Slimme vogels onttronen Hoek Terneuzense Boys blijft optimistisch 's-Heer Arendskerke sterk in penaltyserie Koppositie verspeeld door helse negen minuten na rust: 0-3 ONI I maandag 23 oktober 2006 Hnnr Frits Bakker HOEK - Het verschil tussen een gelouterd elftal en een ploeg in opbouw stond in harde cijfers op het scorebord: 0-3. De ene koploper (Hoek) werd op eigen veld onttroond door de andere (IJsselmeervogels). Het vonnis werd geveld in negen minuten lijd. Met drie goals in een ra zend tempo lieten de vogels na de rust zien dat klasse zich ook dit jaar niet laat verloochenen. Hoek-trainer Cees Houtepen vond er maar één voor de hand liggende verklaring voor. „Ze speelden het vooral slimmer dan wij." Plij stelde vast dat de uit eindelijke score nogal geflat teerd was. „Ik had het nog moe ten zien als wij eerst hadden ge scoord, want mentaal is dit geen sterke tegenstander." Het beeld van na de pust, toen IJsselmeervogels tussen de 54e en 62e minuut drie keer scoor de, gaf de trainer niet direct ge lijk, Met snelle, meestal over rechts uitgevoerde combinaties en met gecontroleerd opbouw- spel zette de landskampioen bij de amateurs in de tweede helft een overrompelend offensief in, dat de thuisclub al snel op de knieën kreeg. André Kemper en Jeffrey Win ter (twee keer) lieten de balans doorslaan naar de ploeg die er het meeste recht op had. Bij al die goals ging Mamadouba Gueye in de dekking opzichtig de mist in, bij twee van de drie gaf Hoek in de linkse zone veel ruimte weg aan opkomende men sen. Kampioenschap Cees Houtepen moest na afloop lachen om de uitspraak dat bin nen die negen minuten het kam pioenschap was weggegeven. Dat is natuurlijk ook voorbarig, maar op deze ene middag werd wel duidelijk dat Hoek met dit jonge elftal nog niet in staat is een lange race om de titel vol te houden tegen zo'n sterke en er varen tegenstander. „Kijk alleen maar naar het bud get, dat is misschien wel drie keer hoger dan dat van ons", wees Houtepen naar het ver schil van club. Bovendien heeft IJsselmeervogels, dat vorig jaar drie titels haalde (kampioen van de hoofdklasse,. van de zaterdag amateurs en algeheel amateur kampioen) zich voor dit jaar nog eens versterkt, onder ande ren met de veel scorende broers Kevin en Jeffrey Winter. Hoek speelde tegen dit Spaken- burgse bolwerk voor de rust aar dig mee, nadat Björn Langeveld na het hectische eerste kwartier als extra slot op de deur de ver dediging was komen versterken. Istvan Bakx, met Ferry Alfons uitblinker: „We werden eerst overrompeld, kregen daarna greep op de wedstrijd, maar ga ven het na rust helemaal weg. Dan blijkt opeens de kracht van die ploeg. Ze zijn flegmatiek en spelen sterk op positiespel. Wij moeten het meer hebben van be vliegingen." Korte rush Hoek had er twee voor de rust, eerst met een solo van Kesikbas (schot gestopt door de keeper) en net voor de rust met een actie van Bakx, die zijn schot na een korte rush ook gestopt zag door de doelman. Dat sterke slot wek te de illusie van een kansrijk ver volg, maar net als voor de rust had IJsselmeervogels een flitsen de start in de tweede helft. „We hadden", blufte trainer Wil lem Leushuis, „al gelijk een strafschop moeten krijgen. Die keeper schopte twee man van ons doormidden." Drie pogingen later keek Hoek echter al tegen een hatelijke 0-3 aan. Dennis van der Steen kreeg op rechts zo veel vrijheid dat hij eerst André Kemper en even la ter Jeffrey Winter kon bedienen. De lange, blonde Winter mocht nog eens scoren, omdat Gueye voor