Alonso prolongeert titel PZC PZC Schep juicht, Stam lacht, Slippens huilt 17 Federer is weer niet te verslaan Schumacher toont in Brazilië nog één keer zijn wereldklasse Nederlanders halen finish Acht gouden plakken in Aarhus voor Chinese turnploeg Winst Cardinals in openings weds trij d maandag 23 oktober 2006 MADRID - Tennisser Roger Fe- [!- flurer heeft het ATP Masters Se- nes-toernooi van Madrid aan hjn palmares toegevoegd. De Zwitserse nummer één van de wereld was in de finale te sterk voor de Chileen Fernando Gon zalez: 7-5 6-1 6-0. federer kwam slechts één keer |n de problemen, toen hij uit deed en even verzorging nodig tad. Hij herstelde zich en boek- 'ie'zijn vierde Masters-zege van 2)06. Federer was ook al de jterkste in Canada, Indian fells en Miami.'Vorig jaar won ijiij ook vier Masters-toernooien. Hij'kan over twee weken in Pa- ftijs zijn vijfde titel in de wacht hopen. Federer is met twaalf Master Series-zeges nog vijf overwinningen verwijderd van liet record van Andre Agassi. Maria Sjarapova schreef giste ren het WTA-tennistoernooi van Ziirich op haar naam. De .Russin was in drie sets te sterk voor Daniela Hantusjova uit Slo wakije: 6-1 3-6 6-3. Na zeges in Indian Wells, San Diego en op Re US Open boekte Sjarapova jhaar vierde toernooizege van hel.seizoen. Hantusjova blijft op tén toernooioverwinning in tiaar loopbaan steken. Zij was 11 'in2002 in Indian Wells de sterlc- faemon Sluiter verloor de fina le van het challengertoernooi in folding. De Rotterdammer ging tegen de Fransman Michaël Llo- dra met 6-4 en 6-4 onderuit. ■Sluiter stond in Holding voor iet eerst sinds november 2005 in een finale. Rogier Wassen [speelde in Holding eveneens een male en won die. Met zijn Zuid-Afrikaanse partner Jeff Goetzee versloeg hij de Amerika nen Erie Butorac en Travis Par- 1 'ïott. Martin Verkerk probeerde 'ffi( 'zich te kwalificeren voor het ATP- toernooi in Basel, maar tij trok zich gisteren terug. De Nederlander won zaterdag zijn eerste partij van en moest giste ren in de tweede ronde aantre den tegen de Kroaat Roko Kara- 'liusic. Het is nog niet bekend 'waarom de lang door blessures enziekte geplaagde Verkerk op- GPD/ISS Derksen achtste op Mallorca DEN HAAG - Golfer Robert- Jan Derksen heeft zijn beste :ring van dit seizoen op de European Golf Tour gisteren geëvenaard. De 32-jarige Nederlander ein- digde op de Mallorca Classic op de gedeelde achtste plaats. Die klassering bereikte hij in sep- a£! lember ook tijdens de BMW In ternational Open in München. De Zweed Niclas Fasth greep op Mallorca zijn derde seizoensze ge, Derksen stond voor aanvang ran de laatste dag nog elfde. Hij doorliep de slotronde in zeven tig slagen (par) en kwam op een 'fötaal van 280 (+2). Alleen de 'eerste vier spelers slaagden erin 1 tonder par te blijven. Fasth mm uit op een totaal van 275 g Maarten Lafeber klom op de slotdag met een ronde van 69 P van de 41e naar de gedeelde 21e plaats. Plij kwam op een to taal van 285 (+5). Zijn beste jaar- 0E! prestatie tot nog toe is een ge- deelde vijfde plaats in mei in r" het Ierse Kildare. GPD SPORTREDACTIE Stationspark 28 'Postbus 31 4460 AA GOES Tel: 0113-315640 Fax:0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) 'Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Bauke Boersma 'Roeland van Vliet Barry van der Hooft CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 .E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van onze sportredactie DEN HAAG/SAO PAOLO - Fer nando Alonso is wereldkampi oen Formule 1 geworden. In