Breskens kan tij nog niet keren HVV'24 wint duel van de kaarten PZC uit zen 11 Vrouwenelftal Clinge krijgt slaag: 14-0 Schoondijke nog op tijd bij de les ÏÏoeg van Van de Velde verliest in vermakelijk duel van Axel: 3-4 Kana da Rosa breekt met de trainer Duitemeijer in finale net niet goed genoeg maandag 16 oktober 2006 22ó ir_Fddv van der Hooft !NS - Het streven was plaats in de bovenste i, maar vooralsnog is :skens niet meer dan een its in het rechterrijtje weg- gd. De ploeg van trainer Cor de Velde leed gistermiddag n Axel de derde opeen- r.oende nederlaag. Na een i-2-ruststand werd het in een ui- |ftsl vermakelijk duel 3-4. foor Axel-trainer Eric Rijckae- ,öfi jj.stond na afloop vast dat zijn ,e(j jloeg verdiend had gewonnen, |el had hij zo zijn bedenkingen let py'er het verloop. „De scheids- enuchter heeft de wedstrijd be paald", vond Rijckaert, die zich met héél Axel benadeeld voelde joor Peter Bogaert uit Sas van i tot. was dat wat te «tiedkoop, maar het was een feit dat kort voor rust een doelpunt in Marco Plasschaert om ibieuze redenen werd afge- jurd, dat niet veel later een overtreding van Kenneth Okor- lil jj| ook met geel in plaats van idj rood bestraft had kunnen wor- mü den en dat de bal na een overtre- 10 ding van Ralph Zegers ook bui en het strafschopgebied gelegd lm |tad kunnen worden in plaats J Spui en Cadzand »aan onderuit GOES - Spui en Cadzand gin gen onderuit in de vierde klasse »r! A-van het zaterdagvoetbal. M mi Spui-'s Heer Arendskerke 0-1: Ineen gelijkopgaande wedstrijd Richard de Jager na rust kg iöi hoekschop binnen voor de f*l, De bezoekers hielden de daarna simpel van sen gelijkmaker af. S Cadzand-Borssele 1-2: De.bezoe- m Iers kwamen halverwege de eer- Je helft door William Boone op [Oorsprong. Twintig minuten jd voor tijd werd het door diezelf- n de speler 0-2 maar vanaf de af kap zorgde Peter Nieskens voor ioi Öe 1-2. tw I )e Schelde J moet op zijn tellen passen J HOES - De waterpoloërs van Dc Schelde leden zaterdag in de ml derde klasse een 4-2-nederlaag legen Nayade. De Terneuzense formatie staat na drie wedstrij den nog op één punt. Ook De Schelde 2 moest een nederlaag wasseren. Tegen OZC'57 werd iet 5-8. !b"e Schelde-Nayade 2-4. De Schelde nam ondanks het gemis rén Jelco Sweegers het initiatief i 5h eën 1-0 voorsprong. Maar te- gen het eind van de eerste perio- I zakte De Schelde langzaam Hg en kwam Nayade kwam op gelijke hoogte: 1-1. De zwakke (Weede periode werd de thuis- ploeg fataal: 1-3. Scores De Schelde: Bas Wesdorp Schieman. De Schelde 2-OZC57 5-8: De re- mes van De Schelde, uitko kend in de derde klasse van het et, speelden onder hun ni- De tegenstander uit Oister- Ifijk nam snel een voorsprong fiiliep in de tweede periode ver ruit naar 1-5. In de derde pe riode waren het de jeugdigen Sjoerd van der Hooft en Mertijn 1-ooi die er voor zorgden dat De weer in de wedstrijd wam.. Scores De Schelde 2: Michiel Won- bgern 2 en Joost van de Rest en jjartijn Buize 1 maal. jVDO'74-De Bruinvis 3-7: De iloegen gaven- elkaar weinig itoe, maar toch liep vierdeklas- to De Bruinvis in de tweede pe riode langzaam uit naar 1-3. Na 2-4 was het De Bruinvis dat in lig laatste periode de wedstrijd Mar de hand