Plannen voor racec rcuit in Hulst Kijkje in historie van gezondheidszorg MODHBRADERIE Gimbrère Thuiszorg trakteert in Goedertijt Parkeerschijfzone rond Axelsestraat TOPMERKEN MET 35-7©% KORTING Maandmenu 23,50 Oktober Hulster college reageert positief op plan rallykoning Biesheuvel Houdbaar donderdag 26 oktober 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen to Sheila van Doorsselaer HULST - In de gemeente Hulst komt mogelijk een circuit voor de auto- en de motorsport. 'Ral lykoning' N. Biesheuvel van Stichting Autosport Promotie heeft bij burgemeester en wet houders gepleit voor de komst van een zogenoemd multifunc- lioneel mobiliteitscentrum met circuit. Het college wil het initia tief graag onderzoeken. Wethou der T. Maas (Sport) ziet het cir cuit als een grote publiekstrek ker, f)e ambtenarij loopt 'gelet de im- van de gewenste voorzie- niet weg met het plan en adviseert het college dan ook de gevraagde medewerking niet te verlenen. Het college legt advies van de ambtenaren echter naast zich neer. „We Schuiven het plan zeker niet met een terzijde", zegt Maas. „Voor je gemeente zou het immers een mooie opsteker zijn. Dat neemt niet weg dat we de aanvraag oed willen en moeten on- terzoeken." de aanvraag van Biesheuvel geen locatie genoemd en ook !t college heeft absoluut nog een idee waar een dergelijke het best zou passen binnen e gemeentegrenzen. „Eventue- omwonenden mogen er na- uurlijk geen last van hebben", i'anavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met forel- of geitenkaas lompouce, zuurkoolstamppot en rijstepap €12,50 of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz zaterdag 28 oktober Bijbeltiendaagse 11.00-12.00 uur, lezing Harrie Schalken uitvinding boekdrukkunst 13.00-16.00 uur Oude en nieuwe bijbels w.o. een Gutenberg bijbel m.m.v. uitgeverij van Wijnen, de Zeeuwse Bibliotheek, Harrie Schalken Gert Jan Smit Vioco Poane I informatie over I kinderboeken op internet: I «en nieuwe activiteit van DeDrvkkery kijk op tWvw.kjoek.nl zegt Maas, in de wetenschap dat omwonenden van het crosster rein bij natuurgebied Smits- schorre in Axel geregeld klagen over geluidsoverlast. „We wil len graag nog eens met Biesheu vel om de tafel om de zaak goed door te spreken en we zullen na tuurlijk gaan rondkijken wat een goede plek zou zijn voor het circuit." Volgens Maas zijn de plannen nog slechts met potlood geschre ven en zou het gaan om een baan geschikt voor karten, auto cross, oval racing, dragracen en ook testritten. Biesheuvel zelf doet echter geen enkele medede ling over zijn ingediende ver zoek. „Niemand in Nederland weet nog van deze plannen en ik had liever gezien dat de gemeen te dit ook nog wat langer voor zich had gehouden. Ik denk niet dat ik er goed aan doe nu al met details te komen." Zo doet Bies heuvel geen mededeling over de mogelijke afmeting van het cir cuit of over hoe het mobiliteits centrum er verder uit komt te Autorally Biesheuvel is in de gemeente Hulst u niseert zijn euvei ia iu ue geiiieeiiie geen onbekende. Zo orga- :t zijn Stichting Autosport Promotie al sinds 1991 de auto rally in de gemeente Hulst, een evenement dat jaarlijks de top van de rallysport en duizenden bezoekers naar Hulst haalt. Dit jaar was de rally voor het eerst zelfs een tweedaags evenement omdat ook een race voor omge bouwde crossmotoren werd ge houden. De oude veerhaven van Perkpolder werd gebruikt als uitvalsbasis voor de evenemen- Janny de Zwart en Jeroen Chevallier van Zorgsaam Thuis verwennen de bewoners van Goedertijt. foto Wim Kooyman door Wilma Valk BRESKENS - Heerlijke zelfgemaakte wafels en stroopwafels waren er gister middag voor de bewoners van senioren complex Goedertijt in Breskens. Bijna tien jaar heeft de afdeling Breskens van Thuiszorg, nu Zorgsaam Thuis, onder dak gehad in het gebouw. Per 1 novem ber verhuist de dienst naar Hooge Pla ten. „Als dank voor de ruimte die we moch ten gebruiken, trakteren we vandaag de bewoners," aldus Janny de Zwart van Zorgsaam Thuis. „We willen op deze manier afscheid nemen. Een beetje met weemoed en ook een beetje blij met de nieuwe prachtige ruimte die we nu be trekken." „Wij vinden het allemaal minder leuk," zegt bewoonster Nina Bondewel. „Het was zo gezellig