Nagenoeg hele buurt tegen sloop Witte sportsokken, wat een afknapper Radar helpt bij bediening brug 150 VOLVO OCCASIONS Bravo ziet af van tegendemonstratie Bevelanders over hun taboes Koormiddag in Ter Weel Bewoners in het noorden van Goes-West houden spontane enquête GÉÉN 0CCASI0NDAGEN... WEL LAGERE PRIJZEN (Advertentie) agenda Oosterse kunst kan uw inrichting extra's geven. Vertrouwd adres voor een handgeknoopt tapijt, zowel modern als klassiek. Deskundig advies. 40 jaar ervaring. 100% garantie. Bezichtiging thuis. Reparatie reiniging. Inruilen en taxatie. www.sarouk.nl Marconistraat 30 - 4461 HH Goes Woonboulevard - tel. 0113-227101 STREEKACTIVITEITEN BAARLAND -Scheldeoord, 14.30 uur: Herdenkinggevallenen Baarland; BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur:Vrijdagavondcafé; ELLEWOUTSDiJK Het Fort, 10.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; Buys Ballot College, 19.00 uur: Diale zing over het verdronken dorp Oud-Ril land door Ron Wielinga; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; Huis aan Huis, 18.30-21,30 uur: Kinderen komen langs de deuren voor een snoepje; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur: Geopend voor de jeugd van 12 toten met20 jaar; KAPELLE - Sportcomplex De Molenvar te, 10.00-11.30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten: KRABBENDIJKE - 't Stationskoffie huis, 22.00 uur: Karaoke Show; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; Kerk van de Gereformeerde Gemeente, 19.30 uur: Datheen Psalm zangavond; OVEZANDE - De Klomp, 20.00-23.00 uur: Vierde seizoen 2ndlnfluenZ; RILLAND - Dorpshuis, 19.30-22.00 uur: Vogeltentoonstelling door vogelvereni ging Zanglust; Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor 55-plus; Oude Brandweerkazerne, Knutselclub de Plakvingers, groep 1; THOLEN - Meulvliet, 20.00 uur: Filippo- va en Hans Visser; WAARDE - Dorpshuis, 10.30 uur: Lam pionoptocht; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; HetTrefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Advertentie Dat ze winkelen bij goedkope winkels als de Action of de Zeeman is iets waar sommige mensen het liever niet over hebben. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KRABBENDIJKE - Het grootste taboe? Hennie van Bemmel uit Krabbendijke hoeft er niet lang over na te denken. „Bellen in het openbaar", zegt ze. „Ik heb daar zo'n hekel aan. Laatst nog, in de bus, zat een jongen achter mij zon der enige gêne door zo'n mobieltje te gen een maat te vertellen dat hij in het weekend met een meisje had staan zoe nen. Pfffdat hoef ik allemaal niet te we ten, hoor." Dat Nederland vol taboes zit, weten we sinds woensdagavond, toen de KRO op televisie een top honderd van taboes presenteerde. Op nummer één staat het seksueel verlangen naar je eigen kind. Andere zaken die veel Nederlanders not done vinden of waar ze liever niet over praten zijn het mishandelen van kinde ren, niet kunnen lezen of schrijven, ste len van de baas, prostitueebezoek en het kiezen van een partner vanwege diens vele geld. Financiën spelen ook in onze regio een rol in de taboes van mensen. Zo zegt Gerrit Bedaf uit Goes zich groen en geel te ergeren aan mensen die zichzelf ver rijken, terwijl ze niets presteren. Hij heeft wel een voorbeeld: „Mevrouw Van Oudenallen, je weet wel, dat Kamerlid dat minister Hoogervorst niet eens her kende. Wat een dom mens is dat! Maar die strijkt straks wel een paar jaar wachtgeld op." Francien Meijer uit Ka- pelle windt zich op over welgestelde burgers die geen begrip hebben voor mensen die wat minder geld te besteden hebben. „Als alleenstaande moeder ben ik zo iemand", legt ze uit. „En ja, ik win kel bij de Action, de Aldi en de Zeeman, maar het schijnt in Nederland nogal een taboe te zijn om daar over te pra ten. Ik ken ze, hoor. Van die mens.en die op verjaardagen lacherig zitten te doen over de Zeeman. Een turkenwinkel noe men ze het dan. Ik hou dan meestal m'n mond maar." Dochter Floor: „Je hoeft je er heus niet voor te schamen, mam." Moeder: „Ja ja, dat