Een halve eeuw bestuurder Constantindis troeft jonge opponenten net af Jordan: in de NBA kunnen ze nog wat leren van Europa Winst Schouwen-Duivelandse ploeg JIX, uitslagen agenda Nico Timmerman stapt op bij voetbalvereniging Zierikzee Van Haneghem houdt het nu al voor gezien bij Goes iJWTHM Goes. Tweede klasse A21: FM Sra- nang 2-Matisse 2 7-6, Kloetinge-Pub- bles 2 12-8, Matisse- SSV'65 4 4-2, Bie- zentrappers 3-Biezentrappers 4 7-5, Bie- zentrappers 2-SSV65 2 3-3. Madrid. Mannen. Tweede ronde: Murray (GBr)-Ljubicic (Kro/3) 6-4 3-6 6-3, Vliegen (Bel) - Blake (VSt/8) 6-4 3-6 7-6 (5), Ginepri (VSt)-An- eic (Kro/12) 7-6 (5) 7-6 (5), Gonzalez (Chl/10)-Srichaphan (Tha) 7-5 6-7 (5) 6-4, Haas (Dui/13)-Hrbaty (Slw) 6-3 7-6 (6), Berdych (Tsj/11 )-Calleri (Arg) 7-6 (2) 6-3, Djokovic (Ser)-Gasquet (Fra) 7-6 (2) 1-6 6-1. Zürich. Vrouwen. Tweede ronde: Mauresmo (Fra/1 )-Sto- sur (Aus) 7-6 (4) 6-3, Hantuehova (Slw)-Sugiyama (Jap) 7-6 (7) 6-2, Hin gis (Zwi/5) - Dechy (Fra) 6-3 6-3. Oost-Souburg. Open Souburg jeugd- toernooi Jeans Inn. JE t/m 12 jaar: J. Koppejan-J. Kuipers 6-0 6-0, W. Geus-T. van der Vlugt 6-1 6-0, T. van der Vlugt-J. Kuipers 6-0 6-1, L. Vreeke-T. Mesu 6-1 6-4. JE t/m 14 jaar: E. Bos-D. Linger 6-3 6-2, L. de Jager-J. Vlot 6-0 6-0, J. Patist-Y. de Haan 6-0 6-2, B. Ovaa-G. Steketee 6-2 6-1, C. Mesu-D. Vreeke 6-0 6-1, E. Bos-J. Meert 6-1 6-0, T. Vleugel-M. Schouten 6-0 6-1. JE t/m 17 jaar: J. Weug-R. Westdorp 6-1 6-1, M. van lersel-R.J. Zweedijk 6-0 0-6 6-3, J. Weug-Y. Eude 6-2 6-4-, J. Sondeij- ker-M. Schout 6-0 6-1, E. van den Hoff-M. van lersel 6-0 7-6. ME t/m 12 jaar: M. Meulmeester-D. Franke 6-3 6-2, D. Franke-Y. Tran 6-3 6-0, E. Vleugel-E. Ovaa 6-1 6-2, E. Ovaa-B. du Pon 6-3 6-4, M. Meulmeester-S. de Jager 6-1 6-4, S. Goedegebure-T. Westdorp 6-2 2-6 6-1. ME t/m 14 jaar: L. van Ederen-S. Kruys- se 6-2 7-6, D. van der Lijke-D. Nabi 6-3 6-0, D. van der Lijke-L. van Ederen 6-3 7-6. ME t/m 17 jaar: T. in 't Veen-D, van der Lijke 6-3 6-1, S. van Sabben-D. Wentzel 5-7 7-5 6-0. JD t/m 12 jaar: L. Vreeke/L. van den Boomgaard-N. Meulmeester/F. Molkenboer 6-1 6-4. JD t/m 14 jaar: J. Vlot/A. Vlot-Y. Mol/M. van Dalen 6-4 7-5, E. Bos/D. Linger-W. de Kroo/M. de Kroo 6-1 6-0. MD t/m 17 jaar: K. Steketee/N. Franke-S. de Kraker/M. Brouwer 6-1 6-1. Aarhus. WK. Vrouwen, teamwed strijd. Finale: 1. China 182,200, 2. Verenigde Staten 181,350, 3. Rusland 177,325, 4. Roemenië 175,450, 5. Oekraïne 174,250, 6. Australië 173,225, 7. Brazilië 172,975, 8, Spanje 170,475. Donderdag Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 5. Café, Biljart Reseda-Veilingzicht 4. Aanvang: 19.30 uur. Tennis Open Souburgjeugdtoernooï Jeans Inn. Locatie: tennisvereniging Souburg te Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Einde carrière atlete Fenton DEN HAAG - De Jamaicaanse atlete Lorraine Fenton (33) is ge stopt met atletiek. De winnares van het zilver op de Olympische spelen van Sydney en de wereld kampioenschappen van 2001 bij de 400 meter vindt dat ze niets meer op de atletiekbaan te zoe ken heeft. GPD van onze sportredactie DEN HAAG - De Europese bas ketballers hebben zo veel ge leerd van de NBA, dat de mees ter zich inmiddels aan de leer ling moet aanpassen. Dat