Zierikzee verliest spitsenduo 8 PZC Boot kijkt terug op goed seizoen Heijens volgt De Jonge op als voorzitter Juniorendriedaagse De honderdste komt tien jaar na de eerste 1 Hage en Kooman weg 19 uitslagen agenda topscorer zM dinsdag 17 oktober 2006 swb Mark Boot veroverde zondag de nationale titel in de 85cc grote wielen. „De juniorenklasse is nu voor mij geen uitdaging meer." foto Marijke Folkertsma door Niels Bouterse GOES - Mark Boot (14) uit Burgh-Haamste- de werd zondag Nederlands jeugdkampioen motorcrossen in de klasse 85cc grote wielen. Hij kan terugkijken op een succesvol sei zoen. Boot had het vooraf niet verwacht. „Vorig jaar ging het nog om zes finaleraces aan het einde van het seizoen. Bij deze editie van het Nederlands kampioenschap telden alle manches mee." In zijn klasse won hij veertien van de 35 manches, maar pas aan het einde van het jaar wist Boot dat hij kampioen zou worden. „Mijn naaste con- curent, Michael van Wezel, liet punten lig gen door pech. Zijn Suzuki-motor loopt snel,jnaar gaat daardoor ook sneller ka pot." Een specifiek hoogtepunt tijdens zijn sei zoen kan de crosser niet noemen. Er wa ren natuurlijk wel veel leuke wedstrijden, maar ik heb niet echt een race gehad die er uit springt voor mij." De jonge coureur genoot nog het meest van de grote wedstrijden buiten de reguliere competities om. „Als ik er daar één uit mag pikken, is. het wel de race op het Grand Prix-circuit in Li erop. Het was een wed strijd met veel publiek. Dat was echt mooi. Ik eindigde daar.als tweede." Ook het WK in augustus was onvergetelijk voor de Zeeuwse coureur. „Het was mooi om tussen de wereldtop te rijden." Na een valpartij op de Finse crossbaan knokte Boot zich van de achterhoede terug naar de elfde plaats, waarna hij als vijftiende eindigde. Gestaakt Zondag sloot de motorcrosser het open Ne- derlands kampioenschap af met een dag winst op het Eurocircuit in. Valkenswaard. „De tweede manche liep een beetje raar", vertelt Boot. „Ik reed met twee andere rij ders aan kop. Op een gegeven moment viel er een deelnemer net voor ons. We vlogen er met z'n drieën op. De wedstrijd is toen ge staakt en we hebben niet meer verder gere den. Op basis van onze tussenstanden in die manche en de winst in de eerste manche heb ik die wedstrijd nog gewonnen. Een grote beker heeft hij zondag niet mee naar huis gekregen. „Wel een bekertje voor de wedstrijd. De enige prijs die ik krijg voor mijn nationale titel is een oorkonde. Die moet ik volgend jaar een keer gaan ophalen bij de motorvereniging." In de komende weken rijdt Boot nog een paar wedstrijden in de RES-competitie. De kansen op de titel daarin zijn vergooid. De motorcrosser had een leidende positie in de 125cc klasse, maar doordat de regionale ra ces gelijk vielen met de nationale competi tie verloor hij de nodige punten. „Zo heb ik zondag ook een RES-racè moeten missen vanwege de wedstrijd in Valkenswaard. Ik had het natuurlijk wel leuk gevonden om met mijn 85cc motor bij de zwaardere moto ren te winnen, maar het is niet anders. De Nederlanse kampioenschappen gaan voor mij natuurlijk voor. Nu ben ik al blij als ik nog in de topvijf van de RES-competitie ein dig." Volgend seizoen rijdt de coureur in de 125cc klasse. Een grote verandering, want hij laat zo al op jonge leeftijd de jeugdldasse achter zich. „Het is een stapje hoger. De junioren klasse is voor mij geen uitdaging meer. Ik begin hier gewoon aan en zie wel waar ik uitkom." 