Bra zilië werd hij tweede achter lo kale held Felipe Massa, wat ge noeg was voor zijn tweede titel op rij. Michael Schumacher ken de een lastige race, maar liet wel nog even zien dat hij nog im mer tot de absolute top van het veld behoort. De zevenvoudig kampioen nam afscheid met een vierde plaats. Voor de start leek de beslissing al gevallen. Door èen probleem met de brandstofpomp was Schumacher in de kwalificatie niet verder gekomen dan een tiende plaats. Hij zou alleen kampioen worden als hij de race zou winnen en Alonso niet zou finishen. Een weinig realistisch scenario. Maar Schumacher is Schuma cher. Bij de start van de wed strijd nam hij veel risico en pak te hij twee plaatsen. Niet veel la ter lag hij al op plaats zes, met Fernando Alonsd in het vizier. Op dat moment kwam de safety car naar buiten, nadat Nico Ros berg hard van de baan was ge gaan. De Williams-piloot had bij de start zijn teamgenoot Mark Webber geraakt en was zijn voorvleugel verloren. Ros berg ging te hard door een snel le bocht vlak voor de ingang van de pitstraat en schoot met hoge snelheid in de banden. Nadat de safety car weer ver dwenen was, ging het spel ver der waar het gebleven was. Mas sa aan de leiding, Renault op vei lige posities en een hongerige Schumacher op plaats zes. Renault-courèur Giancarlo Fisi- chella leek ook prooi te worden van de Duitser. Schumacher zat naast hem en haalde hem in, maar Fisichella tipte de linker achterband van de Ferrari even aan. Lekke band Met deze kleine aanraking was de strijd beslist. Schumacher kreeg een lekke band, moest langzaam terug naar de pit straat en kon opnieuw begin nen. Vanaf de laatste positie, op bijna een ronde.achterstand van leider Massa, begon hij aan zijn laatste gevecht. Terwijl Schumacher zich een weg terug aan het vechten was, bleef het aan de kop van het veld rustig. Massa reed vooraan en deed dat foutloos, Alonso reed in de punten en was tevre den en Raikkonen zat op zijn li miet. Ook na de verschillende pitstops was er wéinig verande ring in de posities. De Nederlan ders Christijan Albers en Robert Doornbos deden ook goed mee, maar hun auto's lieten niet meer toe dan dat. Ondertussen kwam Schumacher steeds meer terug. Na een paar langzamere auto's ingehaald te hebben, begon hij bij de snellere deelnemers te ko men. Ook zij waren geen partij voor de afscheidnemende groot meester. Bij de coureurs met wie hij een speciale band heeft, zoals oud-teamgenoot Rubens Barrichello, kon er met 300 kilo meter per uur op de teller zelfs een afscheidsgebaar af, op het moment dat hij voorbij ging. De titel was niet meer haalbaar, de eer en een mooi afscheid wel. De laatste ronden van Michael 'Schumacher in de Formule 1 wa ren niet minder dan weergaloos. Het laatste wapenfeit dat hij liet aantekenen in zijn grootse carrière was één van de mooiste inhaalacties van het seizoen. Ki- mi Raikkonen, rijdend, op de vierde plaats, had geen zin om simpel aan de kant te gaan. De Fin verdedigde zijn lijn tot het toelaatbare, maar Schumacher vond toch een gaatje. Zij aan zij doken ze de eerste bocht in, met Schumacher als overwinnaar. Met deze actie liet hij zien nog steeds de baas van de Formule I te zijn, ook al is de wereldtitel voor Fernando Alonso. G.PD Fernando Alonso heeft aan de tweede plek in Brazilië genoeg om zijn wereldtitel te prolongeren. van onze verslaggever DEN HAAG - De coureurs Ro bert Doornbos en Christijan Al bers hebben allebei de finish van de Grand Prix van Brazilië gehaald. Doornbos reed een onopval lende