Wethouder Hulst wacht advies af THE LEGEND FOREVER! n \m FZC Nieuwbouw bij stadswal u Kloosterzande mag zelf gaan rekenen Russen enthousiast over Schouwse poppen lezers schrijven nPErïr Dementie raakt iedereen. CAPPENDIJK Bouw mee aan een toekomst voor weeskinderen woensdag 25 oktober 2006 door Harold de Puysseleijr HULST - Politiek en burgers in Hulst doen er goed aan de advie zen af te wachten over de invul ling van het braakliggende ter rein van het Houtenkwartier in de binnenstad van Hulst. Wethouder Paul Weemaes (Ruimte) zei dat gisteravond Halloweendag in domein Puyenbroeck WACHTEBEKE - In het domein Puyenbroeck bij Wachtebeke wordt zondag een Halloween dag gehouden. In de feesttent op het evenemen teneiland zijn vanaf 13.15 uur workshops pompoenen uithol len, sprookjes maken en kaarsen gieten. Kinderen die zich willen laten omtoveren tot een monster of een andere griezel, kunnen te recht bij de grimestand, verder zijn er doorlopend cartoons te bekijken op een groot scherm en om 16.15 uur treedt clown Roc ky op. De dag wordt afgesloten met een twee uur durende fakkel tocht door het domein, over een afstand van drie kilometer. De tocht is geschikt voor jong en oud, maar men moet er wel reke ning mee houden dat onderweg een aantal schrikeffecten in de tocht zijn verwerkt. Starten kan tussen 17.30 en 19.00 uur. Als sluitstuk is er om 21.00 uur een halloweenvuur. naar aanleiding van een m- spreekbeurt door André Ver- straeten en opmerkingen door diverse fracties in de gemeente raad in de vergadering van de adviescommissie Ruimte. Voor het voormalige activiteiten- centrum het Houtenkwartier is een plan gemaakt voor twee ap partementsgebouwen die van el kaar gescheiden worden door een trap loodrecht op de Vest- dijkstraat die toegang geeft tot de vestingwerken. Hulstenaar Verstraeten maakte gebruik van het inspreekrecht om duidelijk te maken dat de af graving van 160 vierkante meter stadswal die nodig is om het plan te realiseren volgens hem 'op protest van veel authentieke Hulstenaren en buurtbewoners stuit.' „Dit historische erfgoed mag niet verminkt worden door hoog bouw en moet in de staat waar het zich in bevindt worden be houden voor ons nageslacht", zo zei Verstraeten. De fracties van CDA, Algemeen Belang en SP lieten zich kri tisch uit over de hardheid van de uitgebrachte adviezen, maar de wethouder nam hen de wind uit de zeilen. „De ambtenaar van Monumentenzorg heeft ver klaard dat ze een positief advies over het plan uit zou brengen. De stichting Menno van Coe- hoorn heeft mondeling al ver klaard dat ze geen moeite heeft met de inpassing van het ge bouw. Volgende week brengt de monumentencommissie advies uit. Laten we alsjeblieft met z'n allen even afwachten tot we die drie adviezen zwart op wit heb ben, en daarna oordelen." W Nel Groothedde uit Zierikzee timmert met haar babypoppen flink aan de weg. Onlangs exposeerde ze in Rusland, later zijn haar poppen te zien in Zwitserland en de VS. foto Dirk-Jan Gjeltem pen wel eens aan fabrieken, maar inmiddels voelt ze niks meer voor massaproductie van haar creaties. Ze maakt alleen zelf nog be perkte series van porselein of unica's van zo geheten modelene, een nieuwe kleisoort op oliebasis afkomstig uit Australië en te verge lijken met fimoklei. „Het is heerlijk om daarmee weer meer met de hand te boetse ren. Met porselein is het allemaal wat am- bachtelijker", zegt de kunstenares. Haar babypoppen lijken levensechte en zeer kwetsbare wezentjes, verlangend naar acu te koestering en bescherming. Hoe dat komt? Groothedde kan er geen diepgraven de toelichting op geven. Zij werkt vooral in tuïtief. Haar creaties ontstaan tijdens het maken en niet volgens een vooraf getekend concept. