Miraculeuze ontsnapping PSV Chelsea beëindigt unieke reeks Barga Koeman schaakt op twee borden 17 Kromkamp: Dit mogen we niet weggeven Van Nistelrooij wil mee naar Olympische Spelen linclhovenaren na zege op Galatasaray met één been in volgende ronde donderdag 19 oktober 2006 ^nfi7fi sportredactie ISTANBUL - Met zijn eerste doelpunt voor |SV bracht Jan Kromkamp de landskam- joen uit Eindhoven gisteravond halverwe ge tweede helft naast Galatasaray. verdediger keek tevreden toe hoe Arou- Koné even later het definitieve vonnis lVer de Turken velde: 1-2. We staan er nu wel heel goed voor", keek Kromkamp naar de ranglijst van groep C in de Champions League. PSV heeft net als Li verpool al zes punten meer dan Bordeaux en Galatasaray. „Dat mogen we niet meer weg geven." Kromkamp besefte dat PSV in de eerste helft moeizaam presteerde. „We hadden last van de wind en stonden onder grote druk. In de tweede helft ging het beter. Al voor mijn gelijkmaker zetten we Galatasaray on der druk. Dit is echt een heel belangrijke ze ge." Zijn trainer sprak over een verdiende zege. „We begonnen slecht maar hebben al les na rust recht kunnen zetten. Toen domi neerden we. Dat uitgerekend Kromkamp in de tweede helft de gelijkmaker maakte vond Koeman opvallend. „Want juist hij had het in de eer ste helft moeilijk. Na de gelijkmaker heb ben we de wedstrijd gedicteerd. We zijn er nog niet, maar we hebben een hele grote stap richting de tweede ronde gezet." ANP Jan Kromkamp wordt na zijn gelijkmaker gefeliciteerd door Phillip Cocu. foto Vincent Jannink/ANP Zidane wordt analist op televisie DEN HAAG - Oud-voetballer Zinédine Zidane wordt voetbaldeskundige bij de Franse televisiezender Canal+. De middenvelder, wiens laatste daad de kopstoot aan Marco Materazzi tijdens de WK-finale was, zal op de abonneezender zijn commentaar op wedstrijden en spe lers geven. Dat is des te opmerkelijker, omdat Zidane be paald niet bekend staat als een gemakkelijke prater of ie mand met een uitgesproken mening over voetbal. GPD Kosten WK 2010 lopen hoog op JOHANNESBURG - De kosten voor de organisatie van het WK voetbal in 2010 in Zuid-Afrika zijn opgelopen tot 1,15 miljard euro. Dat is drieënhalf keer zoveel dan was begroot in 2004, toen het toernooi voor het eerst aan een land van het Afrikaanse continent werd toegewezen. Het overgrote deel van de kosten gaat op aan de bouw van vijf nieuwe voetbalstadions. Het organisatiecomité zegt de kosten niet te hebben onderschat, maar verklaart de ex plosieve stijging door veranderde plannen. GPD/RTR Eiber zet punt achter carrière DEN HAAG - De Braziliaan Giovane Eiber (34), voetbal ler bij Cruzeiro, stopt in januari 2007 met voetbal. De oud-spits van onder meer Bayern München en Olympique Lyon heeft last van een enkelblessure. „Ik dien mijn con tract uit en dan is het afgelopen. Ik voel dat het tijd is om te stoppen", zei de vijf tienvoudig international. Eiber kwam begin jaren negentig naar Europa. De Brazili aan verwierf faam als veelscorende spits in de Bundesli- ga. Hij speelde drie seizoenen bij VfB Stuttgart en zeven jaargangen bij Bayern München. Na minder succesvolle periodes bij Olympique Lyon en Borussia Mönchenglad- bach koos hij voor Cruzeiro. GPD/ISS Oranje zakt plaats op Fifa-ranglijst DEN HAAG - Het Nederlands elftal is op de nieuwe Fifa- ranglijst van de zesde naar de zevende plaats gezakt. Op de gepubliceerde lijst is Oranje gepasseerd door Duits land. Brazilië voert de lijst aan, gevolgd door wereldkam pioen