Disciplineprobleem RCS lijkt weg De Stormvogel aan de leiding Te veel praten komt EMM duur te staan Van der Grift komt sterk terug en wint brons V BC Vlissingen weer met beide benen op de grond Souburgers maken korte metten met Hontenisse: 9-0 Sr* T joo[RondeWaa] OOST-SOUBURG - RCS heeft Gistermiddag vrij gemakkelijk 3e nul gehouden in de bekerwed strijd tegen Hontenisse. De ande- ,c 'doelstelling, een eindstand uet dubbele cijfers, haalde de ploeg niet. Zeven minuten voor tijd stopte de teller bij 9-0. Voor zowel RCS als het twee yassen lager spelende Hontenis se had het treffen in de eerste be kerronde niet de hoogste priori teit. Beide ploegen hebben de eompetitie veel hoger in het vaandel staan. „Voor ons is dit duidelijk een voorbereiding op ,jecompetitiewedstrijd van vol- pde week tegen IJzendijke. Te ven deze tegenstander is er wei- 3ig eer te behalen", vertelde flontenisse-trainer Paul Kouij- Irr. Ook bij RCS werd er al met een schuin oog naar de eerstvolgen de competitiewedstrijd geke ken. „Iedereen krijgt speeltijd, ciaar ik start wel met mijn sterk te opstelling. Je moet toch naar de volgende week toewerken", meldde Alexander van Keulen. Id die opstelling ontbreekt al ;ijd de naam van midden velder Alwin van Ham, die zich de uitwedstrijd tegen 't Zand me! meer liet zien bij RCS.Hij komt niet opdagen bij het twee deteam, dus doe ik op hem geen Kroep meer", aldus trainer Van Keulen, die zich de laatste we- genoodzaakt zag de discipli- ne danig aan te halen bij RCS. Ie hebt hier met verschillende (go's te maken, die eerst maar eens in de spiegel moeten kijken om hun eigen optreden te beoor- Er is de laatste tijd te veel over andere zaken gespro ken dan voetbal. Allemaal verlo ren energie", stelde Alexander van Keulen vast. En voorzitter Vermeulen; „Iedereen is evenniet alleen op zijn rechten, vooral op zijn plichten ge- men." vierdeklasser Plontenisse ieek RCS zich heerlijk uit te kun- aen leven, maar duurde het even voordat de ploeg op gang kwam. In het eerste kwartier maandag 23 oktober 2006 wb 21 Verdediger Wilko Broekhoven kopt de bal uit het strafschopgebied van Hontenisse. Ploeggenoot Jeroen Maas (voorgrond) springt mee. Links RCS-verdediger Gérard de Nooijer. foto Lex de Meester werd keeper GertTJan Dop'he- Vooral Hoessein Bouzambou mont veelvuldig onder vuur ge- mocht het zich in die fase aanre- nomen, maar wilde de Zeeuws- kenen dat de teller voor RCS Vlaamse goalie van geen wijken lang op nul stond. Na ruim twin- weten. tig minuten werd de ban gebro ken door Gérard de Nooijer, die een inzet van Rudley St. Jago hoog in de touwen werkte: 1-0. In de daarop volgende aanval was ook Raymond Wolff met een knap schot trefzeker: 2-0. Hontenisse kon daar maar wei nig tegenover stellen, omdat de behendige Alain Joos een eenza me strijder in de voorste linie floor Wim Kakebeeke GOES - De handballers van HMM hebben zaterdag de eerste nederlaag van het seizoen geïn- tasseerd. Bij Jupiter'75 ging de Middelburgse eersteklasser met 26-21 onderuit. De seinen voor het ongeslagen EMM stonden op groen. De was compleet en er was in je week voorafgaand aan het duel stevig getraind. Toch was dat zaterdag niet voldoende om ie punten te pakken in het Bra bantse Eersel. Het probleem lag op het mentale