O PZC tegen een stootje Middelburg kan Blauw past niet in de binnenstad M Programma Basisscholieren beelden hun wensen uit Kinder-Herfstweek 16 t/m 21 oktober 2006 Schelde mag korvetten leveren aan Indonesië h Onbekend NIEUW RIJBEWIJS NODIG? Pasfoto's met acceptatie garantie! SPRINT PHOTO Sluitende begroting 2007, geld voor nieuw beleid en buffer voor tegenvallers Zaalvoetbal bij de Noormannen Parkeermeters vernield MIDDELBURG - Onbekenden hebben maandag tussen negen uur 's ochtends en zes uur 's avonds in het Hof van Tange en in de Stadsschuur in Middel- l twee parkeerautomaten Vernield. (Advertentie) Activiteiten van 13\,30-16:30 uur Basisscholieren uit Vlissingen hebben wensen voor speelruimte verbeeld in werkstukken. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vraag kinderen welk cadeau ze van Sinterklaas willen en ze knutselen een collage uit speelgoedboe- ken. Wensen verbeelden ze liever dan ze te verwoorden. Basisscholieren uit Vlis singen hebben wensen voor speelruimte verbeeld in werkstukken. Die liggen in de bieb. Om een goed speelruimteplan te maken, wil de gemeente Vlissingen dat bewo ners meedenken. Ze hield buurtbijeen komsten en legde ouders met jonge kin deren een vragenlijst voor. Bovendien is aan basisscholieren gevraagd hun wen sen om te zetten in creativiteit. Daar is een flinke stapel werkstukken uitge rold. Ze doen mee aan een wedstrijd, die is uitgeschreven door de gemeente. Zij laat een jury beoordelen wie het mooiste werkstuk heeft gemaakt. In de jury zitten wethouder Ellie Walrave, speeltuindeskundige Jootje Vaas en schrijver Wim Hofman. De school met het beste werkstuk wint 2000 euro, die besteed mag worden aan sport- en spel materiaal. De werkstukken zijn tot en met 23 oktober te bewonderen bij de bi bliotheek in Vlissingen en daarna tot 6 november bij de Souburgse bieb. Daar kun je zien dat De Branding bij voorbeeld wel raad weet met ijsstokjes, frisdrankdoppen en wijnkurken. Leer lingen toverden een soort halve kijk doos om in volledig speelveld. Een tafel tennistafel, een voetbalveld, een grote glijbaan, een mallemolen, een zandbak (met echt zand!) en een wip, compleet met bumper. De Branding wil spélen. Scholieren van de Theo Thijssenschool blijken gek op water. Uit groep zes is met vier groepen gewerkt aan vier ma quettes. Twee daarvan beelden een ei land uit, met vlotten en bruggen. De an dere twee zijn parken met bankjes van papier, bomen van karton en gekleurde skatebanen. De Wissel gaat voor avon tuur. Groep acht kiest voor een klim wand, een achtlaagse klimtoren en een roetsbaan. Bovendien willen de kinderen voetbal len, aan lianen slingeren en als het even kan snowboarden. Mooie ideeën, vindt de gemeente. Al leen niet alles is echt te realiseren, waar schuwt ze. „Maar we doen er zeker in spiratie uit op", belooft voorlichter Mir jam Jongejan. „Wij zijn benieuwd wat kinderen zelf leuk vinden om mee te spe len." De gemeente gaat een planning maken om sommige speelvelden te herinrich- ten. „Soms staan in een buurt wipkip- pen, terwijl de kinderen al zo groot zijn geworden dat ze liever voetballen. In dat geval kijken we of we ergens doelen vandaan kunnen halen en of een andere buurt die wipkippen beter kan gebrui ken." Het college is momenteel bezig advie zen van ouders, buurtbewoners en amb tenaren te bestuderen. Samen met de werkstukken moet dat leiden tot een ad vies. Dat volgt binnenkort. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Schelde Marine- bouw in Vlissingen mag twee korvetten leveren aan Indone- Staatssecretaris Van ^Gennip (Economische Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat zij een exportvergunning zal afgeven voor de levering. Schelde Marinebouw diende in mei een aanvraag in bij Van Gennip, die vervolgens minister Bot (Buitenlandse Zaken) om ad vies vroeg. Nederland wil geen marineschepen leveren aan lan den waar de mensenrechten wor den geschonden. Volgens de be windsvrouw is er geen verband te leggen tussen mensenrechten schendingen en de inzet van de twee schepen. „In grote lijnen is geconstateerd dat met name de situatie in Atjeh inmiddels aanmerkelijk is verbeterd", schrijft Van Gennip aan de Kamer. „Dat neemt niet weg dat ook nu nog de mensen rechtensituatie in een aantal an dere delen van Indonesië voort durende aandacht vraagt. Het beeld is derhalve niet eenduidig positief, maar is verbeterd." Bij Schelde Marinebouw was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. (Advertentie) Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800-0231 231 (gratis) woéns0agt18 oktober Pompoen uitsnijden Draaimolen