Clinge wil gemeente niet spekken KRAS.NL PZC 150 VOLVO OCCASIONS 129! Dorpsraad wenst niet op te draaien voor herstellen fout van Hulst ,11 In alle rust genieten van elkaar GÉÉN OCCASIONDAGEN... WEL LAGERE PRIJZEN Stedenspecial BERLIJN Disneyland® Resort Paris Historisch THURINGEN EKFEL MOEZEL Mooi SAUERLAND TEUTOBURGERWALD maandag 23 oktober 2006 Lfghftila van Doorsselaer [LINGE - De Clingse dorps raad is niet zomaar van plan de •emeente Hulst geld te geven [oor de aanpassing van de ver- Seersonveilige kruising van de ^Gravenstraat met de Molen- ilraat. Dorpsraadvoorzitter E. Verstraten vindt het belachelijk Jat de dorpsraad zou moeten be- 3lcu voor een fout die de ge- peeute destijds heeft gemaakt. fietsers is de kruising erg evaarlijk. Er is tijdens de recon- lifüctie van de 's-Gravenstraat ijchts aan een kant van de weg Kn fietspad aangelegd en fiet- |s die van de 's-Gravenstraat aarde Molenstraat willen, moe ien eerst de drukke weg overste- jen voordat ze weer op het fiets- ed kunnen gaan rijden. De si- Hatie duurt nu al enige jaren oort en bewoners, de Fietsers fond en nu ook de dorpsraad iebben de zaak al aangekaart lij de gemeente Hulst. Schets |e gemeente beschikt nu over «n schets met een voor de dorpsraad nog onbekende moge lijke verkeerstechnische oplos- ijng voor het probleem. De kos- jenvan de aanpassingen bedra den 20.000 euro en dat bedrag eeft Hulst niet, er is een tekort 13.000 euro. De gemeente sil daarom de Clingse dorps raad vragen of ze een gedeelte in hun wijkbudget willen opof- ■renvoor de kruising. Alle dorps- en wijkraden in de kneente hebben eenmalig een bedrag van 10.000 euro gekre- aiom te besteden aan de verbe- w van de leefbaarheid van iun dorp of wijk. Ze mogen dat aitgeven naar eigen inzicht en 11edorps- en wijkraden hebben |e bevolking gevraagd wat ze raag van dat geld gerealiseerd dllen zien. In Clinge is bijvoor- leeld een gedeelte van het be- uitgegeven aan de .aan- ihafvan een kerststal met beel- tenvan de bekende kunstenaar/ oester Omèr Gielliet. De rest an het geld wil de doipsraad paag spenderen aan fietsenrek- (ronken Brit ramt garagebox in Cadzand CADZAND - In de Prinsestraat in Cadzand is zaterdagochtend rond half zes een 52-jarige man uil Londen tegen een garagebox gereden. Toen de politie ter plaatse zat de man nog steeds in ijnauto. De Londenaar was za- jrdagochtend niet in staat een laastest af te leggen. Ie man werd aangehouden en aar het politiebureau ge- racht. enrnaal daar weigerde de Brit jowel een verklaring als een demtést af te leggen. Een arts teeft de man daarom de bloed roef afgenomen. )e uitslag hiervan wordt later as bekend. Bezorgklachten: P80Ó-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans lAliPankow Esme Soesman Melita Lanting RudyBoogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ken bij de ingang van de Clingse Bossen aan de Molenstraat en speeltoestellen voor de kinder- boerderij. De dorpsraad heeft nog 4500 euro in kas. „En dat geld gaan we dus niet aan de gemeente geven omdat zijzelf geen geld hebben om hun eigen fout te herstellen", zegt Verstraten. „Het lef alleen al dat ze zoiets aan ons durven te vragen! Ik heb er geen bood schap aan dat de gemeente geen geld heeft. De verkeerssituatie bij de kruising is zo gevaarlijk dat het een wonder is dat er nog geen doden zijn gevallen. Een ge meente móet maar geld hebben om zo'n groot probleem op te los sen en daarvoor niet haar hand je ophouden bij de bevolking." Verstraten stelt wel dat ze het verzoek van de gemeente niet meteen wil afwijzen. „Als er wat tegenover