Rechter beslist over supermarkt PZC Sperciebonenjaar viel erg tegen 150 VOLVO OCCASIONS Flo is beste jachthond tritiek op verkeerstellingen Arnemuiden «ïll I Nluziek -13 GÉÉN OCCASIONDAGEN... WEL LAGERE PRIJZEN 6 2nd influenZ zonder dans, met akoestische bandjes Verdachte wietkwekerij blijft schuld ontkennen hnrNadia Berkelder lUDDELBURG - Bijna drie aar na het eerste verzet tegen \i houw van de nieuwe super- ®rkt in Arnemuiden is het 5 jaord aan de bestuursrechter. j ifzwaarmakers stonden giste- Voor de rechtbank om hun $waren toe te lichten. Het be- jngi-ijkste punt is het verkeer: ■et nog aan te leggen parkeerter- i jin in de Clasinastraat zou niet poot genoeg zijn en op een on- plaats hggen. Boven- i fcn zorgt vooral het vrachtver- Ijeer voor onveilige situaties, pndt de groep omwonenden. Jaast de supermarkt liggen een jjiool en een kinderdagverblijf. je omwonenden vinden dat de gmeente zorgvuldiger had moe- ai onderzoeken wat het effect I van de komst van de super- jarkt op de verkeersveiligheid. ie hebben kritiek op de manier faarop verkeerstellingen zijn jmcht. Er zijn metingen ge- iruikt uit 1999. Bovendien is jjee jaar geleden slechts een iiddag geteld. ïevoelig Je voorzitter van de rechtbank - itoeg de medewerkers van de ge- jeente waarom er maar één dag igeteld, zeker omdat ook de ge- ieente wist dat de uitkomst sogal gevoelig lag. Omdat de re- altaten van twee uur tellen om bekend kunnen worden naar |n gemiddelde, zei de medewer- er. „Dat geeft een representa- ief beeld. Dat blijkt uit lande- Sjk onderzoek." forigens is onlangs wel een langdurige telling gedaan. Dat jas nodig omdat er plannen pom te bouwen aan de noord- ent van Arnemuiden. Die tellin gen, bleek op de zitting, wijken iet heel erg af van degene die is 1999 zijn gedaan. Toen reden 5377 auto's over de Nieuw- jfiidsweg. In augustus van dit jar waren dat er 5643. folgens de gemeente is men al ïgemoet gekomen aan de be daren van de omwonenden Dor de maatregelen die Veilig fcrkeer Nederland had gesteld agenda J STREEKACTIVITEITEN m SfflJPSKERKE - Verenigingsgebouw snde Kerkring, 15.30 - 16.30 uur: Be- agen voor 55+; OUDEKERKE - Michaëlskerk, 13,3D-20.00 uur: viering en avond je ter herdenking van de Schiphol- :ond, IDDELBURG - Markt: Weekmarkt; Dolen De Hoop, 18.30 - 19.15 uur: Gra- jsmuzieklessen voor kinderen; öslzoekerscentrum, 20.30 - 21.00 uur: I Jiltekring bedenking Schipholbrand; OOST-SOUBURG - Palazzoli Huis, ötanjeplein 41, 14-15.30 uur: Ontmoe- ingsmiddag voor nabestaanden van enkerpatiënten; Mjzzolihuis Oranjeplein 41, 10.00 - n 12.00 uur: Creatieve activiteiten; (Advertentie) j j Den Dekker th PELLE 0113-330330 tww.dendekkermuziek.com I Bezorgklachten: 0800-0231231 i op maandag t/m vrijdag ge- i durende de openingstijden; 1 zaterdags tot 12.00 uur ui REDACTIE WALCHEREN J Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 eb middelburg Tel: 0118-493000 I Fax:0118-493009 E-mail: redwaleh@pzc.nl over te nemen. De gemeente is niet bereid om de situatie nog verder aan te passen. Pas als in de praktijk blijkt dat er proble men zijn, wordt er naar een op lossing gezocht. De supermarkt komt op de hoek van de Clasinastraat en de Nieuwlandsweg. Het parkeerter rein wordt aan de andere kant van de Clasinastraat aangelegd. Verderop in de straat komen zorgwoningen. Het trapveld ver dwijnt. Omwonenden, ook men sen die gisteren niet voor de rechter stonden, zijn ook niet te vreden over het nieuwe speel veld aan de Dokstraat dat het grote grasveld van de Clasi nastraat moet vervangen. „Een gefabriceerde speelplaats", al dus advocaat E. Schaap-Enter man. De bestuursrechter bepaalde vo- lezers schrijven Ondernemen Plet centrum van Vlissingen is opnieuw afgesloten (PZC 20-10). Even slikken voor de be woners? Wat te denken van de ondernemers in de Vlissingse binnenstad. Bijna twee jaar wordt de Vlissingse midden stand nu geteisterd door de werkzaamheden van bouwmaat schappijen die in opdracht van projectmaatschappijen