Parkeren in Terneuzen onder loep Kindervilla Hulst viert het Domburgs Badpaviljoen bijna klaar eerste lustrum Tussen en werkelijkheid Verdachte wietteelt in beroep tegen straf Flo is de beste jachthond pdpier en l(prhn' Akkoord na kanttekeningen Dj Dark-e in Terneuzen Handyclub Hulst viert dubbel feest Jamsessies Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je je eerste ingevingen voor een verhaallijn aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. papieren karton yi/^.p^pieftnl^fhu. orj donderdag 26 oktober 2006 214. door René van Stee TERNEUZEN - De raadscom missie Omgeving ging gister avond akkoord met de voorstel len van het Terneuzense college van B en W in Terneuzen om met ingang van volgend jaar knelpunten in het parkeerbeleid in het centrum van Terneuzen op te lossen. Met uitzondering van J. Baart (TOP-Gemeentebelangen) onder schreef de commissie de conclu sie van een evaluatierapport dat de huidige parkeerproblemen niets te maken hebben met ruim tegebrek. Baart stemde als enige tegen het collegevoorstel, omdat hij het parkeerbeleid ronduit slecht en onduidelijk vindt. Hij sprak over een 'Babylonische parkeerverwarring' Ondanks hun instemming met het collegevoorstel hadden ook de andere commissieleden veel op- en aanmerkingen. Zo vond iedereen dat de handhaving door de parkeerwachters en de communicatie met de direct be trokkenen veel beter moet. Dit om ergernis en agressie te voor komen. Onder anderen M. Ver- eecken (GroenLinks) pleitte voor een betere behandeling van bezoekers van bewoners. C. Leu- nis (ChristenUnie) voegde daar aan toe dat dit ook moet gelden voor mensen die vrijwilligers werk in de binnenstad doen. R. Noët (WD) en Baart vonden nog steeds dat werknemers en bedrijvente veel voor een par- keervergunning moeten betalen. P. Hamelink (SGP) vond dat au tomobilisten meer gedwongen moeten worden om gebruik te maken van beide parkeergara ges. Volgens R. Noët (WD) en Leunis zou dit kunnen door de tarieven voor ondergronds par keren iets goedkoper te maken ten opzichte van bovengronds parkeren. Wethouder J. van Schaik erken de dat het parkeerregime nog verfijningen nodig heeft, maar dat er aan de systematiek niks zal veranderen. Ook houdt hij vast aan het zo veel mogelijk voorkomen van uitzonderingsre gels. Hij reageerde daarmee op kritiek van een vertegenwoor digster van de wijk Java. Zij had er veel moeite mee dat be zoekers van de sportschool in de buurt oneigenlijk gebruik ma ken van een bezoekersregeling en daardoor voor overlast zor gen. Maar volgens Van Schaik gaat het in dit geval om een tij delijke situatie die weer veran dert zodra de sportschool zijn ei gen parkeerplaatsen heeft. Zondag De wens van een woordvoerder van het Leger des Heils om van af volgend jaar alle zondagen vrij parkeren te handhaven op de parkeerplaats aan de Wester- scheldedijk werd niet ingewil ligd. Weliswaar vonden de com missieleden dit voorstel sympa thiek, maar beseften tegelijker tijd dat de gemeente hierdoor beide parkeergarages zou gaan beconcurreren. Van Schaik zegde ook toe dat er over een jaar nogmaals een eva luatie van het parkeerbeleid in het centrum van Terneuzen komt. Net als de commissiele den verwacht hij dat dan alles echt goed in beeld is, omdat alle parkeervoorzieningen - waaron der de uitbreiding van de par keergarage bij het Theater- plein- tegen die tijd volop in ge bruik zijn. Bovendien wordt ook het parkeerbureau verder gepro fessionaliseerd. Hierover komt nog dit jaar een collegevoorstel. Neptunus, de god van de zee, nam de wensen van de toekomstige bewoners van het