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Ze is er nog een beetje be duusd van. Poppenmaakster Nel Groothed de uit Zierikzee is zojuist teruggekeerd uit Moskou. De enthousiaste reacties van de ve le duizenden bezoekers op haar creaties voe len als een warme douche. Groothedde maakt poppen met een ziel. Zij is gespeciali seerd in baby's en daar blijkt ze het hart van de Russen mee te raken. „Samen met nog vijf poppenmaaksters kreeg ik een uitnodiging van de Nederland se ambassade op een tentoonstelling in Mos kou mijn werk te exposeren", vertelt ze. Vol gens haar gelden poppen in Rusland veel meer als kunstobject dan in Nederland, waar zij dit vak vaak als 'huisvlijt' bestem peld ziet. Al diverse malen eerder stelde zij haar pop pen in Rusland tentoon, maar dat gebeurde via galeries en kwam zij niet zelf met het pu bliek in contact. Nu gebeurde dat zeer na drukkelijk. Ook de media toonden grote be langstelling voor haar werk. „Er is een re portage op televisie aan gewijd en er heeft een babypop van mij op de voorpagina van een Moskouse krant gestaan." Tijdens de openingsavond met genodigden nam de echtgenote van een parlementslid een van Groothedde's poppen in de armen om het aandoenlijke wezentje niet meer los te laten. Een opmerkelijke klant dus, maar veel meer raakte haar de verkoop van een pop aan een vrouw die er van haar beschei den inkomen als schoonmaakster een flink bedrag voor neertelde. Groothedde viert in 2007 haar zilveren jubi leum als poppenmaakster. Wat een kwart eeuw geleden voor haar als hobby begon, is uitgegroeid tot een kunstzinnig beroep dat ze met veel intensiteit beoefent en waar ze internationale waardering voor krijgt. Zo reist ze volgende week alweer naar Zwitser land. Daar exposeert ze samen met haar dochter Miranda. Zij maakt namelijk knuf felberen in een nostalgische uitvoering. Verder staat er voor begin volgend jaar ook weer een expositie in Orlando (VS) op de agenda van de poppenmaakster. Vroeger verkocht Groothedde haar ontwer- Brutaaltjes Af en toe komen tussen haar vingers ook 'brutaaltjes' tot leven, oftewel poppen die zich'weerbaar opstellen en 'kom maar op' lij ken te roepen. Een mooi voorbeeld daarvan in haar atelier biedt 'het meidengroepje op het strand'. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Het dage lijks bestuur van Hulst heeft de inwoners die bezwaar maken te gen het bergbezinkbassin in Kloosterzande toegezegd dat ze zelf mogen beoordelen of de ge meente bet bassin terecht aan wil laten leggen in de groen strook tussen hun woningen aan de Lange Munt en de Michiel de Ruyterstraat. Volgens de gemeente is de aan leg van het bassin op die plaats niet alleen goedkoper, maar ook technisch de beste oplossing. De bezwaarmakers twijfelen daar aan. Zij willen het bassin aan la ten leggen onder een gedeelte van de paardenwei aan de Groe nendijk. De bewoners willen het bassin niet onder de groenstrook ach ter hun woningen omdat ze vre zen voor schade aan hun tuinen en woningen door eventuele ver zakkingen. Daarnaast spgj ook de angst voor stank eenrol, De dorpsraad staat achterdek zwaarmakers. De sfeer tussen het college enj bezwaarmakers was de laats» weken tot onder het nulpunt daald, maar de lucht is naüj persoonlijk gesprek dat alg&i pen maandagavond werd gefeij den weer enigszins geklaard, Binnen twee weken krijgg P. Mortier en D. Oppeneer, woordvoerders namens deteg® standers, de berekeningen him bezit. „We kunnen ze ca zelf narekenen en krijgen da® voor van de gemeente alle tijd' aldus Oppeneer. „Daarna zulle, we onze bevindingen aan degel meente voorleggen. Als uit oen berekeningen blijkt dat hetfe zinkbassin zowel technisch di financieel gezien ook bij dep denwei aangelegd kan word® heeft de gemeente echt eenpmi bleem. We zoeken het dan igj onze bezwaren echt hogerop.' j Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZGw schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De read» tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent nietdij de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen words niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden.Oi redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overot weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. het vooral om de Belgische info) matie die voor Zeeuws-Vlarais gen interessant is. Wie van is bezoekt niet eens een keer Mail degem, Eekloo of Gent? In et tijd waarin tal van bestuurde de mond vol hebben over grens overschrijdende activiteiten zo belangrijk zijn voor zijdse samenwerking, is het oe begrijpelijk dat een zo informs tief grensoverschrijdend dium de nek wordt omgedraaü Het is bovendien frustrerei dat je als kijker hierin geen es kele inspraak hebt. Rein van derMi Nieuwstmti Oostbm Kabel Ik heb met verbijstering kennis genomen van het voornemen van de Programmaraad van Ze- katel om in West-Zeeuws-Vlaan- deren per 1 november de Bel gische regionale tv-zender AVS van de buis te halen (PZC 19-10). Dit om plaats te maken voor tekst-tv van Scheldemond. Ik heb hier grote bezwaren te gen. AVS is een zender die, naast veel informatie over de provincie Oost-Vlaanderen, ook regelmatig aandacht besteedt aan Zeeuws-Vlaanderen. Een meer dan welkome aanvulling op Omroep Zeeland. Mij gaat Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 ...en Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen en de dood zal niet meer zijn. Openbaring 214 In Christus ontslapen mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Aris Kool emeritus predikant van de Nederlandse Hervormde Kerk Gouderak, 2 juli 1927 Utrecht, 24 oktober 2006 Utrecht, S. Kool-Blok Middelburg, Kees Kool Hannie Kool-Blokland Delft, Aris Utrecht, Sebastiaan Utrecht, Jacoline Middelburg, Elisabeth Deil, Annemieke de Kloe-Kool HenkdeKloe Wevelaan 91 3571 XT Utrecht De gedachtenisdienst wordt gehouden op zaterdag 28 oktober om 11.30 uur in de Jacobikerk, Jacobs- kerkhof te Utrecht. Voorganger is ds. A.J. Zouten dijk. Aansluitend heeft de begrafenis plaats op de begraaf plaats Kovelswade, Koningsweg te Utrecht. Voor de dienst is er van 10.00 tot 11.20 uur gelegen heid tot condoleren in de kerk en na afloop is er gele genheid om elkaar te ontmoeten in de ontvangkamer van de begraafplaats. Liever geen bloemen. Onverwacht is overleden onze moeder, schoonmoe der, oma en overoma Maatje Kloet weduwe van Pieter den Heten 18 december 1922 t 21 oktober 2006 Waterlandkerkje: Joke Stoutjesdijk-den Heten Leen Stoutjesdijk Colijnsplaat: Wil Verburg-den Heten Dick Verburg Hattem: Niek den Heten Marion den Heten-Bastiaan Castricum: Jeannette Spooren-den Heten Elenny Spooren Berkel en Rodenrijs: Jan-Pieter den Heten Corrie den Heten-de Lang Venray: Peter den Heten Miriam Thijssen Kleinkinderen en achterkleinkinderen Correspondentieadres Rozenstraat 87 4486 CG Colijnsplaat De samenkomst vindt plaats op donderdag 26 oktober om 14.00 uur in het Monuta stiltecentrum voor Noord-Beveland aan de Dokter Maasstraat 4a te Colijnsplaat. Aansluitend zal de begrafenis plaats vinden op de algemene begraafplaats te Zierikzee. Here, Gij doorgrondt en kent mij. Psalm 139 Wij zijn verdrietig dat, na een werkzaam leven, met veel liefde voor al zijn kinderen en na een periode van afnemende gezondheid, is overleden onze lieve zorgzame pa, opa en over-opa Marinus Begthel weduwnaar van Aaltje Begthel-Houtman op de leeftijd van 87 jaar. Kamperland: Riet en Gerard Geelhoed-Begthel Lianne en Marcel Anita en Eelco, Nikky en Iris Marina en Jan, Dewy Willeke en Paul, Tanisha, Raynar Emmeloord: Neeltje Begthel Wendy en Peter, Lotte, Joren Marjon en Patrick, Danni, Suze Esther en Ivo Emmeloord: Cor Begthel f Atalja Jaël en Peter Ezra Emmeloord: Femmie ten Napel Colijnsplaat, 23 oktober 2006 Cleijenborch, Dr. Maasstraat 4-134,4486 BW Correspondentieadres: Nieuwstraat 114493 AZ Kamperland De afscheidsdienst waarbij u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden vrijdag 27 oktober 2006 om 11.15 uu in kerkgebouw "De Ark", Veerweg 100 in Kam perland. De begrafenis vindt om 16.00 uur plaats op de be graafplaats aan