en ge meente Vlissingen de werkzaam heden uitvoeren. Het beleid van de gemeente Vlis singen is onverantwoord. Omzet ten van middenstanders' dalen met forse percentages. In de win termaanden zal dat wel weer te merken zijn. Leegstaande win kelpanden van die ondernemers die het niet kunnen en konden redden. De beste twee maanden komen eraan (St. Nicolaas en kerstver kopen) en de gemeente Vlissin gen haalt het in haar hoofd om de belangrijkse doorvoerweg rige maand al dat er voorlopig niet gebouwd mag worden in de Clasinastraat. Binnen zes we ken is duidelijk of de projectont wikkelaar van de rechtbank aan de slag mag. naar de binnenstad voor twee maanden af te sluiten. Het wordt steeds duidelijker. Het ge voerde wanbeleid van de ge meente gaat maar door. Als een ondernemer zijn exploitatie niet goed uitvoert en er een janboel van maakt en hij zou moeten sluiten door en om welke reden dan ook is het ondernemersrisi co en heeft hij geen bestaans recht meer. Als een gemeente hetzelfde doet en forse tekorten heeft, legt men die lasten gewoon bij de burger. Over bestaansrecht praat men in dit geval niet en de verant woordelijkheid die men neemt als gemeentebestuur inclusief de beleidsambtenaren, schuift men toch gewoon door naar het volgende gemeentebestuur. Jam mer dat ondernemen niet zo makkelijk is. Cock Vromans Ondernemer St. Jacobspassage. 24 Vlissingen door Harmen van der Werf OVEZANBE - Nog niet alle voorrondes van poppodium 2nd influenZ in Ovezande zijn volge boekt met beginnende bandjes, maar 'dat komt wel goed', weet voorzitter Pascal de Punder ze ker. Morgenavond is de eerste voorronde van de populaire ta lentenjacht. 2nd influenZ gaat alweer het vierde jaar in. De formule staat als een huis en is dan ook nauwe lijks veranderd. Alhoewel, dans is als onderdeel afgevallen. Niet zonder reden. Pascal: „Het was altijd hartstik ke moeilijk om dansgroepen te krijgen en had je er twee, dan belde er altijd wel één drie da gen van te voren af. Dat werkte niet." Het is alleen muziek dat de klok slaat komend seizoen, met wel één nieuwe categorie: unplug ged oftewel akoestische muziek. Pascal heeft inmiddels gemerkt dat het ook niet zo eenvoudig is akoestische bandjes te 'vangen'. Morgenavond staan er in elk ge- door Katja Loqtenberg DEN HAAG- Een 34-jarige man uit Hoek betoogde gisteren in hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof dat hij onterecht is veroordeeld voor het hebben van een wietkwekerij aan de St. Hubrechtstraat. Het openbaar ministerie geloof de de man niet en was van me ning dat hij - evenals zijn echtge note - terecht was veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur en twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. Hofaanklaag- ster mr. M. Renckens eiste die straf dan ook opnieuw en was bovendien van mening dat hij de energiemaatschappij een klei ne tweeduizend euro schadever goeding zou moeten betalen voor illegaal afgetapte stroom. De politie trof op 12 juli vorig jaar een professionele hennep kwekerij met 189 planeten aan in de schuur van het echtpaar uit Hoek. De verdachte zei meteen dat de agenten 'bij zijn vrouw moesten zijn', aangezien hij niets van de val al twee op het podium van jeugdsoos De Klomp in Ovezan de: Pie Shot Arrows! (met de 19-jarige Benjamin en de 16-ja- rige Christoffer, gitaar en zang) en Dreams of Madman (met de 18-jarige Ruben op piano en de 26-jarige Richard op gitaar). De andere, 'gewone' deelnemers aan de eerste 2nd influenZ-ron- de morgenavond zijn: Appendix (stevige punkrock), MeriheM (melodische death metal), The Nuclear Brothers (rock 'n roll, speedrock, wat dies meer zij) en special act Sense Forward (win naar 2nd influenZ van het sei zoen 2005-2006). Gratis bussen Nieuw mag de formule van 2nd influenZ niet zijn. De bussen blijven ook als vanouds gratis rijden door de hele gemeente Borsele en vanaf het NS-station Goes, Maar bij de deur van De Klomp moet voortaan twee euro entree worden