[loetinge net op tijd in het gareel Wat een akelig mooie goal IC Aftocht But erger dan nederlaag Status quo in top van derde klasse jfdklasser buigt tegen GVVV 2-0-achterstand om in 4-2-zege imslag >er in blemen 'V I-U" '+'r -••• IWBÊÈÉBSÊm "1 - v' Oostkapelle onderuit in topduel maandag 16 oktober 2006 z21 [NDAAL - Hij is niet het ;lsnel boos wordt, maar werd het Diederik jloch even te gortig. Het Ie houding van zijn jtct uitduel met GVVY 10 tenenkrommend dat [uitzijn slof moest schie pen nog nooit zo kwaad ifloeg geweest", verklap- jdi naderhand. ^-uitbarsting tijdens de l'zijn effect niet. Kloe- de zaken na de pau- Igiek op en zette een tótand om in een j I-onder meer via drie p Daan Esser. „De jeit in elk geval karak- jónd", constateerde afloop van het bewo- aneester hield gemeng- j!ens. over aan het duel. i was er tevredenheid •uiteindelijke winst, jóstte de trainer zater- Imaal veel moeite om sen in het gareel te krij ten daarom op dit mo- jniet echt blij zijn", het vlak na de wedstrijd ïaieren. ipas ffloopt bij het minste of t uit de pas, zo bleek ïjlag. Al in de vijfde mi- ig het mis. Terwijl Gio- -Tjiereveld geblesseerd op ilag en Kloetinge in af- gwas van een fluitsig- ide scheidsrechter, ging ran de Berg er met de foor en legde vervolgens bh der Woerdt en Jaco :Sohee in de luren: 1-0. gaslag kwam Kloetinge heerste helft niet meer sDe spitsen Besar Xhox- - Ronald Zwager waren tegmatiek, terwijl Regi- iaan faalangst tenonder Ide middenlinie deelde laise, hetgeen in de 26e [pijnlijk aan het licht Comé Schilperoort sg even een balletje (kunnen spelen. Wouter Arnemuiden blijft na ge op Rillandia aan de i de tweede klasse met ten voorsprong op GPC _sn(2-l-zege bij Tholen- Onderin deed Zaam- chte zaken door met 1-0 ipelle te verliezen. De pakte een punt bij ■1) en Bruse Boys ver- iteloord met 3-2. Mcn-Rillandia 3-0: jhverden de bezoekers je naar de muur ge- Patrick Siereveld maak- ïi minuten 1-0. Marinus Igde halverwege de eer- Iria een strafschop we- I onderuithalen van Ar- 3 voor 2-0 en vlak voor - voor 3-0. Na de rust dels meer te beleven. ■Zaamslag 1-0: Zeker in sle kwart van de wed- pi de bezoekers ster door blessures ver- .sploeg. De rest van irijd ging meer gelijk beide teams speelden «reen punt. De drie pun- a geflatteerd toch voor door een fraaie lob van in de 75e minuut. Meeuwen 1-1: De sg had oor rust een pvicht en de 1-0 na uur door Jaap den [Was verdiend. Vooral prima werk van doel- fries bleef de bezoekers os een grotere achter- paard en in de slotmi- ien ze via een treffer ill van Winkelhof zelfs van Hoof zat er vervolgens tus sen en verschalkte ook de keeper: 2-0. Hiensch greep meteen in en haal de Schilperoort nog voor rust naar de kant. Jaap Esser werd zijn vervanger. In cle pauze volg den nieuwe maatregelen. De spe lers werden ernstig toegespro ken, terwijl Besar Xhoxhaj mocht gaan douchen. Hij had te veel balverlies geleden. Boven dien had hij onnodig geel gekre gen voor aanhoudend commen taar op de arbiter. „Het is een bewerkelijk groepje", klonk het veelbetekenend uit de mond van Hiensch. De trainer heeft niet alleen op speltechnisch en mentaal gebied veel te stellen met zijn ploeg, ook op de gedragingen van som mige spelers valt nog wel aan te merken, Xhoxhaj was zaterdag zo teleurgesteld over zijn wissel dat hij tijdens het vervolg van de wedstrijd niet in de vreugde wenste te delen. Eerder deze competitie was John Schot na een wisselbeurt ook al veronge lijkt. Hiensch en zijn assistenten lieten zaterdag overigens zien dat niet met hen te sollen is. Na zeven wedstrijden zijn de regels duidelijk en worden zonder aan- ziens des persoons maatregelen genomen. Kloetinge was in het tweede be drijf van de wedstrijd tegen GVVV als herboren. Plots was er wel teamgeest, plots was er wel beleving, plots was er wel lef en strijd. De invallers gingen voorop. Jaap Esser vervulde een