Onrust in handelshaven Tholen PZC Poedelen met pony's en paarden PZC Nieuwe woningen in Sint-Maartensdijk Beperkte ruimte voor uitbreiding Heer Hendrikhuis Horse World Innovation leden willen niet verkassen voor uitbreiding jachthaven BZW-JAARCONGRES Woensdag 25 oktober 2006 EvenTron Rosmalen Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelaimdeim/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van dpr Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Jolanda Buys (links) en medestudente St door Willem van Dam GOES - Staart van uw paard in de knoop? Moeten de manen van uw mer rie in de krul? Is uw hengst toe aan een stevige scheerbeurt? Moet uw pony hoognodig onder de douche? Bel Horse World Innovation! Een pretentieuze naam, dat Horse World Innovation - maar wat geeft het? Hij klinkt chic en bovenal, er is hele maal niets mee miszegd: de zeventien meiden en twee jongens van het Groen College in Góes zijn tenslotte werk zaam in het paardenwereldje en innova tief willen ze zeker zijn. Startende ondernemers, zó voelen zich de (derde- en vierdejaars) studenten van de mbo-opleiding paardenhouderij, die met z'n allen Horse World Innova tion draaiende proberen te houden. Een jaar of vijf geleden werd het 'leerbedrijf- je' opgezet in het kader van - wat heel deftig heet - Projectonderwijs in Maat schappelijke Context (PIMC). Probeer in je éigen branche een aantal opdrachten te verwerven en zie die maar tot een goed einde te brengen. Dat knippen en scheren was ongeveer de opdracht die de leerlin gen destijds meekregen. En zo gaan de studenten docent en coach P. Voet 'spreekt liever van 'deelne mers') nog steeds - onder begeleiding - de boer op. Ze helpen bij het organise ren van paardenconcoursen, fungeren als paardenoppas, ze scheren en toilette ren. De tariefjes die in rekening worden gebracht, doen er niet zozeer toe. Als ze maar uit de kosten komen, dat is het be langrijkste. En mocht er een winstje worden behaald, dan wordt dat onmid dellijk in de kas gestort om eventuele onvoorziene kosten op te kunnen van gen. Trots Het Groen College - klinkt het er met nauwelijks verholen trots - behoorde met het opzetten van het ondernemin kje tot de voorhoede van de onderwijsin stellingen die hun studenten op een der gelijke manier willen aanleren om - in de woorden van coach Voet - 'zo flexi bel en zelfstandig mogelijk te werken.' En, lukt dat Ach, de orderportefeuille is niet altijd even goed gevuld. Maar be gin volgend jaar mogen ze weer allerlei hand- en spandiensten verrichten tij dens het nationaal kampioenschap dres suur in Roosendaal. En dat is altijd goed voor de pr. Chaos Over public relations gesproken; de in- temet-website van Horse World Innova tion vertoont enige mankementen, maar die worden, zo verzekeren ze op het Groen College, spoedig verholpen. Voorts spijkeren zij aan de weg via ad vertenties in vakbladen, een enkele keer sturen ze een persberichtje de we reld in en soms, heel soms, werkt dat, zegt Jolanda Buijs (18 jaar). De verwachtingen van Jolanda waren niet heel erg hoog gespannen toen zij in het project stapte. „Ik had verwacht dat foto Willem Mieras het een beetje chaos zou zijn. Maar dat is helemaal niet zo. En de sfeer is hart stikke goed." Het valt, zo is Jolanda in middels wel duidelijk geworden, niet mee om ondernemertje te spelen. „In plaats van te doen wat me wordt ge zegd, moet ik nu zelf zaken regelen, en dat is soms lastig. Net zoals in het echte bedrijfsleven 2jijn er ook bij Horse World Innovation luxe paarden en werkpaarden; de vierde jaars studenten vervullen management functies, de derdejaars moeten genoe gen nemen met de aanduiding medewer ker. Jolanda Buijs (derdejaars) houdt zich vooral bezig met 'scheerdiensten' en is bovendien belast met personeelszaken. Dat betekent onder meer dat zij: er op moet toezien dat iedereen zijn taken ver richt, ze voert heuse functioneringsge sprekken en 'als er problemen zijn kun nen ze bij mij terecht.' Wa:t Jolanda in het paardenwereldje. gaat doen als zij straks klaar is met haar studie weet ze nog niet. De kans dat ze een eigen manege begint, is ech ter gering. „Ik kan niet zo goed tegen al die schreeuwende kinderen." donderdag 19 oktober 2006 (Advertentie) THOLEN - De leden van de be langengroep handelshaven Tho len luiden de noodklok. Ze zijn bang dat ze moet verkassen, zo dat de jachthaven kan uitbrei den. :\Ve maken ons grote zorgen", betoogt F. Hendriks van de be langengroep, die circa twintig