•e Guzman held in kokende Kuip Met de klok mee rijden ligt Rabo wel Jeugdig AZ toont volwassenheid en wint PAlpe d'Huez ontbreekt in Tour van 2007 Polgar dicht bij zege in schaakvierkamp Sluiter uitgeschakeld in Sint Petersburg 21 feyenoordtalent valt in en maakt winnende treffer tegen Twente; 2-1 Schumacher iluit rentree niet uit vrijdag 27 oktober 2006 ginnze sportredactie IkBURG - AZ-trainer Louis Gaal mag tevreden zijn over j, manier waarop zijn jonge pbeg omgaat met teleurstellin- ((I1. Vier dagen 11a de thuisne- irlaag tegen landskampioen £V (1-3), boekten de Alkmaar- irs in het uitduel bij Willem II en overtuigende zege: 4-0. r de overwinning consoli- deert AZ de derde plaats. De achterstand op PSV blijft twee punten. Koploper Ajax heeft vier punten meer. Het duel in Tilburg gaf AZ de bevestiging dat het dit seizoen net tekort komt voor de echte top, maar verder in de eredivisie voor geen enkele ploeg hoeft on der te doen. Alleen in het eerste kwartier was Willem II'gelijk waardig aan AZ. De thuisclub kreeg na zeven mi nuten zelfs de ideale gelegen heid om de score te openen. Scheidsrechter Ruud Bossen gaf een strafschop na een overtre ding op Kevin Bobson. Den Ouden zag zijn inzet gestopt door doelman Khalid Sinouh. Daarna nam AZ het initiatief snel over. Demy de Zeeuw scoorde na een kwartier. Hij kapte de Tilburgse doelman Björn Sengier knap uit en tikte de bal beheerst binnen: 1-0. Na de pauze was het duel snel gespeeld. Maarten Martens maakte de 0-2 na een mooi overstapje van Shota Arveladze. Moussa Dembélé maakte het leed voor zijn ex-club daarna nog groter: 0-3. Kort voor tijd maakte invaller Danny Koever mans het vierde doelpunt. NAC Breda won gisteravond met 2-1 van FC Utrecht. De Bra bantse ploeg speelde een goede eerste helft, maar verzuimde daarin afstand te nemen van de Utrechters. Alleen Patrick Zwaanswijk scoorde. Na de pauze maakte Marc-Antoine Fortuné de gelijk maker. Pas in de blessuretijd van de tweede helft nam NAC alsnog afstand. Invaller Arne Slot maakte de winnende tref fer: 2-1. ANP nnrHans Leber OTTERDAM - Opluchting in otterdam. In een van woede ko- ende Kuip heeft Feyenoord de .Tange nasmaak van de 0-4-ne- erlaag tegen Ajax enigszins linnen wegspoelen. De winst !-l) tegen FC Twente werd gis- ■ravond binnengesleept in een (eer van woede en agressie. Iet. kwam tijdens de wedstrijd ond het stadion al tot lichte on- eregeldheden toen Feyenoord de eerste helft op achterstand iwam. Radat Sharbel Tourna na een ■Muur had gescoord, trokken ifipporters uit de harde kern op aar het Maasgebouw waar de eyenoord-directie zetelt en de IP-boxen hun entrees hebben. !en peloton mobiele eenheid chermde de voor- en achterin- ang van het gebouw af en voor- raam zo dat de fans het ge- i; «uw binnenkwamen. |let roer om zo'n sfeer van agressie en te rstelling trachtte Koeman op :t veld zijn elftal tegen FC nente aanvallend in te stellen, e trainer gooide in vergelij- l met zondag het roer om. jjiBoussaboun, Karim Saidi en Is het Feyenoord-talent Jona- Guzman bleken de fchtoffers te zijn. Over de ont- nkkeling van het ooit voorbeel- Idige karakter van De Guzman jnaken ze zich in de Kuip zor- plaats op de bank maakt on- itwijfeld onderdeel uit van een oeman-cocktail van sancties JEN HAAG - Zevenvoudig For mic 1-wereldkampioen Mi- kael Schumacher sluit niet uit li hij in de toekomst terug- bert in de autosport, e 37-jarige Duitser reed