pzc ille ogen gericht op Seedorf Hoofd Gerets bijna op hakblok m. Van Nistelrooij op vijftig treffers 17 0an klopt Anderlecht SQBf PSV blaakt van zelfvertrouwen Lieuwe Steiger vond studie belangrijker dan voetbalcarrière woensdag 18 oktober 2006 jnnf l.eon ten Voorde SBtlSSEL - Komt hij nou terug lij Oranje of niet? Clarence See- Jorf houdt de gemoederen weer «ns volop bezig. Gisteravond nas hij in de buurt, in Brussel !Bi precies te zijn waar hij met IC Milan op bezoek was bij An- ierlecht (1-0 winst). Clarence Seedorf werkte in het majestueuze Constant Vanden-' iiqck-stadion alweer zijn 85ste Champions League-duel af. Een Ecördvoor Nederlandse begrip- En gezien de status van See- iorf bij AC Milan zal daar nog jeleen fiks aantal wedstrijden bijkomen. teel interessanter is echter de raag of hij op 15 november in .Amsterdam zijn 78ste interland iaat spelen. Na een mysterieuze jjimlach en paar vage aanwijzin gen tijdens een interview bij Stu- ü|Sport afgelopen zondag trok bijna iedereen de conclusie dat 3e-rentree van de verbannen ïddenvelder bij Oranje aan- laande was. Maar gisteravond, voor de aftrap van de wed- ilnjd Anderlecht-AC Milan was leverwarring opeens compleet Mn zegsman Kees Jansma van Nederlands elftal meldde •at er absoluut geen contact is pest tussen Seedorf en [ondscoach Marco van Basten. En, zo voegde hij er nog eens fijntjes aan toe: er speelt ook fiets in die richting. Haar wat heeft Seedorf dan be doeld zondagavond? Waar heeft tij in hemelsnaam op gezin- peeld? Feit is dat hij weer eens het middelpunt van de belang- iielling staat. En dus waren gis- eravond in Brussel vrijwel alle 't Nederlandse ogen op hem ge- i'cht. champions league 3 3 .0 io: 9 8- 3 2 0-1 6 9- 3 1 0 2 3 5- liwDinamo Kiev, Real Madrid-Steaua Boeka- faichester United (Eng) - FC Kopenha gen) 3-0 (1-0). 39. Scholes 1-0, 46. ïiiiea 2-0, 83. Richardson 3-0. Scheidsrech- iiWegereef (Ned). Gele kaart: Evra (ManU). taal toeschouwers: 69.000. tfllic (Sco) - Benfica (Por) 3-0 (O-O). 56. Mil- Miller 2-0,90. Pearson 3-0. Scheids- itiilecBraamhaar (Ned). Gele kaart: Sno (Cel- fe), Katsouranis (Benfica). Aantal toeschou- BS 58.000. fwgramma, 1 november: Benfica-Celtic, FC •Manchester United. CSKA Moskou (Rus) - Arsenal (Eng) 1-0 I-0J.24. Carvalho 1-0. Scheidsrechter: Gonza- 1 (Spa). Gele kaart: Rahimic, Ignashevich, 'tgner Love (CSKA Moskou (Rus)), Henry (Ar- 9 tel (Eng)). Aantal toeschouwers: 27.000. C Porto (Por) - Hamburger SV (Dui) 4-1 101.14. L, Lopez 1-0,45. Gonzalez 2-0 (straf- iiopl, 69. Postiga 3-0, 81, L. Lopez 4-0, 89, fochowski 4-1. Scheidsrechter: Hamer (Lux); fe'ekaart: Quaresma, Fucile (Porto), Ljuboja, «davikia, De Jong (HSV). Aantal toeschou- 38.000, tenal 1 november: Han, United 3 2 I 6 3 2 1 agenda •woensdag [jhampions League Groep A: Werder Bremen-Levski Sofia, ^nelsea-Barcelona. ,oeP Internazionale-Spartak Mos- 1 Sporting Portugal-Bayern Mün- ®'°6p C: Galatasaray-PSV, Girondins «OTeaux-Liverpool. t,Q6P, D: Valencia-Shaktar Donetsk, «Mnpiakos Piraeus-AS Roma. aanvang duels: 20.45 uur. Want zou hij al die geruchten nog eens kunnen voeden met een heerlijk gekruide wedstrijd? Seedorf deed zijn best, maar flonkerend kon je zijn optreden moeilijk noemen. Seedorf speelde vooral voor rust opvallend ingetogen. De balle tjes gingen vaker breed dan diep. Had hij maar vaker zo ge speeld. Dan had Van Basten hem misschien wel een keer uit genodigd, want die houdt niet van middenvelder die veel risi co's nemen. Hoongelach Seedorf begon gisteravond links op het middenveld, maar nam halverwege de eerste helft steeds vaker bezit van het cen trum. Daar was hij voortdurend aanspeelbaar, maar ondanks het vele balbezit creëerde hij zel den een opening. Tweemaal