Goes wil af van hinderpalen S! PZC Fotowedstrijd moet levend beeld van Goes opleveren Baarland houdt Schotse bevrijders in ere irgernis over maatregelen provincie PZC bin editie Bevelanden-Tholen lorHarmen van der Werf I0ES - Geen gezicht, die rood- jille obstakels bij de entree van joes, bij het Tiendenplein rich- Lg de Deltaweg (Goes-Zierik- t). Ze moeten weg en snel ook, ndl de Goese burgemeester D. p der Zaag. rood-witte obstakels - in vak- rgon barriers - zijn vorig jaar tember door de provincie ge- aatst. Ze maken deel uit van p reeks proefmaatregelen om tomobilisten tc ontmoedigen n van de provinciale weg 254) langs 's-Heer Hendriks- pderen en 's-Heer Arendsker- gebruik te maken, faarom blijven die dingen bij t Tiendenplein zo lang aan''", vraagt burgemeester n der Zaag af. „Ik zie het nut ook niet van in. Omdat auto- ibilisten door die barriers aar over één rijbaan kunnen ilaan richting de Deltaweg, in de tweebaansrotonde van t Tiendenplein niet optimaal irden benut. En ik vraag me ikaf of deze maatregel tot min- r verkeer over de N254 leidt, t grootste probleem is op die (Advertentie) VACATURES Bent u de Adm. medewerker erling-administratie die Êdudelta Onderwijsgroep zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. bedrijven - Delta, Zeeland laports, Verbrugge Terminals Hoondert - betalen 420.000 iro voor hun aandelenpakket, aarmee stellen zij de toekomst in het vliegveld veilig. Hun fêlname moet de winstgevend- id van het vliegveld structu- 'erhogen. Zeeland Airport rwacht volgend jaar een klei- winst van 15.000 euro, onge- "erzes procent van de omzet, irecteur P. Geysen van Zee- ad Airport, dat vliegveld Mid- n-Zeeland exploiteert, is be- met een marketingplan om positie'van het vliegveld ver- J te verbeteren. Verharding a de landingsbaan maakt deel -van de toekomstplannen, teland Airport mag per jaar aximaal 45.000 vliegbewegin- (starts en landingen) toe- aan op Vliegveld Midden-Zee- nd. Dit jaar zijn tot en met sep- niber bijna 22.000 vliegbewe- ngen geregistreerd. Het totaal »r dit jaar zal uitkomen op de •000 die er vorig jaar ook zijn leid, verwacht Geysen. """8 moet de grens van .000 zijn bereikt. Het vlieg- ld is dan terug op het niveau au 2001. Dat acht hij haalbaar vmdat het nu economisch beter <aatrnet Nederland. BAARLAND - Schotse bevrijders van Zuid-Beveland zijn nog lang niet vergeten in Baarland. Zeker vijftig mensen, jong en oud, woonden gistermiddag de her denking bij van hun landing op de dijk bij Baarland in de vroege ochtend van 26 oktober 1944. De landing bij Baarland vormde het begin van de be vrijding van de Zak van Zuid-Beveland. Met 137 Buf- falo-amfibievoerluigen kwamen de Schotse militairen (Royal Scots Fusiliers en Camerorians) aan in de mist, vanuit Zeeuws-Vlaanderen. „Mannen van 18, 19, 20 jaar", zei burgemeester Jaap Gelok van Borsele gister middag in zijn toespraak op de Westerscheldedijk, „ei genlijk nog kinderen." Eén minuut stilte volgde om de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog te herdenken. En het was stil. Alleen de wind blies door. Na de minuut stilte zette Fenna la Grand The Last Post in op haar trompet, waarna wethouder Marga Vermue en haar toekomsti ge collega Jan Zandee als eersten een krans plaatsten. Het plaatselijk Schots comité legde een bloemstuk, ge volgd door leerlingen van groepen vijf tot en met acht van openbare school De Berenburcht in Baarland. Schotse oud-strijders waren niet aanwezig. „We stu ren hen foto's", vertelde Arjaan Elenbaas van het plaatselijk Schots comité. Hij was tevreden over de op komst. „We houden dit zolang mogelijk in ere." foto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - Het Goese gemeente archief houdt een fotowedstrijd waaraan alle Goesenaren kun nen meedoen en waarmee stevi ge prijzen te winnen zijn. Het archief hoopt zo een levend beeld te krijgen van het wonen (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! 'iy. