Trainer is pisnijdig op Zierikzee Weer een fles rosé voor ZSC Duiveland berust in nederlaag Bruse Boys wint met een ander systeem Jeroen Volkeri scoort in zevende wedstrijd op rij voor Mevo *23 Schouwse tweedeklasser blameert zich tegen Madese Boys: 0-4 DFS wint weer eens maandag 16 oktober 2006 LnrKjaas Verspoor f IDINTELOORD - Bruse Boys «on zaterdag de uitwedstrijd te- p Dinteloord met 2-3 in de Itvecde klasse E van het zater- ilngvoetbal. Opvallend was dat gruse Boys-trainer Gerjo Prins zijn ploeg met tbie spitsen liet aantreden. fprins stapte deze week na een igantal praatsessies af van het 4-4-2-systeem en hield routinier Peter Willemse op de bank. „Ik vind dat we teveel fouten maken in een 4-4-2-systeem. Peter was gepasseerd en erg teleurgesteld, maar hij viel wel goed in", vond Prins, die verder Emiel Dorst als voorstopper en Olaf Willemse als laatste man opstelde. De trainer zag zijn ploeg al vroeg in het duel op achterstand komen. Nadat Dinteloord-speler Mario Neels van het veld werd gestuurd kwam Bruse Boys tegen tien man via Gerard Vogel op gelijke hoogte. In de tweede helft bracht Robin Meertens, na een goede actie van Peter Willemse, Bruse Boys aan de leiding. Korte tijd later stond Marco Ketting bij een af vallende bal op de juiste plaats om raak te schieten. Via Ronald Traets kwam Dinteloord nog wel een tweede goal, maar de Bruse overwinning kwam niet meer in gevaar. „We hebben nu drie keer verloren met één goal verschil en nu winnen we eens met een doelpunt verschil. En we pakten geen kaarten", zei Prins tevreden. Dinteloord-Bruse Boys 2-3 (1-1). 5. Danny Verhoeven 1-0, 27. Ger ard Vogel 1-1, 75. Robin Meertens 1-2, 77. Marco Ketting 1-3, SO. Ro nald Traets 2-3. Scheidsrechter: W.J.G.M. Peijnenburg (Boxtel). Ro de leaart: Mario Neels (Dintel oord). Gele kaart: zes spelers van Dinteloord. Aantal toeschomoers: 175, Bruse Boys: Mark Giljam, Alex Andeweg, Olaf Willemse, Emiel Dorst en Eric Giljam (33. Dimitri Hooftman); Robin Meertens, Marco Ketting en Thomas Groene- veld; Ben Schot, Gerard Vogel en Mats Willemse (58. Peter Willem se), itnor Pieter van Klinken tZIERIKZEE - De spelers van sZicrikzee stonden voor het be- jaji) van de tweede helft opval- ]fnd vroeg klaar. Terwijl je ei genlijk zou denken dat de trai ner meer dan een kwartier no dig zou hebben om uit te leggen nnt allemaal verkeerd ging in Hel eerste bedrijf. Zierikzee bla meerde zich gisteren en verloor ipaO-2 bij rust met 0-4 van Ma te Boys. Trainer Gaby Niemantsverdriet .•al na de wedstrijd tekst en uit leg. En zijn woorden logen er niet om. „In de rust geef ik wat san en sommigen denken dan wat anders te kunnen zeggen, loên heb ik ze maar naar buiten gestuurd. Laat het maar zien als ije denkt dat je zo goed bent." Het was niet het enige. Na de wedstrijd was het stil in de ileedkamer. Niemantsverdriet, ®e normaal wel de kleedkamer •opzoekt na de wedstrijd, was 'daar gisteren niet te vinden. „Ik ga bewust niet naar binnen. Ik Jen zeer teleurgesteld in de groep en dat is nog zacht uitge mikt. Ik heb maar één pluspunt- gezien vandaag en dat was 'ilat Erwin Nelissen die na een blessure weer terug is en het „Verder was het huilen met de •jet