Drumont vergroeid met Clinge Jaarlijks onderonsje voor eenlingen uitslagen Marije Perdaen wint in Heikant Tern. Boys hoopt zelfvertrouwen op te doen Middenvelder heeft met club altijd ambities kunnen waarmaken vrijdag 20 oktober 2006 Roddick en Robredo verliezen DEN HAAG - Voor Andy Roddick is het Masters Se ries-toernooi in Madrid voorbij. De als zesde geplaatste Amerikaanse tennisser ging gisteren met 6-7 (7) en 3-6 on deruit tegen de als elfde geplaatste Tsjech Tomas Ber- dych. Na een spannende eerste set ging het fout voor Rod dick. In het tweede bedrijf ging hij door zijn enkel en dacht hij even aan opgeven. De Amerikaan speelde het duel toch uit, maar gaf Berdych nauwelijks tegenstand. Ook Tommy Robredo vond zijn Waterloo. Hij verloor met 3-6, 6-7 (3) van de Amerikaan Robby Ginepri. Roger Fede- rer bereikte met de grootst mogelijke moeite de kwartfina les. De Zwitserse tennisser versloeg de Zweed Robin Sö- derling in twee sets maar besliste die pas in de tiebreak in zijn voordeel: 7-6 (7-5) 7-6 (10-8). GPD/ISS Wegracer Stoner naar Ducati PARIJS - Wegracer Casey Stoner rijdt komend seizoen in de MotoGP voor Ducati. Hij neemt de plek in van de Spanjaard Sete Gibernau. Australiër Stoner tekende voor een jaar met een optie voor nog een jaar. Hij wordt team genoot van de Italiaan Loris Capirossi. De 21-jarige Stoner is op een Honda bezig aan zijn eerste seizoen in de koningsklasse. Hij gaf eerder al te kennen het Japanse fabrieksteam na het WK van 2006 te verla ten. Zijn beste resultaat was een tweede plek in de GP van Turkije. ANP Ljubicic geveld door virus LYON - Ivan Ljubicic heeft zich gisteren afgemeld voor het tennistoernooi van Lyon, dat maandag begint. De als eerste geplaatste Kroaat, nummer drie van de wereld, is volgens de organisatie geveld door een virusinfectie in de keel. Hij heeft hoge koorts en moet ten minste tien dagen uitzieken. ANP/AFP Atkinson ronde verder HONGKONG - Vanessa Atkinson heeft gisteren met gro te moeite de kwartfinale bereikt van het Hongkong Open. De Haagse squashspeelster, in de voormalige Britse kroonkolonie als tweede geplaatst, had veel te stellen met Laura Lengthorn. Het verzet van de Engelse, die hard op weg leek naar een sensatie en zelfs een matchpoint kreeg, brak pas in de vijf de game: 7-9 5-9 9-4 10-8 9-2. Annelize Naudé werd in de tweede ronde uitgeschakeld. Ze verloor van de favoriete Nicol David. De als eerste geplaatste Maleisische gunde haar in drie games slechts vijf punten: 9-2 9-3 9-0. De par tij duurde slechts een kwartier. ANP Ullrich levert Zwitserse licentie in BERLIJN - Jan Ullrich heeft zijn Zwitserse wielerlicentie ingeleverd. De Duitse ex-Tourwinnaar vindt dat de wie lerbond een mediacampagne tegen hem heeft opgezet door het versturen van persberichten en tegenstrijdige verklaring. Dat meldt Ullrich op zijn eigen website. „Dit betekent niet dat ik stop met wielrennen", verduide lijkt de 32-jarige Ullrich. „Ik heb al contacten met andere federaties." De Duitser is één van de kopstukken in het Spaanse dopingschandaal rond dokter Fuentes. Tot een veroordeling is het nog niet gekomen. ANP/RTR I 1 11HIBIWIIIIII Uil IBM Midden Zeeuws-Vlaanderen: Com petitie: derde klasse: Café Driewe- gen-Unitron 6-6, Café De Grie- - te-Bierwinkel/I.B. Dam2-7, Deurwaarder M&T-E&K Informatiser. 