ZSC tee onder ie pittige topper Niemantsverdriet weet 't niet meer DFS ondanks nederlaag tevreden Onderscheidingen voor Timmerman Colijnsplaatse Boys wint ook achtste duel s2l Scharendijkseploeg de mindere van koploper ZPR'84: 5-3 jfinrNiels Bouterse BERGEN OP ZOOM - ZSC'62 is ,alerdag de ongeslagen status dit seizoen kwijtgeraakt. ['84 maakte in eigen huis einde aan de reeks van ze- wedstrijden zonder verlies. Door de zwaarbevochten ■3-overwinning in Bergen op „oom verstevigde ZPR'84 de eer- jleplaats in de vierde klasse B. Ret zijn de spelers die een wed strijd moeten maken. Niet de iheids", zei scheidsrechter Bak de Ruiter voor de wed strijd. Hij was vooraf erg opti mistisch over de kansen op een rustige en sportieve partij. De srbiter had beter moeten weten. Br stond zatermiddag veel op te! spel voor de teams: de eerste ats in de vierde klasse B en grote stap richting een perio- itel. Het werd dan ook een pittig duel tussen de twee koplo pers. Zes gele kaarten, één rode, een onterechte afgekeurde goal ZSC'62, een penalty, een ivvartier staking en een hele- joel overtredingen later kon de jrbiter uit Gorinchem pas weer mstig ademhalen en fluiten mor het eindsignaal. Scheidsrechter in opleiding Jo-Annes de Bat uit Goes stond angs de lijn de harde partij te ■valueren. Bij elke sliding rich- ling achillespees maakte de toe schouwer even een hupje. „Wow noet je die zien. Het was maar goed dat hij op tijd sprong. Dat iêtochniet normaal." De Bat vond dat zijn collega in iet veld niet onaardig floot, eeft terecht gele kaarten. fai Bij zo'n wedstrijd moet je er zitten. Ik had nog eerder le kaart laten zien." Maar de beslissing van De Rui- terom de wedstrijd na 67 minu ien te staken vond de scheids in opleiding niet erg doordacht. rDat zaait alleen maar onrust." - Sa de onderbreking trok Éeidsrechter De Ruiter geen iaart meer ondanks voortduren de blinde uithalen van de Bra- maandag 23 oktober 2006 RCS haalt net geen dubbele cijfers in beker OOST-SOUBURG - RCS heeft vrij gemakkelijk de nul gehouden in de beker wedstrijd tegen Hontenis- se. De andere doelstelling, een eindstand met dubbele cijfers, haalde de ploeg niet. Zeven minuten voor tijd stopte de teller bij 9-0. In de opstelling van de Oost-Souburgers komt al een tijdje de naam van mid denvelder Alwin van Ham niet meer voor. „Hij komt niet opdagen bij het twee de team, dus doe ik op hem geen beroep meer", ver klaarde trainer Alexander van Keulen. Hij zag zich genoodzaakt de discipline aan te halen bij RCS. „Je hebt hier met verschillende ego's te ma ken die eerst maar eens in de spiegel moeten kijken om hun eigen optreden te beoordelen. Er is de laatste tijd te veel over andere za ken gesproken dan voetbal. Allemaal verloren ener gie", stelde Van Keulen. „Iedereen is niet alleen op zijn rechten, maar ook op zijn plichten gewezen", zei voorzitter Wessel Vermeu len aam Tegen de zondag-vierde klasser duurde het even voordat RCS op gang kwam. In het eerste kwar tier werd keeper Gert-Jan Dophemont veelvuldig on der vuur genomen, maar de Zeeuws-Vlaamse goalie wil de van geen wijken weten. Na ruim twintig minuten werd de ban gebroken door Dennis de Nooijer. Hij scoorde nog vier keer. De andere doelpunten werden gemaakt door Raymond Wolff (2), Joey van der- Zweep en Hoessein Bou- zambou. HCS - Hontenisse 9-0 (4-0). 