1 Sterk optreden Bianca Kors WESTDORPE - Bianca Kors maakte een goede indruk tij dens de dressuur wedstrijd in Westdorpe. De amazone be haalde in de klasse Z1 met Jalisco cle overwinning. In de klasse LI eiste Kors met Upton het oranje erelint op. Met haar score van 69 procent sprong Bianca Kors met Upton in de klasse L er duidelijk bovenuit. De opvallende vijfjarige Metall-zoon beschikt over goeie gangen. In de klasse Z1 stuurde Bianca Kors Jalisco naar een afgeteken de overwinning. Met haar score van 217 punten bleef de Westdorpse naaste concurrent Femke van Goethem met Rebel dertien punten voor. Kelsey den Exter reed met Aviv Shakira naar een score van 192 punten. De pas vijftienjarige amazone uit Vogel waarde was hiermee de beste van de sterke groep achter volgers. Met Veuillot heeft Den Exter nog een tweede uit stekende troef in handen. Zij behaalde met de pas vierjari ge viervoeter 205 punten in dè klasse B. Derde zege mannen Vlissingen VLISSINGEN - De mannen van Basketball Combinatie Vlissingen hebben ook hun derde wedstrijd gewonnen. Te gen hekkensluiter Bladel speelde de ploeg van coach Vic tor Vermue geen goede wedstrijd, maar won wel met 77-69. Net voor rust kon de thuisploeg een klein gaatje slaan. Vlissingen ging rusten met een 43-36-voorsprong. Net als voor de pauze hielden de ploegen elkaar daarna ook in evenwicht, maar Vlissingen bleef aan de goede kant van de score. Scores BC Vlissingen: Erwin Hilbert 25 punten, Michel Bostere 15, Tommy Radkiewicz 10, Sjors van der Poel 9, Stefan schrier f), Niels Wisse en Dorde Karadzic beiden 4 en Wilfred Klap 2. Crosser Lampio loopt in op Oreel STEVENSBEEK - Tijdens de voorlaatste wedstrijd motor cross om het kampioenschap in de klasse MX 1 junioren troefde Thijs Lampio uit Vlissingen zijn teammaat Marco Oreel uit Oost-Souburg af. Door. de overwinning in Stevensbeek wist Lampio zijn achterstand op koploper Oreel te verkleinen tot 16 pun ten. Lampio boekte winst in de eerste heat tijdens een val partij direct na de start. Hij kon de gevallen rijders ont wijken, Oreel moest wachten. Terwijl Lampio op kop lag, begon Oreel aan een inhaalrace. Dat bracht hem uiteinde lijk öp de vierde plaats. In de tweede manche vonden de twee teamgenoten elkaar snel na het begin en maakten er een schitterend duel van. Kopman Lampio liet zich echter niet van de leiding ver dringen. Nieuw jaargangrecord Edenburg WACHTEBEKE - De Zeeuwse zwemselect.ie heeft op de jaarlijkse driekamp met de zuiderburen Oost en West Vlaanderen redelijk goed gepresteerd. De ploeg werd der de. Er was een mooi resultaat voor Simon Edenburg van Luc- tor et Emergo. Hij bracht het Zeeuws jaargangrecord op de 100 meter schoolslag van Steijn