Belgisch optimisme is voorbarig PZC Het ene oog lacht, het andere huilt Superzondag rolde zo uit computer Consternatie rond suikeroom Doelman Cech is zes maanden uit roulatie 20 WK 2018 volgens Been verder weg dan Courtois zegt Volley halsters vol vertrouwen naar het WK agenda Krappen verbaast zichzelf Wegereef is slordig dinsdag 17 oktober 2006 van onze sportredactie DEN HAAG - De Belgen zeggen van wel, de Nederlanders (nog) van niet. De kandidatuur voor de organisatie van het WK voet bal 2018 door Nederland, België en Luxemburg is allerminst een feit. „Zover zijn we nog lang niet", ROTTERDAM - De Nederland se volleybalsters hebben gister avond een reeks van drie oefen duels tegen Cuba afgesloten met een nederlaag. In Rotterdam ver loor de ploeg van Avital Selin- ger met 3-1 (33-31, 25-18, 22-25,27-25). Nederland werd echter wel win naar van de Dela Trophy, de in zet van de oefenreeks, omdat Oranje afgelopen weekeinde de eerste twee duels met 3-2 had ge wonnen. De wedstrijden waren een laatste vingeroefening voor dat de ploeg volgende week ver trekt naar Japan. Daar wordt be gin november het wereldkampi oenschap gehouden waar Neder land is ingedeeld in een groep met Brazilië, Verenigde Staten, Puerto Rico, Kazachstan en Ka meroen. De eerste vier van die groep gaan door naar de volgen de ronde. GPD dinsdag zegt Harry Been. „Wij moeten nog naar de regering, maar we wachten even tot na de verkie zingen om te kijken of dezelfde ploeg er dan nog zit." De Belgische parlementariër Alain Courtois, ooit Beens colle ga-toernooidirecteur tijdens het door Nederland en België ge organiseerde EK 2000, meldde gisteravond voor de Belgische te levisie dat de kandidaatstelling van de drie landen een feit was. Courtois schat de kansen van de drie landen om het ook daadwer kelijk samen te mogen doen. hoog in. In januari zouden de drie landen zich kandideren, vol gens Courtois. Maar volgens Been is dat een paar stappen te ver. „Er moet nog te veel worden bekeken. De betrokkenheid van Luxemburg is zo'n onderwerp. En nogmaals, we moeten in Nederland nog naar de regering toe. Het is toch geen sinecure wil je je kandide ren voor een WK, dat de rege ring het idee steunt." De Belgen zijn verder in hun procedure, zegt Been. „Dat gaat daar snel ler. Die bellen elkaar even op, bespreken het en klaar is Kees. Hier gaat daar meer tijd over heen. Wij zullen na 22 novem ber een afspraak met het kabi net maken. Het ziet er wel gun stig uit, de resultaten van het on derzoek, maar voor het einde van het jaar valt er niets over te zeggen, denk ik." In april van dit jaar startten de Nederlandse en Belgische voet balbond een haalbaarheidson derzoek. Het onderzoek zou aan het einde van 2006 zijn afge rond, maar volgens Courtois is dat nu al het geval. Courtois deed zijn uitspraken op de Bel gische regionale zender Actua TV. „De kaarten liggen erg goed", zei hij. „Medekandidaat Spanje schuift Madrid naar vo ren als gaststad voor de Olympi sche Spelen van 2020. Het is on waarschijnlijk dat het tegelijker tijd gaat meedingen naar het WK voetbal." Ook voor de vier andere belangrijke concurren ten, Groot-Brittannië, Frank- x'ijk, Italië en Duitsland, kan Courtois gelijkwaardige initia tieven opsommen. „De kans voor de Benelux neemt daarom alleen maar toe." Inmiddels is Courtois al op bezoek geweest bij beleidsbepalers, politici en bedrijven in België. Overal wordt het plan naar zijn zeggen goed onthaald. GPD/ANP Champions League Groep E: Steaua Boekarest-Real Ma drid; Dynamo Kiev-Olympique Lyon. Groep F: Celtic-Benfica, Manchester United-FC Kopenhagen. Groep G: CSKA Moskou-Arsenal, Por to-Hamburger SV. Groep H: Anderlecht-AC Milan, Lil- le-AEK Athene. Aanvang duels 20.45 uur. GOES - Ze had er niets van ver wacht, maar boekte haar beste resultaat op