2-7, FC Vati- tec-HKC/Driewegen 6-2, Flux Elec- tro-Amstelhoekje/Vdeco 0-5, Tommys Waterlelie-Dow 2 5-3. Stand: 1. Amstel- hoekje-VDeco 3-9; 2. E&K Informatise ring 3-9; 3. Unitron 3-7; 4. Bierwinkel/I.B. Dam 2-6; 5. Tommys-Wa- terlelïe 3-6; 6. FC Vatitec 3-3; 7. Café de Griete 3-3; 8. Flux Electro 3-3; 9. Café Driewegen 3-2; 10. Dow 2 3-1; 11. Deur waarder M&T 2-0; 12. H.K.C. Driewegen 3-0. Heikant. Jumping Heikant. Klasse M klassiek groep A: 1. Ad van Beek, Vijfeikens Wembley (Prinsenbeek) 0/0/38.02; 2. Koen Leemans, Doparm's Cappuciono (Oost West Middelbeers) 0/0/38.75; 3. Tim Franssen, Ulexa (Roosendaal) 0/0/42.91. Groep B: 1. Christophe David, Mirabeau (Zele) 0/0/38.42; 2. Geoffry Cobbaut, Audi's Te- nessee (Dinteloord) o/o/40.38; 3. Leon Kuijpers, De Man's Unique Gold (Bre da) 0/0/47.28; 4. Carolein van de Plasse, Delta Mossel's Upgrader (Yerseke) 0/1/48.97; 5. Siebe Kramer, Ulianda (Oud Beerland) 0/4/40.54. L klassiek groep A: 1. Anne-Martine van Lïere, Vaust (Weert) 0/0/30.06; 2. Tanja Kom- mers, Stouten's Tamara (Hoogerheide) 0/0/31.06; 3. Leon Kuijpers, Lotenburgs Uitje, 0/0/31.41; 4. Michelle Mak, Unlimi ted TB (Heerle) 0/0/34.60; 5. Sharon Hey, Jewels Titanium (Moerbeke) 0/0/36.99. Groep B: 1. Marije Perdaen, Pubertha (Sas van Gent) 0/0/30.36; 2. Jo- han Klein-Zieverink, Uvo (Lierop) 0/0/31.41; 3. Itay Bliss, Diablo (Eng.) 0/0/32.96; 4. Nadine Timmerman, Up to Go (Veere) 0/0/36.95; 5. Leon Kuijpers, Cumban Chero Z, 0/0/37.43. L twee fa sen groep A: 1 Margreet Walraven, U2 (Veere) 0/28.13; 2. Siebe Kramer, 0/29.83; 3. Leon Kuijpers, Cumban Chero Z, 0/30,09; 4. Dennis Schale- kamp, Riwals Robbinson (Dordrecht) 0/30.50; 5. Wim Vermeir, Pecan Loca (Vrasene) 0/31.35. Groep B: 1. Ingrid Ja- kobsen, Utah (Meliskerke) 0/29,17; 2. Tim Lips, Vilenzo (Made) 0/29.92; 3. Pa trick Lemmen, Hiskia (Maasbree) 0/30.12; 4. Wim Vermeir, Macic Cruise, 0/31.09; 5. Maxime van der Eijken, Ta- bansi (Roosendaal) 0/31.57. B klas siek: 1. Patricia Constantinidis, Rafael (Schooten) 0/0/43; 2. Sophie van Steen bergen, Noorderglas Noble Girl ('s Heer Arendskerke) 0/1/48; 3. Marieke de Bart, Chablis ('s Heer Abtskerke) 0/1/46; 4. In grid Jakobsen, Verona (Meliskerke) 0/3/49; 5. Wilma Stouten, Stouten's Bal lerina (Serooskerke) 0/4/52. B progres sief: 1. Sophie van Steenbergen, Noorderglas Noble Girl, 33/29.02; 2. Ma rieke de Bart, Chablis, 33/29.40; 3. In grid Jakobsen, Verona, 33/32.62; 4. Stephanie de Frel, Quito N (Koewacht) 33/88; 5. Wilma Stouten, Stouten's Bal lerina, 33/34.27. IHin-DI Aarhus. WK mannen, meerkamp in dividueel: 1. Yang Wei (Chn) 94.400 punten, 2. Hiroyuki Tomita (Jap) 93.175, 3. Fabian Hambüchen (Dui) 92.975, 4. Chen Yibing (Chn) 92.625, 5. Maxim De- viatovski (Rus) 92.550, 6. Takuya Naka- se (Jap) 91.650, 7. Tae-Young Yang (Zko) 90.700, 8. Razvan Selariu (Roe) 90.600. door Lucien Roelandt HEIKANT - Door de grote deel name in de klassen L en M zag de organisatie van Jumping Hei kant zich gisteren genoodzaakt het deelnemersveld in twee groe pen op te splitsen. Kwalitatief was het niveau hoog. Een foutlo ze rit was niet voldoende om in de prijzen te vallen. Daar waren