Fiat skihal is onder voorbehoud wa PZC TOYOTA AYGO Vervolgstudie naar hoge concentratie vlamvertrager in Kloosterzande Heerlijk, dat contact met leeftijdgenoten Provincie nog niet akkoord met andere invulling vrijetijdscentrum Werkstraffen VOOr J2 Grenswerkbus komt langs in Terneuzen Twee bands op Denoek Rock Burgemeester Sala: nodeloze ophef over communicatie Zo zuinig, dat u €1.000,- miieusubsidie verdient! CAPPENDIJK TOYOTA Alles over hoofdzaken woensdag 18 oktober 2006 a _j De Notenwevers in actie. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - De provincie is nog niet akkoord met de komst van een grootschalig vrijetijds centrum aan de rand van de Ter- neuzense Koegorspolder. Gede puteerde Staten hebben welis waar een verklaring van geen be zwaar verstrekt, maar als de in vulling van het complex veran dert, wordt de verklaring op nieuw tegen het licht gehouden. Leisure Development Zeeland (LDZ) kreeg de verklaring voor een vrijetijdscentrum met ski hal, fitnesscentrum, sportzaak, horecabedrijf én tuincentrum. Na bezwaren van hovenierscen- TERNEUZEN - In het kader van het Europese Jaar van de mobiliteit van werknemers, krijgt Terneuzen vrijdag 27 okto ber bezoek van de zogenoemde European Crossborder Express; een bus van waaruit grensover schrijdend werken en het wer ven van personeel wordt gepro moot. Dertien plaatsen aan weerzij den van de Nederlands-Bel gische en Nederlands-Duitse grens krijgen bezoek van de grenswerkbus. De bus is een initiatief van vijf grensoverschrijdende werkge versorganisaties. Werkzoekenden willen ant woord op vragen over arbeids recht, sociaal recht en sollicite ren. Werkgevers hebben veelal vragen over fiscaal recht. De specialisten van de samenwer kende organisaties kunnen de bezoekers van de bus van ant woorden voorzien. De bus houdt op donderdag 26 oktober halt in Gent en op vrij dag 27 oktober stopt de bus van 10.00 tot 16.00 uur aan de Markt in Terneuzen. door Raymond de Frel SLUIS - Met de communicatie van het Sluise college van B en W met inwoners en de gemeente raad is helemaal niets mis. Dat stelt burgemeester J. Sala als voorzitter van het dagelijks be stuur van de gemeente Sluis. Hij reageert daarmee op niet mis te verstane woorden van de PvdA-fractie, die vindt dat het college van B en W op het ge bied van informeren en commu niceren te veel steken laat val len. Het recente misverstand tus sen de wethouders P. Ploegaert en A. Rosendaal over de mogelij ke verhuizing van de hoofdvesti ging van de VW Zeeuws-Vlaan- deren naar Aardenburg was voor de oppositiepartij olie op het vuur. Rosendaal gaf in eer ste instantie aan dat het voorma lige gemeentehuis in Aarden burg een prima plek voor de toe ristische organisatie is, maar VW-voorzitter H. Enkelaar liet een paar dagen later weten al overleg te hebben gehad met wethouder P. Ploegaert over een mogelijke nieuwe stek nabij ver zorgingshuis De Burght en het Vernieling MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroordeel de gisteren een 35-jarige Vlissin- ger voor vernieling tot 250 euro boete voorwaardelijk. Hij schopte op 2 augustus in een driftbui tegen de kastdeurtjes in het huis van zijn moeder. De eni ge reden die hij kon bedenken was dat hij de (dronken) vriend van zijn moeder niet mag en daarom kwaad was geworden. „Mijn moeder is een schat", zei hij herhaaldelijk. HOEK - Stichting De Hoekse Rakkers houdt zaterdag het fes tival Denoek Rock in het Dorps huis in Hoek. Vanaf 21.00 uur bijt Aston Villa het spits af. Deze driekoppige formatie uit Axel brengt vooral rockcovers. De Rowwen Héze Tribute Band is de afsluiter De noek Rock. Daarbij brengt de Zuid-Bevelandse band de Deur- douwers de beste nummers van Rowwen Héze. tra uit Oostburg en Hulst zag LDZ af van een tuincentrum. Het bedrijf zou in plaats daar van een andere grootschalige de tailhandelszaak willen binnen halen. Geruchten over een super markt, een babyzaak of een win kel met speelgoed, multimedia en vrijetijdsartikelen, alarmeer den het dagelijks provinciebe stuur. Voor een andere invulling van het vrijetijdscentrum moet opnieuw een verklaring van geen bezwaar worden aange vraagd. Gedeputeerde H. van Waveren waarschuwt LDZ en de gemeen te Terneuzen dan ook dat ze niet te voorbarig moeten zijn. Het be drijf kondigde anderhalve week geleden aan, maandag 6 novem ber met de bouw van het