PZC Rijk besteedt aanleg N57 aan Zo'n bord ligt vast nog ergens Streetdance in de gymzaal Onzekerheid over centrum voor lawaaisport blijft Uinister wil snel verder met volledig tracé Dammenroute Werkstraf voor bezit van twee wietplantages dinsdag 17 oktober 2006 editie Walcheren rfnnr Maurits Sep MIDDELBURG - De aanleg van de nieuwe Dammenroute komt (och weer een stap dichterbij. Minister Peijs van Verkeer en Waterstaat heeft gisteren be kendgemaakt dat de aanbeste ding van het werk binnenkort plaatsvindt. Bedrijven die de weg willen aan leggen, moeten twee offertes uit brengen: één voor de hele weg, van de Veersegatdam tot de A58, en één voor de twee afzon derlijke delen in Middelburg en InVeere. Het Rijk houdt met die laatste aanbesteding een slag i|b de arm voor het Veerse deel. get besluit over dat stuk is door Ie Raad van State vernietigd. Als het niet lukt dat besluit snel Ié repareren, kan toch met de aanleg van de Dammenroute in Middelburg worden begonnen. Bovendien kan de afzonderlijke Aanbesteding ook financieel aan trekkelijker blijken te zijn door Iwee aparte aannemers aan het werk te zetten, in plaats van een bedrijf dat de hele weg aanlegt. Geldigheid [^deputeerde T. Poppelaars yan verkeer is blij dat de aanbe steding nu eindelijk gaat plaats vinden. Wanneer dat exact ge beurt, kon hij gisteren niet zeg gen. „Maar de reden om de aan besteding nu te doen, is dat het Rijk het tracébesluit over de N57 niet wil laten verlopen. De geldigheid van dat besluit ver hopt eind 2007, Vóór die tijd moet de aanleg begonnen zijn. Dus voor die datum moet ook be kend zijn wie de weg gaat aan- m." Poppelaars verklaarde in juli van dit jaar al dat de eer- Getuige van schietpartij Middelburg meldt zieh MIDDELBURG - Het onder zoek naar de schietpartij die zich in de nacht van vrijdag op zaterdag in Middelburg afspeel de, heeft de politie nog niet dich ter bij de daders gebracht. Wel beeft zich inmiddels een buurt bewoner als getuige gemeld. de schietpartij werd in de nacht van wij dag op zaterdag rond twee uur een negentienjari ge Middelburger in de rug ge schoten. De daders zijn twee mannen, met wie de man op de Soepoortbrug in 'Middelburg kort heeft gesproken voordat hij werd neergeschoten. De politie bad gehoopt gisteren met het slachtoffer te kunnen spreken. was vanwege medische om standigheden echter nog niet mogelijk. De politie heeft de zaak, zoals altijd bij poging tot moord of poging tot doodslag, (le hoogste prioriteit gegeven. Met hoeveel mensen aan de aak wordt gewerkt, is niet pre cies bekend. Dat wisselt naarge lang het onderzoek om meer of minder inzet vraagt. ste spade voor de vernieuwde N57 voor het einde van 2007 de grond in zal gaan. Destijds ging hij er echter nog vanuit dat de aanbesteding van het werk in september zou plaatsvinden. Overigens is het onderzoek naai de luchtkwaliteit op de Dam menroute inmiddels afgerond, verklaarde Poppelaars. De Raad van State vernietigde het tracé- besluit voor het Veerse deel van de weg omdat het niet voldoet aan de normen voor met name fijn stof. „Uit het nieuwe onder zoek blijkt dat die normen tot en met het jaar 2020 niet zullen worden overschreden", wist de gedeputeerde te vertellen. De Raad van State had nog een re den om dat besluit te vernieti gen. Dat had te maken met de gevolgen van de verhoging van een geluidswal van drie naar MIDDELBURG - Het is dan wel herfstvakantie, maar dat is nog geen reden om helemaal niks te doen. Bewe gen is goed voor je. En dus kunnen kinderen in Middel burg zes dagen lang sporten. Van streetdance, zoals gisteren in Het Palet, tot pijl- en boogschieten bij de scouts van de Berdenis van Berle- kom Groep aan de Zuidsingel. Vandaag staat bowlen op het programma van Middelburg in Beweging, in het bowlingcentrum aan de Kruitmolenlaan, morgen zaal voetbal op de Voorborch en donderdag bounchball in de sporthal aan de Nassaulaan en vrijdag in de gymzaal aan de Rotterdamse Kaai ha-tref, een combinatie van handbal