de Winmau World Masters tot nu toe. De Vlissing- se Karin Krappen verloor zon dag in de finale van het op één na bekendste dartstoemooi van Engeland nipt van Francis Hoen- selaar: 4-3. Karin Krappen keek gisteren te rug op een boven verwachting goed verlopen toernooi. „Ik was in de week voor de Winmau ziek. Ik had bronchitis en zat aan de antibiotica. Ik had niet gevoel dat ik echt zou gaan knal len. Tijdens het toernooi was ik ook niet in vorm. Pas in de fina leronde heb ik goed staan gooien." Krappen versloeg op weg naar de finale achtereenvolgens Julie Gore uit Wales, de Engelse Cla re Bywaters (wereldkampioene 2005) en de jeugdwereldkam pioene 2005 Carla Molema. „Ik heb gewoon twee wereldkampi oen verslagen, joh", realiseert ze zich opeens lachend. Die halve finale was haar beste partij. „Na drie legs stond ik nog op een heel hoog gemiddelde, maar ik had veel wedstrijdpijlen no dig waardoor dat omlaag ging. Maar ik heb twee of drie 180's gegooid en een zootje 140's." In de finale was Krappen niet opgewassen tegen Francis Hoen- selaar. „Ik miste in de tweede leg zes pijlen om te breaken. Ik stond op zestig, maar kreeg het niet uitgegooid. Anders was ik met 3-0 voorgekomen." Hoense- laar gooide haar eigen leg uit en bleef dat doen. De Rotterdamse won, hoewel Krappen een hoger pijlgemiddelde had (25.98 tegen 25.52). De Zeeuwse bewees zichzelf een dienst door in de kwartfinale Clare Bywaters uit Engeland te verslaan. Door de winst op de wereldkampioene bezorgde ze zichzelf een redelijk gunstige lo ting voor de Lakeside, denkt Krappen. „Omdat ik van haar won, gaat ze niet naar de Lakesi de." Tijdens de Winmau werd bekend dat Krappen in januari speelt tegen Apylee Jones. „Te gen haar speel ik liever. Het is niet makkelijker, ze is een goede speelster. In 2000 stond ik op het EK nog tegenover haar in de finale van de koppels. Maar ik ken Clare erg goed, kom haar vaak tegen. Dat is lastiger. Bo vendien is het een ijzersterke werpster." Gomes over zijn prestaties op het veld na het overlijden van zijn vader: „Er waren wel momenten dat ik het moeilijk had met de concentratie in het veld, maar dat was gelukkig tijdens de voorbereiding." foto Vincent Jannink/ANP door Frans van den Nieuwenhof ISTANBUL - Nu ook Phillip Cocu en Jefferson Farfan weer volledig inzet baar zijn, heerst er na een hectische zo mer eindelijk rust bij PSV. De transfor matie in het post-Hiddink-tijdperk heeft doelman Heurelho Gomes de gele genheid gegeven om zijn hectische zo mer te verwerken. Kort voordat de ploeg aan de voorberei ding op het seizoen begon, verloor Go- mes zijn vader. Het verdriet sloeg een diepe krater in het altijd blije gezicht van de doelman. Nog steeds kijkt zijn vader elke wedstrijd met hem mee. „Dat zal ook niet veranderen. Over een week, over een maand, over een jaar; hij blijft bij mij. Al zal het nooit meer wor den, zoals het was." De dood van zijn vader (72) kwam als een schok. „Ik had hem overdag be zocht en er was niks aan de hand. Ik ben naar huis gereden en twee uur later belde mijn broer. Mijn vader had een hartaanval gehad." Gomes nam slechts drie, vier dagen de tijd om thuis in Bra zilië te rouwen met zijn familie. „Ik heb gedaan wat ik mocht, moest en kon doen. Daarna ben ik teruggegaan naar Eindhoven. Het voetbal was voor mij de beste uitlaatklep- Op die manier kon ik mezelf helpen het verlies van een gelief de te verwerken." Weerslag op zijn spel had het verdriet niet of nauwelijks, meent Gomes. Het ene oog huilt, het andere lacht. „Er wa ren wel momenten dat ik het moeilijk had met de concentratie in het veld, maar dat was gelukkig tijdens de voor bereiding. Het is niet als een jas die je uittrekt en ophangt. Het zit diep in je. Nu heb ik dat helemaal onder contro le." Toen hij in mei terugkeerde naar