Landstraat mag tuin behouden O PZC Jeugddroom komt uit op toneel Socialisten staan aan het roer in Vlaamse Kanaalzone Natuursteenbedrijf Ferket en De Maat B.V. Aardenburgers sluiten nieuw contract met gemeente Zeeuws Vlaanderen GRAFMONUMENTEN MARMER GRANIET NATUURSTEEN dinsdag 17 oktober 2006 z 14 door Wout Bareman GENT - Burgemeester J. Lo- nink van Terneuzen krijgt de ko mende zes jaar in het grensover schrijdende Kanaalzone-over leg te maken met twee socialis tische burgemeester (D. Ter- mont van Gent en F. De Vilder van Zelzate) en één christen-de mocratische burgemeester E. De Wispelaere van Evergem. In Gent en Zelzate vormt de socia listische SP.a een coalitie met de liberale VLD, in Evergem neemt het christen-democrati sche CD&V de combinatie Lijst Paul Van Grembergen/SP.a in de arm. Havenschepen D. Termont volgt burgemeester en partijgenoot F. Beke op. Die gaat met pensioen. Termont wordt als schepen van de haven opgevolgd door de libe raal S. van Rouveroij, een poli tieke rot in Gent, maar naar ver luidt iemand die niet erg is inge voerd in havenzaken. In Zelzate volgt De Vilder zijn partijgenoot J. Schenkels op. die drie termijnen van zes jaar achter de rug heeft en ook met pensioen gaat. In Evergem is landbouwer De Wispelaere de opvolger van oud-minister P. Van Grembergen (Lijst Paul Van Grembergen/SP.a). Arbeidsplaatsen Toekomstig burgemeester Ter mont presenteerde zaterdagmid dag in het Novotel in Gent het bestuursakkoord van SP.a en VLD voor de zittingsperiode 2007-2012 en het nieuwe sche pencollege. In het bestuursak koord wordt opnieuw met vuur gepleit voor een nieuwe zeesluis in Terneuzen een aanpassing van het Kanaal Gent-Temeu- zen. Termont beloofde de Gent se bevolking de komende jaren 6000 extra arbeidsplaatsen. Zijn hoofdthema voor de ko mende zes jaar: het verkleinen van de kloof tussen arm en rijk en de strijd aangaan voor gelij ke kansen en tegen kansarmoe de." Van Rouveroij (haven en in novatie) wil meer woningen, vooral voor de middengroepen). Het schepencollege telt tis schepenen. Saillant detail: in ce gemeenteraad grijpen de vrou wen met 27 van de 51 zetels de macht. Hoewel de socialisten in Zelzate drie zetels verloren (van tien naar zeven) bleef de SP.a de grootste partij, gevolgd door de VLD (zes zetels; één winst) en de extreem linkse PvdA+ (van twee naar zes zetels). Het CD&V behaalde drie zetels, de plaatse lijke combinatie ZOW-ZVD kwam uit op één zetel. SP.a en VLD hebben samen dertien van de drieëntwintig zetels. In Evergem behaalden CD&V en Lijst Paul Van Grembergen/SP.a samen acht tien van de eenendertig zetels. De VLD bleef op zes, Vlaamsbe- lang ging van drie naar vijf en Groen behaalde twee zetels. Stadsraad Sas dringt aan op plan Westkade SAS VAN GENT - Twintig men sen waren gisteravond afgeko men op de presentatie van de stadsraad Sas van Gent. Verkeersperikelen, naamsbe kendheid, politieproblematiek en tal van andere kleine en gro te zaken werden uitgelegd en toegelicht. Zo ook de wens van de stadsraad voor een gedegen aanpak van verkeersveiligheid op de Westkade, de verkeersa der lang het kanaal richting Zel zate, waar dit jaar nog een dode lijk ongeval plaatsvond. „We hebben bij de gemeente Ter neuzen aangedrongen om duide lijkheid te verschaffen over de Westkade", aldus voorzitter Pluub Dortant. De kwestie staal al jaren op de agenda en volgens de stadsraad wil de gemeente nu een onderzoek naar de haal baarheid van de plannen uitvoe ren. „Wij hopen toch dat de ge meente voor dit voorjaar duide lijke plannen laat zien. door Frank van Cooten AARDENBURG - Bewoners van de Landstraat in Aarden- burg raken