Vlissingen laat grond schieten LPV vindt sinterklaasintocht per auto of bus ongehoord Wij geven u de helft cadeau! PZC Wel een nieuwe kleur, maar niet overstag Ondernemers Edisonweg doen vergeefs aanbiedingen Buurt niet tevreden met inspraak over nieuw speelveldje zeeuwse almanak Hond Advertentie •Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbaiie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) BRUIDSSHOWS Collectie 2007 Rembo styling week 5-16 november 2006 '"formatie, mannequins, gezelligheid er 'i a. voor liet eerst de volledige collectie ran rombo styling te zien en te passen l (Advertentie) Redactie: 0113-315649 •ftw.pzc.nj E-mail:redactie@ pzc.nl 'ostbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: ioord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Miws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. lezersservice: 0800-0231231 vrijdag 27 oktober 2006 MIDDELBURG - Ze zullen wel denken dat ik overstag ben, lacht Marjanne Haars van de Middelburgse natuurwinlcel de Tuin van Broeder Ludovicus. Maar nee hoor. Het lila op de kozijnen paste niet zo goed bij het schilderwerk dat nog moet komen: een land schap met grassen en rode klaprozen. Haars begon vorige week een handtekeningenactie tegen het stren ge kleurbeleid van de gemeente. Nadat ze haar gevel blauw en lila schilderde, kreeg ze een brief van het stadskantoor. Met de medede ling dat ze haar kozijnen binnen vier weken grijs moest schilderen. Tot nu toe heeft ze meer dan vijfhonderd handtekeningen binnen. Schilder Hans van Iwaarden hoopt dat de nieuwe etalage volgende week echt af is. foto Ruben Qreel Advertentie Bent u de Adm. medewerker leerling-administratie die Edudelta Onderwijsgroep zoekt? Kijk morgen in de leen haast idie tijd sprong een groep on- jmemers op: zij vochten het jorkeursrecht aan, bang dat de aarde van onroerend goed fors nder druk komt te staan. Maar ét lijkt alsof de gemeente hele- iaal geen haast heeft met de ankoop van grond. „De ge- leente reageert niet eens als je en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Garagehouder H. Cieraad: „De gemeente reageert niet eens als je grond aanbiedt." foto Lex de Meester door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Lokale Par tij Vlissingen vindt het onge hoord dat Sinterklaas dit jaar in Vlissingen niet met de boot aan komt in de Koopmanshaven. De sint komt zaterdag 18 november per auto of bus naar de Zware Plaatwerkerij. De fractie wil dat het college van B en W er alles aan doet om de traditionele intocht per boot, te laten doorgaan. Desnoods moet de intocht maar een week eerder of een week later worden gehouden, meent fractievoorzit ter W. Hirdes. Dat de intocht in Vlissingen dit jaar voor het eerst anders wordt, komt volgens voorzitter H. Vermeulen van het Vlissings Activiteiten Fonds doordat de landelijke intocht op dezelfde dag in Middelburg plaatsvindt. „We zijn in januari begonnen met de voorbereidingen", ver telt Vermeulen. „We laten de da tum van de intocht altijd afhan gen van de waterstand in de Koopmanshaven. Zo kwamen we uit op 18 november. We had den alles al geregeld toen we in mei ineens het bericht kregen dat de landelijke intocht in Mid delburg zou zijn." De aankomst in Vlissingen stond gepland voor 13.00 uur. „Maar de NOS zendt de intocht in Middelburg uit van 12.00 tot 13.15 uur. Dan kan Sinterklaas natuurlijk nooit om 13.00 uur in Vlissingen aankomen. Je zou kunnen zeggen dat de kinderen die naar