en trefbal. Op het bowlen na is alles gratis. Al le activiteiten vinden plaats van 14.00 tot 16.00 uur. foto Ruben Oreel door Rob Paardekam BATH - Het is nog steeds niet duidelijk wanneer de aanleg van een centrum voor lawaai- sporten bij Bath begint. De be trokken verenigingen zijn het wachten ondertussen behoorlijk beu. De plannen voor een lawaai- sportcentrum bij Bath bestaan al jaren. Motorcrossvereniging De Uitlaat, Motorclub Rilland, de jachtschietvereniging en Kartclub Zeeland krijgen er straks hun onderkomen. Het cen trum komt ten zuiden van de be staande golfbaan, op een plek waar weinig mensen er last van zullen hebben, Toch is het geluid de reden waar om het allemaal zo lang duurt. „We moeten rekening houden met allerlei ingewikkelde richt lijnen, zowel voor Nederland als België", zegt ambtenaar D..Vis ser van de gemeente Reimers- waal. Als voorbeeld noemt hij de vogel- en habitatrichtlijn. „Het centrum komt weliswaar geheel op Nederlands grondge bied, maar het geluid is te horen tot in België." Geluidsruimte Zo is cherhieconcern Basf bang dat het centrum straks een stuk je geluidsruimte inpikt op de Westerschelde, waar zij aan spraak om maakt. „Er wordt met Basf gepraat om tot een op lossing te komen", aldus Visser. De verenigingen zijn het wach ten ondertussen beu en klagen dat ze slecht op de hoogte wor den gehouden. „Vooral door de provincie", zegt voorzitter L. Polvliet van de Jachtschietver eniging Rilland. „Die heeft een tijd geleden beloofd dat we voor 15 september duidelijkheid zou den krijgen, maar we weten nog steeds niets." De jachtschietvereniging huist momenteel op een tijdelijk veld in de buurt van Bath, nadat ze haar vorige schietbaan opoffer de voor de uitbreiding van de golfbaan. Op de tijdelijke baan, waar de schietclub door de ge meente wordt gedoogd, zijn de mogelijkheden om te schieten echter beperkt. „De vereniging ligt daardoor op zijn gat", zegt Polvliet. „Van de honderdzestig leden komen er misschien nog dertig schieten, waarvan maar tien of twaalf regelmatig. Het moet niet te lang meer duren, want dan gaat onze vereniging kapot." Zo pessimistisch is voorzitter J. van der Maale van de Kart- club Zeeland niet, maar ook zijn leden kijken reikhalzend uit naar hun nieuwe kart'baan. Nu reizen ze naar onder meer Eind hoven, Venray, Amsterdam en Emmen om op een buitenbaan te kunnen karten. „Een baan in Bath zou een enorme aanwinst voor Zeeland zijn", meent Van der Maale. „De sport is enorm populair, maar de liefhebbers kunnen hem in deze regio nau welijks beoefenen. Je moet je voorstellen dat deze mensen ge woon de behoefte hebben om af en toe even lekker te scheuren. Dat kunnen ze in mijn ogen be ter op een kartbaan doen, met al le regels van dien, dan met hun brommer op de openbare weg. De mensen snappen niet meer waarom het zo lang duurt." Motorcrossers Ondertussen is ook nog niet dui delijk of motorcrossvereniging De Uitlaat naar het lawaaisport- centrum komt. De club heeft nu nog een stek in Vlissingen-Oost, maar moet daar weg, omdat de geluidsruimte voor het havenge bied crossen niet langer toelaat. Gedeputeerde H. van Waveren heeft al eens laten doorscheme ren dat de vereniging misschien toch beter in het Sloegebied kan blijven. De club zelf wil daar ook hele maal niet weg. Van Waveren was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Advertentie Vlak voor de Tweede Kamerverkiezingen is minister-president Jan Peter Balkenende te gast bij het BZW-jaarcongres in Rosmalen. Hij gaat o.a. in gesprek met BZW-vöorzitter Peter Swinkels. Dit is een unieke gelegenheid om ondernemend Brabant en Zeeland te laten scoren! Anders gezegd, het is nu tijd om spijkers met koppen te slaan. Wilt u het Jaarcongres bijwonen? Kijk op www.bzw.nl of stuur een e-mail naar artz@bzw.nl.De kosten incl. netwerkdiner bedra gen 75,- (p.p. excl. BTW) voor niet-BZW-ieden en 50,- (p.p. excl. BTW) voor leden BZW. IV programmapartners: VanLanschotlfif Bankiers A AKD ^xerpoH., J Prinsen