PZC Pomona wenst soepeler beleid Rykels Bevang krijgt vorm Programma VVN zet knelpunten rijksweg N59/N57 op een rijtje Huiseigenaren in Renesse oneens over hoogte planschade Raadslid verwikkelt in procedure met gemeente Fruittelersorganisatie: Nota kamperen kijkt te veel naar het verleden Kinder-Herfstweek 16t/m 21 oktober 2006 PZC Onbekend NIEUW RIJBEWIJS NODIG? Pasfoto's met acceptatie garantie! SPRINTPHOTO Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl c-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Moord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. woensdag 18 oktober 2006 door MeHtaLa nti ng waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland ZONNEMAIRE - Raadslid J. Hoeijmakers uit Zonneraaire is in een gerechtelijke procedure verwikkeld met de gemeente Schouwen-Duiveland. Hoeijnia kers is naar de bestuursrechter gestapt omdat de wethouder niet binnen de wettelijke, termij nen heeft gereageerd op zijn ver doeken om openheid van zaken te geven over de aanbesteding van dorpshuizen. „Deze kwestie dateert nog uit de tijd dat ik nog geen raadslid was", zegt Hoeijmakers. „Ik heb toen allerlei pogingen gedaan om duidelijkheid te krijgen over de aanbesteding van de dorps huizen. Ik heb een beroep ge daan op de wet openbaarheid van bestuur, maar de wethouder heeft zich systematisch niet aan termijnen gehouden die daar voor staan." Wethouder R. van der Wekken geeft grif toe dat de gemeente te laat was met het overhandigen van stukken. „We waren inder daad een paar dagen te laat en we hebben niet alles gegeven omdat sommige stukken vertrou welijk zijn. Hoeijmakers is daartegen in be roep gegaan bij de gemeentelij ke bezwaarschriftencommissie die hem gedeeltelijk in het ge lijk heeft gesteld. De commissie heeft bepaald dat de gemeente inderdaad te laat was maar dat de gemeente niet verplicht was alle stukken te leveren. Daarte gen heeft Hoeijmakers bezwaar aangetekend bij de bestuurs rechter. Ondertussen is Hoeijmakers raadslid geworden voor Alert!. Hij heeft niet overwogen om daarom de juridische procedure te staken. „Nee, mijn doel is om te leren. Weten wat het inhoudt om een dergelijke procedure aan te spannen zodat ik dat aan men sen kan uitleggen als ze bij mij komen." Hoeijmakers geeft wel aan dat dit de laatste stap is die hij zet. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Fruit- (ejersorganisatie Pomona vindt dal de gemeente Schouwen-Dui veland in haar nieuwe nota Kamperen te veel naar het verle den en te weinig naar de toe komst kijkt. Pomona pleit voor versoepeling van de regels. 0e gemeente Schouwen-Duive- land wil meer differentiatie in het recreatief aanbod. Zij wil dat stimuleren door de onderne mers meer vrijheid te geven. Voorgesteld wordt - binnen be haalde grenzen - kampeerhuis- jes op campings toe te staan. Voor wat betreft aanbouwsels bij caravans, wil de gemeente echter een uitsterfbeleid gaan hanteren. Weg is weg en nieuwe mogen er niet voor in de plaats Advertentie van de reepe ^■GSSSSBIH (Advertentie) Activiteiten van 13:30-16:30 uur w0ens5agfl8 oktober Pompoen uitsnijden Draaimolen en suikerspin Gratis poffertjes Ballonnen Clown Knuffelmiddag kinderboerderij Springkussen Entertainment HERFSTSPEURTOOfclT Vrijdag 20 oktober Knutselen Draaimolen en suikerspin\ Kamelen rijden Entertainment Herfstspeurtocht Zaterdag 21 oktober 1 POMPOÈNUITSNIJDEN J PRIJSUITREIK-unjg^ y7 POTTEN-VERSIER-VÏEDSTRÏJD OM 11:00 UUR Kindertheater (verrassingsshow) aanvang 14:15 uur Draaimolen en suikerspin Entertainment Springkussen Herfstspeurtocht komen. In combinatie met de re gel dat een caravan in een dag opgebouwd of verwijderd moet kunnen worden, hoopt de ge meente verstening te kunnen voorkomen. Daar heeft Pomona op zich niets op tegen maai- wel maakt de brancheorganisatie bezwaar tegen de maximumgrootte van 55 vierkante meter voor een ca ravan. De recreant vraagt vol gens Pomona meer comfort en luxe, bijvoorbeeld in de vorm van ruimere slaapkamers en een goed uitgeruste badkamer. En dan heb je al snel meer nodig dan genoemde 55 vierkante me ter. Fruitgaardcampings lenen zich in de visie van Pomona bij uitstek voor het neerzetten van dergelijke grote caravans. De fruittt.elers zien zich daarin be lemmerd door de regels van cle kampeernota en bepleiten vér ruiming van 55 naar 75 vierkan te meter. 