zette. §cores De Bruinvis: Jan Willem. Ra- wondt en Gert Jan Ramondt hei- to 3 en Jerremy Vercruijsse 1 |p; De Schelde jeugd-De Vennen M-X: Vanaf het begin van de ■wedstrijd was de jeugd van De Welde de betere ploeg. Na de wste periode stond het al 5-0. Scores De Schelde: Kevin Honds- ffrk 2 en Leon Wagter, Niek tympman, Merlijn Loof, Maksim jkide, Jeroen Kamp, Yorbin Moes, vanijel van de Louwen, Sjoerd f ^er Hooft en Bas van Houwe- «Men allen 1 maal. ihcSchelde-Zuidwesthoek 7-4: Schelde vrouwen speelden ifo de eerste klasse van het dis- ïïfot een matige wedstrijd tegen Wet zwakke Zuidwesthoek. De r o miste veel kansen. Scores De Schelde: Rowena Wit- ■amP en Josje van Houioelingen 2 Susan Tanghe, Inge Tanghe en rsica Koster allen 1. maal. van op de stip. In plaats van met elf man en een 0-3-voorsprong ging Axel zodoende de rust in met tien man en 1-2 en werd de wedstrijd na de hervatting weer een échte wedstrijd. Uiteinde lijk haalde Axel zonder kleer scheuren het eind en bleef de schade beperkt tot het rood van Okorley, die voor de rust een hoofdrol op het middenveld ver tolkte. Na de beschamende 0-3-neder- laag van vorige week tegen Bier vliet was Breskens er gistermid dag veel aan gelegen om zich voor eigen publiek te revanche ren. De openingsfase was ook voor de thuisclub, maar het wed strijdbeeld veranderde nadat Pa trick Vinke in de achtste minuut de score bij de tweede paal had geopend na een fraaie combina tie tussen Timo de Bruijn en Ivo Verstraeten. Hoezeer Cor van de Velde de lon gen ook uit zijn lijf schreeuwde, het was Axel dat nadien op het middenveld heerste. Na 37 minu ten leidde dat tot de verdiende 0-2. Na een verre pass van Omer Malagic mocht Percy Verlinden de bal voorbij de tweede paal on gehinderd aannemen en inschie ten. Het leek de beslissing, omdat Breskens daarna nog nauwe lijks aandrong. Maar in de slot minuut van de eerste helft veran derde alles op slag. Na het weg zenden van Kenneth Okorley kon Michel Cocquit de Siem Gans van Axel (rechts met de vinger omhoog) heeft gescoord en viert zijn treffer met Ivo Verstrae- te, Marco Plasschaert en Angelo Plasschaert. Rechts trekt Mark Boeckhout van Breskens een moede loos gezicht. foto Peter Nicolai thuisclub vanaf de strafschop stip terug in de wedstrijd bren gen. Counter Met een vertimmerde ploeg (Pa trick Vinke had plaats moeten maken voor Siem Gans) liet Axel opponent Breskens in de tweede helft komen om vanuit de counter toe te slaan. Na iets meer dan een uur had die speel wijze succes. Timo de Bruijn, die na de rust steeds meer aan dacht vroeg, lobde de bal na fou tief uitverdedigen van Michel Meeusen fraai in het doel: 1-3. Met nog een kwartier te spelen ontbrandde het vuur echter op nieuw toen Peter Bogaert ander maal naar de stip wees na een duel tussen Marco Plaschaert en invaller Mark Boeckhout. Mi chel Cocquit liet dat buitenkans je opnieuw niet aan zich voorbij gaan: 2-3. Vier minuten voor tijd scoorde Axel voor de vierde keer (dit keer uit een vrije trap van Jel- mer de Pooter die door iedereen gemist werd en door een tikje van Siem Gans via de tweede paal binnen ging), maar nog eens kwam Breskens terug. Joey van de Velde zorgde na een door kopbal van Mark Boeckhout voor 3-4 en een zinderende slot fase. In de stand kwam echter geen wijziging meer. Breskens-Axel 3-4 (1-2). 