zei Mi chael Jordan bij zijn aankomst voor een Europese tour in Pa rijs. „Europese ploegen beheersen verschillende speelstijlen en Eu ropese spelers kunnen makke lijk op verschillende posities uit de voeten. Ik denk dat je die trend ook in de Verenigde Sta ten meer en meer gaat zien." „Spanje heeft laten zien hoe sterk het Europese basketbal is geworden", zegt Jordan in een gesprek met de Italiaanse sport krant Gazzetta dello Sport. „Het heeft zich de laatste jaren in een sneltreinvaart ontwik keld. Dat komt mede door de spelers die zich in het hart van de NBA hebben weten te neste len, zoals Pau Gasol, Dirk Nowitzki en Tony Parker. Ik ben inmiddels ook onder de in druk van het niveau van de ver schillende Europese competi ties. De Verenigde Staten heb ben het basketbal jarenlang ge domineerd, in spel, in creati viteit, in kracht. Maar de Eu ropese spelers hebben dat goed opgepikt en nu gebruiken ze wat ze hebben geleerd tegen ons." Jordan geeft de komende twee weken voor zijn sponsor Nike basketbalclinics in Parijs, Lon den, Berlijn, Barcelona en Mil aan. GPD BURGH-HAAMSTEDE - De Schou wen-Duivelandse selectie heeft gister avond in Burgh-Haamstede een oefenwed strijd tegen SSV'65 uit Goes met 4-3 ge wonnen. Bij rust stond het team van coach Edwin Kriens al met 3-1 voor. SSV'65, dal uitkomt in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal, kwam wel op voor sprong. David den Hollander verzorgde de 0-1. Maar daarna zetten de spelers van de Schouwse selectie een tandje bij: via een eigen doelpunt van Mevlud Eryürük (foto, rechts), Marlijn van Grunsven en Denny le Comte werd al voor het eind van de eerste helft een gaatje geslagen. Na rust scoorde Arjen Koopmans twee keer voor SSV'65. Barry Steenpoorte (foto, links) zorgde tus sendoor voor de 4-2. SSV-coach Marco Groeneveld zei na af loop niet al te veel waarde te hechten aan het duel. „We misten elf man. We speelden met veel invallers, veel junioren. Voor die jongens was het een mooi leermoment." foto Marijke Folkertsma strijd Zeeuwse 4TB Cup in acht races f,0ES - De eerste wedstrijdjes het veld zijn inmiddels verre- jen. Zaterdag gaat de strijd om je Zeeuwse ATB Cup echter pas aI1 start niet een race in 's-Heer Arendskerke. Er zijn dit jaar jlechts acht wedstrijden die mee- lellen voor het klassement. je GP 't Veerhuis, die tien jaar ;chtereenin Yerseke werd ge houden, komt niet meer terug (p de kalender van deze wed- nnjdencyclus. De organisatie in Verseke heeft een ommezwaai aanaakt en heeft een landelijke Selectiewedstrijd veldrijden voor de jeugd toegewezen gekre gen. Afgelopen zaterdag werd Jeze gehouden. flCht wedstrijden blijven er dus over en daarin mag gevochten norden om de erfenis van Ed- ard van Ewijk. De Bevelandse (onleur schreef vorig seizoen de iedstrijdenreeks op zijn naam. [p de strijd om de Zeeuwse ATB Cup zijn een paar veranderin- :en opgetreden. In de A-catego- rie komen de renners uit van 17 loten met 39 jaar en de B-cate- joriezal de coureurs van 40 jaar a ouder herbergen. Voor de B-categorie geldt dat er in het andklassement ook eremetaal al zijn voor de vijftigplussers. Be vrouwen zullen niet meer sa men rijden met de B-categorie, maar zij starten tegelijk met de A-rijders. Kalender ATB Cup. 21 oktober: 'i-Heer Arendskerke, 28 oktober: 'jfóHgene, 11 november: Heinlcens- 025 november: Weslenschou- M 2 december: Hulst, 9 decern ed: Vlissingen, 16 december: Krui- tinjeHj 23 december: Westdorpe ifmie). 