Dorpsraden laken communicatie Eureka-meiden klussen weer op zolder Toen ik 'm zag, was ik meteen verkocht 150 VOLVO OCCASIONS Zorgen om uitstoot van broomhoudende vlamvertragers Modeshow Leger des Heils Volksvertegenwoordigers vinden dat ze door college B en W te weinig benut worden ff*» GEEN 0CCASI0NDAGEN... WEL LAGERE PRIJZEN Modellen showen een selectie uit dp nachtmode. door Patricja de Ryck TERNEUZEN - Een zwerm vrouwjen duikt na afloop van de show meteejn op het rek dat binnen wordt gereden. Ze hebben allemaal al iets van hun gading gezien tijdens de modeshow van hét Le ger des Heils in Ter neuzen. De mooiste kleding die het afgelopen jaar is binnengekomen, is speciaal! voor deze avond apart gehouden. Mensën uit de gemeenschap, vrijwilligers, buren en klanten showen als echte mannequins enthousiast de kleding. Kapitein René Pronk praat de avqnd aan elkaar. „Waar blijven die herén nu? Het is vast te gezellig tussen de dafmes in het omkleedhok", lacht hij, terwijl een aantal vrouwen het podium alweer bestijgt in nette jurken. De zaal zit vol. Het publiek is fanatiek, steeds als er iemand voorbij loopt, wordt er hard geapplaudisseerd. „Je moet het maar durven", zegt een vrouw tegen een andere bezoekster, terwijl het model een kort jurkje showt. Eerbetoon „We organiseren deze show voor de der de keer. Het is een eerbetoon aan alle vrijwilligers die in de kledingwinkel werken", legt de presentator uit. Na de eerste twee rondes wordt er ge pauzeerd. Voor iedere bezoeker staat er een drankje klaar in de foyer. Daar naast zijn er hapjes, want het Leger be staat 110 jaar. In de pauze snuffelen veel dames al in het kledingrek, maar ze moeten nog even wachten. Fietsen Het is weer tijd voor de show. De drie heren komen onverwacht de zaal bin nen fietsen in wieleroutfit. De zaal ligt in een deuk. Dat is niet de enige verras sing voor de bezoekers. Sinterklaas en zwarte Piet komen ook nog even langs. Terwijl er pyjama's worden geshowd, roept een bezoekster enthousiast: „Die groene is van mijNa afloop gaat ze dat snel even checken. Een van de modellen tijdens deze avond foto Wim Kooyman is de negentienjarige Roxanne Schou ten uit Kloosterzande. Ze koopt al drie jaar bij het Leger. „In eerste instantie nam ik er een kijkje omdat ik iets voor carnaval zocht. Ik zag toen dat ze ook heel leuke dingen hebben. Nu kom ik er regelmatig. Ik schaam me er ook niet voor. Ze hebben gewoon heel leuke kle ding. Je hebt alleen een wasmachine, waspoeder en verzachter nodig en het is weer als nieuw", besluit ze lachend, ter wijl ze een van de geshowde kleding stukken in het rek hangt. Meteen dui ken de aanwezige wouwen er op. Eén van hen is Jeanet uit Hoek. Zij heeft al iets gekocht. Twee euro vijftig bedraagt de schade, maar voor dat be drag wil ze hem niet. „Ik geef vijf euro, want het is toch voor het goede doel. Toen ik 'm zag, was ik meteen ver kocht", vertelt ze met de jas al aan. donderdag 26 oktober 2006 zl3 Straatverbod voor dreigen kapmes MIDDELBURG - Een 49-jarige inwoner van Breskens is gisteren voor dreigen met een kapmes door de politierech ter veroordeeld tot vijftig uur werkstraf en een week voor waardelijke gevangenisstraf. Omdat de man dertien da gen in voorarrest heeft gezeten, werd er 26 uur in minde ring gebracht op de werkstraf (een dag zitten komt over een met twee uur onbetaalde arbeid). Verder kreeg de man een contact- en straatverbod voor zes maanden. Het incident speelde zich 19 juli in Breskens af. De ver dachte was die middag door de buurman van zijn ex-vrouw in elkaar geslagen. Later die dag reed de man naar de woning van zijn ex en schreeuwde tegen de buur man dat hij naar buiten moest komen en en dat hij hem zou vermoorden, terwijl hij met een kapmes stond te zwaaien. De man ontkende gisteren de bedreiging, maar de politierechter zag in de verklaringen van de buurman en de ex genoeg bewijs om tot een veroordeling te komen. Geen extra geld voor dijken DEN PLAAG - Minister Peijs (CDA, Verkeer en Water staat) trekt niet meer geld uit voor het versterken van de dijken. Ze vindt dat een taak van het volgende kabinet. Ze is het eens met de Adviescommissie Water (ACW) on der voorzitterschap van prins Willem-Alexander dat Ne derland nog niet klaar is met het beperken van de risico's van