race en werd twaalfde in de laatste Formule 1-race van het seizoen. Albers speelde ook geen rol van betekenis. De Spy- ker MFl-coureur kwam als veer tiende aan de finish. Doornbos reed op het circuit van Interlagos zijn laatste wed strijd voor het team van Red Buil. Het was geen gemakkelij ke race voor de 25-jarige Rotter dammer. „De auto was haast on bestuurbaar", vertelt Doornbos. „Ik hacl het daar heel moeilijk mee. Ik kon enkele mooie ge vechten voeren met de coureurs van Toro Rosso, maar verder was het een race zonder hoogte punten. Ik ben blij dat ik de fi nish nog heb gehaald." Doornbos kwam de laatste drie races van het jaar in actie als vervanger van de weggestuurde Christian Klien. Voor volgend seizoen zijn David Coulthard en Mark Webber ge contracteerd als racerijders. Doornbos heeft vooralsnog geen racestoeltje voor 2007 gevon den. Nederlands duo wint Zesdaagse van Amsterdam door Marc van Veen AMSTERDAM - Zijn tiende eindzege in een wielerzesdaagse gaf Danny Stam zaterdag in de kleine uurtjes in Amsterdam ge mengde gevoelens. Hij was blij, voor zichzelf en zijn winnende teamgenoot Peter Schep. Stam begreep echter ook de tranen bij zijn zwaar geblesseerde wieler- maat Robert Slippens. Stam won in de nacht van zaterdag op zondag voor de derde keer 'Am sterdam' en zijn vertrouwde maat stond aan de kant. „Onze baan", zei Robert Slip pens met rode ogen, „Hier zijn wij groot geworden. Danny en ik kennen elke kier en elk perso neelslid. Van mij mogen ze over al winnen, maar juist hier doet het toch een beetje pijn", gaf de renner zijn gevoelens aan. Slip pens staat voorlopig met een ge perforeerde long en tien gebro ken ribben aan de kant. Stam en Schep reden in Am sterdam hun tweede zesdaagse samen. Noodlot bracht ze bij elkaar. Slippens raakte bij een wegwedstrijd eind augustus in België zwaar gewond. Omdat Schep, wereldkampioen punten- koers, toch al met de twee trainde werd hij de logische ver vanger. De derde plaats in de zesdaagse van Maastricht was hun eerste wapenfeit, de zege in Amsterdam hun tweede. Alles pakken „Ik ben niet de vervanger van Slippens. Ik probeer gewoon me zelf te zijn", zei Schep zaterdag, nadat hij met Stam de Zwitser se favorieten Bruno Risi en Fran- Danny Stam (links) en Peter Schep op titelkoers in de Zesdaagse van Amsterdam. foto Maartje Blijdenstein/GPD co Marvulli in de slotfase van het laatste onderdeel kapot had gereden en de noodzakelijke ron de voorsprong op het scorebord verscheen. „Na mijn wereldtitel gaat het inderdaad hard met me. Ik ben 29 en wil alles pak ken wat te pakken valt", gaf hij zijn instelling voor Amsterdam aan. „Ik heb een week in huis ge leefd bij Danny, wilde hier per se winnen." Risi en Marvulli, de meest erva ren pistiers, begonnen de slot- avond als leiders. Ze raakten even in de problemen toen de Belg Iljo Keisse en de Italiaan Marco Villa die positie overna men. Halverwege de avond sloeg voor dat tweetal het noodlot toe. Vil la raakte betrokken bij een val partij, dook over de balustrade en hield er een lichte hersen schudding aan over. Op dat mo ment - dat ook de Duitser Ro bert Bartko zijn verdere deelna me aan de zesdaagse kostte - leidde Villa met Keisse. Keisse moest vervolgens verder met de Duitser Beikirch, waar door Risi en Marvulli weer de eerste plaats in handen kregen. Gevolgd door Stam en Schep. Die vonden in de slotfase steun bij de Spaanse wereldkampioe nen koppelkoers Llaneras/Gal- vez om de leiders alsnog kapot te rijden. „Ik heb ze de hele week voorge houden dat ze de