'Wat is er voor bezwaar tegen een caravan die bestaat uit meer dere delen, zolang hij de grens van 75 vierkante meer niet over schrijdt en binnen één dag is op te bouwen of af te breken? Ons inziens kunnen onze fruitgaard- bedrijven, gezien de beschik baarheid van grondoppervlak, een product leveren dat op zeer weinig andere bedrijven op ons eiland kan worden gerealiseerd. Dus waarom zullen we ons deze unieke kans ontnemen', aldus de organisatie in een brief aan de gemeente. Verder pleit Pomona voor het vrij laten van bedrijven in hun keuze voor het soort kampeer middelen. De vraag naar plek ken voor stacaravans is veel gro ter dan die voor toercaravans. De Nederlander, stelt Pomona, gaat de laatste jaren steeds va ker in eigen land op vakantie maar wil dat het kampeermid del reeds ter plaatse is en luxe uitstraalt. 'In dat geval is men nog wel bereid naar Schou wen-Duiveland te komen. Laat het aan de ondernemer over.' Om te kunnen inspelen op de vraag naar eigen toilet- en douchegelegenheid vraagt Pomo na de gemeente ruimte voor mo biele eenheden die in de winter kunnen worden verwijderd. Lo kale problemen, bijvoorbeeld als het gaat om groenvoorzie ning, kun je het beste per be drijf bekijken en oplossen, vindt Pomona. De reactie van de fruittelersor ganisatie op de kampeernota prijkt op de lijst van ingekomen stukken van de gemeenteraads vergadering van donderdag 26 oktober. Het college stelt de raad voor de brief voor kennisge ving aan te nemen. De gemeente raadsvergadering wordt gehou den in de burgerzaal van het ge meentehuis. om 19.30 uur. De eenzame fietser zoekt in de vroege herfstmorgen zijn weg langs cle gloednieuwe route in het natuurgebied achter de Flaauwers Inlagen. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow MORIAANSHOOFD - Het krekcngebied in het nieuwe natuurgebied in de Schouwse polder direct achter het Flaau wers inlagengebied heeft zich in korte tijd aanzienlijk uitgebreid. Sinds de aarden wal tussen twee kreken ter hoogte van Moriaanshoofd enkele we ken geleden werd doorgestoken, begint Rykels Bevang, de toekomstige naam voor dit natuurontwikkelingsgebied, steeds meer vorm te krijgen. Vogels en moerasachtige vegetatie kre gen hier ruim baan, maar ook voor de mens worden paden gebaand binnen de nieuwe natuur. Een rondje met de auto via Hoosjesweg en Bootsweg behoort inmiddels niet meer tot de mogelijkhe den. Daar staat echter tegenover dat het ge bied voor de fietsers ruim toegankelijk wordt. Vanaf de fietsboulevard langs de zuidkust van Schouwen loopt inmiddels een glooiend pad, zodat natuurliefheb bers hun tocht kunnen uitbreiden met een rondje door Rykels Bevang. Waterrijk gebied Een stevige houten brug verbindt de eilanden in dit waterrijke gebied. De fietser moet wel even de moeite nemen het hekje open en dicht te doen om zijn weg te kunnen vervolgen. Een blikvan ger hier wordt een vogeluitkijkpunt tus sen de Bootsweg en de Inlaagweg. De vroegere lichtbakens langs de Ooster- schelde gelden daarvoor als voorbeeld. In de volksmond werden die lichten aan geduid als 'kapen'. De uitkijktoren krijgt twee verdiepingen en zal een weids uitzicht bieden over het nieuwe natuurgebied. