Eerste klasse valt All Ready tegen Scoren is probleem voor Delta Sport PZC Mevo wint duidelijk van WIK Eerste zege 3BSD in vierde divisie Ista kan Depondt tot finale bijbenen Zierikzeese korfballers kunnen tegen Nieuwerkerk niet op nieuw stunten: 9-15 Van der Grift komt terug en wint brons Eerste verlies EMM uitslagen maandag 23 oktober 2006 door Pieter van Klinken ZIERIKZEE - Het is All Ready zaterdag niet weer gelukt te stunten zoals een week geleden tegen Tjoba. Koploper Nieuwer kerk was beter en vooral slim mer dan de Zierikzeese korfbal lers. In Zierikzee werd het uit eindelijk 9-15. All- Ready heeft inmiddels acht wedstrijden gespeeld in de eer ste.-klasse. Zo gemakkelijk als het in de afgelopen drie jaar ging, zo stroef verloopt het dit seizoen. „Het valt echt heel erg tegen", verzuchtte aanvoerster Esther Snoek zaterdag. De aan voerster was aan het einde van vorig seizoen de speelster die het meest opzag tegen het de buut in de eerste klasse. „Ik ver wacht dat we het heel zwaar gaan krijgen", zei ze toen. Het verschil in niveau lijkt de spelers parten te spelen. „Het gat. is zo ontzettend groot. Elk foutje wordt hier afgestraft. De eersteklassers zijn sneller, slim mer en gemener dan tweedeklas sers. We lopen op de toppen van onze tenen. We hebben ook echt ni^t meer in ons mars dan dat wat we nu doen. Beter kunnen we niet." Ook routiniers als Dennis Vos- hart en Gwen Nooteboom heb ben het moeilijk. „Vorig jaar kon Dennis ons nog wel eens over een dood punt heen helpen. Dit jaar niet. Hij heeft het al las tig genoeg met zichzelf door zijn fysieke problemen. Ik hoop dat de jonge mensen in de ploeg be ter worden en dat zij het gaan oppakken." Langzaam maar zeker worden zij ook beter. „Daarover kun je niet negatief zijn. Ze lopen nu slimmer en verdedigend lossen ze dingen ook beter op." Opsteker De winst tegen koploper Tjoba vorige week was een eporme op steker voor de ploeg. Zaterdag leek het er even op dat All Rea dy weer zou gaan verrassen. Na een. kwartier waren de Schou- wenaren door doelpunten van Henk de Graaff en Annelies Bot- Boot imponeert in 125cc op OZK VLISSINGEN - Op het Sloeha- vencircuit in Vlissingen-Oost zijn zaterdag de eerste beslissin gen om het Open Zeeuws motor crosskampioenschap gevallen. Rinus van de Ven uit Vlissingen legde beslag op de titel in de klasse 250/500 cc. Bij de vetera nen werd Erik van de Wekken uit Zierikzee kampioen. Vooral de klasse 125cc was goed gevuld in Vlissingen. Via twee series en een herkansing werd het veld van 29 coureurs geselec teerd. De finale was niet bijzonder spaymend. Daarvoor reed Dave de Jonge uit Heinkenszand te sterk. Hij was al de snelste in zijn serie en deed er daarna in dejinale nog een schepje boven op'. Verrassende tweede was de kersverse kampioen van Neder land in de 85cc Mark Boot. De Yamaha-coureur uit Burgh-Haamstede hield op De Jonge na iedereen achter zich ondanks het mindere vermogen van zijn machine. Hij had daar voor ook al de tweede serie ge wonnen. De leider in de stand, Gregory de Nooyer uit Vlissin gen. zag kostbare punten verlo- rercgaan door een valpartij. In-de 250/500cc was de overwin ning voor Roy Gijsel uit Hei kant. De 15-jarige Husqvar- nar-rijder wist de eerste manche te "winnen voor Ruttinger en Van de Ven. De start was voor Ruttinger, maar hij werd op de huid geze ten door Gijsel en Van de Ven. De laatste raakte na een sprong een