vernieuwde Badpaviljoen Domburg in ontvangst. foto Lex de Meester door Edith Ramakers DOMBURG - Neptunus, de god van de zee, kwam gisteren naar Domburg om de wensen van de toekomstige bewoners van het vernieuwde Badpaviljoen Dom burg te ontvangen. Hij kreeg de wensen in de vorm van flessen post van wethouder J. Bostelaar van de gemeente Veere. Bij de feestelijke bijeenkomst mochten de eigenaren van de tien appar tementen alvast een kijkje ne men in hun aanstaande woning. De kopers moeten nog even ge duld hebben om hun woning te betrekken. De restauratie van het monumentale gebouw duurt nog ongeveer een jaar. De ge schiedenis moet tastbaar wor den in het Badpaviljoen. Boven de grote zaal worden de tien ap partementen gebouwd, waarvan de duurste op ruim twee miljoen euro neerkomt en de goedkoop ste op ongeveer negen ton. Alle tien appartementen waren bin nen een week verkocht. De pro jectontwikkelaars Van Garde- ren en Dekker hebben veel geïn teresseerden moeten teleurstel len. De wachtlijst zou uit circa vierhonderd personen bestaan. Wethouder Bostelaar zei tegen de toekomstige bewoners dat het een blije dag was. „En ik zal u niet vervelen met de Neder landse procedurecultuur." Hij doelde onder meer op de weer stand die de planontwikkeling heeft opgeroepen. Niet iedereen was blij met de uitbreiding en restauratie van het jaren terug in verval geraakte Badpavil joen. De start van de bouw werd keer op keer uitgesteld. Tegen standers vochten de massaliteit van het gebouw aan. Er loopt nu nog een zaak van Domburger W. Passenïer tegen de projectontwikkelaars en de gemeente bij de bestuursrechter in Middelburg. De uitspraak volgt binnenkort. „Maar", zei Bostelaar gisteren, „het Badpa viljoen moest wel uitgebreid worden om de ingrijpende res tauratie te kunnen bekostigen." Bostelaar vindt dat Domburg en de gemeente een Badpaviljoen nieuwe stijl verdienen. „De Domburgse badcultuur heeft het toerisme gunstig beïnvloed en toerisme is belangrijk voor onze gemeente." De toeristen zijn graag geziene gasten geworden. Ze hebben welvaart, kunst en rijkdom in vele betekenissen met zich mee gebracht. „Zeeuwen hebben van oudsher de zee als vijand ge zien. De strijd tegen het water moest gestreden worden. Maar door de toeristen hebben we de zee leren kennen als een vriend. Dat is ook een rijkdom." TERNEUZEN - De Belgische discjockey Dark-e treedt vrij dag vanaf 24.00 uur op tijdens een 'jumpavond' in danceclub Q aan de Nieuwstraat in Terneu zen. Jump is te beschouwen als een variant van het snellere en har dere hardcore. In kennerskriri- gen wordt Dark-e gezien als de bekendste Belgische represen tant van jump. Verder draaien er enkele lokale dj's: dj Ozzeris en dj Crucial. Zij beginnen hun optreden rond 23.00 uur. door Sheila van Doorsselaer HULST - Kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang De Kin dervilla in de binnenstad van Hulst viert volgende maand zijn eerste lustrum. In het jubileum jaar gaat de Villa nog verder uit breiden met een kindertheater en een kinderrestaurant. Het kindercentrum van directri ce Leny Hamelink is gevestigd in de voormalige huishoud school aan de Paardenmarkt/ Baudeloo. In de dagopvang en buiten schoolse opvang (BSO) komen wekelijks in totaal tachtig kinde ren over de vloer. Woensdagmid dag 1 november is het feest voor de kinderen. Ze gaan dan een middagje naar de Zoo in Ant werpen. De Kindervilla gaat vanaf die dag ook verder onder een nieuwe naam: Villa Crea Stangi. In het enorme gebouw wil Hame link veel meer culturele activitei ten voor kinderen opzetten. Er kunnen nu al kinderfeestjes