8. Pa trick Vinke 0-1, 37. Percy Vertin den 0-2, 44. Michel Cocquit 1-2 (strafschop), 61. Timo de Bruijn 1-3. 74. Michel Cocquit 2-3 (straf schop), 86. Siem Gans 2-4, 87. Joey van cle Velde 3-4. Aantal toeschou wers: 250. Scheidsrechter: P. Bo gaert (Sas van Gent). Gele kaart: Mayclcel Verschorre, Ned de Looze, Michel Cocquit (allen Bres kens). Rood: Kenneth Olcorly (Axel) en Elmar Lauret (2x geel, Breskens). Breskens: Arjan Worst; Michel Meeusen, Mayckel Verschorre (46. Gino Vink), Alexander Oosterlee (82. Tom Meijer), Michel Cocquit; Jordy Versprille, Johnny de Jae ger, Elmar Lauret, Ned de Looze (62. Mark Boeckhout); Erik de Rechter, .Joey van de Velde. Axel: Tonnie van der Veen; Marco Plasschaert, Ralph. Zegers, Angelo Plasschaert, Omar Malagic; Bart Rijckaert (62. Jelmer de Pooter), Kenneth Okorley, Ivo Verstraeten; Percy Verlinden (69. Yoriclc Cort- vriendt), Patrick Vinke (45+3 Siem Gans), Timo de Bruijn. Tenjquzêö.1 Axei iistri foto Peter Nicolai Jari Vyane van HW'24 (nr. 9) schiet de bal uit een vrije trap in een muur van verdedigers. Jeroen Claessens (links) kijkt toe. Michel Leonhart wordt alleen geplaagd door luxeprobleem in selectie door Aector Doorns HULST - Het was een wedstrijd die door HVV'24 al voor de rust werd beslist en waarin de scheidsrechter de meeste aan- docht trok. Hij trok twee rode kaarten voor Dosko en deelde in totaal acht gele kaarten uit. HVV won niettemin, met 4-0 van Dosko. De vrijgevigheid van scheids rechter E. van Yren uit Zwijnd- recht wekte nogal wat verba zing, omdat de sfeer binnen de lijnen niet bepaald onvriende lijk was. De spelleider moest na afloop door het bestuur van HW zelfs in bescherming wor den genomen, zo verhit waren de Brabanders. De Zeeuws-Vlaamse koploper in de derde klasse zat na zes minuten met twee treffers al op rozen. In de tweede minuut leverde een ongelukkige handsbal een straf schop op. Evert van den Berg schoot onberispelijk raak: 1-0. De thuisclub zag zijn bliksem- start ook nog beloond met een treffer van Christoph Praet. Er ging een vloeiende aanval voor af. De bal van Jeroen Claessens werd door Jari Vyaene met een fraaie beweging op de schoen van Praet gelegd. De spits schoot zijn ploeg van dichtbij naar 2-0. Daarna waren de Brabanders, die na de degradatie uit de twee de klasse opnieuw een moeilijk seizoen tegemoet gaan, met een schot van Darryl de Rijke tegen de paal dichtbij een treffer. De Hulstenaren gingen mee in het spel van de tegenstander. „We hebben de eerste twintig minuten uitstekend gespeeld, maar daarna zakte het spel weg", keek HW-trainer Michel Leonhart niet helemaal tevre den terug. HW bezit echter de gave om plotseling via snelle combinaties toe te slaan. Zo was Praet vlak voor rust weer het eindstation van een prima aan val. De voorzet van uitblinker Tim Mechelinck bereikte Vyae ne, die tegen de lat kopte. De te rugspringende bal werd door Praet tegen het net gewerkt: 3-0. Voor rust liepen drie spelers van HW gele kaarten op. Leonhart vond het verstandig om de on verzettelijke Kieran O'Shea in de pauze te wisselen en vlak na rust