Weer Belgische winnaar Jumping Bodybuilding is echte topsport 23 fouvre wint hoofdnummer in Heikant, ereplaatsen Evertse uit Nieuw- en Sint-Joosland Provoost negende in Amersfoort Van Houwelingen duikt onder minuut op 100 meter vrij Maase pakt derde plaats op Laan van Meerdervoort Henk Habraken laat de legende kreunen maandag 23 oktober 2006 ifrnrj ucien Roelandt HEIKANT - Voor de tweede teer op rij moest Rogier Linsscn de slotrubriek nationaal 1.40 om de Grote Prijs Delta zijn pieerdcre erkennen in een Bel- jischc springruiter. In de editie 2(05 verwees Gudrun Patcet de lainiiter van de Nederlandse in- Icrnational Leon Thijsen naar je tweede plaats. Dit keer noest de ruiter uit Baarlo zijn aicerdere erkennen in de Bel- B-international Bert De namen van internationale toppers ontbraken dit jaar op de Sffiehes van Jumping Heikant, i' sportief was daar niets te merken. De mindere go- streden afgelopen weekein de in de nationale rubrieken iet het mes tussen de tanden óm de prijzen. la maakten zij van de tiende {ditie van het hippisch evene ment toch èen sportief succes. Lucien Somers, de Belgische bondscoach en parcoursbouwer, Heikant: „Het was en fantas tische Jumping. Er waren veel goede springpaarden, die borg stonden voor een hoog niveau. Paarden die geen enkel pro bleem kenden met de hoogte. Al leen bij moeilijke afstanden kwamen sommige jonge ruiters in de problemen. Dit soort wed strijden is leerzaam voor die gas ten. Als bondscoach pleit ik dan ook voor meer van dit soort con coursen." Als eerste starter in de barrage van de Grote Prijs stuurde Rog ier Linssen de merrie Latino als een raket over de zeven hinder nissen naar 34,69.'De finish was in zicht, maar de Larome-zoon toucheerde het hout licht. Het was voldoende om de balk naar de bodem te halen. „Dit is een accommodatie met een perfecte bodem met een goede grip voor de paarden. Dus het kon snel! Zeker met een paard als Latino. Maar de balken moeten wel blij ven liggen." Bert Pouvre met Ricardo liet ze wel liggen. De ruiter uit Zoute Leew deed er dik elf tellen lan ger over om de finish te berei ken, maar hield met de twaalfja- van onze sportredactie iW DEN HAAG - Atleet Kamiel )|aase heeft gisteren het ere- 5,, podium gehaald bij de Laan van f'! Jlcerdervoortloop in Den Haag. j ||ij werd derde- in de wedstrijd 6 j over 10 kilometer die voerde 'de langste laan van Neder land'. volbracht de wed- in 28 minuten en 41 secon den. Hij moest de ovei'winning hj Iten aan cle Keniaan Juwawo Mrimai, die finishte na 28 minu- en 37 seconden. Tweede lei'd zijn landgenoot David Jtepg'ettich. was voor de tweede keer dat ie Haagse atletiekvereniging ag Atletiek de wedstrijd op Laan van Meerdervoort or- M door Jeroen Dellebeke ÏLISSINGEN - Josje van Hou- Relingen uit Terneuzen heeft bjj fisleren in Vlissingen tijdens de Iwcede zwemwedstrijd in de Zeeuwse hoofdklasse voor het terst onder de minuut gezwom men op de 100 meter vrije slag. De zwemster van De Schelde Biijj itgde het nummer af in 59,93. gj Ze veroverde daarmee een start ten* bewijs voor het NK, dat medio jjj december in Drachten is. lHj Sander van Nieuwenhuyzen, ffij MTO maatje te Ujjl tf groot voor MLTC - Nadat er eerder met 31-11 werd gewonnen van Top- iennisZeeland '2 was MTO ook lil weekend een maatje te groot fe MLTC. In Goes werd er «et 32-16 gewonnen van de Mid- Idburgers. TopTennisZeeland 2 revancheerde zich voor de neder- Het team was eveneens met 32-16 te sterk voor 't Halve Haantje, dat eerder al van 'jjjf HLTC had gewonnen. 