de Maeyer terug tot 1.11.56. Amira Fathi en Priscilla Meerman wonnen bij de meisjes 11 en 12 jaar op de school en rugslag. Op de esta fettes kwamen alleen de meisjes 9 en 10 jaar en het team 13 en 14-jarigen tot winst. Mare Heijens (rechts) werd unaniem gekozen als de nieuwe voorzitter van de Juniorendriedaagse, Hij volgt Joop de Jonge (links) op. foto Camile Schelstraete fjnnr Rudv Booqert ZIERIKZEE - Voetbalclub Zie rikzee moet het enkele maanden stellen zonder zijn spitsenduo Mathijs Hage (24) en Rutger Kooman (23). De topscorers van de afgelopen drie seizoenen ver- Irekken half november met z'n (weeën om rond te reizen door Europa. Jet is altijd al een droom ge weest om rond te trekken", ver telde Hage gisteravond. „Het klee leefde al een paar jaar en mi hebben we besloten om het te doen. Ik wil de vrijheid wel 'ns leren kennen en me daarbij als mens ontwikkelen. Nu kan het nog. Over een paar jaar zit dal er misschien niet meer in als je bijvoorbeeld een gezinnetje hebt." Van 't Westende begint sterk in nieuwe klasse HOOGVLIET - Sam van 't West- J.f ende (sportinstituut De Korte) IJ heeft tijdens het internationale j judotoernooi in Hoogvliet een p prima prestatie neergezet. De Vlissinger won het brons in zijn nieuwe gewichtsklasse: -60 kilo- gram bij de aspiranten. Alleen de Zweedse kampioen was in de tweede partij sterker dan de Zeeuw. De Scandinaviër I". had vooral qua gewicht een voordeel op de Zeeuw. S'ams zus- je Tess werd in de klasse tot 48 b kilo bij de semi-aspiranten (-15 |-j jaar) kampioen. In de finale ver- li wees ze Tammara Hollemans uit Hoogvliet met een schouder- $1 worp naar het zilver. doorEugène de Kok SINT MAARTENSDIJK - Dat hij zaterdag zijn honderdste tref fer in het eerste van Smerdiek maakte, doet Erik van Haaften niet zo veel. Dat het uitgere kend in de derby met Stavenisse gebeurde, was belangrijker. „Zij willen in een seizoen maar Iwee wedstrijden winnen en dat zijn die tegen ons." Dat lukte - mede door Van Haaften - niet. Smerdiek won met 2-0. De derby's tussen de clubs uit de Thoolse buurdorpen zijn nog altijd wedstrijden op zich, maar zijn niet meer zoals vroeger. „Het is bijna een gewone wed strijd aan het worden", zegt Van Haaften, die al tien jaar in het eerste speelt. „Toen ik pas begon, was het anders. Er stond veel meer publiek langs de lijn en was je veel scherper op de Iraining in de week ervoor." Toch zou je kunnen denken Van Haaften zijn honderdste spe ciaal had bewaard voor de wed strijd tegen Stavenisse. „Ik had hein vorige week al kunnen ma- hen tegen Vrederust, maar dat is nou net de enige wedstrijd dit seizoen waarin ik droog ben blij ven staan", zegt de 27-jarige timmerman. De clubstatisticus en Van Haaftens ploeggenoot Rens de Viet had hem voor dat duel ingelicht dat zijn honderd ste aanstaande was. Dat hij niet scoorde, had niets met zenuwen temaken. „Ik vind het wel leuk, maar ik ben er niet mee bezig, 'k geef de ballen net zo hef af aan een ander. Wat dat betreft ben ik geen echte spits", zegt de aanvaller nuchter. Van Haaften is pas de derde spe lervan