afgelo- En zondag zijn laatste race in Formule 1. In een interview iet een Zweedse autosportjour- alist gaf hij aan in de toekomst est open te staan voor een ieuw raceavontuur. „Op dit mo- ïent kan ik alleen op die ma- ier antwoorden. Niki Lauda eerde terug in de Formule 1, Eka Hakkinen rijdt in de TM, maar dat gebeurde in bei- bgevallen pas na enkele jaren, (kan momenteel niet met ze erheid zeggen wat ik over twee Idrie jaar doe." GPD en opleiding. De getergde Cana dees zou zich aan het einde van de tweede helft een voorbeeldi ge leerling tonen. Sebastian Pardo en Pierre van van Hooijdonk waren na him ro de kaarten van zondag ge schorst. Koeman koos voor 4-3-3, het systeem waar hij pas enkele we ken geleden vanaf was gestapt. Met Stein Huysegems, Angelos Charisteas en Tim Vincken in de voorhoede. Nick Hofs, Danny Buijs en Serginho Greene op het middenveld en een achterhoede met Henk Timmer, Theo Lucius, André Bahia, Dwight Tiendalli en Pilippe Léonard. De laatste maakte in de eerste helft weer een zwakke, maar vooral onzeke re indruk. In de tweede helft mocht De Guzman alsnog voor Léonard opdraven. Het vertrek van de Belg - van wie ze bij Feyenoord beweren dat hij niet tegen een echte rechtsbuiten kan spelen - werd met gejuich begroet. Opvallend was dat het Twen- te-doelpunt van Tourna tot stand kwam in een fase waarin het stadion in de ban was van onlusten in één van de hoeken van het stadion, merkwaardig genoeg een plek waar alleen Feyenoord-aanhangers zitten. De Rotterdamse defensie gunde de Twentespitsen eerst een vrije kopkans, waarna een door Greene uit de doelmoncl gekopte bal alsnog door Tourna werd bin nengeschoten. Het was het het moment waarop in het stadion een grimmige sfeer ontstond. Pas vlak na rust na een één-twee tussen Huyse gems en Buijs, waaruit de Belg scoorde, sloeg de agressie vanaf de ringen om in steun voor de Rotterdammers. Charisteas had zijn club vier mi nuten later een groot plezier kunnen doen door een opgeleg de kans te benutten, maar Twen- te-doelman Sander Boschker voorkwam dat. In de 85ste mi nuut was het De Guzman, die een vrije trap van zeker 25 me ter met precisie in de bovenhoek kromde. Daarmee bevrijdde hij Feyenoord uit een wurggreep van onmacht en redde vermoede lijk nog flink wat ruiten in en om het stadion. GPD Feyenoorder Jonathan de Guzman (links) maakt de winnende treffer uit een vrije trap. V.. foto Ed Oudenaarden/ANP Klassementsrenner Mentsjov komt beter tot zijn recht met finale in de Pyreneeën door Ad Pertijs PARIJS - Eerst de Alpen, dan de Pyreneeën. „Da's nog altijd een Tour die beter past bij de blauwdruk van onze ploeg clan wanneer je hem tegen de klok in van onze sportredactie DEN HAAG - De Tour de France doet in 2007 l'Alpe d'Huez niet aan. De organisa- lie presenteerde gisteren het volledige etappeschema van de 94ste editie van de Ronde van Frankrijk. Ook de be faamde Mont Ventoux is niet opgenomen in de ronde. Befaamde cols als Le Galibier en l'Aubisque zijn wel opgeno men. In totaal zijn er zes ber getappes, waarvan drie met aankomst bergop. In vergelij- 1 king met vorig jaar is er één bergrit meer, maar in totaal één col minder van de bui- ten-, eerste en tweede catego- jrie:21om22. .Delseran is in de negende rit 'met een hoogte van 2.770 me ter het hoogste punt van cle Tour. Het parkoers is met 3.550 kilometer net iets kor ter dan de vorige editie (3.600 km) en het aantal tijdritkilo- :meters