vermeend buitenspel bleef staan. Twee keer was Hoek ook nog ge vaarlijk, met een fraaie solo van Alfons en een vlammend schot van Bakx. Maar uiteindelijk mocht de thuisclub blij zijn dat de vogels in een paar vloeiende aanvallen schoonheid boven ef fectiviteit verkozen. Lesje cultuur Willem Leushuis, die met zijn elftal de nieuwe koploper is, gaf zijn collega na afloop in zijn be kende stijl een lesje in cultuur mee. „Weet je wat het is met Bel gen?", begon hij zijn betoog. „Ik ken ze precies, want ik heb er tien jaar gewoond en gevoet bald. Als het meezit, dan zie je ze groeien. Maar als het tegen zit, laten ze hun kop hangen. En dan moet je er overheen lopen." Die opdracht, zei hij, hadden zijn vogels in Hoek keurig uitge voerd. Iloek-IJssclmeervogels 0-3 (0-0). 54. André Kemper 0-1, 57. Jeffrey Winter 0-2, 62. Jeffrey Winter 0-3. Scheidsrechter: J. T. M. Zwaard (Maasland). Gele Icaart: Ramazan Kesikbas, Wesley de Smet (Hoek), Jeroen Rijsdijlc, Dennis van der Steen (IJsselmeervogels). Aantal toeschouwers1200. Hoek: Robbie de Moor; Thomas Ra- gut, Mamadouba Gueye, Djamel Buyse, Wesley de Smet (78. Jeroen van de Broeke); Ferry Alfons, Björn Langeveld, Ramazan Kesik bas (63. Sam Ysebaert); Dennis van der Welle, Jan Huygens (74. Wilco de Valk) en Istvan Bakx. IJsselmeervogels viert feest, Hoek-verdediger Wesley de Smet verwerkt de tegenslag. foto Wim Kooyman Vervelend middagje Serooskerke SEROOSKERKE - Serooskerke hield in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal een vervelende nasmaak over aan het inhaalduel met WHS. De Walcherse ploeg verloor met 1-2 en eindigde het duel met negen man. Door het re sultaat heeft Nieuwdorp nu drie punten voorsprong op Serooskerke. WHS klinkt naar de derde plaats op de rang lijst. Serooskerke-WHS 1-2: Het optreden van de thuisploeg was beneden peil. Voor rust kwam WHS via twee treffers van Pieter Lindhout op een 0-2-voorsprong. In de tweede helft liepen drie spelers tegen een rode kaart op. Renco Francke incasseerde twee keer geel en Bernado Waf tel mocht evenals Andreas Vroegop (WHS) na een directe ro de kaart vervroegd onder de douche. In de slotfase scoor de Frank Allaart namens Serooskerke nog wel de. 1-2, maar de eerste seizoensnederlaag werd niet meer voorko men. Duitemeijer grijpt naast WK TERNEUZEN - Kees Duitemeijer, voetballer van Terneu- zense Boys, ziet het WK voor militairen aan zich voorbij gaan. De nationale ploeg verloor afgelopen week twee kwalificatieduels in Ierland. Tegen Ierland werd het 1-0 en Griekenland was met 2-0 te sterk. Duitemeijer, die be roepsmilitair is, kwam overigens niet in actie. Een keer zat hij op de bank, en eenmaal op de tribune. Boes nieuwe trainer VVOG GOES - Jan Boes is de nieuwe hoofdtrainer van hoofd klasser WOG. Hij is de opvolger van Wieb Rodenhuis, die vorige week maandag zijn ontslag indiende. Roden huis kon niet langer de motivatie opbrengen. Boes (45) is geen onbekende in het zaterdagvoetbal. De in woner van Almere was het afgelopen seizoen trainer van Sparta Nijkerk. Daarvoor had de oud-speler van Marken en DCG onder andere DCG, CDW, Jong Utrecht en SO Soest onder zijn hoede. WOG komt in dezelfde klassse uit als SSV'65, Hoek en Kloetinge. ASWH ligt al uit de beker GOES - ASWH kan de beker niet meer verdedigen. In het eerste optreden werd de bekerwinnaar van vorig voetbal seizoen uitgeschakeld. Zondag-hoofdklasser Papendrecht versloeg de ploeg van Arjan Human en Joan van Belzen met 2-1.. Arjan Human scoorde voor ASWH de 2-1, kort voor het einde