41 vier Russinnen oaar Masters ZURICH - De Russische tennis sters Jelena Dementjeva en Na- dia Pctrova hebben zich giste ren verzekerd van deelname aan de WTA Masters in Madrid, 7-12 november. Toor het toernooi zijn nog twee lickets te vergeven. Arnélie Mau resmo, Justine Henin-Harden- ne, Maria Sjarapova en Svetla- na Koeznetsova hebben zich al verzekerd van deelname. ANP donderdag 19 oktober 2006 sl^ Ista enige Schouwenaar in finale ZIERIKZEE - Adri Ista van biljartvereniging d'Eule uit Oosterland moet komend weekeinde de Schouwse eer verdedigen in het districtskampioenschap libre vijfde klasse dat in eetcafé 't Visslop in Zierikzee wordt gehou den. Het is voor het eerst sinds de samensmelting van de voor malige districten dat een kampioenschap op één tafel wordt gespeeld. Er zijn bovendien nu maar zes finalisten, terwijl dat er voorheen acht waren. En ook nieuw is dat het toernooi in één weekend (voorheen twee) wordt afge werkt. Het deelnemersveld bestaat uit vier Bevelanders (van wie Jan Depondt van ALM uit Goes de beste papieren lijkt te hebben) een Walcherenaar en de als vijfde geplaatste Ista. Morgen wordt om 19.00 uur begonnen. Zaterdag en zon dag gaat men verder vanaf 12.00 uur. De finale is zondag omstreeks 15.30 uur. EK kader 71/2 niet naar Zeeland GOES - Het Zeeuwse biljartdistrict ziet af van het or ganiseren van het Europees kampioenschap kader 71/2. Het bestuur kreeg onlangs van de nationale bond KNBB het verzoek het eindtoernooi te organiseren, maar heeft daarvoor te weinig financieel draagvlak. Jaap Labrujère, voorzitter van het district Delta Zuicl-West, wilde het EK van 7 tot en met 11 maart in Sportcentrum Westerschouwen in Burgh-Iiaamstede la ten verspelen. De KNBB wilde echter binnen een week ze kerheid of het district de Europese titelstrijd ook daad werkelijk kon organiseren. Het vinden van voldoende sponsors, om het geschatte bud get van 50.000 euro rond te krijgen, bleek in zo'n kort tijdsbestek echter niet mogelijk. Frusch keert terug bij AZVV AXEL - Joep Frusch keert terug in de eerste selectie van AZW. De 35-jarige middenvelder stopte aan het eind van het vorig seizoen, maar is nu op dat besluit terugge komen. Frusch speelde dinsdagavond al één helft mee in het vriendschappelijke duel met Clinge (1-1). Bij de Axelse za terdag-tweedeklasser ziet wordt Frusch als een welkome versterking voor het vrij jonge team gezien. Badmintonviertal bij laatste zestien GUANGZHOU - De Nederlandse badmintonners Dicky Palyama, Eric Pang, Yao Jie en Judith Meulendijks heb ben gisteren allen zonder al te veel moeite de laatste zes tien bereikt van de Open Chinese kampioenschappen in Guangzhou. Jie had het gisteren het gemakkelijkst. Haar Russische op- ponente Ella Karatsjkova verscheen niet op de baan. Pa lyama had in de tweede ronde weinig moeite met Lam Chi Man. De veelvoudig Nederlands kampioen gunde de speler uit Macao maar zestien punten: 21-3 21-13. Pang had in Hung Yok Wong uit Hongkong een geduchte