kun je makkelijk zeggen, maar wie stopte onlangs haar tasje van de Zeeman meteen in een an dere tas toen ze buitenkwam?" Brommer Voor Ton van Dijke is asociaal gedrag in het verkeer taboe. Hij heeft er een goede reden voor, want een half jaar ge leden is hij - al lopend op het trottoir - aangereden door een jongen op een brommer. „Ik heb er niet meer dan een paar schrammen aan overgehouden, maar het is tekenend voor de mentali teit van tegenwoordig", meent de Kapel- lenaar. „Mensen doen maar een potje. Bij een zebrapad sta je soms minuten te wachten tot er eens iemand stopt." Als het aan Koosje Stigter uit Goes ligt, worden snoepautomaten op scholen van daag nog tot nationaal taboe verklaard. „Je moest eens weten hoe vaak mijn zoon thuiskomt met de boterhammen nog in zijn trommel. Hij lacht er nog om ook. Oeps, vergeten om ze weg te gooien, zegt hij dan." Henk uit Krabbendijke - „Mijn achter naam hoeft niet in de krant." - heeft weer een heel ander taboe: kaal zijn. Hij praat er niet graag over, maar ont komt niet aan de vele opmerkingen, „Goh Henk, je krijgt een steeds kalere knikker. Dat soort opmerkingen. Ik zal er mee moeten leven." Het taboe van Katinka de Jong heeft ook met uiterlijk te maken: haar tatoeage. „Ik ben zo stom geweest om de naam van m'n vriend op m'n bovenarm te laten zetten. Nu is het uit, dus die tattoo blijft voor altijd bedekt." Vriendin Babette weet er ook een. „Witte sportsokken in nette schoenen. Dat is nog eens een afknap per." vrijdag 27 oktober 2006 Rommeltje door fietsen bij bushalte Tholen TH0LEN - Bij de bushalte aan de Postweg bij Tholen-stad is kt vaak rommelig door gepar keerde fietsen. ChristenUnie-raadslid J. Hage Boeg het college van burgem- neester en wethouders hier naar e kijken. B en W zeggen dat het probleem korte termijn lastig is ip te lossen. Volgens B en W zal i gewacht moeten worden op de herinrichting van de bushal- e. In heel Nederland moeten de omende jaren bushaltes toegan kelijk worden gemaakt voor ginder validen. De bushalte san de Postweg is voor 2010 aan He beurt en dan wordt ook het pparkeren meegenomen. Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12,00 uur 'REDACTIE BEVELANDEN/THQLEN Stationspark 28 PostbusSI 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Kamer is gedoe NS-stations zat DEN HAAG - Het moet afgelopen zijn met het gedoe over de Zeeuwse stations. Dat betoogde PvdA-Kamerlid Dijks- ma gisteren tijdens cle begrotingsbehandeling van Ver keer en Waterstaat. Met haar CDA-collega Van Hijum diende ze een amendement in waarin 70 miljoen euro wordt vrijgemaakt om de reistijd op het spoor te verbete ren. Als minister Peijs dat geld gebruikt om oneffenheden in de dienstregeling 2007 glad te strijken, dan moet het meteen ook afgelopen zijn met cle onzekerheid over het openhouden van de NS-stations Krabbendijke, Kapel- le-Biezelinge en Arnemuiden, vond Dijksma. „We blijven geluiden horen dat de NS onwillig zijn daar iets aan te doen. Dat accepteren wij gewoon niet." Ze kreeg bijval van Van Hijum en SGP-Kamerlid Van der Staaij. SGP wil af van Scheidingsverdrag DEN HAAG - SGP-Kamerlid Van der Staaij wil dat de re gering een inventarisatie maakt van oude verdragen die moeten worden geactualiseerd of afgeschaft. Hij denkt daarbij aan het Scheidingsverdrag dat Nederland en Bel gië in 1839 sloten, waarin is afgesproken dat Antwerpen bereikbaar moet zijn voor zeeschepen. „Het is toch ab surd dat de doorvaart van oceaanstomers op de Wester- schelde wordt bepaald door een verdrag uit de tijd van de zeilschepen?", aldus Van der Staaij gisteren tijdens de be grotingsbehandeling van Verkeer en Waterstaat. Ross waarschuwt provincie DEN HAAG - Staatssecretaris Ross (CDA, Volksgezond heid, Welzijn en Sport) dreigt met 'gepaste maatregelen' tegen de provincie als aan het eind van het jaar de wacht lijsten voor het Advies- en Meldpunt Kinderbescherming (AMK) niet zijn weggewerkt. Ze schrijft dat aan de Twee de Kamer. Als het om de wachtlijsten in de jeugdzorg gaat, is Zeeland goed bezig, maar