2M (ITO was op alle onderdelen sterker dan de opponent. In de JU bannenenkelspelen wonnen jjoerd in 't Huis (9-4), Stijn jprinkhuizen (10-1) en Stef Her- aus (7-4) respectievelijk van Dmitri van Iioof, Mike Goeseije Dennis Boudewijns. Alleen Orestes Molopodis en Arjan onkinan sleepten overwinnin- k binnen voor MLTC. Bij de jouwen was het spannender, te Marjan Ganseman van WO nog redelijk eenvoudig fói Saskia Oranje (7-2) wist te ?wnen, zorgden Jeantien van jrèa Dries en Ingrid Weegels VI) en Kim van Eenennaam en bnda Oranje (6-5) voor span adere partijen. Doordat MTO tok nog drie van de vier dubbel den pakte, ging de eindover winning naar die ploeg. TopTennisZeeland had een rela bel eenvoudige middag, slechts lievan de twaalf partijen wer- verloren. Brian Dijkstra, <eny Sonnemans, Jasper Smit, Job-Jox'is Erentreich, Kim Dijks- jjra en Cano Schuitema sleepten l1Jihun categorieën de winstpun- f®binnen. rige Romeo-zoon zijn stx-afblad blank. Daarmee kreeg de Grote Prijs een winnaar die eigenlijk niet van plan was om op Jum ping Heikant van start te gaan. „Ik werd gisteren gebeld door oixze bondscoach Lucien So mers. Of ik zin had om vandaag hier te komen x-ijden. Hij had het over een fantastische wed strijd. Daar was geen wooixl van gelogen. Er is een prima ox-gani- ganiseerde. De eerste maal ge beurde dat bij gelegenheid van het negentigjarig bestaan, in 2003. Toen won de in Nederland woonachtige Marokkaan Jamal Baligha het evenement in iets meer dan 29 minuten. De Laan van Meerdervoortloop moest een eenmalig evenement zijn, maar op verzoek van tientallen atleten besloot de vereniging het draaiboek weer uit de kast te halen. In 2003 deden 1100 mensen mee aan de wedstrijd, gisteren waren dat er ruim 1800. Bij de vrouwen ging de over winning naar Pauline Wangui in 33 minuten en 40 seconden. De Nederlandse Wilma van On na werd tweede met een tijd van 35 minuten en 48 seconden. GPD Cindy Perdaen uit Sas van Gent op weg naar de derde plaats in de finale van de klasse Z/ZZ. foto Wim Kooyman satie en een accommodatie, die je bijna nergens anders ziet. Toen ik Rogier zag rijden, be sloot ik op safe te gokken. Dat pakte goed uit." Jeugd In de finale van de 1.35 eiste de jeugd een dominante rol voor zich op. Voor de barrage waren er zes combinaties. Als eerste in de strijd om de Rabo Prijs bracht Dennis Evertse met Red- bull het spel dix-ect op de wagen. Het negentienjarige talent uit Nieuw- en Sint-Joosland stuur de de onketende ruin in 35.02 foutloos naar de finish. Op die tijd leek de concurrentie zich stuk te bijten. Het venijn zat voor de jeugdige Zeeuw echter in de staax-t. In een bloedstollende rit reed de achttienjarige jeugdinternatio- nal Remon Romp de menie Pra line, onder het toeziend oog van zijn vader en voormalig coach van de Nederlandse spxingrui- ters Bert Romp, een fractie snel ler dan Evertse. „Ik rij Praline nu twee jaar en heb met haar aan het EK van dit jaar mee ge daan. Ik had Dennis zien rijden. Ik wist dat ik moest proberen de wending richting de dikke oxer korter te draaien. Dat lukte." In de finale van de 1.30 kwamen de beste ruiters ook pas als laat ste in de ring. Twaalf combina ties beten zich stuk op de tijd, die Dennis Evertse had geklokt. De als voorlaatst startende Fre- dex-ik Cattebeke was ruim twee seconden sneller dan de Wal- cherse xruiter. Dat het nog snel ler kon bewees Siebe Kramer. Hij reed met Sjors een tijd van 34.09 en boekte een overtuigen de ovex'winning te sturen. „Ik heb er alles aan gedaan. Meer zat er niet in. Maar ik had hier vooraf voor willen tekenen", al dus Evertse. Met Maurise van Roosbroek als winnaar van de finale van de Z/ZZ mocht de organisatie van het hippisch evenement in het Hulsterse [kerkdop nog een Bel gische international optekenen. Cindy Perdaen uit Sas van Gent greep met Wales onder het zadel het brons. Sonny Corré, Judith Stap en Ma- non Minneboo (allen van De Stormvogel) zwommen limiettij den voor de nationale junioren kampioenschappen in Emmen, eind januari. Stap was in goe den doen, want op de 50 meter vlinderslag (31,04) en op de 100 meter vrije slag (1.00,48) noteer de de dertienjarige