Nieuwe sporthal ns nog ver weg Hulst niet gecharmeerd van roze gevel Buffer tegen te veel water j Grillen van de Welstand Nieuw seizoen trimlopers weekenddiensten agenda Voorzitter Baert des duivels over eisen gemeente Hulst Dullaert wil herstel relatie met Stichting Hulst Cultureel Cafébaas Ummenthum vindt zelf dat er r door Sheila van Doorselaer HULST - Roze-rood is niet de lievelings kleur van burgemeester en wethouders van Hulst. Kastelein P. Ummenthum van pub The Prince of Wales op de hoek van de Lange Nieuwstraat moet zijn pas aangebrachte lambrisering aan zijn buitengevel binnen een maand over schilderen. Als het aan de gemeente ligt in de kleur donkerbruin. In officieel taalgebruik heet het dat 'de kleurkeuze van de uitgevoerde schil derswerkzaamheden heeft geleid tot een verstoring en aantasting van het straatbeeld met een negatieve invloed op de kwaliteit van de openbare ruim te'. Kortom; de roze-rode gevelplint vloekt nogal met de zachtgele klem' van de rest van het pand. De gemeente heeft mis is met zijn roze-rode lambrisering. Ummenthum inmiddels aangeschreven met het verzoek binnen een maand de kleur van de gevelplint 'in overeenstem ming te brengen met de redelijke eisen van welstand.' Ummenthum vindt het allemaal maar een beetje vreemd. „Twee maanden geleden heb ik de ge meente op de hoogte gebracht dat ik zou gaan schilderen en alles was oké. Als de verf er dan eenmaal op zit, dan wordt geklaagd." De cafébaas zegt voor een gekleurde plint te hebben gekozen omdat vaak honden tegen zijn pui plassen. „En ik heb voor dezelfde kleur gekozen als de luiken van de basiliek, een kleur die trouwens wel vaker wordt gebruikt in de binnenstad." De gemeente heeft wat dat betreft toch een andere perceptie van de kleur 'kerkluiken-rood'. Wildgroei De gemeente heeft inmiddels een voor stel gedaan voor de kleur die gebruikt moet worden voor het overschilderen van het roze-rood: donkerbruin. Um menthum kan daar wel mee leven, Het wachten is echter op het oordeel van de Welstandscommissie. De leden van deze commissie zullen al of niet hun fiat ge ven. Ummenthum blijft wel zitten met de vraag wie de verf gaat betalen en wie de mouwen op zal stropen. Hulst blijft attent op gevels die 'detone- foto Camile Schelstraete ren met hun omgeving'. In 1999 nam de gemeente flink stelling tegen de wild groei van schreeuwende kleuren. Hulst schreef toen vijftien eigenaren aan met de mededeling dat ze hun pand moesten overschilderen. Uitgesproken kleuren worden niet in al le gevallen afgewezen. In de Grote Ba- gijnestraat staat bijvoorbeeld een rood geschilderd huis en een woning op de hoek van de Kleine Bagijnestraat met de Kreupelstraat heeft een soortgelijke kleur. De eigenaren hebben destijds toestem ming gekregen voor het gebruik van die kleur omdat de tint niet vloekt met de omliggende panden. Ummenthum vindt dat de gemeente on dernemers en particulieren actief moet voorlichten over de welstandsregels. „Dat zou wel fatsoenlijk zijn. Nu weet niemand wat precies wel en niet mag." vrijdag 20 oktober 2006 Reconstructie Hulsterweg klaar KLOOSTERZANDE - De afgelopen acht maanden is ge werkt aan de reconstructie van de Hulsterweg in Klooster- zande. Het weggedeelte tussen de Willem Alexander- straat en de Oudeweg is compleet vernieuwd en heringe richt. Vrijdag 3 november worden de werken officieel af gerond en de Hulster wethouder L. de Kraker zal die mid dag om 16 uur nabij de waterpomp aan het Hof te Zande- plein de laatste steen leggen. Deze laatste steen is een van de heel oude stenen die tijdens het verwijderen van de as- faltlaag van de Hulsterweg te voorschijn kwamen. De re constructie kostte in totaal 1,1 miljoen euro. Controles van rookmelders SLUIS - De brandweer van de gemeente Sluis belt maan dag en dinsdag op willekeurige adressen aan om de aan wezigheid van rookmelders te controleren. Als er rookmel ders in de woning zijn bevestigd, worden de bewoners in het zonnetje gezet. Treffen de brandweerlieden geen waar schuwingssysteem aan, dan volgt een advies over plaat sing en onderhoud. Sluis haakt met deze actie aan bij de Nationale Brandpreventieweek, die volgende week wordt gehouden. Daarin staan het nut en de noodzaak van rook melders centraal. Met behulp van radiospots, adverten ties en het huis aan huis verspreiden van informatie wor