hier. Al vroeg in de och tend zag je licht branden en wisten we: ze zijn er weer. Vooral de komst van de baby's en kleuters die hier naar het con sultatiebureau kwamen, brachten leven in huis." Van de voormalige beheerster en tevens bewoonster van Goedertijt, Gusta Lal- kens, ontving het team van Breskens een foto van Goedertijt als herinnering: „Voor de nieuwe behuizing." Jeroen Chevallier, de enige man die in het wes ten van Zeeuws- Vlaanderen op de werkvloer bij Zorgsaam actief is, mocht het cadeau in ontvangst nemen. Gisteren was er dus even tijd voor de be woners van Goedertijt. De teamleden waren druk doende met het bakken en koffiezetten: „Maar alle aandacht is er verder voor onze cliënten. Het werk in de wijk gaat gewoon door. Hier zijn nu vooral mensen die vrij hebben." Het nieuwe adres van Zorgsaam Thuis in Hooge Platen is Westlandstraat 10, 4511 XX Breskens. Het telefoonnum mer is ongewijzigd: „Wij houden van maandag tot en met vrijdag tussen 12.30 en 13 uur spreekuur. Verder zijn we altijd telefonisch te bereiken," aldus de Zwart. door Jeanette Vergouwen HULST - „Hulst zou er eigen lijk alles aan moeten doen om deze bijzondere schilderijen en materialen langdurig te behou den", stelt archivaris Toine Prin sen over de tentoonstelling over de gezondheidszorg in Hulst tus sen 1600 en 1960. De tentoonstelling in Hulst is te zien vanaf aanstaande zaterdag tot en met zondag 12 november. Materiaal dat in de zeventiende eeuw in Hulster bezit was en daarna naar andere locaties is gegaan, is nu opgespoord en bij eengebracht in het 's Landshuis. Er zijn documenten, schilde rijen, voorwerpen, tekeningen en foto's, afkomstig uit de ar chieven van Antwerpen, Leu ven, Brussel, Gent en vooral Hulst. Ze geven een goede kijk op het leven in en om het zeven- tiende-eeuwse gasthuis en het negentiende-eeuwse liefdehuis in Hulst, instellingen die zich be zighielden met het lichamelijk welzijn van de inwoners en be zoekers van Hulst. Prinsen: „Het oudst bewaarde archiefstuk is een perkament met zegel van Philips II uit 1587. Dat krijgt een mooi plaats je in een vitrine. Pronkstuk is de ciborie uit 1642 die dr Bras schonk aan het hospitaal." Er is heel wat materiaal afkom stig van bruikleengevers uit Bel gië: spullen die ooit in het gast huis in Hulst aan de muur hin gen of in kasten werden be waard. Het werd na 1645 door de zusters, die het gasthuis be heerden, meegenomen op hun vlucht richting België. Nooit geëxposeerd Ook heeft de basiliek van Hulst een maculatum (resten van oude kerkboeken en zangbundels) en een monstrans (houder waarin geconsacreerde hostie wordt ge toond) in bruikleen gegeven. De ze voorwerpen zijn nog nooit eerder geëxposeerd. Er worden enkele thema's be licht in de expositie. Het hospi taal in de Gentsestraat komt aan bod aan de hand van aktes over de verkoop in 1582, een re kening van 1586 en nog andere geschriften. Dan een apart deel over de eerste moeder-overste zuster Maria Frangois met brie ven die ze geschreven heeft, een zilveren drinkbeker en een schil derij. Er is een hoekje over chirurgij- nen, doctoren en vroedvrouwen, (Advertentie) DAMESMODE - LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Salade met gerookte eendenborstfilet en frambozendressing ten. De Hulster rally heeft ech ter lang niet alleen maar fans. Genoeg bewoners van het bui tengebied, waar de rally wordt verreden, vinden het 'gescheur voor de deur' maar niks. Bies heuvel wil de autorally volgend jaar uitbïeiden met twee klasse mentsproeven over grondgebied van de gemeente Terneuzen. Hij heeft hiervoor al een verzoek in gediend bij Terneuzen. en natuurlijk wordt even stilge staan bij de chirurgische instru menten. Aan de wanden hangen schilderijen, in de vitrines zijn poppen te zien met de kleding van de zusters door de eeuwen heen. De tentoonstelling duurt tot 13 november. Het 's Landshuis is dagelijks geopend van 9.00 tot 12.00 en 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Toeval helpt handje in oude zaak MIDDELBURG - Een 25-jarige Terneuzenaar werd giste ren in Middelburg voor een autokraak van bijna twee jaar geleden bij verstek veroordeeld tot een week voor waardelijke gevangenisstraf. De politie stuitte per toeval op de