Vanenburg nog steeds strijdbaar Rijkaard trekt het boetekleed aan Eddy Goormachtig overleden (62) Gefrustreerde trainer denkt niet aan opstappen bij Helmond Sport uitslagen agenda Bijgeleverde cd is kracht van boek Erik Dekker Tienjarig contract Javier Mascherano is geschokt over clementie voor Jermain Defoe woensdag 25 oktober 2006 wb Opnamen reclamespot afgelast GOES - Wesley de Smet kruipt voorlopig nog niet in de huid van Abe Lenstra. De Belgische voetballer van hoofd klasser Hoek zou vandaag naar Heerenveen afreizen voor de opnamen van de nieuwste reclamespot van Univé. De verzekeringsmaatschappij besloot het maken van de com mercial echter vanwege de slechte weersomstandigheden voorlopig uit te stellen. De Smet neemt evenals in de film In Oranje de rol van de Friese legende Lenstra voor zijn rekening. Voor de opnamen wordt nog naar een nieuwe datum gezocht. Fraaie zege badmintonner Pang DEN HAAG - Badmintonner Eric Pang heeft een fraaie zege geboekt op een prestigieus invitatietoernooi in Chi na. De Nederlander, nummer twaalf van de wereld, ver sloeg de mondiale nummer zeven Chen Hong uit China. De setstanden waren 21-16, 21-19. Bij de vrouwen verloor Yab Jie haar eerste duel van de Chinese Yihan Wang met 10-21, 10-21. Plet toernooi wordt gespeeld in poules van drie. De poulewinnaars gaan door naar de halve finale. Op het toernooi is een prij zengeld van 250.000 dollar te verdelen. GPD Eindelijk nieuwe directeur RBC ROOSENDAAL - RBC heeft na twee jaar een nieuwe alge meen directeur gevonden. De functie, vacant sinds begin 2005, wordt per 1 januari 2007 bekleed door Manfred Laros. De huidige financieel directeur van Sparta werkte eerder drie jaar bij RBC als manager administratieve za ken. Mascha Simons, die de directeurstaken tijdelijk waarnam, neemt zitting in het managementteam van Laros. GPD Wise nieuwe trainer Leeds United DEN HAAG - Dennis Wise is aangesteld als manager van Leeds United. De veertigjarige oud-international van En geland moet er voor zorgen dat Leeds United weer terug keert in de Premier League, het hoogste voetbalniveau in Engeland. Momenteel staat Leeds, enkele jaren geleden nog actief in de Champions League, in de onderste regio nen van The Championship, het tweede niveau. Wise, oud-speler van onder meer Chelsea, Millwall en Wimble don, was werkzaam bij Swindon Town. Zijn assistent wordt Gustavo Poyet, die ook bij Swindon zijn assistent was en met wie Wise ooit samenspeelde bij Chelsea. GPD Keniaanse voetbalteams in de ban DEN HAAG/NAIROBI - De wereldvoetbalbond Fifa heeft Kenia uitgesloten van alle internationale wedstrij den. Het Afrikaanse land was door de Fifa verplicht de na tionale competitie te organiseren volgens de reglementen van de wereldbond. De Keniaanse bond KFF had andere plannen. Die liepen echter uit op chaos, zodat het land nu beschikt over twee rivaliserende eredivisies. In beide divi sies spelen dezelfde achttien teams, alleen in de nieuwe competitie van de bond spelen twee teams extra. De Fifa wil alleen de oude competitie met achttien teams erken nen als officieel Keniaans kampioenschap. Zolang de KFF daar niet aan wil, mogen Keniaanse teams niet bui ten de landsgrenzen in actie komen. GPD/RTR GOES - Eddy Goormachtig is in pacht van maandag op dins dag na een slopende ziekte op jj.jarige leeftijd overleden. Dj jnvvoner van Nieuw- en Sint jQ0sland kreeg in Zeeland voor al bekendheid als voetbal- jdicidsrechter en medeoprich ter van tafeltennisvereniging Ar- nemuiden. Goormachtig was de man met de karakteristieke baard en de steeds terugkerende glimlach. De laatste jaren was hij in de hoofdklasse van het amateurvoetbal actief als assis tent-scheidsrechter en leidde hij daarnaast duels in de