Arnemuiden 2 is stabiele factor PZC Van de Ven stelt crosstitel veilig Onderscheidingen voor Timmerman Scheffers pakt derde blljarttitel op rij Jan Depondt maakt favorietenrol waar Colijnsplaatse Boys zet Nieuwland moeiteloos opzij Reserves bereiken na 6-2-zege op Yerseke volgende beker onde uitslagen Duel To vaal afgelast maandag 23 oktober 2006 vb20 doorEugène de Kok ARNEMUIDEN - Kees de Smit zal zaterdag wel eens jaloers hebben rondgekeken tijdens het bekerduel van zijn Yerseke met Arnemuiden 2. De trainer zag in de dug-out naast de zijne meer wisselspelers zitten, zag op de tribune meer publiek dan bij veel competitiewedstrijden van zijn ploeg en zag op het veld dat zijn selectie werd weggespeeld. Arnemuiden 2 won met 6-2. Het was zaterdag alsof het eer ste - dat al is uitgeschakeld - za terdag een bekerwedstrijd speel de in Arnemuiden. De traditio nele lichtfakkels van de suppor ters .ontbraken, maar de toch niet al te kleine tribune zat vol. Langs de lijnen stonden de nodi ge toeschouwers ven in de be stuurskamer was het voltallige bestuur van Arnemuiden aanwe zig. Daar maakte elftalleider Lein de Vos van Arnemuiden 2 zich niet al te veel zorgen. „Als we dit niet winnen, dan kunnen we beter stoppen", klonk hij vooraf meer dan zelfverzekerd. De;Vos weet na tig jaren van be trokkenheid bij de reserves blijk baar goed waartoe de ploeg in staat is. De elftalleider zag bin nen een half uur achtereenvol gens Arjen Reijnoudt, Martin de Nooijer en Sander van Belzen scoren voor de oppermachtige thuisploeg. Tegenstootjes Na wat tegenstootjes van Yerse ke a,an het einde van de eerste en in het begin van de tweede helft (met goals van Elco de Schipper en Christiaan van der Poel) maakten Arjen Reijnoudt, Remy Meerman en Martin de Nooijer een einde aan alle twij fels. De 6-2-overwinning werd niet al te uitbundig gevierd. Het was een verwachte zege van de reserve-hoofdklasser, zei trai ner Adrie van Belzen. „Ik had wel. iets meer tegenstand ver wacht, maar het niveau van on ze klasse is hoger dan in die van Yerseke. Ik zou het een schande hebben gevonden als we niet hadden gewonnen." Arnemui den 2 is immers ook een cupfigh- ter bij uitstek. De ploeg mag meedoen aan het 'grote' beker toernooi door de winst van de re servebeker vorig jaar. De ploeg vermorzelde in de finale van die strijd Steen 2 met 9-1, nadat de formatie Arnemuiden 3 in de halve eindstrijd had verslagen. „Ze gingen toen als leeuwen te keer. Bij rust stonden ze met 7-0 voor", herinnerde Jaap Meer man zich zaterdag lachend. Meerman kreeg met de beker winst - en een tweede plaats in de reserve-hoofdklasse - des tijds een mooi afscheid. „Het kwam opeens in de winterstop. Er was geen ruzie of iets anders, maar ik had geen zin meer", zei hij zaterdag over zijn besluit te stoppen. „Ik heb er ook geen spijt van gehad. Ik ben er bijna elke week bij, maar ik mis het niet." De voormalig voetballer van Arnemuiden en Vlissingen trainde de reserves tien jaar en stond samen met Lein de Vos aan de basis van het huidige sue- ces. Arnemuiden 2 is één van de weinige teams van een zater dag-tweedeklasser in de reser ve-hoofdklasse. Met 450 leden is Arnemuiden de kleinste vereniging in die compe titie. Desondanks is de ploeg al jaren een stabiele factor in de hoofdklasse voor reserveteams. „Het is hier heel dorps, het twee