Nedalco mist Belgische opdracht n Woonweek m Actiegroep woedend over politieke actie N61 Hooge Platen Koek smaakt best J. Zandee nieuwe SGP/CU-wethouder gemeente Borsele Bogm {Burberry L. Christ Escada Strenesse Ilios Reizen [evering van 30 miljoen liter bio-ethanol per jaar gaat niet door bin zeeuwse almanak Paranormaal I Armani Jeans Bruneijo Cucinu... ■Citizens,,, of Humanity Gunex Maxfiara .Moschino CHEAPANDCHIC BRESKENS- „De eerste echte woondag", zo noemde locatiemanager Greet de Met- senaere vrijdag 20 oktober 2006. De eerste dag dat alle bewoners van Ter Schelde samen in het nieuwe gebouw wonen, bedoelde ze. Reden voor een klein feestje én voor de presentatie van de Hooge Platen Koek. De Hooge Platen, de zandbanken voor Breskens, zijn zowel in het gebouw als in de tuin verbeeld. De verdiepingen zijn vernoemd naar delen van de plaote: Hoge en Lage Springen en Bol. In de tuin zijn nu al duinpartijen herkenbaar. De Hooge Platen Koek, volgens bakker Stefan Willemsen naar aloud - weliswaarenigs- zins aangepast-recept gebakken, smaakte de bewoners uitstekend. De lichte kleur van de koek is weer een verwijzing naar het zand van de plaote. Eind volgende week betrekken de participanten van het tehuis (de huisartsen van Breskens, Groede en Schoondijke, de Apotheek Breskens, een fysiotherapeuten een medisch pedicure) de ruimtes van de Hooge Platen. De inwoners van de kernen zullen hier nog over wor den geïnformeerd. Maandag30 oktober is alles operationeel. Op dit moment zijn in gebruik het restaurant van Hooge Platen in het paviljoen, de gezamenlijke ruimte, de wasserette en de kapsalon. Kapperskunnen daarin ruimte huren, vertelt Ellen Mekkaoui van Hooge Platen. De wasserette is alleen voor bewo ners, het restaurantis ook toegankelijk voor mensen van buiten het gebouw. De ex ploitatie is in handen van een landelijke cateraar, de firma Albron, die ook aan uni versiteiten en grote bedrijvenlevert. De Hooge Platen Koek vond vrijdagmorgen veel bijval bij de bewoners en het perso neel: „Lekker",was de algemene mening. Een extra koek was er voor bewoner AdriaanJansen,die vrijdagzijn 87e verjaardagvierde. De koek wordt een vast onder deel vanhet aanbod van debakkerin de huiswinkel van Hooge Platen. foto Wim Kooyman door Raymond de Frel SCHOONDIJKE - De actie groep Bezorgde Bewoners van Schoondijke is in ruste, maar af en toe kruipt het bloed waar het niet gaan kan. In een brief aan het CDA van de gemeente Sluis spreken de bewoners er hun ver ontwaardiging over uit dat de politiek nu plotseling in actie komt, terwijl de actiegroep voor heen een roepende in de woes tijn was. De bewoners van de Wil- lemsweg en Lange Heerenstraat (de doorgaande wegen in het dorp waar de N61 in overgaat) streven al jaren naar een verbe tering van de verkeersveiligheid van de rijksweg. De Cyprus specialist Geen massatoerisme Kijk in het reiskatern voor meer informatie over Cyprus www.iuosreizen.nl Elke week in de zaterdagkrant i - I Daar moetje naar toe. „Wij hebben, voor zover moge lijk, alle bronnen aangeboord om de N61 én Schoondijke met een nog aan te leggen rondweg veiliger te maken. We werden door een aantal instanties wel willend te woord gestaan, maar dat was het dan wel. Het maxi male dat we hebben bereikt is een dubbele streep op de Wil- lemsweg. Die strepen zijn echter voor veel automobilisten geen belemmering om toch in te ha len", schrijft de actiegroep. De bewoners voerden (naar hun ge voel) altijd alleen strijd. „Wij kunnen ons nog steeds niet aan het idee onttrekken dat het onze overheden weinig interes seert wat er met de N61 en de veiligheid in Schoondijke ge beurt." CD A-fractievoorzitter Flikweert sprak een paar weken geleden haar ongenoegen uit over de nog altijd niet aangepas te N61. Zij vroeg zich af waarom het de lokale en provinciebestuurders maar niet lukt om de landelijke overheid duidelijk te maken hoe noodzakelijk de aanpassing van de rijksweg is. Haar partijge noot en gedeputeerde A. Poppe- laars klopte na een ongeluk op de N61 bij Hoek (waarbij een jonge wouw en een kind om het leven kwamen) voor extra geld aan bij minister Peijs, ook om dat het kabinet de verbreding van de weg nog een jaar heeft doorgeschoven. Zij zegde deze week een miljoen extra toe voor het veiliger ma ken van Zeeuwse wegen. Eerder had ze ook al een miljoen be loofd. De provincie spijkert ze ven ton bij, zodat er 2,7 miljoen euro