PZC Auto Weg vrij voor Gebra.uchtwa.gen 549." WINTERHANDEN set van 4 stuks Sa I Met Lina achter in de Cortina RDW: Pas °P voor gestolen brommers KAMPEER [ARAVAN JAARBEURS 6uauiiw i:0113-315680 .„v.'V/.pzc.nl P-mail: redactie@pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Moord- en Midden-Zeeland: 0113-315520 7eeuws-Vlaanderen: 0113-315570 Nationaal: 020-4562500 20 oktober 2006 in samenwerking met Q AutoTrack.nl /7\ AutoTeam AUTOTEAM NIEUW rl,\ OPEL CHEVROLET SERVICE SCHADEHERSTEL H 195/65/TR15 incl. stalen velgen wij willen blije klanten Met een occasion uit Duitsland is vlot een duizend euro voordeel te halen. Maar kandidaat-ko pers hikken tegen de rompslomp aan. Met de nieuwste bemidde- via internet is de import in een uurtje Illustratie Koert Stavenuiter Door Maarten van de Rakt Ce ees van Ingen uit de Betuwe kocht zijn zesde Mercedes in Duitsland, een E270 cdi. Voor zijn occa sion had hij graag een ritje van ISO kilometer over. „Je leest over het zelf importeren van auto's. Ik zocht op internet een jonge, gebruikte auto in de tealiet-blauw, die je hier weinig ziet. Zo kwam ik in Diis- seldorf uit. Binnen anderhalve week was de auto in Nederland. Het invoeren bij de grens in vénlo duurde maar een uur." En dan de brandende vraag: het voordeel? Achtduizend eurö, glimlacht Cees. Van Ingen is een. van de tiendui zenden Nederlanders die een occasion kopen in het buiten land. Het worden er steeds meer. Tot en met augustus wa ren het er 52.000 - vorig jaar stond de teller die maand nog op 43.000. Het voordeel kan op lopen tot vele duizenden eu- lo's. Hoe exclusiever de auto, hoe hoger de winst. is vooral te danken aan de bpm, de Belasting personenauto's motorrijwielen, ook wel luxe-belasting genoemd. Op nieuwe auto's betalen we nor maal 45,2 procent aan de fis cus. Maar wie een occasion in Nederland invoert, hoeft niet de volle mep te betalen. Het be lastingtarief neemt af naarmate de auto ouder wordt. Zo is op een auto van zes tot twaalf maanden jong de korting 24 procent, en op eentje van 12 tot 24 maanden al 37 procent. De RDW, voorheen de Rijksdienst voor het Wegverkeer, 'stelt vast hoeveel bpm we moeten neer tellen. Het leuke van zo'n Duitse Ge- brauchtwagen is dat die vaak minder kilometers op de teller heeft en gemiddeld royaler is uitgerust met luxe zaken als le ren bekleding en schuifdak. Op vallend laag is vaak de kilome terstand van dieselauto's. Dat heeft te maken met de wegen belasting, die in Duitsland niet verschilt voor benzine- en die selauto's. Dus kopen Duitsers sneller een dieselauto vanwege de goedkopere brandstof Importeren is allemaal zelf te regelen of uit handen te geven aan een bemiddelaar. Internetsi tes als www.carimportservi- ce.nl of www.autoimportduits- land.nl bieden hulp. Zij bieden zelf geen auto's aan, maar ver wijzen door naar Autotrack-va- rianten, als Ebay-dochter www.mobile.de, waar wel 900.000 tweedehandsjes te vin den zijn. Wat zo'n bemiddelaar doet is de auto hierheen halen en die een keuring laten onder gaan bij de RDW. Hij brengt voor die diensten pakweg 1350 tot 2000 euro in rekening. Kandidaat-kopers kunnen het best in zee gaan met een er kend autobedrijf, te herkennen aan een schildje van Kfz-Innung bij de voordeur. Duitse dealers zijn verplicht een occasion te la ten keuren voor de verkoop. De keuring is vergelijkbaar met die van de ANWB. De meeste auto's hebben een fa brieksgarantie van twee jaar. Bij klachten kan je binnen die termijn gewoon aankloppen bij dealers in Nederland. Ook kun je een aparte garantieverzeke ring afsluiten. Extreem Bap Hop uit Roosendaal doet het anders. Hij verkocht zijn