vlak. Vooral de dip na de hervatting (14-14) gaf stof tot nadenken. Door het vele praten binnen de lijnen kwamen de EMM-spelers tweemaal met z'n vieren te staan. EMM gaf daardoor een 16-14-voorsprong uit handen en stond prompt met vijf punten achter: 21-16. „We waren niet meer met onszelf bezig en toen kwam de klad erin", evalueerde trainer Hans Dierickx. Scores EMM: Ben Alexandere en ■Marcello Tax beiden 7, Jean-Marie Toubiana 3, Harold van Zwieten en Thijs de Vos 2. SINT-OEDENRODE - Paul Mechielsen (Sportcentrum Delta) heeft in Sint-Oedenro- de de 27e editie van het Klom- pentoernooi van judovereni- gingDai Ippo op zijn naam ge schreven. Bi] de junioren (tot twintig jaar) was cle Terneuzenaar in de klasse tot honderd kilo gram oppermachtig. In de voorrondes rekende Mechiel sen voortijdig met al zijn te genstanders af. Alleen in de fi nale tegen Thomas van Gestel moest de golden score de door slag geven. De Zeeuws-Vla ming won binnen vijftien se conden door middel van een heupworp. Ramon van der Grift (Judo Ryu van Schaik) behaalde in dezelfde leeftijdscategorie het zilver. De Vlissinger ver loor zijn derde partij van de uiteindelijke kampioen David Dammers (Theo Meijer Sport), maar kwam met drie overwinningen sterk terug. Barend Schot (Sportschool Geelhoed) uit Middelburg was bij de semi-aspiranten (tot zeventien jaar) heer en meester. In de klasse tot 73 kilo was hij voor al zijn tegenstanders een maatje te groot. Nadat de Middelburger zijn voorgaan de partijen al met een vol punt (ippon) had gewonnen, werd in de finale ook Kevin Smeets (Judovereniging Her cules) snel opzij gezet. Op overtuigende wijze wist Schot de Limburger over te nemen en hem vervolgens vol op zijn rug te gooien. In dezelfde leeftijdscategorie behaalde Nifcki van Meel (Ju do Goes) bij de meisjes tot ze ventig kilo brons. Tessa van Meerkerk werd bij de meisjes tot veertien jaar kampioen. Ze won op overtuigende wijze al haar partijen met ippon. In de finale werd Rowana Hel mendag (Sportcentrum Del ta) uit Terneuzen voortijdig naar het zilver verwezen. Plaats- en clubgenoot Tim Louwman werd in deze leef tijdscategorie tot 66 kilogram derde. Annelien Boutens (Ju do Ryu van Schaik) behaalde bij de meisjes tot veertien jaar brons. In de klasse tot veertig kilo be reikte de Middelburgse de fi nale, die ze verloor. De strijd om het zilver ver loor Boutens met ippon van Niloufar Sharifi Esfarani (GOSH sport), waarvan ze eer der, in de voorrondes, had ge wonnen. -V' vi Een speler van De Stormvogel (witte cap) zit een tegenstander van Argo fel op de huid. foto Lex de Meester door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvo gel hebben zaterdag alleen de leiding geno men in de eerste klasse van het district. De Vlissingse ploeg won de topper tegen Argo met 9-3. Ook de jeugdploeg van De Stormvo gel won: met 4-7 bij Zuidwesthoek. De Stormvogel-Argo 9-3: De Stormvogel zet dit seizoen in oplijfsbehoud, maar staat verrassend op kop. De ploeg had tegen kop loper Argo een matige start, want het profi teerde driemaal op rij niet van een manmeer- situatie. Door sterk verdedigend spel scoor de Argo echter ook niet, waarna cle Vlissin- gers alsnog naar 3-1, In de tweede periode maakte De Stormvo gel 4-1, waarna Argo tweemaal een man- meersituatde