Coalitie botst over slaaphuisjes PZC PZC Middelburg is mijn beste markt 150 VOLVO OCCASIONS Zeeland Airport sluit contract met nieuwe grootaandeelhouder r 15 CDA-wethouder overtroeft coalitiepartij PvdA/GroenLinks Halloweenfeest in Walk-Inn weekenddiensten GEEN 0CCASI0NDAGEN... WEL LAGERE PRIJZEN Ander plan voor Britannia Schroebrug dicht voor inspectie Dubbelconcert van brassbands agenda Irfnnr Maurits Sep DOMBURG - De brede Veerse coalitie van PvdA/GrocnLinks, SGP/ChristenUnie en CDA heeft gisteren een uiterst pijnlij ke schram opgelopen. Het mon sterverbond - dat vijftien van de negentien zetels bezet - is uit eengevallen over de plaatsing van slaaphuisjes op de stranden Vrouwenpolder, Domburg en Dishoek. De voortekenen waren al zicht baar toen de raadscommissie in oktober over dit onderwerp de batteerde. Het college, dat des tijds nog eensgezind opereerde, vond een meerderheid van de 'raad tegenover zich, aangevoerd looi' PvdA/GroenLinks. Het 'plan om de plaatsing van slaap- Verordening kamerverhuur is bijna af VLISSINGEN - Het college van Vlissingen heeft een verorde- voor kamerverhuur klaar liggen die volgens wethouder T. Verhage 'juridisch al goed ver- aukerd is'. Zij komt daarmee tegemoet aan iet verzoek van diverse raadsle- om haast te maken met een beleid voor kamerverhuur in de stad. Ze zei ook tegemoet te ko men aan het voorstel dat de SP samen met het CDA en de PvdA indiende. Daarin stond dat ze in de verordening willen zien staan dat een postcodegebied een maximum van tien procent kamerverhuur mag kennen. Dat voorstel is gisteren niet meer be handeld. vrijdag 27 oktober 2006 (Advertentie) Oosterse kunst kan uw inrichting extra's geven. Vertrouwd adres voor een handgeknoopt tapijt, zowel modern als klassiek. Deskundig advies. 40 jaar ervaring. 100% garantie. Bezichtiging thuis. Reparatie reiniging. Inruilen en taxatie. www.sarouk.nl Marconistraat 30 - 4461 HH Goes Woonboulevard - tel. 0113-227101 Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pze.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl strandhuisjes mogelijk te ma ken via de tweede wijziging van het bestemmingsplan buitenge bied werd door die partij als 'on zorgvuldig' beoordeeld. Het werd 'erin gefrommeld', zonder betrokkenen een kans te geven op het plan te reageren. De inspraak voor de bestem mingsplanwijziging is immers al afgelopen, benadrukte PvdA/ GroenLinks. Daarom lag er gisteravond bij de raadsvergadering een her zien voorstel van het college op tafel. Van een verdeeld college welis waar, want de meerderheid (de wethouders J. Bostelaar van PvdA/GroenLinks en J. Melse van SGP/ChristenUnie) schikte zich naar de wens van de com missie om een aparte en, zoals Bostelaar bekende, 'inderdaad meer zorgvuldige procedure' te voeren voor de slaapstrandhuis- jes, terwijl CDA'er W. van Ta tenhove, de portefeuillehouder recreatie en toerisme, vasthield aan het oorspronkelijke plan. Van Tatenhove zei zich gehou den te voelen aan een ander be sluit van de raad uit juni van dit jaar, waarin de Stichting Strandexploitatie toestemming heeft gekregen om slaapstrand- huisjes te plaatsen. Van Tatenho ve maakte nu wel een onder scheid tussen de locaties: wel in Vrouwenpolder en Domburg om dat het daar om lege strandvak- ken gaat, nog niet in Dishoek omdat daar nu daghuisjes staan. Wat dus eigenlijk een eenvoudi ge optelsom leek, draaide alsnog uit op gevecht tussen de fractie van ]RvdA/GroenLinks en CDA-wethouder Van Tatenho ve. De laatste glorieerde, dank zij de steun van eerst zijn eigen fractie en vervolgens die van de fracties van SGP/ChristenUnie én de oppositiepartijen WD en Dorpsbelangen en Toerisme. Het CDA diende een amende ment in dat precies verwoordde wat Van Tatenhove bepleitte: nu al slaapstrandhuisjes aan de noordzijde van Walcheren via de bestemmingsplanwijziging mogelijk maken, en voor de huis jes aan de zuidzijde een volgen de procedure volgen. Deze va riant zette PvdA/GroenLinks eenzaam buitenspel. Pogingen van PvdA/GroenLinks om tij dens een schorsing steun te ver werven bij SGP/ChristenUnie, liepen op niets uit. Van Tatenho ve, binnen het college op dit punt een eenling, kreeg