op", ging de oefenmeester verder met zijn tirade. „Er zat Maal geen structuur in. De spe lers lieten helemaal geen win- Esarsmentaliteit zien. Als je bo- 'vendien zo makkelijk doelpun- len tegen krijgt, hoor je niet in •ie tweede klasse thuis. Kijk naai- het eerste doelpunt. Die speler kan tussen drie verdedi gers in voorgeven. Serge Berre- voets staat ergens waar hij hele maal niet moet staan en die spits kan vrij binnenkoppen. Dé tweede tegengoal: Die man mag vijftien meter opkomen en zo maar schieten." „Een aantal jongens denkt er te makkelijk over. Op zo'n manier zie ik er geen linkerrijtje in. Ach terin was het een drama van daag. De verdedigers waren to taal niet resoluut. Het midden veld is de hele wedstrijd niet van ons geweest en voorin kon den ze niks afdwingen. Ik heb geen enkele kans gezien." Er is na de blamage tegen Made se Boys een hoop werk te doen voor Niemantsverdriet. „Ik ben pisnijdig. We gaan van de week evalueren. Ik heb vaak gezien dat we het wel kunnen. Tegen Oosterhout, bij vlagen tegen Vlissingen. Dat kunnen we toch niet verleerd zijn?" De trainer leek de wanhoop nabij. Plij deed verslagen zijn verhaal. En je kon hem niet eens ongelijk geven. Geen seconde leek Zie rikzee gisteren iets te willen forceren. Ja, de rentree van Ne lissen was een lichtpunt. Hij viel na een goed halfuur in voor de geblesseerde Barry Hage. Even ging de ploeg wat domi nanter spelen. Maar die .domi nantie stopte al "op het midden veld. Op één keer na. Dat was toen Berrevoets de bal op links na een goede actie voorzette. Het was alleen alsof Freek To- rensma de bal-niet binnen wilde koppen, zo compleet naast de bal zat hij. floor Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - Dat resulta ten gepaard gaan met een goede sfeer blijkt dit seizoen bij ZSC'62. De ploeg boekte tegen «ïeiseke de vijfde seizoenszege. ZSC'62 won met 2-1 en dat bete kende dat er in Scharendijke Veer een fles rosé werd 'koudge- (taaakt'. •Het is tekenend voor de situatie waarin de zaterdag-vierdeklas- berzich bevindt. Vorig jaar ken- ;de de ploeg het zoet van een overwinning niet, maar in het seizoen 2006-2007 verloor ÏSC'62 nog niet. Tijdens een ge zamenlijk uitstapje ontdekte de 'Scharendijkse selectie de rosé en sindsdien gaat iedere over winning gepaard met een fles hnhet vocht. 'Bij Yerseke viel er weinig te vie ren. De ploeg haakte na de der de nederlaag tegen een Schouw se ploeg voorlopig af in de titel race. ZSC'62 speelt boven de ei- 'Jen verwachting mee om de eer- sle plaats. „Een plaats bij de eer ste vier of vijf is onze doelstel- maar alles wat meer is, is meegenomen", sprak trainer Ri- ni Verwest na afloop nogmaals Be trainer zag ZSC'62 tegen Yer seke meerdere gezichten tonen. Goede periodes werden afgewis seld met mindere fases. Verwest moest wel toegeven dat zijn ploeg eigenlijk iets teveel kreeg meteen overwinning. „Over ne gentig minuten was een gelijk- ~1 verdiend geweest. Ik was al .met een punt", gaf Verwest §1 i,Hel meest opvallende was zater- 'ddag het optreden van de 's Stefan Smalheer (ZSC'62) n Ramon Boone van ■Yerseke. Het duo blonk uit en voorkwam gezamenlijk een mon- terscore in Scharendijke. Na af loop volgden