onbenut liet. In een ijzersterke derde periode liep De Stormvogel snel uit naar een 6-1-voox'sprong. Slordige momenten in de laatste periode aan De Stormvogel-kant brachten Argo nog twee treffers, maar de' Vlissingse ploeg won dikverdiend. Scores De Stormvogel: Pim Bekkers en Gep Na- vest; beiden 2, Frank Leijnse, Sven Eric Sandi- Gelijkspel De Stene Brug was. Op slag van rust wisten Dennis de Nooijer en Joey van der Zweép de score voor de thuisploeg al op te voeren naar 4-0. Ook na de hervatting legde Hontenisse de thuisploeg geen strobreed in de weg. Binnen een mum van tijd stond het door Dennis de Nooijer en Raymond Wolff al 6-0. Slachtbank Dat Hontenisse zich wat al te ge makkelijk naar de slachtbank liet leiden, deerde trainer Kouij zer kennelijk weinig. „Ik ben al blij dat we geen blessures heb ben opgelopen, en niet tegen kaarten zijn aangelopen. We zijn niet over de schreef gegaan, en hebben zelfs wat kansjes ge kregen", klonk het gelaten. Via aanvoerder Gyon Asselman, Alain Joos en Roy Maayen kre gen de bezoekers inderdaad mo gelijkheden, maar echt in de pro blemen kwam keeper Roy Sallet van RCS niet. Dennis de Nooijer (2x) en Hoes sein Bouzambou voerden de sco re ondertussen op naar 9-0, maar daarbij bleef het voor RCS. „Het duurde even voordat we op gang kwamen. Jammer ge noeg ontbrak daarna de echte drive om naar de dubbele cijfers te gaan", concludeerde Alexan der van Keulen. RCS - Hontenisse 9-0 (4-0). 24. Gérard de Nooijer 1-0, 25. Ray- mond Wolff 2-0, 39. Dennis de Nooijer 3-0, 44. Joey van der Zweep 4-0, 46. Dennis de Nooijer 5-0, 48. Raymond Wolff 6-0, 65. Dennis de Nooijer 7-0, 68. Dennis de Nooijer 8-0, 83. Hoessein Bou zambou 9-0. Scheidsrechter; E. van Yren (Zwijndrecht)Aantal toeschouwers: 150. RCS: Roy Sallet; Zico Tomasoa (45. Youssef Afkir), Gérard de Nooijer, Alfaro Pentury, Dangelo Martien; Aschraf Elhrouz (60. Ke vin Francke), Rudley St. Jago, Ray mond Wolff; Joey van der Zweep (45. Josimar Pattinama), Dennis de Nooijer en Hoessein Bouzam bou, Hontenisse: Gert-Jan Doph,em.ont; Barry van Meele, Jeroen Maas, Jeroen Verschuren, Wilko Broekho ven; Tom Rijk, Gyon Asselman, Jordy Alvarez (81. Niek van Mee le), Gertjan van de Dries (60. Roy MaayenAlain Joos en Dave de Waal. HOEVEN - De driebanders van De Stene Brug behaalden in Hoeven een verdienstelijk gelijkspel tegen Doggen Tim merbedrijf in de derde divisie. Hoondert/De Waard ver/ loor in eigen huis kansloos met 1-7 van ADC Repro uit- Waalwijk. Het opmerkelijkst aan de puntendeling bij de Stene Brug was de wederopstanding van Arjo Hollestelle. Hij boekte winst en haalde een moyenne van 1.000. Ad Menheere zorgde voor de andere winstpartij?1 Hoondert/De Waard is in de gevarenzone verzeild ge raakt. De Rillanders verzamelden tot nu toe nog maar éen. schamel punt en gingen ook nu hard onderuit. Bram de Waard zorgde voor het ene punt. De Stene Brug-Doggen Timmerbedrijf 4-4: Piet Kock-Jac. Dog gen 28-35 (62 beurten); Arjo I-Iollestelle-M. van de Boom 35-22. (35); Marco van der Hout-J. Doggen 24-30 (44); Ad Menheere-L. van Dijk 30-27 (67). Hoondert/De Waard-ADC Repro 1-7: Frans de Kock-E. Jungge-,. burt 33-35 (49); Sjaan van Kuyk-B. Timmermans 25-35 (48); Ge'r- lit Blom-J. van Geenen 20-30 (50); Bram de Waard-W. Vink 