schippers en vissers vertegen woordigt.' „De pleziervaart moet niet het alleenrecht krij gen in de Thoolse haven. Wij wil len hier heel graag blijven. Som- schippers liggen hier al meer dan dertig jaar, maar wij hebben sterk de indruk dat de gemeente van ons af wil zodat de jachthaven uitgebreid kan worden. Vreemd, want in 2003 heeft de toenmalige wethouder L. van Doorn in een raadsverga dering gemeld dat het niet de be doeling is om schepen die perma nent of semi-permanent in de haven liggen, te laten vertrek ken." Toch vermoedt de belangenver eniging dat ze moet verkassen. Aanleiding voor deze aanname is het feit dat nu al een deel van de gemeentelijke handelshaven wordt verhuurd aan watersport vereniging De Kogge om het fi nanciële gat te dichten. Sinds mei huurt De Kogge tachtig me ter. Begin deze maand kwam daar nog eens twintig meter bij. „Onacceptabel", vindt Hen driks. „Ze hebben het ten eerste buiten ons om gedaan, terwijl wethouder E. Goossen ons had toegezegd dat dergelijke zaken in overleg zouden gebeuren. Ten tweede hadden wij het college al duidelijk gemaakt dat wij de handelshaven wel willen overne men. Wij zijn zelfs bereid om daar een rechtspersoon voor in het leven te roepen. Bovendien heeft de gemeente door die ver huur een probleem geschapen dat er voorheen nooit was." Volgens Hendriks waren de on derlinge verstandhoudingen met de watersportverenigingen namelijk altijd prima. „Als er voor passanten in de jachthaven geen plek was, werden ze door verwezen naar ons. We lagen dan gewoon door elkaar. Geen probleem. Maar sinds De Kogge de kade huurt, mogen wij daar niet liggen.'1 J. van den Donker, voorzitter van De Kogge, vindt dat het alle maal zo'n vaart niet loopt. „Wij hebben dit jaar met de gemeen te onderhandeld over honderd meter extra kade. In het voor jaar was er tachtig beschikbaar. De overige twintig meter kon den wij huren, zodra er plek was. Dat was de afspraak en dat is nu dus gebeurd, want er is een kotter verkocht." De Kogge heeft die ruimte volgens Van den Donker ook nodig. „Zeker in het hoogseizoen hebben wij ruimtegebrek. Deze zomer is dat structureel geworden, doordat ons clubhuis veel passanten trekt. Dan geven wij natuurlijk voorrang aan de jachten, maar overleg is altijd mogelijk." Van den Donker onderzoekt een eventuele uitbreiding van de jachthaven. „Daar zijn we nog lang niet uit. Ik weet niet of het haalbaar is. Er is bijvoorbeeld maar één sluis, dus dat zal logis tiek voor de nodige problemen zorgen. Daarnaast zitten we ook nog eens met de blauwalg." Wethouder Goossen was giste ren niet bereikbaar voor com mentaar. BRABANTS ZEEUWSS WERKGEVERSVERENIGING Wilt u het Jaarcongres bijwonen? Kijk op www.bzw.nl of stuur een e-mail naar artz@bzw.nl.De kosten incl. netwerk diner bedragen 75,- (p.p. excl. BTW) voor niet-BZW-leden en 50,- (p.p. excl. BTW) voor leden BZW. De BZW programmapartners: Van Lanschot A AKD yjiterpolis I Prinsen DELTA) Van Wijmen Brabants Dagblad BN/DeStem Eindhovens Dagblad PZC Raad Schouwen herziet werkwijze ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland wil op een andere manier werken. De vergaderingen moeten flit- sender, korter en begrijpelijk voor de burger worden. Een commissie van raadsleden is mo menteel bezig voorstellen nader uit te werken. Het zwaartepunt van de discus sie moet in de commissieverga deringen liggen. Daar kunnen burgers inspreken en (in beperk te mate) mee discussiëren. De huidige mogelijkheid van in spraak vooraf aan een raadsver gadering zal vrijwel zeker ko men te vervallen. Dit moment van inspraak is ook weinig effec tief. De suggestie wordt gewekt dat de inspreker nog een kans heeft de raadsleden te overtui gen van zijn of haar gelijk maar in de praktijk blijkt dat de raadsleden hun standpunt al lang en breed hebben bepaald en dat daar zelden of nooit van afgeweken wordt. Tijdens de commissievergaderin gen is de vergaderstructuur ech ter een stuk losser en bestaat de mogelijkheid voor de raadsle den om in discussie te gaan met 'de inspreker. Daarmee is deze inspraakronde een stuk effectie ver. agenda STREEKACTIVITEITEN ELLEWOUTSDIJK Het Fort, 10,00-17.00 uur: Open voor bezichti ging: GOES Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve, 13.00-16.30 uur: Kin- der-doe-dag; TerValcke, 19.30 uur: Klassiek kamer concert mmv het ensemble Python Saxofoonkwartet; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 65-plussers; 9.15-10.00 uur en 12,00-13.45 uur: Zwemmen; DeVroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; Fmitteeltmuseum, 13.00-17.00 uur: Ex positie Fruit op zijn Kant; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcomp. senioren; Zwembad Den Inkel, 13.00-14.