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve \lM serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. b kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 en werken in de stad Goes en de Goese dorpen anno 2006. Sport, recreatie, werk, school, natuur, verenigingsleven, wo nen of gewoon een aardig, grap pig moment. Zo'n beetje alles wat op de gevoelige plaat is vast te leggen, mag voor de fotowed strijd worden ingestuurd, als het maar in Goes of in één van de Goese dorpen is. De inzend termijn is van 1 november tot 1 december. Van jong tot oud wordt gestimu leerd mee te doen. Dat gebeurt door prijzen beschikbaar te stel len in drie leefstijdgroepen: zes tot twaalf jaar, twaalf tot acht tien jaar en ouder dan achttien jaar. Zes- tot twaalfjarigen ma ken kans op vijf stripboeken, kaartjes voor de Efteling voor het hele gezin en een rondlei ding met de klas door het ge meentehuis of historisch mu seum De Bevelanden. Voor de winnaar in de categorie twaalf tot achttien jaar liggen twee kaartjes voor het Blof-concert in Rotterdam (24 februari) en honderd euro aan waardebon nen klaar. Die mag ook kiezen uit een rondleiding door het ge meentehuis of het historisch mu seum. De winnaar in de groep achttien jaar of ouder wacht 150 euro aan waardebonnen en een surprisepakket. Aparte jury's beoordelen de fo to's in de drie categorieën. Voor de jongste groep zijn kinderbur- gemeester Fabian Middelham en 'zijn' wethouders Suzan van Dijke en Joost Jeremiasse van de partij. Fotograaf Willem Mie- ras zit in alle drie jury's. De uit reiking van de prijzen is 13 de cember om 16.00 uur. De foto's mogen zowel op pa pier als digitaal worden ingezon den naar de gemeente, ter atten tie van fotowedstrijd 'van glas negatief tot pixel'. Papieren fo to's moet tien bij vijftien centi meter groot zijn. Digitale foto's moeten een resolutie hebben van 300 dpi. Die kunnen op cd- rom worden ingestuurd of als jpg-bestand (maximaal vijf mb) naar fotowedstrijd®aoes. nl (Advertentie) ledactie: 0113-315649 ftvw.pzc.nl :.mail:redactie@ pzc.nl 0Slbus 31,4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; seuws-Vlaanderen: 0113-315570; jtionaal: 020-4562500. kersservice: 0800-0231231 rijdag 27 oktober 2006 [apitaal voor liegveld provinciale weg toch niet het au toverkeer uit Goes, maar vracht wagens die uit de Westerschelde- tunnel over de Sloeweg komen en via de N254 in plaats van Rijksweg A58 richting de Delta weg rijden?" Van der Zaag ergert zich er ook aan dat het verkeerslicht voor rechtsafslaand verkeer vanaf de Deltaweg richting Goes is afge plakt. „Kom je van 's-Heer Hen drikskinderen over het kruis punt in de Deltaweg, dan schrik je enorm als er opeens een auto naast je komt rijden. Ik vrees dat daardoor nog een keer een ongeluk gebeurt." De provincie moet de tijdelijke maatregelen snel intrekken en met iets definitiefs komen, vindt Van der Zaag. „Het lijkt er nu net op of er bij die belangrijke entree tot Goes constant werk zaamheden gaande zijn. Het is geen gezicht." Spoorviaduct De Goese wethouder M. Diele- man (CDA, verkeer) gaat de kwestie aankaarten bij de pro vincie. Het lijkt onwaarschijn lijk dat hij veel kans op succes heeft. De proef zou eerst een halfjaar duren, tot de zomerva kantie, maar is verlengd tot eind december. Dat heeft ermee te maken dat de vernieuwing van het spoorviaduct bij 's-Heer Arendskerke verlaat wordt uit gevoerd. niet in het voorjaar, maar nu. Het effect van dat werk op de verkeersstromen - over het viaduct in de N254 is tot 20 december slechts één rijstrook beschikbaar - wil de provincie per se in de proef mee nemen. Met een actiegroep die strijdt voor het verkeersluw ma ken van de N254, de actiegroep Knip N254 Nu, zijn daarover af spraken gemaakt. Nut De gewraakte rood-witte obsta kels bij het Tiendenplein heb ben overigens wel degelijk hun nut bewezen, volgens de provin cie. Minder automobilisten kie zen daardoor voor de N254. Ze buigen eerder af richting Delta weg en A58. De provincie is van plan na af loop van de proef begin volgend jaar de effecten te evalueren en met alle betrokken partijen te overleggen over definitieve ver keersmaatregelen. De gemeente wil dat de provincie de obstakels op het Tiendenplein zo snel mogelijk opruimt. foto Willem Mieras RNEMUIDFN - Zeeland Air- ort verwelkomt vandaag de ieuwe grootaandeelhouder oor vliegveld Midden-Zeeland, nkele grote Zeeuwse bedrijven Hnen gezamenlijk een belang an 48 procent. De transactie ordt beklonken bij een nota- OCCASIONCENTER AUTOBEDRIJF RIDATERNEUZEN www.rida.nl - Productiestraat 8 - Tel. 0115 - 613690 MPV met AUTOMAAT Renault Scenic 1.616 v expression automaat, in meuwslaat, juni 2002, slechts 18 000km; extra's climate control, parkeersensoren, el. ramen, centr.vergr. 