Scheldemond FM begint tv-zender •B 0 S 1 Tl Z1 Het vlaslint wordt nu losgezwingeld Extra geld jeugd- en jongerenwerk in Terneuzen College Sluis betert leven Lievens in beeld bij Den Dullaert Annie M.G. Schmidt krijgt wijk in Kapelle Lokale omroep begint op 1 november met kabelkrant in gemeente Sluis agenda donderdag 19 oktober 2006 J2 door Raymond de Frel BRESKENS - De lokale radio zender Scheldemond FM uit Breskens begint op woensdag 1 november met televisieuitzen dingen in de gemeente Sluis. Scheldemond TV is voorlopig hoofdzakelijk een kabelkrant. De uitzendingen van de Oost-Vlaamse televisiezender AVS zijn door de komst van Scheldemond TV vanaf volgen de maand niet meer in West-Zeeuws-Vlaanderen te zien. „Wij zijn door de media wet verplicht verzoeken van lo kale zenders in te willigen. Dat klinkt overigens eenvoudiger dan het is. Want na het verzoek tot uitzenden moet nog wel dui delijk worden of alles technisch haalbaar is en of er een kanaal beschikbaar is. Dat laatste was niet het geval, dus heeft de Zeeuwse programmaraad beslo ten om de teksttelevisie van Scheldemond op het kanaal van AVS en de Zeeuws-Vlaamse Te levisie (ZVT) te plaatsen", zegt radio- en televisiecoördinator Hans Burgs van Delta Kabel- comfort, dat over de doorgifte van radio- en televisieuitzendin gen gaat. Dat klinkt tegenstrijdig ten op zichte van het recente bericht dat de sluimerende zender ZVT door initiatiefnemer F. Lievens nieuw leven wordt ingeblazen. Via de lokale omroep Terneuzen FM heeft de ZVT een televisie frequentie aangevraagd om eveneens een kabelkrant te be- Diefstal uit kerk VEERE - De beheerder van een kerkgebouw in Veere ontdekte gistermorgen om negen uur dat er inbrekers aan het werk wa ren geweest. De inbraak moet zijn gepleegd tussen dinsdagmiddag half zes en woensdagmorgen negen uur, toen de inbraak ontdekt werd. De inbrekers namen een magne tron en computerapparatuur mee uit de kerk in Veere. Racende jeugd wekt ergernis in Koewacht door Gino van den Broecke KOEWACHT - Gierende ban den, ronkende motoren en irri tante claxons. Deze zaken wek ken de laatste tijd behoorlijk wat ergernis bij omwonenden van de Koewachtse voetbalvel den. Daar op het parkeerterrein ont moeten met grote regelmaat groepen jongeren elkaar met uit gebouwde wagens, om de krach ten van hun auto's te testen en te showen. Bij de dorpsraad zijn diverse klachten binnengeko men van omwonenden aan de Berlaerestraat. „Zij hebben aan gegeven, dat wat hen betreft de maat vol is en dat ze als er door de politie niets aan wordt ge daan, zelf actie zullen onderne men", meldde voorzitter G. Bae- rt van de Koewachtse dorpsraad gisteravond tijdens de maande lijkse vergadering. De politie had bij monde van Paul de Groene in een eerder sta dium al aangegeven, dat er wat hen betreft niet echt veel aan kon worden gedaan, omdat het geen prioriteit heeft. Ook het achtervolgen van racen de jongeren over de polderwe gen zou een gevaar opleveren voor de eigen mensen en werd door De Groene als onverant woord betiteld. „Ik hoop echter dat het een modeverschijnsel is, want sinds enige tijd is er weer zo'n straatracefilm op de markt en ik heb het idee dat de jonge ren zich daaraan willen spiege len." De politie kon wel melden dat in het politiewerkplan extra con troles op grote uitlaten zijn op genomen. Wijkwethouder C. Liefting gaf de dorpsraad te kennen, dat de gemeente met de politie in con tact zal treden over deze kwes tie. „Allereerst wil ik wel ge zegd hebben, dat je als inwoner natuurlijk nooit voor eigen rech ter mag spelen. Wij gaan er bij de politie toch op aandringen om hierin actie te ondernemen, want ik denk zeker dat het ge zien de ernst van de overlast meer dan nodig is. Een korte, snelle actie kan wat dat betreft wel eens een