van 117 is één kilome ter meer dan vorig jaar. Voor desprinters zijn er in de Tour ■2007 elf mogelijkheden in min of meer vlakke ritten. Er zijn twee individuele tijd ritten van respectievelijk 54 en 55 kilometer. Er is echter geen ploegentijdrit. Eerder werd al bekend dat La Gran de Bouclé op 7 juli begint met een proloog door het centrum van Londen en dat de eerste rit van Londen naar Canter bury gaat. De Tour steekt daarna het Ka naal over, zet op maandag 9 juli voet in Frankrijk met de etappe van Duinkerken naar het Belgische Gent. De derde etappe gaat van Waregem naar het Franse Compiègne. De Tour vervolgt zijn weg met de klok mee richting de Alpen. In de Pyreneeën krijgen dé renners in de rit naar Louden- ville een nieuwe col voor de kiezen: de Port de Balès. De klim is 18,8 kilometer lang en gaat van 1.185 naar 1.755 me ter. Het stijgingspercentage is gemiddeld 6,3 en maximaal 10,3. In de voorlaatste rit staat in Cognac een individue le tijdrit van Cognac naar Angoulême op het program ma. De laatste rit start in Mar- coussis en eindigt traditio neel op de Champs-Elysées in Parijs. GPD/ISS rijdt", zei Rabobank-teambaas Theo de Rooij gisteren na de ont hulling van het rittenschema van de Tour de France 2007, de ronde die op 07-07-07 start in Londen. Vol goede moed gaat de veelge plaagde Tour-organisatie ver der op het ingeslagen pad. „Het publiek wil er van genieten. Be denkt dat wel, heren renners en ploegleiders", zei voorzitter Pa trice Clerc van ASO. Voormalig Tourdirecteur Jean- Marie Leblanc kreeg gisteren in Parijs na achttien jaar trouwe dienst een emotioneel afscheids- applaus. „De sport blijft magni fiek", zei de man die zich slechts een dienaar van de sport noemt. Non-discussie Doping wordt vaak in relatie gebracht met de zwaarte van de sport. De Tour die gisteren werd gepresenteerd is qua zwaarte vergelijkbaar met de vorige ronden. Zes bergetappes, drie aankomsten bergop. twee tijdritten, twee rustdagen. „Het is een non-discussie om je vragen te stellen bij de zwaarte van de Tour", zei Theo cle Rooij. „Aan de karakteristiek van de Tour moet je niet komen. Het minder zwaar maken van de sport moeten we zoeken in de andere koersen. 160 a 170 koers- dagen in de ProTour is veel te veel. We moeten terug naar 120." In de Tour van 2006 won Rabobank vier ritten en de bergtrui. De Rooy denkt dat met een finale in de Pyreneeën met name zijn klassementsrenner Mentsjov beter tot zijn recht komt. „Maar het zal natuurlijk moeilijk worden om het succes van afgelopen jaar te evenaren", dacht ploegleider Erik Breu- kink. Hij zal binnenkort het par koers nauwgezet bestuderen. „Er zitten wat nieuwe cols in. Die moet je in ieder geval bekij ken." De grote vraag is altijd: op wiens lijf is de Tour ge schreven? De eerste vraag is voorlopig: wie mogen er rijden. „Ik denk dat het een prima Tour is voor Vinokoerov", aldus Breukink. Veel klimwerk, de be kende tijdritten en ruimte voor de aanvallers. Ook Vino heeft voorlopig an dere dingen aan zijn hoofd. Zijn voormalige teambaas Manoio Saiz eist dat hij zijn contract nakomt, mocht de Spanjaard met een nieuwe ploeg zijn Pro Tour-status vasthouden. De Kazach wil er niets van weten. „Beseft hij dan niet dat hij zon der het geld uit Kazachstan al lang geen ploeg meer had ge had?" Saamhorigheid Vinokoerov wil bij Astana (de voortzetting van Saiz' Liberty Seguros) niks meer met Saiz te maken hebben. Formeel