den mensen gemotiveerd om rookmelders aan te schaffen. Zaterdag 28 oktober is uitgeroepen tot Nationale Rook melderdag. Burgemeester Jaap Sala van de gemeente. Sluis vergezelt de brandweermannen maandagmiddag tij dens hun voorlichtingsactie. Paranormale beurs in Sas I SAS VAN GENT - In de Vlaan- I derenhal in Sas van Gent wordt j, zondag weer een paranormale J beurs gehouden. Er zijn stand houders uit Nederland en Bel- ,i gië- De bezoekers kunnen terecht bij 1 verschillende disciplines op pa- ranormaal, spiritueel en esote risch gebied. Ook de alternatie ve geneeswijzen zijn ruim verte genwoordigd. De beurs is ge opend van 10.30 tot 19.00 uur. 91 HEIKANT - Trimloopgroep He- I Lo (Heikant Loopt) begint maan dag 6 november een nieuwe cur sus hardlopen. Dit gebeurt met behulp van trainingsschema's en deskundige begeleiding. De hardloopcursus begint om 19.00 uur bij gemeenschapscen- Irum 't Heike in Heikant. Meer ]j informatie is te vinden op 'I www.helo.tk of telefonisch via 'f 0114-312140. Studie parkings voor trucks SLUIS - De gemeente Sluis probeert een einde te maken aan de parkeeroverlast van vrachtwagens in bepaalde dor pen. Bekeken wordt of parkeren aan de rand van het dorp mogelijk is. Wethouder J. Boogaard zei dat deze week in de vergadering van de raadscommissie Ruimte. Het gesa neerde terrein van de voormalige gasfabriek op de hoek Landstz'aat-Beekmanstraat in Aardenburg komt in ieder geval niet in aanmerking voor een parking voor vrachtwa gens. „Anders zouden we de kikkerput moeten afgraven", zei Boogaard. Tijdens deze vergadering wei'd de nieuwe parkeerbeleidsvisie 'technisch' behandeld. Het politieke debat wordt volgende maand gevoerd. Toch konden R. Evers (PvdA) en H. Meijer (Nieuw West) het niet nalaten de visie als 'zonde van de centen' te bestempelen. „Ik zie het nut van deze nota niet in", zei Evers. „Er staan alge meenheden in die iedereen kan verzinnen." Minder delicten op Walcheren MIDDELBURG - De politie op Walcheren heeft in het eer ste halfjaar van 2006 minder meldingen, aangiftes en mis drijven geregistreerd dan in dezelfde periode vorig jaar. Op bijna alle vlakken nam het aantal incidenten af. Frau de en zakkenrollerij zijn daarentegen wel toegenomen. Dat blijkt uit het rapport Criminaliteitsinzicht District Walcheren dat een overzicht geeft van de alle gemelde ge beurtenissen tussen 1 januari en 30 juni 2006. Het aantal geregistreerde geweldsdelicten, waaronder openlijk ge weld tegen personen, bedreiging en mishandeling, is de eerste helft van dit jaar met 22 procent afgenomen in ver gelijking met de eerste helft van 2005. Er werden toen 376 geweldsdelicten genoteerd. Grote stalling voor fietsen bij nieuwe I bioscoop jl door René van Stee TERNEUZEN - De fietsen stalling bij de nieuwe bio scoop in de binnenstad van Terneuzen krijgt een capa- i> citeit van honderd fietsen, scooters en brommers. De kosten van de nieuwe voor ziening zijn begroot op 145.000 euro. De stalling komt tussen de bioscoop en hotel l'Escaut. Niet alleen bioscoopbezoe kers, maar ook fietsende be zoekers van het Schelde- theater en de horecagele genheden in en om de Nieuwstraat kunnen er ge bruik van maken. Net als op de Herengracht gaat het om een bewaakte stalling. Het gemeentelijk wijkbeheer zorgt via so ciaal werkvoorzienings schap Dethon voor de per soneelsbezetting. Gemeen tewoordvoerder D. Tim- raers verklaart dat bij de openingstijden rekening is gehouden met bioscoop- of theaterbezoek. „Bovendien kunnen fietsen er gratis worden gestald", aldus Timmers. Geïntegreerd Het ontwerp van de fietsen stalling is geïntegreerd in de nieuwbouw van de bio scoop. Via de ingang van de stalling zijn ook twee openbare toiletten bereik baar. Een bewaakte fietsenstal ling vlakbij het uitgaans centrum in Terneuzen is al langere tijd een wens van het college van B en W, de gemeenteraad en andere be langhebbenden zoals (hore caondernemers en wijkbe woners. De verwachting is dat een dergeli jke voorzie ning bijdraagt aan een aan trekkelijk, goed toeganke lijk, gemakkelijk bereik baar en veilig uitgaanscen trum. De raadscommissie Omge ving vergadert woensdag over het krediet voor de fietsenstalling. Aanvang 19-30 uur in de raadzaal van het stadhuis in Terneu- zeri. zaterdag 21 en zondag 22 oktober 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen Geheel Zeeuws-Vlaanderen: D. T. Thung, Dinkelstraat 10, Ter neuzen, tel. (0115) 630666. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sïrius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. AF rlpRnu/n Rrnuwpriictraat P9 Ka- pellebrug, tel. 0114-312701Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan-i deren, dag en nacht bereikbaar via tel. i 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum-1 mer0622398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereik- baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uurj Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten) 13.45 uur: Bingo; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; Café Benelux, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBQ kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 9.30 uur: Viering 50jaarKBO; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Biljar ten, pieren; Zaal Malon, 19.30 uur: Free Countr\{ Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo{ gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan1 sen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, computeren; 9.30 uur:Dagelijks bestuur KBO; 13,00 uur: Biljarten Kanaalzone; 13.30 uur: Bridge, jeu de boules; De Blaauwe Hoeve, 14.00 uur: Bruin ca? fé; KLOOSTERZANDE - Café In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten De Troef- slag; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 18.30 - 21.00 uur: Vogelexpositie De Nachte1 gaal; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Biljartcompetitie; De Regenboog, 13.00 uur: ANBO biljar ten; Sportcafé Jeffrey's, 13.00 uur: Kooivoet- bal; SINT-JANSTEEN Café De Kroon; 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljart Kanaalzo/ ne competitie; 15.30 uur: Kreatieve VorJ ming; 19.30 uur: Repetitie toneel; SPUI - De Drie Gehughten, 20.00 uur; Kaarten; TERNEUZEN - Porgy Bess, 20.00 uur: Toneelgroep Terneuzen speelf Dear Friends van Reginald Rose; De Veste, 9.30 - 17.30 uur: Bazaar/ mini' rommelmarkt; 13.00 uur: Biljarten, kla1 verjassen; 13.30 uur: Soos voor minder- validen Ons Verzetje; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; VOGELWAARDE - 't Gelaag, *13.30 Aan het nieuwe terrassenplein tegenover de nieuwbouw wordt hard gewerkt, foto Camile Schelstraete door René van Stee TERNEUZEN - Niet alleen de bouw van de bioscoop in de bin nenstad van Terneuzen nadert zijn voltooiing, ook aan het nieu we terrassenplein tegenover de nieuwbouw wordt hard ge werkt. Inmiddels zijn onder het plein een bufferriool met een pomp put en een pomp aangelegd. Te- samen met een nieuwe rioolaan sluiting in de Burgemeester Geillstraat is dit nodig om wa- t.pr hii pxtrpmp rppenval snpl pn goed te kunnen opvangen en af te voeren. Tegelijkertijd wordt ook een trafogebouwtje aan de Burgemeester Geillstraat ver plaatst. Daardoor krijgt bevoor- radingsverkeer meer ruimte. Het bufferriool is ook bedoeld om hemelwater gescheiden af te voeren van vervuild afvalwater. Omdat dit op het nieuwe plein niet. onder vrij verval kan, moet dit via een pompinstallatie. De capaciteit van de pomp is echter beperkt, waardoor het water elders moet worden opge slagen. Bij extreme regenval ge beurt dit. dan in het nieuwe huf- ferriool. De werkzaamheden zijn inmiddels goeddeels afge rond. Maar hiervoor was nog geen krediet beschikbaar ge steld. De maatregelen waren vol gens burgemeester en wethou ders niet vooraf te voorspellen. In totaal gaat het om een extra krediet van 80.000 euro. Het is de bedoeling dat dit wordt ge dékt door een provinciale subsi die in het kader van stadsver nieuwing. Het collegevoorstel komt woensdag aan de orde in de raadscommissie Omgeving, om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis in Terneuzen. door Jean-Lou de Gucht HULST - Het bestuur van ge meenschapscentrum Den Dullae rt wil de band met de Stichting Hulst Cultureel weer aanhalen. De relatie tussen de twee instel lingen was de laatste tijd flink bekoeld als gevolg van de bezui nigingen die Den Dullaert door de gemeente Hulst zijn opge- legd. Bestuurslid J. van Puyvelde: „We waren min of meer ge trouwd met elkaar. De gemeen te heeft ons gedwongen te schei den van tafel en bed. Nu hebben we een soort LAT-relatie. Wij willen in elk geval de Stichting Hulst Cultureel niet laten val len. Wij hebben de zalen en