ook snelheid en risico voor no dig. In de klasse L eisten de Zeeuw en een hoofdrol op. In het klas sieke parkoers moesten de pro vinciale vertegenwoordigers in groep A Anne-Martine van Lie- re uit Weert met Vaust voor la ten gaan. In groep B won Marije Perdaen uit Sas van Gent met Pubertha onder het zadel. In een bloedstollende rit deed Perdaen met de ontketende Vol- taire-dochter ook nog een gooi naar het overall-klassement, maar de pas zestienjarige amazo ne kwam drietiende seconde te kort om de Limburgse prof Van Liere van de leiding te verdrin gen. In het twee fasen parkoers wa ren de Zeeuwen oppermachtig. In een risicovolle rit stuurde Margreet Walraven de Haert- braeker-zoon U2 in 28.13 naar de finish. Naar later bleek won de combinatie uit Veere daar mee het oranje erelint in groep A en de zege in het overall-klas sement. Ingrid Jakobse uit Melis-1 kerke onderstreepte de Zeeuwse overmacht door met Utah de overwinning in groep B op te ei sen. De ruiters kregen in de klassie ke omloop klasse M van Lucien Somers een technisch parkoers voor de kiezen. Als extra handi cap was er de maximaal toege stane tijd. Toch plaatsten zich twintig combinaties voor de bar rage. Wie wilde winnen, moest binnendoor gaan. Derde starter Ad van Beek nam die gok met Vijfeikens Wembley. De ruiter uit Prinsenbeek toucheerde een paar van de acht hindernissen, maar de balken bleven op hun plaats. De tijd van 38.02 bleek snel genoeg voor de winst. In groep B ging de overwinning naar Chistophe David met Mira beau uit het Belgische Zele. Ca rolein van de Plasse eindigde met Delta Mossel's Upgrader als vierde. jgyfHdy van der Hooft pNEUZEN - Zeven weken iiet begin van het nieuwe voetbalseizoen heeft de KNVB weekeinde gereserveerd lfl0r de bekercompetitie. De ko- ncnde dagen wordt de tweede •onde afgewerkt, met acht wed- sldjden waarbij in totaal negen Zeeuws-Vlaamse ploegen be- itókken zijn. Oe meest in het oog springende duels zijn die tussen Terneuzen- se Boys en Kloetinge (morgen) en Clinge en HVV'24 (zondag). Is het in het eerste geval vooral interessant om te zien hoe de kwakkelende Terneuzenaren zich wapenen tegen een tegen stander die nog één klasse hoger speelt, in het tweede geval gaat de strijd tussen de nog ongesla gen koplopers in de derde klasse (PIW'24) en de vierde ldasse (Clinge) van het zondagvoetbal. Voor Terneuzense Boys-aanval ler Arjan Oostdijk maakt het op zichzelf niet zoveel uit dat Kloe tinge morgen de tegenstander is en niet een ploeg die op een la ger niveau actief is. „Tegen een hoofdMasser kom je zelf over het algemeen ook lelcker aan voetballen toe", zegt hij. „Aan de andere kant zou het ons niet echt goed uitkomen als we flink op ons broek krijgen." Probleem Oostdijk hoopt op een goede wedstrijd om zelfvertrouwen te kunnen tanken voor de weken die komen gaan. „Vorige week hebben we tegen Nivo Sparta best aardig gespeeld. Het pro bleem was alleen dat Nivo vier kansen kreeg en vier keer scoor de en wij vijf, zes kansen onbe nut lieten." Om niet aan geloofwaardigheid in te boeten is het morgen daar om vooral noodzaak verdedi gend op orde te zijn. „Want", weet Oostdijk. „hoe je het ook draait of keert: vorige week was het gatenkaas, We moeten voor