dealerbedrijf in Goes en stortte zich op internet. Op zijn site, www.importautos.nl, staat een aanbod van 10.000 overwegend Duitse auto's. Negentig erkende bedrijven uit het Roergebied en noordelijker doen zaken met hem: uit de regio's Oberhau- sen, Miinster, Osnabrück. In Keulen en Alcen is Hop aan het werven, en ook melden Duitse dealers zich spontaan. „Consu menten willen best een paar uur rijden om een auto te zien. Dankzij internet was dat al zo gegroeid." Importautos.nl werkt net als an dere autosites met een zoekma chine. Merle, type, lan-stand in tikken en de zoekresultaten ver schijnen in beeld. Elke aangebo den auto is voorzien van foto's en, keurig gespecificeerd, de exacte eindprijs voor Neder landse consumenten, inclusief de kosten voor RDW-lceuring Q) Prijsverschil Duitse occasions Prijzen van min of meer identieke occasions bij aankoop in Nederland en in Duitsland. Q Audi A4 stationwagon, 96 kw, airco 3 Wuppertal: juli 2005, 13.200 km: 31.954 euro i? Groningen: april 2005, 40.000 km: 34.995 euro Voordeel: 3.041 euro Q VW Golf V sportline, 3-drs, 1.6/75 kw Hamm: mei 2005, 10.716 km: 18.966 euro Zoeterwoude: januari 2005, 46.615 km: 19.450 euro* Hoorn (1.6/ 85 kw): januari 2005, 7.100 km, 23.950 euro^ Voordeel: 484 euro (NB; de Duitse aiito heeft 35 899 km minder gereden) Voordeel: 4.984 euro (NB: na aftrek van verschil in motorvermogen: 4 584 euro) Bap Hop: „Klanten willen best een paar uur rijden voor een occasion". Foto Roland de Bruin en bpm-belasting. „Voor de con sument is het haast niet te doen om die eindprijs zelf te be rekenen, en daarom doen wij dat voor hem." Voor zijn bemid deling rekent Hop niet meer dan vijftig euro, want zijn winst haalt hij uit advertenties. Op zijn laptop tikt de Roosenda ler een voorbeeld in, een 3.0 li ter Audi A6 Avant. Bij een Duit se dealer 54.784 euro, bij een Nederlandse 69.750 euro. „Dat verschil is wel erg extreem", er kent hij. Een prijsverschil van enkele duizenden euro's is meer gebruikelijk. Tienduizend Na de aankoop moet de klant zelf zijn auto ophalen. Hij krijgt een zogeheten eendags- kentelcen en rjdt naar een van de zestien RDW- en douanekan toren, onder meer in Almelo, Arnhem, Venlo en Den Bosch. Bap Hop verzorgt vooraf het pa pierwerk en regelt de afspraak. Het hele invoeren van de auto kan in een uurtje gepiept zijn. In december 2004 begon im- portauto's.nl. „Eerst moesten de kinderziektes eruit en ik wil de er tienduizend auto's op heb ben voor ik ermee aan de weg ging timmeren. Dat punt heb ben we in juli bereikt", zegt Hop. Inmiddels bezoeken dage lijks 1200 tot 1400 mensen de site. Hoeveel er verkocht is, weet Hop niet. Volgens Hop ko men met zijn bemiddeling elke week vijf tot acht auto's ons land binnen. T Tolkomen terecht heeft de \l auto zich een prominen- te plaats verworven in soagteksten. En dan bedoel ik niet de tenenkrommend sullige lyriek van eigen bodem als: ,De fan an heeft een Fordje opgedaan, har rijdt hij mee als een vorst door aan', Nee, dan heb ilt het over automobiele love songs uit Wsown Country, Amerika. Want laten we wel wezen, daar rijden de merken en types rond die tot ieders verbeelding spre ken. En in die taal uitgespro ken heeft alles ineens veel weer verbale plc's. Luister en huiver hoe Mare Cohn zijn va ders voorliefde voor een Ford verwoordde: .Son you may keep jour Eldorado's, and your foreign Mrs absurd, if there is a God into hea- vm, lie drives a silver Thunderbird' Nan het mooier? Ik dacht het niet. En was het niet de grote weester Bob Dylan, die al in 1965 From a Buick 6 schreef? Een andere muzikale autoliefheb ber is de gruizige singer - song ster Tom