Nagenoeg hele buurt tegen sloop Goes ergert zich aan hinderpalen Radar helpt bij bediening van Zeelandbrug 2 l Heeft u 'm al gedaan? 1 fDensen .nl De Diabetes Risicotest VlZ Bewoners in het noorden van Goes-West houden spontane enquête Darten bij Walk-Inn Zeeuws Vlaanderen Gebeurtenissen deel je ARENSMAN i i ain L»» °Pdiahetes.v^ vrijdag 27 oktober 2006 '16 door Mieke van der Jaqt GOES - Van de 150 bewoners van de huizen in het noordelijk deel van Goes-West, die de Re gionale Woningbouwvereniging Samenwerking (RWS) wil slo pen, is er maar eentje voor sloop. Een spontaan gehouden enquête onder nagenoeg alle huurders heelt dat uitgewezen. Twee ondervraagden kan het niks schelen en zeven huurders waren bij herhaalde bezoeken niet thuis. Voor initiatiefnemers Peter Janssens en zijn vrouw Jo- sée Pouls is het duidelijk: dit kan niet doorgaan. De RWS, eigenaar van de wonin gen, wil van de 570 huurhuizen in Oud-West er 383 slopen. Dat is veel meer dan in een oorspron kelijk plan, waar het grootste deel van de nu geenquêteerde huurders buiten bleef. De ver huurder voert aan dat er zoveel Machten zijn over de woningen, dat er van verzet tegen sloop nauwelijks sprake is. Door in fa sen eerst te bouwen en dan pas te slopen, en met een fonds om hogere huren te compenseren, meent de RWS de sociale samen hang te kunnen bewaren. Vocht „Kul", zegt Peter Janssens. „De reden dat iedereen nee zegt te gen sloop, is dat de mensen hier geweldig naar hun zin wonen. Natuurlijk, er zijn klachten. Ze hebben spul in de spouwen ge spoten, dat is ingezakt. Alle hui zen waar dat ooit gebeurd is, hebben last' van vocht. Wijzelf hebben een zoldering gelegd en het dak geïsoleerd. Dat scheelde al twintig procent in de stook kosten. De klachten die er zijn, kunnen makkelijk worden opge lost." In de jaren dat ze in de Bankert- straat wonen, hebben Josée en Peter kunnen vaststellen hoe de sociale samenhang in de buurt in stand blijft. Josée: „Voor een dementerende buurvrouw wordt gezorgd, wij hebben bijvoorbeeld weieens de rondslingerende portemonnee en de pinpas van een buur vrouwtje meegenomen en haar zoon gebeld. Met een ander heel oud vrouwtje ben ik weieens naar Amsterdam gereden, om haar zoon te zien. Hebben we in een hotel gelogeerd." „Toen die buurvrouw gestorven is", voegt Peter toe, „kwam er een jonge jongen in haar huis wonen. Die werd als het ware de gemeenschap binnengetrokken. De mensen helpen elkaar hier omdat ze met elkaar vergroeid zijn, heus niet omdat huurders toevallig zulke sociale wezens zijn. Wie hier een kruiwagen no dig heeft, ziet de buurman er al mee aankomen, voordat hij ge vraagd heeft of hij hem mag le nen. Als de buurt in nieuwbouw gehuisvest moet worden, gaan de ouderen naar een apparte ment en de mensen met ldnde- ren naar >een huis met een tuin. Dan is de samenhang weg. Het is een illusie om te denken dat je die terug kunt bouwen." Hoezeer de buurt als een volles- buurt functioneert, blijkt wel uit de bliksemactie die ontstond nadat de plannen eenmaal wa ren ingezonken. „Uit alle stra ten waar de mensen onder vraagd zijn, kwamen vrijwilli gers opdraven om met enquêtes rond te lopen. Mensen van twin tig tot ver in de tachtig. Binnen een week waren we overal ge weest." De bewoners van de Evertsenstraat, Bankertstraat, Jacob Catsstraat, Schenge- straat, Scheldestraat, Couwer- vestraat, Rommerswalestraat en Westsingel zochten vanzelf con tact met elkaar en de actie ont stond spontaan. De huizen die in het zuiden en het oosten van Goes-West op de nominatie voor sloop staan, zijn niet bij de actie betrokken. Dat komt vol gens Janssens doordat de socia le samenhang in die buurtjes veel minder aanwezig is. „Over die woningen zijn veel meer Machten en het zijn bovendien duiventillen. Kennelijk hebben door Harmen van der Werf GOES - Geen gezicht, die rood witte obstakels bij de entree van Goes, bij het Tiendenplein rich ting de Deltaweg (Goes-Zierik- zee). Ze moeten weg en snel ook, vindt