pzc Gemeente geeft korting op grond Woonweek Koersballers hebben nog fut genoeg J. Zandee nieuwe wethouder Borsele Nedalco grijpt naast order van Belgische regering dedrijfsgrond goedkoper om woningbouw Wissenkerke mogelijk te maken Bogner [Burberry Escada A llios Reizen Paranormaal Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuvvs-Vlaanderen: 0113-315570; .Nationaal: 020-4562500. zaterdag 21 oktober 2006 editie Bevelanden-Tholen Hnnr Rob Paardekam WISSENKERKE - Burgemees- Ier en wethouders van de ge meente Noord-Beveland willen Itvce bedrijven uit Wissenkerke korting geven op de grondprijs bedrijventerrein Cruijckel- rreke. „Dat is de enige manier om ze uit de kern weg te krijgen in Wissenkerke ruimte te creëren voor woningen", zegt ivethouder A. van der Maas. Wissenkerke zit te wachten op nieuwe woningen. De gemeente wil eerst een paar inbreidingslo- caties volbouwen voor ze aan mogelijk uitbreiding van het dorp denkt. Die inbreiding kan echter alleen geschieden als twee milieuhinder li jke bedrij-' yen - autobedrijf Van Damme auto- en bergingsbedrijf De jor - uit de dorpskern verdwij nen en naar Cruijckelcreke, net kiten Wissenkerke, gaan. Met twee wordt al lange tijd overleg gevoerd, maar tot nu toe zonder resultaat. De bedrijven n om een gemeentelijke bij- in de verplaatsingskosten, omdat de bouwgrondexploitatie Jnvoldoende opbrengt, waar- boor de verplaatsing een verlies bu opleveren, college wil de ondernemin- nu tegemoetkomen, omdat ze vindt dat een verhuizing voor hen geen negatieve gevolgen mag hebben. Bovendien is er geen andere keuze als de ge meente in Wissenkerke nieuwe huizen wil bouwen. „Ik besef heel goed dat financiële steun aan bedrijven gevoelig ligt", zegt wethouder Van der Maas. „Maar feitelijk steunen we hele maal geen bedrijven. We finan cieren een bedrijfsverplaatsing. Als we dat niet doen, komen we er niet uit en blijft het dorp ver stoken van nieuwe woningen." De bijdrage in de verplaatsings kosten wordt door de gemeente gegeven in de vorm van een kor ting op de grond op bedrijventer rein Cruijckelcreke bij Wissen kerke. Die kan oplopen tot maxi maal vijftig procent, maar lager uitvallen als de bedrijven bij een kleiner percentage voldoen de zijn gecompenseerd. Van der Maas benadrukt dat an dere bedrijven niet moeten den ken ook zomaar in aanmerking te komen voor de korting. Criteria Daar zijn strenge criteria aan ge steld. Zo moeten ze zijn opgeno men in het projectprogramma stedelijke vernieuwing en die nen ze een aantoonbaar verlies te lijden ten gevolge van de ver plaatsing. De wethouder denkt dat in een paar andere kernen nog enkele bedrijven zitten die kans zouden maken, omdat ze milieuhinderlijk zijn en als in- breidingslocatie voor woning bouw kunnen dienen. De ge meente zal er in elk geval streng op toezien dat de bedrijven eerst zelf alles hebben gedaan om het tekort te dichten. Cruijckelcreke is een paar jaar geleden aangelegd en had na drukkelijk als doel om plaats te bieden aan milieugevoelige be drijven uit de verschillende ker nen. De gemeenteraad bespreekt het voornemen van het college in de besluitvormende raadsvergade ring van donderdag 26 oktober. Die zitting begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Wissen kerke. yj >v' - - jswgê <8 - .:yv•-> ■- O "'v- -#■ ijgï v ■- ,\>- j&fc. «5# (Advertentie) (Advertentie) [Armani jeans BruneJJo Cucinelü fitizenoSfHuhmS Gunex door Joeri Wisse GOES - Ja, het kriebelt wel bij Ko de Vis ser. Het valt dan ook niet mee voor een koersballiefhebber om de hele dag op een toernooi aanwezig te zijn en zelf langs de lijn te moeten staan. „Maar ik hou er ook van hier als voorzitter dan de Zeeuwse koersbalbond rond te lopen en bovendien ben ik gisteren nog aan mijn trekken gekomen." Want, net als vele andere ouderen, gooit De Visser elke week een balletje. Het is een niet te onderschatten sport, want het houdt de mensen in beweging. „Voor mij is dat niet zo belangrijk, want ik stap ge makkelijk op de fiets om een rondje van veertig of vijftig kilometer te doen. Maar voor degenen die tegen de tachtig lopen, is dit een goede manier om te blijven be wegen." Wat beweging voor senioren is mooi meegenomen, maar dat betekent niet dat koersbal een ouderensport is. De Vis ser zou graag nog wat jongere collega's van onder de zestig jaar willen verwelko men. „Helaas is er weinig jonge