Italië dat met drie plaatsen is gestegen. Fifa-ranglijst: 1. Brazilië 1.560, 2. Italië 1.540, 3. Frank rijk 1.483, 4. Argentinië 1.446, 5. Engeland 1.370, 6. Duits land 1.339, 7. Nederland 1.313, 8. Tsjechië 1.253, 9. Portu gal 1.224, 10. Spanje 1.198. De tegenstanders van Oranje in de EK-kwalificatiereeks: 23. Roemenië 870, 38. Bulga rije 707, 61. Wit-Rusland 479, 78. Slovenië 418, 88. Alba nië 373,193. Luxemburg. GPD/ISS Fifa wil Kenia uitsluiten DEN HAAG - Het uitvoerend comité van de Fifa wil Ke nia uitsluiten van internationaal voetbal, omdat het land zich niet aan de regels houdt. Een ultimatum van de bond is door de Kenianen niet uitgevoerd. Daarom wil de Fifa het land uit de kwalificatiereeks van de Afrika Cup ha len. In Kenia voetballen sinds kort twee verschillende ere divisies, die worden getolereerd door de Keniaanse voet balbond. De Fifa wilde dat de Keniaanse ex'edivisie terug gebracht zou worden tot achttien clubs. De reactie was dat er nu twee eredivisies zijn, die elk hun eigen wed- strijdprogramma afwerken. GPD van onze sportredactie BASEL - Erwin Koeman moet puzzelen voor de komende duels met FC Basel (vanavond) en Feyenoord-Ajax van aanstaan de zondag. Theo Lucius kan ei genlijk maar één van de twee wedstrijden spelen. „Althans, dat denk ik. Doorslaggevend wordt de gezondheid van Theo", zei Koeman gisteren. Ook Nicky Hofs is licht gebles seerd. „Ik denk dan ook niet dat ze allebei tegelijk kunnen spe len." Voorafgaand aan de wed strijd tegen Basel wilde Koeman nog geen opstelling geven.Van avond wordt wel het debuut van Philippe Léonard bij Feyenoord verwacht. De Belgische interna tional werd eind augustus vast gelegd, maar speelde nog geen minuut in de hoofdmacht. Zo moet Koeman rekenen en puzze len met Feyenoord, dat sowieso al in een zeer moeilijke fase ver keert. „En ik vind beide wed strijden heel erg belangrijk." AZ Martij n Meerdink en Ryan Donk maken vanavond geen deel uit van de selectie van AZ. Meerdink, die vorige maand nog bij Oranje zat, is gepasseerd. „Hij zit in een heel slechte perio de op dit moment", zegt trainer Louis van Gaal. Voor Donk komt de wedstrijd tegen Spor ting Braga nog te vroeg. De ver dediger raakte bijna drie weken geleden geblesseerd aan een knie en mist nog ritme. De elf die vanavond spelen, zijn simpelweg de elf waarmee Van Gaal denkt Sporting Braga het best te kunnen bestrijden. „Ik verwacht dat Braga zich terug trekt. We zullen voorin weinig ruimte hebben om te voetballen en we zullen beducht moeten zijn voor de counter." Heerenveen Paul Bosvelt zal zelf beslissen of hij vanavond in actie komt tij dens de Uefa Cupwedstrijd te gen Osasuna. De 36-jarige mid denvelder van Heerenveen heeft griep gehad en speelde daarom zondag niet tegen Heracles. Een antibioticakuur deed een aanslag op zijn fysieke conditie. Trainer Gertjan Verbeek en de speler zelf besloten de training van gisteravond in het stadion van de Spaanse club te gebrui ken als een test. Als Bosvelt van daag zegt dat hij honderd pro cent fit is, staat hij in de basisop stelling in het eerste duel van de groepsfase. „Plet wordt een zware dobber", voorspelde Verbeek. „Maar wij achten ons niet kansloos. Hope lijk heeft onze slechte wedstrijd tegen Heracles Osasuna een ver keerd beeld gegeven en kunnen we profiteren, We moeten dan wel lef tonen. Als wij durven en daarbij goed voetballen, kunnen wij ook winnen.Voor ons zullen ongetwijfeld kansen ontstaan." GPD/ANP van onze sportredactie PAPENDAL - Volgens