de elftal leeft echt", zei Meer man, wiens zoon Remy één van de dragende spelers is van het tweede. „Bovendien krijg je alle medewerking van het bestuur. Elk seizoen trainden we op een goed veld, kregen we nieuwe shirts en nieuwe ballen. Bij an- Martin de Nooijer van Arnemuiden (rechts) probeert twee spelers van Yerseke uit te spelen. foto Lex de Meester dere clubs moeten de reserves het vaak doen met afdankertjes van het eerste." Ook de instelling van de spelers draagt bij aan het succes. „Ze trekken zich aan elkaar op. Van de zestien man zijn er elke trai ning zeker veertien aanwezig. Als er iemand niet komt, wordt gelijk gevraagd waarom. Dat is niet altijd zo geweest", keek Meerman terug. „Toen ik begon, moest je het regelmatig met vijf, zes man doen. Ik ben ook een paar keer naar huis gegaan als er weer eens te weinig mensen waren. Langzaam is dat steeds beter geworden." Prettige bijkomstigheid is dat de spelers hondstrouw zijn aan hun club. Liever in het tweede, dan ergens anders in het eerste. „Ze kunnen hier ook allemaal in vallen in het eerste, zeker nu dat weer in de tweede klasse speelt. In de eerste klasse was het ni veauverschil toch groter", zei Adrie van Belzen over zijn spe lers. „Natuurlijk zou ik liever in het eerste spelen", liet Arjen Re ijnoudt zaterdag na afloop door schemeren, „maar daar staan nu eenmaal betere spitsen dan ik. Maar, weggaan? Nee, nooit. Dat komt niet eens in me op." Arnemuiden 2-Yerseke 6-2 (3-1). 2. Arjen Reijnoudt 1-0, 17. Martin de Nooijer 2-0, 30. Sander van Bel zen 3-0, 36. Elco de Schipper 3-1, 65. Christiaan van der Poel 3-2, 68. Arjen Reijnoudt 4-2, 70. Remy Meerman 5-2 (strafschop), 91Mar tin de Nooijer 6-2. Scheidsrechter J.P. van der Velde (Vlissingen). Ro de kaart: Arco van Dixhóom (Yer seke). Gele kaart: Thijs Roovers (Arnemuiden) en Raymond Rovers (Yerseke). Aantal toeschouwers: 190. Arnemuiden 2: Gertjan Ringel- berg; Serge Nöthen, Jaco Moer dijk, Sander van Belzen (46. Gil bert Poortvliet), Ronnie Moerdijk; Thijs Roovers, Remy Meerman, Pierre la Grand (46. Cor Schroe- vers), Jarco Siereveld (59. Coen Dijke); Martin de Nooijer en Arjen Reijnoudt. Yerseke: Ramon Boone; Bart Tim merman, Raymond Rovers, Onno van Loon, Elco de Schipper; Roel van Leeuwen (71. Joris Bout), Mi chel de Rooij (50. Lamper van de Ven), Elco de Schipper; Christiaan van der Poel, Urvin van Hekelen en Arco van Dixhoom. door Joop van den Oudenhoven KRABBENDIJKE - In het Sta tionskoffiehuis in Krabbendijke is Piet Scheffers van Schelde- zicht voor de derde keer op rij kampioen driebanden eerste klasse van het district delta Zuid-West geworden. Sam de Kok van De Herberg werd twee de en Jo Boogaert van de Kas tanje derde. Hoogte en dieptepunten wissel den elkaar in hoog tempo af tij dens deze eindstrijd. Wat bleef was de spanning. Die zat er van af het begin in en bleef tot in de finalepartij tussen titelverdedi ger Piet Scheffers én Jo Boogae rt. Laatstgenoemde leek de beste papieren te hebben. Hij ging im mers met een punt voorsprong aan de leiding en had het beste moyenne. Maar Scheffers be wees voor de zoveelste keer dat hij een echte prijsvechter is. Niet altijd even verfijnd, maar wel heel effectief. Ook nu weer. Direct kwam hij met 28-16 voor. Even werd de druk ook hem te veel en kon Boogaert nog iets te- maar voor er meer schade