de 65 jaar oude club die Hage en Kooman beginnen hun avontuur in het noorden van En geland. Ze willen ook graag naar Ierland, Schotland en Scan dinavië en wellicht nog naar Spanje. Hoe lang ze gaan reizen, staat nog niet vast. „Dat kan twee maanden zijn, maar ook een half jaar. We zien wel." Met het duo vertrekt bij Zierik zee ook een waterval van doel punten. Hage was vorig seizoen clubtopscorer, Kooman was dat de twee seizoenen daarvoor. In het huidige seizoen delen ze de eer met beiden twee doelpunten. De afgelopen jaren hebbén ze al lebei 23 competitiegoals ge maakt voor Zierikzee. Dat is on geveer de helft van de gehele Zierikzee-productie in die perio de. „We snappen dat het uit sportief oogpunt een aderlating is voor Zierikzee", zei Hage. „Ik vond het ook een moeilijke be slissing, meer voor het voetbal dan voor mijn werk. Ik heb mijn baan opgezegd en het contract van Rutger was net afgelopen. Dat maakte de beslissing makke lijker." Trainer Gaby Niemantsverdriet werd verrast door de medede ling van zijn spitsenduo, maar had er begrip voor. „Ze zijn jong. Als ze zoiets willen doen, moeten ze dat nu doen., Voor de spelersgroep is het wel erg. Het zijn toch twee spelers met een meerwaarde. Dat gaan we nu in tern proberen op te vangen." De alternatieven die Niemants verdriet voor de spitspositie heeft, zijn Thomas Vos, Patrick Roggeband, Patrick Verkaart,- Wesley Gouden wellicht" Ing- mar Quist. Zij zullen voorin de honneurs moeten waarnemen in de strijd van Zierikzee voor lijfs behoud. De club staat na zeven duels voorlaatste in de tweede klasse E van hét zondagvoetbal. de honderd doelpunten bereikt. Niels Hage - clubtopscorer aller tijden met 130 treffers - en Ad van de Hoek bereikten eerder die mijlpaal. Een ander saillant detail uit De Viets archief: Van Haaften maakte zijn honderdste goal bijna op de dag af tien jaar na zijn eerste, tegen ZSC'62 op 19 oktober 1996. Dit seizoen scoorde Van Haaf ten in vijf van de zes duels. Drie keer maakte hij twee goals, twee keer één. De in Sint Maar tensdijk geboren en getogen aan valler staat daarmee op een to taal van acht. Dat is al bijna zijn seizoensgemiddelde, aange zien hij tien seizoenen in het eer ste speelt en dus goed is voor zo'n tien doelpunten per jaar. „Het is de ene keer wat meer dan het andere jaar", weet hij. Jaargemiddelde De laatste jaren krikt hij zijn jaargemiddelde wel flink op. Zo was hij zowel in het seizoen 2002-2003 als 2004-2005 13 keer trefzeker. Vorig jaar was een uitschieter. Toen maakte hij er 24. „Ik' ben pas drie jaar spits", verklaart hij. „Daarvoor stond ik rechts op het midden veld. Ruud Linders, de huidige trainer, heeft me naar voren ge haald. Het bevalt me goed", lacht hij. „Als middenvelder moet je mee naar voren en ook weer terug. Als spits denk ik wel eens: laat die achterhoede het maar uitzoeken." De timmerman is een echte club man. „Eén keer ben ik gevraagd door een andere club. Dat was een jaar of acht geleden", herin nert hij zich. „Door Halsteren dat toen nog in de hoofdklasse speelde, maar dat zag ik niet zit ten. Ik