komen dat dat morgen weer het geval is." Behalve Terneuzense Boys-Kloetinge wordt morgen ook Axel-MZVC gespeeld. Voor zondag staan op het program ma: Vlissingen-RIA W, RCS- Hontenisse, Clinge-HVV'24, De Noormannen-Aardenburg, Bres- kens-Luctor'88 en Koe wacht-Steenbergen. Middenvelder uit België komt naar Steen MnrEddv van der Hooft CLINGE - Hij is 29 inmiddels en Itnt zo langzamerhand het klap pen van de zweep. Peter Drumont iscén van de drijvende krachten Killer het succes van Clinge. Deploeg gaat met 19 punten uit ze- i® wedstrijden alleen aan de lei ding in de vierde klasse van het londagvoetbal. Drumont weigert ieli bij voorbaat rijk te rekenen Je leven op dit moment boven on land", zegt hij aan de voora- Wnd van het bekerduel met jp"24. De middenvelder debuteerde toen tij amper 16 jaar oud was en is al rvaalf seizoenen achtereen verze- terd van een basisplaats. Met Clin- ekende hij goede en minder goe- de tijden, maar nooit kwam het in ïeni op om de club te verlaten. „Waarom zou ik?", zegt hij. „Ik tf|i met Clinge twee keer kam pioen geworden, heb de afdelings- 'fiker gewonnen en heb in de derde klasse gespeeld. Voor mij is het al- lijd het belangrijkste geweest dat iihetgoed naar mijn zin had...." Hogerop Dij geeft toe wel eens gesprekken Eft andere clubs te hebben ge teerd, maar nooit liet hij zich ver laden te vertrekken. „Als Hoek of lemeuzen belangstelling hadden gtoond was het misschien anders geweest. Maar wat maakt het uit of jjnu derde of vierde Masse speelt? üs je weggaat, moet het zijn om ho- gerop te spelen, maar doe je dat als let verschil maar één Masse is?" Een gebrek aan ambitie kan hem J kelk geval niet verweten worden, vindt Drumont. „Ik heb met Clinge mijn ambities ook waar kunnen ma ken", zegt hij. „Mijn drijfveer is al tijd geweest om met de club goede resultaten te behalen en daarin zijn we toch aardig geslaagd." Dit seizoen lijkt cle vierdeklasser opnieuw promotie naar de derde klasse na te streven, maar ook na zes zeges en één gelijkspel in een se rie van zeven wedstrijden weigert Drumont hoog van de toren te bla zen. „Ik kan moeilijk ontkennen dat het momenteel goed gaat. Maar ik denk wel clat we boven onze 'stand leven. Natuurlijk: we probe ren zo lang mogelijk aan kop te blij ven, maar ik ben de laatste die nu al durft te beweren dat we in april nog steeds bovenaan zullen staan." - Terugslag De aanvoerder wapent zich ook te gen een al te groot optimisme. „Zo goed zijn we niet dat we geen terug slag kunnen krijgen in de loop van dit seizoen. Het zal best zo zijn dat we ook nog wat wedstrijdjes zullen verhezen. De vraag is alleen: hoe gaan we daar mee om? Raken we niet in paniek?" In de wetenschap dat nog niets ze ker is, is Drumont ook voorbereid op een nederlaag in het bekerduel met HVV'24, komende zondag. In de aanloop naar de competitie won- Clinge weliswaar met-4-lj" maar aan die uitslag hecht de aanvoer der- niet al te veel waarde. „We wonnen toen, omdat HW'24 ons onderschatte. Op zich denk ik niet dat HW'24 zondag veel problemen zal ondervinden. Alleen als ze de zelfde fout maken als in de voorbe reiding en wij weer even gemoti veerd zijn, hebben we een kans." ST.