kon ontstaan hervond Scheffers zichzelf en greep de winst (30-24) en daardoor de ij. tel. Boogaert zakte nog naar de derde plaats omdat De Kok in de slotronde van clubgenoot- Martin Steketee won. De Kok was.ver teruggekomen. In vierde ï'onde, hij was toen de lei- der, liep hij tegen zijn eerste ne derlaag op. Piet Schrier ALM, die meteen voor de hoi ste partij tekende met 1,4 haalde De Kok genadeloos on' deruit. Die klap kwam zo hard aan dat direct een tweede neder- laag incasseerde. Achteraf gezien was dat de cr. ciale wending in het toernooi die ervoor zorgde dat de s] ning erin bleef. De winnaar en de nummer twee hadden maar liefst vijf verlies- punten. Zij werden gevol door drie spelers met zes.-f verschil tussen de derde, vierde en vijfde plaats bedroeg respec tievelijk 0.007 en 0.008 vaneen punt. De hoogste serie van ne- gen werd gedeeld door Boogaert en Jean Louis Smulder OBK. De nummer een en twee zijn zeker van een plaats in do regionale finale die Tilburg wordt gespeeld. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Jan Depondt van ALM is in Zierikzee districts kampioen libre vijfde klasse poule noord geworden. Hij klop te in de finale Adri Ista van d'Eule uit Oosterland. Ron Ver beek (ALM) werd derde. Depondt was als eerste in de fi nale gekomen en dus lag de druk bij hem. Dat deerde de man uit Goes geenszins. „Ik heb mijn favorietenrol waarge maakt", was zijn eerste reactie na afloop van de eindstrijd. „Het liep allemaal naar wens. Maar ik moet mijn tegenstan ders ook bedanken want ik kreeg nogal eens een goede bi om te beginnen. Dat maakte het allemaal wat makkelijker." De winnaar sloeg de spijk zijn kop. Ista liet in de'finale tel kens een maakbaar patroon lig gen en de latere kampioen profi teerde optimaal. Dat deed niks af aan de prestatie over_ Depondt was met afstand de sterkste. De cijfers (40-17) spra ken voor zich. Ook de hoogste toernooiserie (10), die hij moest delen mei clubgenoot Verbeek, werd in de laatste partij op zijn naam b schreven. Beide finalisten ver dienden een plaats in de regiona le eindstrijd die in Hulst wordt gehouden. van onze sportredactie GOES- Koploper Colijnsplaatse Boys won in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal ook zijn achtste duel. Nieuwland werd met 4-0 opzijgezet. De voorsprong van de leider werd echter niet groter, want Wolf- aarisdijk won met 5-0 van Cad- zand en Apollo met 3-2 van Borssele. Nieuwland-Colijnsplaatse Boys 0-4: Binnen tien minuten was het 0-2 door doelpunten van Ni- gel. Holmes en Dave Bout. De koploper nam direct gas terug, waardoor de vertimmerde thuis- plo.eg in de rest van de wedstrijd goed" kon meespelen. Goals wa ren er echter alleen voor de gas ten, 'die via Arjan Verburg in de 42e en Wouter van Gils in de 82e.rninuut op 0-4 uitkwamen. Borssele-Apollo 2-3: Halverwe ge de eerste helft dwarrelde een voorzet van Gerard Boone door de wind gedragen in het doel voor- de 1-0, maar op slag van rust-kon Frank de Bruine ver diend gelijkmaken. Een kwar tier-voor tijd zorgde Jean-Paul Harthoon voor 1-2 en in de slot minuut tekende hij ook voor de 1-3.,,Ver in blessuretijd werd het via Stefan Boonman 2-3. Cadzand-Wolfaartsdijk 0-5: Bin nen tien minuten was de wed strijd door twee doelpunten van Arnold van Gemerden al beslist. De met veel blessures kampende thuisploeg