de meer derheid van de raad achter zich. Gevolg is dat de Stichting Strandexploitatie Walcheren wellicht nog in augustus ko mend jaar slaaphuisjes mag plaatsen op de stranden bij de Veersegatdam en Noordduine bij Domburg. Pas als de derde wijziging van het bestemmings plan buitengebied is goedge keurd, mag zij dat ook bij Dis hoek. Dat wordt op zijn vroegst 2008. Het voortbestaan van de coalitie kwam gisteravond niet in gevaar. Het vertrouwen in de onderlinge samenwerking liep wel merkbaar een deukje op. Of de coalitie daar lang last van zal houden, moet de tijd uitwijzen. SLISSINGEN - Jongerencen trum Walk-Inn in Vlissingen houdt vanavond een Halloween- Kinderen van acht tot en met twaalf jaar kunnen, mits ze Jerkleed komen, voor een euro mee feesten op muziek van Dri- ve-in Dyna Sound. Het feest duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Marktkooplui hebben geen klachten over de drukte op de weekmarkt in Middelburg. door Maurits Sep MIDDELBURG - De fietsenspullenman draait beter dan vorig jaar. De gordij nenman en de groentenvrouw zul je ook niet horen klagen over de weekmarkt in Middelburg. Want daar is het altijd druk en gezellig. Middelburg steekt er met kop en schouders bovenuit, bewe ren ze eendrachtig. En toch schijnt het niet goed te gaan met de weekmarkten. Minder klanten, minder omzet. Daarom is een promotie campagne opgezet om de mensen weer naar de markt te lokken: muziek, aan biedingen, kortingsbonnen. „Alstublieft mevrouw, een kortingsbon voor kaas van Smith Kaas. En hier, lek kere noten van de Notenboom. Uh nee, de Notendop." De promotietour was gis teren in Middelburg, vandaag in Vlissin gen. „Als u de mijnheer van De Tele graaf nou een dikke pakkerd geeft, krijgt u van mij gratis een bloemetje. Alstublieft." Prima, die promotiecampagne, vindt Peter de Leeuw, die gordijnen ver koopt. Het gaat langzaam maar zeker minder goed met de markt in het alge meen, geeft hij toe. „Dat heeft niks met de economie te maken. Het is gewoon een dalende lijn die al langer bezig is en doorgaat. Dus elke poging om die om te buigen, is goed." De marktkooplui kunnen best een beet je hulp gebruiken. „Het gaat nog prima, maar je moet er wel steeds harder aan trekken", merkt Mark Murre van de fiet- senkraam. Voor de omzetten is de promotie niet no dig, vindt Ria van Amrooij van de gelijk namige groenten- en fruitkraam. Er ko men nog genoeg mensen naar de markt en er wordt nog voldoende geld ver diend. „Er zijn zelfs wachtlijsten voor kramen in elke branche. In ieder geval in mijn branche." Enige nuancering is wel op zijn plaats: Middelburg lijkt een uitzondering. Lan delijk gaat het wel degelijk minder goed. En ook elders in Zeeland zijn de weekmarkten lang niet meer wat ze ge weest zijn. „Pluist was twintig jaar gel den perfect. Sinds de Belgen wegtrok ken, is het niks meer", verklaart Van Amrooij. De Leeuw kan erover meepra ten. „In Hulst staat nu nog een derde van wat er tien jaar geleden stond. Van dé vijf kramen met kledingstoffen is er nog één over." Dan gaat het snel, schetst hij het gevaar. „Als mensen zien dat er minder kramen zijn, blijven ze zelf ook weg. En dan verdwijnen er van zelf nog meer kramen." Nee dan Middelburg. Een volle markt, met een groot aanbod van verschillende producten. Van vis tot 'fietsbellen, van groente tot naaigaren, van ansichtkaar ten tot aardbeien. En zolang dat zo blijft, maken de marktkooplui zich geen zorgen. Duitsers De Leeuw: „Middelburg is verreweg mijn beste markt. Beter dan Goes en Zeeuws-Vlaanderen. Dat komt door de Duitsers. Die maken heel veel goed." Ja, Duitsers zijn goeie klanten, knikt Murre, terwijl hij een standaard voor een Gazellefiets verkoopt aan een Duits echtpaar. „Tüte?" Tasje erbij? Ja, met Duitsers als klanten moet je je talen spreken. Murre: „Duitsers komen net als andere toeristen vaak op de fiets naar de markt foto Ruben Oreel en die hebben regelmatig iets nodig. Ook al omdat ze in hun tweede huis een fiets hebben staan die ze maar een paar keer per jaar gebruiken. En daar slijt die meer van dan van een jaar lang in tensief rijden." Murre is inmiddels elf jaar marktkoop man. Net als De Leeuw is