de Goese burgemeester D. van der Zaag. De rood-witte obstakels - in vak jargon barriers - zijn vorig jaar december door de provincie ge plaatst. Ze maken deel uit van een reeks proefmaatregelen om automobilisten te ontmoedigen om van de provinciale weg Vierde open sjoeltoernooi Middelburg MIDDELBURG - De Eerste Mid delburgse Sjoel Vereniging (EMSV) houdt zaterdag 4 no vember het vierde open sjoel- toornooi van Middelburg. Dat vindt plaats in wijkcentrum Het Palet in Middelburg-Zuid. Het toernooi begint om 10.30 uur. Volwassenen moeten 4,50 euro betalen om mee te doen, kinderen 2,50 euro. Voor inlich tingen en inschrijvingen kunnen deelnemers terecht bij P. Cevaal (0118 - 624180 of via e-mail EMSVbmes@kpnplanet.nl). (N254) langs 's-Heer Hendriks kinderen en 's-Heer Arendsker- ke gebruik te maken. „Waarom blijven die dingen bij het Tiendenplein zo lang staan?", vraagt burgemeester Van der Zaag af. „Ik zie het nut er ook niet van in. Omdat auto mobilisten door die barriers maar over één rijbaan kunnen afslaan richting de Deltaweg, kan de tweebaansrotonde van het Tiendenplein niet optimaal worden benut. En ik waag me ook af of deze maatregel tot min der verkeer over de N254 leidt. Het grootste probleem is op die provinciale weg toch niet het au toverkeer uit Goes, maar vracht wagens die uit de Westerschelde- tunnel over de Sloeweg komen en via de N254 in plaats van Rijksweg A58 richting de Delta weg rijden?" Van der Zaag ergert zich er ook aan dat het verkeerslicht voor rechtsafslaand verkeer vanaf de Deltaweg lichting Goes is afge plakt. „Kom je van 's-Heer Hen drikskinderen over het kruis punt in de Deltaweg, dan schrik je enorm als er opeens een auto naast je komt rijden. Ik vrees dat daardoor nog een keer een ongeluk gebeurt." De provincie moet de tijdelijke maatregelen snel intrekken en met iets definitiefs komen, vindt Van der Zaag. „Het lijkt er nu net op of er bij die belangrijke entree tot Goes constant werk zaamheden gaande zijn. Het is geen gezicht." De Goese wethouder M. Diele- man (CDA, verkeer) gaat de kwestie aankaarten bij de pro vincie. Het lijkt onwaarschijn lijk dat hij veel kans op succes heeft. De proef zou eerst een halfjaar duren, tot de zomerva kantie, maar is verlengd tot eind december. Dat heeft ermee te maken dat de vernieuwing van het spoorviaduct bij 's-Heer Arendskerke verlaat wordt uit gevoerd, niet in het voorjaar, maar nu. Het effect van dat werk op de verkeersstromen - over het viaduct in de N254 is tot 20 december slechts één rijstrook beschikbaar - wil de provincie per se in de proef mee nemen. Met een actiegroep die de bewoners er daar geen moei te mee." Het echtpaar heeft in middels met de RWS afgespro ken dat er half december een ge sprek plaatsvindt over de enquê te. Daarbij zullen vertegenwoor digers van de huurdersvereni ging en van de gemeente Goes aanwezig zijn. „ITier kan de RWS echt niet omheen. Boven- dien gaan we duidelijk maken dat we de plannen zullen aan vechten. Desnoods tot in Straats burg toe." De gemeente wil dat de provincie de obstakels op het Tiendenplein zo snel mogelijk opruimt. foto Willem Mieras strijdt voor het verkeersluw ma ken van de N254, de actiegroep Knip N254 Nu, zijn daarover af spraken gemaakt. De rood-witte obstakels bij het Tiendenplein hebben volgens de provincie overigens wel degelijk hun nut bewezen. Minder auto mobilisten kiezen voor de N254. Ze buigen eerder af richting Del taweg en A58. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De tien meter ho ge mast staat er sinds gisteren, volgende maand wordt de radar zelf geplaatst. Vanaf dat mo ment is de scheepvaart op de Oosterschelde tot vier kilometer in de omtrek zichtbaar op het scherm in het centrale sluizen- complex van Vlissingen. Het systeem moet het mogelijk maken om de Zeelandbrug op af stand te bedienen. Najaar 2007 verdwijnt de brugwachter en vaart de provincie verder blind op de radar en zes camera's. De camera's bieden een overzicht van dichtbij, zowel op het weg dek als de vaarweg, legt project leider S. Stelpstra van de provin cie Zeeland uit. Daarnaast blijft het volgens hem voor de scheepvaart altijd mogelijk te communiceren via het marifoonkanaal. Ook komt er een intercom bij het beweeg bare deel te hangen voor direct contact met de verkeersleiding. Aan de openingstijden van de brug verandert niets, aldus Stelpstra. Het systeem garan deert volgens hem bovendien dat de brug niet nodeloos wordt geopend. „Als het goed is, merk; zowel de scheepvaart als hs wegverkeer straks niets van omschakeling." Bij de sluis van Veere wordt maandag eveneens een mast geplaatst. Daar wordt ff gin volgend jaar al overgeschat ke'ld, op de afstandsbediening vertelt Stelpstra. De radar be strijkt een deel van het Veers Meer en het Kanaal door Wal cheren tot voorbij de bocht bij; Kleverskerke. De automatiseringsopera tie ver loopt volgens de projectleidaj zonder gedwongen ontslaga Alle brugwachters kunnen wor den ingezet op de centrale in Vlissingen. foto Marijke Folkertsm«_ VLISSINGEN - Jongerencen trum Walk-Inn in VLissings houdt woensdag 1 november een darttoernooi voor kinder® van acht tot en met twaalf ja Zij mogen van 13.30 tot 15.01 uur gratis meedoen. Het vervolg van de familieberichten van pagina 14 De Heer is mijn mrdev Verdrietig, maar dankbaar dat wij haar zolang in on midden mochten hebben, geven wij u kennis dal in haar vertrouwde omgeving kalm en rustig van ons is heengegaan onze mama, schoonmoeder, oma en overoma Maatje Wieckardt-van Oosten weduwe van Martinus Wieckardt in de leeftijd van 90 jaar. Tiny van Dalen-Wieckardt Rien van Dalen t Sylvia en Willem, Iris, Ban Kees en Karlijn Riet Postma-Wieckardt Enno Postma Martin en Jellie, Max Mandy Hannie Scheele-Wieckardt Jan Scheele Tim Bas Voor de bijzondere liefdevolle verzorging in St. Maarten in de Groe willen wij het personeel hartelijk bedanken. Goes, 25 oktober 2006 Correspondentieadres: Berkelstraat 4,4535 CJTerneuzen De afscheidsdienst zal worden gehouden maandag 30 oktober om 14.00 uur in Rouwcentrum Van dei- Hooft, Bosseweide 2 te 's-Gravenplder, waarna aan sluitend omstreeks 15.00 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Baar land. Voor aanvang van de dienst is er van 13.15-13.50 uur gelegenheid om afscheid van onze mama te nemen. Na afloop van de begrafenis is er in voornoemd rouwcentrum gelegenheid tot condoleren. Eenieder die wij vergeten zijn een rouwbrief te sturen, .gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Van der Hooft Uitvaartzorg Prunusstraat 25 4431 DC 's-Gravenpolder Tel: 0113 311517 Voor een zorgzame begeleiding in geheel Zeeuws Vlaanderen Uitvaartdienstverlening Centraal telefoonnummer: gp-Mïs Maakt öeel óit van Uitvaartverzorging 'De Bevelanden' Hoofdkantoor: Geldeloozepao 29,4463. Aj Goes (0113) 31 14 44 www.uitvaartzorgcentrum.nl Een vader sterft altijd te vroeg, al wordt hij nog zo oud. Je hoopt dat God hem sparen zal, omdat je van hem houdt. Maar als de jaren knellen gaan, hij ziek wordt, moe en oud. Bid je dat God hem halen zal, omdat je van hem houdt. Verdrietig geven wij u kennis dat van ons is heenge gaan, onze lieve pa, opa en overopa Cornells Sebastiaan Coremans Kees Sinds 15 oktober 1988 weduwnaar van Regina Petronella Adriana van Eil in de leeftijd van 93 jaar Vlijmen: Jan en Carly Coremans-van Ham Rilland: Cisca en Frans Hommel-Coremans Breda: Gerard en Truus Coremans-Rommers Rilland: Frans en Henny Coremans-Dekkers Rilland: Harry en Betsie Coremans-van Houle Heinkenszand: Nelly en Kees Vermuë-Coremans Rilland: Annie en Jan Zuydwegt-Coremans Klein- en achterkleinkinderen Krabbendijke, 26 oktober 2006 Correspondentieadres: Oeverzwaluw 2,4411 GC Rilland De uitvaartdienst waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden dinsdag 31 oktober om 10.30 uur in de parochiekerk van de St.Jozef, Hontestraat 8 te Rilland. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op het R.K. gedeelte van de Algemene Begraafplaats aldaar. Na de begrafenis is er in dorpshuis "Luctor et Emer- go", Hoofdweg 45 te Rilland gelegenheid tot condo leren. Wij willen het verzorgend personeel van 'Ter Weel' en 'Nieulandehartelijk dankzeggen voor de liefde volle verzorging. Eenieder die wij vergelen zijn een rouwbrief te sturen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Na een langdurige ziekte is rustig ingeslapen onze broer, zwager en oom Jan de Wit echtgenoot van Jo de Kam Emmeloord: J.L. Kole-de Wit Vlissingen: L.J. de Visser-de Wit Yerseke: L. Sandee Yerseke:- T. de Waard-de Wit W. de Waard Vlissingen: A. Huvers-de Wit Barendrecht: P. de Wit Neven en nichten Middelburg, 24 oktober 2006 Plaats uw familie berichten in de PZC t Afscheid nemen doet zo 'n pijn toch vonden we het fijn, om tot het laatste moment bij je te zijn. Dankbaar voor de liefde waarmee zij ons tijdens haar leven heeft omringd, delen wij u verdrietig mede dat is overleden onze mama en oma Franciska van Unnik - Thörner weduwe van Jan van Unnik 16 maart 1913 125 oktober 2006 Oost-Souburg: Frans Teteringen: Hans en Gisela Roger en Franka Tim, Steven Edwin en Giny Amanda, IrisMark Oost-Souburg: Wilma en Richard Brenda en Peter Sandra en Michael Correspondentieadres Ritthemsestraat 87 4388 JP Oost-Souburg Onze moeder en oma is opgebaard in het rouwcen trum aan de Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op dinsdag 31 oktober van 09.45 uur tot 10.15 uur. De uitvaartdienst zal om 10.30 uur. worden gehouden in de Onze Lieve Vrouwe Kerk aan de Singel te Vlis singen. Aansluitend zal om 12.00 uur de crematieplechtig heid plaatsvinden in het crematorium aan de Weste lijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Een naaste overleden? Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdens- berichten uit uw regio. m Zoek, vind en-reageer, Dankbetuiging We willen iedereen heel hartelijk dankzeggen voor de vele kaarten en goede wensen die wij mochten ontvangen in verband met ons 45-jarig huwelijk. Earn. C.M. Goud-Koster Kreeksingel 65, Hoek Het plotseling overlijden van onze lieve Lennard Hoekman heeft bij ons een enorme schok en een intens verdriet ver oorzaakt; een verdriet dat nog dagelijks ons leven bepaalt. Uw kaarten, brieven en reacties in welke vorm dan ook hebben ons de afgelopen tijd bijzonder gesteund. Het is fijn te weten dat hij bij zovelen geliefd was en dat wij niet de enigen zijn die hem ontzettend zullen missen. Dit alles geeft ons de kracht om verder te gaan. Onze bijzondere dank gaat uit naar Leen van der Werf voor de begeleiding en steun die we van hem mochten krijgen. Bedankt lieve mensen. Patricia en Kimberly Leen en Jannie Hoekman-van Koeveringe Jaco en Sandra José en Wouter Bruinisse, oktober 2006 De warme belangstelling en de vele blijken van mede leven en .vriendschap die wij mochten ontvangen na het plotseling overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Jasper Hendrik Stoutjesdijk hebben ons goed gedaan. Het was overweldigend te mogen ervaren dat zo velen met ons meeleefden. Wij betuigen u hiervoor onze oprechte dank. M.C. Stoutjesdijk-Steenpoorte Leen en Carmelita Joop en Maria Vincent Oosterland, oktober 2006 ADMINISTRATIE-ADRES POSTBUS 75 3253 ZH OUDDORP 'UITVAARTLEIDERS L.M. VAN DER WERF A. BOSLAND K, BREEN M. G. VAN DE KREEKE uitvaartverzorging Voorheen de Jonge en Uijl VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL SCHOUWEN-DUIVELAND TELEFOON 0111-412877 Steun ons. S Giro 2502 Frank opereert in een kapot-geschoten kliniek. Hij hoeft niet na te denken over het bieden van hulp. En jij? Bel 0900-9585 en help mee voor €5 per maand. Mill denzin notar doe* 45 jaar of ouder? Meet dan of u een verhoogd risico loopt om diabetes te krijgen. Want u kunt veel doen om het risico te verkleinen. Haal de Diabetes Risicotest met centimeter bij de apotheek. Of test uw risico op: www.kijkopdiabetes.nl k>i fif, k/f.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 16