24. Dennis de Nooijer 1-0, 25. Raymond Wolff 2-0, 39. Dennis de Nooijer 3-0, 44. loey van der Zweep 4-0, 45. Dennis de Nooijer 5-0, 45. Raymond Wolff 6-0, 65. Dennis de Nooijer 7-0, 68. Dennis de Nooijer 8-0, 83. Hoessein Bouzambou 9-0. Scheidsrechter: E. van Tref (Zwijndrecht). Aantal toeschouwers: 150. Beide ploegen lieten af en toe zien dat er ook voetballend ver mogen in de benen zat. Niels van de Moezel van ZSC'62 bleek daar het meest van te bezitten. In de dertiende minuut zorgde hij voor het eerste doelpunt voor de gasten. De scheidsrech ter dacht er echter anders over en keurde de goal af. De Scha- rendijkse spits zou zijn twee keer zo zware verdediger opzij hebben geduwd. Vijf minuten later zorgde de thuisclub voor een onverdiende voorsprong van 2-0. Pas in de 27ste minuut zorgde John van der Have voor de eerste tegen treffer. Hij tikte een voorzet met de onderkant van zijn schoen binnen. Drie minuten voor rust schoot Ruud van Rijckevorsel (ZPR'84) de bal, na twee keer hooggehouden te hebben, fraai uit de draai langs de keeper en bracht de ruststand op 3-1. Rini Verwest, de trainer van ZSC'62, had zijn manschappen in de rust flink toegesproken. „We speelden een matige eerste helft. Hierdoor liepen we steeds achter de feiten aan. Ook al zou het 7-1 worden. We moesten ach terin scherper spelen en meer druk naar voren geven." De speech hielp. Binnen acht mi nuten had de ploeg de achter stand omgebogen naar 3-3. Van de Moezel (van dichtbij) en Ger ard Verhoek (van ver) zorgden voor de aansluiting. Nog geen minuut later kreeg de Schouwse selectie een flinke dreun toen ZPR'84 weer op voorsprong kwam. Pingel ZSC'62 drong nog wel aan, maar kwam niet meer tot sco ren. Ook niet toen Barry Dorre man in de 73ste minuut van elf meter mocht aanleggen. Plij zag zijn inzet gekeerd door de gerou tineerde keeper van ZPR'84. Ver west zag de penalty niet. „Na die gemiste pingel lukte het ge woon niet meer. Ik snap het niet. We trainen elke week op penalty's." Drie minuten voor het eindsig naal ontnam Van Rijckevorsel alle illusies op een gelijkspel en bepaalde de eindstand op 5-3. Hoewel hij had verloren, was de Scharendijkse trainer niet onte vreden over zijn ploeg. „Als je het spel over de hele wedstrijd bekijkt, hadden we een gelijk spel zeker verdiend. Ik hoop dat we volgende week winnen en dat we misschien toch nog de eerste periodetitel pakken." ZPR'84-ZSC'62 5-3 (3-1). 17. Mu- rat Gucun 1-0, 19. Murat Gucun 2-0, 27. John van de Have 2-1, 42. Ruud van Rijckevorsel 3-1, 47. Niels van de Moezel 3-2, 53. Ger ard Verhoek 3-3, 54. Murat Gucun 4-3, 89. Ruud van Rijckevorsel 5-3. Scheidsrechter: Dirk de Ruiter (Gorinchem). Jan Willem Dorre man (ZSC'62, 2x geel). Gele kaart: Richard van Geel en Peter van Meer (beiden ZPR'84), Rini Hart en André Smalheer (beiden ZSC'62). Aantal toeschouwers: 75 ZSC'(!2: Stefan SmalheerThomas PetietWerner Klaassen, Jan Wil lem Dorreman, Taco Post (45. Ger ard Verhoek); Barry Dorreman, Ri ni Hart (67. Joost Weeda), Sander Vaane; André SmalheerJohn van de Have en Niels van de Moezel, Zierikzee wint dik maar moeizaam van Brouwershaven in bekerduel: 5-1 Zierikzee-spits Wesley Goud heeft beter zicht op de bal dan Brouwershaven-doelman Meivin van Ast. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Toen Brouwers haven na vijf minuten in het be kerduel met Zierikzee op voor sprong kwam, keken de toe schouwers in Zierikzee elkaar verbaasd aan. Hing er een stunt in de lucht? Het antwoord bleek later duidelijk nee te zijn. Toch kwam de 5-1-zege van Zierikzee maar zeer moeizaam tot stand. Het treffen tussen Zierikzee en Brouwershaven maakte duide lijk dat zowel de zondag-tweede klasser als de zaterdag-vierdek lasser in een opbouwfase ver keert. Brouwershaven-trainer Nico Schoute wist dat al een tijdje. Bij Zierikzee liggen de za ken anders. Dat de ploeg mo menteel zo is afgezakt is kwa lijk, vindt trainer Gaby Niemantsverdriet. De Braban der uitte de laatste weken al kri tiek op zijn groep en na afloop van het bekerduel spraken zijn ogen weer boekdelen. „Wij kun nen veel beter. Er zitten een paar spelers in een crisis. Ik weet het ook niet meer." Zierikzee evalueerde na het be kerduel de afgelopen weken. Daarin kreeg het klap na klap te verwerken. Ook de bekerwed strijd gaf weer stof tot naden ken. Eén incident was typerend voor de ploeg die op zoek is naar de juiste vorm. De zwak spelende Thomas Vos uitte na zijn wissel beurt in de 62e minuut zijn onge noegen richting de Zierikzeese begeleiding en smeet vervolgens de kleedkamerdeur hard dicht. Voor de thuisploeg waren er twee lichtpuntjes te noteren. Zie rikzee is door in het bekertoer nooi en Wesley Goud scoorde drie keer. Met het aanstaande vertrek van het spitsenduo Mat hijs Hage en Rutger Kooman was Gouds optreden een meeval ler voor Niemantsverdriet. „Dat was zeker positief, maar we heb ben nog vier duels met Mathijs en Rutger. Daarna neem ik pas een beslissing", antwoordde hij op de vraag of de nieuwe aanval sleider zich had aangediend. Zelf was Goud wel tevreden. „Vorig jaar voor de beker tegen SKNWK scoorde ik voor het laatst drie keer. Maar het maak te niet uit wie er scoorde, als we vandaag maar scoorden. Het was slecht, we zijn er nog lang niet." Brouwershaven-trainer Nico Schoute kreeg na afloop compli menten van zijn collega over de spelopvatting van zijn ploeg. „Ik vond ons zeker in de eerste helft aardig voetballen. Het was jammer dat de 1-1 snel viel want ze zitten bij Zierikzee dui delijk niet goed in hun vel. Het was dan wel 5-1, maar van hun veldspel kon ik niet onderstebo ven raken. Voor ons was dit een topwedstrijd. De manier waar op de 3-1 viel was jammer. Wij kregen een vrije trap en Frank Kristelijn schoot zo in de muur. Uit de aanval daarna scoorde Zierikzee. Toen was het ge beurd." Via Hans de Ruiter kwam de ploeg van Schoute al vroeg op voorsprong. Lang duurde het feestje, niet want zeven minuten later stond Zierikzee al met 2-1 voor. Wêsley Goud stond, op aangeven van Martij n van Grunsven en daarna Wesley Quist twee keer op de goede plaats. Counter Daarna duurde het lang voordat