PZC Onrast over nieuwe roze invasie GRANDO Normandische sfeer inspireert Cadzand 111 iftS i weken granieten werkblad Zelfgemaakte loempia's smaken opperbest D&T vreest dat varkensstallen in Oostburg weer in gebruik worden genomen Keukens Grando HuEst Snel opvolger Tollenaar Louis Hemelaar Asociaal rijgedrag irriteert Axelaren vrijdag 20 oktober 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Wegafsluiting door overlast TERNEUZEN - Het doodlopende gedeelte van de Nijver heidsstraat in Terneuzen wordt afgesloten met een hek. Dit gebeurt op verzoek van S. Hamelink. Zijn bedrijf in natuursteen heeft veel hinder van vracht wagens die op weg van de Nijverheidsstraat naar de Lan ge Reksestraat een afslag te vroeg nemen en daardoor in het doodlopende gedeelte achteruit moeten rijden. Dit zorgt voor veel overlast, zeker als er vrachtwagens met la ding voor het bedrijf van Hamelink staan. Soms rijden vrachtauto's rechtdoor over de groenstrook langs zijn perceel. Dit veroorzaakt niet alleen schade maar kan ook tot gevaarlijke verkeerssituaties leiden. Het college van B en W wil meewerken aan het verzoek van Hamelink. Aangezien de gemeente Terneuzen eige naar van de Nijverheidsstraat is, is toestemming van de gemeenteraad vereist. De raadscommissie Omgeving ver gadert woensdag over het voorstel. Aanvang 19.30 in de raadzaal van het stadhuis in Ter-neuzen. Naam Provincialeweg blijft bestaan VOGELWAARDE - In het kader van verkeersplan De Ruit worden momenteel twee parallelwegen aangelegd aan de noord- en zuidkant van de Provincialeweg tussen Zaamslagveer en Rapenburg Tol. Deze parallelwegen moeten nog wel een naam krijgen. Het dagelijks bestuur van Hulst meent dat de ventwegen gewoon een onderdeel zijn van de hoofdweg en ziet het niet zitten dat de huizen langs de Provincialeweg op nieuw genummerd moeten worden. Daarom vindt het col lege dat de parallelwegen ook gewoon Provincialeweg moeten gaan heten. Onderhoud nodig in Clingse bossen CLINGE - Achter de tuinen aan de zuidzijde van de Mo lenstraat in Clinge wordt komend voorjaar een tien meter brede strook vrijgemaakt van naaldbossage. Dit is nodig uit veiligheidsoogpunt. De boswachter had eerder zijn zorgen geuit over dit gedeelte van de Clingse bossen dat voornamelijk uit kerstsparren bestaat en ook ligt er veel dood hout op de grond. Bij brand zou dit hout, in combi natie met de sparren, kunnen resulteren in een flinke vuurzee. Achter de woningen die grenzen aan de Clingse bossen is nagenoeg geen betreedbare ruimte tussen de tui nen en het bos en door deze geringe tussenruimte is een goede brandbestrijding niet mogelijk. Door het weghalen van de bosschage kan de brandweer indien nodig ongehinderd aan het werk. Brand in kantoor kerncentrale BORSSELE - In een vrijstaand kantoorgebouw bij de kerncentrale van Borssele heeft gisteravond korte tijd brand gewoed. Het onheil werd rond kwart over zes ont dekt door een medewerker, waarna de bedrijfsbrandweer meteen begon met blussen en het terrein werd ontruimd. Een kwartier later heeft de reguliere brandweer van de ge meente Borsele de leiding overgenomen. De brand was toen snel onder controle. De materiele schade is beperkt gebleven en er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Over de oorzaak was gisteren nog niets bekend. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken /én Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via e website www.pzc.nl/spaaractie. e ook afhalen bij onze klantenbalie. 