nam hij het doel van Anderlecht onder vuur, twee maal leverde het een losse flod der en hoongelach vanaf de tri bunes op. En verder was er nog een prima voorzet, waaruit Gi- lardino had kunnen scoren. Veel meer had hij niet te melden bij het eveneens vrij kleurloze Milan, al moet voor de volledig heid wel vermeld worden dat hij in de tweede helft het balletje breed gaf op Kaka, die daarna van grote afstand verwoestend uithaalde: 0-1. Tien minuten voor tijd werd hij gewisseld na een periode, waar in hij niet altijd even gelukkig was met zijn acties. Maar de wis sel had ook een tactische reden, omdat Milan bijna de hele twee-- de helft met een man minder speelde (na een onnozele rode kaart voor verdediger Bonera) en in die fase louter aan overle ven dacht. GPD BOEKAREST - Ruud van Nistelrooij heeft gisteravond in Roemenië een mijl paal bereikt in het internationale voetbal. De spits van Real Madrid nam voor de Champions League bij Steaua Boekarest (1-4) het laatste doelpunt van zijn ploeg voor zijn rekening. Daarmee kwam hij op het gedenkwaardige aantal van vijftig tref fers in Europa-Cupwedstrijden. Van Nistelrooij scoorde in Europees ver band negen keer voor PSV, 38 keer voor Manchester United en drie keer voor Real Madrid. De Brabander was al geruime tijd de meest productieve Nederlander in de Euro pa Cuptoernooien. Nummer twee is Pa trick Kluivert met veertig treffers. Interna tionaal moet Van Nistelrooij nog vijf spe lers voor zich dulden: Gerd Müller (66), Eusebio (57), Sjevtsjenko (55), Raul (54) en Heynckes (51). De Fransman Henry staat eveneens op vijftig EC-doelpunten. Hamburger SV vergaat het stukken min der. De Nederlands getinte ploeg, die dit seizoen in de Bundesliga ook al slecht pres teert, verloor kansloos bij FC Porto (4-1). Met nul punten uit drie duels moet het suk kelende team van trainer Doll vrezen voor een vroegtijdig einde van het Europese avontuur. foto Bogdan Crisfel/RTR KnamoKiev (Oek) - Olympique Lyon (Fra) F3(0-2). 32. Juninho 0-1, 34. Kallstrom 0-2, 9. Malouda 0-3. Scheidsrechter: Messina Ij) Gele kaart; Ayila, Milevskiy (Kiev), Kall- ïon, Malouda (Lyon). Aantal toeschouwers: jiÉ, Steaua Boekarest (Roe) - Real Madrid Spa) 1-4 (0-2). 9, Ramos 0-1,34. Raul 0-2,56. lobfnho 0-3,64. Badea 1-3,75. Van Nistelrooij M.Scheidsrechter: Rosetti (Ita), Gele kaart: Di- S, 'Golan (Steaua). Aantal toeschouwers: 2- 12 Olympique :f'. 2-i M wgramma, 1 november: Arsenal-CSKA JJIefFra) - AEK Athene (Gri) 3-1 (O-O). 64. Miieu Robail 1-0, 68. Ivic 1-1, 82. Gygax H 90. Makoun 3-1Scheidsrechter: Meyer mi), Gele kaart: Plestan, Tavlaridïs, Matthieu ™ail,Keita (Lille), Udeze, Papastathopoulos, Cesar, Llberopoulos, Emerson (AEK). taal toeschouwers: 35.000. taerlecht (Bel) - AC Milan (Ita) 0-1 (O-O). «Kaka 0-1. Scheidsrechter: Cantalejo (Spa). kaart (2x geel): 47. Bonera (Milan). Gele tal: vanden Borre (Anderlecht), Kaladze (Mi- Jj).Aantal toeschouwers: 21.000. Milan 3 2 1 0 7 4-0 3 1 2 0 5 4-2 Merlecht 3 0 2 1 2 2-3 '«Athene 3 0 12 12-7 "ogramma, 1 november: AC Milan-Ander- 63it, AEK-Athene-Lille. door Arjen Vos ISTANBUL - Uitgerekend de club waar Erik Gerets als spe ler en trainer het meest succes vol was, kan zijn hoofd op het hakblok leggen. Wanneer 'zijn' slecht presterende Galatasaray er vanavond niet in slaagt van PSV te winnen, is Gerets' einde in Istanbul nabij. „Ik prijs me gelukkig dat er wel meer trai ners zijn die in deze situatie zit ten", relativeerde de Vlaamse trainer zijn benarde positie gis termiddag. Hij lijkt zich al min of meer te hebben verzoend met ontslag,. Tijdens zijn perspraatje maak te Gerets namelijk tussen neus en lippen door een soort van sportief testament op van an derhalf jaar werken aan de