Zierikzee voor de derde keer scoorde. „Ik was blij dat de 3-1 viel'", liet Niemantsverdriet we ten. Uit een Zierikzeese counter bood Goud invaller Rutger Koo man een niet te missen kans. door Ko de Ridder BURGH-HAAMSTEDE - De winnende coach schaamde zich voor de prestatie van zijn ploeg en de verliezende trainer was tevreden met het spel van zijn elftal in het bekerduel. Edwin Kriens won met GPC Vlissingen met 3-0 van zijn oude club DFS, maar was allerminst tevreden na afloop. De thuisclub van trainer Wil Wijnands wist vooraf al dat het voor een vrijwel on mogelijke missie stond. Door alle blessu res had de trainer flink moeten improvi seren om een basiselftal bij elkaar te krij gen. Op de bank had hij slechts één wis sel. GPC-trainer Edwin Kriens was daarente gen compleet en had vijf man op de bank zitten, maar was na afloop niet tevreden. „Wij hebben onvoldoende gebracht. Wij waren totaal niet scherp en hebben de kansen die er waren, niet benut. Opval lend is dat twee van de drie doelpunten voortkwamen uit stilstaande momenten. Eigenlijk zouden we met het schaamrood op de kaken naar huis moeten gaan." Wijnands was ondanks het verlies tevre den. „Wij hebben gespeeld naar onze mo gelijkheden. Wij kunnen ons nu weer richten op de competitie. Daarin hadden we net de stijgende lijn te pakken." De twee Schouwse doelmannen dachten hetzelfde als hun trainers. Leon Weeda van GPC, die afkomstig is van ZSC'62, zei na afloop: „Ik heb niet zo veel te doen gehad vanmiddag, maar als ploeg heb ben we duidelijk onder ons kunnen ge speeld, In de tweede klasse mag je zulke prestaties niet neerzetten want dan wordt je direct afgestraft." Collega-doelman Leander Rouw van DFS had iets meer werk te doen. „Ik heb hier een goed gevoel over en ik hoop dat we als ploeg de stijgende lijn kunnen doortrekken. Voor een doelverdediger kunnen wedstrijden met veel strijd dik wijls zorgen voor extra scherpte. Maar vanmiddag heb ik niet echt een moeilijke middag gehad. Dat is zeker de verdienste van ons team." GPC leek de klus snel te willen klaren en kende een voortvarende start. In de ze vende minuut was het al 1-0. Erik de Ruijter, die de hele wedstrijd voor het meeste gevaar zorgde, bracht Sven Ron de vanaf links in stelling. Hij deed wat hij moest doen: scoren. GPC verzuimde verder uit te lopen. Aan het einde van de eerste helft kregen Anco van der Linden en Bas Hogenstein van DFS nog een paar kleine kansjes. Een knal van Eric Vers teeg verdween net over de lat. Strafschop Na de pauze wisselde Kriens twee keer. Dat zorgde direct voor resultaat. Ietwat ongelukkig kreeg DFS in de 52e minuut Nederlaag voor Schouwse Boys BERGEN OP ZOOM - De futsallers van Schouwse Boys hebben met 9-5 verloren van Vévé Taxi Geers uit Berge# op Zoom. De Schouwenaren staan nu achtste met zevert punten uit even zo veel wedstrijden, Bij rust stonden dè Brabanders met 3-1 voor. Leon Sinke had het openings doelpunt voor de Boys gemaakt. In de tweede helft kwam Taxi Geers al snel op 4-1. Thomas Vos en Sinke brachten Schouwse Boys weer dichterbij, maar na de 5-3 en het uit- vallen van Vos (blessure) was het gebeurd met de gasten, Het team