Nieuwe kans voor Afrika-project Kunstwerk voor Wisselplaats MODEBRADERIE Gimbrère PI Hans weer tse jeugd knutselt voor hallo ween hranèccifféMaandmenu 23,50 itefano s Oktober 2nd influenZ zonder dans, met akoestische bandjes Houdbaar Goes gaat brainstormen over feestthema in 2009 TOPMERKEN MET35-70% KORTING (jedaclie: 0113-315649 ittvw.pzc.nl Lai'l:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes tóvertentie-exploitatie: Voord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; i'fiuws-Vlaanderen: 0113-315570; Mionaal: 020-4562500. Jersservice: 0800-0231231 londerdag 26 oktober 2006 i I 0 .y Salade met gerookte eendenborstfilet en frambozendressing Een spies van ossenhaas met bospaddestoelensaus Javanais met baileyssehuim en stracciatella-ijs tel. (01 18) 41 8 0l9www.stefanos.nl I ieDRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met forel- of geitenkaas lompouce, zuurkoolstamppot en rijstepap €12,50 of€io,oo (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30-20.30 uur Popmuziekquiz jaartallen taterdag 28 oktober landelijke Bijbeltiendaagse u.oo-12.00 uur, lezing Harrie Schalken uitvinding boekdrukkunst 1300-16.00 uur Oude en nieuwe lijbeis v/o een Gutenberg bijbel m.m.v. uitgeverij van Wijnen, de Zeeuwse Bibliotheek, Harrie Schalken k Gert Jan Smit Vioco Poane informatie over kinderboeken op internet: oen nieuwe activiteit van DeDrvkkeiy kijk op www.kjoek.nl Markt 511 Middelburg T0118 886 886 door Harmen van der Werf OVEZANDE - Nog niet alle voorrondes van poppodium 2nd influenZ in Ovezande zijn volge boekt met beginnende bandjes, maar 'dat komt wel goed', weet voorzitter Pascal de Punder ze ker. Vrijdagavond is de eerste voorronde van de populaire ta lentenjacht. 2nd influenZ gaat alweer het vierde jaar in. De formule staat als een huis en is dan ook nauwe lijks veranderd. Alhoewel, dans is als onderdeel afgevallen. Niet zonder reden. Pascal; „Het was altijd hartstik ke moeilijk om dansgroepen te krijgen en had je er twee, dan belde er altijd wel één drie da gen van te voren af. Dat werkte niet." Het is alleen muziek dat de klok slaat komend seizoen, met wel één nieuwe categorie: unplug ged oftewel akoestische muziek. Pascal heeft inmiddels gemerkt dat het ook niet zo eenvoudig is akoestische bandjes te 'vangen'. Komende vrijdagavond staan er in elk geval al twee op het po dium van jeugdsoos De Klomp in Ovezande: He Shot (Arrows! (met de 19-jarige Benjamin en de 16-jarige Christoffer, gitaar en zang) en Dreams of Madman (met de 18-jarige Ruben op pia no en de 26-jarige Richard op gi taar). „Het komt wel goed", denkt Pascal. „Voor de tweede voorronde hebben we al aanmel dingen van bandjes die unplug ged spelen." De andere, 'gewone' deelnemers aan de eerste 2nd influenZ-ron- de vrijdagavond zijn: Appendix (stevige punkrock), MeriheM (melodische death metal), The Nuclear Brothers (rock 'n roll, speedrock, wat dies meer zij) en special act Sense Forward (win naar 2nd influenZ van het sei zoen 2005-2006). Formule Nieuw mag de formule van 2nd influenZ niet zijn. De bussen blijven ook als vanouds gratis rijden door de hele gemeente Borsele en vanaf het NS-station Goes. Maar bij de deur van De Klomp moet voortaan twee euro entree worden betaald, om voor winnende bands iets extra's te kunnen doen en de toeloop een beetje in te dammen. Vorig sei zoen liep het echt storm bij 2nd influenZ. Bij de laatste voorronde was er opeens beveiliging en het ter rein van De Klomp afgezet. Dat gebeurt weer, met op veler ver zoek een friettent binnen hand bereik. (Advertentie) Uw dealers in Zeeland: MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie) Industrieterrein Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 www.bouwcenterdehoop.nl zeeuwse almanak Marieke (11) vroeg haar wijze tante om raad. Een raadsel plaagde haar. „Mijn juffrouw is over de datum", kaartte ze de kwestie aan. „Over de datum?", vroeg tan te zich terecht verwonderd af. Hebben juffrouwen tegen woordig xoellicht een uiterste houdbaarheidsdatum? Marieke vervolgde: „Ja, de ba by had er al lang moeten zijn" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes (Advertentie) (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klanténbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Herdenkingen