staat, dan willen we dat geld heus wel afstaan. Als de gemeente ons de garantie geeft dat we die speeltoestellen bij de kinderboerderij en die fietsenrekken erbij krijgen, dan hoeft het geen probleem te zijn." Verstraten maant de ge- Het ghesëlsccip Goet ende Fyn bespeelt eeuwenoude instrumenten in een passende setting. door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Het decor had niet beter kunnen zijn; het lieflijke mid deleeuwse (vooruit, gedeeltelijk dan) Nederlands hervormde kerkje in Kloos- terzande. Daar klonk zondagmiddag zoetgevooisde muziek voortgebracht door instruménten waarvan de jeugd van tegenwoordig, hiphoppend en schu rend op een computergefabriceerde ka kofonie, het bestaan waarschijnlijk niet eens weet. Maar wie kent nog een woi*stfagot, een portatief of een psalterium? Allen ma ken geluid en nog aangenaam ook. Een worstfagot is een eeuwenoud model fa got, een portatief een (piep)klein orgel tje zonder pedalen en een psalterium is een plat kastje met een hele rij snaren erover gespannen, nog het best te verge lijken met een handzaam harpje. Het gheselscap Goet ende Fyn, een vier koppige formatie uit Badhoevedorp, heeft zich bekwaamd in het bespelen van deze en andere instrumenten met namen als rommelpot, draailier en hak kebord waarop en waarmee gedoedeld, gefleuterd, getokkeld en gestreken kan worden. Het resultaat is een concert als geen ander, voor de niet zo heel cultu reel onderlegde mens nog het best te ver gelijken met de clavecimbelklanken die voortkomen.uit de paddenstoelen in de Efteling, maar dan vrolijker en met tekst. Of, zoals de vier muzikanten het noemen: „Een afwisseling van ernst en luim, muzikaal luistergenot en lichtvoe tig vermaak." De drie mannen en een vrouw zijn spe ciaal uitgedost in middeleeuwse kledij en brengen minneliederen, ballades, strijd-, lof- en geuzenliederen, brui- lofts-, drank- en andere vermakelijk heidsverzen. Tussendoor geven ze het publiek een uitgebreide uitleg over hun bijzondere instrumenten en geven ze ook steeds een kleine solo, want in een muziekstuk waarbij ook de andere in- foto Wim Kooyman strumenten meespelen, is het voor een ongeoefend oor moeilijk juist het geluid van dat ene instrument te onderschei den. Het repertoire bestaat uit liederen zo vroeg als uit de dertiende eeuw zoals Ic sach noyt so roden mont tot in de acht tiende eeuw waarvan Ic quam letst door een boomgaert gegaan en Rosa wilde gy dansen leuke voorbeeldjes zijn. En, niet geheel onbelangrijk, nog verstaanbaar ook. In het kleine kerkje in Kloosterzande zaten gistermiddag slechts een kleine dertig toehoorders onder de statig ge groepeerde rondboogvensters. Het wa ren er dan wel niet veel, maar de muzi kanten wisten een ding heel zeker: „Als ze straks weer naar huis gaan, syn die gaste vrolic yo! Toos en Wim Vermeulen-Gorissefi vierden hun zestigjarig huwelijk. foto \A/im Kooyman door Sheila van Doorsselaer HULST - Toos en Wim Vermeu- len-Gorissen zijn beiden 87, maar dat is dit kwieke echtpaar absoluut niet aan te zien. Hoe wel ze hun portie wel hebben ge had in het leven, straalden ze za terdag als nooit tevoren. Om ringd door familie en vrienden vierden ze hun zestigste huwe lijksdag. Een zachte tongval verraad een niet-Zeeuwse afkomst. Beiden zijn afkomstig uit Noord-Bra bant en Breda is veertig jaar lang de woonplaats van het kop pel geweest. Wim leerde zijn Toos kennen tijdens het bevrij dingsfeest in de gemeente Terhe- ijden, waar zij haar mooiste jurk droeg. Een jaar later waren ze getrouwd. Wat je noemt lief de op het eerste gezicht. De