voor het AMK hoort Zeeland met vijf andere regio's tot de achterblijvers. Ross heeft voor deze provincies eenmalig 5 miljoen euro be schikbaar gesteld. Ze heeft 'concrete en harde afspraken' gemaakt hoe daarmee de problemen moeten worden opge lost. Ze verwacht dat de provincie op haar beurt ingrijpt als blijkt dat het bureau jeugdzorg zich niet houclt aan cle gemaakte afspraken. Gedeputeerde G. van Heukelom (SGP, Jeugdzorg) maakt zich niet ongerust. „We hebben een aanvalsplan gemaakt en opgestuurd naar het ministe rie. Op 1 januari zijn de problemen uit de wereld." Uitzaaien Ierse mosselen mag weer DEN HAAG - Minister Veerman (CDA, Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit) heeft een nieuwe vergunning verleend voor het uitzaaien van mosselen en platte oes ters uit de Ierse en Keltische zee in de Oosterschelde. De Raad van State vernietigde een eerder verleende vergun ning omdat er geen 'passende beoordeling' bij zat waaruit blijkt dat hierdoor geen schade wordt aangericht aan de natuur. De hernieuwde vergunningaanvraag heeft wel zo'n passende beoordeling. ITet onderzoek daarvoor is uit gevoerd in opdracht van de mosselsector, de provincie Zeeland en het ministerie. Bovendien is gesproken met be langhebbenden, waaronder de natuurorganisaties die de vorige vergunning hebben aangevochten. Veerman is er van overtuigd 'dat de vergunde activiteit de natuurlijke kenmerken van het betrokken gebied niet zal aantasten'. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De anti-racis- me werkgroep Bravo uit Oost-Souburg ziet af van de te gendemonstratie tegen de Natio nalistische Volks Beweging. Dat heeft Bravo gisteren besloten na overleg met de Middelburgse burgemeester K. Schouwenaar. Bravo zou zaterdag op zaterdag 11 november demonstreren in Middelburg om duidelijk te ma ken dat zij, in tegenstelling tot de NVB, géén bezwaar heeft te gen de bouw van een moskee aan de Stromenweg'. De anti-ra- cisme werkgroep zal die dag wel 'iets' doen in de stad, maar niet in de vorm van een demonstra tie op dezelfde plek en op het zelfde tijdstip als de NVB. „We kunnen niet inschatten hoe veel mensen er op die twee de monstraties afkomen, wat voor mensen dat zijn en hoe groot het gevaar is dat de situatie uit de hand loopt", zegt voorzitter N. van Duyn. „Burgemeester Schouwenaar heeft Ons op de ri sico's gewezen en daarop heb ben wij besloten geen tegende monstratie meer te houden. KRABBENDIJKE - Het Zuid-Bevelands Dameskoor treedt zaterdagmiddag op in de zorginstelling Ter Weel in Krab bendijke. Het koor brengt een licht klassiek repertoire, onder leiding van Jos Dingemanse. Het optreden begint om 14.30 uur. In de pauze wordt een muzi kaal intermezzo verzorgd door Wim van As. jhnr Mieke van der Jagt GOES - Van de 150 bewoners tan de huizen in het noordelijk J duel van Goes-West, die de Re- jionale Woningbouwvereniging Samenwerking (RWS) wil slo- j,eUi is er maar eentje voor sloop. Een spontaan gehouden enquête onder nagenoeg alle huurders heeft dat uitgewezen, fivee ondervraagden kan het niks schelen en zeven huurders naren bij herhaalde bezoeken niet thuis. Voor initiatiefnemers Peter Janssens en zijn vrouw Jo- ■I see Pouls is het duidelijk: dit 2 |j,m niet doorgaan. De-RWS, eigenaar van de wonin gen, wil van de 570 huurhuizen jn Oud-West er 383 slopen. Dat is veel meer dan in een oorspron- lelijk plan, waar het grootste deel van de nu geenquêteerde huurders buiten bleef. De ver huurder voert aan dat er zoveel slachten zijn over de woningen, dat er van verzet tegen sloop auwelijks sprake is. Door in fa- 6 sen eerst te bouwen en dan pas Ie slopen, en met een fonds om hogere huren te compenseren, leent de RWS de sociale samen hang te kunnen bewaren. Vocht Kul", zegt Peter Janssens. „De Men dat iedereen nee zegt te len sloop, is dat de mensen hier jweldig' naar hun zin wonen. Jatuurlijk, er zijn klachten. Ze lebben spul in de spouwen ge spoten, dat is ingezakt. Alle hui- sen waar dat ooit gebeurd is, lebben last van vocht. Wijzelf lebben een zoldering