'WTtfk W abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Advertentie i.p.v. multiplex werkblad zonder meerprijs! Industrieweg 2 (in Morres Wonen), tel: 0114-374455 ELKE ZONDAG OPEN! Deze actie is geldig t/m 31 oktober 2006 en is niet geldig ir combinatie met andere acties. Vraag naar de voorwaarden. zeeuwse almanak Verschil Als chauffeur van een bus vol schoolkinderen krijg je nog wél eens wat mee van je passa giers. Een lesje anatomie, bij voorbeeld. De discussie ging over het ver schil tussen jongens en meis jes. Waar 'm dat nou in zat, vroeg een groepje jongens zich af. Een wijsneus achterin had het antwoord wel. Er zat een verschil in jongens- en meisjes onderlichamen. Wat jongens daar precies hebben, hoefde hij natuurlijk niet uit te leggen. Nou, dat hadden meisjes dus niet. „Die hebben een voorpagina!" Dat was voor de buschauffeur ook nieuw. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes OCCASIONCENTER AUTOBEDRIJF RIDA TERNEUZEN www.rida.nl - Productiestraat 8 - Tel. 0115 - 613690 Jaguar S-Type 3.0 V6 Executive Automaat, bwjr- 05-2000, kleur: Alpine, kmst 138.174 km, automaat. Opties: airbag, alarm, cruise control, climate control, centr. vergrend., elektr. ramen, elektr. hoofdsteunen achter, houtinleg dashboard, lederen bekleding, l.m. velgen, metallic, mlddenarmsteun, mistlampen, naviga tiesysteem, radio-cd, stuurbekr., startonderbre ker, sunroof, multilunct. stuurwiel, parkeer- 17.950,- door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Het nieuwe Cadzand-Bad krijgt de sfeer en uitstraling van Normandische badplaatsen als Deauville en Trouville en het Belgische De Haan. Statige villa's met hoge, kloeke rode kappen van vijf me ter hoog sieren de boulevard. Een Normandische en maritie me sfeer zijn de kernbegrippen van het beeldkwaliteitsplan dat deze week door Kees Stegenga van het gelijknamige steden bouwkundig bureau uit Tilburg is gepresenteerd. Een maquette van de Oostburgse .Joke Sand er- se laat in grote lijnen zien wat het beeldkwaliteitsplan bedoelt. In dit plan staan de spelregels HEINKENSZAND - De fractie van de SGP/ChristenUnie in de gemeente Borsele maakt mor gen de opvolger van wethouder F. Tollenaar bekend. Dat meld de fractievoorzitter J. Zandee gisteren. Tollenaar trad woensdag uit ei gen beweging af nadat hij be keurd was voor rijden onder in- voor de bebouwing en de invul ling van de openbare ruimte. Het plan geeft aanzetten en laat zien hoe Cadzand-Bad er uit kan komen te zien. De maquette stond woensdaga vond in de raadzaal van het Bel fort waar de leden van de raads commissie Ruimte spraken over het ontwikkelingsplan voor Cad zand-Bad 'Natuurlijk Stijlvol'. Stegenga is een liefhebber van de Belle Epoque en de Art Deco stijl zoals die in Normandië nog veel te vinden is in de architec tuur. „Het is zeker geen New Englandstijl met veel hout en pasteltinten." De stedenbouwkundige vertelde hoe de boulevard De Wielingen vanaf hotel de Schelde tot aan vloed. Zijn fractie beraadt zich nu over een opvolger voor de wethouder. Zandee: „We zijn daarvoor in overleg met het col lege en met de eigen partij. We zoeken zowel binnen als buiten de fractie naar kandidaten. We willen deze week nog een beslis sing nemen. Zaterdag maken we de opvolger bekend." hotel De Blanke Top er in zijn ogen uit kan komen te zien. Hij begint aan de zuidkant van de Scheldestraat, naast hotel De Schelde waar een aantal statige villa's wordt gebouwd. Deze hui zen komen ook terug aan de zuidkant van de Groene Wielin gen. De villa's worden ongeveer vijftien meter hoog. Het nieuwe hotel De Schelde varieert in hoogte van zestien tot twintig meter en krijgt een vuurtoren achtige 'uitschieter' van 32 me ter hoog. Een aaneengesloten winkel straat met daarboven woonla gen tot zeventien meter hoog vormen het hart van de flaneer boulevard De Rode Wielingen. Deze boulevard/komt uit op het Duinplein. Vpor het Strandho- tel komt een duinbalkon met daaronder winkels. Een toren van 32 metér hoog markeert dit hotel. Het' balkon biedt uitzicht op het Duinplein. Dat wordt het hart van Cadzand-Bad met ter rassen en winkels. De Groene Wielingen moet een deftige laan worden met behoud van het duinenlandschap aan de noordkant en de Normandische villa's met mooie tuinen aan de zuidkant. De huidige tuinen ogen volgens Stegenga versleten en armoedig. Het Duinhof bij hotel De Blan ke Top is het slotakkoord van de nieuwe sfeer van de badplaats. 