tegen stander maar stond in de tochtige sporthal ook geen game af: 23-21 21-17. Judith Meulendijks bereikte de achtste finales ten koste van de taaie Schotse Susan Hughes: 21-18 18-21 21-12. Ze moet het nu opnemen tegen de Chinese favoriete Zhang Ning. ANP door Niels Bouterse door Barry van der Hooft GOES - Marc van Haneghem heeft zondag-derdeklasser Goes de rug toegekeerd. De boomlan ge aanvaller moest dit seizoen vooral genoegen nemen met een 'ol als invaller en had daar geen •rek meer in. „fn de ogen van de trainer voldoe ik kennelijk ftp |e woorden komen wat cynisch P zijn mond, want Van Hane- liem kan best aardige cijfers overleggen. Eén keer kreeg hij ?en basisplaats, drie keer moest Ij invallen. „En toch heb ik pe doelpunten en drie assists achter mijn naam staan. Maar blijkbaar is dat niet voldoende." Van Haneghem was afgelopen seizoen onder trainer Romeo van Aerde verzekerd van een ba sisplaats en werd door enkele verenigingen benaderd om naar een hoger niveau over te stap pen. „Maar omdat ik daar voor al als pinchhitter gebruikt zou. worden, was het volgens de trai ner beter dat ik bij Goes zou blij ven. Omdat ik tijdens de voorbe reiding de zaak moest overne men van mijn baas, kon ik pas twee, drie weken voor de start van de competitie aansluiten bij de groep. Vanaf minuut één heb ik toen niet meer gespeeld, om dat de trainer voor andere spe lers koos. Daar had ik geen zin meer in."' Van Haneghem mag nu de ko mende tijd via een vriend bij Vlissingen meetrainen. „Het sei zoen is nog lang, maar zo kan ik wel een beetje in een ritme blij ven. En ik zie straks wel wat er gebeurt." Nico Timmerman zat vijftig jaar in het bestuur van voetbalvereniging Zierikzee. Uit pure liefde voor de club. ZIERIKZEE - Het is een lande lijk probleem. Sportverenigin gen snakken naar vrijwilligers voor bestuursfuncties. „Je moet ze tegenwoordig met een zak lamp zoeken", zegt Nico Tim merman. Hij weet er alles van. Na vijftig jaar trouwe dienst zet hij definitief een punt achter zijn bestuurlijke functies bij voetbalvereniging Zierikzee. De 72-jarige Zierikzeëenaar heeft heel wat functies vervuld binnen de voetbalclub: penning meester (twee jaar), lid van de totocommissie (tien jaar), jeugd leider (vijftien jaar) en secreta ris (43 jaar). „Sommige taken overlapten elkaar"vertelt Tim merman. „Je moest er de tijd voor hebben. Voor mij was het een hobby, echt tijdverdrijf. Daarvoor moet je gezond zijn en een vrouw hebben die je steunt. Anders wordt het: óf je vrouw in leveren óf je hobby." Die vrouw heeft Timmerman nog steeds en voor zijn hobby heeft hij alle tijd gekregen die hij nodig had. De tijd die hij nu over heeft, brengt hij nog steeds actief door. „Als het goed weer is ben ik buiten te vinden. Ik fiets en loop veel. En natuurlijk blijf ik naar de voetbalwedstrij den kijken." Een halve eeuw voetbalgeschie denis kent uiteraard hoogte- en 'dieptepunten, vertelt Timmer man. „Hoogtepunten waren er natuurlijk bij promoties. Een bij zonder jaar voor mij was 1967. De promotie van Zierikzee naai de derde klasse was niet zo bij zonder en we hadden ook niet zo'n bijster goed team. Maar het elftal was een echte vrienden- ploeg en dat maakte het gewoon een ontzettend