Van Wijmen Brabants Dagblad BN/DeStem Eindhovens Dagblad PzC door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Zo op het eerste oog zou je niet zeggen dat het er gevaarlijk is. Dat er zo veel onge lukken gebeuren. Dat de trauma helikopter er zelfs al is geweest. Toch zijn Bossenburghers al ja ren bezorgd over de Langeleen- weg. Zij eisen maatregelen. „Hier reed ik met mijn snorscoo- ter", wijst Stef Borsten naar de Blikkenburg. Zijn wijsvinger be weegt naar het oversteekje over de Langeleenweg. „Daar kwam de scooter vandaan. Boem." Dat was in september 2005. Bor sten is inmiddels helemaal her steld van de slagaderlijke bloe ding in zijn hersenen. Een half jaar heeft dat geduurd. „Ik had dood kunnen zijn. En als ik met de auto was, had ik die jongens onder mijn wielen gehad. Ja, ze reden te hard. Maar je ziet hier ook niks aankomen. De bosscha ges nemen het zicht weg. Na het ongeluk heeft Borsten de gemeente gebeld. Of ze iets aan de verkeerssituatie wilden doen. Het gevaarlijke kruispunt op dq Langeleenweg. foto Ruben Oreel „Ze beloofden de bosschages te snoeien, en dat hebben ze ook ge daan, maar meer zat er niet in. Geen drempel, geen bord. De ge meente had geen geld." Borsten schreef zijn frustraties van zich af in een klaagschrift van een aantal A4'tjes. De burge meester kreeg er een, de politie, en Palladium. „Maar ik heb nog nooit een reactie gekregen. Ook niet op mijn latere telefoontjes naar de gemeente, met de vraag om alsnog iets aan de situatie te doen. Zo'n 30-km-bord zou de buurt al goed doen. Dat hebben ze vast nog wel ergens liggen." Dat dacht overbuurman Peter Lampio ook altijd. Als voorzit ter van het buurtcomité van Bos- senburgh maakte hij zich jaren sterk voor verkeersmaatregelen. Ook in Zeeland ake ifference Heeft uw organisatie een idee voor vrijwilligerswerk, of doet u zelf mee aan een klus? £>4 Kijk op www.makeadifferenceday.nl Hp of ga naar: www.scoopzld.nl De campagne is mogelijk gemaakt door financlerin vier meter bij Molen De Hoop in Serooskerke, voor de windvang van de molen. Dat onderzoek moet volgens de gedeputeerde nog plaatsvinden, Wanneer dat klaar is, kon hij niet zeggen. Verlengde schooldag Souburg OOST-SOUBURG - Maandag begint weer een nieuw blok van de verlengde schooldag in Oost-Souburg. In het project kunnen kinderen uit groep vijf tot en met acht na schooltijd meedoen aan activiteiten. Dat zijn geen regulie re activiteiten: mandalatekenen, spelen met chemie, to neel, bloemschikken, yoga. tekenen en schilderen, sport en spel, trommelen, pottenbakken enzovoort. De verleng de schooldag draait al vijftien jaar in Souburg en bereikt elke week meer dan 250 kinderen. De verlengde schooldag is een project van de Stichting Palladium, samen met alle basisscholen in Souburg. Kin deren mogen er gratis aan meedoen; de kosten zijn voor de gemeente Vlissingen en de scholen. Auto vliegt in brand RITTHEM - Op de Europaweg Noord in Ritthem is gister morgen rond elf uur een auto uitgebrand. De bestuurder, een 43-jarige man uit de gemeente Borsele, verklaarde te genover de brandweer dat zijn auto spontaan begon te ro ken. Daarna brandde hij uit. De man raakte niet gewond. Snorfietsers van weg gehaald MIDDELBURG - De politie heeft gistermorgen rond half vier een 21-jarige snorfietser van de Nieuwe Vlissingse- weg gehaald. De jongen uit Middelburg reed heel langzaam en zonder verlichting midden op de weg, die niet bestemd is voor zijn vervoermiddel. Daarvoor werd hij gewaarschuwd door andere weggebruikers, maar de snorfieter zwaaide vrolijk terug. De politie heeft hem aangehouden. Hij bleek twee keer zoveel te hebben gedronken als toege staan. Hij heeft eeri proces-verbaal gekregen. Rijverbod voor Middelburger MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een twintigjarige inwoner van de Zeeuwse hoofdstad voor dronken rijden op een snorfiets een jaar rijontzegging opgelegd, waarvan de helft voor waardelijk en veertig uur werkstraf. De politie hield de snorfietser op 3 juni in Middelburg aan toen ze hem slin gerend en zonder licht zagen rijden. Uit het resultaat van de blaastest (875 microgram) bleek dat hij vier keer zoveel alcohol had gedronken als is toege staan. De Middelburger kreeg een rijverbod van dertien uur, maar zolang kon hij niet wachten. Twee uur na zijn aanhouding stapte de man weer op zijn snorfiets. Dit keer bedroeg het alcoholgehalte 685 microgram. Officier van justitie M. O vermeer noemde het gedrag van verdachte zorgelijk. Zij zag haar eis ingewilligd door de politierech ter. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter I. Wol- tring veroordeelde gisteren een 26-jarige inwoner van Goes voor hennepteelt tot 200 uur werkstraf en drie maanden voor waardelijke gevangenisstraf. De verdachte bezat tussen no vember vorig jaar en 16 maart twee professionele hennepkwe kerijen in woningen in Vlissin gen. In totaal ging het om 332 hennepplanten en 106 gram ge droogde wiet. De Goesenaar zei de informatie te hebben gehaald van internet. „Elke sukkel kan een kwekerij opzetten", was zijn reactie. Officier van justitie M. Overmeer had eerder de in druk dat de man zijn kennis had vergaard bij een growshop, waar hij heeft gewerkt. De officier eiste 240 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenisstraf. Raadsman Hl Dunsbergen vond het tech nisch onderzoek slordig en voer de aan dat er een paar oogsten van zijn cliënt waren mislukt. Verbalisanten hadden daarente gen verklaard dat de kwekerijen zodanig waren ingericht dat het mislukken van een oogst diende te worden uitgesloten. De offi cier wil de Goesenaar verder 21.237 euro - het bedrag dat hij zou hebben verdiend - ontne men. De politierechter doet over vier weken uitspraak. Bestuurder onwel BRUINISSE - Een 56-jarige au tomobilist uit Zierikzec werd gisteren onwel toen hij reed. De man reed op de N59 bij Brui- nisse toen hij gezondheidspro blemen kreeg. Hij reed door de bosjes langs de weg de parallel weg op. Zijn vrouw - die naast hem zat - wist de auto tot stil stand te brengen. De man is naar het ziekenhuis in Rotter dam gebracht. Advertentie Dat doet hij als lid nu nog. „Ech ter zonder resultaat. De gemeen te verschuilt zich achter de ge dachte dat het geschilderde ge tal 30 aan het begin van de wijk genoeg zou moeten zijn. Maar mensen houden zich helemaal niet aan die snelheid. Op Blik kenburg trappen ze flink het gaspedaal in, omdat ze denken dat het een lange straat is, Het oversteekje zien ze niet." Met als gevolg dat Lampio vorig jaar vanuit zijn keukenraam zes ongelukken zag gebeuren. „Hier hoor je altijd piepende remmen. En dan de klap. Dat heb ik in de 28 jaar dat ik 'hier woon, al veel te vaak meegemaakt. Dat weet de gemeente, zegt Lam pio. „Ik heb het ze vaak verteld. Even dacht ik vorig jaar dat het goed zou komen, toen ik straten makers in mijn straat zag. Maar ze staken de Langeleenweg over naar Doornenburg. Een week la ter lag daar een verkeersrem mer, en hier nog steeds niet. Ter wijl het straatje daar doodloopt. Verkeer is daar nauwelijks. Dat kun je hier niet zeggen." Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. ij Met een abonnement spaart u snéller! Bel 0800 - 0231231 hel alfabel van Zeeland zeeuwse almanak Schoon genoeg Beaudine (13) uit Vlissingen heeft een vriendin te logeren deze herfstvakantie. Op de be treffende tïenerkamer is het dus een gegiebel en gesmoes van belang. Onweerstaanbaar voor haar zusje 'Isabeau (9), die welis waar nog aan het lange pad naar volwassenheid moet be ginnen, maar er al wel hevige belangstelling voor heeft. Helaas voor haar: ze is niet ge wenst als toehoorder, zo maakt grote zus haar duide lijk. Isabeau droeg haar verdriet over de ruwe uitsluiting naar oma. Die troostte als kenner van het pubergeweld: „Ach kind, daar ben je toch nog niet tegen opgewassen. Dat ivas dus ook al helemaal fout, vond Isabeau veront waardigd. Want: „Ik ben wél gewassen!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11