaart was vijftien jaar toen hij voor het eerst mee deed aan de Zeeuwse jeugdkam pioenschappen. „Die won ik drie keer achter elkaar. Tot ik vanwege mijn leeftijd niet meer mee mocht doen." Ook op het na tionaal kampioenschap waagde hij zijn kansen. „He heb twee keer meegedaan: de eerste keer eindigde ik als voorlaatste en de tweede keer als vierde. Een hele verandering binnen een jaar. In dat tweede kampioenschap werd Ton Sijbrands eerste." Het damfenomeen was toen nog maar dertien jaar. Op 27-jarige leeftijd begon de landbouwer aan een universitai re studie economie in Leiden. Daarna kreeg hij werk als eco noom op de universiteit in Lei den. „In mijn tijd als leraar heb ik Jan Peter Balkenende nog zijn eerste economielessen gege ven." Allaart hield de familie boerderij in Ritthem achter de hand en reisde vier dagen per week op en neer tussen zijn woonplaats en Leiden. Daarna werd dat Den Haag en weer la ter Tilburg. Pas vijf jaar geleden besloot hij weer te gaan boeren. Tussen het graan en suikerbieten verbou wen, besteedde Allaart steeds Piet Allaart: „De computer op zich is een dom ding, maar als je de juiste gegevens invoert, kan hij best handig zijn als personal trainer." foto Ruben Oreel meer tijd aan zijn hobby: dam men. „Sinds vorig jaar dam ik weer mee met de Zeeuwse kam pioenschappen. Het was een beetje een ongelukkig jaar: ik stond vier wedstrijden op winst, maar eindigde twee ervan nog met een remise en twee met ver lies." Hij degradeerde dan ook bijna uit de hoofdklasse. Door het te rugtrekken van Bennie Provoost en Leopold Sekongo mocht de nummer elf (van de twaalf deel nemers) op het hoogste Zeeuwse niveau blijven dammen. Het afgelopen jaar staat in schril contrast met de start van dit damseizoen. Sik heb nu na vier ronden al één punt meer dan in heel het vorige seizoen bij elkaar." De vooruitgang is volgens Alla art te danken aan betere concen tratie en het vertrek van de twee beste dammers (Provoost en Leo pold) uit de competitie. „Bij de kampioenschappen moest ik mijn wedstrijden in de middag spelen. Dat was ik niet gewend. Ik denk dat mijn bioritme wat van slag was. Daar heb ik aan moeten wennen." Door zich be ter te concentreren damt Allaart dit jaar scherper. „Ik had ook wel verwacht dat het beter zou gaan, maar niet dat ik zes we ken nummer één zou staan. Ik sta wat gelukkig aan kop, vind ikzelf." Allaart ziet zich de Zeeuwse ti tel niet winnen dit jaar. „Een stuk of zes dammers staan vlak achter me. We ontlopen elkaar niet zo veel. Uit deze competitie zou ik wel een topdrie kunnen •selecteren, maar daar zit ik zelf niet bij." Sotogrande (Spa). Volvo Masters, fi nale Europese Tour. Eerste ronde: 1. Lara (Spa) 66 slagen (-5), 2. Fasth (Zwe), Green (Aus), McDowell (GBr) 67, 5. Ed- fors (Zwe), Angel Jiminez (Spa) 68. Hoogeveen. Essent-toernooi. Kroongroep, vierde ronde: Sokolov (Ned)-Polgar (Hon) 0-1, Topalov (Bul)— Mamediarov (Aze) 1-0. Stand: 1Polgar 3,5, 2. Mamediarov 2,5, 3. Topalov 1,5, 4. Sokolov 0,5. Basel. Mannen. Tweede ronde: Ferrer (Spa/5)-Novak (Tsj) 2-6 