periode voor het huwelijk was voor Wim bepaald niet mak kelijk. Als soldaat heeft hij een tijd als krijgsgevangene doorge bracht in een concentratie kamp. Hij werd uiteindelijk door de Russen bevrijd. Wim, in middels wees geworden, wilde met Toos aan het echte leven be ginnen en de verlovingstijd werd daarom lekker kort gehou den. Wim zette het ambacht voort wat hij van huis uit had meege kregen: het schildersvak. Hij be heerst ook een bijzondere tech niek, het imiteren van marmer. Toos, afkomstig uit een heel groot gezin, werkte nog een tijd bij haar tante en stortte zich daarna vol overgave op het moe derschap. Het stel kreeg twee kinderen en heeft inmiddels drie kleinkinderen. De zorgelij ke bloeddruk van Wim deed hen naar Sliedrecht verhuizen, dicht in de buurt van hun dochter. In agenda BLUEKEIXIS www.bluekens.com Bergen op Zoom - Roosendaal Breda - Oosterhout STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur: Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55 De Halle, 13.30 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapscentrum, 13.30 uur: ANBO bingo; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Koers bal, biljarten; 19.30 uur: Line dance; Café Du Commerce, 14.30 uur: Schie- ting; 't Heike, 14.30 uur: Schieting; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, computeren, kaartjes maken; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Jeu de boules, yoga; 15.00 uur: Seniorenorkest Con Amore; 19.00 uur: Schrijven; 19.30 uur: Bijeenkomst de Zonnebloem; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Bloem schikken; 14.00 uur: Sjoelen, (Advertentie) meente wel tot enige haast. „Dit speelt nu al zo lang en ons ge duld begint ook een keer op te raken. Als er niet snel beweging in de zaak komt, dan zoeken we het hogerop. Zo'n gevaarlijke si tuatie mag je niet laten voortdu- 3-/4r?/S-paagse auSoreos Duitaand Vrijwel iedere ma., do. en vr. van 27/10 t/m 30/3 Hotel Tryp Michendorf, rustig gelegen vlakbij het metrostation in slechts een halfuurtje middenin hartje centrum van Berlijn o.a. restaurant, bar, terras, fitness met sauna en solarium de bekende 18-eeuwse neoklassieke poort de Brandenburger Tor de bekende winkelstraat Unter den Linden, het hart van de stad monumentale gebouwen als het Zeughaus en de Staatsbibliotheek Alexanderplatz met de bekende televisietoren van wel 365 m hoog vele interessante musea op het Museurrïinsel, het museumeiland i Reisnummer AUTO 17.723, zie www.kras.nl/17723 3-/4-daagse aiuftoreis Frankrijk Vrijwel iedere vrijdag van 27/10 t/m 22/12 verblijf in het super-de-luxe Radisson SAS at Disneyland®***** inclusief ontbijtbuffet en 1 dag entree voor resort naar keuze gelegen op ca. 10 minuten van Disneyland® Resort Paris o.a. wellness- en fitnesscentrum met binnenzwembad Disneyland® Park: een dag vol magie, meer dan 50 attracties, shows en parades, o.a. Mainstreet U.S.A. en Fantasyland Walt Disnev Studios® Park: film, televisie en animatie, 4 productie zones met non-stop actie, attracties en optredens Reisnummer AUTO 17.702, zie www.kras.nl/17702 5-/©-/7-/S~daagse aaatoreis I0is8ts8aod Vrijwel iedere ma., za. en zo. van 11/11 t/m 26/3 comfortabel 4-sterren hotel gelegen aan de'Klassikerstrasse' o.a. restaurant, ruime lobby/bar, sportcentrum met zwembad massage, solarium en gratis gebruik sauna, stoombad wandel- en fietsmogelijkheden door de schitterde omgeving de plaats Weimar, de bakermat van Duitse klassieke literatuur het prachtige Erfurt met vele prachtige middeleeuwse gebouwen het lieflijke oude stadje Naumburg met zeer