de Espelerlaan in Emmeloord. Voorafgaand aan de afscheidsdienst is er tussen 10.45 en 11.15 uur gelegenheid afscheid te nemen en de familie te condoleren in het bijgebouw van de kerk. Bedroefd delen wij u mee dat is overleden onze lieve broer, zwager en oom Marinus Begthel Kamperland: C. Verburg A. Verburg-Kouwer Middelburg: J. Verburg P. Verburg-Karreman Bruinisse: J. Verburg W. Verburg-de Waal Neven en nichten "Sterk als de dood is de liefde Bedroefd om haar heengaan, maar zeer dankbaar voor alle liefde die zij ons heeft gegeven, hebben wij afscheid genomen van onze bijzondere en dierbare moeder en oma Johanna Maria Goedhart weduwe van Reinier Suurenbroek Bome, 27 maart 1919 Arnhem, 19 oktober 2006 Freek en Joepie Grietje Martha en Thomas Reinier Hanna en Bram Eva Gijs en Betty loost Floor Ben Correspondentieadres: Postbus 185,6700 AD Wageningen De begrafenis heeft in besloten kring plaatsgevonden in Goes. Wat is mijn wereld wazig, wat is de wereld klein. Ik kan mij niet herinneren wie jullie allemaal zijn. Soms zie ik iets bekends of voel ik wal vertrouwds en is het weer heel even net zoals vanouds. I Niet onvoorbereid, maar toch nog onverwacht over- 1 leed in Ter Valcke ons aller Jacobus Comelis Maat sinds 6 oktober 1968 weduwnaar van Geertruida Lientje van Oudenaarde I Ellewoutsdijk, f Goes, 6 april 1908 24 oktober 2006 a Onze dank gaat uit naar het personeel van "Ter Valckevoor de liefdevolle verzorging. Roosendaal: M.J.J. Maat A.M.G. Maat-Antens 1 Bergen op Zoom: J.M. Maat M.P. Maat-Schoe Veldhoven: C.H. Didden-Maat M.C. Didden St. Annaland: H.L. van Stiphout-Maat D. van Stiphout Klein- en achterkleinkinderen ij Correspondentieadres: Hoenderweg 126 4697 BM St. Annaland a De afscheidsdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden vrijdag 27 oktober om 13.45 uur in rouwcentrum "De Bevelanden", Geldeloozepad 20 (naast de Algemene Begraafplaats) te Goes. I Aansluitend zal om plm. 15.00 uur de begrafenis I plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Elle- 8 woutsdijk. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemd rouwcentrum. Lieve opa Koosje Wij zullen je nooit vergeten! Angeli en Leen Marieke en Maarten Roos, Thijmen, Merijn Afscheid nemen is in dankbare harten meedragen al wat herinnering is. Bedroefd omdat wij hem moeten missen, maar dank baar dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis dat na een liefdevolle ver zorging in "De Zoute Viever" is overleden onze lieve, zorgzame vader en onvergetelijke opa Adrianus de Keizer weduwnaar van Johanna Bruggeman in de leeftijd van 99 jaar. Jo van Veen-de Keizer Wim van Veen tin herinnering) Aat Pleiite-de Keizer Adrie Pleijte (in herinnering) Gert de Keizer Ineke de Keizer-Minderhoud (in herinnering) Klein- en achterkleinkinderen Oost-Souburg, 23 oktober 2006 Correspondentieadres: Haaksbergenstraat 4 4388 BA Oost-Souburg. Er is gelegenheid om afscheid te nemen van onze vader en opa op woensdag 25 oktober van 19.00 tot 20.30 uur in "De Zoute Viever" kamer 128, Donge- straat 1 te Oost-Souburg. Naar de wens van onze vader en opa zal de crematie plechtigheid in besloten familiekring plaatsvinden. -Mt Beweging komt van bover Van je hersenen moetje het hebben www.hersenstichting.nl. Hersenstichting Nederland GIRO 860, DEN HAAG Vergeet niemand. Toyota Land Cruiser. Vanaf 48.990,-/€ 909,- p.mnd. Deze uiterst krachtige fourwheeldrive zet de norm op 4x4 gebied. Maar ook op het terrein van prestige en opperste luxe. VOORKOM BPM VERHOGING 2007 KOOP NU! AFLEVERING IN 2007 TODAY TOMORROW TOYOTA Terneuzen, Mr. F.]. Haarmanweg 58, 0115-617751, www.toyota-cappendijk.nl Wereldwijd geven we wees kinderen een toekomst met een liefdevol thuis, onderwijs en medische zorg. Wilt u ook meebouwen? Kijk voor meer informatie op www.soskinderdorpen.nl of bel (020) 408 01 90. SOS-KINDERDORPEN bouwt voor weeskinderen een toekomst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42