hij van de der de generatie. Hun opa's zijn ooit met de kraam begonnen. De 39-jarige gordij nenman doet het werk nu al 24 jaar. En met veel plezier. Murre heeft nog een winkel gehad in Vlissingen, maar dat vond hij toch niks, werken tussen vier muren. „Het contact met je klant is daar ook veel serieuzer. Op de markt is het losser, gezelliger. Dat praatje tussendoor past mij wel. Ik ben echt geboren voor de markt." Bij De Visser Fruit is het de hele dag door druk. Rijen dik staan de mensen er. Omdat hij de goedkoopste is, ver klapt De Leeuw. Van Amrooij, die met haar groenten- en fruitkraam naast De Visser staat, beaamt het voluit. „Het is daar altijd drukker ja. Vanwege de prijs." De concurrentie doet haar goed. „Ik sta hier uitstekend. Want wij hebben meer producten. Dus wat mensen bij De Vis ser niet kunnen krijgen, nemen ze bij mij mee." zaterdag 28 en zondag 29 oktober 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: G. C. M. RullensDorpsstraat 2, Oostka- pelle, tel. (0118) 581276. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Walcheren J. P. F. Kremer, Bellinkplein 1, Middel burg, tel. (0118) 612565. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za, en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Viïssingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg; tel. (0118) 461593. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Dauwendaele, Roozenbur- glaan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471. (Advertentie) BLUEKEIMS www.bluekens.com Bergen op Zoom - Roosendaal Breda - Oosterhout Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. VLISSINGEN - Projectontwik kelaars willen hotel Britannia aan de Vlissingse boulevard wel licht een andere bestemming ge- Zij hebben daarover onderhan deld met de gemeente. Dat zei wethouder T. Verhage gister avond tijdens de raadsvergade ring. Ze zei erbij in afwachting te zijn van hun schrijven, waar in ze wijziging van het bestem mingsplan zullen voorstellen. Kamer is gedoe NS-stations zat DEN HAAG - Het moet afgelopen zijn met het gedoe over de Zeeuwse stations. Dat betoogde PvdA-Kamerlid Dijks- ma gisteren tijdens de begrotingsbehandeling van Ver keer en Waterstaat. Met haar CD A-collega Van ITijum diende ze een amendement in waarin 70 miljoen euro wordt vrijgemaakt om de reistijd op het spoor te vei'bete- ren. Als minister Peijs dat geld gebruikt om oneffenheden in de dienstregeling 2007 glad te strijken, dan moet het meteen ook afgelopen zijn met de onzekerheid over het openhouden van de NS-stations Krabbendijke, Kapel- le-Biezeling'e en Arnemuiden, vond Dijksma. „We blijven geluiden horen dat de NS onwillig zijn daar iets aan te doen. Dat accepteren wij gewoon niet." Ze kreeg bijval van Van Hijum en SGP-Kamerlid Van der Staaij. SGP wil af van Scheidingsverdrag DEN HAAG - SGP-Kamerlid Van der Staaij wil dat de re gering een inventarisatie maakt van oude verdragen die moeten worden geactualiseerd of afgeschaft. Hij denkt daarbij aan het Scheidingsverdrag dat Nederland en Bel gië in 1839 sloten, waarin is afgesproken dat Antwerpen bereikbaar moet zijn voor zeeschepen. „Plet is toch ab surd dat de doorvaart van oceaanstomers op de Wester- schelde wordt bepaald door een verdrag uit de tijd van de zeilschepen?", aldus Van der Staaij gisteren tijdens de be grotingsbehandeling van Verkeer en Waterstaat. Ross waarschuwt provincie DEN HAAG - Staatssecretaris Ross (CDA, Volksgezond heid, Welzijn en Sport) dreigt met 'gepaste maatregelen' tegen de provincie als aan het eind van het jaar de wacht lijsten voor het Advies- en Meldpunt Kinderbescherming (AMK) niet zijn weggewerkt. Ze schrijft dat aan de Twee de Kamer. Als het om de wachtlijsten in de jeugdzorg gaat, is Zeeland goed bezig, maar voor het AMK hoort Zeeland met vijf andere regio's tot de achterblijvers. Ross heeft voor deze provincies eenmalig 5 miljoen euro be schikbaar gesteld. Ze heeft 'concrete en harde afspraken' gemaakt hoe daarmee de problemen moeten worden opge lost. Ze verwacht dat de provincie op haar beurt ingrijpt als blijkt dat het bureau jeugdzorg zich niet houdt aan de gemaakte afspraken. Gedeputeerde G. van Heukelom (SGP, Jeugdzorg) maakt zich niet ongerust. „We hebben een aanvalsplan gemaakt en opgestuurd naar het ministe rie. Op 1 januari zijn de problemen uit de wereld." Uitzaaien Ierse mosselen mag weer DEN HAAG - Minister Veerman (CDA, Landbouw, Na tuur en Voedselkwaliteit) heeft een nieuwe vergunning verleend voor het uitzaaien van mosselen en platte oes ters uit de Ierse en Keltische zee in de Oosterschelde. De Raad van State vernietigde een eerder verleende vergun ning omdat er geen 'passende beoordeling' bij zat waaruit blijkt dat hierdoor geen schade wordt aangericht aan de natuur. De hernieuwde vergunningaanvraag heeft wel zo'n passende beoordeling. Het onderzoek daarvoor is uit gevoerd in opdracht van de mosselsector, de provincie Zeeland en het ministerie. Bovendien is gesproken met be langhebbenden, waaronder de natuurorganisaties die de vorige vergunning hebben aangevochten. Veerman is er van overtuigd 'dat de vergunde activiteit de natuurlijke kenmerken van het betrokken gebied niet zal aantasten'. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Zeeland Air- port verwelkomt vandaag de nieuwe grootaandeelhouder voor vliegveld Midden-Zeeland. Enkele grote Zeeuwse bedrijven nemen gezamenlijk een belang van 48 procent. De transactie wordt beklonken bij een nota ris. De bedrijven - Delta, Zeeland Seaports, Verbrugge Terminals en Hoondert - betalen 420.000 euro voor hun aandelenpakket. Daarmee stellen zij de toekomst van het vliegveld veilig. Hun deelname moet de winstgevend heid van het vliegveld structu reel verhogen. Zeeland Airport verwacht volgend jaar een klei ne winst van 15.000 euro. Dat is ongeveer zes procent van de om zet. Directeur P. Geysen van Zee land Airport, dat vliegveld Mid den-Zeeland exploiteert, is al be zig met een marketingplan om de positie van het vliegveld ver der te verbeteren. Ook de verhar ding van de landingsbaan maakt deel uit van de toekomst plannen. Zeeland Airport mag per jaar maximaal 45.000 vlieg bewegingen (starts en landin gen) toestaan op Vliegveld Mid den-Zeeland. Dit jaar zijn tot en met september bijna 22.000 vliegbewegingen geregistreerd. Het totaal voor dit jaar zal uitko men op de 25.000 die er vorig jaar ook zijn geteld, verwacht Geysen. De prognose voor vol gend jaar zet hij vooralsnog op iets meer dan 23.000, Het stre ven is echter abitieuzer. In 2008 moet de grens van 30.000 zijn be reikt. Het vliegveld is dan terug op het niveau van 2001. Dat acht hij haalbaar omdat het nu economisch beter gaat met Ne derland. „Wij merken dat echter altijd met een vertraging van pakweg anderhalf jaar. Mensen hebben het nu beter, gaan spa ren en pakken hun vlieglessen weer op. Daarna merken wij pas de stijging in vliegbewegingen." Geysen voorspelt volgend jaar een stijging van het aantal les vluchten. Dit jaar is dertig pro cent van het aantal vliegbewe gingen gemaakt met lesvliegtui- gen. Zakkenrollers GOES - In Middelburg en Vlis singen zijn gistermiddag twee wouwen het slachtoffer gewor den van een zakkenroller. In een winkel in de Lange Delft in Mid delburg was een 54-jarige Mid delburgse slachtoffer. In een kle dingzaak in de Vlissingse Wal- straat werd een 37-jarige Vlis singse gerold. Beiden hadden hun portemonnee in een tas ge stopt die aan een kinderwagen hing. MIDDELBURG - De Schroe brug in Middelburg is volgende week een avond en een nacht af gesloten voor zowel het verkeer op de weg als op het water. De afsluiting gaat dinsdag avond 31 oktober om 19.00 uur in en duurt tot woensdagoch tend 1 november 6.00 uur. De stremming heeft te maken met een inspectie die de provincie Zeeland uitvoert aan de brug. Het wegverkeer wordt omgeleid via de Stationsbrug. MIDDELBURG - Brassband On- da uit Ritthem geeft vanavond samen met muziekvereniging OVM uit Oud-Vossemeer een dubbelconcert in Middelburg. Dat gebeurt vanaf 20.15 uur in wijkcentrum Het Palet. I STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Wijkcentrum Het Pa let, 20.15 uur: dubbelconcert brass bands; VLISSINGEN Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00 - 16.00 uur: Weekmarkt; Open Hof, 9.00 uur; Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15