de felicitaties over weer. Het 'goed gekeept' Werd gevolgd door 'ja, maar jij rabt ook goed gekeept.' De één Baalde, de andere was opgeto- „Dit is heerlijk. leder en heeft vandaag zo hard ge bokt voor elkaar. Na rust was wel een stormloop van Yerse- ta" Boone beaamde dat. „Wij "lben hier zoveel kansen ge- om te scoren, maar we sco- ...Wndit seizoen zó moeilijk." En zo zakte Zierikzee als een kaartenhuis ineen. Zeker toen Madese Boys kort na rust via een strafschop (keeper Peter Brussé vloerde Randy van der Westen) op 0-3 kwam. De ploeg ging halfslachtig op zoek naar een treffer. Verder dan een paar afstandschoten van Mar- tijn van Grunsven kwam het echter niet. Madese Boys coun terde zelfs nog zelfbewust naar 0-4. Joost Jansen mocht zo door lopen. „Alles ging verkeerd", keek ook routinier Serge Berre voets terug. „We speelden mat en onzeker. We hebben het indi vidueel moeilijk met onszelf. Daardoor coachen we ook al niet goed, omdat we volop bezig zijn met onze individuele eigen wedstrijd. Stap je dan in, of juist niet? Dat gaat dan alle maal verkeerd. We moeten kei hard werken. Het geloof in ei gen kunnen weer terugkrijgen." Zierikzee-Madese Boys 0-4 (0-2). 20. Hein Neefs 0-1, 28. Joost Jan sen 0-2, 52. Geert Neefs 0-3 (straf schop), 67. Joost Jansen 0-4. Gele kaart: Ruben Reedijk (Madese Boys). Scheidsrechter: M. Nijsse (Oost-Souburg). Aantal toeschou wers: 200. Zierikzee: Peter Brussé; Barry Ha- ge (34. Erwin Nelissen), Mariko Rouw, Vincent Bakker, Serge Ber revoets; Marlijn van Grunsven, We sley Quist (83. Ingmar Quist), Kasi- mier Snoek, Freek Torensma; Pa trick Verkaart, Ruiger Kooman. Zierikzee-speler Martijn van Grunsven beschermt de bal voor een speler van Madese Boys. foto Marijke Folkertsma In het eerste kwartier hield Boone zijn ploeg op 0-0. Arjan Smalheer raakte al vroeg de paal en daarna redde Boone tot drie keer toe na een goede moge lijkheid voor ZSC'62. Tussen de reddingen door werd het duel ge kenmerkt door een aantal on vriendelijkheden over en weer én een warrig leidende scheids rechter Korporaal. Yerseke praatte zichzelf uit de wedstrijd en het drama werd in de 38e minuut compleet. Edgar Louwerse nam namens ZSC'62 een corner en Adriaan van de Plasse, de spits die naarstig op zoek is naar doelpunten, schoot de bal pardoes achter zijn eigen keeper. Een minuut na zijn goal ontsnapte Van de Plasse aan een rode kaart toen hij' in een duel met Yoeri Vogelzang een arm iets te uitbundig liet zwaaien. Strafschop De tweede helft werd geken merkt door een heel ander spel- beeld. Yerseke drukte ZSC'62 te rug en het was wachten op de ge lijkmaker, die uiteindelijk uit een strafschop totstandkwam. Invaller Taco Post haakte Elco de Schipper en Peter de Smit scoorde vanaf de stip. Waar Yerseke leek door te drukken (via Edwin van Houte en Arco van Dixhoorn) was het de thuisploeg die toesloeg. Uit een vrije trap van Sebastiaan Vaane schoot Niels van de Moe zel de bal achter de kansloze Boone. De ontlading bij ZSC'62 was enorm. En die ontlading werd, nadat Stefan Smalheer zich nog maar eens onderscheid de met twee reddingen en Er- nest van Bussel namens Yerseke ook nog de paal raakte, alleen nog maar groter in Scharendij ke. ZSC'62-Yerseke 2-1 (1-0). 