overstromingen. De volgende regering zal daarom 'zo spoedig mogelijk' geld vrij moeten maken om 'de achter standen in te halen om op zo kort mogelijke termijn te vol doen aan de wettelijke veiligsheidsnormering'. Daarvoor is nog 1,2 miljard euro nodig. Dat schrijft Peijs in een brief die gisteren naar de Tweede Kamer is gestuurd. Ze benadrukt wel dat Nederland nog steeds de best beveilig de delta van de wereld is. De minister reageert op de com motie die afgelopen weekeinde ontstond over het advies 'Veiligheid tegen overstromen' van de ACW. Wachttijd jeugdzorg slinkt gestaag DEN HAAG - Zeeland boekt goede resultaten in het weg werken van de wachtlijsten in de jeugdzorg. Dat blijkt uit een brief die staatssecretaris Ross (CDA, Volksgezond heid, Welzijn en Sport) gisteren aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. Begin dit jaar wachtten in Nederland ruim vijfduizend kinderen langer dan negen weken op jeugdzorg. Aan het eind van het jaar moeten dat er nul zijn. Daarvoor heeft Ross prestatiecontracten met de pro vincies gesloten. In een tussenrapportage meldt ze dat in middels 58 procent van de afspraken is gerealiseerd. In Zeeland ligt dat percentage op 76 procent. Van de 184 jeugdigen waarvoor de prestatieafspraak geldt, zijn er in middels 140 in zorg genomen. Lampen watertoren Oostburg uit OOSTBURG - De gemeente Sluis zet zaterdag tijdens de Nacht van de Nacht de schijnwerpers van de watertoren in Oostbui'g uit. Daarmee steunt het college van B en W het initiatief van twaalf milieufederaties, Stichting Na tuur en Milieu en natuurbeschermingsvereniging 't Duum- pje om aandacht te vragen voor het behoud van de duister nis. Behalve de gemeente Sluis doen ook enkele kerkbestu ren en ondernemers in West-Zeeuws-Vlaanderen mee aan de Nacht van de Nacht door schijnwerpers en reclamever lichting voor een avond uit te schakelen. door René van Stee TERNEUZEN - De Statenfrac tie van GroenLinks is" bezorgd over de hoeveelheid broomhou dende vlamvertragers (hbcb) in de lucht en neerslag in de omge ving van Terncuzen. Want niet alleen blijkt uit re cent onderzoek van TNO dat Broomchemie in Temeuzen nog steeds een vervuilingsbron is, ook bestaat het vermoeden dat er een nieuwe boosdoener is. Ten opzichte van eerder onder zoek in 2004 blijkt dat er tussen oktober 2005 en maart 2006 van uit verschillende windrichtin gen hogere concentraties in de lucht zijn gemeten. Ook neei- slaggegevens laten hogere waar den zien. Het laatste onderzoek geeft geen eenduidige verkla ring over die afwijkende resulta ten. Daarom komt er een ver volgonderzoek. Statenlid L. Harpe hoopt dat het vervolgonderzoek voor eens en altijd duidelijk maakt wat er nu echt aan de hand is. Hij maakt zich vooral zorgen over de gevolgen van broomhouden de vlamvertragers in het milieu, omdat die de hormoonhuishou ding kunnen verstoren en daar door ook het immuunsysteem aantasten. Vooral het vermoeden dat er een andere vervuilingsbron dan Broomchemie in het spel is, ver baast Plarpe in hoge mate. Vol gens hem behoort de provincie dit gewoon te weten. Want als er op bepaalde locaties met broomhoudende vlamvertragers wordt gewerkt, is dit opgeno men in de milieuvergunning. „Daarom wil ik van Gedeputeer de Staten weten of alle milieu- Advertentie vergunningen wel in orde zijn", aldus Harpe. Verder vindt hij het onbegrijpelijk dat Broom chemie nog steeds vlamvertra- ger 'lekt'. Dit ondanks maatrege len zoals de plaatsing van een absoluutfilter dat verspreiding moet tegengaan en het beperken van zogenoemde diffuse bron nen zoals deuren om mensen of voertuigen door te laten of venti- latie-openingen. Voorschriften Gelet op de TNO-bevindingen wil Harpe dat GS ook bekijken of er nadere voorschriften aan de milieuvergunning van Broom chemie zijn te verbinden dié ie dere emissie van broomhouden de vlamvertragers verbiedt. Vol gens H. Hiel, hoofd milieu en vei ligheid van Broomchemie, klinkt dit interessanter dan het in werkelijkheid is. Hiel: „Want het is niet zinvol om iedere stof te verbieden die in het milieu te meten is. Dit is ook niet haalbaar. Het is belang rijker te weten welke effecten een stof op de volksgezondheid kunnen opleveren. Luchtonder- zoek en onderzoek in de Wester- schelde tonen aan dat dergelijke effecten ten aanzien van vlam vertragers