gezellige tijd." Een onbekende beller zorgde in 1971 voor het dieptepunt van Timmermans tijd in het Zierik- zeese bestuur. „We moesten met het eerste elftal tegen Vogel waarde spelen en hadden de kaartjes voor het pontje al ge kocht, toen ik opgebeld werd. De wedstrijd werd afgelast, want een bestuurslid van Vogel waarde was overleden. Latei- bleek hier niets van waar te zijn. Beide verenigingen hadden geen flauw benul wie de dader van dit geintje was." Vervanger Timmerman houdt er van om over een wedstrijd na te kletsen, maar over zijn eigen voetbalcar rière is hij kort. „Die carrière van mij mag geen naam hebben. Mijn capaciteiten lagen ergens anders." Hij ging wel altijd kij ken bij het eerste elftal van Zie rikzee. Daarom werd hij al op jonge leeftijd door de club bena derd om penningmeester te wor den. „Het leek me wel leuk werk. Ik was nog maar 22 jaar toen ze vroegen of ik het eens wilde proberen. Dat ik zo lang in het bestuur zou zitten, had ik van tevoren nooit gedacht." Timmerman was toe aan een ver vanger, ontdekte hij een aantal jaren geleden. „Ik ben uit me zelf opgestapt. Na zo'n lange tijd was het genoeg geweest. Als secretaris bracht ik de post nog op de fiets rond. De laatste ja ren gaat dat via de e-mail. De jonge bestuursleden kunnen daar veel beter mee overweg. Voor mij gaat het allemaal iets te snel." Toch staat ook binnen voetbalve reniging Zierikzee de jeugd niet te springen óm op een bestuurs zetel plaats te nemen. „Ze zijn zeer spaarzaam. Vroeger was het simpel. Je had alleen maar voetbal. We hadden vrijwilli gers genoeg. Tegenwoordig heb je al die andere sporten. Tennis is daar een voorbeeld van. In mijn tijd was dat alleen voorbes temd voor de notaris en de arts. Binnen veertig jaar is het van een elitesport een echte volks sport geworden. En bij elke sportvereniging heb je een be stuur, commissie en leiding no dig. Het valt niet mee daar nu al lemaal vrijwilligers voor te rege len." Aantrekkingskracht Dat Timmerman uniek is met zijn lange loopbaan als vrijwilli ger binnen een sportverennig'ing wijdt hij aan de aantrekking kracht van voetbal en zijn eigen foto Marijke Folkertsma bescheidenheid. „Ik ken genoeg mensen die complimentjes ver langen voor hun vrijwillige in zet. Dat is niet de juiste manier om dit werk te doen. Je moet ge woon je functie met alle liefde uitvoeren en niet opzij kijken." De Zierikzeese regelaar weet dat er aanstaande zaterdag wel een 'explosie van compliment jes' zijn kant op zal komen. „Ik sta niet graag in de belangstel ling. Eerlijk gezegd zal ik blij zijn als het weer achter de rug is." Een aantal genodigden is Timmerman al tegengekomen. „Het was wél grappig. Ik zag nu opeens allemaal weer oude ge zichten rond het voetbalveld. Die hebben Vast de uitnodiging voor mijn feestje al gezien." door Lucien Roelandt HEIKANT - De Zeeuwse jeugd lel zich goed zien op de ope ningsdag van Jumping Heikant, maar de hoofdrol was gisteren loch voor een oudgediende. Bouscholte niet in actie in Route du Rhum DEN HAAG - De Nederlandse zeezeiler Hans Bouscholte zal niet deelnemen van de Route du Rhum, de transatlantische zeil wedstrijd tussen Saint-Malo en liet Frans-Antilliaanse eiland Guadeloupe. •Door problemen met