Vlissingen komen, op dat moment geen televisie kij ken. Maar zo werkt het niet. Kin deren zijn slimmer. Zeker kinde ren vanaf een jaar of vijf, zullen er vragen oyer stellen. Daarvoor is Middelburg gewoon te dicht bij en de media-aandacht te groot. De situatie is heel anders dan wanneer Sinterklaas in een ander deel van Nederland aan komt. Dan is het voor de kinde ren in Vlissingen veel minder confronterend. Het is dan ook de bedoeling dat Sinterklaas vol gend jaar weer gewoon met de boot aankomt." Uitwijken naar een andere da tum is volgens Vermeulen onmo- Advertentie gelijk. „Eerder kan niet, want Sinterklaas gaat rechtstreeks van Spanje naar Middelburg. En later kan ook niet, want dan zitten we weer met de water stand." Het Vlissings Activiteiten Fonds heeft nu bedacht dat Sinter klaas direct vanuit Middelburg met de auto naar de Zware Plaatwerkerij in Vlissingen komt. Daar wordt hij om 14.00 uur feestelijk ontvangen. „Dat is aan kinderen wel goed uit te leggen", zegt Vermeulen. De Lo kale Partij Vlissingen vindt dat de traditie van de intocht per boot niet losgelaten mag wor den. „Vlissingen begint toch al zo'n grauwe, grijze stad te wor den met al die subsidies die ver dwijnen. Laten we dit dan toch tenminste behouden. Bovendien vind ik het argument van de wa terstand niet overtuigend. De loodsen in de Koopmanshaven hebben daar ook nooit proble men mee." Hoor Wendy van den Hurk l'LISSINGEN - De gemeente Vlissingen had net zo goed geen loorkeursrecht hoeven toepas- jen voor de Edisonweg, zeggen je ondernemers daar. „Ze doet rtoch niks mee." Dat wil de ge meente echter niet zo stellen. 'ussen de Edisonweg en de Bin- enhaven in Vlissingen moeten ndernemers, overheden en on- erwijsinstellingen komen die ran eikaars kennis gebruikma- len. Deze Kenniswerf zou de ieeuwse economie moeten sti- iiüeren. Om de regie over de rond te houden, haalde de ge- icente twee jaar geleden de wet ip voorkeursrecht tevoorschijn. IS'ondernemers weg willen uit iet gebied, moeten ze de grond irst aanbieden aan de gemeen- grond aanbiedt", spreekt PI. Cieraad uit eigen ervaring. Zijn gelijknamige garagebedrijf ver huist binnenkort naar Baskens- burg. „Op mijn eerste brief, waarin ik mijn grond aanbood, kwam helemaal geen reactie. Na acht weken zou dan het voor keursrecht vervallen, maar daar kreeg ik geen bevestiging van. Ook niet toen ik dat vroeg in brieven en via telefoontjes. Pas na twintig weken kwam er een brief: het voorkeursrecht was ko men te vervallen. Ik mag de grond aan een ander verkopen." Ook overbuurman C. van den Berg van autoschadebedrijf Van de Bilt probeerde zijn grond bij de gemeente te slijten. Eveneens tevergeefs. „Een maand of vier geleden heb ik mijn grond aan geboden, maar ik heb tot op he den niets vernomen. Nu ben ik vrij om het zelf te verkopen. Pri ma. Ik heb op zich geen haast, maar ik wil wel weg. Er zijn al zoveel ondernemers weg. Het ge bied wordt onaantrekkelijk." Daar zegt bandenbedrijf Walra ven niet zo'n last van te hebben. „Wij zitten hier al bijna 25 jaar. De mensen weten ons wel te vin den. Daarom zijn wij voorlopig nog niet van plan te vertrekken. De gemeente is nu aan zet. Die moet ons maar een alternatieve locatie aanbieden." A. Vermeulen lacht. „En anders blijven we. Wij willen ook wel op de Kenniswerf. Ze willen daar toch hoogwaardige techno logische bedrijven?" Zijn knipoog verraadt zijn scep sis over de Kenniswerf. „Klinkt allemaal heel ambitieus maar ik denk niet