Meer mensen in de schulden Programma Rijverbod geldt ook voor snorfiets Swingen in de sporthal Angst voor verkeersoverlast rond Lidl Kinder-Herfstweek Onbekend Gemeenten zien toename aantal hulpvragen NIEUW RIJBEWIJS NODIG? (TA. V acceptatie garantie! Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. woensdag 18 oktober 2006 editie Bevelanden-Tholen van de reepe (Advertentie) I6t/m 21 oktober 2006 Activiteiten van 13\30-16:30 uur WOENS0AG 18 OKTOBER Pompoen uitsnijden Draaimolen en suikerspin Gratis poffertjes Ballonnen Clown Knuffelmiddag kinderbóeïderii Springkussen ENTERTAINEN! Herfstspeurtöcht Vrijdag 20 oktober Knutselen Draaimolen en suikerspin Kamelen rijden Entertainment Herfstspeurtöcht Zaterdag 21 oktober Pompoèmuitsnijden Prijsuitreiking potten-versier-vüedstrïjd om 11:00 uur Kindertheater (verrassingsshow) aanvang 14:15 uur Draaimolen en suikerspin Entertainment Springkussen Herfstspeurtöcht door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 54-jarige inwoner van Oudelande is voor zijn verkeersgedrag al vele ma len veroordeeld. Gisteren moest hij zich in Middelburg verant woorden voor het rijden tijdens een rijverbod. Politierechter A. Janssens-vati Kampen veroordeelde de man tot tachtig uur werkstraf. De Oudelander mocht zijn rijbewijs nog houden, omdat de politie rechter besloot de proeftijd van zes maanden voorwaardelijke rijontzegging met een jaar te ver lengen. „U maakt er wel een puinhoop van", merkte de poli tierechter op. De man werd 6 april in 's-Gra- venpolder op zijn snorfiets aan gehouden. Hij zei tegen de poli tie niet te weten dat het rijver bod ook voor een snorfiets geldt. Maar een snorfiets is vol gens de wet een gemotoriseerd voertuig. „U heeft lak aan rech terlijke uitspraken, want dit is niet de eerste keer", zei officier van justitie E. Bethlehem fel. (Advertentie) (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! vSpaar mee voor 50% korting op vier exclusieve •serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. iWj,y Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. zeeuwse almanak Als die Schoorse basisschool uit gaat, staat daar trouw een bataljon ouders te wachten om hun kroost op te halen. Een groep die elkaar inmid dels door en door kent. Behalve dan die ene dame... „Ken jij die mevrouw?", infor meerde de vader van Joëlle dus bij zijn dochter. „Oh, ja hoor", antwoordde dochterlief. „Die haalt Fol- kert op. Dat is de overgroot- buurvrouw. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes jongens Romario en Ronaldinho te evenaren met een potje voet bal. Al dat dansen en bewegen was niet voor niks, want de op brengst van de middag gaat naar de Stichting Todos, die kinde ren in achterstandswijken van de Braziliaanse stad Fortaleza helpt. „De gemeente Borsele steunt die stichting al drie jaar", vertelt J. Buijze. Dat gebeurt met activiteiten op basisscholen en breedte sportprojecten. „In totaal hebben we al 35.000 euro ingezameld." foto Mechteld Jansen Werkstraf voor vernieling HZ MIDDELBURG - Officier van justitie E. Bethlehem twij felde gisteren in Middelburg niet aan de kwade bedoelin gen van een 43-jarige inwoner van Vlissingen. „U heeft ge probeerd om bij Hogeschool Zeeland in te breken. De ruit was stuk en uw jas was kapot." De officier eiste tachtig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke celstraf. Zij hield in haar eis ook rekening met het strafblad. De Vlissinger gaf wel toe die nacht, 1 mei, in een dronken bui een steen door de ruit van de school te hebben gegooid. Het inbraakalarm ging af, waarna een beveiligingsbeamb te de politie waarschuwde. „Het was niet de bedoeling om te stelen", zei de man. Politierechter A. Janssens-van Kampen wilde nog wel geloven dat de verdachte niet de intentie had gehad om in te breken. Zij veroordeelde de hem wegens vernieling tot veertig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Kreeft naar slowfoodbeurs GOES - De Oosterscheldekreeft vertegenwoordigt Neder- land op Terra Madre, de internationale slowfoodbeurs in Turijn. Op het Italiaanse evenement staat de Oosterschel dekreeft naast andere Nederlandse vertegenwoordigers als het Chaams Hoen, de Westlandse Druif en het Drents Heideschaap. Het zijn allemaal producten die, in tegen stelling tot fastfood, volgens de organisatie authentiek ge- produceerd worden op kleine schaal. Ook