Charles van Commenée heeft voetballer Ruud van Nistelrooij wel oren naar deelname aan de Olympi sche Spelen in 2008. De spits van Real Madrid zou dat ander halve week geleden tijdens de fi nale van het WK hockey hebben verteld aan de technisch direc teur van NOCNSF. „Ruud vindt de Olympische Spe len prachtig", vertelde Van Com menée. „Het feit dat hij bij het WK hockey kwam kijken, zegt al genoeg. Hij is een echte sport liefhebber." Van Commenée hoopt vurig dat Nederland er in Peking bij is op het olympische voetbaltoernooi. „Dat zou ik geweldig vinden, want het zou de eerste keer zijn sinds 1954. We hebben volgend jaar in Nederland het EK onder 21 jaar, waarbij vier van de acht landen zich plaatsen voor de Olympische Spelen. Ik verwacht dat dan het sterkst mogelijke team speelt. Van Nistelrooij, sinds kort bui ten beeld bij het grote Oranje, zal er op het EK zeker niet bij zijn. Pas op de Spelen zelf mor gen er drie dispensatiespelers in gezet worden dip ouder dan 23 jaar zijn. GPD Supporters van Galatasaray [omen veld op ISTANBUL - De wedstrijd tus- Galatasaray en PSV lag gis- eravond in de slotfase enkele minuten stil nadat diverse sup porters zich op het veld waag- len. De fans werden door de politie net harde hand verwijderd, mama de resterende minuten ionden worden uitgespeeld. Ha de actie van de fans - onte- over de resultaten van Deg - kwamen tientallen agenten het stadion binnen om le rust te bewaren. Ook op de ribunes ontstond wat onrust. ANP ir Frans van den Nieuwenhof STANBUL - In drie Europese vedstrijden heeft PSV mis- vier kansen gehad, maar iet rendement is fenomenaal, enorme blunder van doel- Mondragon brak gister avond de moraal bij Galatasa- dat in het laatste halfuur ontluisterende afgang be- eefde tegen het team van trai ler Koeman: 1-2. )e allesbepalende gelijkmaker /iel in een fase dat daarop niet uitzicht was. Rechtsback Kromkamp ondernam vanaf de at van het strafschopge- een doelpoging die nor maal gesproken kansloos zou zijn geweest. Mondragon taxeer de de bal volkomen verkeerd. Een paar minuten later speelde PSV het reddeloze Galatasaray naar een nederlaag, toen Koné een counter via Vayrynen be kroonde. De landskampioen is, met nog drie wedstrijden te gaan, al bijna zeker van een plaats in de tweede ronde. Als het over twee weken thuis tegen de Turken een gelijkspel boekt, bestaat in ieder geval zekerheid over Euro pese overwintering in het Uefa Cuptoernooi. Daarvoor is de der de plaats in groep C toereikend. Een dergelijke luxe heeft de club uit Eindhoven in tien jaar Champions League nog nooit ge kend. De laatste jaren was het meestal rekenen geblazen en vaak ook tevergeefs. PSV kon dat gisteravond in het ijzig kou de Atatürk-stadion achterwege laten, omdat het in Galatasaray een labiele opponent tx'of, die na een uur goed voetbal volledig in elkaar stortte. Conform de verwachtingen en de reputatie van de Turken kwam PSV direct onder vuur te liggen. Tegen de felle wind in ontketende Galatasaray een storm die lang aanhield - en dat was niet verwacht. Coach Erik Gerets had zijn team in tactisch opzicht ogenschijnlijk aange past aan PSV. Hij koos voor vijf middenvelders en één spits en zette de 35-jarige club held Ha- kan Sükür op de bank. Juist van uit dat versterkte middenveld domineerde Galatasaray de eer ste helft. De beweeglijkheid van linkshalf Arda en schaduwspits Ilic, ge voegd bij de handigheid van aan voerder Ümit, waren PSV regel matig te machtig. Ilic was het brein van de