wor den gevierd en kinderen kunnen er ook koken, maar de Villa gaat nog verder uitbreiden. Zo wordt woensdag 29 novem ber een kindertheaterzaal ge opend in het gebouw, speciaal voor kinderen van drie tot zes jaar. De zaal is 'Kleine Martha' gedoopt en er zullen onder ande re poppenspelen worden gehou den. Er zijn zitplaatsen voor zo wel groot als klein. Het gezelschap Kip van Troje uit Gent brengt die dag de voor stelling Snoepletters. Als de zaal niet voor voorstellingen wordt gebruikt, dan kunnen de kinderen van de dagopvang en buitenschoolse opvang er ge bruik van maken voor spelle tjes, dans en andere activiteiten. Begin 2007 wordt het kinderca fé geopend. Een eetcafé waar kinderen voor hun ouders of an dere genodigden kunnen koken. Ook kookworkshops onder lei ding van een kok staan op het programma. De opening van het restaurant volgt enkele maanden later dan gepland. Dat komt door de unie- j ke inrichting. De verlichting' wordt zelf gemaakt en ook het serviesgoed wordt door de kinde- ren beschilderd. Woensdag 15 november wordt voor de kinderen van de BSO een kookmiddag gehouden in de nieuwe keuken en zaterdag 18 november is er een voorleesmid- dag in Kleine Martha. Daar wordt zaterdag 25 november' ook een film vertoond voor kin deren van acht jaar en ouder Zondag 10 december is het offi- cieel.open huis. Tussen 13 en 11 uur is iedereen welkom de Villa te komen bekijken. In de Krea- tieve Kamer in de Villa kunnen kinderen kerstversieringen ma- ken. Voor de 'Villa-ouders' houdt Ha- melink vrijdag 15 december een borrel om de opening van hei theater te vieren en een dag la ter is in Kleine Martha een pop penspel door theater Sloef uil Aalst. Radio Delta viert jubileum in Ledeltheater OOSTBURG - Huisomroep Ra-1' dio Delta viert dinsdag 31 okto-1 ber zijn 25-jarig jubileum met een speciale uitzending vanuit het Ledeltheater in Oostburg, j Dan is het precies 25 jaar gele-j den dat Radio Delta met acht] vrijwilligers zijn eerste uitzen-1 ding verzorgde voor het Anto-i niusziekenhuis en verpleeghuis! De Stelle in Oostburg. Nu tell I de omroep veertig vrijwillige^ die radioprogramma's verzor-] gen in alle zorginstellingen i| West-Zeeuws-Vlaanderen. De Oostburgse charmezanger, Jacco Ricardo verzorgt tijdens! de jubileumuitzending eeoj gastoptreden. Burgemeester J. Sala van de gemeente Sluis: houdt een toespraak. De uitzen-, ding is van 14.00 tot 16.00 uur, door Katja Logtenberg DEN HAAG- Een 34-jarige man uit Hoek betoogde gisteren in hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof dat hij onterecht was veroordeeld voor het hebben van een wietkwekerij aan de Sint Hubrechtstraat. Het Openbaar Ministerie geloof de de man niet en was van me ning dat hij -evenals zijn echtge note- terecht was veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Hofaanklaag- ster M. Renckens eiste die straf dan ook opnieuw en was boven dien van mening dat de man aan de energiemaatschappij een klei ne tweeduizend euro schadever goeding zou moeten betalen voor illegaal afgetapte stroom. De politie trof op 12 juli vorig jaar een professionele hennep kwekerij met 189 planten aan in de schuur van het echtpaar uit Hoek. De verdachte zei meteen dat de agenten 'bij zijn vrouw moesten zijn', aangezien hij niets van de kwekerij af zou we ten. De man vertelde gisteren dat het huwelijk tussen hem en zijn vrouw toentertijd dusdanig slecht was dat hij continu bij vrienden logeerde. Hij zou geen idee hebben gehad van wat zich in de schuur afspeelde. Zijn echtgenote verklaarde echter in eerste instantie dat ze de illega le hennepkwekerij