duidelijk teken zijn." De gemeente zal in ieder geval contact zoeken met Team Stop, dat in het kader van het politie werkplan bezoldigd is met het verwerken en oplossen van der gelijke klachten. ginnen. Bovendien is het de be doeling vanaf 1 januari weke lijks een magazine van twintig minuten op de buis te brengen, waarin wordt stilgestaan bij al le mogelijke Zeeuws-Vlaamse actualiteiten. De ZVT maakt gebruik van het kanaal van AVS en wil haar uit zendingen in het huidige pro gramma-aanbod van de Oost-Vlaamse omroep integre ren. De ZVT zoekt ook samenwer king met Scheldemond FM, maar voorzitter P. Keijmel van de West-Zeeuws-Vlaamse om roep maakt een voorbehoud. „Wij willen eerst onze eigen zen der goed neerzetten. Daarna zul len we kijken of we kunnen sa menwerken." Keijmels opstel ling is deels een gevolg van een uitspraak van de Sluise gemeen teraad in december 2005. De ge meente Sluis krijgt jaarlijks één euro per inwoner rijksgeld voor het draaiende houden van loka le omroepen. De gemeente is ech ter niet verplicht het volledige bedrag aan de lokale omroepen door te sluizen. Zo geeft Sluis Scheldemond FM 0,64 eurocent per inwoner. De overige 36 euro cent per inwoner werd voor dit jaar geïnvesteerd in een onder zoek naar versterking van de programmering van de ZVT. Als er dit jaar geen duidelijk toe komstplan voor de ZVT zou zijn, kreeg Scheldemond het restbedrag alsnog op haar reke ning bijgestort. „Je kan dus zeg gen dat de ZVT onze subsidie ja renlang omlaag heeft getrok ken. Maar aan de andere kant: als de ZVT programma's aan biedt en wij hebben de midde len om die uit te zenden...waar om niet?", aldus Keijmel. Scheldemond TV wordt volledig bekostigd met sponsorgeld en ei gen middelen. Keijmel: „In eer ste instantie zenden we vooral tekstberichten uit over nieuws uit de streek. Voor eigen camera werk hebben we nog geen geld, dus dat is nog toekomstmuziek. Op de zender van de kabelkrant zijn trouwens ook onze ra dio-uitzendingen te beluiste ren." In de gemeente Sluis is op het kanaal van de ZVT/AVS dus vanaf 1 november een op West-Zeeuws-Vlaanderen toege spitste kabelkrant te zien. Op hetzelfde kanaal is in de gemeen te Terneuzen vanaf januari (als de Zeeuwse Programmaraad ak koord gaat met het ingediende verzoek) een op de kanaalzone gerichte tekstzender te zien. In de gemeente Hulst blijven de uit zendingen van AVS op de buis. door Jan Jansen SINT-JANSTEEN - Het is een bescheiden hoekje van de loods in Sint-Jansteen waar de nostalgie hoogtij viert. Relikwieën van vervlogen tijden toen dit zanderi ge grensgebied honderden vlassers telde. „Kijk", wijst eigenaar Guust Mortier (78), „een oude zwingelmolen." „Die hielden die. ."innen vroeger dus de hele dag in be weging door meue voet op die balk te trappen en dat leverde dan een kilo vlaslint per uur op. Dat veranderde pas toen deze omgeving in 1926 stroom kreeg, wat na tuurlijk banen kostte, maar ook zwaar werk uit de we reld hielp. En de opbrengst steeg meteen naar vijf kilo per uur." Na de oogst is het tijd voor de verwerking. Dat Mortier zijn relaas over de oude apparaten haast in je oren moet schreeuwen, tekent het contrast met de huidige situatie. Wat hij overschreeuwt is een zwingelturbine anno 2006 die in dezelfde loods op volle toeren draait en da's heel andere koek dan dat oude molentje. Dit is één van de vijf overgebleven vlasbedrijven in Zeeuws-Vlaanderen, waar er ooit honderden waren. „Jaarlijks komt hier de opbrengst van zo'n zevenhon derd hectare vlas binnen", vertelt Mortier. De regen buien die na de droogte van juli in augustus vielen, wer den hier verwelkomd. Water heb je nodig voor het dauw- roten op het land dat de stengel broos maakt. Maar het bleef regenen, en dan gaat roten over in rotten en kun je de oogst wel op je