hun achtertuin niet kwijt. Betrokken bewoners heb ben van de gemeente Sluis een nieuw contract gekregen met een geldigheid van vijf jaar. Dit contract wordt iedere vijf jaar stilzwijgend verlengd. Dat is gebeurd. Met de bewo ners van Landstraat 16, 18, 20, 22 en 26 is een nieuwe gebrui- kersoverereenkomst afgesloten. Wat met de grond van de andere woningen gaat gebeuren is nog niet bekend. Ook is nog niet duidelijk wat met het gesaneerde terrein van de voormalige gasfabriek op de hoek van de Landstraat en Beek manstraat gaat gebeuren. Het terrein is inmiddels wel inge zaaid. In Aardenburg leeft de wens om op deze lap grond een parkeerterrein voor vrachtwa gens aan te leggen. „Maar dat moet nog worden bekeken", deelde wethouder Provoost gis teren mee. De pachtovereenkomst liep for meel in 2004 af. De gemeente in formeerde de bewoners op een informatieavond over de gevol gen. Op deze avond is ook onder meer verteld dat de gemeente plannen heeft de grond te ge bruiken voor de aanleg van een nieuw natuurgebied voor de boomkikker. Een aantal bewoners van de straat had er geen problemen mee hun tuin van de hand te doen. Ze waren dan onder meer van het onderhoud af. Een aan tal jongere gezinnen wilde hun achtertuin echter niet opgeven. Het opzeggen van de pachtover eenkomst stuitte op veel weer stand bij de bewoners van Land straat 16, 18, 20, 22 en 26. Plezier „In de loop van de jaren zijn al lerlei investeringen gedaan voor de inrichting van de tuinen. Denk hierbij aan bomen, hagen en struiken en de aanleg van ga zons, schuttingen en andere af scheidingen. We beleven aan on ze huidige tuinen veel plezier. Voor veel bewoners was de gro te, lange tuin doorslaggevend om zich op deze plaats te vesti gen. Het lijkt ons onverant woord onze tuinen na negentig jaar terug te eisen", schreven de bewoners eind 2005 in een brief. De kwestie kwam in januari aan de orde in een commissieverga dering. De fracties van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) en CDA na men het op voor de bewoners. Wethouder Johan Provoost be loofde dat zorgvuldig met de procedure wordt omgegaan en dat bewoners de mogelijkheid krijgen een nieuw huurcontract af te sluiten. door Marjon Sarneel TERNEUZEN - „We brengen dit jaar een heel ander stuk dan de mensen van ons gewend zijn!" Corina Besseling (1966) speelt al een jaar of zes, zeven bij Toneelgroep Terneuzen. Ze heeft de sterren van de hemel ge speeld in stukken als Tramlijn Begeerte van Tennessee Willi ams en Het Bloed van de Hon gerlijders van Sam Shepard. Ook in De tien kleine Negertjes excelleerde Besseling, Nu staat ze aan de vooravond van de op voering Dear Friends van de Amerikaanse toneelschrijver Re ginald Rose. „Het is een tekststuk," vertelt de amateuractrice. „Het gaat over vier bevriende echtparen, waai-van een besloten heeft uit elkaar te gaan. Het publiek is ge tuige van de bezorgdheid van de koppels die vooralsnog bij el kaar blijven, maar ontdekt ook de schone schijn die overal wordt opgehouden. Het gaat dus over relaties, hoe dingen werken." Toneelgroep Terneuzen werkt met een leescommissie, die gedu rende het jaar stukken leest. Als ook regisseur Monique Aerssens enthousiast is en de casting is rond, beginnen de leesrepetities. Gewoon rond de tafel met een boekje voor je neus. „Dat viel toen best tegen," zegt Besseling, „we dachten is dat het nou? Maar we hebben door gezet en het stuk is naar ons toe gegroeid. We hebben weinig aan de tekst veranderd, op een enke le volzin na. Maar we hadden aanvankelijk wel onderschat hoeveel tekst het was. Tot voor kort hadden we de souffleur Corina Besseling (tweede van