6-3 6-3, Wawrinka (Zwi)-Hen- man (GBr) 2-6 7-6 (4) 6-4, Del Potro (Arg)-Bastl (Zwi) 6-3 6-2, Srïchaphan (Tha)-Chela (Arg/9) 6-4 6-3, Gonzales (Chl/3)—Fish (VSt) 6-7 (5) 6-4 7-6 (8), Aca- suso (Arg/7)-Kohlschreiber (Dui) 7-6 (1) 6-1. Lyon. Mannen. Tweede ronde: Grosjean (Fra/6)—Saul- nier (Fra) 7-6 (5) 6-2, Malisse (Bel/7)-Benneteau (Fra) 6-2 7-6 (5), Gine- pri (VSt)-Greul (Dui) 6-1 6-2. Sint Petersburg. Mannen. Tweede ronde: Koenitsin (Rus)-Haas (Dui/4) 7-6 (4) 4-6 6-2, Hernych (Tsj)-Art- hurs (Aus) 6-4 6-4, Ancic (Kro/3)—Sluiter (Ned) 6-3 6-4, Johansson (Zwe)-Joeznï (Rus/7) walk over, Linz. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/1 )-Da- niilïdou (Gri) 7-5 6-1, Jankovic (Ser/6)-Vesnina (Rus) 6-7 (4) 6-4 6-2, Stosur (Aus)-Chakvetadze(Rus) 6-4 6-4, Ivanovic (Ser/5)-Radwanska (Pol) 6-2 6-2. Betaald voetbal. Eredivisie. Willem II-AZ 0-4 (0-1). 13. De Zeeuw 0-1, 53. Martens 0-2, 63. Dembélé 0-3, 84. Koevermans 0-4. Scheidsrechter: Bossen. Bijzonderheid: 7. Den Ouden (Willem II) mist strafschop. Aantal toe schouwers: 12.200. Willem II: Sengier; Van der Struijk (77. Wau), Hermans, Baelum en Valencia; Imschoot (65. Kerekes), Assou-Ekotto, Kargbo en Nieuwendaal (55. Messou- di); Den Ouden en Bobson. AZ: Sinouh; Steinsson, Jaliens, Opdam en De Gier; Mendes da Silva, De Zeeuw, Schaars (79. Molhoek) en Martens; Ar- veladze (62. Koevermans) en Dembélé (70. Lens). NAC Breda-FC Utrecht 2-1 (1-0). 9. Zwaanswijk 1-0, 50. Fortuné 1-1, 90. Slot 2-1. Scheidsrechter: Vink. Gele kaart: Leonardo, Zonneveld, Diba, Stam (NAC Breda), Dickoh, Kruys, Caluwé (FC Utrecht). Aantal toeschouwers: 14.834. NAC Breda: Zoetebier; Stam, Penders, Zwaanswijk en. Mtiliga; De Graaf (83. Slot), Matijssen en Zonneveld (83. Van Gessel); Diba, Leonardo en Pinas (62. Rigters). FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Broer- se, Dickoh en Braafheid; De Jong (83. Somers), Caluwé en Kruys; Van der Gun, Fortuné en Kopteff (79. Douglas). Feyenoord-FC Twente 2-1 (0-1). 30. Tourna 0-1, 47. Huysegems 1-1, 85. De Guzman 2-1. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Hofs, De Guzman (Feyenoord), Heubach (FC Twente). Aantal toeschou wers: 35.000. Feyenoord: Timmer; Tiendalli, Lucius, Bahia en Leonard (46. De Guzman); Buijs, Greene en Hofs (81. Boussa- boun); Vincken (77. Kolkka), Charisteas en Huysegems. FC Twente: Boschker; Wilkshire, Wie- laert, Zomer en Heubach (73. Wellen- berg); Bakircioglu, Oude Kamphuis (81. Brama), Engelaar en Tourna; Bakkal (77. Sibum) en N'Kufo. Stand: Ajax 9 8 ,0 1 24 24- 7 PSV 9 7 1. 22 24- 6 AZ 9 6 2 T 20 26- 9 Groningen 9 5 2 2 17 18- 14 FC Twente 9 5 2 2 17 18- 14 RodaJC 9 5 2 2 17 10- 9 Feyenoord 9 4 2 3 14 13- 15 Heerenveen 8 4 1 3 13 16- 9 FC Utrecht 9 4 1 4 13 15- 12 NAC 9 4 1 4 13 10- 16 Heracles 9; 3 2 4 11 9- 11 NEC 9 3 2 4 11 7- 11 Excelsior 9 3 1 5 10 12- 14 Vitesse 8 3 0 5 9 11- 13 RKC 9 1 4 4 7 9- 20 Willem II 9 2 1 6 7 7- 18 ADO Den Haag 9 0 1 8 -T 5- 17 Sparta 9 0 O 8 6- 25 Acapulco. World Tour beachvoliey- bal. Vrouwen, eerste ronde: Nystrom/Nystrom (Fin)—Kadijk/ Mooren (Ned) 2-1 (12-21 21-18 15-11). door Patrick Delait MAASTRICHT - Maastricht is de voornaamste kandidaat om in 2007 het NK wielrennen te or ganiseren. Andere gegadigden Landgraaf en Dinkelland (Over ijssel) hebben in overleg met Maastricht besloten om voorlo pig in de wachtkamer te blijven. Reden voor dit opmerkelijke be sluit is de tumultueuze aanloop naar het NK 2006 dat na lang touwtrekken aan Maastricht werd toegewezen. Ook toen wa ren Landgraaf en Dinkelland al kandidaat. Door elkaar niet lan ger te beconcurreren, willen de drie kandidaten een financieel opbod vermijden. Dinkelland en Landgraaf willen hun kans wel wagen in 2008 en 2009. Aan het NK wielrennen hangt een prijskaartje van 150.000 euro, exclusief organisa tiekosten. Hoewel Maastricht zich nog niet officieel kandidaat heeft gesteld, bevestigt woord voerder Joep Delsing van de ge meente dat de Limburgse hoofd- stad weer in de running is voor het NK. Als de Maastrichtse politiek het licht op groen zet, dan zal het NK in elk geval worden verre den op een ander parcours dan afgelopen zomer, Als alternatief ligt er een route die deels over het grondgebied Margraten voert. Voornaamste hindernis is dan de Bemelerberg. De knoop over de toewijzing van het NK wielrennen wordt vermoedelijk nog dit jaar door gehakt. GPD i lecordaantal eelnemers aan oorwedstrijd K dressuur wil atlete niet EN HAAG - De Griekse atlete ilarina Thanou is niet welkom teen atletiekclub in het Engel- Milton Keynes. De sprintster !iS vanaf 22 december weer ifedoen aan wedstrijden na '"schorsing van twee jaar. éanou, die zilver won op de IC meter tijdens de Spelen van «0, miste met collega Kostas uteris drie controles in de to'oop naar de Spelen van 104 in eigen land. algens haar advocaat zocht de I-jarige atlete een plek waar dn alle rust kan trainen. Die Kht ze in Engeland gevonden j hebben. De atletiekclub in Uton Keynes werd echter plat heid door allerlei media en !f' daarna weten geen zin in feel commotie te hebben. VtyRTR EIKANT - De successen van iky van Grunsven zorgden o aantal jaren geleden voor in enorme impuls in de dres- iirsport. Het aantal wedstrijd- te in deze hippische disci- ine kende ook in Zeeland een torme groei. )lg is dat aan de eerste lectiewedstrijd voor het leuws kampioenschap voor arden klasse Z1 en Z2, die irgen in Heikant gehouden )rdt, liefst vijftig combinaties elnemen. Dat is een absoluut cord. te van Doesselaar van de or- niserende vereniging Een- lorni'uiters: „Omdat ook de fi- ile van het kampioenschap ér in Heikant wordt gehou- n, rekenden wij wel op wat lira deelnemers. Het is immers prima gelegenheid om al- Blde accommodatie te verken- n. Maar dit hadden we abso- "Jt niet verwacht. Ik loop in de ardensport al lang mee, maar «el Zeeuwse Z-combinaties ook voor mij nieuw." Mr een groot aantal deelne- zal het bij verkennen van accommodatie blijven. Er is februari 2007 immers maar slechts acht combinaties in de finale. Na zaterdag er nog twee selectiewed- iMl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43