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 55 plus; SINT-PHILIPSLAND Scholenge meenschap Prins Maurits, 12.30 uur: Koekverkoop; THOLEN - Oudelandestraat 11, 20.00 uur: Herfststuk maken Plattelandsvrou- WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Aannemingsbedrijf Deurloo uit Tholen bouwt het appartemen tencomplex op de plek waar nu nog de garage van H. Schot staat. Het gaat bestaan uit drie bouwlagen en bevat tien drieka merappartementen en twee tweekamerappartementen. Op de bovenste verdieping komen vier luxe etagewoningen. De hui zen variëren in grootte van 78 tot 115 vierkante meter. De'vijf appartementen op de begane grond hebben een tuin. De ap partementen gaan voor prijzen vanaf 150.000 euro in de ver koop. De woningen zijn behalve voor starters en senioren ook voor mindervaliden geschikt. „Het ligt dicht bij de voorzieningen door Rob Paardekam 's-HEER HENDRIKSKINDER EN - De uitbreiding van het dorpshuis in 's-Heer Hendriks kinderen wordt minder groot dan het bestuur had gehoopt. Het huidige ruimtegebrek zal daarom deels moeten worden op gelost door de bestaande ruimte efficiënter te benutten. Het Heer Hendrikhuis wordt in tensief gebruikt, waardoor in de loop der jaren een nijpend te kort aan ruimte is ontstaan. De huisarts, fysiotherapeut en peu terspeelzaal hebben allemaal meer ruimte nodig en ook de keuken mag best een stukje gro ter. Bovendien is er veel te wei nig bergruimte. De gemeente raad van Goes nam in juni een motie van GroenLinks aan, die stelde dat de gemeente 30,0.000 euro moet uittrekken om de pro blemen op te lossen. Schetsen In al haar enthousiasme is het dorpshuisbestuur in samenwer king met de gebruikers daarna schetsen gaan maken van een mogelijke aanbouw. Dat resul teerde in een uitbreiding van 138 vierkante meter. Dat bleek wel erg optimistisch. Toen de ge meente duidelijk maakte dat een dergelijk uitbreiding niet aan de orde is, werd het aantal vierkante meters teruggebracht naar 106. Maar zelfs dat is veel meer dan het bestemmingsplan toelaat. Door haar vrijstellings bevoegdheid te gebruiken, kan het college er hooguit 75 vier kante meter van maken. Als de huidige problemen daarmee niet kunnen worden opgelost, zal de huidige ruimte efficiënter moeten worden gebruikt. Voorzitter A. Potter denkt dat daarmee best wat winst te halen valt, maar vindt dat enige uit- brèiding toch echt noodzakelijk is. Het bestuur heeft de bal nu bij de gemeente gelegd. Die is tenslotte eigenaar van het ge bouw. Het college heeft besloten om drie architecten of bouwkun dig adviseurs te vragen om een plan te maken, waarin ze reke ning houden met de beperkin gen van het bestemmingsplan. door Maartje Huijben SINT-MAARTENSDIJK - Aan de Westvest in Sint-Maartens dijk komen zestien appartemen ten. De woningen zijn bedoeld voor zowel starters als senioren. De bouw begint naar verwach ting in februari of maart vol gend jaar. in het dorp", zegt aannemer P. Deurloo. „Daarnaast is het mogelijk om zorg aan huis te krijgen." Deze hulp wordt gebo den door zorginstelling Allévo. „Toekomstige kopers kunnen daar gebruik van maken, maar dat hoeft natuurlijk niet", meent Deurloo. Het appartementencomplex heeft volgens de architect een moderne bouwstijl. Straatbeeld „Maar het past wel in het huidi ge straatbeeld", vindt G.J. van de Bergen van architecten-- bureau De Koeijer Laban BV. „Aan de voorzijde komt een traditionele schuine kap. De ach terzijde wordt moderner en hou den we strak." De welstandscommissie van de gemeente Tholen is inmiddels akkoord met de plannen. „We moeten nu een artikel-19-proce- dure beginnen voor vrijstelling van het bestemmingsplan", zegt Van de Bergen. Het college is in principe akkoord met de plan nen en wil aan de procedure meewerken. P. Deurloo verwacht in februari of maart te beginnen met de bouw. „Dat zal ongeveer een jaar in beslag nemen." Vlak voor de Tweede Kamer verkiezingen is minister-president Jan Peter Balkenende te gast bij het BZW-jaarcongres in Rosmalen. Hij gaat o.a. in gesprek met BZW- voorzitter Peter Swinkeis. Dit is een unieke gelegenheid om ondernemend Brabant en Zeeland te laten scoren! Anders gezegd, het is nu tijd om spijkers met kop pen te slaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29