belangrijke rol op het midden veld en John Schot mocht zicht uitleven als rechtsbuiten. Acht minuten na rust ontsnapte hij aan de aandacht van de GVW-defensie en haalde hij ve nijnig uit: 2-1. Verschil Kloetinge leefde op. Pinas, tot spits gebombardeerd, rende en vloog over het veld. Ronald Zwa ger kwam steeds vaker los van zijn tegenstander, terwijl Daan Esser vanaf het middenveld steeds de ruimte achter de zwak ke verdediging van GVW zocht. Er was geen houden meer aan. Daan Esser zorgde in de 59e minuut uit een vrije trap van Zwager koppend voor 2-2, waarna hij in de 63e minuut de doelman met een prachtige boog- bal verraste: 2-3. In blessuretijd zorgde hij ook nog fraai voor 2-4. „Het was een wereld van verschil", erkende Daan Esser. „We moeten strijd leveren. Als er één of twee verzaken in ons team, komen we tekort." GVVV-KIoetinge 2-4 (2-0). 5. Den nis van cle Berg 1-0, 26. Wouter van Hoof 2-0, 53. John Schot 2-1, 59. Daan Esser 2-2, 63. Daan Esser 2-3, 90. Daan Esser 2-4. Scheids rechter: M. Bellinga Groningen Rode kaart: 90. Kevin Tom (GVVV) wegens natrappen. Gele kaart: Besar Xhoxhaj, Joffrey Gel dof, Regilio Pinas, John Schot (allen Kloetinge). Bijzonderheden: assistent Joost Folmer mocht na rust geen plaats meer nemen op de bank wegens aanmerkingen op de leiding. Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jof frey Geldof; Comé Schilperoort (34. Jaap Esser, 77. Benjamin Ver roest), Daan Esser, Niels Kole; Re gilio Pinas, Besar Xhoxhaj (46. Jo hn Schot) en Ronald Zivager. OSS'20-aanvaller Mohammed Idrissi (midden) zoekt een uitweg tussen de verdedigers Dennis de Kraker (links) en Tim Faassen (nummer 5). foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Dat Terneuzen gistermiddag voor de eerste keer deze competitie onderuit ging, zorgde niet voor paniek bij de zondag-eersteklasser. Meteen na afloop van het duel met OSS'20 (0-1) maakte ieder een zich vooral zorgen over de toestand van Mike But. De aan voerder werd in blessuretijd met een karatetrap geveld en lag in de kleedkamer doodstil op een brancard. De onbeholpen charge leverde Remco van de Most zijn tweede gele kaart van de middag op. De middenvelder van OSS'20 kwam meteen na afloop wel informeren hoe het met But ging, maar kon op dat moment weinig informatie krijgen. De routinier van Terneuzen kon door de trap - in de streek rond zijn ribben - moeilijk ademha len en moest ook een aantal keren braken, Uit voorzorg werd But per ambulance naar het ziekenhuis gebracht, waai de artsen hem gerust konden stellen. Vitale delen waren niet beschadigd, waardoor But gisteravond al naar huis mocht. De pijnlijke aftocht van But was het sluitstuk van een duel, waarin Terneuzen voor het eerst tegen een nederlaag aan liep. De koploper verspeelde daardoor de koppositie aan Best Vooruit en heeft het bin nenhalen van de eerste-periode- titel niet meer in eigen hand. Toch zijn er weinig mensen bin nen de Terneuzense gelederen die daar zwaar aan tillen. Als de formatie dit seizoen bovenin mee kan draaien, vindt ieder een het prima. Maar promove ren is geen must, omdat het hui dige team in de hoofdklasse weinig te zoeken lijkt te heb ben. Zeker niet als het voetbalt zoals gistermiddag. „De twee de helft was dramatisch", be kende Ardian Lekaj. „Er zat geen voetbal in en gemaakte af spraken werden niet nageko men. Deze tegenstander had het spel volledig aan ons aange past, met veel mensen achter de bal. Dan moet je de bal dus snel rond laten gaan, maar we kozen steeds voor een lange bal van achteruit, Stroef Nadat in de eerste zes duels veertien punten waren verza meld, draaide Terneuzen nu be hoorlijk stroef. Lekaj: „Bij een goede reeks duels zit er altijd een keer een slechte tussen. Dat komt doordat je te noncha lant speelt óf omdat je niet met de druk kunt omgaan. Van het laatste was denk ik geen spra ke. Misschien is er iets te mak kelijk