twee ixieuwe Zeeuwse jaax'gangrecords. Op de estafettes, de 4x200 meter vrije slag, werden ook Zeeuwse records gezwommen. Arxniek Minderhoud, Manon Mirxneboo, Mieke van Dort en Judith Stap lieten 9.23,07 klokten op de lang ste estafette een Zeeuws record voor meisjes tot 15 en 17 jaar. Ryan Verplanke (Schelde- stroom) was de sterkste op de 50 meter vlinderslag en de 200 me ter schoolslag. Bij de mannen le verde Kevin Hondsmerk, zwem mer van De Schelde, weer enke le p.uike prestaties. Hij noteerde 54,87 op de 100 meter vrije slag en 4.15,11 op de 400 meter. Niek de Ridder van De Bruinvis was de snelste op de 400 meter wisselslag in 4.53,44, maar bleef ver boven zijn beste tijd. Alex Eversdijk moest op dat onder deel ver achter zijn clubgenoot blijven, maar revancheerde zich met winst op de 200 meter schoolslag. De zwemmers uit Sas van Gent waren ook de snel- sten op de 5x50 meter vrije slag estafette met 2.10,75. Minderhoud en Mesu op podium BREDA - De schaatsers Andries Minderhoud (Waarde) als Erwin Mesu (Middelburg) zijn op het podium beland tijdens de ope ning van het marathonseizoen in Breda. In de categorie Cl werden ze res pectievelijk tweede en derde. De wedstrijd werd gewonnen door Wouter Mesker uit Noordeloos. Niels Steenbakker (Biggekerke) viel met een vierde plaats net naast dat podium. In de C2-categorie, die samen ïxxet de Cl van start ging, pakte de pas veertienjarige Niels Mesu uit Middelburg de winst. Hij werd afgevlagd met een ronde voorsprong op de nummer twee, Olivier Goud uit Waarde. door Niels Bouterse MIDDELBURG - In de Stads Ring in Middelburg was het gis teren bij Atlas 2006 een drukte van jewelste. De honderden toe schouwers wilden niets missen van al het krachtsvertoon op het podium. In de schijnwerpers persten bodybuilders uit België, Duitsland en heel Nederland zo veel mogelijk spieren uit hun lichaam. Bij de kassa stond Philip Samson. Vol verwondering keek de broer van organisator Hedwig Samson boven het pu bliek uit naar een glanzende, schaarsgeklede spierbundel. „Het draait bij bodybuilding om symmetrie. Je lichaam moet helemaal in verhouding zijn. Dat is het mooist. Zo moet de bi ceps bijvoorbeeld de grootte hebben van de kuit." De oud-bodybuilder wees naar zijn eigen borstkas. „Als je spie ren dx'oog zijn en jé ze aanspant, dan zie je de vezels. Dat bete kent dat je een laag vetpercenta ge hebt en je lichaam goed afge traind is. Bodybuilding is pas echte topsport." Buiten was bodybuildtalent We sley Parent met een appeltje en een sigaret aan het bijkomen van zijn intensieve poses. Hij legde uit dat coach Hedwig Samson hem met oude trucjes een stevige warming-up had ge geven. „Voor de wedstxïjd ben ik geslagen door mijn trainer. Met de vlakke hand zorgde hij ervoor dat het bloed naar mijn spieren stroomde en ze zo op pompt werden. Af en toe moest ik daar wel even van grommen." Parent legde uit dat het trucs zijn uit de jaren tachtig. „Nu zie je niemand het meer doen. Zelfs niet op het NK, Een ander hulpmiddel was een glaasje rum met ananas. „Ik, dronk maar een klein beetje, maar het hielp heel goed. Mijn bloed stroomde meteen beter naar mijn spieren." Parent was de enige Zeeuwse deelnemer aan de bodybuilding wedstrijd. „Het geeft zo'n ont zettende kick om op dat podium te staan en iedereen staat naar jou te kijken." Schwarzenegger De 21-jarige Middelburger be gon al op zijn veertiende met de krachtsport. „Eerst zag ik mijn oom als mijn grote voorbeeld. Maar toen ik na een paar jaar groter werd dan hem, moest ik mijn doel bijstellen. Na het zien van een film van Arnold Schwar zenegger, nog in zijn jongere ja ren, toen wist ik het: zo'n lichaam wilde ik ook." De jonge bodybuilder zag cle wedstrijd van gisteren als deel van de voorbereiding op het Ne derlands kampioenschap in de cember. In zijn laatste jaar bij de