ligt de licentie nog wel bij Manonlo Saiz. In feite zijn er dus twee Astana's. De UCI moet ook deze knoop nog doorhakken. En dan is er nog de waag wie de vorige ronde feitelijk gewonnen heeft. Burgemeester Ken Li vingstone van startplaats Lon den probeerde het geplaagde wielervolk alvast een hart onder de riem te steken. „Wij werden bedreigd door het terrorisme. Het probeerde tweespalt te zaaien onder de bevolking. Het resultaat bijna twee jaar later is dat de saamhorigheid onder alle verschillende groeperingen nog nooit zo groot is geweest. Wel licht gebeurt het bij de wieler sport net zo in haar strijd tegen de grote bedreiging doping." GPD Ronde van Frankrijk 2007 GROOT-BRITTANNIÈ DAG ETAPPE M 07/7-Londen (Proloog) H08/7 ondenCanterbury E09/7 Duinkerken - Genl 110/7: Waregem -Compiègne ■gl11/7 Villers-Cotteréts - Joigny E12/7 Chablis- Aulun H13/7 Semur-en-Auxois Bourg-en-Bresse 200 B14/7" Bourg-en-Bresse- Le-Gr.-Bornand 197 :KU15^7 Le-Gr.-Bornand - Tignes 165 16/7 R U S T D A G Bil/Trvald'isère - Briangon 161 Uil 18/7 Tailard -Marseille 229 EÏ119/7 Marseille - Montpellier _JKB8 SU20/7 Montpellier - Cashes 179 SRJ21/7 AÏbi NEDERLAND Canterbury rUo" L1 Waregem 7 t/m 29 juli 2007 totaal: 3547 km Korbach naar Harkemase Boys DEN HAAG - Fritz Korbach heeft een nieuwe club gevon den. De trainer maakt het seizoen af bij de Friese zater dag-hoofdklasser Harkemase Boys. De 61-jarige Korbach zat zonder werk na zijn vertrek bij het Indonesische PSM Makassar in 2005. Bij Harkemase Boys volgt hij oud-prof Pieter Bijl op, die eerder deze week werd ontslagen. Kor bach werkte in het verleden bij onder meer FC Twente, FC Volendam, SC Heerenveen, De Graafschap, Hei'acles Almelo, PEC Zwolle en Cambuur Leeuwarden. GPD KNVB trekt rood Lindgren in DEN HAAG - Voetballer Rasmus Lindgren wordt niet ge schorst voor zijn rode kaart in het thuisduel van FC Gro ningen met Excelsior (2-1). De tuchtcommissie van de KN VB heeft de zaak gisteren geseponeerd. Scheidsrechter Kevin Blom gaf de Zweedse middenvelder rood voor een kopstoot tegen Sieme Zijrm maar na afloop zag hij op tv dat er niets aan de hand was. „Nu ik de beelden heb terug gezien, moet ik bekennen dat er geen kopstoot of duw is uitgedeeld." GPD/ISS Enkelblessure Van der Meyde DEN HAAG - Voetballer Andy van der Meyde is zeker vijf weken uitgeschakeld. De 27-jarige rechtsbuiten van Everton raakte bij de training geblesseerd aan zijn enkel. Hij kan tot eind november met spelen. Van der Meyde kwam dit seizoen nog maar één minuut in actie bi] zijn club. Hij viel op 14 oktober in de laatste minuut in tegen Middlesbrough. GPD Bondscoach Hongarije weg DEN HAAG - Péter Bozsik is na zeven wedstrijden opge stapt als bondscoach van Hongarije. Het ontslag van de 44-jarige trainer werd gisteren door de nationale voetbal bond aanvaard. Hongaiïje won onder Bozsik drie keer. De overige vier duels gingen verloren. GPD/ISS Defoe zal niet meer bijten DEN HAAG - Aanvaller Jermaine Defoe zal geen tegen stander meer bijten. „Ik heb mijn lesje geleerd." Defoe (Tottenham Hotspur) beet afgelopen weekeinde zijn tegen stander Javier Mascherano in de arm in de met 1-0 gewon nen wedstrijd tegen West Ham United. Hij ontkwam aan een forse straf van de Engelse tuchtcommissie, omdat hij voor zijn overtreding al een gele kaart had gekregen. „Het was in het heetst van de strijd. Maar het zal nooit meer gebeuren. Wat ik deed was misplaatst", aldus de