over gedacht en het is nu wel duidelijk dat we nog veel kunnen verbeteren. Misschien is het wel goed dat we vandaag hebben verloren, want we staan weer met beide benen op de grond. En iedereen heeft ge zien dat we nog een lange weg te gaan hebben." Voor rust kreeg de ploeg van Lekaj één echte kans. Daryl Ra- widjan werd door Dwight van Hulle de diepte ingestuurd, maar zag zijn inzet via de voe ten van doelman Rustemovic te rug het veld in springen. Nadat Jarno Waebeke en Remco van Leeuwen na rust bij een scrim mage net niet tot scoren kwa men, paste Lekaj een wissel toe die verre van het gewenste ef fect had. Hiram Collin, in het verleden vooral spits, mocht als rechts back Niels Gommers vervan gen. De van Hoek overgeko men Collin stond amper twee minuten in het' veld, toen hij bij een lange bal aan de buiten kant stond te dekken. De vaar dige Mohammed Idrissi maak te dankbaar gebruik van de ge boden ruimte: 0-1. Door die treffer was de factor rust hele maal uit het spel van Terneu zen verdwenen. Het slotoffen- sief leverde nauwelijks kansen op, waardoor het duel niet met een gelijkmaker, maar met de aftocht van Mike But werd af gesloten: Terneuzen-OSS'20 0-1 (0-0). 67. Mohammed Idrissi 0-1. Scheids rechter: J.J.P. de Kroon (Eindho ven). Rode kaart (2x geel): 90+4. Remco van de Most (OSS'20). Ge le kaart: Rendy Krimp (OSS'20). Aantal toeschouwers: 300. Terneuzen: Dennis Wondergem; Niels Gommers (65. Hiram Col lin), Tim Faassen, Dennis de Kra ker, Maik de Wolf; Remco van Leeuwen (82. Mario de Fouw), Dwight van Hulle (82. Jules Ba- zelier), Jarno Waebeke; Daryl Ra- widjan en Sinan Coban. door Frits Bakker GOES - Wat een goal zeg... wat een ake lig mooie goal. Ramazan Kesikbas, ko ning van de slalom bij Hoek, had niet zo'n beste dag in de derby tegen SSV'65, maar die ene, wondermooie actie maakte in één keer alles goed. Schijnbeweging, tegenstander voorbij, kijken naar de goal en een prachtig stift je in de rechterbovenhoek. „Toen ik op keek, zag ik de keeper een stap vooruit doen", vertelde hij na de derby, toen het slachtoffer zelf net voorbij liep. Christol van Campenhout (42) gaf de jonge Turkse middenvelder (21) een tikje op de schouder. „Wereldgoal man." Ke sikbas draaide zich om en knikte ver legen: „Dankjewel." En hij vervolgde zijn verhaal over de goal: „Het was mijn eerste voor Hoek, maar wel een bijzonde re." En over de wedstrijd. „We hebben het moeilijk gehad, maar dat was ook wel te verwachten. Zij speelden met veel inzet, kort op de bal. De druk lag hele maal bij ons, omdat winnen een nood zaak was." En hoe langer de derby op 0-0 bleef staan, hoe meer de spelers van de thuisclub in de wedstrijd groeiden. „We waren eerst bang voor het klassever- schil", bekende Arjan Koopmans, die bij 0-2 achter met zijn treffer de spanning te rugbracht. Opsteker Die angst straalde SSV direct na de af trap uit met een paar grove overtredin gen. „Toen we .zelf mee gingen voetbal len, voelde ik al snel dat we niet af zou den gaan", zei Koopmans. „Het werd on ze beste, wedstrijd tot nu toe." En al heeft SSV er in punten niets mee ver diend, het geeft hoop voor de rest van het seizoen. „Ik denk dat we hiermee verder kunnen, dat dit een opsteker is." Mamadouba Gueye, vorig jaar zelf nog SSV'er en nu de sterke laatste man bij de tegenstamder van zaterdag, was verrast door de kracht van zijn oude club: „We hebben een lastige middag gehad achter in en gaven te veel kansen weg." Taoufik Ameziane was wel beducht voor SSV'65. Twee jaar geleden, in het kam pioensjaar van Kozakken Boys, verloor hij thuis en uit van deze tegenstander en ook nu hield hij er geen best gevoel aan over. Vooral omdat de middenvelder zijn derde gele kaart kreeg en daardoor vol gende week de topper tegen IJsselmeervo- gels moet missen. „Zij hebben het wel slim gespeeld", gaf hij SSV een compliment. „Ik kreeg al snel een doodschop, waar