uit Bergen op Zoom maakte nog een paar goals en gaf cle tegenstander er nog twee cadeau. Garage Slager slaat slag in topper ZIERIKZEE - De futsalploeg van Garage Slager heeft in een onderling duel met medekoploper Braber Groenvoor ziening huisgehouden in de recreatieve competitie van Zierikzee. Garage Slager loste de opponent met een 9-2-overwinning. SV Dreischor hield na vier speelrondes eveneens een honderd-procentscore. Iiet won met 6-3 van IB Wijnstekers. Nugrin/Sjaak is derde, op twee punten' achterstand, na een 5-3-zege op Balkan Express. In de ori- derste regionen behaalden IPZ (11-0-zege op Airpack) j FC Kerkwerve (7-6-zege op Motoren Boys) en Stella Boys (5-5 tegen Van Oeveren/WIK) de eerste punten. Airpack blijft puntloos onderaan staan. Stedoco 3 verslaat vrouwen WIK GOES - In de derde klasse van het vrouwenvoetbal ver- loor WIK met 4-3 van het derde team Van Stedoco. Al in de eerste minuut werd het door Elleke van de Berg 0-1. Bi- anca Kloet maakte er acht minuten later 0-2 van. Na een! halfuur werd het 1-2, maar echt in de problemen kwam WIK in de eerste helft nooit. Tien minuten na rust teken de Ellen Schreurs vanaf elf meter voor 1-3. Daarna nam WIK te veel gas terug en werd prompt gestraft. Vijf minu- ten later was het 2-3. Weer vijf minuten later kreeg WIK een tweede strafschop, maar die werd door Schreurs niet omgezet in een doelpunt. De thuisclub kwam een kwar tier voor tijd voor de tweede keer op gelijke hoogte. Een gemakkelijk gegeven strafschop in de 85e minuut leverde de 4-3 op. ZSC won in de vijfde klasse met 5-3 van Veerei Zonnemaire schuift plaats op ZONNEMAIRE - Zonnemaire won gisteren de derby te- gen Renesse 3 met 4-1. In Renesse zorgden Jasper Waal wijk en Marcel de Vlieger voor de 0-2-ruststand. In de' tweede helft breidden Stefan Verseput en Peter Stouten de voorsprong verder uit tot 4-0. De enige tegengoal kwam uit een penalty. Door het verlies van nummer twee Grenswachters 3 en de winst van Zonnemaire staat de Schouwse ploeg nu op de tweede plaats. Volgende week speelt Zonnemaire tegen de koploper MOC'17 5. Die ploeg leed de enige nederlaag in de eerste wedstrijd van dit seizoen tegen Zonnemaire. Ricco wint Japan Cup DEN HAAG - Wielrenner Riccardo Ricco heeft gisteren de Japan Cup gewonnen. De Italiaanse renner won na 151 kilometer de sprint van een kopgroep. Zijn landgenoot Ruggero Marzoli werd tweede. GPD foto Dirk-Jan Gjeltema Door goals van Ingmar Quist en Wesley Goud in de slotfase kwam Zierikzee aan de ruime ze- Zierikzee - Brouwershaven 5-1 (2-1). 5. Hans de Ruiter 0-1, 9. We sley Goud 1-1, 12. Wesley Goud 2-1, 65. Rutger Kooman 3-1, 79. In gmar Quist 4-1, 88 Wesley Goud 5-1. Scheidsrechter: V. Wagenaar (Goes). Gele kaartClement van Splunder (Brouwèrhaven)Aantal toeschouwers: 150. Zierikzee: Antioan Kleingeld; Pa trick Verboom, Mariko Rouw, Er- win Nelissen en Martijn van Gruns ven (84. Vincent Bakker); Wesley Quist (78. Freek Torensma), Kasi- mier Snoek en Ingmar Quist; Pa trick Roggeband, Wesley Goud en Thomas Vos (62. Rutger Kooman). Brouwershaven: Meivin van Ast; Sjoerd Kik, Clement van Splun der, Pieter Kristalijn en Robbert Schot; Jan-Mark Schot (46. Edwin Hof), Merijn den Boer, Hans de Ruiter (46. René Dalebout) en Cees van Nieuwenhuijze (46. Frank Kristelijn); Pim Kloet en Jurrian de Ruiter. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Eén ouderschei ding had hij al niet verwacht, twee helemaal niet. Secretaris Nico Timmerman van voetbalve reniging Zierikzee werd tijdens de viering van zijn vijftigjarig jubileum zaterdag twee keer on derscheiden. Nico Timmerman kreeg uit han den van burgemeester Assel- bergs van Schouwen-Duiveland een koninklijke onderscheiding. De secretaris werd benoemd tót Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Na die onderscheiding kwam vice-voorzitter van KN VB disctrict Zuid Paul CoolS naar voren en benoemde Tim merman tot lid van verdienste van de KNVB, de hoogste onder-1 scheiding die een vrijwilliger kan krijgen. Timmerman trad vijftig jaar geleden toe tot het bestuur van de zondag-tweede klasser. In die periode oefende' hij meerdere functies uit. Hij is al 45 jaar secretaris. Nico Timmerman foto Dirk-Jan Gjeltema een strafschop tegen door een handsbal van een DFS-verdediger. Invaller Robin de Pagter benutte de penalty en bracht GPC op 0-2. De Vlissingers deden het vanaf dat mo ment weer wat rustiger aan, tot de 82e minuut. Een vrije trap van Erik de Ruij ter op de plaats van een pupillencorner bracht de bal bij Lunven Vermeer. De spits benutte het buitenkansje en pakte zo zijn doelpuntte mee. DFS-GPC Vlissingen 0-3 (0-1). 7. Sven Ron de 0-1, 52. Robin de Pagter 0-2 (strafschop), 82. Lunven Vermeer 0-3. Scheidsrechter: L.H. Kerstens (Etten-Leur). Gele kaart: Ro bin de Pagter (GPC Vlissingen). Aantal toe schouwers: 85. DFS: Leander Rouiv; Enrico Boogaard, Re ne van der Linde, Rene Brusse, Marco Bergs- ma; Jeroen Dalebout, Bas Hogenstein, Huib Nortier, Eric Versteeg (55. Raymond van Houwelingen); Gerard Boshoven en Anco van der Linde. van onze sportredactie GOES - In de vierde klasse A heeft leider Colijnsplaatse Boys ook zijn achtste wedstrijd ge wonnen. Nieuwland werd met 4-0 verslagen. De voorsprong van de koploper werd echter niet groter want Wolfaartsdijk won met 5-0 van Cadzand en Apollo met 3-2 van Borssele. Nieuwland-Colijnsplaatse Boys 0-4. Nigel Holmes 0-1, Dave Bout 0-2, Arjan Verburg 0-3, Wouter van Gils 0-4. Borssele-Apollo 2-3. Gerard Boone 1-0, Frank de Bruine 1-1, Jean-Paul Harthoon 1-2, Jean-Paul Harthoom 1-3, Ste fan Boonman 2-3. Cadzand-Wolfaartsdijk 0-5. Ar nold van Gemerden 0-1, Arnold van Gemerden 0-2, Harm Fluijt 0-3, Erik de Rijke 0-4, Jarno Wa* terham 0-5. SVD-Wemeldinge 1-4. Alex vah Dongen 0-1, Wilco van Stel 0-2, Ewout de Graaf 1-2, Remi Brui- nooge 1-3, Remi Bruinooge 1-4: Vierde klasse B In de vierde klasse B was er ooit een beperkt programma door de bekerduels. Verrassingen ware'n er nauwelijks te noteren. Stavcnisse - Vrederust 0-3. An ton Verweij 0-1, Bashar Ajouri 0-2, Roel van Nispen 0-3. Smerdiek - Kruiningen 3-1. Bart Stoutjesdijk 1-0, Erik van Haaf ten 2-0, Arno van de Berge 2-1, Erik van Haaften 3-1, FSV - SPS 3-0. Jordi Berrevoets 1-0, Wiebe de Kok 2-0, Ray mond Lingen 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35