beschikbaar is voor onder meer het verharden van bermen. De actiegroep van bezorgde be woners is verbaasd over deze plotse politieke actie, „Wij zijn zeer verontwaardigd dat er niet naar ons is geluisterd en dat Poppelaars en Rijkswater staat nu pas lapmiddelen willen gebruiken om de N61 iets veili ger te maken. Het zou te ver gaan om de provincie en of de landelijke politiek verantwoor delijk te stellen voor de vreselij ke ongelukken die op de N61 hebben plaatsgevonden. Maar de politiek was wel op de hoogte van veel gevaarlijke situaties. Wij hadden de meeste gevaren namelijk al op een rijtje gezet! door Willem van Dam HEINKENSZAND - De SGP/ChristenUnie in de ge meente Borsele heeft een nieu we wethouder: J. Zandee. Hij volgt F. Tollenaar op. Die be sloot eerder deze week af te tre den, nadat vorig weekeinde zijn rijbewijs was ingenomen omdat hij met te veel drank op achter het stuur was gekropen. Jan Zandee is nu nog fractie voorzitter van de vier man ster ke SGP/CU-fractie in de ge meenteraad van Borsele. Hij be schouwt zichzelf als een 'ras-SGP'er'. Zandee wordt in de raadsverga dering van donderdag 2 novem ber als wethouder beëdigd. Het is nog niét zeker welke porte feuilles hij zal behartigen. Daar- (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve Serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 over moet nog in het college wor den overlegd. Zandee acht het echter niet onwaarschijnlijk, dat hij het takenpakket van ex-wethouder Tollenaar zal overnemen. Tollenaar was be last met onderwijs, sociale za ken, kindercentra en dorpshui zen, economische zaken, openba re werken en milieu. Zandee koestert al enige tijd am bities voor een wethouderschap. „Maar ik was liever op een ande re manier wethouder gewor den." Raadszetel Wie de opengevallen plaats in de raadsfractie van de SGP/ChristenUnie inneemt, is nog niet bekend. Volgens de lijst is dat P. Dingemanse (SGP). Maar, zei Zandee gisteren, het staat niet vast dat Dingemanse de raadszetel zal bezetten. Bin nen de fractie moet daarover nog worden gesproken. Jan Zandee is nu nog werkzaam als projectleider 'Waterstad' (af deling stadsontwikkeling) bij de gemeente Goes, hij werd in 1950 in Krabbendijke geboren, is ge huwd en vader van zeven kinde ren. De nieuwe wethouder woont in 's-Gravenpolder en zit sinds 1994 voor de gecombineerde fractie SGP/ChristenUnie in de gemeenteraad van Borsele. Se dert 2002 fungeert hij ook als waarnemend raadsvoorzitter; j factie: 0113-315649 rf.pzc.nl rfredactie@pzc.nl «^31,4460 AA Goes v (ivertentie-exploitatie: Erf-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ft suws-Vlaanderen: 0113-315570; Mk ponaal: 020-4562500. Saterdag 21 oktober 2006 (Advertentie) wrRené van Stee JS VAN GENT - Nedalco juit niet in aanmerking voor 1jaarlijkse levering van dertig iertj üjocn liter bio-ethanol aan f ilgië. De Belgische regering be- isic donderdag dat alleen Bel ize bedrijven vanaf eind 01 bio-ethanol en biodiesel or hun binnenlandse markt t; jgen produceren. bouwen van een bio-ethanolfa- briek in Sas van Gent van meer factoren afhankelijk is. Weismann toonde zich teleurge steld dat de Belgen de binnen landse markt voor bio-ethanol en biodiesel afschermen, net zo als de Fransen, Italianen en Spanjaarden dit doen. Daar door vreest hij dumping van bio brandstoffen in Nederland. Want niet alleen bouwen de ze ven uitverkoren Belgische be drijven fabrieken die twee keer zoveel productievolume hebben als zij op basis van hun vergun ning in eigen land mogen leve ren, ook hebben zij door een con cessieregeling de garantie dat de helft van die productie tegen hoge prijzen wordt afgenomen. Dumpen Weissmann: „Die andere helft moeten de Belgen dus exporte ren, Doordat zij verzekerd zijn van hoge prijzen in eigen land, kan het haast niet anders dan dat zij hun overproductie in het buitenland zullen dumpen tegen lagere prijzen." Nedalco heeft volgens Weis mann nooit gepleit voor het af schermen van eigen nationale markten. In een open economie als de Nederlandse verwacht hij ook niet dat dit zal gebeuren. „Maar als het vanuit het buiten land tot dumping van biobrand stoffen komt, zijn er toch maat regelen nodig. Daarbij kan ge dacht worden aan investerings steun, waardoor er enigszins eer lijke concurrentie op de Europe se markt ontstaat." slals in Nederland wil de Bel- 1sche regering met de produc- J* van bio-ethanol voor