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Aanpassing van de kruispunten Bruinisse, Oos- terland en Nieuwerkerk en de aanleg van parallelwegen langs de rijksweg tussen Zierikzee en Burgh-Haamstede. Met het oog op de in november uit te bren gen tussentijdse rapportage van de klankbordgroep N59/N57 heeft Veilig Verkeer Nederland (WN) afdeling Schouwen-Dui veland diverse wensen op een rij gezet. Rijkswaterstaat en provincie hebben november vorig jaar op dracht gegeven om de knelpun ten langs de weg tussen Helle gatsplein en de stormvloedke ring in kaart te brengen. Een klankbordgroep, gevormd door diverse belangengroeperingen, buigt zich over mogelijke oplos singen voor gesignaleerde knel punten en op de gevolgen van die oplossingen. Zo wordt onder meer nagedacht over het verleg gen van het stuk rijksweg dat het nieuwe natuurgebied door klieft. „Héél verkennend hoor", haast voorlichter J. van Gorp van Rijkswaterstaat zich te zeg gen. „Alsof je Nederland of Zeeland opnieuw zou gaan inrichten. Dan kun je opeens weer alle kanten op." In die benadering wordt rekening gehouden met veiligheid, bereikbaarheid, na tuurlijkheid, milieu en leefbaar heid, somt Van Gorp de aan dachtspunten op. Wat de Schouwen-Duivelandse tak van Veilig Verkeer Neder land betreft moet er in ieder ge val aardig wat aan het traject worden gesleuteld, zeker met het oog op de steeds grotere ver keersdrukte. Afdelingsvoorzit ter J. Prins pleit namens zijn or ganisatie voor de aanleg van een rotonde bij Nieuwerkerk, waardoor het op dat punt ge vaarlijk ophopende verkeer kan doorstromen. Ook de kruispun ten bij Bruinisse en de twee toe gangswegen tot Oosterland be hoeven dringend verbetering, betoogt Prins. In het eerste geval is dat betrek kelijk eenvoudig te bewerkstelli gen, onder meer door de buiten baan alleen voor afslaand ver keer te reserveren. Wat Ooster land betreft is de verkeersorga- nisatie er nog niet helemaal uit wat een adequate oplossing voor de kruisingen daar zal zijn. „Dat hangt ook af van wat er uiteindelijk met bouwbedrijf Boogert (bedrijfverplaatsing, red.) zal gebeuren." Vooruitgang Aan weerszijden van de N59 tus sen Zierikzee en Burgh-Haam stede moeten, meent de WN-voorman, parallelwegen worden aangelegd. De verdubbe ling van het wegdeel tussen Bruinisse en Hellegatsplein zal met het oog op veiligheid een flinke vooruitgang zijn. Een soortgelijke constructie op Schouwen-Duiveland is echter een utopie, meent Prins. Daar om zal veiligheid in gescheiden banen voor langzaam verkeer moeten worden gezocht. Volgend jaar moet het definitie ve rapport op tafel liggen. Dan ook zal besloten worden wat de uitgangspunten zijn voor de lan gere termijn. Niet dat er tot die tijd niets gebeurt. Van de Kraaijensteinweg bijvoorbeeld ligt op dit moment een schets ontwerp op tafel, omdat deze weg wordt heringericht. Advertentie Schelde mag korvetten leveren VLISSINGEN - Schelde Marinebouw in Vlissingen mag twee korvetten leveren aan Indonesië. Staatssecretaris Van Gennip (Economische Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat zij een exportvergunning zal af geven voor de levering. Schelde Marinebouw diende in mei een aanvraag in bij Van Gennip, die vervolgens minis ter Bot (Buitenlandse Zaken) om advies vroeg. Nederland wil geen marineschepen leveren aan landen waar de men senrechten worden geschonden. Volgens de bewinds vrouw is er geen verband te leggen tussen mensenrechten schendingen en de inzet van de twee schepen. „In grote lijnen is geconstateerd dat met name de situatie in Atjeh inmiddels aanmerkelijk is verbeterd", schrijft Van Gennip aan de Kamer. „Dat neemt niet weg dat ook nu nog de mensenrechtensituatie in een aantal andere de len van Indonesië voortdurende aandacht vraagt. Het beeld is derhalve niet eenduidig positief, maar is verbe terd. Waar in verschillende rapporten over mensenrech tenschendingen gesproken wordt, worden die vrijwel uit sluitend in verband gebracht met politie en