hoef hier niet weg." door Aector Dooms AXEL - Mare Heijens is de nieu we voorzitter van de internatio nale Juniorendriedaagse van Axel. De 41-jarige Axelaar volgt Joop de Jonge op. „Het is tijd voor een frisse wind. Met Mare hebben we een jonge voor zitter, die nog jaren vooruit kan", zegt de scheidende voorzit ter met een glimlach. De Jonge (55) stopt vanwege de werk druk, maar hij vindt ook dat de 'jeugd' een kans moet krijgen. De Axelse ondernemer zegt zelf op zoek te zijn gegaan naar een goede opvolger. Heijens voldoet aan dat profiel. Plij ziet in hem een verlengstuk van zichzelf. „Plij heeft, net als ik, geen bin ding met het wielrennen. Ik heb vijftien jaar in het bestuur geze ten en eerst ook sponsorzaken gedaan. Marc is nu een jaar be zig met de sponsoring. Ik heb in hem een grenzeloos vertrou wen." De Jonge zal het eerste jaar de nieuwe preses met raad en daad bijstaan. Hoe kijkt De Jonge terug op de zes achterliggende jaren als voorzitter? „Toen Ap den Doel- der om gezondsheidreden moest stoppen werd ik interim-voorzit ter. Er kwam echter geen nieu we man. Dus ben ik voorzitter gebleven." De Jonge had vooral de taak om de financiële huis houding weer op orde te bren gen. Hij zegt het niet hardop, maar is er nog altijd trots op dat het is gelukt. „Samen met Jan de Kraker en Hönoré Pieters hebben we ons ingezet voor het voortbestaan van de Junioren driedaagse. Plet heeft ons veel werk gekost. Ik laat gelukkig een financieel gezonde organisa tie achter, die nu met een bud get van 35.000 euro draait." De Jonge blikt met plezier te rug. Zo vindt hij het uitwijken naar Belgisch grondgebied, een gouden greep, „Ko de Pooter deed indertijd het voorstel. De laatste dag in de Vlaamse Arden nen is een schitterende afslui ting. Dat moet zo blijven." En natuurlijk zijn er de vele contac ten, die hij heeft overgehouden. „Het is prettige te ervaren dat er veel renners van toen nu in het profpeleton rijden, Ze ken nen je nog van de Juniorendrie daagse." Truien vergeten Marc Heijens is unaniem door het bestuur gekozen tot voorzit ter. De Axelaar kwam vorig jaar voor de eerste keer in aanraking met de Juniorendriedaagse. „De karavaan stond in Philippine, toen bleek dat ze de klasse mentstruien waren vergeten. Johnny Harms heeft me ge vraagd of ik de truien, die ze in Vogelwaarde hadden laten lig gen, naar Philippine wilde bren gen." I-Iet was ook Harms die hem vorig jaar bij de organisa tie haalde. „Ik heb het als be stuurslid nu één keer meege maakt, maar het evenement geeft me een kick." Dat gevoel heeft zijn voorganger al vijftien jaar. „Ze vergeten wel eens dat het niet alleen om de renners gaat. De sponsors zijn natuur lijk belangrijk en al die vrijwilli gers ook." De stuwende kracht achter de organisatie had zijn af scheid al aangekondigd bij de vijfentwintigste editie. Hij blijft nog wel betrokken, „Maar niet meer als bestuurslid. Ik wil best advies geven, maar geen taak meer hebben." Heijens ziet het voorzitterschap als een uitdaging. „Als ik net zo lang als Joop kan aanblijven, dan heb ik het goed gedaan