paaltje en kwam ten val. Na dat hij weer overeind was ge krabbeld waren Gijsel en Ruttin ger" uit het zicht verdwenen.In de tweede manche stelde hij or de .op zaken en won met ruime voorsprong voor Gijsel en Rut tinger. In de strijd om de Zeeuw se, titel is Van de Ven niet meer in te halen. Bijde 65cc stond er in beide manches geen maat op Percy Ka- relse. De KTM-coureur uit Wil- helminadorp wisselt momenteel nog wel eens van machine. In de club wedstrijden is hij halverwe ge het seizoen overgestapt naar de 85cc. In het Zeeuws kam pioenschap rijdt hij in de klasse 65GC. Johnny van Eekelen uit Goes wa§ heer en meester in de klasse 85cc. Daar waren de grote en kleine wielen in één klasse inge deeld. Bij de kleine wielen was Gian Carlo Buijs in beide man ches de sterkste, voor Jorony Roose uit Middelburg. hof op 2-1 gekomen. Nieuwer kerk kwam terug tot 2-2, maar via opnieuw De Graaff en Anouk van Tiggelhoven kwam All Ready op 4-2. Daarna keerde de wedstrijd ech ter. Twee blessures zorgden er voor dat de wedstrijd twee keer lang werd onderbroken. Het slechte grasveld was de oor zaak. Eerst ging All Ready-spe- ler Jan-Willem van Nieuwen- huijze lelijk onderuit. Nadat zijn enkel werd ingetaped, kon hij het spel hervatten. Nieuwer- kerk-speelster Judith Arends moest echter het veld verlaten nadat ook zij slachtoffer was ge worden van het drassige veld. Na die twee onderbrekingen was Nieuwerkerk beter dan All Ready. Het werd 4-4, 4-5 en vijf minuten voor rust zelfs 4-6. Via Remy Quist kwam All Ready nog op 6-5. Daardoor leek in de tweede helft nog alles mogelijk. „Je ziet dat het kan", zei All Ready-coach Hans Landman tij dens de pauze. In de eerste tien minuten van de tweede helft liet Nieuwerkerk echter zien waarom het koplo per is in de eerste klasse. Op alle fronten werd All Ready afge troefd. Na twee minuten was het 5-8 en nog eens acht minu ten later was dé score opgelopen naar 5-11. Bij All Ready was er paniek. De Zieiikzeese ploeg had geen enke le afvang meer en aanvallen ble ven beperkt tot één schot. Als Nieuwerkerk in de aanval ging, was bijna elk schot raak. Verkeerde plekken Na een kwartier viel eindelijk een afstandsschot van De Graaff binnen. Coach Land man: „We stonden op de verkeer de plekken. Dit is ook een ver schil tussen de eerste en de twee de klasse. Je moet doelpunten blijven maken, anders verlies je. We hebben op het veld te wissel- vaUig gespeeld. We wisselden he le goede met hele slechte wed strijden af. Ik merk dat we lang zaam aan het niveau beginnen te wennen. Maar er zijn altijd een paar minuten in een wed strijd dat we er niet staan. Die moeten eruit. De spelers begrij pen dat er meer van ze wordt ge vraagd. De handelingssnelheid moet omhoog. Maar als we dat doen, gaat dat weer ten koste van de techniek. We hoopten op Annelies Bothof van All Ready legt aan voor een schot. foto Dirk-Jan Gjeltema doorWim Kakebeeke BEST - De handballers van Meco/Delta Sport hebben met 24-15 verloren van het niet eens zo sterke Aristos. Het probleem van de Zierikzeese ploeg zit in de aanval. Meco/Delta Sport heeft moeite de kansen te benutten. Na af loop van het duel met Aristos was dat duidelijk te zien op het scorebord: 24-15. „Het draaide vandaag voor geen meter", zei trainer Bert Nuijens. Guido de Graaf liet twee tref fers noteren. De andere aanval lers Joey Aertssen, Guido de Graaf en Sjoerd Jongepier slechts één. „We