boorden van de Bosporus. „Wat er ook gebeurt, ze nemen me het kampioenschap van vo rig seizoen niet meer af. Als ik straks tachtig ben, zal ik met een goed glas wijn en een si gaar met plezier terugdenken aan dat recordjaar voor Gala tasaray", mijmerde hij. Dramatisch Maar zover is het nog niet. On danks de dramatische competi tiestart van 'Cim Bom Bom' kan overleven in de Champions League veel goedmaken. Gala tasaray staat slechts achtste in de competitie, elf punten ach ter koploper Manisaspor. „Ik heb er nog steeds vertrouwen in. Als ik de tijd krijg, staan we op het eind zeker weer op een fatsoenlijke plaats", benadruk te Gerets. „Maar één ding is hetzelfde, of je nu in België, Ne derland, Duitsland, of Turkije werkt: als je een paar keer ver liest, komt er druk. En dat is ook logisch, een club als Gala,- tasaray hoort niet op de acht ste plaats te.staan." Geen vertrouwen Dat zijn ploeg vanavond niet bepaald vol vertrouwen op het veld van het grote, grauwe Atatürk Olympisch Stadion staat, daar wil de coach niet aan. „Champions League-voet bal is heel anders dan de Turk se competitie, dat wil niets zeg gen." Voor de 52-jarige Gerets, die als trainer vijf landstitels (waaronder in 2000 en 2001 met PSV) verzamelde in veer tien seizoenen, is het weerzien met zijn oude club speciaal. „Het is niet eerder gebeurd dat ik weer tegen PSV speel. Zon dag was ik bij PSV-Roda JC, heel leuk om dan weer oude vrienden te ontmoeten." Zoals oud-voorzitter Harry van Raaij, die in 2002 besloot Gerets te ontslaan. „Ik vroeg zondag aan hem: zie ik je woensdag? Waarop hij vroeg: zit je er woensdag dan nog wel? Maar Harry van Raaij blijft een supervent. Na de wedstrijd zijn we vrienden, op het veld sportieve vijanden. Want wij moeten winnen. Een gelijkspel of nederlaag betekent zo goed als zeker uitschakeling." Ervaring Winnen van zijn oude werkge ver is echter gemakkelijker ge zegd dan gedaan, beseft de coach. „Ik heb PSV alleen zon dag gezien. Voor rust speelde Roda zeer sterk. Na de tweede gele kaart voor Saeijs ging PSV erg goed draaien. Duidelijk is dat ze een sterk centrum heb ben en een uitstekende doel man. Verder loopt er veel erva ring op het middenveld en is Koné een geweldige spits. Hij had tegen Roda vier keer kun nen scoren. Okay, Koné miste de kansen, maar hij blijft een grote voetballer. PSV heeft een goede ploeg die de laatste jaren ook nog eens goed presteert in de Champions League. Het wordt zwaar, maar toch denk ik dat wij gaan winnen." GPD Trainer Ronald Koeman kijkt ontspannen toe tijdens de training van PSV. foto Vincent Jannink/ANP door Frans van den Nieuwenhof ISTANBUL - Toen PSV negentien jaar geleden bij Galatasaray een succesvol begin maakte met zijn Europese campagne waren Ronald Koeman, Erik Gerets, Berry van Aerle en Guus Hiddink van de partij. Vanavond staan Ronald Koeman en Erik Gerets als trainers tegenover elkaar, is Berry van Aerle aanwezig als supporterscoördi- nator en Guus Hiddink als televisiecommenta tor. Destijds sleepte PSV met veel fortuin een score weg uit Istanbul (2-0-nederlaag) die als een triomf voelde, omdat de 3-0 van Eindhoven on bereikbaar bleef. Vanavond kan Koeman specu leren op een gelijkspelletje en heeft Gerets een overwinning nodig. Het PSV-van Koeman heeft mogelijk het lot van Gerets als trainer van Gala tasaray in handen. Koeman realiseerde het zich gisteren, vlak voor de laatste training: „Ik hoop dat hij zijn werk in alle rust kan doen,- maar als het lot wordt be slecht door een overwinning van PSV: ja, helaas Erik." Koeman hoopt erop dat de sfeer in het kale, kil le, nieuwe Atatürk-stadion anders, minder inti miderend zal zijn dan in de oude vervallen hete bak Ali Sami Yen, waar Galatasaray