ploeg; hij trok zijn tegenstander Simons steeds weg uit de as van het veld, waardoor Galatasaray veel meer ruimte kreeg om te voetballen. PSV liep vanaf de eerste minuut ach ter zijn opponent aan. Bij de ope ningstreffer lag de defensie hele maal open. Kromkamp antici peerde te traag op een loopactie van Arda, waarna Ilic met een slim steekpassje Ümit vond. Zijn bewaker Alex stond vastge nageld aan de grond, Gomes was kansloos op het gekraakte schot: 1-0. Aan tegenstoten kwam PSV nau welijks toe, ook al omdat het centraal voorin geen aanspeel punt had. Koeman had Culina opgesteld als een 'valse spits' en hield Koné en Farfan op de flan ken. Die tactische vondst kostte Afellay zijn plaats; hij moest op de tribune plaatsnemen. Kenne lijk is Koeman van oordeel dat Afellay, meer dribbelaar dan passer, in grote wedstrijden toch teveel risico in zijn spel legt. Het experiment met Culina pakte slecht uit, halverwege de eerste helft ging Farfan centraal spelen. Ook in de tweede helft oogde Ga latasaray aanvankelijk krachti ger, vinniger en gewiekster. PSV had geen rust in zijn spel, maar werd verlost door Mondra gon wiens blunder op geen beter moment kon komen. GPD Nieuw stadion DEN HAAG - Eerstedivisieclub EC Zwolle begint in november ™n (lit jaar met de bouw van Mn nieuw voetbalstadion, nu de ''gegeven bouwvergunning on herroepelijk is geworden. Het nieuwe complex wordt ge bouwd op de huidige locatie aan Ceintuurbaan en biedt plaats a"n 10.000 toeschouwers. GPD Arouna Koné neemt het doel van Galatasaray onder vuur. De Ivoriaan was in Istanbul eindelijk beslissend voor PSV. foto Vincent Jannink/ANP champions league Galatasaray (Tur)-PSV (Ned) 1-2 (1-0). 19. Sc 1-0,59. Kromkamp 1-1, 72. A Kone 1-2. fcteidsrechter: Baskakov (Rus). Gele kaart: Akman, Tomas (Galatasaray), Salcido p). Aantal toeschouwers: 45.000. Galatasaray: Mondragon; Sarioglu, Song, To- rasenAk; Yilmaz (68. Haspolatli), Akman, Ina- wloanTuran; ÈUmit Karan (69. Sükür) en Ilic Ates), /:Gomes; Kromkamp, Alex, Salcido en Rei- a«r;Mendez (61. Vayrynen), Simons en Co- fo;Culina (90. Aissati), Koné en Farfan. Girondins Bordeaux (Fra)-Liverpool (Eng) M (0-0). 58. Crouch 0-1, Scheidsrechter: tab (Noo). Gele kaart: Jurietti, Rame (Gi- pdins Bordeaux (Fra)), Zenden, Kuyt (Liver- """r Aantal toeschouwers: 23.000. (Ita)-Spartak Moskou (Rus) Cruz 1-0, 9. Cruz 2-0, 54. Pa- 2-1. Scheidsrechter: Layec (Fra). it: Figo (Inter Milan (Ita)), Rodriguez, nko (Spartak Moskou (Rus)). Aantal Nool 3 2 1 0 7 4-2 fj 3 2 1 0 7 3-1 «sar. 3 0 12 1 3-5 Bordeaux 3 0 12 1 0-2 (Gri)-AS Roma (Ita) „..„„j 0-1. Scheidsrechter: roll (Eng). Toeschouwers: 33.000. Gele kaart: etto (AS Roma). incia (Spa)-Shakhtar Donetsk (Oek) 2-0 (2-0). 31- Villa 1-0, 45. Villa 2-0. Scheids- Mier: Riley (Eng). Rode kaart'; 76, Sviderski lonetsk/ 2x geel). Gele kaart: Albel- :ia), Tymoschuk, Marica, Marica Donetsk). Aantal toeschouwers: <5-000. Valencia 3 3 0 0 9 8-3 «ma 3 2 0 1 6 6-2 pipfakos 3 0 12 1 4-7 «.Donetsk 3 0 12 1 2-8 van onze sportredactie DEN HAAG - Barcelona heeft voor het eerst sinds 8 maart 2005 weer eens een nederlaag geleden in de Champions Lea gue. Op Stamford Bridge won thuisploeg Chelsea met 1-0. Voetballiefhebbers hoopten vooraf op een spectaculair duel tussen twee van de beste ploegen ter wereld. Zij kwamen in de eerste helft enigszins bedrogen uit. Het duel in Groep A van de Champions League kwam langzaam op gang en er vielen weinig kansen te bespeuren. Chelsea, met Khalid Boulahrouz in de ba sis