bevrijding Kapelle KAPELLE - In alle vier dorpskernen van de gemeente Ka pelle wordt zaterdagochtend om tien uur de bevrijding herdacht. Vertegenwoordigers van het gemeentebestuur leggen een krans bij de lokale monumenten voor slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog'. Iedereen die de bevrijding in okto ber 1944 mee wil herdenken, is welkom. De monumenten in de Kapelse kernen zijn te vinden bij de hervormde kerk van Kapelle, op het Marktplein in Bie- zelinge, op het Kerkplein in Schore en bij de bibliotheek in Wemeldinge. Verbouwing dorpshuizen Goes 's-HEER AREND SKERKE - Het dorpshuis van 's-Heer Arendskerke, het Arendhuis, mag verbouwd worden voor 434.350 euro. De raadscomrnissie maatschappelijke ontwikkeling heeft dez.e week ingestemd met een voorstel daartoe van het col lege vari burgemeester en wethouders. Het Heer Plendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen wacht een uitbreiding, waarvoor in principe maximaal 300.000 euro beschikbaar is. Alleen, er moet voor het Heer Hendrikhuis eerst nog wel worden uitgezocht of dit fatsoenlijk kan worden uitge breid zonder dat een tijdrovende wijziging van het be stemmingsplan nodig is. De raadscommissie ging ermee akkoord dat daarvoor aan drie architecten oplossingen worden gevraagd. Adri van Fraassen overleden DISPIOEK - Adri van Fraassen is dinsdag 24 oktober on verwacht overleden. Iiij was plotseling ziek geworden. Van Fraassen, woonachtig -in Dishoek, is 76 jaar gewor den. Hij was de stuwende kracht achter het reisbureau Van Fraassen en werd voor zijn verdienste in het toerisme in 1990 geridderd. Van Fraassen vond het belangrijk dat Zeeuwen prettig op vakantie konden gaan. Maar tegelijkertijd wilde hij dat ook Zeeland een belangrijke rol vervulde in cle toeris tische sector. Iiij was een vertrouwde persoonlijkheid bij discussies over de verbetering van het Walcherse toeris tische product en hij vervulde veel bestuurlijke functies in die sector. De laatste jaren werd hij kozend de locoburgemeester van Dishoek genoemd, vanwege zijn inzet voor een leefbare woonomgeving, Van Fraassen deed zes jaar geleden afstand van de tien reisbureaus, die hij toen samen met Holland Internatio nal had. De reisbureaus waren gevestigd in Zuicl-West-Nederland De crematie van Adri van Fraassen vindt volgende week plaats. Meer geld voor dijken zaak nieuw kabinet DEN HAAG - Minister Peijs (CDA, Verkeer en Waterstaat) trekt niet meer geld uit voor het versterken van de dijken. Ze vindt dat een taak van het volgende kabinet. Ze is het eens met de Adviescom missie Water Onder voorzitter schap van prins Willem-Alexan- der, dat Nederland nog niet klaar is met het beperken van de risico's van overstromingen. De volgende regering zal daar om 'zo spoedig mogelijk' geld vrij moeten maken om 'de ach terstanden in te halen om op zo kort mogelijke termijn te voldoen aan de wettelijke' veiligsheidsnormering'. Daar voor is nog 1,2 miljard euro no dig. Dat schrijft Peijs in een brief die gisteren naar de Tweede Ka mer is gestuurd. Ze benadrukt in haar schrijven wel dat Nederland nog steeds de best beveiligde delta van de we reld is. Commotie De minister reageert op de com motie die afgelopen weekeinde ontstond over het advies 'Veilig heid tegen overstromen' van de Adviescommissie Water. In haar brief stelt minister Peijs dat tot 2015 ruim 5 miljard euro wordt uitgegeven om Nederland te beschermen tegen hoogwater. Afgelopen Prinsjesdag heeft ze voor de periode tot 2011 nog eens 420 miljoen euro uitgetrok ken voor aanvullende maatrege len. HANSWEERT - Meer dan honderd jonge gasten trek ken vrijdagavond in Hansweert langs de deinen om hal- loween te vieren, de Amerikaanse versie van het feest van allerzielen en allerheiligen. Dat kan natuurlijk niet zonder de gebruikelijke requisieten. Een beetje grieze lig moet het zijn, maar ook weer niet te eng, want er moeten snoepjes worden opgehaald. De jeugd van Hans- weert kon gistermiddag in twee ploegen, de kleintjes eerst en daarna de groten, attributen maken in dorps huis Kai Munk. Maar liefst 89 kinderen knutselden weerlichten, glow-in-the-dark griezels, snoepjesbakjes, spookjes