wedstrijd kei hard moesten blijven maken. Het was hun enige kans te win nen", doceerde de geblesseerde Slippens. Wereldrecord Olde Heuvel DEN HAAG - Schaatser Remco Olde Heuvel heeft zater dag tijdens internationale wedstrijden in Inzeil op de 1500 meter een wereldrecord op buitenbanen gereden. De rijder uit de ploeg van coach Ingrid Paul (Telfort) ver beterde de prestatie van Mark Tuitert (Inzeil, februari 2004) met vijfhonderdste: 1.47,81 seconden. Anni Friesinger vei-beterde het baanrecord van Inzeil op de 1000 meter. De Duitse schaatsster klokte een tijd van 1 minuut 16,10 seconden op haar thuisbaan. Het oucle baan record stond op naam van Monique Garbrecht-Enfeldt (december 2000). GPD Yao Jie kansloos in finale DEN PLAAG - De Nederlandse badmintonster Yao Jie heeft gisteren cle finale van het China Open kansloos ver loren van Zhang Ning uit China: 14-21 4-21. Yao Jie had de finale bereikt door een zege op de Japanse Mori: 21-17 21-19. Een paar weken geleden had Jie zich vanwege een blessure nog teruggetrokken van het WK. GPD Vos tweede in eerste cross KALMTHOUT - Marianne Vos heeft gisteren in haar eer ste veldrit sinds haar wereldtitel op de weg genoegen moe ten nemen met een tweede plaats. Het veelzijdige wielerta- lent was in de openingrace van de wereldbeker veldrijden voor de vrouwen in Kalmthout niet opgewassen tegen de Duitse Hanka Kupfernagel. De derde plaats was voor de Engelse Helen Wyman. ANP Stadler wint Iron Man op Hawaii DEN PIAAG - De Duitser Norman Stadler heeft zaterdag voor de tweede keer in zijn carrière het. WK Iron Man op Hawaii gewonnen. De Duitser maakte het verschil in de meest prestigieuze triatlon ter wereld vooral bij het fiet sen. Hij reed de 180 kilometer in een parcoursrecord van 4.18.23. Chris McCormack (Aus) en Faris Al-Sultan (Dui) werden tweede en derde. De totaaltijd van Stadler was 8.11.56. Bij de vrouwen) ging de titel in 9.18.31 naar Mi chelle Jones (Aus). Desiree Flicker (VS) werd tweede, Li sa Bentley (Can) derde. GPD/ISS Bergma zegeviert in Eindhoven EINDHOVEN - Ingmar Bergma heeft de derde marathon in de strijd om de Essent Cup gewonnen. De DSB-schaat- ser bleef zaterdag in Eindhoven in de sprint Henk Ange- nent (Team TNT Express) en Bob cle Vries (BAM Schaats team) voor. Ang'enènt steeg door zijn tweede plek naar de koppositie in het algemeen klassement. Hij deelt de lei ding met Arjan Smit (Nefit HR ketels). GPD Oud-kampioene Baier overleden GARMISCH-PARTENKIRCPIEN - Voormalig olympisch kampioene paarrijden Maxi Baier is vrijdag op 86-jarige leeftijd overleden. Als vijftienjarige haalde ze samen met haar partner en latere echtgenoot Ernst Baier goud bij de Olympische Winterspelen in 1936. Baier is nog altijd de jongste die voor Duitsland op de Winterspelen een olympi sche titel won, ANP foto Kerim Okten/EPA Albers is blij met het feit dat hij de eindstreep heeft gehaald, al liet hij voor de race weten graag nog een punt te willen scoren voor het Spyker MFl-team. „Mijn race ging redelijk goed", zegt de 27-jarige Larenaar. „Het is goed voor het team dat zowel mijn teamgenoot als ik aan de finish zijn gekomen. We waren helaas niet zo sterk op dit circuit. GPD Marvulli brak uiteindelijk on der de aanvalsstroom. „Risi is niet kapot te krijgen. Die komt uit de ijstijd, maar Marvulli kan het gevecht geen zes dagen aan. Plet heeft gewerkt. Uiteindelijk was hij gebroken", vond Slip pens. Voor Stam (34) was het de tien de zege. Negen daarvan haalde hij aan de zijde- van Slippens. Dat hij zich zo snel met Schep als