15.950,- Zwartelé voorzitter sportraad HEINKENSZAND - Voormalig huisarts Henk Zwartelé uit 's-Heerenhoek wordt voorzitter van de sportraad Bor sele. „Ik vexwacht er iets zinnigs te kunnen doen, anders had ik het niet gedaan." De gemeente Borsele gaat onder meer werken aan een nieuwe sportnota waai'bij een be langrijke adviestaak is weggelegd voor de sportraad. Zwartelé heeft niet alleen als huisarts zijn sporen vex- diend, hij was en is actief in de sportwei'eld. Hij was jai'en voorzitter van w De Patrijzen in 's-Heex-enhoek en is dit sinds enkele maanden van w Goes. Zwartelé heeft zich ook veel ingelaten met de wielerspoi't, als medisch begelei der en rondeaids. Hij volgt als voorzitter van de Borselse sportraad Hubert Uitterhoeve uit Heinkenszand op, die maart dit jaar is gekozen als PvdAraadslid in Borsele. Inbraak in kledingwinkel GOES - Uit een kledingzaak in de Klokstraat in Goes zijn in de nacht van woensdag op dondei'dag een aantal kle dingstukken gestolexx. De daders hadden met een auto de voorgevel geramd. Bus naar Roemeens kindertehuis GOES - Enkele vrijwilligers van de Zeeuwse afdeling van de landelijke stichting Oost Europa Zending reizen van daag naar Roemenië om daar een nieuwe bus voor een kin dertehuis af te leveren. De bus - die gisteren werd aange schaft - is volgens E. Maljaars van Oost Europa Zending hard nodig. „De bus die ze nu hebben, zou hier echt niet meer door de APK komen." Het geld voor de bus is de afgelopen maanden bijeenge bracht met onder meer een statiegeldactie, sponsorlopen en een benefietconcert in Middelbux-g. De Zeeuwse Oost Europa Zending zet zich al jaren in voor Roemenië. Zo worden daar regelmatig kleding, voedsel en andere spul len naar toe gebracht. PvZ wil geld van Delta terug MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland in de Staten maakt er zich sterk voor dai huishoudens meedelen in de winst van energiebectiijf Delta. Van het argument dat daarvan geen sprake kan zijn omdat de levering van stroom en gas aan kleinverbruikers Delta verlies ople vert, is de fractie niet onder de indruk. Het mag dan zo zijn dat het energiebedrijf zijn winsten boekt bij gi'ote on dernemingen, bij die bedrijven werken wel Zeeuwse klein- vei'bmikei's en met hun inspanningen ctiagen zij bij aan het resultaat dat Delta in de bedrijfssector behaalt. Deze redenering is voor de PvZ aanleiding het dagelijks provin ciebestuur te vragen te bezien of een deel van de winst van Delta naar de huishoudens kan worden doorgesluisd. (Advertentie) BRUIDSSHOWS Collectie 2007 27 november 2006 Arsenaal theater Vllsslngen 11 december 2006 Toversluis Sluis Bel voor info of reservering 0117-454061 Rembo styling week 9-16 november 2006 (Informatie, mannequins, gezelligheid en o.a. voor het eerst de volledige collectie van rombo styling te zien en te passen In do winkel) (Advertentie) Genieten komt van BinnenUit. ()HK,IXAUS H523 W Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl zeeuwse almanak Hond Eindelijk ging een lang ge koesterde ivens in vervulling: het gezin kreeg een hond! Po tentieel struikelblok: het beestje zou af en toe alleen thuis zijn. Dat was geen probleem zijn, verzekerde de verkoper. Het dier kon goed met eenzaam heid omgaan. De buurman van dat gezin heeft daar andere ervaringen mee. Nadat de nieuwe baasjes een avondje uit eten waren ge weest, vonden ze bij terug komst een briefje van de buur man in de bus. Of ze de hond niet meer alleen thuis wilden laten? Daar was het dier dui delijk niet op gesteld, en dat liet het merken ook. Toen beide buren elkaar kort daarna op straat ontmoetten, liet zich makkelijk raden ivaar het gesprek over ging. Met een teleurstellende ont knoping voor de buurman. Want jazeker, ze hadden het briefje ontvangen. Maar he laas... de hond kan niet lezen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35