buik schrijven. Het is dit jaar meer voorgekomen dan Mortier lief is. Niettemin is er genoeg grondstof voorhanden en is het zwingelen dus in volle gang. Afgezien van de periodes dat ze op het land bezig zijn, gaat dat proces het hele door René van Stee TERNEUZEN - Het jeugd- en jongerenwerk in Terneuzen krijgt vanaf volgend jaar een ex traatje van 22.000 euro. Het col lege van B en W verwacht dat hierdoor het activiteitenaanbod groter wordt en ook een hoger niveau krijgt. In de voormalige gemeenten Ter neuzen, Axel en Sas van Gent waren er nog grote verschillen in de wijze van subsidiëren. On der het motto 'gelijke monni ken, gelijke kappen' worden die verschillen na de herindeling nu weggewerkt. De stijging van de subsidies tot een totaalbedrag van bijna 88.000 euro is vooral te verkla ren doordat de bedragen in de voormalige gemeente Terneuzen de laatste tien jaar niet zijn mee gegroeid met de inflatie. Met na me ten opzichte van de voormali ge gemeente Axel was het ver schil groot. Met ingang van 2007 wordt die scheve situatie rechtgetrokken, waardoor de meeste organisaties erop voor uitgaan. Categorieën die in aanmerking komen voor een subsidie zijn de scouting, speelweken en activi teiten tijdens vakanties, jeugd groepen, het speeltuinwerk, pro fessioneel jeugd- en jongeren werk en overig jeugd- en jonge renwerk. Iedere organisatie krijgt voor taan een bijdrage in de organisa tie- en activiteitenkosten, waar onder vergaderkosten, reiskos ten, de aanschaf van materialen, publiciteitskosten en onkosten voor vrijwilligers. Bovendien is het mogelijk om aanspraak te maken op subsidie ten behoeve van cursussen, waardoor vrijwil ligers nog beter hun werk kun nen doen. Verder komt er een vast bedrag per kind per kern of wijk en een bijdrage in de huisvestingskos ten. Voor de speelweken wordt daarnaast een vast bedrag per georganiseerd dagdeel beschik- door Frank van Cooten SLUIS - Het college van burge meester en wethouders van de gemeente Sluis heeft zich blijk baar de kritiek aangetrokken van de PvdA over de gebrekkige communicatie met de raad. In de vergadering van de raadscom missie Ruimte van gisteravond waren alle wethouders aanwe zig om actuele ontwikkelingen vanuit het college te melden. Het waren weliswaar geen schokkende mededelingen, maar opvallend was het wel. PvdA-raadslid R. Evers had een brede lach op zijn gezicht. „Ik moet het college een compli ment maken. Heb nog nooit zo veel wethouders gezien en nog nooit zo veel actuele informatie gekregen. Ik kan me niet voor stellen dat iemand zou beweren dat dit college niet zou commu niceren", zei hij. Het waren juist Evers en zijn partijgenoten die de gebrekkige communicatie van het dagelijks gemeentebestuur aan de kaak stelden. In vrijwel geen enkele commissievergadering werden actuele mededelingen gedaan. Dat was gisteravond wel an ders, bleek dus. Zo deelde wethouder J. Boog aard mee dat er binnenkort een Vanuit het streven om jongeren te stimuleren zelf activiteiten te organiseren, is het voor die groep voortaan ook. mogelijk een incidentele subsidieaan vraag in te dienen. Dit kan één keer per kalenderjaar voor ten hoogste vijfenzeventig procent van de kosten tot een maximum van vijfhonderd euro. Nieuwe aanvragers van een sub sidie moeten er onder meer reke ning mee houden dat een jeugd- aetiviteit een duidelijke meer waarde heeft binnen het al be staande aanbod en minstens vijf tien deelnemers trekt. De Commissie Sportschooldag krijgt alsenige organisatie te maken met een afbouwregeling. In de voormalige gemeente Axel kreeg de commissie een subsidie van 885 euro. Aangezien de sportschooldag on der schooltijd plaatsvindt, vin den B en W dit een verantwoor delijkheid van de scholen zelf en vinden ze subsidiëring niet passen binnen