staan ze voor het behoud van traditionele eetcultuur. Terra Madre wordt van 26 tot 30 oktober gehouden en trekt naar ver wachting 150.000 liefhebbers van slow food. Vrouw beroofd van tas GOES - Een 74-jarige vrouw uit Goes is maandagmiddag aan het Bleekveld beroofd van haar tas Ze had bood schappen gedaan toen een man haar aansprak en haar dwong haar tas af te staan. Hij ging er vandoor in een ge reedstaande auto, waar een tweede dader in zat. In de tas j zaten persoonlijke papieren en een klein geldbedrag. Weigeren blaastest bestraft MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans sens-van Kampen heeft gisteren een 66-jarige inwoner van Goes tachtig uur werkstraf en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf opgelegd, voor het weigeren van een blaastest en het negeren van een politiebevel. De man weigerde 18 april in zijn woonplaats de blaastest. Ook bleek de Goesenaar over een ongeldig rijbewijs te beschik- j ken. Ruim twee maanden later, 26 juli, verscheen de ver dachte dronken op het politiebureau van Goes. Toen een j verbalisant hem sommeerde het bureau te verlaten, gaf hij daaraan geen gehoor. Het vonnis was conform de eis. Schelde mag korvetten leveren aan Indonesië VLISSINGEN - Schelde Marine- bouw in Vlissingen mag twee korvetten leveren aan Indone sië. Staatssecretaris Van Gennip (Economische Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat zij een exportvergunning zal afgeven voor de levering. Schelde Marinebouw diende in mei een aanvraag in bij Van Gennip, die vervolgens minister Bot (Buitenlandse Zaken) om ad vies vroeg. Nederland wil geen marineschepen leveren aan lan den waar de mensenrechten wor den geschonden. Volgens de be windsvrouw is er geen verband te leggen tussen mensenrechten schendingen en de inzet van de twee schepen. „In grote lijnen is geconstateerd dat met name de situatie in Atjeh inmiddels aanmerkelijk is verbeterd", schrijft Van Gennip aan de Kamer. „Dat neemt niet weg dat ook nu nog de mensenrechtensituatie in een aantal andere delen van In donesië voortdurende aandacht vraagt. Het beeld is derhalve niet eenduidig positief, maar is verbeterd." Waar in verschillende rap porten over mensenrech tenschendingen gesproken wordt, worden die vrijwel uit sluitend in verband gebracht met politie en leger, stelt Van Gennip vast. „Voor zover bekend, is de Indo nesische marine hierbij niet be trokken." De Indonesische mari ne gaat de korvetten in de kust wateren inzetten voor de bestrij ding van terrorisme, piraterij en smokkel. Bij Schelde Marinebouw was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Familiekamers vernieuwd BERGEN OP ZOOM - Zieken huis Lievensberg heeft de fami liekamers op de afdeling inten sieve zorg en hartbewaking ver nieuwd. De Vrienden van Lievensberg en verpleegkundigen van de afdeling konden de verouderde inrichting van de kamers ver vangen met giften van bedrij ven. In de kamers kunnen fami lieden van ernstig zieke patiën ten zich terugtrekken en loge ren. Bewoners aan de Markt in Sint-Maartensdijk maken zich onder meer zorgen over het beschermde stadsgezicht van hun woonomgeving. foto Willem Mieras door Cornelleke Biok SINT-MAARTENSDIJK - De komst van de Lidl aan de Markt in Sint-Maartensdijk gaat straks voor verkeersoverlast zor gen. Dat vrezen de bezwaarma kers tegen de bouwvergunning die de gemeente Tholen eind au gustus aan de supermarkt ver strekte. Vier partijen hebben bezwaar gemaakt tegen de komst van de Lidl aan de Markt. Concurrent Aldi, die ook al enkele jaren plannen heeft voor een vestiging in Sint-Maartensdijk, spreekt van een 'verschraling van de voorzieningenstructuur' en is bang dat er straks onvoldoende parkeervoorzieningen zijn op de Markt. Twee omwonenden hebben soortgelijke bedenkingen bij de komst van de Lidl. Ze denken dat de supermarkt zó veel ver keer aantrekt dat hun woonge not wordt aangetast. Daarnaast vinden de buurtbewoners de su permarkt een aanslag op het be schermde stadsgezicht van Sint-Maartensdijk. Openbare ruimte De vierde bezwaarmaker is de hervormde Rehobothkerk, die gevestigd is aan de Westvest, vlakbij de Markt. Ook die partij is niet gerust op de toekomstige verkeerssituatie en de inrich ting van de openbare ruimte. De gemeente Tholen is ondertus sen zelf druk bezig met een her inrichtingsplan voor de Markt, aangezien zeer waarschijnlijk ook de Spar supermarkt ver huist naar het dorpsplein. De ge meente heeft al enkele verkeers maatregelen aangekondigd om de Markt te ontlasten. Het Thoolse college van burge meester en wethouders moet be slissen of de ingediende bezwa ren gegrond zijn. Dat gebeurt waarschijnlijk volgende week. HEINKENSZAND - Die! discomuziek is misschien niet zo exo tisch, het swingt wel héél goed. 