en suikerspin Gratis poffertjes Ballonnen Clown Knuffelmiddag kinderboerderij Springkussen EntertaWent Herfstspeurtöeht Vrijdag 20 oktober V Knutselen Draaimolen en suikerspin*, Kamelen rijden t.ntertainment Herfstspeurtocht Zaterdag 21 oktober Pompoen uitsnijden j PRIJSUITRhKIijIG Potten-versier-vüedstrijd om 11:00 uur Kindertheater (verrassingsshow) aanvang 14:15 uur Draaimolen en suikerspin Entertainment Springkussen Herfstspeurtocht (Advertentie) Wij geven u fjé de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve -fi serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 editie Walcheren De nieuwe gèvelkleur van Broeder Ludovicus valt niet in de smaak bij de gemeente Middelburg. foto Ruben Oreel je uit de PZC bij. Het is op een dag na een jaar oud. De kop luid de: Binnenstad van Middelburg is te kleurloos. Het waren de woorden van een architect op een symposium over de wederop bouw van de stad na het bom bardement van 1940. „Mis schien kunnen we wat in de stad gaan doen met kleur. De monu mentencommissie is daar altijd erg terughoudend in. Misschien moeten we daar maar eens een discussie over voeren", reageer de wethouder A. de Vries des tijds. Hij was gisteren niet be reikbaar voor commentaar. Haars heeft inmiddels- ruim tweehonderd handtekeningen verzameld van mensen die het met haar eens zijn. „Sommigen vinden de Meur ook niet mooi, maar die vinden wel de brief van de gemeente belachelijk." Haars geeft toe dat ze geen toe stemming heeft gevraagd voor de Meurstelling. „Ik had natuur lijk de officiële weg moeten be wandelen, maar dat duurt altijd zo lang. Bovendien heeft de ge meente schijnbaar al veel eerder gezien wat we deden. Waarom heeft toen niemand gewaar schuwd? Het is toch raar alle maal. Ik heb heel erg de neiging om dwars te gaan liggen." zeeuwse almanak Als die Schoorse basisschool uit gaat, staat daar trouw een bataljon ouders te wachten om .hun kroost op te halen. Een groep die elkaar inmid dels door en door kent. Behalve dan die ene dame... „Ken jij die mevrouw?", infor meerde de vader van Joëlle dus bij zijn dochter. „Oh, ja hoor", antwoordde ze. „Die haalt Folkert op. Dat is de over grootbuurvrouw. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes Klaar terwijl u NIET lacht! vandereepe Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl È-mail:re'daetie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. woensdag 18 oktober 2006 Het houtwerk van natuurvoe dingswinkel Broeder Ludovicus in de Lange Delft zit sinds juni strak in de verf. Blauwe verf. en dat vindt de gemeente maar niks. De welstandscommissie heeft Haars met een strenge brief gewaarschuwd dat dit ern stig in strijd is met de welstands- eisen. Haar pand behoort name lijk tot het beschermd stadsge zicht. Grijs is het kleuradvies van de welstandscommissie, eventueel antraciet. Vier weken heeft zij gekregen voor een her stellende schilderbeurt. Haars is het niet van plan. Het li- la-achtige blauw wil ze nog wel aanpassen, maar het donkere blauw niet. „Ik heb in de omge ving gekeken en je ziet zo'n zelf de kleur ook op de straatnaam bordjes van de Lange Delft. Ik vind het dus best passen." Een telefoontje naar de gemeen te leerde Haars dat zij ook kan besluiten haar winkel in oude staat terug te brengen. „Ik denk alleen niet dat ze weten wat dat betekent", lacht ze. Ze wijst op een foto van de winkel voor de schilderbeurt in juni: het hout werk zag toen groen en geel. De gemeente doet veel te moei lijk over afwijkende kleuren, vindt Haars. Ze pakt er een stuk ten, achterstallig onderhoud van wegen en gebouwen en bo demverontreiniging. Behalve de wens van een beter inzicht in de financiën heeft het college de gemeenteraad ook op enkele andere punten zijn zij ge geven. Op uitdrukkelijk verzoek van het CDA wordt al volgend jaar een plan gemaakt voor herin- richting van de pleinen in het centrum, met name Plein 1940, Walplein en Zusterplein. Voor het opstellen van een pleinenvi sie wordt 75.000 euro uitgetrok ken. Bovendien komt er 25.000 euro beschikbaar voor speelruimte voor kinderen. Dat wordt ge bruikt voor meer trapveldjes, meer plekken, meer skatebanen, meer jeu-de-boulesbanen en meer trimbanen. De gemeente gaat volgend jaar ook zeer intensief controleren op de naleving van allerlei wet ten en regels. Zowel bouwwerken als de open bare ruimte worden gecontro leerd op veiligheid en milieu-ei sen, kondigde Kool-Blokland aan. WESTKAPELLE - In Westkapelle is gisteren weer het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi gespeeld. Zo'n zestig kinde ren uit het dorp deden mee. Zij waren in leeftijdsklassen