incasseerde halverwe ge d,e tweede helft de 0-3 van Harm Fluijt en in de laatste tien minuten 0-4 van Erik de Rijke en de 0-5 van Jarno Waterham. SVD-Wemeldinge 1-4: Alex van Dongen strafte na twintig minu ten een eerste verdedigingsfout af voor de 0-1 en via Wilco van Stel .werd het tien minuten voor de rust 0-2. Via een pracht doel punt van Ewout de Graaf werd het een kwartier voor tijd 1-2. SVD begon aan een slotoffen- sief,, maar een blunder van de thuisclubdoelman - hij speelde een-vrije bal naar een tegenstan der-werd door Remi Bruinooge afgestraft. Vlak voor tijd maak te diezelfde Bruinooge ook 1-4. Vierde klasse B ZPR'84 won in de vierde klasse B de topper tegen ZSC'62 met 5-3 waardoor de Brabanders nu een voorsprong van drie punten hebben op Mevo. De Zierikzeese ploeg klom door een zege op WIK'57 naar de tweede plaats. Smerdiek bleek thuis met 3-1 te sterk voor Kruiningen en zowel Stavenisse als SPS kreeg een ne derlaag te verwerken. FSV - SPS 3-0: Op de overwin ning van FSV viel niets af te din gen. Door treffers van Jordi Ber- revoets en Wiebe de Kok leidde de ploeg uit Fijnaart bij de rust al met 2-0. Na rust maakte Ray mond Lingen de derde goal voor FSV. De thuisploeg eindigde het duel, nadat André Nouwen we gens twee gele kaarten werd weggestuurd, met tien man. Stavenisse - Vrederust 0-3: Sta venisse had weinig in te bren gen tegen Vrederust. Anton Ver- weij opende voor rust de score. Na vijf minuten in de tweede helft was alle hoop voor Stave nisse op een goed resultaat al vervlogen want in die fase maak ten goals van Bashar Ajouri en Roel van Nispen een einde aan alle illusies van Stavenisse. Smerdiek - Kruiningen 3-1: Voor rust was het veldspel van Kruiningen beter, maar kreeg Smerdiek de beste kansen. Bart Stoutjesdijk benutte er één van en zorgde zo voor de 1-0-rust- stand. Na de hervatting zorgde Erik van Haaften voor 2-0 waar na Arno van de Berge Kruinin gen terugbracht tot 2-1. Daarna scoorde Van Haaften weer. Mevo - WIK'57 5-0: De thuis ploeg speelde gedreven en legde goed positiespel op de mat. Me vo speelde zonder de geblesseer de topscorer Jeroen Volkeri, maar stond bij rust al wel op een 3-0-voorsprong. Jan-Thijs Berrevoets (1-0 en 3-0) en Mi chel Hendrikse zorgden voor de doelpunten. In de tweede helft maakte Berrevoets zijn derde en Mevo's vierde treffer. Pieter van de Neut bepaalde daarna de eindstand op 5-0. ZPR'84 - ZSC'62 5-3: Het was een pittig duel tussen de koplo pers. Bij rust leidde ZPR met 3-1 door goals van Murat Gu- cun (2x) en Ruud van Rijckevor- sel. John van de Have maakte de enige goal voor ZSC. In de twee de helft kwam ZSC terug via Niels van de Moezel en Gerard Verhoek, maar Murat Gucun en Ruud van Rijckevorsel schoten ZPR naar de verdiende winst. door Herman Heuvink VLISSINGEN - Op hel Sloeha- vencircuit in Vlissingen-Oost zijn zaterdag de eerste beslissin gen gevallen in de strijd om het Open Zeeuws motorcrosskam pioenschap. Rinus van de Ven uit Vlissingen legde beslag op de titel in de klasse 250/500 cc. Bij de veteranen werd Erik van de Wekken uit Zierikzee kam pioen. Ook in de jeugdklasse zijn er di verse beslissingen gevallen. Per cy Karelse uit Wilhelminadorp greep de titel in de klasse 65 cc. In de 85 cc deden Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg (kleine widen) en Johnny van Eekelen uit Goes (grote wielen) dat. In de 50 cc en in de klasse 125 cc moeten de beslissingen nog val len tijdens de finale van komen de zaterdag in Axel. Vooral de klasse 125 cc was goed gevuld in Vlissingen. Via twee series en een herkansing werd het veld van 29 coureurs geselecteerd. De finale was niet bijzonder spannend daarvoor reed Dave de Jonge uit Hein- kenszand te sterk. Hij was al de snelste in zijn se rie en deed er daarna in de fina le nog een schepje bovenop/Ver rassende tweede in deze klasse was de kersverse kampioen van Nederland in de 85 cc Mark Boot. De Yamaha-coureur uit Burgh- Haamstede hield op De Jonge na iedereen achter zich ondanks het mindere vermogen van zijn machine. Hij had daarvoor ook al de tweede serie gewonnen. De leider in de stand, Gregory de Nooyer uit Vlissingen zag kostbare punten verloren gaan door een valpartij. Hij kwam niet verder dan een vijfde plaats. Grote kanshebber op de titel is nu Dave de Jonge. Hij moet echter wel in de voorste ge lederen eindigen tijdens de fina le. Hij miste door een polsblessu re de wedstrijd in Aagtekerke. In de 250/500 cc was de overwin ning voor Roy Gijsel uit Hei kant. De 15-jarige Husqvar- na-rijder wist de eerste manche te winnen voor Ruttinger en Van de Ven. De start was voor .Ruttinger, maar hij werd op de huid geze ten door Gijsel en Van de Ven. De laatste raakte na een sprong een paaltje en kwam ten val. Na dat hij weer overeind was ge krabbeld en het ritme terug had gevonden waren Gijsel en Rut tinger uit het zicht verdwenen. In de tweede manche stelde hij orde op zaken en won met ruime voorsprong voor Gijsel en Rut tinger. In de strijd om de Zeeuw se titel is Van de Ven niet meer in te halen. Bij de 65 cc stond er in beide manches geen maat op het rij den van Percy Karelse. De KTM-coureur uit Wilhelmina dorp wisselt momenteel nog wel eens van machine. In de club wedstrijden is hij halverwege het seizoen overgestapt naar de 85 cc. In het Zeeuws kampioen schap rijdt in de klasse 65 cc. Met het steeds wisselen van de machine heeft hij momenteel geen problemen meer. Johnny van Eekelen uit Goes was heer en meester in de klasse 85 cc waren de grote en kleine wielen in één klasse waren inge deeld. Bij de kleine wielen was Gian Carlo Buijs in beide man ches de sterkste, voor Jorony Roose uit Middelburg. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Eén onderschei ding had hij al niet verwacht, twee helemaal niet. Secretaris Nico Timmerman van voetbalve reniging Zierikzee werd tijdens de viering van zijn vijftigjarig jubileum zaterdag twee keer on derscheiden. Nico Timmerman kreeg in de drukbevolkte kantine van de voetbalvereniging uit handen van burgemeester Asselbergs GOES - De rugbyers van Tovaal hebben gisteren niet gespeeld te gen Amstelveen 2. Het beker duel werd afgelast omdat de be zoekers niet kwamen opdagen. Tovaal-trainer Alfred Verdonk wilde het bekerduel met de zwakkere reserves, uitkomend in de Development-klasse, voor al gebruiken om met zijn weer bijna volledige selectie wed strijdritme en zelfvertrouwen op te doen. Zover kwam het niet, want de gasten meldden zich minder dan twee uur voor de kick-off van de wedstrijd af. De Goesenaren moeten nu met REL uit Etten-Leur uitmaken wie er verder bekert. van Schouwen-Duiveland een koninklijke onderscheiding. De secretaris werd benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje Nas sau. Na die onderscheiding kwam vice-voorzitter van de KNVB disctrict Zuid Paul Cools naar voren om Timmerman nog een onderscheiding op te spel den. De Schouwenaar had al eerder een zilveren en gouden speld in ontvangst mogen nemen en werd nu benoemd tot lid van ver dienste van de KNVÈ, de hoog ste onderscheiding die een vrij williger kan krijgen van de voet balbond. Timmerman trad vijftig jaar ge leden toe tot het bestuur van de zondag-tweedeklasser. In die pe riode oefende hij meerdere func ties uit. Plij is al 45 jaar secreta ris. Eindstand persoonlijk kampioen schap driebanden eerste klasse: 1. Piet Scheffers Scheldezicht 7-9, 0.684, 5, 1.071; 2. Sam de Kok De Herberg 7-9, 0.623, 5, 0.909; 3. Jo Boogaert de Kas tanje 7-8, 0.680, 9,1.000; 4. Frits van der Vliet Onda 7-8, 0.673, 8, 0.810; 5. Piet Schrier ALM 7-8, 0.665, 5,1.428; 6. Jean Louis Smulder OBK 7-6, 0.603, 9, 0.833; 7. Martin Steketee De Herberg 7-5, 0.629, 5, 0.750 8. Rinus Rijk OBK 7-3, 0.536, 6, 0.625. Eindstand persoonlijk kampioen schap libre vijfde klasse poule noord: 1. Jan Depondt ALM 5-10, 1.50, 10; 2. Adri Ista d'Eule 5-8, 1.09, 6 3. Ron Verbeek 5-4, 1.12, 10 4. Christian Rijkse 5-4, 1.05, 8 5. Edwin de Kort VEGABV 5-4, 1.01, 9; 6. Wim Nieuw- dorp HIO 5-0 0.93, 8. Bowling Vereniging Middelburg. Maandagleague: Ysvogel - TCR 2-2, De Reutel - Brothers in arms 3-1, Mija- ko - Jaguliens 3-1, Duck/Spar - Imtech 0-4, Allie angel - Letternet 1-3, Goes 2 - Hooizolder 3-1 Dinsdagleague: Flaix - Sita 3-1, TFS - Spruijt pallet 1-3, Stea dy state - Doemarwa 3-1, Schoonen elektro - BHV training 1-3, Van der Zwan - M2 3-1, Pinhunters - Pro hair 1-3, American bulldogs - Dream team 1-3, Schrobbelerke - Dow 4-0. Woens dagleague: Johns - Poseidon 3-1, Boomkwekerij Haamstede - Herwegh 4-0, Tempo team - Cheerz 1-3, Eetlokaal - Op de Meir 4-0, M en O - Teka rekla- me 1-3, Timmerwerken - Braber groen 3-1, Your party - Stadscafe 2-2, Binnen uit - Full house 2-2. Donderdaglea gue: EPZ 2 - Bowlirooz 2-2, EPZ 3 - Fon- sies 2-2, EPZ - Eastman 1-3, Proshop - Auto Smart 1-3, Wondergem - Brabant mobiel 2-2. Vlissingen. Open Zeeuws kampioen schap. 50 cc: 2. Jasper Blok, Ritthem; 3. Laurens de Ridder, Kuitaart; 8. Corné Blok, Ritthem; 9. Michan Fase, St. Maar tensdijk 65 cc: 1. Percy Karelse, Wilhel minadorp; 2. Davey de Fouw, Colijns- plaat; 3. Niels Jansen, Terneuzen; 4. Je remy van de Goor, Vlissingen; 5. Nancy van de Ven, Vlissingen; 6. Coen Fase, St. Maartensdijk; 7. Lars de Nood, Oost-Souburg; 8. Guido Boone, Oost-Souburg; 9. Carsten Goedegebuu- re, Yerseke; 10. Pim de Ridder, Koe wacht. 85 cc kleine wielen: 1. Gian Carlo Buijs, Oost-Souburg; 2. Jorony Roose, Middelburg; 3. Pim Fase, St. Maartensdijk; 5. Robin de Jonge, 's Heer Abtskerke; 6. Ralph Kerkhove, Mid delburg; 7. Björn Oreel, Oost-Souburg. 85 cc grote wielen: 1. Johnny van Eekelen, Goes; 2. Kevin Spruijt, Melis- kerke; 3. Gino Nagtegaal, Nw en St Joosland; 4. Luuk Dybala, Ritthem; 6. Wesley Leijnse, Middelburg; 7. Benja min Torbijn, Vlissingen; 8. Ricky Joose, Nw en St Joosland; 9. Maikel Bazen, Goes; 10. Rocco van Zweeden, Bigge- kerke. 