samen met haar man had opgezet om uit de schulden te komen. Later trok ze die verklaring weer in en zei ze dat zij in haar eentje de kwa de genius achter het plan was ge weest. Renckens was ervan overtuigd dat de vrouw in eerste instantie de waarheid had gesproken. Zij vond het bepaald niet in het voordeel van de verdachte spre ken dat hij al eerder was veroor deeld voor hennepteelt. „U was immers de deskundige op dat ge bied", zei ze. De echtgenote van de man kreeg in eerste instantie dezelfde straf als haar man opge legd. Zij ging niet in beroep. Het hof doet uitspraak op 8 no vember. KOUDEKERKE - Eens in het jaar trekt de jacht- afdeling van de Golden Retriever Club erop uit voor een veldwedstrijd. Het liefst in Zeeland, waar geen vossen zijn en daarmee zat fazanten. Gisteren togen tien retrievers naar Koudekerke, waar Herman Kesteloo van de wildbeheersgroep gastheer was. „In een veldwedstrijd is het niet be langrijk hoeveel wild een jachthond haalt, nee, het komt aan op secuur werk. Een jachthond moet zijn wild zo ongeschonden mogelijk bij het baasje brengen." Het was Flora Ex Duria, roep naam Flo, die won. Een labrador uit België. Zijn onze zuiderburen zo kundig? Kesteloo ontkent. „Dat is ook maar toeval." foto Lex de Meester HULST - Handyclub Hulst viert zaterdag 4 november een dubbel feest. Dit jaar bestaat de knutselclub voor de bovenbouw van de basisscholen 25 jaar. Het zilveren jubileum wordt die dag groots gevierd. Daarnaast wordt die dag ook het nieuwe onderkomen van de Handyclub officieel in gebruik genomen. De Handyclub was voorheen ge vestigd in activiteitencentrum Het Houtenkwartier in de bin nenstad van Hulst, maar moest verkassen omdat de gemeente dat gebouw wilde slopen ten gunste van appartementen. Het zoeken naar een nieuwe ruimte voor de Handyclub verliep niet zonder slag of stoot, maar de club is alweer een tijdje onder dak bij het ROC Westerschelde aan de Tabakstraat in de Dul- laertwijk in Hulst, waar het een eigen lokaal heeft. De Hulster wethouder F. van Driessche zal de openingshande ling verrichten. De feestdag, waarbij ook de (oud)leden van de Handyclub aanwezig zijn, duurt van 14.00 tot 17.00 uur. TERNEUZEN - Irish pub The Pennywhistle aan de Nieuwst raat in Terneuzen begint zondag met maandelijkse jamsessies voor iedereen die een muziekin strument bespeelt. Het idee is ontstaan na een op treden van Daniel Holland tij dens het Vliegende Hollander Festival. Vanwege het enthousi asme van verschillende mensen besloten café-eigenaren Basti- aan van Buel en Sandra Cze- chowski om jamsessies met Ier se muziek te gaan houden. Zondag staat vanaf 16.00 uur de eerste sessie op het programma. Die is voor iedereen vrij toegan kelijk. Later op de avond ver zorgt de band Simply Green een optreden. Aanvang 21.30 uur. Caravan schaart in tunnelbuis TERNEUZEN - De oostbuis van de Westerscheldetunnel is gister middag rond kwart voor twee enige tijd afgesloten geweest na een eenzijdig verkeersongeval. Een 61-jarige man uitHeinkens- zand reed in zijn personenauto met caravan van Terneuzen in de richting van Ellewoutsdijk. Toen hij een andere personen auto wilde inhalen, begon de ca ravan te slingeren. De bestuur der heeft geprobeerd te rem men, wat resulteerde in het scha ren van de caravan. Toen de poli tie ter plaatse arriveerde, lag de caravan op zijn kant. Aanvankelijk is de tunnel even helemaal afgesloten geweest, daarna werd de westbuis weer vrijgegeven voor verkeer. Een ta kelwagen heeft de caravan weg gesleept. Er raakte niemand ge wond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46