gooiden geen deuk in een pakje boter", keek Nuijens terug. Een week eerder kwam de teller tegen de reser ves van Groene Ster ook al niet verder dan zestien treffers. Jon gepier: „Als we alle kansen tur ven, hadden we zeker een punt je weggesleept. Dat weet ik zeer zeker. De voormalige EMM'er had een goed excuus waarom hij er slechts eentje maakte. De cirkel speler was ziek geweest en kon daardoor niet trainen. „Ik ben nog niet helemaal fit. Ik heb nog last van de liezen. Je merkt dat je wat ouder wordt, dan duurt het herstel toch iets langer." De geschiedenis in Best was ook al weinig hoopgevend. Een jaar geleden werd er ook verloren en de mannen in het zwart waren destijds Delta Sport niet goed gezind. „Ik zag de bui al na tien minu ten hangen", zei oefenmeester Nuijens na afloop. In ondertal - Mérijn de Vos kreeg twee tijd- straffen in korte tijd - liep het matige Aristos uit naar een 8-4-voorsprong. Nuijens: „We komen nog wel terug op karak ter, maar spelers van de tegen stander mochten blijven staan voor overtredingen waarvoor wij werden weg gestuurd. Dan weet je hoe laat het is. Wij wer den acht keer naar de kant ge stuurd, Aristos 'slechts twee keer." In de pauze probeerde Nuijens de boel weer op de rails te krij gen. Veel impact hadden zijn woorden niet. Voorin ging het mis. Jongepier: „We creëerden twee dotten van kansen om op 13-11 te komen. Dat lukte niet. Er knapte iets in de ploeg. Dat voelde je gewoon." De thuisploeg kreeg vleugels. Via de opbouwrij bouwden ze de voorsprong uit. Ondanks ver woede pogingen van Nuijens om de dekking een kwartier voor tijd te veranderen naar 4-2. „Je moet wat proberen vanaf de kant", vertelde Nuijens. „In kor te tijd kun je een groot gedeelte van het gat dichten. Dat heb ik al vaker zien gebeuren." Zater dag had de tactische omzetting echter geen effect. Aristos ging door en won met 24-15. „Morgen op de training gaan we er weer flink tegen aan", zei.Jongepier. Delta Sport speelt volgende week thuis te gen PSV 2. „We gaan vol goede moed verder. Die jonge gasten moeten zich hier snel overheen zetten. Treuren is niks voor Del ta Sport. Daar is het de ploeg niet voor. Scores Meco/Delta Sport: Bob van Lint 5, Merijn de Vos 3, Guido de Graaf 2, Joey Aertssen, Nico Yen, Kenneth Mellaart, Jimmie Nie- mans en Sjoerd Jongepier 1 ZIERIKZEE - Mevo-trainer Cock Knijncnburg is ook in zijn vier de confrontatie met WIK'57 ongeslagen gebleven. Na twee eerde re overwinningen en één gelijkspel won Mevo zaterdag in Zierik zee met duidelijke cijfers: 5-0. De thuisploeg, de nummer twee in de vierde klasse B, speelde gedreven. WIK'57 maakte er geen mo ment een echte derby van en kon in het veld geen vuist maken. De ploeg van trainer/speler Patrick de Broekert kreeg in zes eer dere duels slechts vier goals tegen, maar moest er nu vijf in één duel incasseren. Mevo speelde zonder topscorer Jeroen Volkeri, die tijdens het zaalvoetballen een blessure opliep, maar stond bij rust al op een 3-0-voorsprong. Jan-Thijs Berrevoets (1-0 en 3-0) en Michel Hen- drikse zorgden voor de doelpunten. In de tweede helft maakte Berrevoets zijn derde en Mevo's vierde treffer. Pieter van de Neut bepaalde de eindstand op 5-0. In de derby maakten enkele jeugdspelers hun opwachting. Bij Mevo speelde Marijn Berre voets driekwart van de wedstrijd en mocht Roy de Jonge een helft opdraven. Rick Bevelander (15) mocht namens de ploeg