rechts) tijdens de repetitie van Dear Friends. foto Camile Schelstraete hard nodig." Voor Besseling is toneelspelen het uitkomen van een jeugddroom. Ze voelt zich op de planken als de spreek woordelijke vis in het water, wat niet betekent dat ze geen last heeft van plankenkoorts. Achter de coulissen, is ze vol gens eigen zeggen, niet te genie ten. Corina Besseling erfde de liefde voor toneel van haar va der, die ook uitblonk in de schijnwerpers. Na het gebruike lijke middelbareschooltoneel deed ze auditie bij de Maas trichtse toneelacademie. „Maar waarschijnlijk was ik toen nog te bescheiden, waar door ik niet kon laten zien wat ik huis heb." Bij Toneelgroep Terneuzen krijgt ze daarvoor alle kans. Ze hoopt samen met de andere le den het publiek avond aan avond uit te nodigen tot intro spectie door te laten zien dat er nogal een verschil zit tussen wat we aan de buitenwereld tonen en de werkelijkheid. Dear Friends, toneelstuk van Regi nald Rose, regie Monique Aers sens, spel toneelgroep Terneuzen. Te zien op 19, 20, 21, 22, 24 en 25 oktober in Porgy Bess in Terneu zen. Reserveren 06 51263645 0115-613293 toneeltemeuzen© zeelandnet.nl Familieberichten vervolg van pagina 12 Lieve oma, Dank u wel voor uw zorgzaamheid en liefde. We houden vanu! Angelique Jeannette en Edwin Richard Patrick en Audrey Abigail en Richard Rafaël en Dana Riley, Serafièn Priscilla Nathanie Sharon en Nils Alicia en Erik Daniëlle George Rowena Mijn leven is in Uw hand. Psalm 31:16 Na een rijk en voltooid leven mocht zij Maatje Anthonina Kluijfhout-Nijsse mijn innig geliefde vrouw en onze uiterst zorgzame en lieve moeder in alle vrede overgaan. Wisten ons ingebed in haar vermogen tot liefhebben en dragen dit met ons mee om verder en verder uit te bouwen. Ellewoutsdijk 12 februari 1919 t Middelburg 15 oktober 2006 Middelburg: J. Kluijfhout Kaapstad (Zuid-Afrika): P.C. van Deursen-Kluijfhout R.E. van Deursen Stephanie en Martijn Frederique en Pepijn Steenenkamer: J.D. Kluijfhout E.C. Hagt Raven Amber Veerle President Wilsonlaan 16 4334 GC Middelburg Mijn vrouw en onze moeder is thuis opgebaard. U kunt van haar afscheid nemen op woensdag 18 okto ber van 19.00 tot 21.00 uur. De afscheidsdienst zal op vrijdag 20 oktober om 13.30 uur gehouden worden in de Nederlands Hervormde kerk te Kleverskerke. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Kleverskerke. Na afloop is er gelegenheid de familie te condoleren in de kerk. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Tot onze droefheid is plotseling heengegaan onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Maatje Anthonina Nijsse echtgenote van Jan Kluijfhout We zullen haar missen. Amemuiden: J.A. Nijsse J. Nijsse-Gideonse Andelst: A.W. Nijsse t j. Nijsse-Cevaal Denekamp: A.M. Geschiere-Nijsse I. Geschiere Neven en nichten Enige kennisgeving Stilletjes ben je heengegaan Stilletjes zul je altijd bij ons zijn Weer samen met Pa en Kees, wie had dat gedacht Maar waarom zo snel, waarom zo onverwacht Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat wij haar zolang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis van hel onverwacht overlijden van onze lieve moeder, oma en overgroot-oma Cornelia Maria Ooijendijk weduwe van Wilhelmus Jacobus Adrianus van der Voort in de leeftijd van 88 jaar. Tiny Eier-van der Voort Piet Eier in herinnering Erik - Heavenly, Nathalie Wesley Kees van der Voort in herinnering Terneuzen, 15 oktober 2006 Nieuwediepstraat 62 Corr.adres: Dijkstraat43,4531 CM Terneuzen Dinsdag 17 oktober is er van 19.00- 19.30 uur gele genheid om afscheid te nemen in uitvaartcentrum "De Ridder". Hughersluys 22 te