zaal. In maart van dit jaar werd Goor machtig samen met zes andere arbiters nog onderscheiden met de gouden speld van de KNVB. De secretaris en penningmees ter van de Middelburgse zaal voetbalcompetitie Midzavo stond in december 1972 ook aan de wieg van tafeltennisvereni ging Arnemuiden. Vanwege werkzaamheden in het weekeinde moesten Goormach tig en zijn broer Leo afscheid ne men als voetballer. In het tafel tennis vonden ze al snel een nieuwe sport, alleen had Arne muiden geen vereniging. Daar kwam snel verandering in, om dat de broers samen met Kees Schuit vervolgens ttv Arnemui den oprichtten. Eddy Goormach tig was nog steeds voorzitter van de club, die momenteel ruim honderd leden telt. Goormachtig wordt vrijdag om 12.00 uur in Middelburg gecre meerd. Alle seniorenduels van de tafeltennisvereniging Arne muiden die voor die dag ge pland stonden, zijn uitgesteld. HELMOND - Toen Gerald Va lburg in juni aan zijn eerste iraining bij Helmond Sport be gon, had hij allerlei voorstellin- jiii in zijn hoofd over hoe het itffl zou vergaan. Daar zat één voorstelling zeker niet bij: na Jerlien wedstrijden afgetekend batste staan door de slechtste competitiestart uit de clubhisto- nje. Siaar hoe uitzichtloos de situa te van Helmond Sport op dit goment ook lijkt, de trainer wil ran geen opgeven weten. „Ik [eb er nog steeds veel plezier in. Iedere dag opnieuw. Echt waar. Ondanks de prestaties." in zijn eerste jaar als hoofdtrai- ki' gaat zo ongeveer alles fout rat er fout kan gaan. „Dit is echt niet normaal. Heel frustre rend allemaal. Voor de suppor ters natuurlijk. Maar ook voor mij, Zoiets maakt bijna nie- Eandmee." Sn dus werd er gisteren, de dag sa het dramatische verlies tegen Sorluna Sittard, maar weer ge- jraat, getraind en opnieuw ge praat. Prikkel Jfet is natuurlijk moeilijk op te lossen, ook niet met praten", be seft Vanenburg. „Toen we met 1-7 van Veendam verloren, rea geerde ik anders dan nu. Terwijl aijn gevoel eigenlijk hetzelfde is. Elke trainer kiest zijn eigen methode. Je probeert voor een prikkel te zorgen. Met harde land, met zachte hand. Erwin Koeman stuurt zijn spelers drie sagen naar huis. Dat kan ook. Maai'.dat is niet mijn keuze." Voetballers moeten plezier heb ben in het trainen, vindt Vanen burg, maar dat is lastig wanneer er een rouwstemming hangt. Te gelijkertijd hamert de coach op een professionelere instelling. „De jongens moeten beseffen dat het hun vak is, En dat je er alles uit moet halen, iedere dag opnieuw. Neem Roy Hendrik- sen, die is elke dag weer blij dat hij op het veld staat. Omdat hij beseft dat het zó afgelopen kan zijn. Maar dat moet eigenlijk voor elke speler gelden. Je car rière kan ineens voorbij zijn, dus maak er dan ook wat van." Versterking Als je geschoren wordt, moet je stilzitten, luidt een gezegde. Niet in paniek raken. Maar is de tijd van 'stilzitten' niet onder hand voorbij? Vanenburg houdt zijn kaarten vooralsnog tegen de borst. „Ik heb natuurlijk mijn gedachten over wat er in deze groep fout zit. En als ik denk dat ik rigoureus moet in grijpen, dan zal ik dat zeker doen. Maar ik ga niet ingrijpen om het ingrijpen." Duidelijk is, stelt Vanenburg, dat er versterking nodig is. „Je moet reëel zijn: wij zouden be ter functioneren met wat andere spelers erbij. Spelers die een ac tie in huis hebben, en een type- Jan Wouters. Maar ja, die zoe ken ze bij Feyenoord ook. We blijven wakker, we blijven zoe- Gerald Vanenburg: „Neem Roy Hendriksen, die is elke dag weer blij dat hij op het veld staat. Om dat hij beseft dat het zó afgelo pen kan zijn." - foto Ton Niessing/GPD ken. Ik heb wel wat in mijn hoofd. Maar het moet wel haal baar zijn voor deze club." Hij heeft het al vaker gezegd, aan opstappen denkt-ie