dat het hier past. On langs nog heeft de gemeente ons tijdens een inspraakavond plan nen laten zien. Maar dat is alle maal zo globaal, dat ik niet ver wacht dat het ervan komt." Ja wel hoor, zegt wethouder M. Walraven. „Alleen heeft het pro ject Dokkershaven nu prioriteit boven de Kenniswerf. Dat heeft te maken met de concurrentiepo sitie. We gaan niet op twee plaat sen dicht bij elkaar huizen bou wen. Maar bedrijven en bijvoor beeld studentenhuisvesting kun nen wel. Daar zijn we op dit mo ment volop mee bezig." Dat de gemeente niet heeft gereageerd op de aanbiedingen, was vol gens de wethouder een vergis sing. „Want als ondernemers se rieus overwegen weg te gaan, willen wij serieus meedenken. Zolang ik wethouder ben, is er geen grond gekocht, maar onze belangstelling bestaat nog. We hebben in dat gebied niet voor niets een studie naar de gevol gen voor milieu lopen." ÖCCASIONCENTER AUTOBEDRIJF RIDA TERNEUZEN www.rida.nl - Productiestraat 8 - Tel. 0115 - 613690 MPV met AUTOMAAT Renault Scenic 1.616 v expression automaat, in meuwstaat, juni 2002, slechts 18.000km; extra's climate control, parkeersensoren, el. ramen, centr.vergr. 15.950,- zie WWW.RIDA.Nl Vlissingen overweegt hoger tarief VLISSINGEN - Het college van Vlissingen neemt zijn par keerbeleid onder de loep. Omdat cle bewaakte fietsenstal ling aan de Hellingbaan met ingang van januari 2007 gra tis is, moet het stadsbestuur de opbrengst van dertigdui zend euro elders vandaan zien te halen. Dat doet zij mis schien door parkeertarieven voor automobilisten te verho gen. „Misschien", benadrukt verkeerswethouder M. Walraven. „Vanwege de munteenheid moet je het parkeertarief met minimaal tien cent verhogen. Dat levert jaarlijks 192.000 euro op. Meer dan we beoogd hadden en niet eerlijk naar automobilisten toe. Liever bedenken we een alternatief. Daarom wil ik eerst een totaalplan zien, voordat we be slissingen nemen. Dat plan moet voor maart 2007 klaar zijn," Geen tegendemonstratie van Bravo MIDDELBURG - De anti-racisme werkgroep Bravo uit Oost-Souburg ziet af van de tegendemonstratie tegen de Nationalistische Volks Beweging. Dat heeft Bravo giste ren besloten na overleg met de Middelburgse burgemees ter K. Schouwenaar. Bravo zou zaterdag op zaterdag 11 november demonstre ren in Middelburg om duidelijk te maken dat zij, in tegen stelling tot de NVB, géén bezwaar heeft tegen de bouw van een moskee aan de Stromenweg. De anti-racisme werkgroep zal die dag wel 'iets' doen in de stad, maar niet in de vorm van een demonstratie op dezelfde plek en op hetzelfde tijdstip als de NVB. „We kunnen niet inschatten hoeveel mensen er op die twee demonstraties afkomen, wat voor mensen dat zijn en hoe groot het gevaar is dat de situatie uit de hand loopt", zegt voorzitter N. van Duyn. „Burgemeester Schouwenaar heeft ons op de risico's ge wezen en daarop hebben wij besloten geen .tegendemon stratie meer te houden. Wat we wél doen, weten we nog niet. Daarover moeten we nog praten met mensen van de moskee." Vaste huisartsen voor Zoute Viever OOST-SOUBURG - De Huisartsengroep Oost-Souburg worden de vaste bewakers van de gezondheid van de in woners van zorgcentrum de Zoute Viever. Het zoi'gcentrum van Stichting Werkt voor Ouderen en de vijf huisartsen sluiten daartoe een samenwerkingsver band dat 1 november ingaat. Reden is dat de inwoners van de Zoute Viever steeds meer en ingewikkelder zorg nodig hebben. De huisartsen J. Bergen, C. van den Driest, J. Meulmees- ter, H. Meijer en C. Wattel en het zorgcentrum willen in de samenwerking zorgen dat de behandelplannen voor de bewoners goed op elkaar aansluiten. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Omwonenden van de Dokstraat in Arnemui- den voelen zich niet serieus ge nomen door de gemeente. Ze mo gen wel meepraten, maar er wordt niet geluisterd, vinden ze. De groep bewoners, door de ge meente verenigd in een klank bordgroep, is uitgenodigd voor een gesprek. „Een laatste po ging", noemt wethouder A. de Vries het. Over drie weken be slist de gemeenteraad over de bouw van zorgwoningen en de aanleg van een speelveldje in de Dokstraat. Vorige maand stuurden de bewo ners het college een brief. Daar in lieten ze weten het niet eens te zijn met de nieuwbouwplan- nen. Brieven gingen vervolgens over en weer, vertelt M. de Leeuw, één van de bewoners. „Het plan moet van tafel", vindt hij. „Wat is de zin van een ldank- bordgroep als er niets te kiezen valt?" Het speelveldje aan de Dok straat moet het verlies van het grasveld aan de Clasinastraat, dat bebouwd wordt, compense ren. De bewoners vinden het te klein. „Ze hebben het over een Cruyffiaans veldje, met verhar ding. Dat is voor steden waar geen ruimte is. Die veldjes zijn in de mode, maar we zijn hier in Arnemuiden niet zo van de mo de. We willen gewoon een gras veld met goaltjes erop en klaar." „Er wordt gedaan alsof we las tig zijn. Aan de ene kant zeggen ze dat we overal bij betrokken worden en dat er geluisterd wordt. Als we iets positiefs zeg gen, wordt dat breed uitgeme ten. Als we iets zeggen dat niet in hun straatje past, dan verte genwoordigen we ineens niet ie dereen. Het lijkt wel of zo'n klankbordgroep alleen dient als applausmachine." Klankbordgroepen zijn er niet om iedereen hun zin te geven, zegt De Vries. „Als mensen niet bereid zijn om een compromis te sluiten, dan krijg je dit soort brieven. We moeten naar elkaar proberen te luisteren. We heb ben niet alleen te maken met be langen van omwonenden, maar bijvoorbeeld ook met de organi satie die daar zorg moet verle nen. En om zorg te kunnen verle nen is een minimum aantal wo ningen nodig." Als de bewoners een grasveld willen, dan kan dat, zegt De Vries. „Maar ik blijf het raar vin den dat ze juist in Arnemuiden iets heel anders willen dan in de rest van de gemeente. Daar vra gen de jongeren juist om die ver harde veldjes." Eindelijk ging een lang ge koesterde ivens in vervulling: het gezin kreeg een hond! Po tentieel struikelblok: het beestje zou af en toe alleen thuis zijn. Dat was geen probleem verze kerde de verkoper. Het dier kon goed met eenzaamheid omgaan. De buurman van dat gezin heeft daar andere ervaringen mee. Nadat de nieuwe baasjes een avondje uit eten waren ge weest, vonden ze bij terug komst een briefje van de buur man in de bus. Of ze de hond niet meer alleeti thuis wilden laten? Daar was het dier dui delijk niet op gesteld, en dat liet het merken ook. Toen beide buren elkaar kort daarna op straat ontmoetten, liet zich makkelijk raden waar het gesprek over ging. Met een teleurstellende ont knoping voor de buurman. Want jazeker, ze hadden het briefje ontvangen. Maar he laas... de hond kan niet lezen. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Genieten komt van Binnenuit. Originals 'ESS Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 -V. de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 wwv^binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13