thuis is. „Je weet dat ze zullen starten als gekken. De eer ste vijftien, twintig minuten gaan ze verschrikke lijk tekeer. Als we die fase doorkomen, kan het publiek zich ook tegen de eigen ploeg gaan ke ren. Daar hopen we een beetje op." Koeman heeft Galatasaray leren kennen als een 'ploeg met weinig regelmaat'. „Soms kunnen ze alles in een wedstrijd, soms niks. Tegen Liver pool werden ze overspeeld en stond het snel 3-0. Daarna kwamen ze terug met heel goed voetbal. Je weet nooit hoe een elftal reageert dat moeilijk zit. Ze zullen met veel overtuiging beginnen, maar als het dan niet loopt kan het halverwege de eerste helft ook snel wegebben." Vorig seizoen had PSV een moeilijk avond in Istanbul. Toen verloor Vennegoor of Hesselink tegen Fenerbahce zijn hoofd en moest PSV met tien man verder, waardoor het met 3-0 verloor. Aanvoerder Phillip Cocu onderkent dat gevaar. „Het zijn altijd beladen wedstrijden hier. Kleine foutjes kunnen beslissend zijn. Wij moeten daar heel geconcentreerd mee omgaan." Voor PSV is het een voordeel dat Galatasaray móet winnen. Cocu zou tekenen voor een gelijk spel. „Eén punt zou genoeg kunnen zijn, Als we niet verliezen, staan we er goed voor." GPD Opdam verlengt contract bij AZ ALKMAAR - Barry Opdam heeft gisteren zijn contract bij AZ met drie jaar verlengd. De 30-jarige centrale verde diger blijft tot de zomer van 2010 in Alkmaar. Zijn oude verbintenis liep aan het einde van dit seizoen af. De Lisse- naar speelt sinds het seizoen 1996/1997 bij AZ. GPD/ISS Waarschuwing voor supporters ROTTERDAM - Ajax en Feyenoord roepen hun suppor ters op z.ich te gedragen tijdens en rondom de klassieker van zondag in De Kuip. Doen ze dit niet, dan worden be zoekende fans de komende vijf jaar geweerd bij duels tus sen de aartsrivalen. Dat meldden beide verenigingen giste ren op hun website. De vijfjaars-sanctie is ingesteld naar aanleiding van de ernstige ongeregeldheden rondom de wedstrijd Feyenoord-Ajax in april 2005. ANP Van der Vaart zondag speelklaar DEN HAAG - Hamburger SV-trainer Thomas Doll kan zondag weer een beroep doen op Rafael van der Vaart. De Nederlander stond acht weken aan de kant met een dij beenblessure. HSV wacht nog altijd op zijn eerste Bundes- ligazege. „Als iedereen fit is, kunnen we het tij keren", zei Van der Vaart gisteren in de Duitse media voor het duel met FC Porto. Die wedstrijd kwam te vroeg voor de Ne derlandse international. Wel trainde de middenvelder al weer volledig mee met de groep. GPD/ISS Drogba beschuldigt Hunt DEN HAAG - Chelsea-voetballer Didier Drogba heeft Stephen Hunt van Reading beschuldigd van het opzette lijk blesseren van keeper Petr Cech in het competitieduel van afgelopen zaterdag. De Tsjechische doelman liep een schedelbasisfractuur op nadat Hunt met zijn knie zijn hoofd had geraakt. „Vertel me niet het verhaal dat dit een ongeluk was", aldus Drogba in de Franse sportkrant l'Equipe. „Het ergste kwam daarna, toen Cech op een brancard, werd weggedragen. Hunt stond er bij te la chen." Hunt heeft de doelman in een brief beterschap ge wenst. GPD/RTR Robson weer aan de slag DUBLIN - De Engelse oud-trainer Bobby Robson mag zijn werkzaamheden als adviseur van de Ierse voetbal bond hervatten. De 73-jarige voormalige coach van onder anderen PSV is na twee operaties eerder dit jaar weer ge zond verklaard. Robson zal het nog twee jaar durende contract uitdienen, meldde de Ierse voetbalbond. Hij sluit zich volgende maand weer aan bij het Ierse voetbalelftal voor het EK-kwalificatieduel met San Marino. GPD Kuijt onzeker bij Liverpool DEN HAAG - Plet is onzeker of Dirk Kuijt vanavond kan starten in het Champions Leagueduel van zijn club Liver pool met Bordeaux. Hij heeft nog altijd