verdachte bij een dna-onderzoek in een andere zaak. De bloedsporen die 5 november 2004 in Terneuzen op de beschadigde auto werden aangetroffen kwamen overeen met de verdachte. De man heeft voor zeven autokraken in 2005 al een gevan genisstraf heeft uitgezeten. Hij had het voorzien op auto radio's. Ook uit de auto in 2004 werd een autoradio ont vreemd. Officier van justitie M. Overmeer eiste twintig uur werkstraf. Bloembakken tegen inkijk HULST - Een bewoonster van een appartement op de hoek van de Van der Maelstedeweg en cle Zoetevaart heeft bij de gemeente geklaagd dat ze last heeft van pas santen die vlak langs haar raam lopen. De voetgangers ne men dan de kortste weg en lopen niet over het pad dat hiervoor bedoeld is. In samenspraak met de vrouw en Woonstichting Hulst, de eigenaar van het seniorencom- plex, heeft de gemeente Hulst daarom twee grote bloem bakken geplaatst. Passanten moeten nu langs de bakken lopen en komen zo niet meer langs het raam. Opbrengst haringparty verdubbeld TERNEUZEN - Het geldbedrag dat de Li onsclub Oost- ZeeuwsrVlaanderen voor de Stichting Medisch Werk Mumbai in juni ophaalde, wordt verdubbeld door Cord- aid Nederland. De serviceclub Lions Oost-Zeeuws-Vlaan- deren hield afgelopen zomer een haringparty in de Grote Kerk in Terneuzen. Van de opbrengst ging 4500 euro naar het project in India om (terminale) aidspatiënten op een professionele manier te begeleiden. Cordaid is een ontwik kelingsorganisatie voor goede doelen. Het voert zelf geen projecten uit, maar werkt samen met lokale organisaties en ondersteunt bij structurele hulp en noodhulp. Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Een deel van de Axelsestaat en omgeving in Ter neuzen wordt parkeerschijfzo ne. Het gaat om het gedeelte tus sen de Schuttershofweg en de Leeuwenlaan, de Tuinstraat en een gedeelte van de Cantfort- straat en Verlengde Van Steen bergenlaan. In de parkeerschijfzone mag hooguit twee uur (gratis) gepar keerd worden. Bewoners krij gen een ontheffing. Burgemeester en wethouders hebben besloten tot deze maatre gel in overleg met de bewoners en bedrijven in de Axelsestraat en omgeving. Het is de bedoe ling om zo een goede doorstro ming van parkeerders te krij gen. Nu worden de parkeerplaat sen in de Axelsestraat, net bui ten de betaald parkeerzone, vooral bezet door langparkeer- ders. Dat zijn veelal werkne mers van bedrijven in de binnen stad. „We hebben in Axel goede erva ringen met een blauwe zone", zegt wethouder C. van Schaik. „We willen die zone hier niet be perken tot de Axelsestraat, om dat dan het gevaar bestaat dat de langparkeerders uitwijken naar de omliggende straten. Door de Tuinstraat, Cantfort- straat en Verlengde Van Steen bergenlaan erbij te betrekken, denken we het gebied ver ge noeg te hebben afgebakend. Wie daarbuiten nog zijn auto par keert, kan beter met de fiets ko- Privéparkeerterrein Het gevaar is wel aanwezig dat de langparkeerders uitwijken naar privéparkeerterreinen bij bedrijven. Volgens Van Schaik is dat een probleem waarmee de gemeente zich in principe niet bemoeit. De gemeente werkt wel mee aan het idee van doe-het-zelfzaak Gamma en meubelzaak Naeye-Verstraete. Die gaan bij de ingang naar hun parkeerterrein paaltjes plaat sen. Die worden na negen uur 's ochtends weer verwijderd, zo dat de klanten dan ongehinderd kunnen parkeren. „Op dat tijd stip moeten de langparkeerders al lang op hun werk zijn", zegt Van Schaik. „Dus die kunnen het parkeerterrein dan niet meer bezetten." De gemeente zorgt voor de paaltjes. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve <jj serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 1 Inrichters van de expositie Tonny van Kemzeke (links) en Toine Prince tonen hun pronkstuk: een ciborie, een houder waarin gecon sacreerde hostie wordt bewaard. foto Wim Kooyman zeeuwse almanak Marieke (11) vroeg haar wijze tante om raad. Een raadsel plaagde haar. „Mijn juffrouw is over de datum", kaartte ze de kwestie aan. „Over de datum?", vroeg tan te zich terecht verwonderd af. Hebben juffrouwen tegen woordig wellicht een uiterste houdbaarheidsdatum? Marieke vervolgde: „Ja, de ba by had er al lang moeten zijn" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43