vrije tijdscentrum te willen begin nen. Wethouder F. van Hulle (grote projecten) liet vervolgens al weten dat de gemeente onder zoekt of de plannen in overeen stemming zijn met alle provin ciale en landelijke regels. Boven dien waakt de gemeente ervoor dat de aan te trekken onderne mingen geen spaak in het wiel steken van plannen voor het Schuttershof en wensen voor de Kennedylaan West. De wethouder verwacht dat het onderzoekje eind deze maand is afgerond. Hij onderschrijft dat de invulling van het vrijetijds centrum moet passen in het Inte grale Omgevingsplan van de pro vincie. Dat vestiging van een su permarkt of andere detailhan delszaak bij de kruising van rijksweg N61 met Koegorsstraat en Mr. F.J. Haarmanweg 'erg moeilijk lijkt' - zoals Van Wave- ren stelt - weet Van Hulle. Het gemeentelijk onderzoek moet duidelijkheid verstrekken. Maar de eerste paal voor een vrijetijds centrum kan best op 6 novem ber de grond in, denkt de wet houder. „Als LDZ per se een su permarkt in het centrum wil on derbrengen, wordt het moeilijk. Want dat past niet in het inte grale omgevingsplan. Maar als het bedrijf nog zoekt naar een voor alle overheden acceptabel bedrijf hoeft de bouw niet te worden vertraagd." Ledeltheater in Oostburg. Ros endaal was daarvan niet op de hoogte. Ploegaert erkent dat hij en Ros endaal langs elkaar heen heb ben gewerkt. „Het is al heel moeilijk om als wethouder jouw Burgemeester J. Sala door René van Stee TERNEUZEN - Er komt een ver volgonderzoek naar luchtveront reiniging door broomhoudende vlamvertragers (HBCD) in de omgeving van Terneuzen. De provincie vindt dat noodzake lijk omdat er in de periode van oktober 2005 tot en met maart 2006 vanuit verschillende wind richtingen hogere concentraties zijn gemeten. Die concentraties wijken in ster ke mate af van de resultaten van een eerder onderzoek, tussen september 2003 en januari 2004, Een sluitende verklaring van dit verschil is tot dusver niet gevon den, aldus de provincie. Er kon den geen fouten worden gevon den in het verzamelen van de monsters en de analyse van het tweede onderzoek. In 2003 bleek uit een onderzoek van Greenpeace dat er broom houdende vlamvertragers zaten in een neerslagmonster in de om geving van Terneuzen. Er werd door Jeanette Vergouwen CLINGE - Gewoon fijn, samen zingen en samenzijn. Het doel van de korenmiddag is duide lijk. De ouderenkoren willen la ten horen wat ze kunnen en ge nieten van een vrolijke middag uit. Het seniorenkoor De Notenwe vers uit Clinge nodigde de oude renkoren Viva la Musica (Hulst), Seniorenkoor Koe wacht, De Herfstklanken (Sint Jansteen), De Heideroosjes (Hei kant) en Cantilene (Axel) uit om drie uurtjes zoetgevooisde lied jes te laten horen. Elk koor ver tolkte drie liedjes uit het beken de repertoire. Seniorenkoor uit eigen dossiers onder controle te krijgen, laat staan dat je alles weet van de dossiers van een col lega. Je probeert zoveel moge lijk terug te koppelen, maar in dit geval is dat misgegaan. Dat kan gebeuren, ook wij blijven foto Peter Nicolai een relatie gelegd met de nabij heid van Broomchemie. In 2001 werden ook hoge concentraties vlamvertrager aangetroffen in visdiefjes in de omgeving van het sluizencomplex. Broomhoudende vlamvertragers kunnen de hormoonhuishou ding verstoren en daardoor ook het immuunsysteem aantasten. In 2004 en 2005 heeft Broomche mie maatregelen getroffen, waaronder de plaatsing van fil ters. Het blijkt dat die effect sor teren. Want in periodes waarin de wind vanuit de richting van Broomchemie kwam, was de concentratie vlamvertrager in de lucht twee tot zes keer lager dan tijdens eerdere metingen. Verschillen Afhankelijk van windrichting vertonen de onderzoeken echter grote verschillen in concentra ties vlamvertrager. Naar de pre cieze reden is. het nog gissen, ook reden voor vervolgonder zoek. De vraag of er een nieuwe vervuilingsbron in het spel is, Koewacht beet onder leiding van Piet Apers de spits af en be gon met een lied uit My fair La- dy. De Herfstklanken haalden on der leiding van Aimé de Baets herinneringen aan de natuur op en Cantilene uit Axel refereerde met Als de herfst de zomer ver jaagt ook aan het heersende jaar getij. Irene Durinck leidde Viva la Musica in de gouwe ouwe: Avondklokje en Rita Lybeert ging met De Heideroosjes op de romantische toer. Het gastkoor zong eveneens onder leiding