-JANSTEEN - Zondagder- deklasser Steen wil zich per 1 ja nuari versterken met de Belg Slijn van Puyenbroeck, speler uil de B-kern van Sint Gillis Daas, De 23-jarige Van Puyen- tioek is een kopsterke centrale middenvelder en beschikt over «n goed spelinzicht. Sint Gillis Waas, dat dit seizoen iade vierde klasse nationaal uit buit, kampt met een luxe pro- tóeem. De A- en B-kem tellen te- amen veertig spelers. Van hen moeten er in het weekeinde tien isnde kant blijven. Steen werd haderd met de vraag of zij die jongens (allen behorend tot de B-kern) in de club wilden opne men De overschrijvingstermijn sin België gesloten. Spelers mo- alleen nog verkassen naar ien club die minimaal het ni- ®iu heeft van de eigen club, tierde nationaal in dit geval. Uitwijken naar een Nederland- stvereniging behoort tot de mo gelijkheden, maar kan pas per 1 januari Steens vice-voorzitterJo van Re- aortele, die tevens deel uit maakt van de technische com missie, zegt dat zijn club wel geïnteresseerd is in twee spe- b, onder wie Van Puyen- beck, maar niet genegen is de problemen van de Belgen op te wen, We hebben aangegeven fc tien spelers hier niet te wil ton stallen. Als er iemand bij bit, dan moet hij van toege legde waarde zijn. Bovendien «bben we als voorwaarde ge- •teld dat de nieuwkomer voor langere tijd blijft en niet na drie maanden weer weg is. Anders M het ten koste van de eigen ibgens en dat willen we niet. b Puyenbroeck willen we j ®arom vastleggen voor ander- jaar. De speler is hiermee akkoord." Wassen in halve finale dubbelspel KOLDING - Rogier Wassen bft gisteren met Jeff Coetzee do halve finale bereikt van het tennistoernooi in de Deense fats Kolding. Nederlandse dubbelspelspe- nalist versloeg met zijn 'lid-Afrikaanse partner de De- ®nFrederik Nielsen en Rasmus °1-by met veel moeite. Wassen 0" Coetzee wonnen in drie sets '•6(7-2) 6-7 (2-7) 11-9. ANP Excelsior-keeper Theo Zwarthoed heeft het druk met de ballen die hij van de jonge doelverdedigers krijgt toegeworpen. foto Camile Schelstraete door Euqène de Kok HULST - De namen van Ronaldo en Klui- vert achterop hun voetbalshirts deden misschien anders vermoeden, maar alle kinderen die gisteren op de velden van HW'24 in Hulst waren, willen maar één ding; keeper worden. Op de Frans Hoek keepers promotiedag werd de kennis van de jonge doelverdedigers wat bijgespij kerd. De 14-jarige Cynthia Beljaars kijkt nog vrolijk aan het einde van de dag vol oefe ningen en wedstrijdjes, hoewel ze alle partijtjes heeft verloren. „Ach", zegt de jonge keepster van Seolto uit Zevenber gen, „omdat er zo weinig meisjes waren, ben ik toch door." Vier jaar staat ze in middels onder de lat. „Voor het voetbal len had ik niet genoeg conditie. Voor dit wel en ik vind het nog erg leuk ook. Cynthia is één van de ongeveer tien meis jes tussen de 129 keepers die zich hebben aangemeld voor de dag. Ze zorgen samen met een veelvoud aan ouders voor een ge zellige drukte op de bijvelden van de Hulster voetbalvereniging. Vorig jaar ging de promotiedag niet door. „We had den toen 68 inschrijvingen. Dan is het niet te doen. Je moet minstens honderd kinderen hebben om uit de kosten te ko men", zegt Adri Franke. De Walchenaar is coördinator zuid van de organisatie Frans Ploek keepersdagen en helpt de dag