winnaar kon onderscheiden, ligt eveneens aan het feit dat di verse sterke zesdaagserenners deze winter afhaakten. Risi (38) reed jarenlang met veel succes met Kurt Betschart, Matthew Gilmore is verdwenen en het koppel Stam/Slippens werd door pech net voor het wintersei zoen uit elkaar geslagen. Echte 'bazen' zijn er dus even niet. „Dat speelt inderdaad een rol", zei Stam over het snelle succes met zijn nieuwe partner. „Peter traint al een tijd met ons, heeft wat zesdaagsekennis en is ge woon een klasbak. Jaren gele den moesten Slippens en ik van af nul beginnen. Schep kon aan mijn hand mooi groeien. We mis sen wel explosiviteit, maar kun nen wel blijven gaan. Dat heeft de doorslag gegeven." Bijrijder Schep ziet zichzelf niet als een bijrijder. „Dit is mijn vijftiende zesdaagse. Ik heb gereden met Betschart en Gilmore, zeker niet de minsten. Maar dit is echt het mooiste. Winnen in eigen land, nog wel in Amsterdam waar Stam en Slippens zijn opge groeid. Voor ons eigen publiek. Prachtig." Slippens slikte er even bij. ANP van onze sportredactie AARHUS - Turnster Fei Cheng heeft zaterdag bij de WK in Aarhus haar derde gou den medaille gewonnen. Ze won het onderdeel vloer. Haar landgenoot Yang Wei bracht het aantal eerste plaat sen voor hun land op acht, door de concurrentie op brug de baas te blijven. Fei Cheng scoorde op vloer 15,875 en bleef Jana Bieger (15,550) uit de Verenigde Sta ten en meerkampwinnares Vanessa Ferrari (15,450) uit Italië voor. Eerder won Cheng het onderdeel sprong en de landenwedstrijd met China. Yang Wei vergrootte de Chine se karrenvracht aan gouden plakken door bij de mannen het onderdeel brug op zijn naam te schrijven. Met een score van 16,075 versloeg hij de zilverenmedaillewinnaars Hiroyuki Tomita en Won-Chul Yoo. De Japanner en de Zuid-Koreaan haalden beiden een score van 15,950. De Australiër Philippe Rizzo (rekstok) en de Roemeen Ma rian Dragulescu (sprong) mochten in Denemarken even eens het hoogste podium be stijgen. Bij de vrouwen balan ceerde Irina Krasninska uit Oekraïne zich naar de wereld titel op de balk. GPD/ISS Fei Cheng van onze sportredactie DETROIT - De zeven dagen rust tussen het behalen van de ti tel in de American League en het begin van World Series heelt Detroit Tigers geen goed gedaan. De ploeg verloor het eer ste duel van de seizoensapotheo se in het Amerikaanse honkbal zaterdag met 7-2 van het bezoek ende St. Louis Cardinals. De 'Cards' hadden maar 48 uur rust voor het begin van de World Se ries. „Zij waren scherp en hadden wedstrijdritme", aldus Curtis Granderson, center fielder van de Tigers. Toch wilde coach Jim Leyland de week rust voor zijn ploeg niet als excuus gebruiken. „Als we de World Series zouden winnen, zegt iedereen dat we in die week rust weer helemaal op krachten zijn gekomen en als we verliezen komt het opeens door gebrek' aan wedstrijdrit me." De Cardinals, die donder dagnacht in een zinderend ze vende duel met New York Mets de National League-titel in de wacht sleepten, dankten hun wint in de eerste partij tegen De troit voor een groot 'deel aan pitcher Anthony Reyes. De 25-jarige rookie kreeg in de eer ste inning een run tegen, maar hield daarna zeventien opeenvol gende slagmensen in bedwang alvorens weer een honkslag toe te staan. In de negende inning loste Braden Looper hem af op de heuvel. Reyes bleef bescheiden na af loop. „Ik deed steeds alsof dit maar een gewoon wedstrijdje was en niet een duel van het al lerhoogste niveau." GPD/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17