betaald, om voor win nende bands iets extra's te kun nen doen en de toeloop een beet je in te dammen. kwekerij af zou weten. De man vertelde gisteren dat het huwe lijk tussen hem en zijn vrouw toentertijd dusdanig slecht was dat hij continu bij vrienden lo geerde. Hij zou geen idee hebben gehad van wat zich in de schuur af speelde. Zijn echtgenote ver klaarde echter in eerste instan tie dat ze de illegale hennepkwe kerij samen met haar man had opgezet om uit de schulden te komen. Later trok ze die verklaring weer in en zei ze dat zij in haar eentje de kwade genius achter het plan was geweest. Hofaanklaagster mr. M. Ren ckens was ervan overtuigd dat de vrouw in eerste instantie de waarheid had gesproken. Zij vond het bepaald niet in het voordeel van de verdachte spre ken dat hij al eerder was veroor deeld voor hennepteelt. „U was immers de deskundige op dat ge bied", zei ze. De echtgenote van de man kreeg in eerste instantie dezelfde straf als haar man opge legd. Zij ging niet in beroep. Uitspraak op 8 november. donderdag 26 oktober 2006 Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie 'Stationspark 28 Postbus 31 '4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www, pzc.nl E-mail; web@pzc.nl Spercieboontjes hangen te drogen op de ruiters op het Walcherse platteland bij Mariekerke. door Edith Ramakers MARIEKERKE - Het misverstand is zo de wereld uit. Op de ruiters op een aan tal percelen op het Walcherse platte land hangen geen bruine bonen te dro gen. De oogst van die bonen is allang voorbij. „Dit zijn spercieboontjes." Ries Flipse uit Westlcapelle, 83 jaar in middels, is nog steeds tussenpersoon van de telers op Walcheren en een firma in Andijk, die de spercieboontjes verza melt, verwerkt en de wereld instuurt. De kleinschalige teelt doet het nog 'rede lijk goed op Walcheren'. „Het gebeurt wel minder dan vroeger, maar de grond is goed voor deze teelt. En zeker de oudere boeren, doen het er graag bij." De oudere boeren zijn vaak 'zeer pre cies en beheersen de techniek van het plaatsen van de stokken'. Zes stokken vormen een ruiter. Ze worden niet zo maar ergens op de akkers geplaatst. De ruiters staan gunstig op de wind. „Dat wil zeggen dat ze in zuid-westelijke richting zijn geplaatst. Dan heeft de wind weinig vat op de ruiters." Het is geen goed sperciebonenjaar ge weest. Landbouwer Sam Wisse uit Ma riekerke bijvoorbeeld heeft bonen laten groeien op vijf hectaren. In een gunstig bonenjaar haalt hij 2500 kilo boontjes per hectare van de akker. „Maar nu is het de helft minder. Dit is niet rendabel geweest." De witte boontjes zitten in lange peulen en zijn rond de ruiters gedrapeerd. De schillen hebben een herfstkleur. Met de kwaliteit van de bonen lijkt niets mis te zijn, maar volgens de insiders hadden het er gewoon meer kunnen zijn. In het voorjaar is het eerst 'te koud en te droog geweest. De boontjes die toen ontkiem den, kregen veel regen over zich heen. Tweede lichting Maar weinig vroege boontjes overleef den het. Wat de boeren nu van hun ak kers halen, is een soort tweede lichting. „Het is jammer", zegt Flipse, „dat het dit jaar niet meezat. Maar als je boer bent, dan weet je dat je dit kan overko men. Het blijft natuurlijk wel erg." Maar voordeel van kleinschalige land bouw is dat tegenvallers te overzien foto Lex de Meester zijn. Deze landbouwers zijn meestal niet afhankelijk van een product. „Dat is ook weer een voordeel. Bij de land bouwers die bijvoorbeeld in aardappels doen, is het risico veel groter. Dan spre ken we over tientallen hectaren. Valt de oogst tegen, dan is het een verloren sei zoen." Maar weinig jonge boeren, weet Flipse, kiezen voor kleinschaligheid 'of zelfs voor een boerenbestaan'. „Toen ik dertien jaar was en van school kwam, ging ik met mijn vader mee naar het land. Je wist niet beter. Van hem heb ik de handigheidjes en kennis meegekre gen." Deze week nog zei een boer van 65 jaar tegen Flipse dat hij voor de laat ste keer boontjes