benzine- iloren en biodiesel voor diesel- 5.1 jioren bestuurders minder af- jj akelijk maken van fossiele 11 andstoffen en daardoor ook si [milieu sparen. Een jaarlijkse 'Jj oductie van 250 miljoen liter j-ethanol en 380 miljoen liter [diesel zou die afhankelijk- l,s id bij de zuiderburen met zes ocent doen afnemen, ra dalco heeft een alcoholfa- iek in Sas van Gent, maar die >ats is ook in de markt voor abio-ethanolfabriek. Het be- ijf wil fabrieken bouwen die k, totaal jaarlijks tweehonderd «i Ijoen liter bio-ethanol kun- a produceren. (|i recteur G. Bemer van Nedal- Het vorige maand al weten it liet binnenhalen van de Bel- che opdracht niet meteen be kent dat het bedrijf in Sas van E ent een fabriek bouwt. Maar Ui Iwas volgens hem ook niet zo t Sas van Gent uit beeld zou rdwijnen als de Belgische op- acht niet door zou gaan. [scherming li in die situatie is volgens M. cissmann, manager bio-etha- il van Nedalco, niets veran- 131 rd. Net als Bemer verklaarde 'ilj i gisteren dat het wel of niet Storing oostbuis tunnel TERNEUZEN - Het verkeer ondervond gisterochtend eni ge tijd overlast door een technische storing in de oostbuis van de Westerscheldetunnel. Doordat de tunnelbuis even moest worden afgesloten om een rijbaan af te kunnen zet ten, ontstond er een kleine file aan de ingang aan Zeeuws-Vlaamse zijde. Hetzelfde gebeurde op het mo ment dat beide rijbanen weer vx-ijgegeven werden. De sto ring zat in de verkeerscomputer van de tunnel. Die stuurt de matrixborden boven de weg aan. Hulst laat lamp gewoon branden HULST - De gemeente Hulst doet niet mee aan de Nacht van de Nacht. Hulst ziet geen gewin in de campagne Laat het donker blijven van de Milieufederatie en de stichting Natuur en Milieu. Het doel van de campagne is te komen tot een verstandiger en zuiniger gebruik van verlichting, zonder dat dit gevolgen heeft voor de veiligheid en de sfeer. De toenemende lichthinder is een van de redenen van de campagne. De Nacht van de Nacht wordt gehouden in de nacht van 28 oktober. Hulst is aangeschreven mee te doen en die nacht van tenminste één markante locatie in de gemeente de verlichting te doven. Het gaat dan bijvoorbeeld om ge bouwen of kunstwerken die doorgaans letterlijk in de schijnwerpers staan omdat dit 'mooi' is. De gemeente doet niet mee aan de Nacht van de Nacht omdat hiervoor de piketdienst extra moet worden ingezet voor het handmatig uitschakelen van een aantal lichtkas- ten. Nu wordt het aan- en uitschakelen van de verlichting automatisch gedaan. Volgens Hulst kost het inzetten van de piketdienst meer dan de besparing die wordt opge bracht door het uitzetten van de lampen. Rijverbod en boete voor drankrit MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 23-jarige inwoner van Gran- de-Synthe (F) voor dronken rijden bij verstek veroor deeld tot 870 euro boete en zes maanden rijontzegging. In de strafmaat werd meegenomen dat de Fransman op 27 april in Terneuzen na een botsing met drie auto's op de Scheldeboulevard was doorgereden. Ook bleek de man niet over een geldig rijbewijs te beschikken. Uit de blaas- test bleek dat verdachte bijna drie keer zoveel (590 micx-o- gram) alcohol had gedronken als is toegestaan. De rijont zegging van een half jaar geldt alleen voor Nederland. Rijplaten gestolen KRUININGEN - Vanaf een bouwterrein aan de le Vliet- weg in Kruiningen zijn in de nacht van donderdag op vrij dag achttien stalen rijplaten gestolen. Volgens de politie bedraagt de waarde daarvan meer dan 10.000 euro. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. ORIGINALS Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 de Jonge Hoek van Dijke LIJ L modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl tot en met koopzondag 22 oktober Alles voor in en om het huis Kom tijdens de woonweek naar de grootste openlucht boulevard voor een gezellig dagje uit met muziek, attrac ties, activiteiten en acties! Ruim 40 winkels met alles voor in en om het huis. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! „Zeg, wordt dat druk op die paranormale beurs in Sas van Gent?", riep de Temeuzenaar op de redactievloer om de nieuwswaarde van het evene ment beter te kunnen inschat ten. Hij werd er echter niet veel wijzer van. „Ik kan niet in de toekomst kijken", zei de een. En de ander: „Wellicht dat één van de organisatoren het wel al weet?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 63