Terneuzen. De afscheidsbijeenkomst wordt gehouden op woens dag 18 oktober om 12.00 uur in hel eerder genoem de uitvaartcentrum. Ook voor uw familieberichten is de PZC uw krant - Enige en algemene kennisgeving- "De Heer is mijn Herder Psalm 23 Op de gezegende leeftijd van bijna 92 jaar is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder, zuster, schoonzuster en tante Heiltje Johanna de Nood-de Konink weduwe van L. de Nood Riet van Zalen-de Nood Piet van Zalen -in herinnering Nanda de Nood Jean Luc Guérin Klein- en achterkleinkinderen W.G. de Konink J. deKonink-Holster C. Minnaar-de Konink N. Minnaar Neven en nichten Middelburg, 16 oktober 2006 Corresponden t ieadres: Rustenburgstraal 69 4337 VT Middelburg Tot op het laatst is zij liefdevol verzorgd en begeleid door de zorgzame en betrokken medewerkers van verzorgingsh uisR us ten burg. Ma is opgebaard in haar eigen kamer in zorgcentrum Rustenburg, K413. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 20 oktober a.s. om 11.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula van de begraafplaats. Voor een zorgzame begeleiding in geheel Zeeuws Vlaanderen Uitvaartdienstverlening Centraal telefoonnummer: Maakt deel uit van Uitvaartverzorging 'De Bevelander' Hoofdkantoor: Geldeloozepad20. 4463 AJ Goes (0113)311444 Een modern bedrijf, al meer dan 40 jaar gespecialiseerd in: Steensedijk 100 - 4561 GP HulstTel.: 0114-312906 Een naaste overleden? Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdens berichten uit uw regio. Zoek. vind en reageer. [flensen .nl Veel fijne herinneringen verzachten onze smart. Voorgoed uit ons midden maar altijd in ons hart. Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat van ons is heengegaan onze lieve, zorgzame moeder, schoon moeder, groot- en overgrootmoeder Johanna Pieternella Davidse-Verschuure sinds 2002 weduwe van Christiaan Davidse in de leeftijd van 93 jaar. Lenny en Wim Yolanda en Huib Anne, Femke Elvira en Bas Fleur, Veerle Adri en Ali Nel tin herinnering) Martin en Angelique Lars, lorn, Milan Chris Flip en Hannie Stephan en Jacqueline Floor Marinka en Jerry Daan, Roan, Mick Middelburg, 15 oktober 2006 Gerbrandylaan 62 Correspondentieadres: Lenny Davidse, Juliana van Stolberglaan 3.4303 AA Zierikzee De afscheidsbijeenkomst zal worden gehouden op donderdag 19 oktober om 15.45 uur in de aula van de algemene begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Aansluitend zal de begrafenis, plaatshebben op de begraafplaats aldaar. In de aula van de begraafplaats is er gelegenheid tot afscheid nemen van 15.30 tot 15.45 uur voorafgaand aan de bijeenkomst. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van de begraafplaats. INTERIEUR, HEREN- EN DAMESMODE. Dankbetuiging Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te be danken voor de zeer vele blijken van medeleven, die wij van u mochten ontvangen na het overlijden en bij de begrafenis van mijn innig geliefde man, onze lieve zorg zame vader, schoonvader en opa Abraham Dekker willen wij u langs deze weg onze welgemeende dan! betuigen. Uw medeleven betekent voor ons een gros steun in het verwerken van dit verlies. H.J. Dekker-Veldhuizen Kinderen en kleinkindereii Krabbendijke, oktober 2006 In Memoriam -t 17 oktober 2004 17 oktober 2006 In Memoriam Gonnie Bergenhenegouwen-Ottersberg We missen je Simon Marck en Willeke Lester Of het nu gaat om juridische ondersleuning, belasting- teruggave. uitkeringen, zorg en hulp. woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! Markt 73 4331 LL Middelburg Tel. (0118) 650151 www.disandthat.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42