van Aimé de Baets Weet je dat er sprookjes zijn en Donkerrode ro zen. „Plet is drie jaar geleden dat we een korenmiddag hebben geor natuurlijk maar mensen. Ik kan dus ook niet zeggen dat zoiets in de toekomst nooit meer ge beurt", aldus Ploegaert. Sala vindt dat het incident voor nodeloze ophef heeft gezorgd. „Ik wil niet al te diep op dit mis verstand ingaan, maar geluiden dat onze manier van communice ren niet professioneel zou zijn, spreek ik tegen. We doen zoveel mogelijk om iedereen en onszelf te informeren. Maart soms ge beurt er iets in de politiek waar je als burgemeester of ambte naar geen grip op hebt." De sociaal-democraten verwij ten burgemeester en wethou ders ook dat zij hen niet genoeg van actuele ontwikkelingen op de-hoogte houden, zodat de frac tieleden veel nieuws eerst in de krant lezen en pas later van een wethouder horen. Volgens Sala heeft dat met het dualisme-pro- ces te maken. „Plet is een zoek tocht hoe we met dit soort din gen moeten omgaan. Natuurlijk moeten we nieuwe ontwikkelin gen melden aan de gemeente raad, maar tegelijkertijd moe ten we weer voorkomen dat er direct na die mededelingen al de batten worden gevoerd." kan op basis van de beschikbare gegevens niet eenduidig worden beantwoord. In overleg met TNO heeft de provincie besloten dat er meer meetgegevens nodig zijn om betrouwbare uitspraken te doen over deze uitkomsten en de achtergrondwaarden. Naar aanleiding van de eerste onderzoeksresultaten vroeg GroenLinks in Provinciale Sta ten naar een bevolkingsonder zoek. Dit werd niet zinvol ge acht omdat er destijds een risico beoordeling van de EU liep naar de effecten van vlamvertragers op de volksgezondheid. Die stu die is nog steeds niet afgerond. Dit betekent volgens Gedepu teerde Staten dat een bevol kingsonderzoek ook nu niet zin vol is, want net als in 2004 zou de bevolking dan meer vragen houden dan antwoorden krij gen. GS zijn niet van plan om nadere voorwaarden aan de vergunning van Broomchemie te stellen, om dat de productie voldoet aan de eisen van de Wet Milieubeheer. ganiseerd", zegt voorzitster Lu cie van de Vijver uit. „Het doel van deze dag is samen zingen en luisteren naar leeftijdgenoten en vooral contacten leggen. Zin gen verbroedert en het is aange naam om samen te zijn. We zin gen, we kletsen en er wordt ook veel gelachen." Een van de tenoren stelt dat het voor mannen vaak een hele stap is om in een koor te gaan zin gen. „Maar, je blijft er jong bij, hoewel ik me niet meer drie keer zeven voel." Zijn collega be sluit na de koffie met koek over te gaan op pils. „Dat smeert de keel. Wist je dat gember goed is voor het strottenhoofd?" Julia Weemaes uit Clinge kan niet ge noeg krijgen van het zingen. „Ik zit in drie koren, dit ouderen- koor, en de gemengde koren in Clinge en De Klinge. En ik zit ook in een volksdansgroep. Je bent er eens mee weg en het con tact met leeftijdgenoten is heer lijk. We luisteren niet kritisch naar elkaar, we genieten van me kaars prestaties. Ach, we doen gewoon ons best." De korenmiddag in Malpertuus in Clinge werd afgesloten met een samenzang. Op het podium werd de tekst geprojecteerd en als een van de koren dan het: lied zong, deden alle aanwezi gen in de zaal mee. Dat Clinge eindigde met het lied: Aan elk feest komt een einde, was voor alle aanwezigen een duidelijk sein. door Aector Doorns MIDDELBURG - Twee inwo ners van Lamswaarde mochten zich gisteren in Middelburg ver antwoorden voor politierechter A. Janssens-van Kampen. De mannen hadden zich tijdens een avondje stappen schuldig ge maakt aan geweld. Een 33-jarige man kreeg 220 uur werkstraf, waarvan veertig uur voorwaardelijk opgelegd. In de strafmaat werd ook lokaal vredebreuk en bedreiging mee genomen. Zijn 29-jarige kom paan werd voor het uitgaansge- weld veroordeeld tot 180 uur werkstraf, waarvan veertig uur voorwaardelijk. Botsing De verdachten hadden op 6 au gustus na een avondje stappen in Kloosterzande twee jongens van vijftien en zestien jaar ge schopt en geslagen. In eerste in stantie ontstond er na een on schuldige botsing in een disco theek een opstootje, waardoor een van de jongens het aan de stok kreeg met de 29-jarige ver dachte. Het incident escaleerde toen ze naar buiten gingen. Zijn 33-jarige vriend, die net als de 29-jarige dronken was, begon ook op de jongens in te slaan. Een groep jongeren die