de kiel van zijn zeiljacht Brunei kon de rou tinier zich niet meer kwalifice ren. Daardoor is Jan-Kees Lampe met zijn boot La Promesse de enige Nederlandse deelnemer san de prestigieuze zeilwed strijd, die op 29 oktober van start gaat. In totaal nemen 74 boten deel San de wedstrijd, die elke vier jaar wordt georganiseerd, fier jaar geleden won de Frans man Michel Desjouyaux de Rou te du Rhum. Hij legde de af stand af in iets meer dan dertien Sagen. GPD De eerste zege tijdens de tiende editie van het hippisch evene ment werd namelijk een prooi voor de 46-jarige Belgische ama zone Patricia Constantindis. De veterane uit Schoten bleef in de barrage van de klasse B een tien tal jonge ruiters en amazones voor. De hoogte van de bouwsels die de ruiters door de internationa le parcoursbouwer en coach van de Belgische springruiters voor de kiezen kregen, bleek geen en kel probleem. De tijd was echter in de barrage de nekkenbreker. Patricia Constantindis was de enige die samen met de zestien jarige ruin Rafael binnen de ge stelde tijd wist te finishen. De vijftienjarige Sophie van Steenbergen bleef met Noble Girl keurig van het hout, maai de combinatie uit 's Heer- Axendskerke kreeg een tij dfout aan de broek. Hetzelfde over kwam de pas veertienjarige Ma rieke de Bart uit 's-Heer Abts- kerke met de Chellano-dochter Chablis. Dankzij het stijlcijfer mocht Van Steenbergen zich bij de prijsuitreiking als tweede op stellen. Dressuur De Koewachtse Stephanie de Frel bezorgde Jumping Heikant een primeur. De tot de Neder landse junioren dressuurselectie behorende amazone maakte in het grensdorp met succes haar debuut in het springen. De ze ventienjarige De Frel is de eer ste internationale dressuurama- zone die op het hippische evene ment van start ging. De Frel reed zich bij haar eerste optreden in de springriftg met een in de kijker. Zoals het een dressuuramazone van dit ni veau betaamd toonde ze zich met Quito N qua stijl dé beste. Ze liet zich met de Jus de Pom- me-zoon ook op geen springfout betrappen. Maar in de beslissen de ronde kreeg de combinatie echter vier tijdfouten aan de broek, waarmee ze genoegen moest nemen met toch wel ver dienstelijke vijfde plaats. „Ik ben zelfs voor een interland wedstrijd nog nooit zo zenuw achtig geweest .als vandaag. Maar uiteindelijk viel het toch wel mee. In het klassieke par cours had ik het gevoel dat Qui to een beetje onder me weg liep. Maar in de barrage liep hij su per. Jammer van die tijdfouten. Als dressuuramazone wilde ik misschien wel te netjes rijden." Sneller Met een spannende barrage zorg de de Zeeuwse jonkies voor een fraai slot. Met een tijd van 33,62 gooide Ingrid Jakobsen met Ver ona als eerste de knuppel in het hoenderhok. Dat het sneller kon, bewees Sophie van Steen bergen. In een bloedstollende rit stuurde ze Noble Girl in 29,0.2 foutloos naar de finish. Marieke de Bart kwam vervolgens een Chablis een fractie tekort. Als laatste starter leek Stephanie de Frel haar eerste verwinning als springruiter in de wacht te sle pen. Maar ze verspeelde daar voor net iets teveel tijd in de laatste wending en eindigde daardoor op een toch wel ver dienstelijke vierde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35