het nieuwe be leid. door Willem van Dam KAPELLE - De nieuwe wijk Zuidhoek in Kapelle moet uit groeien tot een echt Annie M.G. Schmidt-dorp. Dat vindt de frac tie van de SGP in de gemeente raad van Kapelle. De schrijfster Annie M. G. Schmidt werd 95 jaar geleden in Kapelle geboren. In haar algemene beschouwing op de gemeentebegroting voor 2007 toont de SGP zich enigs zins bezorgd over de opzet van het plan Zuidhoek, dat de ko mende jaren voorziet in de bouw van ongeveer zeshonderd woningen. Volgens de aanvanke lijke opzet moet het een wijk met allure worden, maar, consta teren de staatkundig gerefor meerden, het ziet er naar uit dat de Zuidhoek 'de zoveelste gewo ne nieuwbouwwijk' wordt. Het college van burgemeester en wethouders besloot onlangs om de straatnamen in Zuidhoek te ontlenen aan figuren uit de boe ken van Annie M. G. Schmidt. De SGP vindt dat een 'originele gedachte', en wil nog een paar stappen verder gaan. De SGP-raadsfractie pleit voor de plaatsing van een standbeeld ('op menselijke maat') van de schrijfster. Verder doet zij het college het idee aan de hand om allerlei elementen uit de boeken van Annie M. G. Schmidt in de toekomstige wijk te verwerken. Ook zouden er speelvoorzienin- gen kunnen komen in de vorm van beesten en personages die in haar boeken een rol spelen, Volgens de SGP kunnen hierbij (amateur)kunstenaars uit Kapel le betrokken worden. plan komt voor de inrichting van het terrein van de voormali ge gasfabriek in Aardenburg, vertelde wethouder J. Provoost dat er met waterschap Zeeuws-Vlaanderen overeen stemming is over de waterhuis houding in het nieuw aan te leg gen woonwagencentrum aan de Willemsweg in Schoondijke en kondigde wethouder A. Rosend- aal een besloten bijeenkomst met de gemeenteraad aan, vol gende week donderdag na af loop van de gemeenteraad. In de ze besloten vergadering wordt de gemeenteraad bijgepraat over de toekomst van de var kensstallen van Van Sleuwen. L. Baarends (Dorpsbelangen en Toerisme) was verbaasd over het besloten karakter van de ver gadering. „Wethouder Rosend- aal heeft toegezegd zo weinig mogelijk besloten vergaderin gen te houden. En nu hebben we er weer een." Volgens Rosend- aal is voor een besloten bijeen komst gekozen omdat de onder handelingen nog niet zijn afge rond. „En anders zouden we weer het verwijt van de raad krijgen dat ze onvoldoende wordt'geinformeerd. Gordelcontrole TERNEUZEN - De politie heeft gisteren gecontroleerd op het ge bruik van gordels in de auto. De politiecontrole vond plaats langs wegen in Koewacht en Ter neuzen. In totaal passeerden driehonderd voertuigen de poli tieposten. Van de passerende voertuigen waren er slechts drie in overtre ding, De bestuurders van deze auto's kregen een bekeuring uit gereikt. door Jean-Lou de Gucht HULST - Directeur Frans Lie vens van het Scheldetheater is in beeld om de programmering van de culturele voorstellingen in Hulst op zich te némen. Vol gende week gaan de gemeente Hulst, de stichting Hulst Cultu reel en Lievens met elkaar om de tafel zitten om een en ander te bespreken. De stichting Hulst Cultureel is in organisatorische problemen gekomen als gevolg van de be zuinigingsmaatregelen bij ge meenschapscentrum Den Dul laert. Onder de ontslagen bij Den Dullaert is ook een mede werkster die tegen een geringe vergoeding allerlei werkzaamhe den voor Hulst Cultureel ver richtte. De stichting krijgt 25.000 euro subsidie en daarvan moet zaal- huur, promotie, technische hulp, Bumarechten en de uit koop van de gezelschappen be kostigd worden. De Stichting Hulst Cultureel is vorig jaar in het leven geroepen om de cultu rele evenementen in de gemeen te Hulst te promoten. De stich ting is voortgekomen uit de stichting Uit in Hulst en de cul turele commissie Hontenisse. „We moeten