Brazilië was er weinig duidelijkheid over de toekomst van PSV. „Maar daar over heb ik me nooit zo druk gemaakt. Ik heb mijn contract met PSV verlengd tot 2011 en heb ook de intentie om hier nog lang te blijven. De club heeft mij verzekerd dat men er alles aan zou doen om het team op sterkte te houden. Dat is gelukt. Voor mij was dat essentieel, want ik speel bij PSV om prijzen te win nen en me zo te profileren voor de natio nale ploeg." Sterker Nu, een paar maanden later, consta teert hij zelfs dat PSV er sterker op is geworden dan vorig seizoen. „We heb ben het vertrek van Ooijer goed opge vangen, vooral dankzij Carlos Salcido. De enige moeilijkheid in het begin was de taal. Met Alex spreek ik Portugees, met Kromkamp Nederlands en met Sal cido Spaans. Het duurt een paar weken voor je daaraan gewend bent. Voorin missen we de goals van Vennegoor of Hesselink. maar iedereen kent de kwali teiten van Kluivert en ik denk dat Koné nog beter wordt. Verder is Méndez een grote versterking voor ons. Met hem er bij is het middenveld compacter dan voorheen. Als je Cocu, Simons en Mén dez daar hebt lopen, is het voor een te genstander moeilijk om een wedstrijd te domineren of gevaarlijk te worden." Vooral in de Champions League is dat belangrijk. Daarom verwacht Gomes ook dat PSV morgenavond op de been zal blijven in wat al snel 'een hel' wordt genoemd. „Ach, de toeschouwers zijn fa natiek, maar die kunnen het veld niet oprennen. Daar is het gewoon elf tegen elf. We hebben geleerd van vorig jaar, toen raakten we Vennegoor of Hesse link tegen Fenerbahce kwijt door een ro de kaart en verloren we de grip op de wedstrijd. Dat risico mogen we dit keer niet lopen." GPD van onze sportredactie DEN HAAG - 'Superzondag' is geen gekke benaming voor het programma in de eredivisie voor komende zondag. Het program ma ruist van de topwedstrijden en zeer beladen duels. „Toeval", meent men bij de KNVB. Het zijn nogal affiches: Feye- noord-Ajax, AZ-PSV, NEC-Vit esse, SC Heerenveen-FC Gronin gen en FC Utrecht-ADO Den Haag. Het zijn allemaal wedstrijden die bol staan van de spanning. Is het niet op sportief gebied dan wel op het vlak van rivalise rende fans. Niet voor niets wor den zondag liefst vier wedstrij den op de 'veilige' lunchtijd (12.30 uur) afgewerkt. Simpel Hoe krijg je al die wedstrijden op één en dezelfde dag bij el kaar gepland? De KNVB-woord- voerder houdt het simpel: „We stoppen alle wensen van clubs, gemeenten en politie in de com puter. En dan rolt er zoiets uit. Dat klinkt heel simpel en dat is het eigenlijk ook. Er zijn name lijk zoveel knelpunten dat een wedstrijdprogramma als dit ei genlijk wel logisch is." Zo ligt er de keiharde eis van de autoriteiten dat wanneer Ajax in Rotterdam komt voetballen. ADO Den Haag op hetzelfde ogenblik per se een uitwedstrijd moet afwerken, Den Haag ligt op de route Amsterdam-Rotter dam en gezien alle gevoelighe den over en weer moet een con frontatie tussen Ajax- en ADO-fans voorkomen worden. In Alkmaar doen ze in principe niet zo heel moeilijk, maar er zijn vier clubs die vanwege de veiligheidseisen alleen op zon dag mogen worden ontvangen. Daar hoort PSV ook bij. De Eindhovenaren spelen echter in de Champions League, zo was ZEIST - Jan Wegerecf is zater dag in de competitiewedstrijd Vitesse - Willem II (1-0) slor dig omgegaan met zijn admini stratie. De scheidsrechter ver gat de gele kaart van Vites- se-speler Youssouf Hersi te no teren op het wedstrijdformu lier. In blessuretijd van de tweede helft belette Hersi doelman Björn Sengier van Willem II opzettelijk de bal snel uit te trappen. Daarvoor kreeg hij geel, maar na afloop was de scheidsrechter dat ontschoten. De afdeling competitiezaken heeft na overleg met Wegereef de fout hersteld. Wegereef fluit vanavond in de Champions