uit Kerkwerve zijn kunsten vertonen. foto Dirk-Jan Gjeltema zes punten voordat we de zaal zouden ingaan. Dat is helaas niet gelukt." Helemaal hopeloos is de situatie nog niet. All Ready staat nog steeds voor Merwede op de rang lijst en er degradeert slechts één ploeg. Snoek: „Ik ben er van overtuigd dat als we kunnen spe len zoals tegen Tjoba en zoals we vandaag in de eerste helft de den we echt nog wel punten pak ken." Scores All Ready: Henk de Graaff 4, Annelies Bothof en Remy Quist beiden 2, Anouk van Tiggelhoven door Joop van den Oudenhoven GOES - 3BSD Partyservice heeft in poule vier van de vierde divisie driebanden de eerste overwinning geboekt. In eigen huis klopten de Schou- wenaren BH Keukens 2 uit Zun- dert met 6-2. Al voor de pauze werd duidelijk dat er ten minste een punt zou worden gepakt, John Hatzman stond na 14 beur ten al met 10-0 voor-, dertig beur ten later was het echter weer ge lijk: 13-13. Toch won hij nog zijn partij. Op de andere tafel trok Piet Kox aan het langste eind enwas de 4-0-ruststand een feit. Na de pauze volgde een kanslol ze verliespartij van kopman J83 Suykerbuyk. Philip van der Male haalde iefe- later de winst binnen. Hij zette' met speels gemak Jos Haver-' mans opzij. De jonge Nieuwer- kërkenaar noteerde 0.735 als ge middelde. 3BSD Partyservice - BH Keukens 2 6-2: Jan Suykerbuyk - Ceesm Steen 20-30, 68; Philip van derlfj. Ie - Jos Havermans 25-15,34, pj;: Kox - Wim Aarts 25-22, 59;'Job'; Hatzman - Frans Gommen 20-1 j' 63. door Joop van den Oudenhoven de regionale eindstrijd in Hulst. ZIERIKZEE - Adri Ista van BV d'Eule uit Oosterland is in 't Vis- slop in Zierikzee tweede gewor den in het persoonlijk kampioen schap libre vijfde klasse poule noord. Jan Depondt van ALM uit Goes won. Op de derde plaats eindigde zijn clubgenoot Ron Verbeek. Het was tot de finale spannend in de door BV Old Dutch georga niseerde eindstrijd. Zowel Ista als de latere kam pioen Depondt bleef ongesla gen. De twee moesten in een on derling duel uitmaken wie kam pioen zou worden. De Goese- naar had het voordeel van een beter moyenne en had daarom aan een gelijkspel genoeg. Zover kwam het niet. De Goesenaar was veel sterker in de eind strijd. Ista kwam er niet aan te pas en hij gaf te vaak een gemak kelijke aanvangsstoot weg. De pondt profiteerde dankbaar, 40-17. Teleurgesteld was Ista niet. Hij was als reserve in het toernooi gekomen en kon terugzien op een geslaagd evenement. Het zil ver bezorgde hem een plaats in Eindstand persoonlijk kampioen- schap libre vijfde klasse pou|( noord: 1. Jan Depondt ALM 5-j; 1.50, 10; 2. Adri Ista d'Eule J-j' 1.09, 6; 3. Ron Verbeek 5-4, 10; 4. Christian Rijkse 5-4,1.05. S; 5. Edioin de Kort VEGABV 5-i 1:01, 9; 6. Wim Nieuiodorp Hl(i 5-0 0.93, 8. Gelijkspel voor De Stene Brug HOEVEN - De Stene Brug be-1 haalde in Hoeven een verdienste lijk gelijkspel tegen Doggen Tim- i merbedrijl' in poule vier van dej derde divisie drieband® Hoondert/de Waard verloor in eigen huis kansloos met 1-7 van: ADC Repro uit Waalwijk. Het opmerkelijkst aan de pus. tendeling was de wederopstan ding van Arjo Hollestelle. Hij; won en haalde een moyenne van 1.000. Ad Menheere voor de andere Iioondert/de Waard verzamelde tot nu toe één punt en ging ook nu onderuit. Bram de Waard zorgde voor het enige punt. door Edward Oranje SINT-OEDENRODE - Paul Me- chielsen (Sportcentrum Delta) heeft in Sint-Oedenrode de 27e