op korte termijn een oplossing hebben", zegt voorzitter Wim van Baarle van Hulst Cultureel. „Want we moe ten nu aan de slag met de plan ning en reservering voor vol gend seizoen. De gemeente kan niets voor ons betekenen. Daar om hebben zij bemiddeld in een gesprek met Frans Lievens. Maar er zijn meer oplossingen denkbaar. Bijvoorbeeld een sa menwerking met het Ledelthea- ter in Oostburg of het aanstellen van een eigen programmeur." Als Hulst Cultureel voor de laat ste optie kiest, kan ze niet reke nen op een extra bijdrage van de gemeente Hulst. Wethouder Frank van Driessche van cul tuur: „Dat moet komen uit het bedrag van 25.000 euro subsidie dat Hulst Cultureel jaarlijks van de gemeente Hulst ont- jaar door, soms zelfs in twee ploegen. Bij Mortier zijn ze nu nog niet eens door de voorraad van vorig jaar heen. In plaats van de simpele apparaten van weleer staat er nu een technologisch hoogstandje in de loods. Pas nieuw en bijzonder ingenieus. De vijftig meter lange ma chine verenigt twee bewerkingen. Het op het land opge rolde vlas wordt hier weer afgerold op een lopende band. Het braken (of brakelen) komt eerst; daarbij wordt de stengel alvast gekneusd om de volgende stap in het proces, het zwingelen te vergemakkelijken. De zwingelmolen scheidt het kostbare vlaslint definitief van het 'hout' waarna het volautomatisch op keurige rollen uit de machine komt. Het zaad is al eerder van de stengel 'gerepeld'; daar kan weer een nieuwe oogst uit groeien. En het hout verdwijnt nog altijd grotendeels naar Linex in Koewacht die er spaanplaten van maakt. foto Camile Schelstraete STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten; 13.30 uur: Hand vaardigheid, creativiteit, bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.30 uur?Zangkoor; Drie maanden gevangenis voor bestelen van moeder door Aeotor Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 38-jari- ge Terneuzenaar voor het beste len van zijn moeder tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. De man had tussen 15 en 27 au gustus in Terneuzen een fiets uit de schuur en flessen wijn uit de woning van zijn moeder wegge nomen, toen ze een paar dagen niet thuis was. De fiets had hij verkocht. De zoon beschikte over de sleutels van de woning. Een huurster van een kamer zag dat hij flessen wijn meenam. De Terneuzenaar is al jaren ver slaafd aan verdovende middelen en heeft sinds 1988 een straf blad. Het ging na 2004 een tijd goed en in die periode deed hij ook klusjes in de woning van zijn moeder. Totdat hij een te rugval kreeg en opnieuw hard drugs gebruikte. De relatie met zijn moeder ver troebelde. Ze zag zich na de dief stallen zelfs genoodzaakt om bij de politie aangifte te doen tegen haar zoon. Officier van justitie E. Bethlehem eiste vijf maanden cel. Zij achtte ook bewezen dat de verdachte op 10 september ge weigerd had te vertrekken uit een pension in de Ternéuzense binnenstad, toen de pension houdster dat vroeg. De man was die nacht het pension binnenge vlucht en had zich in de douche ruimte verstopt onder wasgoed. De politierechter sprak hem vrij van het laatste feit, omdat het niet vaststond of hij de pension houdster had gehoord toen ze eiste dat hij weg moest gaan. Strafpleitster S. Köller vond de eis te zwaar aangezet. Ze zei dat haar cliënt er alles aan doet om zijn leven op de rails te krijgen en stelde dat hij vastbesloten is om af te kicken. De politierech ter beperkte de celstraf tot drie maanden. voorop vangt. Je zou dan eerder moeten denken aan het aanstellen van vrijwilligers. Als het gaat oij professionaliteit, dan kom je na- tuurlijk uit bij Frans Lievens, Of we daarmee tot overeenstem! ming komen weet ik niet. Het is een vrijblijvend gesprek. Daar na bekijken we in Hulst of we met hem in zee