ik heel de wed strijd last van heb gehad. Ze waren er sterk in om ons te ontregelen." „Die eerste goal bleef zo lang uit, dat het steeds moeilijker werd", analyseerde Ste fan van Dender, de technisch begaafde verdediger die tekende voor Hoeks derde goal van de middag. „We hadden voor de rust al moeten scoren, dan was het een heel andere wedstrijd geworden. Iiet was vooral de verdienste van Chris tol van Campenhout dat die 0-1 zo lang op zich liet wachten. De routinier in de goal, die net als zijn Hoekse collega een paar prachtige reddingen verrichtte, werd er alleen niet vrolijker van. „Want we kopen er helaas niets voor", zei hij somber. Kwaliteit „Je wilt als keeper wel eens een wed strijd winnen voor de ploeg, maar dat zit er voorlopig nog niet in. Dat heeft natuur lijk met kwaliteit te maken. Ik wist het al toen ik hier terugkwam. Het is alleen wel zuur, in zo'n wedstrijd als vandaag, dat je goed speelt en wéér met lege han den staat. Ik heb er veel ballen uitge haald, maar toch gaan er weer drie in. Waarvan die tweede wel ongelooflijk mooi was. Ik moest me inhouden om niet te klappen voor die actie." Wielemaker zorgt voor drie punten VEEN - Een doelpunt halverwege de tweede helft van Ste fan Wielemaker bezorgde Oostkapelle de tweede zege in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De Walcherse club miste zaterdag tegen Achilles Veen vijf basiskrach ten, maar volgens trainer Karl Vergouwen werd dat ge compenseerd door werklust. „We hebben op karakter ge wonnen." Veel kansen leverde het duel in de onderste helft van 'de ranglijst niet op. Thuisclub Achilles Veen was dreigend, maar de kansen die er waren, kwamen op het conto van Oostkapelle. Padden van de Water had bijvoorbeeld twee schietkansen. De enige goal kwam echter van Stefan Wie lemaker. Hij kwam één-op-één met de keeper na een pass van Jan Baaijens en rondde die doeltreffend af: 0-1. RCS laat weer kansen liggen HALSTEREN - Kansen missen: het is de rode draad bij RCS. Ook tegen Halsteren waren de Souburgers gisteren sterker, maar verzuimden dit om te zetten in meer doel punten dan de tegenstander: 3-2-verlies. Door de neder laag is de achterstand op koploper Unitas inmiddels opge lopen tot negen punten. „Veel te veel na zeven wedstrij den" aldus trainer Alexander van Keulen, die de hoop op een kampioenschap al een beetje liet varen. Tegen Halsteren had RCS veel balbezit en combineerde cle ploeg goed, maar paal, lat, kruising en de keeper ston den goals in de weg. En bij een stand van 2-2 (goals Dan- gelo Martien en Gérard de Nooijer) werd een doelpunt van Dennis de Nooijer om onbegrijpelijke redenen afge keurd. De winnende goal werd gemaakt door Meivin de Leeuw, die de bal via zijn lichaam het doel in zag caram boleren. Vlissingen blijft in de kopgroep VLISSINGEN - Vlissingen heeft zich gisteren gehand haafd in de bovenste regionen van de tweede klasse E van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Ruud Pennings won thuis met 2-1 van nummer laatst BSC. Vlissingen begon sterk. Na de vroege openingstreffer van Mervin Niemantsverdriet liepen de Vlissingers zich ech ter stuk op het verdedigend ingestelde BSC. In de tweede helft kwam de hekkensluiter uit Roosendaal beter in de wedstrijd en ontspon zich een duel tussen twee gelijk waardige ploegen. De beslissing werd geforceerd door in valler Marco Poeketie, die een ingooi van Sander Goede- gebure tot doelpunt promoveerde. De late tegentreffer van Corné Verkraak bracht de Vlissingse zege nauwelijks meer in gevaar. Zierikzee-trainer is pisnijdig ZIERIKZEE - Zierikzee-trainer Gaby Niemantsverdriet spuwde gisteren vuur na de 4-0-thuisnederlaag van zijn ploeg tegen Madese Boys. „Het was huilen met de pet op", zei hij. „Er zat totaal geen structuur in. De spelers lieten hélemaal geen winnaarsmentaliteit zien. Als je bo vendien zo makkelijk doelpunten tegen krijgt, hoor je niet