last van de kuit, die hij blesseerde tijdens de interland met Oranje in en te gen Bulgarije. Boudewijn Zenden zou graag de plaats in nemen van de ook geblesseerde Steven Gerrard. „Ik heb al eens op die positie gespeeld." GPD door Frank van den Heuvel EINDHOVEN - Met het overlij den van Lieuwe Steiger is een groot PSV'er heengegaan. Let terlijk en figuurlijk. Met zijn 1.96 meter was de doelman in de jaren veertig en vijftig heer en meester in het eigen strafschop gebied. Hij stond ook bekend om zijn hoge uittrappen, die bal len ver op de vijandelijke helft deden belanden. De wortels van de familie Stei ger liggen in Friesland. Lieuwes grootvader toog aan het einde van de negentiende eeuw rich ting de hoofdstad om daar werk te zoeken. De familie Steiger be landde in Haarlem en trok latex- naar Eindhoven om aan de slag te gaan bij Philips. Lieuwe ju nior was toen vijf jaar. Op zijn twaalfde meldde hij zich aan bij PSV. In totaal speelde hij 383 wedstrijden in het eerste. Op achttienjarige leeftijd, de oorlog was in volle gang, maakte hij zijn debuut, als beoogd opvolger van Leo Boumans, op zijn 33e meende hij dat het genoeg was en stopte hij met keepen. Al thans, voor even, want tweeën eenhalf jaar later kon hij geen nee zeggen toen trainer Ljubi- cha Brocic gedwongen door bles sures toch nog een beroep op hem deed. Steiger speelde zo in 1959, op zijn 35e, nog vier hele wedstrijden in het eerste team. Combinatie Steiger heeft zich nooit blindge- staard op de sport. Hij studeer de aan de HTS en volgde de op leiding tot werktuigbouwkun dig ingenieur. Hij probeerde voetbal en studie te combineren. Dat ging hem goed af bij PSV, maar brak hem op bij het Neder lands elftal. Op 27 september 1953 stond hij voor het eerst onder de lat bij Oranje in de interland tegen en in Noorwegen. Die keuze was tegen het zere been van Wim Landman, die ge rekend had op een basisplaats en uit frustratie nooit meer één stap op een voetbalveld zette. Steiger speelde uiteindelijk ze ven keer voor Oranje en bedank te zelf, per brief, in november '54, Hij was met zijn gedachten te weinig bij het voetbal en te veel bij werk en studie. „Ik ben van mening dat deelname aan wedstrijden van vertegenwoordi gende elftallen naast een goede lichamelijke conditie toch ook zeker een juiste mentale gesteld heid vereist", schreef hij onom wonden. Omdat hij als voetballer niet overmatig ambitieus was, legde hij ook een aanbieding van Shef field Wednesday naast zich neer. „Studeren in belangiïj- ker", vond Steiger. Met Lieuwe Steiger, die nog al tijd met zijn vrouw Nel in Eind hoven woonde, is de laatste gro te PSV'er uit de amateurtijd en de eerste profjaren overleden. Hij stierf gistermiddag na een ziekbed op 82-jarige. leeftijd. GPD Ming Dynastie vertraagt werk bij schietbaan DEN HAAG - De werkzaamhe den aan de Olympische schiet baan voor 2008 zijn tijdelijk stopgezet. Tijdens grondwerkzaamheden hebben de bouwvakkers diverse voorwerpen uit de Ming Dynas tie (1368-1644) blootgelegd, meldt de krant Beijing Times. De werknemers vonden zater dag een 'relatief grote kamer met een structuur', vlak bij de plaats waar in mei al graftom bes uit de Ming Dynasty waren aangetroffen. Archeologen gaan nu de vondst verder onderzoe ken. In afwachting van de resul taten zijn de werkzaamheden aan de schietbaan opgeschort, GPD/RTR WK-titel weer voor China AARHUS - De Chinese turners hebben gisteren in het Deense Aarkus met succes de wereldti tel verdedigd in de teamwed strijd. Het was al voor de zevende keer dat China het goud op het WK won. Europees kampioen Rus land nam het zilver in ontvangst en olympisch kampioen Japan behaalde brons. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17