Steffen de Weers naar de kant te halen. „Omdat ze al een gele kaart hadden, wilde ik bij deze scheidsrechter niets riske ren." De trainer gaf aan een luxepro bleem te hebben. „Het is moei lijk om keuzes maken. Ik heb er al wakker van gelegen. De reser ves probeer ik genoeg speelminu ten te geven, maar ze moeten het wél laten zien." Handvol kansen HW kreeg na rust nog een hand vol kansen om de score op te drijven. „We hadden Dosko met 8-0 moeten afmaken, maar dat is niet gebeurd", vond Leon- HULST - Kana da Rosa Bernardo stelt zich niet langer beschikbaar voor het eerste elftal van HW'24. Hij zegt dat communicatieproblemen met trainer Michel Leonhart er toe hebben geleid om te bre ken met het eerste team. „Als ik niet speel, dan wil ik weten waarom ik op de bank zit. Dat moet de trainer me kunnen uitleggen, maar hij zwijgt", zei de spits gisteren in de rust van HW-Dosko. .Da Rosa Bernardo raakte dit seizoen zijn basis plaats kwijt en moest het meestal stellen met in valbeurten. Leonhart wil geen commentaar geven op de breuk met zijn spits. hart. Tim Mechelinck bekroon de nog wel zijn uitstekende wed strijd met een doelpunt. In de slotfase werden Atakan Cikis en Michel van Westerlaken van Dosko nog met een rode kaart uit het veld gestuurd. HW'24-Dosko 4-0 (3-0). 2. Evert van den Berg 1-0, 6. Chris toph Praet 2-0, 39. Christoph Praet 3-0, 73. Tim Mechelinck 4-0. Scheidsrechter E. van Yren (Zwijndrecht). Rode kaart: Ata kan Cikis, Michel van de Wester laken (Dosko). Gele kaart: Kieran O 'Shea, Steffen de Weers, Jari Vyaene, Jaimy de Visser (HVV'24); Kalle Wierckx, Jan Glerum, Michel van der Wes terlaken, Robert Huisman (Dos ko). Aantal toeschouwers: 250. HVV'24: Tim Siersema; Steffen de Weers (55. Jorn Knibbeler), Robin Mac Taggart, Maarten Scheerders; Evert van den Berg, Kieran O Shea (46. Jaimy de Visser), Jeroen Claessens, Tim Mechelinck; Jari Vyaene, Chris toph Praet (70. Ruben van de Hoeven). door Peter Snelders TERNEUZEN - Het was voor de Zeeuws-Vlaamse ploegen in het vrouwenvoetbal geen best weekeinde. Terneuzen, Steen en Clinge leden ruime nederlagen. Aardenburg en Zaamslag kwa men niet in actie door personele problemen. Terneuzen-Vivoo 2-5 (derde klasse). Terneuzen was niet min der qua veldspel, maar liet in ver dedigend opzicht forse steken vallen. Door onoplettendheid werden enkele doelpunten ca deau gegeven. Al na vijf minuten opende Vivoo de score. Twintig minuten later liet Debbie Bakker de gelijkmaker noteren. Nog voor rust werd het 1-4 door een hattrick van Jenny Bogers. Haar zus Greetje Bogers nam 1-5 voor haar rekening. In de 88e mi nuut bepaalde Mandy Kloonen de eindstand op 2-5. Virtus-Steen 5-1 (vierde klasse). Steen begon goed, maar voelde zichzelf benadeeld door een war rig fluitende scheidsrechter. Zo gaf hij Virtus na een kwartier een strafschop, waaruit het 1-1 werd. Sabrina van de Ven had Steen in de vijftiende minuut aan de leiding gebracht. Voor rust werd het nog 2-1. Pas in het slotkwartier liep Virtus uit naar 5-1. DVO'60-Clinge 14-0 (vijfde klas se). Clinge miste zes vaste basis krachten. Dat kwam vooral op het conditionele vlak tot uiting. In de eerste vijfentwintig minu ten konden de Zeeuws-Vlamin gen de schade