League de wed strijd tussen CSKA Moskou en Hamburger SV. Zondag leidt hij in de eredivi sie de topper tussen AZ en PSV. René Temmink fluit dan in Rotterdam de klassieker Feyenoord-Ajax. Vorig sei zoen was de 46-jarige Tem mink ook al leidsman bij deze ontmoeting die door Feye- noord met 3-2 werd gewon nen. ANP/GPD Jan Wegereef De Reuver start toch op open NK EINDHOVEN - Motorcrosser Mare de Reuver staat zon dag tijdens de laatste wedstrijd om het open Nederlands kampioenschap in Mill aan de start. In eerste instantie zou hij niet aan deelnemen. De Reuver, die net als inHarf. sen zal uitkomen in de MXl-klasse, had onenigheid met de organisatie over het startgeld, maar heeft daarover in middels een akkoord bereikt. GPD De Haan niet blij met Ten Cate ZEIST - Bondscoach Foppe de Haan heeft absoluut geen trek in een frontale botsing met Ajax-trainer Henk ten Ca te. Als de Fries echter niet meer vrij kan beschikken over spelers van de Amsterdamse club voor Jong Oranje, dan zal hij zich hard opstellen. „Als het echt moet, passen we de reglementen strikt toe", liet De Haan weten. „Danei sen we de Ajacieden op." De bondscoach reageerde op Ten Cate, die Maduro, Babel en Emanuelson afraadt voor Jong Oranje te spelen vanwege overbelasting. ANP Wielrenner Totschnig stopt DEN HAAG - De Oostenrijker Georg Totschnig stopt met wielrennen. De 35-jarige Gerolsteinei-coureur maakte zijn besluit gisteren in Salzburg bekend. Hoogtepunt in de dertienjarige carrière van Totschnig was zijn etappeze ge in een bergrit in de Tour de France van 2005. In 2003 behaalde hij de vijfde plaats in het eindklassement van de Gii'O d'Italia. Totschnig is bovendien zevenvoudig Oosten rijks kampioen en hij finishte in zijn loopbaan in de top tien van alledrie grote ronden.GPD/ISS Jeugdtrainer slaat collega neer EMMELOORD - Maiïus Hendriks, trainer van de B-jumo- ren van Cambuur, is zaterdag door Henk Spijkerman, trai ner van de B-junioren van Flevo Boys, bewusteloos gesla gen. Na een opmerking van Hendriks naar het publiek be moeide de trainer van de thuisclub zich er mee en haalde meteen vol uit. Spijkerman is door de club met onmiddel lijke ingang geschorst. Hendriks wil eerst een gesprek met de leiding van Cambuur afwachten en beslist dan of hij aangifte doet wegens mishandeling. GPD Extra toppaarden voor Chardon RIJSWIJK - IJsbrand Chardon heeft er voor de komende vier jaar twee extra toppaarden bij gekregen. Het span wordt hem beschikbaar gesteld door ondernemer en paar denliefhebber Cees van Opstal. Chardon verbond er de conclusie aan dat hij nu vrijwel zeker deelneemt aan de volgende Wereldruiterspelen, 2010 in Kentucky. ANP Zingende tweeling in politiecel LONDEN - Francine en Nicola Gleadall zullen hun optre den in de rust van het duel tussen Sheffield Wednesday en Barnsley niet snel vergeten. De tweeling van achttien jaar belandde na het zingen van hun debuutsingle in de cel. Meegereisde supporters van Barnsley floten de meis jes uit. De tweeling, hartstochtelijk supporter van Shef field Wednesday, maakte vervolgens obscene gebaren naar de fans van de bezoekende club. ANP door Hans Leber ROTTERDAM - Steven Rottier heeft niet zozeer Feyenoord, maar vooral zijn eigen bedrijf Davilex in opperste verwarring achtergelaten. Gisterochtend meldde Davilex-woordvoerder Peter Eijman dat er van 'het he le verhaal' over een aanstaand bod op Feyenoord door Rottier en enkele mede-investeerders niets klopte, een halve dag later moest hij echter toegeven dat er 'misschien toch wel een bod in voorbereiding was'. Eijmans grootste probleem: Rot tier is ook voor hem onvind baar. Eijman: „Ik heb in de loop van de dag van familie en ande ren begrepen dat er wel degelijk iets aanstaande was. Voor zover ik heb gehoord, zijn buitenland se investeerders afgehaakt na