niet. „Ik vind trainer zijn heel leuk. En ik heb het geluk dat ik onaf hankelijk ben. Ik wil hier wat neerzetten. En tot op de laatste dag zal ik ervan overtuigd zijn dat ik het voor elkaar krijg." GPD Yi Yang (Chn). World Cup Invitatio nal, groepsfase. Mannen: Pang (Ned) - Chen Hong (Chn) 21-16 21-19. Vrouwen: Yihan Wang (Chn) - Yao Jie (Ned) 21-10 21-10. Goes. Tweede klasse A21: SSV'65 4-Biezentrappers 5-10. Beker. Groep 01: Matisse-Pubbles 2-4. Groep 02: Matisse 2-Schouwse Boys 1-4. Groep 03: Pubbles 2-Amigo's/De Post 9-6. Hoogeveen. Essent-toernooi. Derde ronde: Topalov (Bul) - Sokolov (Ned) 0,5-0,5, Mamediarov (Aze) - Pol- gar (Hon) 0,5-0,5. Stand: 1. Mamediarov, Polgar 2,5, 3. Sokolov, Topalov 0,5. Basel. Mannen. Eerste ronde: Federer (Zwi/1) - Zib (Tsj) 6-1 6-2, Ferrer (Spa/5) - Chiudinelli (Zwi) 6-7 (1) 6-3 6-4, Srichaphan (Tha) - Becker (Dui) 7-6 (4) 7-6 (4), Fish (VSt) - Vanek (Tsj) 6-4 6-3, Garcia-Lopez (Spa) - Reister (Dui) 7-6 (4) 6-2, Novak (Tsj) - Hajek (Tsj) 6-7 (5) 3-0 opgave Hajek, Ko- hlschreiber (Dui) - Thomann (Fra) 6-1 7-5. Lyon. Mannen. Eerste ronde: Clement (Fra) - Baghda- tis (Cyp/16-2 5-7 6-3, Greul (Dui) - Gau- dio (Arg/2) 6-0 6-2, Gicquel (Fra) - Seppi (Fra) 6-4 6-3, Norman (Bel) - Patience (Fra) 6-4 7-5, Saulnier (Fra) - Falla (Col) 6-7 (9) 6-3 6-2, Hrbaty (Slw/3) - Serra (Fra) 3-6 6-3 6-3, Benneteau (Fra) - Ma- thieu (Fra) 7-5 6-4. St. Petersburg. Mannen. Eerste ronde: Davidenko (Rus/1- San- toro (Fra) 6-3 6-1, Arthurs (Aus) -Robre- do (Spa/2) 6-3 2-6 6-4, Ancic (Kro/3) - Goldstein (VSt) 7-5 6-1, Joeznii (Rus/7) - Schüttler (Dui) 7-6 (6) 6-4, Johansson (Zwè) - Dancevic (Can) 6-0 6-7 (3) 6-3, Pavel (Roe) - Cilic (Kro) 6-4 7-5. Linz. Vrouwen. Eerste ronde: Dechy (Fra) - Paszek (Oos) 2-6 6-3 6-1, Zvonare- va (Rus) - Schiavone (lta/8) 5-7 6-1 6-3, Radwanska (Pol) - Groenefeld (Dui) 6-4 7-5, Pierce (Fra) - Sugïyama (Jap) 7-6 (3) 7-6 (5), Santangelo (Ita) - Bondaren- ko (Oek) 6-4 1-6 6-3. Vrouwen. Vierde klasse: Dauwendae- le-Rijsoord 2 2-0. SC Gastel 7 19 Nieuwdorp Noormannen 7 - 15 Aardenburg Kruiningen 7-15 Patrijzen Rïjsoord 2 7-13 Smerdiek2 Dauwendaele 6-11 Zeeland Sp. GrooteLindt 7-10 Wemeldinge Vijfde klasse: Tholense Boys-SVD 2-0, Nieuwdorp 2-Zaamslag 2-1, ZSC-Veere 5-3. RCS Nieuwdorp 2 Walcheren Wolfaartsdijk Zeelandia M 6-18 Nieuwland 7-18 Zaamslag 6-16 Thol. Boys 6- 15 SVD 6 - 7 Veere 5- 6 woensdag Voetbal Vriendschappelijk: Schouwen-Duive- land onder 23 jaar - De Jonge Spartaan. Locatie: voetbalveld ASV Brouwersha ven. Aanvang: 19.30 uur. Volleybal van onze sportredactie AMSTERDAM - Bij leven leest Erik Dekker al het tweede boek met zichzelf als hoofdpersoon. „Dat is ook al een prestatie op zich, ik vind het vreemd dat die twee boeken nog niet bij mijn erelijst staan." Dekkers biografe, Manon Col- son van Sportweek, hoeft niet bang te zijn dat 'Hallo, met Erik Dekker', een concurrent wordt. „Zeker niet", zegt Sjors Fröhlich, met radiocollega Piet Teeling de samensteller van de bundeling uitgeschreven radio columns. „Zie het maar zo: waar de biografie stopt, zijn wij verdergegaan." 'Hallo, met Erik Dekker' werd gisteren in Amsterdam gepresen teerd. De radiocolumns werden in Dekkers laatste jaar als ren ner door (grotendeels) Sjors Fröhlich ingeleid en in NOS Langs de Lijn uitgezonden. Het predikaat 'boek' wil de presenta tor er zelf niet aan geven. „Ik heb niet het idee dat ik nu in eens schrijver ben." En terecht, want een boek mag de bundeling interviews nauwe lijks heten: over 142 pagina's zijn 29 columns uitgewerkt. De koper krijgt wel een erg aardige cd met geluidsfragmenten ca deau. Want de radiocommenta ren van de olympische wegwed strijd van 1992 (zilver Dekker), maar vooral de dagzeges in de Tour de France van 2000 geven de luisteraar weer even kippen vel. Vreemd genoeg is de cd de kracht van het boek; de gevat heid en de humor van Dekker zijn nauwelijks met pen te be schrijven. Bijvoorbeeld nadat Thor Hushovd in de sprint wordt geraakt door een 'reclame hand' uit het publiek: Presenta tor: „Word je daar niet gek van, die handjes en vlaggetjes?" Dek ker: „Als iemand honderd meter voor de meet een 'high five' wil maken met Tom Boonen, dan lukt dat niet." Leuk om te lezen, maar veel leuker om te horen. 