junioren wil hij daarop nog één keer voor de prijzen gaan. „Volgend jaar september ben ik jarig. Dan ga ik er waarsehijrx- Iijk een paar jaar tussenuit. Lek ker veel eten en proberen alle spieren groter te laten groeien. Hiervoor wil ik nog een laatste keer meedoen bij de junioren op het NK. Ik ben een stuk ge groeid vergeleken met de vorige keer. Er werd mij net verteld LENT - Benxiie Provoost is negende geworden tijdens een sterk bezet internationaal toernooi in Amersfoort. De Zeeuwse kampioen won drie partijen, speelde drie keer gelijk (onder meer tegen de latere toernooi winnaar Leo pold Kouogueu) en moest alleen in de als nummer twéé geëindigde Kameroener Jean Marc Ndjofang zijn meerde re erkennen. Aart Walraven uit Zoutelande kwam als vierde uit de bus in het Plusminus 55 damtoernooi in Lent. De voorzitter van de Zeeuwse dambond bleef ongeslagen. Hij won drie partijen en speelde vier keer gelijk. Ook Frans Blaas uit Oostkapelle deed het uitstekend. Hij werd met drie zeges, drie remises en één nederlaag winnaar van de B-groep. Punt voor Delta/Ockenburgh GOES - De driebanders van Delta/Ockenburgh hielden zaterdag aan het duel met Tabula uit Den Helder een meer dan verdiend gelijkspel over. Ondanks het ontbre ken van Ronny Darnels had er achtei'af meer ingezeten voor de Goese eerstedivisionist. Berry Dallinga verloor namelijk met slechts één puntje verschil van Hans de Groot. „Dit is waardeloos. Het is nü de derde keer (twee keer in de Belgische competitie) dit seizoen dat ik op een punt verlies. Hier ben ik niet goed van", zei Dallinga. Op de troostende woorden van kop man Spoormans („We hebben nog een punt") reageerde Dallinga kortaf: „Dat hadden er twee moeten zijn. Dit had ik nooit uit handen mogen geven." Delta/Ockenburgh-Tabula 4-4: Martin Spoormans-Ron- ny Brands 45-34, 44 beurten; Kees Wittens-Eddy Sie mens 45-25, 32; Richard de Bi'uin-Emilio Sciacca 34-45, 44; Berry Dallinga-Hans de Groot 44-45, 50. Zeeuwse schaatsrecords in Breda BREDA - Tijdens supersprint wedstrijden in Breda heb ben Niels Goverse uit Kapélle en Martje Wisse vier Zeeuwse records gebroken. De twintigjarige Goverse reed bij de neo-senioren tijden van Bastiaan van 't Westeinde uit de boeken. Hij klokte 10,52 op de 100 meter en 25,14 op de 300 meter. Wisse verbeterde zelfs de 12 jaar oude tij den van Dorien Janse. Wisse, eveneens twintig, kwam op dezelfde afstanden tot respectievelijk 11,47 en 27,86, waarmee ze tevens twee baanrecords neerzette. De der tienjarige Annemarie Pasveer uit Arnemuiden verbeterde op de 300 meter het Zeeuws record van Anouk Fase tot 28,95. Met deze tijden maken de schaatsers aanspraak op deelna me aan de selectiewedstrijden voor het NK supersprint. Kesselaar en Frederiks vierde GOES - René Kesselaar uit 's-Gravenpolder en Johan Fre deriks uit Goes zijn als vierde geëindigd in de 4-uursrace van het Franse Croix. Aanvankelijk ging het Zeeuwse duo aan de leiding in de expiklasse, maar na. problemen met de 'ontsteking zakten ze af naar plek net buiten het podium. Kees RidclexTxof en Nicky Duivewaarclen uit Ka- pelle werden eerste in Super Motard klasse. Adriaan Meeuwse uit Krabbendijke en Richard Maas uit Yerseke finishten daax'in als tweede. In totaal deden er in Frankrijk zes Zeeuwse tweetallen mee. Tijdens de 4-uursrace moest er om het halfuxxr van rijder gewisseld worden. De Middelburger Wesley Parent laat de jury het resultaat zien van zeven jaar training. foto Lex de Meester dat ik er een spiex-tje bij heb ge kregen in mijn rug. Daar had ik speciaal op getraind door met een gestrekte rug halters te til len." Aan het einde van de middag kreeg Parent; van de jury de tweede prijs bij de juniorenklas se. Petx*a Bruins kreeg de titel Miss Atlas. Mister Atlas 2006 werd Michel Bosboom. door Frits Bakker GOES - De wanhoop was de beste biljarter