zij hebben de subsidie om voorstel lingen mogelijk te maken." De Stichting Hulst Cultureel is vorig, jaar in het leven geroepen om de culturele evenementen in de gemeente Hulst te promoten. De stichting is voorgekomen uit de stichting Uit in Hulst en de culturele commissie Hontenisse. Het aanbod van Van Puyvelde komt een dag na het bericht dat er volgende week een gesprek volgt tussen de gemeente Pluist, de Stichting Hulst Cultureel en directeur F. Lievens van het Seheldet.heater. Toeval of niet? „Het is zeker niet de bedoeling om Lievens in de wielen te rij den", zegt Van Puyvelde stellig. „We hebben Hulst Cultureel al tijd al de helpende hand willen bieden. Alleen financieel heb ben we niets te bieden. Maar we hebben nu wel een oplossing die ik Hulst Cultureel aan de hand wil doen. Er liggen mogelijkhe den om in Euregio verband sub sidies te krijgen. Dan moet Hulst Cultureel samenwerking zoeken met een theater in Sint-Niklaas. Ook zie ik moge lijkheden bij de Stichting Pro motie en Marketing Zeeland." Suggesties Voorzitter W. van Baarle zegt open te staan voor alle sugges ties. „Elk aanbod is bij ons van harte welkom. Het gaat ons er om het werk te doen waarvoor we zijn opgericht, namelijk concerten programmeren en laten uitvoe ren. Dat is bemoeilijkt door het ontslag van een medewerkster van Den Dullaert. Wij kunnen die rol niet op ons nemen, dus moet er iets gebeuren. Waar het ons om gaat is onafhankelijk te blijven. Dat staat bij ons voor op." Van Puyvelde gaat binnenkort met Van Baarle om de tafel om een en ander t.e hesnreken. jnnr Jean-Lou de Gucht HULST - De bouw van de nieu we sporthal bij gemeenschaps centrum Den Dullaert is volgens bestuursvoorzitter T. Baert ver der weg dan ooit. „Wij kunnen „(et voldoen aan de nieuwe ei sen van de gemeente Hulst. Die eisen betreffen de toeganke lijkheid voor gehandicapten en bet opnemen van een grotere post onvoorzien dan in eerste in stantie was besloten. Baert is des duivels over de nieu we eisen. „Ik word hier moede loos van. En dat zeg ik uit de grond van mijn hart. Ik begin me af te vragen of ik mijn ener gie niet beter aan iets anders kan besteden. Zoals het er nu voorstaat, kunnen wij een nieu we sporthal niet meer betalen." Het dak van de oude sporthal be zweek bijna een jaar geleden on der de druk van een dik pak sneeuw. Het gebouw was niet meer te redden en sloop was on vermijdelijk. De gemeenteraad heeft een li miet van 850.000 euro voor de bouw van de sporthal opgesteld. Het stichtingsbestuur moet uit eigen middelen 150.000 euro dekken en de gemeente stelt zich garant voor een door het be stuur van Den Dullaert af te slui ten geldlening van 700.000 euro. Baert zegt nog steeds niet te we ten wat het college van B en W met Den Dullaert voorheeft. „Ik kan me niet aan de indruk ont trekken dat wij tegengewerkt worden. Uit niets blijkt dat ze het goed voorhebben met ons. Ik maak me bezorgd. Als we niet uitkijken dreigen alle voorzie ningen in de Dullaertwijk verlo ren te gaan. Kennelijk is het ge meentebestuur van Hulst alleen maar uit op een sporthal voor de scholen en verder niets." Wethouder F. de Vries van finan ciën is verbaasd over de uitspra ken van Baert. „Het is echt on zin dat we Den Dullaert tegen werken. Integendeel. Het is het bestuur van Den Dullaert dat af spraken niet nakomt. We heb ben zoveel dingen met hen afge sproken en iedere keer gebeurde er niets." Volgens De Vries is het hoogno dig dat de post onvoorzien opge krikt wordt. „Daar staat nu een bedrag van ongeveer. 7.000 euro voor. We hebben voorgesteld daar ongeveer 70.000 euro voor opzij te zetten. Als Den Dullaert hierdoor in problemen komt, moet daar toch een mouw aan te passen zijn. Bijvoorbeeld een la ger bedrag. We zijn er echt niet op uit om de sporthal tegen te houden." Lening Ook wil De Vries wel naar de ge meenteraad gaan met het voor stel om de 150.000 euro die Den Dullaert uit eigen middelen moet halen om de nieuwe sport hal te bekostigen te verlagen naar 100.000 euro. „Dan stijgt natuurlijk wel de door Den Dullaert af te sluiten geldlening naar 750.000 euro. Waarvan rente en exploitatie door Den Dullaert moet opge bracht worden." Over twee weken praat het be stuur van Den Dullaert verder met het college van B en W over de nu ontstane situatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41