nog beperkt hou den tot 1-0. Daarna was het hek van de dam. Bij rust was het al 6-0, in de slotfase liep de score voor Clinge nog op naar hatelij ke cijfers. Opnieuw volle winst Hoek 2 DORDRECHT- Het tweede voetbalelftal van Hoek was opnieuw goed voor de volle winst. Uit tegen Oranje Wit 2, de nummer vier van de ranglijst, werd het 1-3. Halverwe ge het duel keek Hoek 2 nog tegen een 1-O-achterstand aan, maar na de rast zorgde Niels Dominicus met twee treffers voor de ommekeer. Marco Doens bepaalde de eindstand op 1-3. Terneuzen Al ploeg van uitersten TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen blijven een ploeg van uitersten. Na de 4-2-zege van vorige week op Zeelandia Middelburg, resulteerde de thuiswedstrijd te gen RCS zaterdag in een 1-4-nederlaag. Bij de rust was het nog 1-1, door een doelpunt van onder meer Gianni Kimvidi. Tern. Boys Al geeft zege weg OOSTERHOUT - De A-junioren van Terneuzense Boys le ken zaterdag hard op weg naar een verrassende zege op Oosterhout Al, maar moesten in de slotminuut toch nog de gelijkmaker incasseren: 1-1. Voor de Terneuzenaren, die in de eerste helft paal en lat troffen, was Erwin Schoonakker kort na de hervatting de doelpuntenmaker. HVV'24 grijpt de winst HULST - De A-junioren van HW'24 mochten na twee ne derlagen op rij nog eens een zege begroeten. Op eigen veld werd het tegen Zeelandia Middelburg Al 3-2. Halverwe ge de wedstrijd leidde de ploeg van trainer Dennis Sanches nog met 3-0 door doelpunten van Hakan Cetin (uit een strafschop), Mica Nikolajczyk en Robbert van Driessche. In de tweede helft echter raakte HW'24 het spoor bijster. In de slotfase moest doelman Ruud Wilhelm een strafschop stoppen om de overwinning veilig te stel len. Zevende nederlaag HVV BI TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen kwamen opnieuw niet verder dan een gelijkspel. Uit tegen Zeelan dia Middelburg BI werd het 2-2. Voor Terneuzen scoor den Bowie van den Bergen en Niels de Booy. HW'24 BI leed tegen Wieldrecht (thuis) zijn zevende opeenvolgende nederlaag: 0-1. Kansen kreeg HW'24 voldoende, maar in de afwerking kreeg de ploeg van trainer Bennie van de Branden een lesje van Wieldrecht. Terneuzen Cl gaat onderuit TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen moesten ge noegen nemen met een nederlaag. Op eigen veld werd het tegen RCS Cl 2-4. De bezoekers namen al voor de rust een beslissende 0-2-voorsprong en consolideerden die in de tweede helft. De doelpunten die Nick Claassen (3-1) en Can Kiran (4-2) scoorden konden daar niets aan verande ren. Voor de D-pupillen van Terneuzen blijft het ook na zeven competitiewedstrijden wachten op de eerste winstpunten. Zaterdag leverde ook de uitwedstrijd tegen FC Eindho ven Cl een nederlaag op: 8-0. Sommeijer 4-5, Wilfred van den Dries 5-5. Graauw-Philippine 1-5. De uit slag was geflatteerd. Waar Graauw onzorgvuldig met de doelkansen omsprong, scoorde Philippine vrijwel tegen hon derd procent. Timmy Goossens en Dennis Huijens brachten de stand op 0-2, voordat Jan d'Hae- ns tegen kon scoren. Na de pau ze ging Philippine lustig verder. Doelpunten van Rowen Ulve- ling, Ricky Bos en Elvin Taal man bepaalden de eindstand op 5-1. Hoofdplaat 2-Terhole 