En gelse international. GPD Golfer Besseling leidt op WK DEN HAAG - Golfer Wil Besseling gaat na de eerste dag van het WK voor amateurs in Zuid-Afrika aan de leiding. Besseling deed over de openingsronde 69 slagen, drie on der par. Tim Sluiter eindigde op 72 slagen, Joost Luiten had er twee meer nodig. In het landenklassement staat Ne derland door die scores op de tweede plaats achter Cana da. Het WK wordt gespeeld op twee banen, beide met een par van 72 slagen. GPD van onze sportredactie HOOGEVEEN - Judit Polgar heeft een voorschot genomen op de zege in de schaakvierkamp in Hoogeveen. De Hongaarse ver sloeg gisteren met zivart de Ne derlander Ivan Sokolov. Medekoploper Shakhryar Mame- dyarov verloor van oud-wereld kampioen Veselin Topalov. Pol gar staat nu met nog twee ron den te gaan een vol punt voor op Mamedyarov. In een Nimzo-Indiër kwam So kolov in de tijdnoodfase de pro blemen niet meer te boven. Eerst offerde Polgar een pion en daarop de kwaliteit. Sokolov kon niet anders dan de kwaliteit terug geven om mat te voorko men en toen de rookwolken kort voor de tijdcontrole enigszins waren opgetrokken stond de Ne derlander een pion achter en was zijn koningstelling een ruï ne. Er restte weinig anders dan op te geven. Oud-wereldkampioen Veselin Topalov en Shakhryar Mame dyarov waren na een Spaanse opening toen nog bezig met een loopgravengevecht, waarbij de Bulgaar een pion voor stond. Toen Topalov de druk verhoog de moest de jeugdwereldkampi oen uit Azerbeidjan materiaal geven. Nadat de Bulgaar zijn ko ning in veiligheid had gebracht, incasseerde hij het punt. Voor Topalov was het de eerste zege sinds de negende partij in de ver loren tweekamp om de wereldti tel tegen Vladimir Kramnik. Sindsdien had hij slechts een ra- pidpartij gewonnen, maar had verder in partijen met normale tijdsduur drie maal verloren en drie keer remise gespeeld. GPD DEN HAAG - Raemon Sluiter is er niet in geslaagd de kwartfi nales te bereiken van het ATP-tennistoernooi in Sint Pe tersburg. De Rotterdammer ver loor in de tweede ronde van de als derde geplaatste Kroaat Ma rio Ancic. In de eerste set brak Ancic twee keer door de opslag van Sluiter heen. Sluiter brak op zijn beurt slechts één keer terug waardoor de Kroaat met 6-3 de eerste set pakte. In de tweede set kon Slui ter lang bijblijven, maar op 4-4 verloor hij zijn service. Ancic kon het daarna simpel afmaken: 6-4. Rogier Wassen heeft zich op het ATP-tennistoernooi in Lyon ge plaatst voor de halve finale bij het dubbelspel. De Nederlander versloeg met zijn Zuid-Afrikaan se partner Jeff Coetzee het Fran se duo Nicolas Mahut/Paul-Hen- ri Mathieu. De setstanden wa ren 6-2, 7-5. Groepsfases In 2007 wordt bij dertien tennis toernooien op de ATP-tour het afvalsysteem deels vervangen door groepsfases. Er wordt geëx- Racmon Sluiter perimenteerd met drie opzetten: acht poules van drie, een voor ronde voor die acht poules van drie en zestien poules van drie. De winnaars plaatsen zich voor de achtste- of kwartfinales. Het toernooi van Adelaide krijgt in de eerste week van ja nuari de primeur. Daar speien zestien tennissers voorrondes en de acht winnaars daarvan wor den samen met zestien reeds toe gelaten spelers in acht groepen van drie onderverdeeld. Veel van de toernooien waar het 'round robin-format' wordt inge voerd, beginnen een dag eerder. GPD/ISS van onze sportredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21