zich voor de discotheek had verza meld, stond in een kring naar de matparij te kijken. Een portier voelde zich gedwongen om in te grijpen. Toen de mannen zich te gen hem keerden, koos hij eerst het hazenpad. Hij kwam echter wel terug, wat hem op dreigen de taal van het tweeal kwam te staan. „We komen morgen wel langs. We maken je af." Gevangenis De officier eiste tegen de ver dachten werkstraffen van 220 uur en 180 uur. Dat hadden ze niet verwacht. „Er wordt van een mug een olifant gemaakt", meende de jongste verdachte. Die opmerking schoot bij de po litierechter' in het verkeerde keelgat. „Dit zijn-zeer ernstige feiten. Hier staan gevangenis-' straffen op.." De politierechter legde een klein deel van de werkstraffen voorwaardelijk op. De mannen waren wel bereid om de kosten van een T-shirt (59 euro) aan' een van de slachtoffers te ver goeden, maar ze overwegen te- gen de uitspraak in hoger be roep te gaan bij het Gerechtshof in Den Haag. agenda STREEKACTIVITEITËN^ AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge.. 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 13.30' uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANB0 koersbal; 13.30 uur: KBO kaarten, biljar- - ten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.45 uur: Gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schie- ting; 13.15 uur: Biljarten, pieren en i handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar- ten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bil jarten, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, computeren, Zeeuws-Vlaamse geschie denis; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur Senior diner; 13.00 uur: Biljarten, com puteren; 19.30 uur: Bijeenkomst ZKV; De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Meer be wegen voor ouderen; KOEWACHT - De Vlaschaard, 20.00 uur: Bijeenkomst dorpsraad; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Herberg De Snis, 19.30, uur: Free country dancers; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten, biljarten; 19.30 uur; Bridge; St. Albert, 14.00 uur: Ledenver gadering KBO; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Bloemschikken, biljartles; 13,00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Fietstocht, Kreatieve Vorming; 19.00 uur: Country dance; 19.30 uur: Creatieve workshop; j TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; De Wielingen, 17.00 uur; Yo- ga Palazzolihuis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; 't Schel penhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint; Portaal van Vlaande-' ren, 13.30 uur: Rondleiding; Autocen- trum Terneuzen, 10.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur: Kijkdag vermiste en ge stolen fietsen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uun Koersbal; •JAT. Toyota topkwaliteit, stuurbekrachtiging, radio/cd speler met MP3-aansluiting en 3 jaar garantie. Nu v;a. €8.990,-. De krachtige AYGO is heel zuinig. Ook op het tviiüeu. Daarom krijgt ie per T juli van de overheid maar liefst €1.000,- milieusubsidie. IVlaar bij Toyota krijgt u nu at €1.000,- subsidie. Want hoe eerder u zuinig rijdt, hoe beter! Voorkom BPM verhoging 2007. KOOP NU! Aflevering in2007. TODAY TOMORROW TOYOTA Prijs Incl. BTW, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Brandstofverbruik (1999/100/EC) varieert van 4,1 1/100 km (24,4 km/1) tol 4,6 1/100 km (21,7 km/1), C02-emlss1e 109 gr/km Afgebeeld AYGO Sport 5-deurs. Wijz. voorbehouden Distr. Louwman Parqui B V Meer info: bel gratis 0800 - 0369 of kijk op www.toyota.nl DE TOYOTADEALER IN UW REGIO TERNEUZEN Tel.: 011.5-617751 www.hartstichting.n NederlandseVl/ Hartstichting Buitenlandse zwerfdieren zijn meestal ziek, gewond, verwaarloosd of mishandeld. Veel worden er gewurgd, vergiftigd of doodgeschoten. Daarom steunt Stichting WereldAsielen Nederland al die fantastische mensen die in het buitenland zwerfdieren helpen. Want tegen de verdrukking in redden ze héél veel dieren van de dood. Met primitieve middelen. In een omgeving die door armoede, natuurgeweld, desinteresse of oorlog wordt geteisterd. Help alstublieft mee. Als dank ontvangt /Mljf u gratis een adreskoker! Wereld J Asiele INTERNATIONALE HULP AAN ZWERFDIEREN www.wereldasielen.nl Giro 12 45 46 www.fondspsychischegezondheid.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44