mooi marktplein de kunst- en cultuurstad Leipzig met historische binnenstad Reisnummer AUTO 17.512, zie www.kras.nl/17512 Sliedrecht kreeg het koppel he laas een enorm verdriet te ver werken; de dood van hun doch ter. De wens dicht bij hun zoon te zijn, maakte dat Wim en Toos uiteindelijk in Hulst zijn terecht gekomen. Daar wonen ze inmid dels tien jaar en ondanks hun vergevorderde leeftijd, het slech te zicht van Toos en de moeilij ke heup van Wim, wonen ze nog steeds geheel zelfstandig. Een prestatie om met recht trots op te zijn. Wim kan zich nog goed vermaken in zijn siertuin en Toos kan genieten van het luiste ren naar gesproken boeken. Maar bovenal geniet het echt paar van elkaar. praatgroep; 19.00 uur: Filmclub; De Korenmarkt, 14.00 uur: Bingo; Den Dullaert, 20.00 uur: Body pump; KOEWACHT - Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; KLOOSTERZANDE - Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten; OOSTBURG - Hervormd kerkcentrum, 20.00 uur: Intuïtief schilderen; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, volksdansen KVO; 13.00 uur: Biljarten; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; 19.30 uur: Repetitie toneelvereni ging; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - Porgy Bess, 20.00 uur: Toneelgroep Terneuzen speelt Dear Friends van Reginald Rose; De Veste, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur; Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Country line dance; 4-/5-daagse auioress Duitsland Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 30/10 t/m 11/12 zeer gezellig familiehotel direct aan de oever van de Moezel o.a. restaurant, bar, binnenzwembad,sauna en beautysalon Koblenz met de'Deutsche Eek'en rotsvesting Ehrenbreitstein de bekende wijnplaatsen Cochem.Traben-Trarbach en Wittlich vele wijnkelders en wijnlokalen en middeleeuwse kastelen de Eifel,een mooi gebied met schitterende glooiende heuvels Natuurpark Saar-Hunsrück met ook een zeer fraai landschap Trier, een zeer bezienswaardige eeuwenoude stad Reisnummer AUTO 17.518, zie www.kras.nl/17518 4-/5-/6-/8-daagse autoreïs Duitsland! Vrijwel iedere maandag en zondag van 5/11 t/m 26/3 luxe 4-sterren hotel ligt middenin het centrum van Olsberg ontbijtbuffet en voldoende gratis parkeergelegenheid o.a. restaurants en gratis gebruik groot overdekt zwembad Keulen met o.a. haar imposante Dom en moderne architectuur winkelstad Düsseldorf met de bekende en chique Königsallee heerlijke wandel- en fietstochten door de prachtige omgeving bij voldoende sneeuw zijn er volop wintersportmogelijkheden nabij de gezellige plaatsjes Winterberg en Willingen Reisnummer AUTO 73.608, zie www.kras.nl/73608 4=/5=daag$e aufcoreis Duitsland Vrijwel iedere maandag en vrijdag van 3/11 t/m 30/3 verblijf in Mercure Schwaghof**** in Bad Salzuflen in mooie bosrijke omgeving, net over de grens in Duitsland gratis parkeergelegenheid, gebruik zwembad, fitness en sauna vele prachtige wandel- en fietsmogelijkheden in de fraaie natuur de oude stad Lemgo met het prachtige Rathaus en vakwerkhuizen de gezellige stad Osnabrück waar u heerlijk kunt winkelen Hameien, bekend van het sprookje de Rattenvanger van Hameien de gezellige Altstad van Bielefeld met vele interessante musea Reisnummer AUTO 73.632, zie www.kras.nl/73632 Informatie, voorwaarden en boekingen: www.kras.nl 073 - 5 999 999 ma. t/m vr.: 08.30-18.00 uur, za.: 10.00-15.00 u Of boek bij één van onze reisbureaus! WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL WWW.KRAS.NL II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39