aan was." Dat koersbal zelfs onder Tweede Kamer leden een imago als 'bejaardenhuissport' heeft, bleek uit de woorden van PvdA'er G. Verbeet, tijdens een symposium over de Senior Spelen, eerder dit jaar. door René van Stee SAS VAN GENT - Nedalco komt niet in aanmerking voor de jaarlijkse levering van dertig miljoen liter bio-ethanol aan België. De Belgische regering be sliste donderdag dat alleen Bel- Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231, Advertentie De Cyprus specialist Geen massatoerisme Kijk in liet reiskaterft voor meer informatie over Cyprus www.iliosreizen.nl Elke week in de zaterdagkrant I I I Daar moetje r gische bedrijven vanaf eind 2007 bio-ethanol en biodiesel voor hun binnenlandse markt mogen produceren. Net als in Nederland wil de Bel gische regering met de produc tie van bio-ethanol voor benzine motoren en biodiesel voor diesel motoren bestuurders minder af hankelijk maken van fossiele brandstoffen en daardoor ook het milieu sparen. Een jaarlijkse productie van 250 miljoen liter bio-ethanol en 380 miljoen liter biodiesel zou die afhankelijk heid bij de zuiderburen met zes procent doen afnemen. Nedalco heeft een alcoholfa- briek in Sas van Gent, maar die plaats is ook in de markt voor een bio-ethanolfabriek. Het be drijf wil fabrieken bouwen die in totaal jaarlijks tweehonderd miljoen liter bio-ethanol kun nen produceren. Directeur G. Bemer van Nedal co liet vorige maand al weten dat het binnenhalen van de Bel gische opdracht niet meteen be tekent dat het bedrijf in Sas van Gent een fabriek bouwt. Maar het was volgens hem ook niet zo dat Sas van Gent uit beeld zou verdwijnen als de Belgische op dracht niet door zou gaan. Afscherming Aan die situatie is volgens M. Weissmann, manager bio-et hanol van Nedalco, niets veran derd. Net als Bemer verklaarde hij gisteren dat het wel of niet bouwen van een bio-ethanolfa briek in Sas van Gent van meer factoren afhankelijk is. Weissmann toonde zich teleurge steld dat de Belgen de binnen landse markt voor bio-ethanol en biodiesel afschermen, net zo als de Fransen, Italianen en Spanjaarden dit doen. Daar door vreest hij dumping van bio brandstoffen in Nederland. Want niet alleen bouwen de ze ven uitverkoren Belgische be drijven fabrieken die twee keer zoveel productievolume hebben als zij op basis van hun vergun ning in eigen land mogen leve ren, ook hebben zij door een con cessieregeling de garantie dat de helft van die productie tegen hoge prijzen wordt afgenomen. Weissmann: „Die andere helft moeten de Belgen dus exporte- door Willem van Dam HEINKENSZAND - De SGP/ ChristenUnie in de gemeente Borsele heeft een nieuwe wet houder: J. M. Zandee. Hij volgt F. Tollenaar op. Die besloot eer der deze week af te treden, na dat vorig weekeinde zijn rijbe wijs was ingenomen omdat hij met te veel drank op achter het stuur was geltropen. Jan Zandee is nu nog fractie voorzitter van de vier man ster ke SGP/CU-fractie in de ge meenteraad van Borsele. Hij be schouwt zichzelf als een 'ras- SGP'er'. Zandee wordt in de raadsvergadering van donder- dag 2 november als wethouder beëdigd. Het is nog niet zeker welke por tefeuilles hij zal behartigen. Daarover moet nog in het colle ge worden overlegd. Zandee acht het echter niet onwaar schijnlijk dat hij het taken pakket van ex-wethouder Tolle naar zal overnemen. Tollenaar was belast met onderwijs, so ciale zaken, kindercentra en dorpshuizen, economische za ken, openbare werken en mi lieu. Zandee koestert al enige tijd am bities in de richting van een wet houderschap, „Maar ik was lie ver op een andere manier wet houder geworden." Opengevallen plaats Wie de opengevallen plaats in de raadsfractie van de SGP/ ChristenUnie inneemt, is nog niet bekend. Volgens de lijst is Rijverbod en boete voor drankrit MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 23-jarige inwoner van het Franse Grande-Synthe voor dronken rijden bij verstek veroor deeld tot 870 euro boete en zes maanden rijontzegging. In de strafmaat werd meegenomen dat de Fransman op 27 april in Terneuzen na een botsing met drie auto's op de Scheldeboulevard was doorgereden. Ook bleek de man niet over een geldig rijbewijs te be schikken. Uit de blaastest bleek dat verdachte bijna drie keer zoveel (590 microgram) alcohol had gedronken als is toegestaan. De rijontzegging van een half jaar geldt al leen voor