Waits. Niet alleen verblijdde hij de wereld op zijn Door Maks Mulder debuutalbum met het onvolpre zen 01' 55, over een Buick Road- master, ik weet uit betrouwba re bron hoe hij, begin twintig, samen met zijn vrienden de per fecte zaterdagavond ensceneer de. Dan werden er meisjes opge pikt in hun benzineverslinden- de monsters en six-paclcs bier ingeladen om vervolgens op de dichtstbijzijnde parkeerplaats een swingfeest te organiseren. Auto's in een vierkant gepar keerd, allemaal dezelfde mu ziekzender op de autoradio en beschut door pakweg achtdui zend kilo hoogwaardig staal gingen daar de voetjes van de vloer! Over Paradise by the Dash board Light gesproken! David Mu- nyon bezong een GTO, David Wilcox de 'Tail Fin Rusty old Ameri can Dream' uit Detroit en John Hiatt vond, getuige Tennessee Pla tes, zelfs het nummerbord al ly riek genoeg. Ook herinner ik mij platenhoezen van onder an dere John Prine en Ry Cooder waarop het automobiel een pro minente plaats had. En droomt niet iedere zichzelf respecteren de muziekliefhebber erover ooit zijn 'kicks' via Route 66 te be reiken? Dat doe je natuurlijk niet lopend. Maar misschien wel het allermooiste autonum mer ooit komt - wat mij betreft- van de obscure Engelse zanger Ian Dury. Begin jaren tachtig even hitgevoelig met 'Hit me with yourRhythmstick'. Mijn broer be zat een lp van de man. En één van de nummers begon met 'Had a love affair with Lina at the back of my Cortina'. Liefde? In een Cortina? Dat is pas dichterlijke vrijheid! Door Joop van der Pol Wie dezer dagen een tweede hands brommer, scooter, snor fiets of brommobiel wil kopen moet extra voorzichtig zijn. Omdat voor die voertuigen per 31 oktober een kenteken moet zijn aangevraagd, willen helers en eigenaren van gestolen goed er snel van af. Stuntprijzen en koopjes zijn dus verdacht. De RDW adviseert mensen die tweedehands willen kopen bij voorkeur een brommer aan te schaffen waar al een kenteken bewijs bij is, dus een nummer plaat met bijbehorende papie ren. „Wil je er toch eentje zon der kenteken, controleer dan of de bromfiets als gestolen gere gistreerd staat. Dat kan op de tijdelijke website www.ishetgeen- plaatje.nl", adviseert de RDW. De overheid heeft het brom fietskenteken ingevoerd om diefstal tegen te gaan, maar ook om beter te kunnen optre den tegen opgevoerde scooters. Per 1 januari lopen bestuurders dankzij de nieuwe nummerbor den ook het risico geflitst te worden wanneer ze te hard rij den. De RDW registreerde vorige week het 500.000ste bromfiets kenteken. Daarmee blijken er veel meer bromfietsen te be staan dan het Centraal Bureau voor de Statistiek en verzeke raars bekend waren. Op grond van ervaringen met de caravan- registratie denkt de RDW 31 ok tober op 600.000 stuks te eindi gen. Vooral jongeren lopen nog achter. Het kan dus de komen de week erg druk worden bij de bromfietszaken en op het post kantoor. Het kenteken moet ook uiterlijk 31 oktober zijn aangevraagd, daarna zijn de schouwformulieren niet meer geldig. Vanaf 1 november is alleen nog aan een kenteken te komen door brommer of scooter ter keuring aan te bieden bij de RDW zelf. Zo'n technische keu ring kost alleen al meer dan 100 euro. Vanaf 1 januari mo gen alleen nog bromfietsen met een kentekenbewijs en kentekenplaat de weg op. Het verzekeringsplaatje is dan voor goed verleden tijd. De volgende stap is invoering van een rijbe wijs met praktijkexamen, ver moedelijk al in 2008. Info: www.rdw.nl www.ishetgeenplaatje.nl De Peilstok O Om beroving en autodiefstal tegen te gaan adviseert de Amsterdamse politie automobilisten om tijdens het rijden in de stad de portieren op slot