'Hallo, met Erik Dekker: het laat ste jaar van de profwielrenner'. Piet Teeling en Sjors Fröhlich. 16,95 euro. Uitgeverij Tirion. GPD MANCHESTER - Wayne Rooney (foto) is met Manchester United in onderhandeling over een contract dat hem de komende tien jaar aan de Engelse topclub verbindt. In die periode gaat hij zo'n 120 miljoen euro verdienen. De ver wachting is dat Rooney rond de kerst zijn hand tekening onder het contract zet. Manager Sir Alex Ferguson juicht de contractverlenging van Rooney toe. „Toen we hem als achttienjari ge kochten, vroeg iedereen zich af hoe goed hij op z'n 21e zou zijn. Nu is hij 21 en is iedereen benieuwd hoe goed hij op z'n 25e is. Wayne is een gezegend voetballer", aldus Ferguson in de krant Daily Express. Rooney speelde zondag zijn honderdste wedstrijd voor The Reds en vol gens Ferguson kan hij de eerste Mancunian wor den die duizend wedstrijden voor de club speelt. ANP foto Andy Lambert/EPA Terneuzense Boys wil affaire nu vergeten HOES - Frans Willaert, de voor- nller van Terneuzense Boys, h leven met de straf die zijn dub heeft opgelegd gekregen ran de voetbalbond KNVB. „Na- laurlijk, we zijn verkeerd ge neest. We moesten er rekening m houden dat er iets zou vol gen, Dat is nu gebeurd." Ifillaert mag zelf zijn voorzit- tersfunctie drie maanden niet. lekleden naai' aanleiding van Ï5t gesjoemel met een rode kaart bij het duel met LRC van vorige maand. Elftalleider Mark footer is zes maanden uit zijn tractie ontheven, Robert Rijn- ccrg vier duels geschorst en de dub kreeg een boete van 74 eu ro en een winstpunt aftrek. ,lk ben blij dat er geen geld straf is uitgerold die de vereni- ?ng ernstig dupeert. Over die schorsing, hoewel niet leuk, som ik wel heen. De winterstop nt er ook nog tussen." Willaert had gisteravond contact met djn mede-bestuursleden. „En te waren het er toch wel over sns dat deze straffen niet tegen- nelen. Ik denk dan ook dat we detin beroep gaan." Wat minder gelukkig is elftallei- ler Mark de Pooler, die de öam van de gehandicapte sup- sorter Daan van Drongelen op St wedstrijdformulier plaatste, dij mag tot 25 april 2007 bij ieen enkel elftal van Terneuzen- Boys de functie van elf tallet ter uitoefenen. ,11c vind een half jaar best pit tig", zegt De Pooter. „Maar ik «grijp dat ze een voorbeeld wil- hn stellen, omdat ze van derge- jke malafide praktijken niet ge- feid zijn." ■te nu geschorste elftalleider ®gt dat hij die bewuste zater- teg snel wil vergeten. „Sommi ge dingen in het leven zou je te ug willen draaien. Om het ver- volgens anders te doen. Dit is »:n moment. Maar je vult die öam in, je realiseert jezelf dat het verkeerd is, maar dan is het telaat. Je kunt ook niet meer te- Ng. omdat je dan helemaal voor schut gaat." |tat Terneuzense Boys een punt mindering heeft gekregen, loemt trainer Danny van de Vel zeen vervelende en niet terech te sanctie. „Dit is geen fout van hd elftal, maar toch wordt mijn ra bestraft. Dat is onjuist." "oor het punt aftrek staat Ter- eeuzense Boys na zeven wed- slnjden weer op nul punten en "lijk uiteraard hekkensluiter. van onze sportredactie BARCELONA - Frank Rijkaard houdt zichzelf verantwoordelijk voor de nederlagen die zijn ploeg Barcelona