en Arjen Robben als invaller, kreeg de beste mogelijkheid toen Drogba en Sjevtsjenko de bal er beiden niet inkre gen. Kort na rust was het wel raak. Di- dier Drogba draaide goed weg op de rand van het strafschopgebied en schoot de bal achter doelman Victor Valdes. Barcelona stelde teleur, het was via Mes- si, Ronaldinho en Deco enkele keren ge vaarlijk, maar Chelsea's derde doelman Hilario groeide uit tot een van de uitblin kers van de avond. Hij bleek een onneem bare vesting voor de Barcelona-spitsen. Giovanni van Bronckhorst werd bij Bar celona na een uur spelen gewisseld en pakte een gele kaart. Voor Barcelona kwam door de nederlaag een einde aan een reeks van vijftien onge slagen duels in de Champions League. De voorlaatste nederlaag die de ploeg leed was uitgerekend ook tegen Chelsea, op 8 maart 2005 (4-2). Barcelona werd destijds uitgeschakeld in de kwartfinale. Het seizoen daarna werd het jaar van Barcelona. Dertien duels leverden louter zeges en vier gelijke spelen op. Dit jaar vljoetsjenko nog wel tegen te scoren, maar tot een gelijkmaker kwam het niet. Dejan Stankovic maakte aan alle onze kerheid een einde: 3-1. Quincy Owu- su-Abeyie speelde de tweede helft bij Spartak Moskou. Door de zege doet Inter na twee eerdere nederlagen weer volop mee in de groep. Bayern München kan zich inmiddels al vrijwel zeker opmaken voor de volgende ronde. De Zuid-Duitse club won met 0-1 bij Sporting Lissabon. Bastian Schwein- steiger speelde een hoofdrol bij de Duitse recordkampioen: hij zorgde na negentien minuten voor de enige treffer van het duel, maar kreeg twee minuten na rust zijn tweede gele kaart, dus rood. Mark van Bommel speelde bij Bayern de hele wedstrijd, Roy Makaay kwam de bank niet af. Liverpool deed in Groep C, de poule van PSV, goede zaken. Het won met 0-1 bij Bordeaux. PSV won eerder met dezelfde uitslag in de Franse wijnhoofdstad. Peter Crouch zorgde voor het enige doelpunt. Boudewijn Zenden stond bij 'The Reds' in de basis, Dirk Kuijt viel na 65 minu ten in voor doelpuntenmaker Crouch. In Groep D wonnen AS Roma en Valen cia beiden hun duel. Valencia versloeg in het eigen Mestallastadion Shaktar Do netsk met 2-0. Topschutter David Villa maakte beide doelpunten. AS Roma, met voormalig Ajacied Cristi- an Chivu, won uit moeizaam met 0-1 van Olympiakos Pireaus. Simone Perrotta maakte pas een kwartier voor tijd het eni ge doelpunt. Door de resultaten staat Va lencia met negen punten uit drie duels bo venaan, Roma volgt met zes punten. Olympiakos en Shaktar delen de laatste plaats met ieder een punt. GPD München 0-1. 47. München (Dui2x Veloso (Spor- Ottl, Van Bommel, Dos Santos Aantal toeschouwers: kwamen hier een zege en een gelijkspel De andei'e wedstrijd in Groep A werd ge wonnen door Werder Bremen. De Duitse ploeg versloeg Levski Sofia in eigen huis met 2-0. Naldo zorgde in de blessuretijd van de eerste helft voor de openingstref fer, Diego maakte het een kwartier voor tijd af. Door de resultaten gaat Chelsea met negen punten uit drie duels aan de leiding. Barcelona en Werder Bremen vol gen met vier punten, Levski is nog punt loos. Internazionale In Groep B was Julio Ricardo Cruz de grote man bij de wedstrijd Internaziona- le-Spartak Moskou. De oud-Feyenoorder scoorde in de eerste tien minuten twee keer namens Inter. Kort na rust wist Pa- Khalid Boulahrouz (links) moet alle zeilen bijzetten in een duel met Barcelona-vedet te Ronaldinho. foto Gerry Penny/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41