125 cc: 1. Dave de Jonge, Hein- kenszand; 2. Mark Boot, Burgh Haamste de; 3. Twan van Liere, Kapelle; 4. Joeri van Stee, Yerseke; 5. Gregory de Nooyer, Vlissingen; 6. Steven Ovaa, Oost-Souburg; 7. Freek Filius, Vlake; 8. Gilbert de Visser, Kapelle; 10. Jan Wil lem Cornelisse, Yerseke, 250/500 cc: 1. Roy Gijsel, Heikant; 2. Rinus van de Ven, Vlissingen; 3. Arno Ruttinger, 's Heerenhoek; 4. Martin Stroo, Oost-Sou burg; 5. Adriaan de Visser, Westkapelle; 6. Martin Boodt, Vrouwenpolder; 7. San- der Weug, Borssele; 9. Jacques van Put ten, Wemeldinge; 10. Detlev Oreel, Oost-Souburg. Veteranen: 1. Erik van de Wekken, Zierikzee; 2. Peter Maranus, Aagtekerke; 4. John Jansen, 's Heer Arendskerke; 5. Peter van der Weele, Brouwershaven; 6. Marcel Wille- boordse, Kamperland; 7. Johan Schelle- man, Axel; 8. Peter Roelofs, Meliskerke; 9. Jan Wagemaker, Zonnemaire. Nico Timmerman foto Dirk-Jan Gjeltema Oost-Souburg. Open Souburg jeugd- toernooi Jeans Inn. JE t/m 10 jaar D. van Kempen-L. Martens 6-4 7-5. JE t/m 12 jaar: M. Jonker-J. KoppejantM 7-6, J. Patist-G. Simon 7-5 7-6. JE t/m 14 jaar: L. de Jager-B. Ovaa 6-4 6-4, J. Patist-E. Bos 6-3 3-6 7-6. JE t/m 17 jaar: J. Sondeijker-M. van lersel 6-0 6-2. ME t/m 10 jaar: S. de Jager-K. B; ker 6-3 6-2. ME t/m 12 jaar: S. de Ja ger-M. van Garsel 6-2 6-2, M. meester-E. Vleugel 1-6 6-4 7-5. ME t/m 14 jaar: L. in 't Veen-E. Vleugel 6-2 6-0, L. in 't Veen-L. van Ederen 6-1 4-6 7-6. ME t/m 17 jaar: C. Schuitema-N. Fran ke 5-7 6-2 6-2, C. Schuitema-T. in i Veen 6-0 6-1. JD t/m 10 jaar: D. v; Kempen/L. Martens-J. Harinck/B. ds J Reus 6-4 5-7 7-6. JD t/m 12 jaar: T Mesu/J. Koppejan-L. Vreeke/L. van den Boomgaard 6-1 6-3. JD t/m 14 jaar:C Mesu/B. Ovaa-E. Bos/D. Linger 6-4 6-I. JD t/m 17 jaar: M. van lersel/L. de Ja- ger-J. Weug/E. van den Hoff 7-5 6-1 MD t/m 12 jaar: T. Westdorp/M, Cape! lo-E. Ovaa/I. Droogers 6-4 6-1. MD t/m 17 jaar: S. van Sabben/M. Veerhoek-K. Steketee/N. Franke 6-1 6-3. Wise verrast met schaakzege OOST-SOUBURG - Michael Wise is de verrassende winnaar geworden van het jubileunitoer- nooi van schaakclub Souburg. Met zes punten na zeven duels bleef hij de sterker ingeschaalde Remco van de Braak en René Tiggelman een hall' puntje voor, Schaakklub Souburg bestaal dit jaar dertig jaar. De betere spelers kregen tijdens dit toernooi minder tijd dan de minder ingeschaalde spelers, In de eerste ronde wierp dit al zijn vruchten af, want de eerst ge plaatste Middelburger René Tig gelman moest een nederlaag in casseren tegen Martin Koolho ven. Halverwege het toernooi stond een aantal subtoppers bo- venaan. Souburger Albert Ver- mue, Vlissinger Michael Wise en de Goesenaren Remco van de Braak en Louis Nieuwenhuijse. De sterke schaker Hans Groffen had moeite met de weinige tijd die hij kreeg en moest genoegen nemen met een plaats in de mid denmoot. Remco van de Braak deed het tot de laatste ronde erg goed. Met slechts een half ver- liespuntje leek hij af te stevenen op de toernooiwinst. De laatste ronde trof hij Tiggelman en moest hij ondanks zijn tijdvoor- deel een nederlaag incasseren. Michael Wise kwam door een overwinning op Jeroen Hekhuis op een half puntje meer dan Van de Braak, waardoor de Vlissin ger verrassend het jubileumtoer- nooi wist te winnen. Een ge deeld tweede plaats was er voor Remco van de Braak en ReM Tiggelman. De ratingprijzen wa ren er voor Middelburger Alex Jonkheer tot 1800 en Merijnvan Broekhoven en Cees Rouw tot 1600.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20