leger, stelt Van Gennip vast. „Voor zover bekend, is de Indonesische marine hierbij niet betrokken." De Indonesische marine gaat de korvetten in de kustwateren inzetten voor de be strijding van terrorisme, piraterij en smokkel. Bij Schelde Marinebouw was gisteren niemand bereik baar voor commentaar, Brandweer verloot rookmelders ZIERIKZEE - In het kader van de nationale rookmelder dag verloot de brandweer Schouwen-Duiveland tien rook melders onder huishoudens in de gemeente. Met deze ac tie wil de brandweer aandacht vestigen op de noodzaak van rookmelders. Zaterdag 28 oktober is - als onderdeel van de nationale brandpreventiecampagne - uitgeroepen tot nationale rookmelderdag. Mensen die kans willen ma ken op zo'n melder, moeten zich voor zaterdag aanmelden bij de brandweer. Telefonisch via 0111-452393 of via een mailtje naar leo.de.jonge© schouwen-duiveland.nlUit de aanmeldingen worden tien winnaars getrokken. Zij krij gen hierover maandag bericht. De rookmelder wordt thuis afgeleverd en waar mogelijk direct gemonteerd. De rest ontvangt in diezelfde week een'informatiepakket. Huizen Scharendijke in zicht SCHARENDIJKE - Er gloort hoop voor de bouw van zes tien nieuwe huizen aan de Dijkstraat in Scharendijke. De gemeente heeft de laatste bezwaarschriften tegen het be stemmingsplan weerlegd en vrijstelling afgegeven. Daar mee is de weg vrijgemaakt om de bouwvergunning aan te vragen. Wethouder R. van der Wekken hoopt dat de bouw over een half jaar kan starten. De planontwikkeling heeft daarmee ruim zeven jaar geduurd. door Piet Kleemans RENESSE - Eigenaren van een vakantiewoning in Renesse heb ben onenigheid met de gemeen te over de hoogte van een plan schadevergoeding. De aanvra gers vinden de door de gemeen te Schouwen-Duiveland toege kende vergoeding veel te laag en hebben er bezwaar tegen aange tekend. Het gaat om het vakantiehuis van C. van Raaij en D. Le- naers-van Raaij in Renesse. Door de bouw van woonzorg complex Vronenbiu'g in de direc te omgeving, stellen zij dat de waarde van het huis is gedaald. De privacy is aangetast, het uit zicht is minder geworden - en men vreest geluidshinder. Dat was aanleiding voor Van Raaij en Lenaers bij de gemeente Schouwen-Duiveland een plan schadeclaim ter hoogte van 10.000 euro in te dienen. De gemeente heeft advies ge vraagd van de Stichting Advies bureau Onroerende Zaken (SOAZ) en die komt tot een veel lager planschadebedrag. SOAZ adviseert de gemeente Schou- wen-Duiveland een schadebe drag van 5000 euro, vermeer derd met 226 euro rente toe te kennen. Van Raaij en Lenaers schakel den Adviesbureau 't Witte Huis in voor advies. Daarin wordt ge steld dat SOAZ bij de beoorde ling van de planschadeclaim voorbij is gegaan aan het feit dat het vakantiehuis door de bouw van het woonzorgcomplex minder zon vangt. Volgens 't Witte Huis zou er sprake zijn van 'relevante ver mindering van zonlicht' en daar mee aantasting van het woonge not. De commissie bezwaar schriften - aan wie het conflict ■is voorgelegd - geeft 't Witte Huis wat dat betreft gelijk maar ziet geen aanleiding om de ge meente te adviseren het plan schadebedrag op te schroeven. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve -serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u snéller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak Als die Schoorse basisschool uit gaat, staat daar trouw een bataljon ouders te wachten om hun kroost op te halen. Een groep die elkaar inmid dels door en door kent. Behalve dan die ene dame... „Ken jij die mevrouw?", infor meerde de vader van Joëlle dus bij zijn dochter. „Oh, ja hoor", antwoordde ze. „Die haalt Folkert op. Dat is de overgrootbuurvrouw het alfabet van Zeeland Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Klaar terwijl u NIET lacht!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35