editie van het Klompentoemooi van judovereniging Dai Ippo op zijn naam geschreven. Bij de junioren (tot 20 jaar) was de Terneuzenaar in de klasse tot 100 kilogram oppermachtig. In de vooiTondes rekende Mechiel- sen voortijdig met al zijn tegen standers af. Alleen in de finale tegen Thomas van Gestel moest de golden score de doorslag ge ven. De Zeeuws-Vlaming won binnen vijftien seconden door middel van een heupworp, Ramon van der Grift (Judo Rja van Schaik) behaalde in dezelf de leeftijdscategorie het zilver. De Vlissinger verloor zijn derde partij van de uiteindelijke kam pioen David Dammers (Th» Meijer Sport), maar kwam mei drie overwinningen sterk Barend Schot (Sportschool Geel hoed) uit Middelburg was semi-aspiranten (tot 17 heer en meester. In de 73 kilo was hij voor al zijn tegen standers een maatje te groot, Tessa van Meerkerk werd bij (ie meisjes tot 14 jaar kampioen,Ze won op overtuigende wijze al haar partijen met ippon. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbal lers van EMM hebben voor het eerst dit seizoen verloren. De Middelburgers gingen in Eersel met 21-16 onderuit tegen Jupi- ter'75. Het nog ongeslagen EMM was compleet voor het duel met Jupi ter. Toch lukte het de Middelbur gers niet om punten te pakken in het Brabantse Eersel. De dip na de hervatting gaf stof tot na denken. Door het gepraat binnen de lij nen kwam EMM tot twee kc« toe met vier man op het veld ie staan. „We waren niet meer mei ons zelf bezig. Dan komt de klad erin", keek Hans Dierick terug. Scores EMM: Ben Alexandersd Marcello Tax beiden 7, Jean-Mani Toubiana 3, Harold van Zwietra en Thijs de Vos 2. Zierikzee. Recreatieve competitie: Airpaek-IPZ 0-11, Motoren' Boys-FC Kerkwerve 6-7, Van Overen/WIK-Stella Boys 5-5, SV Dreischor-IB Wijnstekers 6-3, Braber Groenvoorziening-Garage Slager 2-9, Balkan Expres-Nugrin/Sjaak 3-5. Garage Slager 4-12, SV Dreisehor 4-12, Nugrin/Sjaak 4-10, Braber Groen. 4-9, Oeveren/WIK 4-7, Motoren Boys 4-6, Balkan Express 4-6, IPZ 4-3, FC Kerkwerve 4-3, IB Wijnstekers 4-1, Stella Boys 4-1, Airpack 4-0, 4-10, v.c. Lob 4-8, Profile Tyre, 4-3, Bto- dum 3-1, Mevo'80 1 3-0. Poule B: Ravia 4-8, SV De Brug 3-6,Scl.Ó= Oude 4-6, De Kroon 3-5, Connexxion34; Mk- leco 3-1. Poule C: Profile Tyre. 4-12, Fixet 4-9,Sgroe 4-6, Sch. Bouw 4-4, Zeelandia 2 4-4, Sgrsw 4-1. Poule DA: Marleeo D 4-11, DRV 3-8, Postma 2-4, Bolle 3-4, Kwiek D141 Helder 3-2, SV De Brug 3-1. Recreatievolleybal. V.c. Lob-Big Boss 2-1, Zeelandia 1-Profile Tyrecenter Ri nus Roon 1 2-1, Ravia/TolhoekSchilder- bedrijf-Schilder de Oude/Kwiek H4 2-1, Marleco/C 1000/Cluzona-HCR De Kroon/Wiska 0-3, Fixet Schudde- beurs-Sgravo-DEK verkeersopleidingen 3-0, Sgravo-De Verfbron-Profile Tyre center Rinus Roon Mix 0-3, Zeelandia 2-Schouwse Bouwmaterialenhandel 1-2, Bolle Dier&Tuin/Wik 1-Marleco/C1000/Cluzona D 1-2, DRV accountants/Wik 2-SV De Brug D 3-0, Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1-Grand Ca fé Helder 3-0. Standen WEAyMevo'80 recreatievol ley balcompetitie: Poule A: Zeelandia 1 4-11, Big Boss Elzinga wint zilver in Mexico MERIDA - Handboogschutter Peter Elzinga heeft bij de we reldbekerfinale in het Mexicaan se Merida zilver gewonnen. De Nederlander verloor gisteren in de finale van de Amerikaan Reo Wilde op het onderdeel com pound. Elzinga was de enige Ne derlandse deelnemer in Mexico. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34