30-30- (83). Nederlaag voor Schouwse Boys BERGEN OP ZOOM - De futsallers van Schouwse Boys heb ben met 9-5 verloren van Vévé Taxi Geers uit Bergen op Zoom. De Schouwenaren staan nu achtste met zeven punten uit evenzoveel duels. Bij rust stonden de Brabanders met 3-l: voor. Leon Sinke had het openingsdoelpunt voor de Boys ge- maakt, In de tweede helft kwam Taxi Geers al snel op 4-1-. Thomas Vos en Sinke brachten Schouwse Boys weer dichter bij, maar na de 5-3 en het uitvallen van Vos (blessure) was het gebeurd met de gasten. Het team uit Bergen op Zoom maakte' nog een paar goals en gaf de tegenstander er nog twee cadeau. Delta Sport kan moeilijk scoren BEST - De handballers van Meco/Delta Sport hebben met 24-15 verloren van niet eens zo sterke Aristos. Het probleem van de Zierikzeese ploeg zit in de aanval. Meco/Delta Sport heeft moeite de kansen te benutten. Na afloop van het duel met Aristos was dat duidelijk te zien op het scorebord: 24-16.- „Het draaide vandaag voor geen meter", zei Bert Nuijensr Guido de Graaf liet twee treffers noteren. De andere aanval lers Joey Aertssen, Guido de Graaf en Sjoerd Jongepier' slechts één. „We gooiden geen deulc in een pakje boter", keek Nuijens terug. Een week eerder kwam de teller tegen de reser ves van Groene Ster ook al niet verder dan zestien treffers- Jongepier: „Als we alle kansen turven, hadden we zeker een' puntje weggesleept. Dat weet ik zeer zeker." De voormalige. EMM'er had een goed excuus waarom hij er slechts eentje maakte. De cirkelspeler was ziek geweest en kon daardoor" niet trainen. „Ik ben nog niet helemaal fit. Ik heb nog last vail de liezen. Je merkt dat je wat ouder wordt, dan duurt het her stel toch iets langer." Delta Sport speelt volgende week thuis tegen PSV 2. „We gaan vol goede moed verder. Die jonge gas ten moeten zich hier snel overheen zetten. Scores Meco/Delta Sport: Bob van Lint 5, Merijn de Vos 3, Gudö de Graaf 2, Joey Aertssen, Nico Yen, Kenneth Mellaart, Jimrme Niemans en Sjoerd Jongepier 1. Zilver voor schutter Peter Elzinga DEN HAAG - Boogschutter Peter Elzinga heeft gisteren iri het Mexicaanse Merida de eindstrijd van de wereldbekerfina- - le verloren. Elzinga was op het onderdeel compound niet op gewassen tegen Reo Wilde. Het werd 115-120. GPD fort, Ceel Navest, Jeroen Piek en Martijn Me chielsen allen 1. Zuidwesthoek-De Stormvogel 4-7: Lange tijd ging het gelijk op. Via 2-2 had De Stormvogel halverwege 4-3-voorsprong. De emoties liepen geregeld op in het spannende duel, waardoor er nog al eens iemand naar de kant moest. De Stormvogel hield in de derde periode de voorspx'ong in stand: 4-5. Pas in de laatste periode maakte De Storm vogel het definitieve verschil. Scores De Stormvogel: Marlijn Mechielsen 3, Jermo de Lange, Lennart Swennen, Jeroen Piek en Simon Marijs allen 1 door Jeremy Deug VLISSINGEN - De mannen van Basketball Combinatie Vlissin gen staan weer met beide benen op de grond. De uitwedstrijd te gen BC Virtus verloren de Vlis- singers met 61-55. Hierdoor zakt Vlissingen naar de gedeel de tweede plaats. Virtus - BC Vlissingen 61-55. BC Vlissingen begon de wed strijd goed met een dunk van Tommy Radkiewiez en kwam al snel op een 9-6-voorsprong. In het tweede kwart was Vlissin gen sterker, maar omdat de kan sen niet werden afgemaakt kon Virtus uitlopen naar een 30-24-ruststand. Na de pauze startte de thuisploeg furieus. De Vlissingers bleven slordig afwer ken en kwamen op een achter stand van twaalf punten. In de slotfase kwam Vlissingen dank zij een press tei'ug tot 57-52, maar Virtus bleef koel en speel de de wedstrijd uit tot 61-55. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 16 punten, Tommy Radlcie- wicz 14, Stefan Schrier 9, Erwin Hilbert, Dorde Karadzic en Niels Wisse 4, Sjors van der Poel en Julian beiden 2. Virtus - BC Vlissingen 28-69. In Werkendam hadden de vrouwen van BC Vlissingen slechts vijf minuten nodig om het klassen verschil duidelijk te maken. In hoog tempo werd het 1-14. Even dreigde er een monsterscore. Daarna daalde het tempo en werd het spel slordiger. De rust stand was 11-35. Ook na de pau ze gingen de Vlissingse vrouwen niet voluit, waardoor Virtus cle schade kon beperken tot 28-69. Scores BC Vlissingen: Yolanda Joosse 14 punten, Elisa Kuipers 10, Nanon Doeland en Astrid Fran ke beiden 9, Romana de Ridder 8, Jessica Verhage 7, Linda de Meij en 6 punten en Immie Pattikawa beiden 6. BC Vlissingen 2 - Spriixgfield 53-37. Het tweede vrouwenteam van BC Vlissingen behaalde haar eerste seizoenszege. In het eerste kwart schoot Marjolein de Dx-eu haar team naar een 10-0 voorsprong. Dit verschil bleef gehandhaafd tot de pauze: 21-12. Na de hexwatting drukte de thuisploeg direct door naar 37-14. Ondanks de grote fouten- last kwam de 53-37-zege niet meer in gevaar. Scores BC Vlissingen: Marjolein de Dreu 20 punten, Quintana Patti nama 13, Dorien de Witte en Lin da de Paauw 8 en Lizetle Heijns-' dijk 4. Astronauts - BC Vlissingen- 71-61. De Vlissingse jongensju-*" nioren begonnen afwachtend in" Amsterdam. In het tweede kwart begonnen de Zeeuwen er- meer in te geloven en werd er be ter aangevallen. Dit kwart werd gewonnen met 18-20, waardoor', de ploegen met 36-30 de rust in gingen. Daarna kon Vlissingen' de lijn doortrekken en kwamem de Zeeuwen terug tot 38-36. De' ervaren thuisploeg sloeg hard te- - rug en pakte weer een marge* van zeven punten. In het laatste kwart zag de. ploeg van coaches Rakhis Ang-' noe en Maxmix Israël kans om weer terug te komen tot 49-48, maar twee driepunters bezorg den de Vlissingen de genade slag. Astronauts wonnen uitein delijk met 71-61. Scores BC Vlissingen: Michel. Bosters en Wytse de Jong beiden 15 punten, Benjamin Steenbeek. 13, Dennis de Paauw en Abdelel- Kharbouchi beiden 5, Dorde Ka radzic en Sjoerd van Pelt beiden 4 Hoofdplaat wint restant bij SDO TERNEUZEN - Hoofdplaat won in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal met 2-1 bij SDO'63. Destijds werd het duel tien mi--;' nuten na rust bij de stand 1-0 in - het voordeel van SDO'63 ge staakt. Dat door Hoofdplaat fel' aangevochten doelpunt werd gë- scoord door Rob d'Hont. Het- leidde tot een afkoelingsperio de. Toen arbiter Lijzenaar tex-ug- keerde en vervolgens Hoofd plaat een strafschop toekende- stonden ze bij SDO'63 op hun achterste benen. Lijzenaar staakte daarna het duel. Het res-.' tant begon gisteren dus met een strafschop voor Hoofdplaat die door Martin Scherbeijn werd b'e- nut. Ralph Baumgarte bepaaldé - de eindstand op 1-2,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21