'Dancing for Brasil' was het the ma van de Braziliaanse sportmiddag, die de gemeente Borsele gis teren hield in de Stenge in Heinkenszand. Maar behalve een paar geelgroene shirtjes van de begeleiders en een handjevol exotische planten waren er gisteren weinig Braziliaanse invloeden te vin den in de sporthal. Dat maakte de middag niet minder gezellig. In het midden van de hal deden (vooral) meiden mee aan de work shop kidsdancè en aan de andere kant van de hal probeerden de feor Frank Balkenende HEINKENSZAND - Steeds meermensen met schulden klop pen bij gemeenten aan voor hulp. In Borsele is zelfs sprake van een explosieve toename. gét eerste halfjaar van 2006 beeg Borsele 33 mensen aan jiet loket voor schuldhulpverle ning. Vorig jaar waren er dat fwaalf in dezelfde periode en 21 óver geheel 2005. De gemeente verwacht in 2006 een verdubbe ling, want in de tweede helft van dit jaar zal het aantal hulp vragen nog oplopen. Ook voor 2007 voorziet Borsele een verde- restijging. Toename Reimerswaal heeft nog geen cij fers over'2006, maar signaleert een toename van het aantal schuldsaneringen. In 2004 vroe gen 53 mensen hulp, in 2005 wa ren dat er 61. „Ik denk dat we daar dit jaar overheen gaan", zegt wethouder C. Knuit (PvdA, sociale zaken). Hetzelfde verhaal vertelt een woordvoerster van de gemeente Tholen. Het aantal schuldsane ringen is gestegen van 25 in 2004, 52 in 2005 tot 45 nu (gere kend tot september 2006). Ook Tholen verwacht nog aanvragen (Advertentie) in het laatste kwartaal. „We gaan zeker boven de 52 uitko men." In de gemeente Goes, die ook voor Noord-Beveland de sociale zaken regelt, lopen de schuldsa neringen eveneens op: 53 in 2005 en al 63 tot september 2006. In Kapelle schommelt het aantal aanvragen: 17 stuks in 2004, 8 in 2005 en 14 (tot nu toe) in 2006. Landelijk stijgt het aantal men sen dat de eindjes niet meer aan elkaar kan knopen, maar niet el ke gemeente kan een precieze oorzaak aanwijzen. In Borsele heerst wel het idee dat de admi nistratieve chaos bij energiebe drijf Delta vorig jaar medever antwoordelijk is voor de toena me van het aantal aanvragen voor schuldsanering. „Mensen met een laag inkomen of een uit kering gaan dan niet bellen waar de rekening blijft, die wachten af. Dan komt er in één keer een forse totaalafrekening, waardoor ze financieel vastlo pen", zegt een woordvoerster. Overigens zijn gemeenten met Delta een betalingsregeling voor dit soort gevallen overeen gekomen. Complex Schulden ontstaan meestal door een complex aan factoren. Ge meenten noemen de gestegen prijzen door invoering van de eu ro, hogere energieprijzen en het economische dalletje van de-af gelopen jaren. Een aantal is ook in de próblemen gekomen door aankopen op (uitgestelde) afbe taling bij postorderbedrijven, contracten voor mobiele telefo nie en afgesloten' leningen die niet meer kunnen worden vol daan. De Reimerswaalse wet- zijn. Vaak spelen er meer oorza ken tegelijk. De schuldsane ringszaken worden steeds inge wikkelder. Opmerkelijk op Tholen is het ho ge aantal aanvragen voor schuld hulpverlening: 180. Daarvan komt gemiddeld een kwart daad werkelijk 'in een schuldsane ringstraject terecht. De overige gevallen voldoen of niet aan de criteria of hebben nog mogelijk heden om op eigen kracht uit het financiële dal te kruipen. Volgens een woordvoerster van de gemeente Tholen heeft het forse aantal aanvragen te ma ken met de gemiddeld laag opge leide en dus laagbetaalde be- roepsvolking op het eiland. „Er wonen hier relatief veel werkne mers met een klein inkomen. Ze missen een buffer als hun koop kracht daalt." houder Knuit heeft de indruk dat de armoede toeneemt. „Mini ma hebben moeten interen door het kabinetsbeleid. Vooral AOW' ers hebben koopkracht ingele verd. We krijgen daarnaast men sen aan het loket die werkloos zijn geworden of gescheiden a Pasfoto's met i Klaar terwijl u fffi lacht! aMMJu j'i'PHOTQ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31