had geteeld voor de fir ma in Zuid-Holland. „De man heeft geen opvolger. Jongeren zoeken het niet zo. Het is zwaar werk, je wordt er vies van. Jongeren willen, als ze al boer wil len worden, grootschalig werken." --V --:T: Cy/A'.' KOUDEKERKE - Eens in het jaar trekt de jacht- afdeling van de Golden Retriever Club eropuit voor een veldwedstrijd. Het liefst in Zeeland, waar geen vossen zijn en daarmee zat fazanten. Gisteren togen tien retrievers naar Koudekerke, waar Herman Kesteloo van de wildbeheersgroep gastheer was. „In een veldwedstrijd is het niet be langrijk hoeveel wild een jachthond haalt, nee, het komt aan op secuur werk. Een jachthond moet. zijn wild zo ongeschonden mogelijk bij het baasje brengen." Het was Flora Ex Duria, roep naam Flo, die won. Een labrador uit België. Zijn onze zuiderburen zo kundig? Kesteloo ontkent. „Dat is ook maar toeval." foto Lex de Meester (Advertentie) (Advertentie) BLUEKEIMS www.bluekens.com Bergen op Zoom - Roosendaal Breda - Oosterhout nuWeland Vlissinger schopt vrouw in gezicht VLISSINGEN - Een 18-jarige Vlissingse is in de Kasteel straat van haar woonplaats zonder enige aanleiding in haar gezicht geschopt door een man, die later door de poli tie kon worden aangehouden. De vrouw belde na de mishandeling meteen de politie. Agenten kwamen ter plaatse en namen de vrouw mee naar het bureau. Onderweg kwamen ze de man tegen die de mishandeling had gepleegd. De man werd, rond half vijf, aangehouden op Boulevard de Ruijter. Hij is overge bracht naar het politiebureau en in verzekering gesteld. De vrouw heeft aangifte gedaan. Ze had een bloedlip op gelopen bij de schop in haar gezicht. Burger pakt fietsendief MIDDELBURG - In sporthal Dé Voorborch in Middel burg is gisteravond een 15-jarige Middelburgse fietsen dief aangehouden door een 22-jarige plaatsgenoot. De 22-jarige zag de 15-jarige met een damesfiets slepen die op slot stond. Hij vond dat verdacht en sprak de jongen aan. De 15-jarige zette het hierop op een lopen en rende, met een vriendje, de wijk in. Na een achtervolging wist de man de jongen te pakken te krijgen en aan te houden. Hij belde direct de politie die ter plaatse kwam. De 15-jarige werd overgedragen en meegenomen naar het bureau. Daar legde de jongen een verklaring af. De vriend van de fietsendief is nog niet aangehouden, maar de politie verwacht dat nog wel te kunnen doen. De eigenaar van de fiets heeft aangifte gedaan. De Branding wint speelcheque VLISSINGEN - Basisschool De Branding heeft de wed strijd over speelruimte gewonnen. De school krijgt een cheque ter waarde van tweeduizend euro van de gemeen te Vlissingen. Dat geld mag de school besteden aan sport en spelmateriaal. De jury vond dat kinderen van De Branding hun speel- wensen het mooist in een werkstuk hadden uitgebeeld. Hun knutselwerken zijn nog tot en met 6 november in de bibliotheek van Souburg te bewonderen. Adri van Fraassen overleden DISHOEK - Adri van Fraassen is afgelopen dinsdag on verwacht overleden. Hij was plotseling ziek geworden. Van Fraassen, woonachtig in Dishoek, is 76 jaar gewor den. Hij was de stuwende kracht achter het reisbureau Van Fraassen en werd voor zijn verdienste in het toerisme in 1990 geridderd. Van Fraassen vond het belangrijk dat Zeeuwen prettig op vakantie konden gaan. Maar tegelijkertijd wilde hij dat ook Zeeland een belangrijke rol vervulde in de toeris tische sector. Hij was een vertrouwde persoonlijkheid bij discussies over de verbetering van het Walcherse toeris tische product en hij vervulde veel bestuurlijke functies in die sector. De laatste jaren werd hij kozend de locoburgemeester van Dishoek genoemd, vanwege zijn inzet voor een leefbare woonomgeving. Van Fraassen deed zes jaar geleden af stand van de tien reisbureaus, die hij toen samen met Hol land International had. De reisbureaus waren gevestigd in Zuid-West Nederland. De crematie vindt volgende week plaats. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13