gelegd en let dak geïsoleerd. Dat scheelde al twintig procent in de stook- losten. De klachten die er zijn, m juinnen makkelijk worden opge- .j lost." Inde jaren dat ze in de Bankert- i (raat wonen, hebben Josée en Peter kunnen vaststellen hoe de Sociale samenhang in de buurt 1S !nstand blijft. osée: „Voor een dementerende j Juurvrouw wordt gezorgd, wij lebben bijvoorbeeld weieens de ondslingerende portemonnee en de pinpas van een buur vrouwtje meegenomen en haar zoon gebeld. Met een ander heel oud vrouwtje ben ik weieens naar Amsterdam gereden, om haar zoon te zien. Plebben we in een hotel gelogeerd." „Toen die buurvrouw gestorven is", voegt Peter toe, „kwam er een jonge jongen in haar huis wonen. Die werd als het ware de gemeenschap binnengetrokken. De mensen helpen elkaar hier omdat ze met elkaar vergroeid zijn, heus niet omdat huurders toevallig zulke sociale wezens zijn. Wie hier een kruiwagen no dig heeft, ziet de buurman er al mee aankomen, voordat hij ge vraagd heeft of hij hem mag le nen. Als de buurt in nieuwbouw gehuisvest moet worden, gaan de ouderen naar een apparte ment en de mensen met kinde ren naar een huis met een tuin. Dan is de samenhang weg. Het is een illusie om te denken dat je die terug kunt bouwen." Hoezeer de buurt als een volks- bunrt functioneert, blijkt wel uit de bliksemactie die ontstond nadat de plannen eenmaal wa ren ingezonken. „Uit alle stra ten waar de mensen onder vraagd zijn, kwamen vrijwilli gers opdraven om met enquêtes rond te lopen. Mensen van twin tig tot ver in de tachtig. Binnen een week waren we overal ge weest." De bewoners van de Evertsen- straat, Bankertstraat, Jacob Catsstraat, Schengestraat, Scheldestraat, Couwervestraat, Rommerswalestraat en Westsin gel zochten vanzelf contact met elkaar en de actie ontstond spon taan. De huizen die in het zuiden en het oosten van Goes-West op de nominatie voor sloop staan, zijn niet bij de actie betrokken. Dat komt volgens Janssens doordat de sociale samenhang in die buurtjes veel minder aanwezig is. „Over die woningen zijn veel meer klachten en het zijn boven dien duiventillen. Kennelijk heb ben de bewoners er daar geen moeite mee." Plet echtpaar heeft inmiddels met de RWS afgesproken dat er half december een gesprek plaatsvindt over de enquête. Daarbij zullen vertegenwoordi gers van de huurdersvereniging en van de gemeente Goes aanwe zig zijn. „Hier kan de RWS echt niet omheen. Bovendien gaan we duidelijk maken dat we de plannen zullen aanvechten. Des noods tot in Straatsburg toe." door Marcel Modde ZIERIKZEE - De tien meter ho ge mast staat er sinds gisteren, volgende maand wordt de radar zelf geplaatst. Vanaf dat mo ment is de scheepvaart op de Oosterschelde tot vier kilometer in de omtrek zichtbaar op het scherm in het centrale shiizen- complex van Vlissingen. Het systeem moet het mogelijk maken om de Zeelandbrug op af stand te bedienen. Najaar 2007 verdwijnt de brugwachter en vaart de provincie verder blind op de radar en zes camera's. De camera's bieden een overzicht van dichtbij, zowel op het weg dek als de vaarweg, legt project leider S, Stelpstra van de provin cie Zeeland uit. Daarnaast kan de scheepvaart altijd communiceren via de ma rifoon. Ook komt er een inter com bij het beweegbare deel te hangen voor direct contact met de verkeersleiding. Aan de ope ningstijden van de brug veran dert niets. Het systeem garan deert volgens hem bovendien dat de brug niet nodeloos wordt geopend. „Als het goed is, merkt De paal bij oprit Zeelandbrug waarop radar apparatuur wordt geplaatst. foto Marijke Folkertsma zowel de scheepvaart als het maandag ook een radarmast ge- strijkt een deel van het Veerse wegverkeer straks niets van de plaatst. Daar wordt begin vol- Meer en het noordelijk deel van omschakeling." gend jaar overgeschakeld op de het Kanaal door Walcheren. Bij de sluis van Veere wordt afstandsbediening. De radar be- foto Marijke Folkertsma www.bluekens.com Bergen op Zoom - Roosendaal Breda - Oosterhout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37