te houden. Ook andere stedelijke politiekorpsen geven een dergelijk advies. Hoe 'veilig' rijdt u? Doet u soms de deuren op slot of vindt u dat gevaarlijk? Stem mee. Ga naar de website van de krant en klik op de rubriek Auto. Volvo C30 trekt cte kop O Vorige week vroegen we u welk genomineerd model Auto van het Jaar 2007 moet worden. In een nek-aan- nekrace wist de Volvo C30 net de Citroen C4 Picasso voor te blijven De Fiat Grande Punto eiste de derde plek op. De Skoda Roomster spreekt het minst tot de verbeelding. Welk model moet Auto van het Jaar morden? Q Volvo C30 20% 0 Citroën C4 Picasso 18% 0 Fiat Grande Punto 13% 0 Ford S-Max 12% 0 Peugeot 207 12% 0 Opel Corsa 9% 0 Honda Civic 9% 0 Skoda Roomster 7% OHuib de Vries van Volvo Nederland: „Een mooie opsteker voor ons. Het sluit aan bij de mening van de Nederlandse juryleden van de Auto van het Jaarverkiezing; die waren ook positief over de C30. Als we winnen is dat om het afwijkende uiterlijk van de Volvo. Ik denk zeker dat we kanshebber zijn, mede omdat er nog nooit een Volvo heeft gewonnen. Maar bij zo'n verkiezing komt een heleboel politiek kijken en de geschiedenis leert dat kleinere, Zuid-Europese auto's vaak in de prijzen vallen. Niettemin kijk ik met spanning en vertrouwen uit naar 13 november, als de winnaar bekend wordt gemaakt." Bijdèhand Drive-inmeubilair Automeubilair hoeft zich niet te beperken tot de auto zelf. Wat te denken van een Kever-sofa of een V8-sa- Een Cadillac-sofa. lontafel in je huiskamer? Of een glas champagne nippen aan je eigen Rolls Royce-bar in de garage? De Zuid-Hollandse firma Deco-Art levert het allemaal via haar online winkel. Behalve sofa's en cocktailbars zijn er ook klokken te bestellen, bijvoor beeld in de vorm van een Chevy spatbord, een Bugatti-ta- fel en een 4,5 meter lange Corvette-wanddecoratie. Prij zen variëren van 110 euro voor een klok tot maximaal 1.850 euro voor de meest luxe sofa. Exclusief verzend kosten, dat wel. Info: www.decoratieve-artikelen.nl/winkel FEM-lezers kiezen Maserati De Maserati Quattroporte is door lezers van het za- lcenmagazine FEM Business uitgeroepen tot Busi ness Executive Car of the Year 2006. Op plaats twee en drie eindigden de Volvo S80 en de Mercedes-Benz S. Volgens Jacco Neeleman van FEM Business is de fraai gebjnde Quattroporte 'de perfecte sedan voor succesvolle ondernemers en topbestuurders die zich willen onderscheiden'. Sinds zijn in troductie eind 2003 heeft de Quattroporte zo'n dertig in ternationale onderscheidingen ontvangen. Weer meer kampeerauto's Op de Kampeer Caravan Jaarbeurs in Utrecht zijn de komende week opnieuw meer kampeerauto's te zien. Biod presen- i teert er een met 'n lich te maar zeer stijve con structie, de Cruiser. Het heeft ook een compo sietbodemplaat maakt, die sterk licht is, niet kraakt en een hoge isolatiewaar- de biedt. De Biod Crui ser wordt standaard voorzien van deze bodemplaat. Ook de vacutimgeïnjec- teerde caravan maakt zijn opwachting, een techniek die tot nu toe voor zeiljachten werd gebruikt. LMC demon streert een caravan met luchtvering, die op de camping centimeters kan zakken. Kip speelt in op de voorgeno men hogere maximumsnelheid voor caravans. Het merk gaat alle caravans vanaf 2007 voorzien van een Tüv-goed- keuring voor 100 km per uur. Kampeer Caravan Jaarbeurs, Utrecht; tot en met 23 oktober 10-18u, 24 oktober 10-17u. www kampeercaravanjaarbeurs.nl 0900 52272387 (13 ct. p.m.) MACHEN SIE SICH KEINE SOPDEN, HEPP OANSEN DEP WADEN 1ST IMMEP VON v EINEM ALTEN FPAULEIN DÊWESEN. Gestolen goed wordt gedumpt vanwege het kenteken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 21