aller tijden van het gezicht af te lezen. Was dat nou Raymond Ceulemans, de keizer van het driebanden, die daar in brasserie in Goes stond te schutteren als een ca fébiljarter? Kon hij het niet meer beter of was het één van die zeldzame dagen in zijn carrière dat hij de ballen niet meer in zijn macht had? Hij keek gekweld bij iedere stoot, de Belgische legende zocht af en toe naar hulp van boven, maar was in twee uur biljar ten geen schaduw van de grootheid die hij bijna een halve eeuw is geweest. Peter de Backer, weer de bes te man van de driebanders van Delta in de topper tegen Crystal Kelly (4-4), heeft de oude meester al lang ovex-vleu- geld. Frédéric Gaudron, nu de beste van alle Belgen, is zijn illustere voorganger nog ver der boven het hoofd gegroeid. Maar dat ook Henk Habraken hem nu al kan aftroeven, dat moet enorm veel pijn doen. Zeker met de cijfers die in Goes na de partij op het score bord stonden: 50-32 in 45 beurten. „Ik kan het niet aan zien, dat de vader van alle bil jarters zo te kijk staat", fluis terde Rinus Pankow, de voor malige Zeeuws kampioen, aan de rand van de arena. De meester zelf boog het hoofd toen hij na de kruisiging de zaal verliet, nagestaard door de dikke rijen toeschouwers. Maar hij was snel weer terug in de zaal, als een groots sportman, om te kijken naar zijn opvolgers. „Bravo, Fré déric", knikte hij naar zijn kopman van Crystal Kelly na een tussensprint met een serie van veertien, die Roland For- thomme de das omdeed. En vol bewondering keek hij ook naar de slotserie (ook veer tien) van Peter de Backer, als apotheose in de kraker op de vijfde competitiedag in de ere divisie. Jan Kikken, de teamleider van Delta, sprintte bijna jui chend naar het biljart na de laatste carambole. Want weer redde De Backer zijn ploeg, die zich door de verliespar- tijen van Foi'thomme en De Bruijn weer te kwetsbaar; toonde om met de toppers. mee te doen. Tot het laatste punt toe had Kikkexi vertrou wen getoond in zijn rxieuwe aankoop. De Backer bediende, hem op zijn wenken. Hij had een splijtende start (23-4 in tien beurten), kreeg daarna een kleine hapering, kwam met 39-36 achter en maakte het toen in één keer briljant af. „Het biljart was ineens zo moeilijk na de pauze", ver zuchtte De Backer later. De Bruijn had dat eerder ook la- ten horen: de afslag van de banden werd korter. Wat de oorzaak daarvan mag zijn, wisten de heren spelers niet. „Ik denk", zei De Bruijn, „dat de drukte in de zaal van. invloed was." De Backer ver klaarde: „Als de temperatuur verandert en de ballen wor-. den vochtiger, heeft dat in vloed op de looplijn van de ballen." Maar waar De Backer op het einde wel explodeerde, kon De Bruijn het niet afmaken. Dat deed pijn bij de enige ech te Zeeuw in de ploeg. „Ik voel-: de me als een leeuw die niet uit zijn kooi kon komen", keek hij verongelijkt. Met de 4-4 kreeg Delta niette min wat de ploeg toekwam.. Forthomme had de balans zelfs nog naar eigen voox-deel kunnen laten doorslaan, maar uiteindelijk moest hij buigen voor Caudron, die op een gelijke score met een reeks van veertien de beslis-;, sende kloof sloeg naar 46-30..T: Twee beurten later speelde" hij de partij uit. Voor Frédéx-ic Caudron, kam-7 pioen van Europa en voxig. jaar winnaar van de wereldbe- ker, was het zijn beste partij tot nu toe in de competitie. „Ik heb me wat vei'moeid ge- voeld", zei hij met een veront schuldigende blik. In het Zeeuwse treffen, met zijn vrouw en hondje als suppor ter, liet hij weer een sprankje' van zijn grote klasse zien. -5 Delta/Frans Bevers-Crystal Kel ly 4-4. Roland Forthomme-Fré- déric Caudron 31-50 (28 beur-..- ten), Jean Paul de Bruvjn-Raï-i mond Burgman 40-5- (39),.. Peter de Backer-Frans van -■ Kuyk 50-39 (33), Henk Habra- ken-Raymond Ceulemans 50-32 (45).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23