Vrouwen. Hoofdklasse. Pendra- gon-Virtus 89-48, BC Vlissingen-High Fi ve 79-47, EBBC-Kimbria 60-62. Over gangsklasse: Springfield-Pendragon 2 57-51, ABC-Vossenberg 50-54. Mannen. Hoofdklasse: Barons-Virtus 76-58, EBBC-Deurne Pioniers 79-87, Du- natos-Springfield 71-111, BC Vlissin- gen-Bladel 77-69, WSC-Tantalus 68-72. Overgangsklasse: Agathos-Pendra- gon 2 73-51, Migliore-Scheldesport 61-91, Black Eagles 2-Barons 2 65-53, BV Rooi 2-SVH 2 -58-78. Eerste klasse: ELBC-BC Vlissingen 2 64-55, Agathos 2-Fast 4ward 64-75, BV Souburg-Volhar ding 57-59. Jongens onder 18. Hoofdklasse: Almonte 3-Waldric 80-75, Almonte 2- High Five 70-81, Attacus-Black Eagles 42-71. Gilze. Districtskampioenschappen semi-& midaspianten en jeugd- teams. Tot 16 jaar: Eerste plaatsen: Ramon Verrijzer (-50 kg.), Barend Schot (-73 kg.) beiden Sportschool Geelhoed. Tweede plaatsen: Meivin Jurriens (-66 kg.) Sportcentrum Delt; Robbin van de Bor(-73 kg.) Sportschool Geelhoed Angelo van Meel (+73 kg.) Judo Goes. Derde plaatsen: Lukas Rubens (-46 kilo) en Eric Bakker (-50 kg.) sportcentrum Delta. Tot 14 jaar: eerste plaats: Jimmy Baumann (-50 kg.) Judo Goes. Derde plaatsen: Gianni van Meel (-55 kg.) Ju do Goes en Swen Hilberdink,(-50 kg.) sportschool Geelhoed. Jeugdteams -12 jaar: Derde plaats: Judoteam Judo Goes. Motorcross Wemeldinge. Open ZK. 50 cc: 3. Me- rijn Poot, St.Maartensdijk, 90 punten; 4. Michan Fase, St. Maartensdijk, 88; 5. Remy van Hoorn, Goes, 82. 65 cc: 1. Percy Karelse, Wilhelminadorp, 100; 2. Davey de Fouw, Colijnsplaat, 94; 3. Je remy van de Goor, Vlissingen, 86; 4. Nancy van de Ven, Vlissingen, 84; 5. Lars de Nood, Oost-Souburg, 83. 85 cc kleine wielen: 1. Gian Carlo Buijs, Oost-Souburg, 97; 2. Pim Fase, St. Maar tensdijk, 95; 3. Jorony Roose, Middel burg, 92; 4. Robin de Jonge, 's Heer Abtskerke, 84; 5. Ralph Kerkhove, Mid delburg, 84. 85 cc grote wielen: 1Jo hnny van Eekelen, Goes, 100; 3. Kevin Spruijt, Meliskerke, 92; 5. Maikel Bazen, Goes, 81. 125 cc: 1. Dave de Jonge, Heinkenszand, 100; 2. Gregory de Nooijer, Vlissingen, 92; 3. Twan van Lie- re, Kapelle, 92; 4. Freek Filius, Vlake, 86; 5. Steven Ovaa, Oost-Souburg, 81. 250 cc: 2. Rinus van de Ven, Vlissingen, 97; 3. Adriaan de Visser, Wesl'kapelle, 88; 5. Martin Stroo, Oost-Souburg, 84. Vete ranen: 1. Erik van de Wekken, Zierik zee, 100; 2. Pieter Moelker, Terneuzen, 94; 3. Peter Roelofs, Meliskerke, 88; 4. Ben Verschoor, Vlissingen, 88; 5. Mar cel Willeboordse, Kamperland, 82. Vlissingen. Clubwedstrïjd. 50 cc: 1. Siemon Bezuijen, Ouddorp, 95 punten; 4. Jasper Blok, Ritthem. 65 cc kleine wielen: 1. Jordi Mutsaers, St. Michiels gestel, 100; 3. Lars de Nood, Oost-Sou burg, 88. 65 cc Grote Wielen: 1. Bas van Strien, Dirksland, 100; 2. Davey de Fouw, Colijnsplaat, 94; 3. Jeremy van de Goor, Vlissingen, 90. 85 cc kleine wielen: 1. Percy Karelse, Wilhelmina dorp, 100; 2. Gian Carlo Buijs, Oost-Sou burg, 94; 3. Björn Oreel, Oost-Souburg, 88. 