van de wedstrijd Antwerpen wil mega-stadion ANTWERPEN - Het gemeentebestuur van Antwerpen werkt aan plannen voor een nieuw groot voetbalstadipn. De kandidaat-wethouder van Sport Ludo Van Campen- hout heeft dat zaterdag gezegd in krant De Morgen. Het megastadion moet inspelen op de verwachte kandidatuur van de Benelux voor het wereldkampioenschap voetbal in 2018. „Zat mijn partij (VLD) in 1995 al in het college, dan stond er nu al een eurostadium op de Bosuil. Die kans la ten we geen twee keer voorbijgaan", aldus Van Campen- hout. Antwerpen heeft nu meerdere voetbalclubs, zoals Germinal Beerschot en Royal Antwerp FC. De clubs spe- len echter niet in de top. ANP John Schot te laat op appel TERNEUZEN - John Schot blijft de gemoederen bezighou den. De voetballer van hoofd klasser Kloetinge verscheen za terdag te laat op appel en ver speelde een basisplaats in de be kerwedstrijd tegen Terneuzense Schot had zich zaterdagmiddag om half één in Kloetinge moeten vervoegen, waarna per auto de reis naar Temeuzen gemaakt zou worden. De Tholenaar arri veerde echter te laat en moest dus zijn ploeggenoten achterna reizen. Eenmaal bij de tunnel aangekomen, bemerkte Schot dat hij niet in bezit was van een t-tag. Omdat hij ook zijn porte monnee niet bij zich gehad, rest te hem niet anders dan contact op te nemen met de clubleiding, die inmiddels al lang en breed inTerneuzen was. Assistent-trainer Joost Folmer besloot Schot hierna op te ha len. Tijdens de rust van het duel arriveerde Schot in Terneuzen. Ruim een kwartier voor het ein de viel de aanvaller nog even in. Eerder dit seizoen was er ook al ophef rond Schot, toen hij voor tijdig naar de kant werd ge kald na een zware tackle in de wedstrijd tegen Geinoord. Het kwam Schot op een disciplinai- teschorsing te staan. Diederik Hiensch wilde er zater dag niet al te veel woorden aan vuil maken. „Ik kan inmiddels al een boek schrijven over dit seizoen", zei hij. Koewacht moet diep buigen KOEWACHT - Koewacht had lu het bekerduel met Steenber gen niets in te brengen. De zon dag-vierdeklasser ging met 6-1 onderuit. Koewacht miste Robin Mari- man, Reinbert Broos en Jacky 'hambert wegens blessures. Daarnaast waren Dimitri Vertin de en Rein de Iioogd geschorst. Voorrust kon Koewacht de scha de nog enigszins beperken: 0-1 ha een treffer van Rik Colsters. Na rust schakelde Steenbergen aen tandje bij. Binnen zes minu- ten liep de score op via een af standsschot van Jeffrey Frijters (ex-Kloetinge) en een treffer van Mark van de Herel. Domini que Verlinde zorgde nog wel voor 1-3, maar daarna liep Steenbergen uit door doelpun ten van Wouter Boot, Tom Mul ders en wederom Wouter Boot. van onze sportredactie GOES - Axel had in het dis- trictsbekertoernooi voetbal geen kind aan' MZVC. De Zeeuws-Vlaamse formatie won met 3-0. RCS liep Hontenisse on der de voet: 9-0. Axel-MZVC 3-0: Patrick Vink zorgde met doelpunten in de 20e en 31e minuut voor de 2-0-rust- stand. Kevin Schot maakte er halverwege de tweede helft 3-0 van. Het zwakke MZVC creëer de niet één kans. 