afgelopen week leed tegen Chelsea en Real Ma drid. Dat zei de Nederlandse trainer gisteren op Radio Catalu- nya. „Ik heb het niet goed gedaan. Onze tactiek was niet in orde en ook mijn wissels hebben de ploeg niet geholpen", klonk Rijk aard schuldbewust. De kampioen van Spanje en win naar van de 'Cup met de grote oren' verloor woensdag in Lon den het groepsduel in de Cham pions League met 1-0 van Chel sea. Zondag werd Barga in Ma drid door aartsrivaal Real op een 2-0-nederlaag getrakteerd. Vooral het rotatiesysteem van Rijkaard en zijn assistent Johan Neeskens kwam na de verloren wedstrijden in de Spaanse pers onder vuur te liggen. „De houding van de ploeg is goed, maar het is nu noodzake lijk om terug te gaan naar de ba sisprincipes. Misschien heb ik me teveel beziggehouden met in dividuen en te weinig met het team. Mijn keuzes hebben de ploeg aangetast, waardoor deze niet goed functioneerde. Dat is een waarschuwing geweest", al dus Rijkaard. De Catalaanse topclub speelt vanavond in de vierde ronde van het bekertoernooi tegen der dedivisionist Badalona. Zater dag ontmoeten de blaugranas Recreativo Huelva voor de com petitie. Barcelona deelt de kop positie in de Spaanse Primera Division met Valencia. Behalve Rijkaard kwam ook Real-voorzitter Ramón Cal- derón gisteren met een opmerke lijke mededeling. Volgens Cal- derón had het niet veel ge scheeld of Raül had dit weekend zijn prachtige goal tegen Barce lona niet gemaakt, want de aan voerder wilde tien dagen gele den na het 1-0-verlies bij Getafe stoppen met voetbal. Aartsrivaal „Hij vertelde me dat hij had ge leden en er niet van kon sla pen", zei de voorzitter gisteren tegen Spaanse media. Raül zou van plan zijn geweest zijn contract in te leveren als de club in de negatieve spiraal bleef steken. Sterke optredens tegen aartsrivaal FC Barcelona en Steaua Boekarest (1-4 winst) hebben hem echter van gedach ten doen veranderen. De Spaanse bondscoach Luis Aragonés laat de steraanvaller al enige tijd buiten zijn selectie. Op 24 maart speelt Spanje in het Bernabéu-stadion een vriendschappelijke interland te gen Denemarken. „Als Raül dan niet bij de selec tie zit, laten wij de wedstrijd niet in ons stadion spelen", liet Calderón zich ontvallen. GPD/ISS/ANP van onze sportredactie DEN HAAG/LONDEN - Voet baller Javier Mascherano van West Ham United is geschokt dat het 'bijt-incident' met Jer main Defoe met een sisser is af gelopen. De Argentijn werd dit weekeinde in zijn arm gebeten door de aanvaller van Totten- ham Hotspur. Die kreeg daar voor een gele kaart. En daarmee was voor de FA de zaak afge daan. „Om gebeten te worden, dat is zo ongeveer het ergste dat me is overkomen sinds ik naar Enge land kwam", aldus de midden velder van West Ham. „Dit was zo onverwacht en zo onbeschoft. Het vreemdste kwam eigenlijk daarna, toen ik zag dat de scheidsrechter hem geen rood gaf." Defoe kwam van het akkefietje af met een gele kaart. En dat maakt het voor de FA onmoge lijk om verdere actie tegen de Spurs-aanvaller te nemen. Toch is er debat in Engeland. Want ve len vinden het maar raar dat de international er slechts met een gele kaart vanaf komt. Zo schrijft de voormalige Ierse aanvaller Tony Cascarino in zijn column in The Times: „Ik dacht dat ik niet meer geschokt zou worden door iets in het voet bal, maar opnieuw heeft de sport bewezen zelfs de meest ge louterde veteraan te kunnen ver bijsteren. Defoe's imitatie van Dracula komt in die categorie voor." Spurs-coach Martin Jol blijft er bij dat het incident wordt opge blazen. Hij omschrijft de beet van Defoe als een 'nibble', een knabbel. Defoe heeft maandag zijn verontschuldigingen aange boden. GPD/RTR S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19