'Natuurlijk Stijlvol' is ingrij pend, beseft de stedenbouwkun dige. Zo wordt de huidige bebou wing wordt twee tot drie keer vergroot. „Het ontwikkelingsplan is ech ter hard nodig. Cadzand-Bad is als badplaats nu echt aan het verslijten." Uitvoering van het ontwikke lingsplan duurt zeker tien tot vijftien jaar. Advertentie Genieten met alle zintuigen. nsn BANG OLUFSEN Loewe Bose door René van Stee SLUISKIL - Knutselen, schminken of een bingo zijn meestal vaste prik tijdens een speelweek. Maar zelf mi ni-loempia's maken is toch heel iets anders. En dat gebeurde gistermiddag in speeltuin De Miertjes in Sluiskil. Dik zestig kinderen in de leeftijd van vijf tot en met twaalf jaar kwamen er op af. Armando (8) had er enorm veel zin in. Naar eigen zeggen is hij een echte keukenprins. Want hij helpt zijn moeder regelma tig met aardappelen schillen of het vlees in de pan doen. „Maar afwassen doe ik minder vaak. Want dat is niet echt een leuke klus". In de speciaal voor de gelegen heid neergezette tent ging ie dereen voortvarend aan de slag. Het omvouwen van de loempia velletjes bleek een peulenschil letjes. De vulüng erin doen (kip, snijboontjes en allerlei kruiden) zorgde in het begin voor een beetje geknoei. Maar na verloop van tijd had bijna ie dereen alles onder de knie. In totaal gingen er dik driehon derd mini-loempia's in de pan. En die werden met smaak ver orberd. Renske (11) bewaarde er een paar voor thuis. „Want mijn vader en moeder vinden ze ook heel lekker." Het Sociaal Kultureel Initiatief sluit de speelweek in Sluiskil vandaag af met een speurtocht, foto Camile Schelstraete Hnnr Raymond de Frel OOSTBURG - In politiek Sluis heerst onrust over een nieuwe 8 roze invasie'. Oppositiepartij r(l Dorpsbelangen Toerisme heeft burgemeester en welhou- 3 ders gevraagd of de geluiden dat de stallen aan de Maagden bergweg, Coxydeweg en Sophia- iïcg in Oostburg opnieuw wor den bevolkt door varkens op waarheid berusten. Wethouder A. Rosendaal wil die vraag niet voor volgende week donderdag beantwoorden. Dan Ilicht het college de gemeente raad in beslotenheid - 'omdat de q, onderhandelingen nog niet zijn ju afgerond', zegt Rosendaal - in over nieuwe ontwikkelingen bij de veelbesproken stallen van de Brabantse varkensbaron C. van Sleuwen. Die laat desgevraagd weten dat er onderhandelingen gaande zijn, maar dat hij de stal len nog niet van de hand heeft gedaan. „Zolang er geen geld op mijn rekening staat, is er nog niets verkocht. Bel over een week nog maar eens terug, dan weet ik meer", aldus Van Sleu wen. De voormalige gemeente Oost burg zag in november 2002 haar kans schoon om de stallen te ver zegelen, nadat twintigduizend varkens waren vernietigd om dat zij met het verboden hor moonpreparaat mpa besmet voedsel hadden gegeten. Een jaar later oordeelde de Middel burgse rechter dat Van Sleuwen de regels aan zijn laars had ge lapt. De stallen waren veel te groot gebouwd. Bovendien wer den de mestregels overtreden. Niet veel later ging Oostburg Varkens BV failliet. Onder die naam waren 27 akkerbouwers in de stallen van Van Sleuwen actief. Dat faillissement trof ech ter niet de stallen op zich, om dat die waren ondergebracht in aparte besloten vennootschap pen. En dus bleven de stallen ei gendom van Van Sleuwen. Zijn advocaat J. van Groningen stel de gisteren dat hij niet meer in tensief bij de zaak betrokken is. „Als stallen zolang leeg blijven staan, kun je namelijk niet meer over een rendabele situatie spre ken. Officieel is het bedrijf niet failliet, maar het ging in elk