2-1. Het lukte Terhole, in een duel voor de reserve vierde klasse, weer niet om punten te pakken. De ploegen waren aan elkaar ge waagd, maar Hoofdplaat sprong iets efficiënter met de doelkan sen om. Toch begon Terhole goed. Al na vijf minuten scoode Chris Mangnus 0-1. Na een half uur tekende Rudie Thomaes voor de gelijkmaker. Die speler besliste kort na rust de wed strijd door een strafschop te be nutten. door Peter Snelders TERNEUZEN - De derby tus sen koploper Schoondijke en Groede, in de vijfde klasse van het zondagvoetbal, eindigde na een attractieve partij zonder winnaar: 3-3. Na Volharding tegen Vogelwaar de stond er een korfbaluitslag op het bord: 5-5. Wilfred van den Dries scoorde vier keer voor de thuisploeg. Sluis trekt de ster ke reeks door. De ploeg won met 2-0 van Kwadendamme. Schoondijke-Groede 3-3. De eer ste fase was voor Schoondijke. De thuisclub kwam in de 19e mi nuut op 1-0 door Edwin van de Velde. Daarna groeide Groede in de wedstrijd en kwam het ge lijk door Ralf Kramer. Die spe ler liet kort na rust ook 1-2 note ren. Schoondijke ontwikkelde steeds meer druk. Dat resulteer de in 2-2 via Reint Risseeuw. Toen Sven Verploeg, wel of niet in buitenspelpositie, in de 82e minuut voor 2-3 zorgde, leek de wedstrijd gespeeld. De thuis ploeg toonde echter veerkracht en kwam nog op 3-3 door op nieuw Reint Risseeuw. Oostburg-Hoofdplaat 2-0. Na de winst van vorige week op Groede is het vertrouwen bij Oostburg gegroeid. Dat onder vond Hoofdplaat. Oostburg was vrijwel de hele wedstrijd feller en kreeg tevens de betere kan sen. Na een half uur zorgde Tho mas Henry voor 1-0. In de 66e minuut liet Niek Maenhaut 2-0 noteren. Sluis-Kwadendamme 2-0. Bij winst had Kwadendamme mee aan de leiding kunnen komen. Het werd echter afgetroefd door een energiek Sluis, dat diverse goede kansen kreeg en met rui mere cijfers kunnen winnen. Ro bin van Hal opende in de eerste helft met een vrije trap de score. Vrij snel na rust legde Martin van Achthoven de 2-0-eindcij- fers vast. Volharding-Vogelwaarde 5-5. Vogelwaarde gaf de winst in de laatste vijf minuten uit handen. In het harde duel stond Vogel waarde in de 85e minuut nog met 5-3 voor. Het werd nog 5-5. Scoreverloop: Wilfred van den Dries 1-0, John Sommeijer 2-0, Arno Wauters 2-1 en 2-2, Wil fred van den Dries 3-2, Marcel Verschuren 3-3, Mike Nelis 3-4, Mark Broekhoven 3-5, John ZIERIKZEE - Het regionaal kampioenschap driebanden in de derde klasse is gewonnen door Piet de Nijs van DVP uit Heerle. Rob Duitemeyer van HGL/KOT'86 uit Sas van Gent eindigde als tweede. De als gedoodverfde favoriet vertrokken Duitemeyer heeft die rol niet kunnen waarmaken. Hoewel zijn start veelbelovend was (hij leidde na de eerste dag ongeslagen met een moyenne van 0.650) kon hij zich op de tweede speeldag niet handha ven. De onzekerheid sloop er ziender ogen in en werd hem fataal. Op de slotdag volgde dan weer een herstel en kwamen er zelfs weer theoretische kansen op de eind zege. Maar de titel bleef toch buiten bereik. In de slotpartij speelde de man uit Sas van Gent het hoogste partijmoyenne van het toernooi: 0.770. Hij sloot af met acht pun ten en 0.450 gemiddeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45