en lichtpompoenen inelkaar. Daarmee kunnen ze morgena vond een korte of een lange route lopen. De korte route is wat minder griezelig dan de lange. De kinderen grie zelen alleen aan de deuren van mensen die zich hebben opgegeven. Dat zijn er veel meer dan honderd en ze heb ben voor alle kinderen een snoepje klaar liggen. De Jeugdsoos Hansweert organiseert het kalloweenfeest al voor de vierde keer en het is elk jaar een groot succes. foto Willem Mieras innr Harmen van der Werf POES - De kou is uit de lucht het feest dat de gemeente [oes haar inwoners wil laten be- tven in 2009. Over het thema bet feest gaat nog gestoeid rorden, nadat het Afrikaanse imoja-project 11a veel politiek ledoe van tafel leek te zijn ver kenen. jdA-caadslid J. de Pooter nam fee week in de raadscommissie jaatschappelijke ontwikkeling !«t initiatief om de strijdbijl te sgraven. Vorige maand ont- stond er in de Goese politiek een Joop misbaar over een reis die Goese delegatie naar Mo- iambique wilde maken. Ze zou jaar cle slotconferentie van het aternationale culturele project Cultural Flying Carpet Advertentie bijwonen om zich te oriënteren voor een vergelijkbaar thema- feest in Goes. Een raadsmeerderheid stak een stokje voor de studiereis, waar op het Goese college van B en W de handdoek in de ring gooide. Als de gemeenteraad in 2009 de bevolking van Goes alsnog een festiviteit zou willen voorschote len, naar het voorbeeld van de succesvolle 600 jaar stad Goes- activiteiten vorig jaar, dan zou het initiatief van die kant moe ten komen. De Pooter gaf deze week gehoor aan die oproep. Hij hield in de raadscommissie maatschappelij ke ontwikkeling een pleidooi om opnieuw te praten over een grootschalig project in 2009, zonder in wrok om te zien naar wat er rond het Afrika-project is gebeurd. Hij zei zich zelfs te kunnen voorstellen dat dit weer komt bovendrijven. „De discus sie ging tenslotte niet over het Umoja-project, maar de studie reis naar Afrika." De opmerkin gen van De Pooter sluiten aan bij het enthousiasme dat in elk geval bij de Zeeuwse Muziek school nog bestaat voor Umoja Cultural Flying Carpet. Vooral in de uitwisseling van docenten en studenten uit Afrika en Noor wegen ziet directeur W. Smit van de muziekschool veel per spectief. Wethouder S. van 't Westeinde (WD) reageerde in eerste instan tie terughoudend op het idee van De Pooter. De PvdA'er kreeg echter bijval van Groen- Links en SGP/ChristenUnie. „Laat inwoners van Goes met voorstellen komen", stelde SGP/ChristenUnie-raadslid P. Colijn voor. GroenLinks-raads- lid D. van Ewijk vroeg B en W met meerdere ideeën te komen om later 'de discussie breed te kunnen voeren'. Tibet Van 't Westeinde ging na het de batje in de raadscommissie om. Zij zegde dat het college van B en W 'gaat brainstormen' over mogelijke projecten voor 2009. Ze had het over het Umoja-pro- ject en 'twee andere'. Om dit op papier te krijgen, wilde Van 't Westeinde twee maanden de tijd hebben. Ze kreeg die van de raadscommissie. Onder meer de Culturele Raad Goes zal bij de ideeënvorming worden betrokken en suggesties van individuele Goesenaren zijn welkom. „Kijk ook eens naar Tibet", merkte raadslid Colijn nog op, als ultiem bewijs van het feit dat de kou uit de lucht is. door Mieke van der Jaqt GOES - Ontwikkelen door te spelen of ontwikkelen door crea tiviteit, het ontloopt elkaar niet veel. Daarom was Els de Ruiter, die met andere cliënten van 't Gors de sterren van de hemel schil dert in Atelier de Kaai in Goes, de juiste persoon om een kunst werk te maken voor speel-o- theek De Wisselplaats. Beide voorzieningen geven ruimte aan de ontwikkeling van mensen met een beperking. De Kaai vooral aan volwassenen en de Wisselplaats aan kinderen. De aanleiding voor het kunst werk was een pragmatische: doordat er vaak tegen een muur tje werd gevoetbald, vielen bin nen de puzzels pit de kast. Geld voor het kunstwerk werd gevon den bij de Rotary. Els mocht haar werk gisteren onthullen, sa men met Corrie van Laere, vrij williger van het eerste uur in de speel-o-theek. Corrie van Laere (links) en Els de Ruiter onthullen het kunstwerk. foto Willem Mieras DAMESMODE - LANGE DELFT 16 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29