ge val niet goed in Oostburg. Ik ben met regelmaat benaderd door potentiële kopers en er is ook nog een plan geweest om er een recreatiegebied van te ma ken. Maar hoe de vlag er nu bij hangt, weet ik niet. Het kan zijn dat ze alledrie worden afgebro ken, maar voor hetzelfde geld liggen er binnenkort weer var kens in", aldus Van Groningen. Voormalig wethouder L. Wille stelde in maart van dit jaar dat het nagenoeg uitgesloten is Oost burg ooit nog door een roze inva sie zouden worden getroffen, omdat de gemeente Sluis streng vasthoudt aan de regelgeving. Bovendien zou de gemeente in zetten op natuurontwikkeling in het gebied. D&T-raadslid L. Baarends wil weten wat een mogelijke inge bruikname van de stallen voor gevolgen heeft voor het woning bouwproject Hof van Europa en de bouwplannen van de nabijge legen golfclub De Brugse Vaart. „Denk bijvoorbeeld aan stank cirkels en de wettelijke afstand tot de gebouwen", schrijft Baar ends. Rosendaal was gisteren niet van zin om een tipje van de sluier op te lichten. De suggestie dat de gemeente Sluis een principeaf- spraak heeft over de koop van de stallen maar dat eerst nog aan de gemeenteraad moet voor leggen, deed hij af met de woor den: „Nee, zo simpel ligt het niet." Hardleerse tvinkeldievegge JÜDDELBURG - Haar aanhou ding wegens winkeldiefstal deed een 29-jarige Middelburg se gistermiddag blijkbaar niet veel. Nadat ze het politiebureau mocht verlaten, sloeg ze meteen weer toe. De vrouw was om half vijf in een winkel aan de Mortierebou levard op heterdaad betrapt op winkeldiefstal. Ze had voor tien tallen euro's aan goederen in haar tas gestopt. De politie nam de vrouw mee naar het bureau waar ze na verhoor weg mocht. Nog geen tien minuten later sloeg de vrouw toe in een winkel aan de Lange Geere. Bij het ver laten van de winkel werd ze aan gehouden door agenten. door Gino van den Broecke AXEL - Met het dodelijk onge val van vorige maand als triest dieptepunt, werd gisteravond tij dens de Stadsraadvergadering duidelijk dat de Axelaars het meer dan zat zijn. Het asociaal rijgedrag moet gestopt worden. De vraag is alleen hoe dat moet gebeuren en wie het dan uitein delijk moet doen. Het ongeval aan de Nassaustraat leidde er toe dat voorzitter Pierre Eijs- ackers een brief voorlas waarin de mening van de stadsraad werd uitgedragen. Daarin gaf hij aan, dat het een samenspel moet zijn van burgers en over heid om samen de wetten en re gels scherper in acht te nemen en er ook op te controleren. De stadsraad is echter ook van me ning, dat roekeloos rijgedrag zich niet laat temmen door chi canes, drempels of wat voor rem mende maatregelen dan ook. Wel wil dat er meer op snelhe den en andersoortige vormen van wangedrag in het verkeer gaat worden gecontroleerd door de daarvoor bevoegde instan ties. Nadat de brief was voorgelezen overhandigde mevrouw Chris tina Vogel-van Dijk aan de aan wezige wijkwethouder Co van Schaik een brief met daarin een dertigtal handtekeningen. Die heb ik verzameld, omdat het bij ons aan de Singelweg ook een verschrikking is De auto's en motoren razen en vliegen aan on ze flatjes voorbij." De wethou der gaf aan dat de problematiek hij hem bekend is en dat hij met de politie in gesprek zal gaan om daar scherper en ook vaker te controleren. „Ik heb de poli tie al wel honderd keer gebeld en telkens krijg je te horen, dat ze geen personeel hebben. On dertussen zitten wij wel met die rotherrie van die racende auto's En die vluchtheuvels zijn er ook niet meer, dus kunnen ze hele maal hun gang gaan", aldus Vo gel-van Dijk. °e vluchtheuvels die er lagen a]n inderdaad verdwenen, ■naar dat had volgens Van Schaik een duidelijke reden. »Sommige bewoners aan de Sin gelweg hadden trillingsschade. Maar dat er iets moet gebeuren is zeker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39