gaan." Lievens wil nog niet op de za- ken vooruitlopen. „Ik ontken noch bevestig dat ik een gesprek met de gemeente Hulst en de stichting Hulst Cultureel .heb." Eigen karakter Voor Van Baarle staat dat het eigen karakter i_ Hulst Cultureel hoe dan ook ge waarborgd moet blijven. „Het is voor ons uitgesloten dat we een dependance van het Schelde theater in Terneuzen worden." Daar is Van Driessche het mee eens. „Hulst Cultureel moet overeind blijven. Dat is voor ons iets dat zeker is. De jaarlijkse subsidie moet ook in handen blijven van Hulst Cultureel en niet naar het Scheldetheater gaan. Maar het is uiteindelijk toch aan de stichting Hulst Cul tureel om te beslissen of ze met Lievens in zee gaan. We zijn niet van plan om hen te dwin- Gewonde bij bedrijfsongeval WALSOORDEN - Bij een be drijf in Walsoorden is gistermid dag rond half twee een inwoner van de gemeente Hulst gewond geraakt. De achttienjarige raakte i_ wond toen een rolcontainer van de bak afrolde en bovenop hem viel. De Hulstenaar is overgebracht naar het ziekenhuis in Terneu zen. Hij heeft verwondingen aan het hoofd, aan zijn armen ei aan de borst opgelopen. De arbeidsinspectie is ingescha keld en heeft een onderzoek in gesteld naar het ongeluk. CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: ten, gymnastiek; 13.30 uur: ANBO dan sen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur; Bieden; GROEDE - De Twee Duiven, 20.30 uu Openbare repetitie Djazzperado; HEIKANT - 't Heike, 13.30 uur; Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; HENGSTDIJK - Café t Je huis,14.00 uur: Kaarten; HULST - Reynaertcollege aan di denstraat, 19.00 uur: Bewegen en ten voor (ex-)hartpatiënten; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 10.0( Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13,35 uur: Handwerken, koersbal; 14.0C Lezing bibliotheek; 19 uur; Line dance; De Blaauwe Hoeve, 9.30 uur; Ka maken; 14.00 uur: Zangkoor, bakmid- dag; 19.00 uur; Soos; Den Dullaert, 13.30 uur; Kaarten; 19.30 uur: Bridge; 20.00 uur: Pilates gym; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur; Schieting voor ouderen; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13,30 ui Seniorensoos; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur; Bridge; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur; Biljarten; 14.30 uur: Ouderen soos; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; 19.00 uur: Engels; SPUI - De Drie Gehughten, 19.30 uur Kinderbingo; TERNEUZEN - Porgy Bess, 20.00 uur: Dear Friends, door Toneelgroep Terneuzen; De Veste, 10.00 uur: Kerkdienst; 13,05 uur: Biljarten, canasta; 13.30 uur: Hand werken; 14.00 uur: Sjoelen; 16.30 ui Repetitie Veste koor; 19.00 uur: Bridge De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 ui Jeugdcentrum Meetpoint; ZAAMSLAG - Centrum Hella, 19,33 uur: Cursus meditatie en energiebe- wustzijn Sleufsilo's veehouder Hengstdijk in orde DEN HAAG - De Raad van S te heeft de bezwaren tegen de aanleg van een vierde sleufsilo bij een veehouderij aan de Kerk straat in Hengstdijk verworpen. Veehouder H. van den Brand kan nu een vierde zogenoe sleufsilo aanleggen,waarin hij kuilvoer wil opslaan. Om c' sleufsilo aan te kunnen legge moest het bestemmingsplan wor den gewijzigd. De geme Hulst wijzigde het plan waarna overbuurman M. Maas aan de bel trok. Maas heeft grote be zwaren tegen de locatie van de nieuwe sleufsilo op ongeveer dertig meter achter zijn woning- Hij vreest verlies aan privacy aangezien degenen die het kuil voer in en uit de silo rijden zo in zijn woning kunnen kijken. Ook vreest hij lichtoverlast als er 's avonds met kuilvoer gereden wordt. Volgens de Raad van Sta te valt het mee met de overlast en het verlies aan privacy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40