85 cc grote wielen: 1. Johnny van Eekelen, Goes, 100; 2. Luuk Dybala, Rit them, 92; 4. Ricky Joose, Nw en St. Joosland, 84. Quads: 1. J.C. Moerman, Borssele, 97; 2. Peter van Burg, Water- landkerke, 90; 3. Martin Westrate, 's-Gravenpolder, 88. Veteranen: 1. Peter Maranus, Aagtekerke, 97; 3. Ron Bos, Goes, 88. 125 cc junioren: 1. Ga- no van Sorge, Ritthem, 95; 2. Antoine Paauwe, Yerseke, 94. 250/500 cc Ju nioren: 1. Detlev Oreel, Oost-Souburg, 100; 2. Martijn de Visser, Arnemuiden, 94; 3. Ramon Smit, Burgh-Haamstede, 88, 125 cc senioren: 1. Dave de Jon ge, Heinkenszand, 100; 2. Mark Boot, Burgh-Haamstede, 94. 250 cc senio ren: 1. Rinus van de Ven, Vlissingen, 100; 2. Ronald Melse, Meliskerke, 94. Voetbat Vrouwen. 5e klasse: Walcheren-Thol Boys 2-0, RCS-Nieuwdorp 2 7-1, Nieuw- land-Veere 2-1. Stand: RCS 6-18, Wal cheren 6-16, Wolfaartsdijk 6-15, Nleuw- dorp 2 6-15, Zeelandia 6-7, Nïeuwland 6-6, Zaamslag 4-4, ZSC 4-3, SVD 5-1, Veere 4-0, Thol Boys 5-0. Zaalhandbal Mannen. Eerste klasse: EMM-PSV Handbal 2 30-22, Ebcön/Groene Ster 2-Meco/Delta Sport 14-16, GHV-Jupi- ter'75 16-16, Aristos-Tachos 2 32-25, Ha- bo'95-White Demons 2 19-20, Taxandria-Artemis 21-19. Derde klas se: EMM 2-de Beuk 10-18, GSC-Meco/Delta Sport 2 13-21, Blauw Wit 2-White Demons 4 19-14, HMC 3-Mixed Up 17-29. Vierde klasse: Avanti 2-Taxandria 3 37-20. Vrouwen. Eerste klasse: GHV-EMM 20-12, White Demons-HMC 17-16, Aris- tos-PSV 19-20, DESK-Heerle 14-21, VHC 2-HVW 24-21. Derde klasse: Olym- pus-Elshout 3 12-11, Orion R-de Beuk 9-11, SAB-HMC 4 14-13. Vierde klas se: Orion-EMM 2 11-25, Witte Ster'75 2-Mixed Up 4 15-10, Handbal Bre- da-Heerle 3 28-12, Tornado70'2-HVM 2 6-16. dinsdag Dammen PZDB-competitie: tweede klasse: Lammerenburg 2-Aagtekerke 2. Aan vang 19.30 uur. Tennis Open Souburgjeugdtoernooi Jeans Inn. Locatie: tennisvereniging Souburg te Oost-Souburg. Aanvang: 9.00 uur. Voetbal Vriendschappelijk. Zeelandia Middel- burg-Nieuwdorp, Luctor'88-Wemeldin- ge(Wedstrijd in Lewedorp), Terneuzen- se Boys-RIA Westdorpe, Kapelle-VCK. Aanvang 19.30 uur. Robben in race voor Gouden Bal DEN HAAG - Arjen Robben is een van de vijftig gegadigden voor de Gouden Bal, de jaarlijk se verkiezing voor de Europees voetballer van het jaar van het Franse tijdschrift France Foot ball. De Chelsea-aanvaller is de eni ge Nederlander op de lijst die maandag wereldkundig werd ge maakt. PSV'er Edison Méndez is eveneens genomineerd. Op de lijst staan verder elf Fransen en zeven Italianen. Voetbaljourna- listen uit alle Europese landen bepalen de winnaar, die op 27 november bekend wordt ge maakt. Ronaldinho won in 2005 de Gouden Bal en maakt ook dit jaar kans op de prijs. GPD IMarinusBaas klasse goals factor totaal 9 Daryl Ra "Padden van de Water Enk van Haaften Dave de Booy Arnemuiden 2E 14' 1,5 16,5 Hoek HB 8 2 16 Zeelandia Middelburg 3A 9 1,5 13,5 Serooskerke 3A 8 1,5 12 SVD 4A 11 Mi" M Jong Ambon 5B i 14 GPC Vlissingen 2E 7\. 1,5 10,5 Duiveland 3A 7 1,5 10,5 Terneuzen 1C 5 2 10 Mevo 4B 10 T 10 5B 10 i 10 Vlissingen 3A 6 1,5 9 Dauwendaele 3A 6 1,5 9 Veere 3A 6 1,5 9 ZSC'62 4B 9 T 9 Vogelwaarde 5A 9 1 9 Oostkapelle IC 4 2 8 Smerdiek 4B 8 i® 8 Hulsterloo 4A 8 1 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19