's-Heer Arendskerke-Halsteren (zat) 2-2 ('s-Heer Arendskerke wint na strafschoppen): In een gelijkopgaande wedstrijd maak te Richard de Jager er na twin tig minuten 1-0 van. De bezoe kers kwamen door Hils nog voor rust op gelijke hoogte. Meteen na rust werd het via Lest zelfs 1-2. Walter de Kok, die na vijf maanden blessureleed zijn ren tree maakte, zorgde een kwar tier voor tijd voor de gelijkma ker. Bij de strafschoppenserie faalde één speler van Halsteren. Arnemuiden 2-Yerseke 6-2: De reserves van Arnemuiden lieten Yerseke in het begin alle hoeken van het veld zien. Binnen een half uur stond het 3-0 door goals van Arjen Reijnoudt, Mar tin de Nooijer en Sander van Belzen. Elco de Schipper scoor de nog voor rust tegen, Christi- aan van der Poel erna. Beiden deden dat ze dat op fraaie wijze, maar Arnemuiden 2 liet zich er niet door van de wijs brengen. Opnieuw Reijnoudt, Remy Meer man en weer De Nooijer maak ten snel een einde aan alle twij fels. DFS-GPC Vlissingen 0-3. Sven Ronde zorgde al na zeven minu ten voor de 0-1, daarna liet GPC weinig meer zien. Na de pauze maakte Robin de Pagter uit een strafschop de 0-2. Acht minuten voor tijd bepaalde Lunven Ver meer de eindstand op 0-3. Zierikzee-Brouwershaven 5-1. Brouwershaven leek even te gaan stunten en kwam na vijf minuten op 1-0 door een goal van Hans de Ruiter. Na zeven minuten stond Zierikzee echter al weer voor door twee treffers van Wesley Goud. Invaller Rut- ger Kooman maakte pas in de 65e minuut de 3-1. Ingmar Quist en opnieuw Goud zorgden voor de 4-1 en 5-1. RCS-Hontenisse 9-0: RCS had geen kind aan Hontenisse. Voor rust stond het al 4-0. Voor RCS scoorden Dennis de Nooijer (4x), Raymond Wolff (2x), Joey van de Zweep, Hoessein Bou- zambou en Gérard de Nooijer. De Noormannen-Aardenburg 4-4: De bezoekers kregen al na twee minuten een strafschop, die door invaller-doelman Niels van Alphen werd gestopt. Toch kon Aardenburg met een ogen schijnlijk veilige 3-0-voor- sprong aan de thee beginnen via treffers van Martin van Vooren en Michiel Leyte. Pas halverwe ge de tweede helft scoorde Jac ky Minderhoud tegen, waarna de Westkappelaars in rap tempo de achterstand goedmaakten en uitliepen naar 4-3 via Tom Hengst, Peter van Alphen.en Christiaan Roelse. Een sensatie bleef echter uit omdat Jeroen de Bart kort voor tijd Aardenburg op gelijke hoogte bracht (4-4), waarna de Zeeuws-Vlamingen de aansluitende strafschoppen- serie in hun voordeel beslisten. Vlissingen-RIA W. 6-1: Top schutter bij de Vlissingers was Chiel Maranus die met vier tref fers een belangrijk deel van de score voor zijn rekening nam. Ook Peter de Jong schoot twee maal raak namens de thuis ploeg. Bij een 4-0-stand tekende Ruud Audenaerd de enige tref fer van de bezoekers aan. Vlis singen eindigde het duel met tien spelers, omdat Roepesh Bha- gola met een knieblessure het veld moest verlaten. Koewacht-Steenbergen: Breskens-Luctor'88 1-0: Alexan der Oosterlee schoot drie minu ten voor tijd Breskens uit een strafschop naar de volgende be kerronde. De aanleiding tot de strafschop werd aangevochten door de ploeg uit Heinkenszand. „Drie, vier spelers van Breskens liepen duidelijk buitenspel", rea geerde Luctor-trainer Ad Poort vliet na afloop. Scheidsrechter M. Bleumink negeerde het vlag- signaal van assistent-scheids rechter Johan Rijk. Rood was er nog voor Luctor-verdediger Ruud van Leeuwen. Clinge-HW'24 0-2: HW'24 was veel meer in balbezit en won het prestigeduel meer dan verdiend. Het duurde bijna een uur, voordat HW'24 op voor sprong kwam. Jari Vyaene scoor de op aangeven van Maarten Scheerders met een droog schot: 0-1. In blessuretijd bepaalde de ingevallen A-junior Robert van Driessche de eindstand op 0-2. Kloetinge heeft het lastig tegen eersteklasser: 1-2 door Jan Dagevos TERNEUZEN - Bij Terneuzen se Boys hebben ze ondanks de desastreuze start in de competi tie de hoop nog niet laten varen. De spelers van de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser hebben het idee dat de eerste