dat het nieuws over het bod dat zij samen met Rottier zouden doen vrijdagavond uitlekte." Eijman, zelf directeur van één van Rottiers bedrijven, zit gewel dig met de zaak in zijn maag. „We konden niet geloven dat Steven hierbij betrokken was. En we konden het hem niet wa gen, niemand kon hem bereiken. Nog steeds niet, we weten even echt niet waar we het hebben." De Davilex-woordvoerder wil niet ingaan op een gerucht als zou Rottier door geestelijke ge zondheidsproblemen, ontstaan door de schok van het afhaken van de mede-investeerders en de publieke afgang, niet meer kunnen reageren. Volgens Derk- sen, gisteravond tijdens Voetbal Insite, is Rottier geheel van slag opgenomen in een ziekenhuis. Hoofdredacteur Johan Derksen van Voetbal International meld de wij dagavond in het tv-pro- gramma Voetbal Insite dat Rot tier met een groep investeerden Feyenoord wilde 'overnemen' De telefoon stond gisteren rood gloeiend. Bij Feyenoord was er dit weekeinde, en ook gisteren, slechts één reactie: ongeloof. Voor Feyenoords directeur Chris Woerts is het verhaal Rot tier („ik ken hem niet") voorlo pig afgelopen. „Als er iemand komt met goede ideeën voor Feyenoord, staan we daarvoor open." En over Rottier zelf „Het is een Feyenoord-fan, ie mand die de club wilde helpen. We gaan, al was het uit mense lijk opzicht, met hem praten als hij uit het ziekenhuis is." GPD bij de planning van het program ma al bekend. En PSV kan dus niet op een zondag in Alkmaar spelen, voorafgaand aan een week met Champions Lea gue-voetbal. Dan zou de ploeg van Koeman namelijk gecon fronteerd kunnen worden met een programma waarbij er zo wel op zondag als dinsdag een topduel afgewerkt moet wor den. Welbeschouwd zijn er dus maar zeer weinig speeldagen be schikbaar voor AZ-PSV. Hetzelfde geldt voor de Gelder se burenruzie tussen NEC en Vit esse. Een wedstrijd die per se op een zondagmiddag moet vanwe ge gevaar voor supportersrellen. Bovendien moeilijk te plannen, omdat het Gelredome nogal eens verhuurd wordt (komende weken aan zanger Marco Borsa- to) en omdat Nijmegen een gro te najaarskennis en vele koop zondagen kent. Veel meer smaken dan komende zondag waren er derhalve niet voor de computers van de uni versiteit in Barcelona die .alle 502 knelpunten verwerkte. GPD van onze sportredactie LONDEN - Chelsea-doelman Petr Cech is voor de komende zes maanden uitgeschakeld. De 24-jarige keeper werd zondag geopereerd aan een schedelbasis- fractuur, nadat hij een dag eer der in de wedstrijd tegen Rea ding hard in botsing kwam met een tegenstander. „De operatie is succesvol verlo pen, maar hij kan pas over een halfjaar weer sporten", verklaar de neuroloog Peter Hamlyn van het St. Bartholomew's Hospital aan cle Daily Telegraph. Volgens de arts moet Cech er voor waken om te vroeg zijn ren tree te maken na de fractuur. „Als hij te snel begint, kan het hem fataal worden", aldus Ham lyn. „Bij dit soort gevallen is het levensgevaarlijk als er een twee de zwelling komt op het mo ment dat de schedel nog niet is hersteld van de eerste botsing- Afgelopen zaterdag verloor Chelsea ook zijn tweede doel man Carlo Cudicini. De invaller voor Cech moest met een hoofd blessure van het veld, maar is er minder ernstig aan toe. Hij is een vraagteken voor de Cham pions League-wedstrijd van woensdag tegen Barcelona Coach José Mourinho overweegt derde keeper Hilario op te stel len. Trainer Sam Allardyce van Bol ton Wanderers heeft zijn hulp in middels aangeboden. „Als Chel sea interesse heeft om een reser vedoelman te lenen, kunnen ze altijd komen praten." Bij Bolton is de Fin Jussi Jaaskelainen eer ste keeper. De overige doelman nen zijn oud-international Ian Walker, international All Al-Habsi van Oman en junior Sam Ashton. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44