ingedeeld in fictieve bestaande teams uit de ere- en eerste divisie. Bij de vijf-, zes- en zevenjarigen won het team AZ, werd Feyenoord tweede en Ajax derde. Bij de acht en negenjarigen won Willem II, werd RKC tweede en NAC derde. En bij de tien-, elf- en twaalfjarigen won Em- men, daarna Cambuur en tot slot Volendam. Organisator André Toutenhoofd van VV De Noormannen vond het een goed toernooi. „Niet alleen kwalitief gezien, maar ook voor onze vereniging was het goed. We hebben er weer eén stel nieuwe leden. bij. En dat is toch elk jaar de in steek van het toernooi. Voorwaardelijke straf voor joyride MIDDELBURG - Een negentienjarige Middelburger heeft.zich schuldig gemaakt aan joyriding. Politierechter A. Janssens-van Kampen veroordeelde gisteren in Middelt burg de jongeman tot twintig uur voorwaardelijke werk straf. In de strafmaat werd er rekening mee gehouden dat de verdachte 5 mei in Middelburg maar even op een scoo ter had gereden, die zijn kompaan had weggenomen. Offi cier van Justitie E. Bethlehem eiste twintig uur werkstraf onvoorwaardelijk. „U wist dat die scooter gestolen was", motiveerde ze haar eis. Werkstraffen voor inbrekers MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans sens-van Kampen heeft gisteren een twintigjarige inwo ner van Vlissingen voor poging tot inbraak en een vernie ling conform de eis veroordeeld tot 100 uur werkstraf, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Een 21-jarige Vlissinger kreeg voor de poging inbraak 90 uur werkstraf, waarvan 40 uur voorwaardelijk. De verdachten waren 4 april in Vlissingen na het verbreken van een raam een woning bin nengegaan, maar werden gesnapt door agenten. Kreeft naar slowfoodbeurs Inricht Het was overigens vooral de ge meenteraad die daarom heeft ge waagd. Vorig jaar juni drong de raad, aangevoerd door de Chris tenunie, aan op een beter in zicht in de financiële stand van zaken en op de exacte risico's die de gemeente loopt. Het college heeft die opdracht opgepakt en plukt daar nu zelf GOES - De Oosterscheldekreeft vertegenwoordigt Neder land op Terra Madre, de internationale slowfoodbeurs in Turijn. Op het Italiaanse evenement staat de Oosterschel dekreeft naast andere Nederlandse vertegenwoordigers als het Chaams hoen, de Westlandse druif en het Drents heideschaap, producten die, in tegenstelling tot fastfood, volgens de organisatie authentiek geproduceerd worden op kleine schaal. Ook staan ze voor het behoud van tradi tionele eetcultuur. Terra Madre wordt van 26 tot 30 okto ber gehouden en trekt naar verwachting 150.000 liefheb bers van slow food. door Maurits Sep MIDDELBURG - Dat lichte blauw is inderdaad wel wat te li la geworden, geeft Marjanne Haars toe. Maar verder vindt zij de nieuwe kleuren op de kozij nen van haar winkel prachtig. De gemeente Middelburg denkt daar heel anders over. (Advertentie) ijoor Maurits Sep MIDDELBURG - Een sluitende begroting en veel ruimte voor nieuw beleid. De begroting voor 2007 is bovendien sterk genoeg om tegenvallers eenvoudig op te vangen. Middelburg staat er fi nancieel florissant voor. Het was de tweede heugelijke boodschap die wethouder H. Kool-Blokland van financiën ilit jaar mocht presenteren. In juni kon zij melden dat de ge meente een miljoen euro had overgehouden uit 2006. En giste ren bleek ook de toekomst roos kleurig te zijn. Het op orde krijgen van de finan ciële huishouding was één van de speerpunten uit het bestuurs akkoord dat PvdA, CDA, SGP en VVD sloten toen zij na de ver kiezingen eerder dit jaar een coalitie sloten. Kool-Blokland benadrukte giste ren dat het college erin is ge slaagd greep te krijgen op de be groting. Er is een goed inzicht in de inkomsten en uitgaven en in de prestaties die worden gele verd. „We weten precies wat we wil len bereiken, hoe we dat willen doen, en we kunnen ook meten of dat is gelukt. Er is een goede controle mogelijk." ook de vruchten van, erkende Kool-Blokland. De raad kan be ter controleren wat het college doet, maar dat geldt evengoed voor burgemeester en wethou ders zelf. Zo kon Kool-Blokland duidelijk maken dat de gemeente met een begroting van 112 miljoen euro werkt en een algemene reserve, zeg maar; spaarpot, heeft van vijf miljoen euro. Dat is een mil joen meer dan wat de provincie als toezichthouder verlangt. Ook heeft zij de risico's helder in beeld. Niet alleen de grote, maar ook de kleinere. Projecten die mogelijk meer geld kunnen kosten, zijn de Wet Maatschap pelijke Ondersteuning, het Bag- gerplan, de gemeenschappelijke regelingen met andere gemeen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9