overwinning aanstaande is. „Ie dereen heeft het gevoel dat er meer in zit", zei aanvoerder Kees Duitemeijer zaterdag na af loop van de bekerwedstrijd te gen Kloetinge. Ook dat duel ging verloren (1-2), maar volgens de-verdedi ger van Terneuzense Boys werd andermaal bewezen dat de ploeg aardig uit de voeten kan. „We maken het een hoofdklas ser vandaag toch best lastig", vond Duitemeijer. „Als we met z'n allen super veel strijd bren gen, moet die punten een keer komen. We hebben alles gege ven en je ziet waartoe dat leidt. De komende drie competitiewed strijden moet het gebeuren. Hoe maakt niet uit, we moeten die drie punten zien te pakken." Plet vertoonde spel zaterdag, met name in de tweede helft, was redelijk. Toch werd Terneu zense Boys ook nu weer bij een enkel moment met de neus op de feiten gedrukt. Dat was onder meer in de 50e minuut, toen Ruud Hoogesteger bij een scher pe counter voor 1-0 had ge zorgd, De thuisploeg verkeerde in een roes en verloor voor even de organisatie uit het oog. Plet gevolg was dat Kloetinge nog in dezelfde minuut langszij kwam via Daan Esser: 1-1. Het zijn fou ten, die op hoofdklasse-niveau, maar zeker ook in de eerste klas se keihard worden afgestraft. Slotminuten Kloetinge probeerde door te drukken, maar moest wachten tot de 77e minuut, voordat de tweede treffer gevierd kon wor den. Ronald Zwager wurmde zich op links langs Duitemeijer, slingerde de bal voor het doel, waar Besar Xhoxhaj klaar stond om de 1-2 binnen te tik ken. Hoewel Terneuzense Boys in de slotminuten nog aandrong, bleef het daarbij en bereikte Kloetinge de volgende ronde van de districtsbeker. „We wa ren nonchalant", vond Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch. Kloetinge leverde in Terneuzen broddelwerk af. De ploeg begon nog wel aardig, maar toen on danks een veelheid aan kansen een doelpunt uitbleef, sloop er irritatie in de .ploeg en werden de taken niet naar behoren uit gevoerd. De aanvallers leden te veel balverlies, de middenvel ders verloren hun directe tegen stander nogal eens uit het oog en de verdedigers waren niet al tijd even scherp in de duels. „Je hebt soms van die zaterda gen...", verzuchtte Hiensch. „La ten we dit maar snel vergeten. We zijn een ronde verder en dat was het doel." Want hoewel de bekercompeti tie nu niet bepaald het hart snel ler doet kloppen bij Kloetinge, is het toch van belang dat de ploeg op dat front mee blijft doen. Het is immers een mooie gelegenheid om tail van reser vespelers (Steven Visser, Benja min Verwest, Jarno Vermeulen, Jacco Nelen) speeltijd te geven. Daarnaast is het ideaal om schorsingen (Jeffrey Geldof in dit geval) uit te zitten. Terneuzense Boys-Kloetinge 1-2 (0-0). 50. Ruud Hoogesteger 1-0, 50. Daan Esser 1-1, 77. Besar Xhoxhaj 1-2. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Aantal toe- schouioers: 120. Terneuzense Boys: Ronald Gort; Robert Bezemer (63. Ayhan Atma- ca). Dennis van de Broeke, Kees Duitemeijer, Jordi Goössen; Matti Buvjsse (75. Ryan de Regt), EvertrJan van Opdorp, Arjen Oost- dijk, Ruud Hoogesteger; Veli Eryü- rülc (75. Tim Louwiesse) en Marco Faassen. Kloetinge: Jacco Nelen; André Sie- reveld, Erwin van der Woerdt, Gio vanni Siereveld, Steven Visser (63. Jarno Vermeulen); Niels Kole, Daan Esser, Benjamin Verwest, Re- gilio Pinas (72. John Schot), Besar Xhoxhaj, Ronald Zwager. Daan Esser komt ondanks de aanwezigheid van Evert-Jan van Opdorp (nummer 6) en Robert Bezemer (2) tot een doelpoging. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19