er niét zijn." Hiel erkent dat de meetresulta ten van het laatste TNO-onder- zoek tegenvallen, omdat de waarden hoger zijn dan op basis van de getroffen maatregelen mocht worden verwacht. Niette min is volgens Hiel beperking van de uitstoot voortdurend een punt van aandacht. „Maar het wordt steeds lastiger om verder gaan. Bovendien is het een illu sie is om te veronderstellen dat er hélemaal niks meer wordt uit gestoten." .Hnnr Raymond de Frel SLUIS - De communicatie tus sen dc West-Zeeuws-Vlaamse slads- en dorpsraden en de Slui- se burgemeester en wethouders laat veel te veel te wensen over. Voorzitter W. Behr van de stads- ,aad Sluis vindt dat het dage lijks bestuur meer respect moet louen voor de dorps- en stads- (erlegenvvoordigers. dorps- en stadsraden anders moet gebruiken. Behr: „Wij wor den toch gezien als de ogen en de oren van de kemen? Laat ons dan meningen van bewoners over belangrijke zaken peilen. Maar nee, dat vragen ze niet. Daarvoor moeten we overigens ook deels de hand in eigen boe zem steken. Er is namelijk geen stads- of dorpsraad hetzelfde, waardoor de gemeente niet weet hoe z[e met ons moet omgaan. De ene raad werkt namelijk opbou wend, de andere gedraagt zich juist ^ls een luis in de pels. Daar om hebben we een commissie in het leven geroepen, die onder zoek); hoe we meer op één lijn kunnen opereren." Behr denkt dat het college voort durend met de vraag worstelt wie zij als eerste informatie moet verstrekken: de gemeente raad of de dorps- en stadsverte- genwoordigers. Stoeptegelzaken „De politiek is bang om een stukje macht uit handen te ge ven. Wij weten niets, wij moeten ons maar met de 'stoeptegelza ken' bezighouden. Fout! Ge bruik ons nou om meningen te verzamelen. Daarmee voorkom je de oprichting van actiecomi tés en het werk van enkele schreeuwers en blaaskaken. Je weet dan immers al op voor hand hoe de bevolking over een bepaalde zaak denkt. Een dorps- of stadsraad hoort voor werk te doen voor de politiek." Vorige week kreeg het college ook al een verwijt over haar wij ze van communiceren, na een misverstand tussen wethouders P. Ploegaert en Rosendaal over de invulling van het voormalige gemeentehuis in Aardenburg. Burgemeester J. Sala stelde daarop dat er met de communi catie met inwoners en de ge meenteraad helemaal niets mis is. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het 's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer NIEUW-NAMEN - Stichting jeugdgroep Eureka kan weer te recht op 'haar' zolder van dorps huis De Kauter in Nieuw-Na- men. De club, waar Nieuw-Na- mense en Kieldrechtse meiden tussen de tien en achttien jaar om de twee weken op maandag avond knutselen en kletsen, wordt zaterdag 4 november fees telijk heropend. Eureka moest tijdelijk verkas sen omdat de zolder brandge vaarlijk bleek, maar die is nu he lemaal opgeknapt en veilig be vonden. Eureka bestaat al 28 jaar. Sinds 1978 komen jonge meiden er bij elkaar om zich creatief uit te le ven met muziek, dans, knutse len en het zeer populaire spoor- jzoekertjesspel. Voor de wat (oudere meisjes van de basis- jschool is er in clubverband in .'het dorp weinig te doen en daar- iom is de groep sinds de oprich- ,'ting een groot succes; het leden tal blijft maar stijgen. De mei- denclub is mede een initiatief ;van M. van Domburg. Was ze f eerst leidster, nu houdt ze zich j vooral bezig met het werk ach- ter de schermen, zoals subsidies (aanvragen, knutselspullen be- stellen en het papierwerk, j De zolder van De Kauter was j van oudsher het honk van Eure- ka, maar het dorpshuis is rede- i lijk oud en voldeed op een gege ven moment niet meer aan de steeds voortschrijdende brand veiligheidseisen. Ze hoefden niet ver te verhuizen, slechts twee etages, want ze mochten een ruimte delen met de peuter speelzaal, op de benedenverdie ping van De Kauter. Hoewel ze dankbaar waren dat er een alter natieve ruimte voorhanden was, bleek het geen ideale situatie voor de meisjes van Eureka. Konden de leidsters en de mei den op hun zolder nog wel eens spulletjes laten liggen tot de vol gende bijeenkomst, dat was geen optie meer in de peuter speelzaalruimte waar alles voor het kleine grut goed opgeborgen moest zijn. Het liefst wilde Eure ka weer een geheel eigen honk. Door tussenkomst van de dorps raad van Nieuw-Namen en de Rabobank is dat ook gelukt. De dorpsraad stond met plezier haar eenmalige wijkbudget van tienduizend euro af aan Eureka en de plaatselijke Rabobank gunde de meidenclub 1500 euro uit het winstbestemmingsfonds. agenda (Advertentie) land -Ouwe L M .