al 21 jaar organiseren. „De eerste keer was in Veere, toen deden we het nog met 56 kinderen", herinnert hij zich. De keepersdag kwam in Hulst terecht via Johan Mouthaan, of via zijn zoon Martin Mouthaan: keeper van de C-tjes van HVV. „Vorig jaar vroeg hij aan me waarom er geen keepersdag was. Ik werk in Amsterdam en ga - als'het kan - kij ken bij Ajax. Op een maandagavond, tij dens een duel van Jong Ajax, zag ik Frans Hoek zitten. Ik ben op hem afge stapt en heb gewaagd waarom het niet was doorgegaan, Praatgraag „Kom maar eens even naast me zitten", had de praatgrage Amsterdammer tegen Mouthaan gezegd. Nadat de oud-keepers trainer van Ajax, het Nederlands elftal en Barcelona de reden - en nog veel meer - tegen Mouthaan had verteld, ging de Hulstenaar aan de slag. „We hebben toen als HVV gezegd dat ze naar hier moesten komen." Volgens Franke is zo'n jaarlijkse keepers dag een must voor jonge doelverdedigers, maar ook voor hun begeleiders. „Vaak zie je keepers tijdens een training in een hoekje van het veld staan en worden er zestig ballen op ze afgeschoten. Daarna mogen ze bij de groep komen. Terwijl een keeper in het veld steeds belangrij ker wordt, dat willen wij onder de aan dacht brengen. Deze dagen zijn daarom ook goed voor begeleiders." Het is een reden waarom Christol van Campenhout van hoofdklasser SSV'65 naar Hulst is afgereisd. „Ik ben 42. Ik heb gezegd dat als ze iemand die jonger is konden vinden, ze dat misschien moes ten doen. Maar blijkbaar wilde niemand. Ik wilde wel, heb er een halve dag voor vrij genomen. Ik ben jeugdkeeper bij NAC, dus ik hoop er zelf ook wat van op te steken." De keepersdag is ook bedoeld als onder onsje voor de doelverdedigers. „De keeper is toch een beetje een eenling. Hier komen ze elkaar eens tegen." De 13-jarige Mart Meijaard van Breskens - besmeurd met modder na de trainingen - kan dat beamen. „Normaal draait het om de spelers, hier zie je alleen maar keepers. Dat maakt het leuk. Bovendien kun je hier veel leren, je moet bijvoor beeld heel veel oefenen op duiken," Tijdens de demonstratie aan het einde van de middag wordt duidelijk dat kee pen niet synoniem is aan duiken. Oostka- pelle-keepster Karin Pijpelink onder vindt dat. Voor de ogen van de bijeenge pakte jeugd op de tribune wordt ze terug gefloten door één van de trainers als ze onnodig naar een bal duikt. „Niet duiken als het niet nodig is!", is het advies aan Pijpelink. Theo Zwarthoed Dat duiken mooi en ook effectief kan zijn, bewijst Excelsior-doelman Theo Zwarthoed - de enige eredivisiekeeper in het gezelschap - tijdens dezelfde demon stratie. Met een paar fraaie snoekduiken houdt hij veel ballen uit het doel en steelt de show. „Ik doe dit soort demon straties vaker, maar nooit vlak voor een wedstrijd", zegt de van AZ gehuurde doelman, die zaterdag met Excelsior te gen Twente speelt. „Dit is een uitzonde ring. Ik had er een goed gevoel bij. Dit soort dagen zijn goed. Vroeger heb ik zelf ook wel eens aan zo'n dag meegedaan. Plet stimuleert die jongeren om met kee pen door te gaan." foto Camile Schelstraete Peter Drumont: „Mijn drijfveer is altijd geweest om met de club goede resultaten te behalen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43