Nederland. Stalen platen gestolen in Oostdijk OOSTDIJK - Op een bouwterrein aan de Eerste Vlietweg bij Oostdijk zijn achttien stalen rijplaten gestolen. Bouw vakkers ontdekten gisterochtend vroeg dat de zware sta len platen waar normaalgesproken het bouwverkeer over rijdt, spoorloos waren verdwenen. De platen van een goede meter breed en zes meter lang moeten van donderdag op vrijdagnacht zijn gestolen. De achttien platen zijn meer dan tienduizend euro waard. Storing oostbuis tunnel TERNEUZEN - Plet verkeer ondervond gisterochtend eni ge tijd overlast door een technische storing in de oostbuis van de Westerscheldetunnel. Doordat de tunnelbuis even moest worden afgesloten om een rijbaan af te kunnen zet ten, ontstond er een kleine file aan de ingang aan Zeeuws-Vlaamse zijde. Pletzelfde gebeurde op het moment dat beide rijbanen weer vrijgegeven werden. De storing zat in de verkeers- computer van de tunnel. Die stuurt de matrïxborden bo ven de weg aan. Auto dronken Duitse ingevorderd SEROOSKERKE (W) - De politie heeft donderdagavond rond 22.10 uur op de N57 in Serooskerke op Walcheren een 62-jarige automobiliste uit Duitsland aangehouden. Even daarvoor kreeg de politie de melding van een ande re automobilist dat een Duitse personenauto slingerend over de weg reed. Toen agenten de automobiliste het stopteken gaven, werd daar niet op gereageerd. Toen de auto eenmaal aan de kant stond, weigerde de bestuurster uit te stappen. Ook zeven blaasproeven liepen op niets uit. De vrouw wilde niet meewerken. Vanwege haar weigering mee te werken bleef de politie geen andere keus dan haar rijbewijs en auto in te vorde ren. Advertentie Genieten komt van BinnenUit. De Visser: „Wij waren daar aanwezig als bestuur van de koersbalbond, dus heb ben me mevrouw Verbeet uitgenodigd om te laten zien dat alle deelnemers nog fut genoeg hebben." Verbeet reikte gisteren de prijzen uit aan de acht poulewinnaars van het koersbal- toernooi. Aan het evenement in Sport- punt Zeeland namen 47 teams uit de hele provincie mee. foto Willem Mieras ORIGINALS "ëESJ" Promotieprijzen van 15 oktober t/m 15 december 2006 ren. Doordat zij verzekerd zijn van hoge prijzen in eigen land, kan het haast niet anders dan dat zij hun overproductie in het buitenland zullen dumpen tegen lagere prijzen." Dumping Nedalco heeft volgens Weiss mann nooit gepleit voor het af schermen van eigen nationale markten. In een open economie als de Nederlandse verwacht hij ook niet dat dit zal gebeuren. „Maar als het vanuit het buiten land tot dumping van biobrand stoffen komt, zijn er toch maat regelen nodig. Daarbij kan ge dacht worden aan investerings steun, waardoor er enigszins eer lijke concurrentie op de Europe se markt ontstaat. dat P. Dingemanse (SGP). Maar, zei Zandee gisteren, het staat niet vast dat Dingemanse de raadszetel zal bezetten. Binnen de fractie moet daarover nog worden gesproken. Jan Zandee is nu nog werkzaam als projectleider 'Waterstad' (af deling stadsontwikkeling) bij de gemeente Goes, hij werd in 1950 in Krabbendijke geboren, is ge huwd en vader van zeven kinde ren. De nieuwe wethouder woont in 's-Gravenpolder en hij zit sinds 1994 voor de gecombi neerde fractie SGP/ChristenUnie in de ge meenteraad van Borsele. Sedert 2002 fungeert hij ook als waar nemend raadsvoorzitter. DUO I 3&K de Jonge Hoek van Dijke t I I i> modern living easy living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl tot en met koopzondag 22 oktober Kom tijdens de woonweek naar de grootste openlucht boulevard voor een gezellig dagje uit met muziek, attrac ties, activiteiten en acties! Ruim 40 winkels met alles voor in en om het huis. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Alles voor in en om het huis zeeuwse almanak „Zeg, wordt dat druk op die paranormale beurs in Sas van Gent?", riep de Terneuzenaar op de redactievloer om de nieuwswaarde van het evene ment beter te kunnen inschat ten. Hij werd er echter niet veel wijzer van. „Ik kan niet in de toekomst kijken", zei de een. En de ander: „Wellicht dat één van de organisatoren het wel al weet?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes De Pagter Interieurs Luxueus zitcomfort Zitmeubelen en intérieurstoffen van gerenommeerde Europese fabrikanten I-Ierenstraat 9 Segeersstraat 8 Middelburg ffi 0118-614455

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51