„ma te SONY STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten; 13.30 uur: Hand vaardigheid, creativiteit, bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Dansmiddag; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; CLDNGE - Malpertuus, 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; GRAAUVtf - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Bieden; Herberg De Graauw, 20.30 uur; De Shi ner Twins, blues; HEIKANT- t Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; HULST - Reynaertcollege aan de Gil denstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor ten voor (ex-)hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Bakmiddag; 19,00 uur: Kaarten; Den Dullaert, 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Bridge; 20.00 uur: Pi- lates gym; LAMSWAARDE - Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13,00 uur: Biljarten, bingo; 19.30 uur: Bridge; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Computeren se niorweb, bijeenkomst Zonnebloem; 14.30 uur: Ouderen soos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Kerkdienst; 13.00 uur: Biljarten, ca nasta; 13.30 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 20.00 uur: Kaarten; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten. Zo ontstond er een budget voor het opknappen en brandveilig maken van hun oude zolder. De meiden hebben flink meegehol pen aan het opknappen van de zolder. De muren hebben een vrolijke kleur gekregen, het pla fond is verlaagd, op de vloer ligt nu linoleum, er is goede verlich ting gekomen en de brandveilig heid is aanmerkelijk verbeterd nu een vluchttrap is aange bracht. Zaterdag 4 november om 15 uur is de officiële opening van de zol der. Vanaf 15.30" tot 17.00 uur zijn oud-leden en andere belang stellenden welkom om de nieu we zolder te bekijken en herin neringen op te halen want voor de gelegenheid worden op de nieuwe zolder foto's uit dé tijd van de oude zolder geëxposeerd. (De stads- en dorpsraden hebben Liangs bij het college aan de bel getrokken. Aanleiding voor bun boosheid was een mogelijke bezuiniging van tienduizend eu ro op de subsidie aan de stads- ien dorpsraden. |Het Sluise college heeft die be- izuiniging op een reservelijstje ■gezet, om eventueel de begroting voor 2007 sluitend te krijgen. Als de gemeenteraad besluit om ten andere bezuiningspost af te schieten, heeft zij de mogelijk heid om ter compensatie te be- jnibbelen op de jaarlijkse bij- s aan de bewonersorga- #Daar zijn wij knap pissig over. Het is bovendien niet kies om zo- jets zonder overleg voor te stel len, omdat wij een convenant met de gemeente hebben onder tekend dat tot 2008 geldt. Daar in staan ook de subsidiebedra gen vermeld. Het getuigt van weinig respect dat je je opeens jiiets meer van zo'n convenant aantrekt. Nadat we dit voorstel inde krant hadden gelezen, zijn alle voorzitters van de West- Zeeuws-Vlaamse stads- en dorpsraden bij elkaar gekomen voor overleg. Daarna hebben we ons grieven bij wethouder Rosendaal neergelegd. Hij binnenkort zijn visie geven óp de toegevoegde waarde van onze organisaties", aldus Behr. Hij stelt dat het college de (A< Advertentie Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Herdenking kerkhervorming TERNEUZEN - De kerkhervor ming was het begin van de refor matie. Maarten Luther was daar bij de centrale figuur. Ter gele genheid hiervan is er zaterdag vanaf 19.30 uur een koor- en sa- menzangavond in de Goede Her derkerk aan de Koninginnelaan inTerneuzen. 'Medewerking aan deze avond verlenen het christelijk mannen koor Zeeuws-Vlaanderen onder leiding van Willy van Zweden ifn de gemengde zangvereniging Hart en Stem onder leiding van Johan de Rijke. De koren worden op orgel begeleid door Frank Kolijn en Gerard van de Kgi. l'De toegang is gratis. Er is een (collecte om de onkosten te dek- BLUEKENS jjQ www.bluekens.com ,flAR Bergen op Zoom - Roosendaal VOLVO voivo dealer Breda - Oosterhout )AflR Bergen op Zoom - Roosendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45