in de tweede klasse thuis." „Een aantal jongens denkt er te makkelijk over. Achterin was het een drama. De verdedigers waren totaal niet reso luut. Het middenveld is de hele wedstrijd niet van ons ge weest en voorin konden ze niks afdwingen. Ik heb geen en kele kans gezien. door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A pakte trainer Gérard de Nooijer op de zevende speeldag zijn eer ste overwinning met Dauwen- daele. In Koudekerke werd met 2-4 gewonnen van VCK. Koplo per Nieuwdorp en achtervolger Serooskerke maakten geen fout en behouden evenveel verlies- punten. Jorrit Schuurman (Dau- wendaele) en Bas Rooze (Veere) scoorden allebei drie keer. Bevelanders-WHS 0-6: De ope ningsfase was cruciaal. Waar Pa trick Ketting binnen dertien mi nuten twee keer scoorde, vond de thuisploeg twee keer WHS-doelman Anton Elenbaas op zijn weg. Pieter Lindhout scoorde in de 61e minuut 0-3 en daarna teken de aanvoerder Leon de Witte voor 0-4. De zestienjarige Robin van Dijke zette zijn competitie debuut en invalbeurt luister bij door 0-5 te maken. Op aangeven van Andreas Vroegop bepaalde Perry Snoep de eindstand op 0-6. Veere-SKNWK 3-0: SKNWK was voor rust de beter voetbal lende ploeg, maar Veere stond door een doelpunt van René-Mi- chel Gerritsen op een 1-0-vöor- sprong. In de 73e minuut bezorgde Mar- tijn Brinkhuis Veere een ruim ere marge. Negen minuten voor tijd zorgde Theo van Tatenhove uit een directe vrije trap ook nog voor de 3-0. Noad'67-Krabbendijke 1-0: Een zwaarbevochten zege voor Noad'67, die enkel via hard wer ken totstandkwam. Voor rust werd er ondanks wat kansen over en weer niet gescoord. Na rust was Krabbendijke de bete re ploeg, maar kregen de bezoe kers ook kansen. Het was Noad'67 dat een kwar tier voor tijd uit een strafschop aan de overwinning kwam. Na een overtreding van Pieter Zan- dee op Martijn Reijngoudt be sliste Arjan Moerland het duel. Heinkenszand-Serooskerke 1-3: Na een helft leidde Serooskerke door twee doelpunten van Bas Rooze al met 0-2. Tussendoor zag Heinkenszand-speler Pieter van Liere een treffer wegens ver meend buitenspel afgekeurd worden. Rooze gooide met zijn derde treffer de wedstrijd in het slot. Uit een strafschop, toegekend na een lichte overtreding op Pie ter van Liere, scoorde Ermo Cap- pon tegen namens Heinkens- zand. VCK-Dauwendaele 2-4: Binnen 25 minuten stond Dauwendaele door twee treffers van Jorrit Schuurman op 0-2. Na een uur kwam het gehavende VCK door goals van Erik Goudt en Michel Meulmeester terug tot 2-2. Mat thias Hoekman zorgde een kwar tier voor tijd voor 2-3 en negen minuten later besliste Schuur man met zijn derde treffer de wedstrijd definitief. Nieuwdorp-Duiveland 4-0: Tu- ran Dogan ontpopte zich tot de uitblinker van het duel. Hij was de aangever bij de laatste drie goals van Nieuwdorp. De eerste goal kwam uit een corner van Marcel van der Does van het hoofd van Martin de Hamer. Vervolgens maakten Niels Mul der (2x) en Van der Does dank baar gebruik van de passes van Dogan. GOES - Oostkapelle verloor de topper in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal tegen RCL met 2-1 en Smerdiek ging met 0-1 nodeloos kopje onder tegen Rijnvogels. Oostkapelle-RCL 1-2: Marieke Kwast schoot voor rust tegen de paal, maar de 1-0-voorsprong van RCL na drie kwartier was verdiend. Kort na de pauze werd het zelfs 0-2. Inge Lugten- burg tekende met een fraaie trap na 65 minuten voor 1-2, maar kleine kansjes op de gelijk maker kon de thuisploeg niet creëren. Smerdiek-Rijnvogels 0-1: Eén keer fatsoenlijk voetballend de middellijn passeren en dan via een stuiterende vrije trap en een blunderende doelvrouwe op 0-1 komen, was alles wat het be zoekende Rijnvogels in negentig minuten produceerde. Het was voldoende voor de winst, want Smerdiek slaagde erin om alle kansen vakkundig om zeep te helpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43