38. Adriaan van de Plasse 1-0 (eigen doelpunt), 74. Peter de Smit 1-1, 88. Niels van de Moezel 2-1. Scheidsrechter: W. Korporaal (Slie- drecht). Gele kaart: Jos Kristelijn (ZSC'62), Christian van der Jagt (Yerseke) en Cees de Smit (trainer Yerseke). Aantal toeschouwers: 125. ZSC'62: Stefan Smalheer, Michiel van de Hoek (79. Thomas Petiet), Wemer Klaassen, Jan-Willem Dor reman en Rini Hart; Yoeri Vogel zang (58. Taco Post), Barry Dorre man en Jos Kristelijn; Arjan Smal heer, Niels van de Moezel en Ed gar Louwerse (48. Sebastiaan Vaane). Pim van der Laan (links) van Duiveland wordt van de bal gehouden in het duel met Nieuwdorp. foto Willem Mieras doorKo de Ridder NIEUWDORP - De poging een sprong naar de top te maken, is zaterdag niet geslaagd voor Duiveland. Na een 2-0-achter- stand bij rust werden de Oos- terlanders uiteindelijk met een 4-0-nederlaag door koploper Nieuwdorp met lege handen huiswaarts gestuurd. Het krachtsverschil had niet duidelijker kunnen worden aangetoond. Waar Nieuw- dorp-trainer Jos van Belzen zijn drie wissels kon gebruiken voor 'publiekswissel', had Dui- veland-trainer Leen Koster zijn wissels hard nodig om de. schade te beperken en voor een ultieme poging de wedstrijd een andere wending te geven. Jos van Belzen na afloop: „Daar ligt ook mijn probleem. Iedere keer weer moet ik een keuze maken wie er kunnen be ginnen. Het is wel lekker zo'n luxeprobleem, maar dat komt natuurlijk ook doordat je bo venaan meedraait. Vandaag werden wij ook nog geholpen door Duiveland, want die ploeg gaf ons vooral voor de rust wel erg veel ruimte." Duiveland-collega Leen Kos ter: „Wij speelde te slordig, ga ven teveel ruimte weg en onze spitsen Barry Steenpoorte en Dennie le Comte werden te wei nig bereikt. Kortom, we waren vandaag niet bij de les en dan krijg je het deksel op de neus." Keeper Hans Capelle, die terug kan kijken op een goed optre den, was ook snel klaar met zijn analyse. „In dit soort wed strijden moet je het hebben van extra hard werken en dat konden wij vandaag niet bren gen. Nieuwdorp kwam ook nog vrij gemakkelijk aan de eerste twee doelpunten. Een terechte nederlaag en voorlopig zijn we even teruggewezen." Middenveld Direct vanaf het beginsignaal, ontwikkelde de wedstrijd zich in een ware temposlag. In de negende minuut was het al raak. Een uitstekend genomen corner op rechts door Marcel van der Does werd strak inge kopt door Martin de Hamer: 1-0. Duiveland probeerde langszij te komen, maar twee goede pogingen van Dennie le Comte en Chris IJzelenberg ga ven geen rendement. Duive land werd door de thuisclub ge dwongen dicht bij het eigen doel te spelen. Vooral op het middenveld ontstond er te veel ruimte voor de Nieuwdorpers. Het stelde vooral Turan Dögan in staat uit te groeien tot uit blinker. Hij strooide kwistig met passes en vlak voor rust had dit succes. Niels Mulder pikte door het midden de bal op en scoorde fraai 2-0. Na de pauze leek het erop dat Leen Koster de zaak had bij gestuurd. Het was echter maar van korte duur. Het was in de 56e minuut wederom Turan Dogan die Marcel van der Does op links fraai aanspeelde en Van der Does kende geen twijfels: diagonaal schoot hij de 3-0 achter Hans Capelle. Vier minuten later kreeg Duive land zijn beste kans. Leen IJzelenberg combineerde uit stekend binnen het zestienme tergebied met Dennie le Com te, maar meer dan een corner kon die er niet uithalen. In de 85e minuut kwam de definitie ve nekslag. Weer een prima steekpass van Turan Dogan op Niels Mulder: 4-0. Nieuwdorp was meer dan tevreden en kon met een gerust hart zijn pu- bliekswissels brengen. Duive land stond er bij en keek er naar. Nieuwdorp-Duiveland 4-0 (2-0). 9. Martin de Hamer 1-0, 38. Niels Mulder 2-0, 56. Marcel van der Does 3-0, 85. Niels Mulder 4-0. Scheidsrechter: C. Bax (Zwijnd- recht). Gele kaart: Teun Rent meester (Nieuwdorp), Mark IJze lenberg, Marcel Zwager en Den nie le Comte (Duiveland). Aantal toeschouwers: 110. Duiveland: Hans Capelle, Mark IJzelenberg (64. Enk Fierens), Lex Zwang, John Bolle, Mark de Reus, Leen IJzelenberg, Jan IJze lenberg (64. Erik Duff ener), Mar cel Zwager (80. Pim van der Laan), Chris IJzelenberg, Barry Steenpoorte, Dennie le Comte. Van Dijken verzorgt Zierikzee-zege GOES - In de vierde klasse van het vrouwenvoetbal won Zierikzee met 1-0 van Kerkwijk. De duels van ZSC'62 te gen Zaamslag in de vijfde klasse en van WIK'57 tegen Ste- doco 3 in de derde klasse werden uitgesteld. Zierikzee-Kerkwijk 1-0: De thuisploeg was zeker voor rust de betere ploeg. Na de thee ging de wedstrijd meer ge lijk op. Robin van Dijken prikte in de tachtigste minuut de bal in het bezoekende doel voor de 1-0. Die voorsprong kon de thuisploeg vervolgens simpel vasthouden. Hockeysters HSD houden stand ZIERIKZEE - Het vrouwenteam van HSD boekte een 2-1-zege op Push 14 in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. HSD had vrijwel de gehele wedstrijd een overwicht en had gezien het aantal kansen met ruim ere cijfers moeten winnen. Voor rust nam de thuisploeg een 2-0-voorsprong. Mirenne Koks opende de score uit een strafcorner en maakte even later na een goed opgezet te aanval ook 2-0. Kort na rust scoorde Push tegen. Na een foutje in de HSD-defensie kon een geheel vrijstaande Push-aanvalster dat doelpunt maken. Daarna nam HSD, met enkele jeugdspeelsters in de gelederen, het initiatief weer in handen en liet de zege niet meer in gevaar komen. Zonnemaire wint doelpuntrijk duel ZIERIKZEE - In een doelpuntrijke wedstrijd hebben de voetballers van Zonnemaire gewonnen van Zierikzee 4: 4-6. Voor de rust werden al acht van de tien doelpunten gescoord. Binnen twintig minuten kwam Zonnemaire op een 0-3-voorsprong via Wim Stouten, een eigen doelpunt en Marcel de Vlieger. Zierikzee kwam terug tot 1-3, maar Zonnemaire liep weer uit naar 1-4. Daarna werden het door verdedigende fouten nog 3-4, voordat Ronald van Dongen de ruststand op 3-5 bepaalde. Steven Verseput scoorde als enige voor de gasten in het tweede bedrijf. Vlissingen blijft in de kopgroep VLISSINGEN - Vlissingen heeft zich gisteren gehand haafd in de bovenste regionen van de tweede klasse E van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Ruud Pennings won thuis met 2-1 van nummer laatst BSC. Vlissingen begon sterk. Na de vroege openingstreffer van Mervin Niemantsverdriet liepen de Vlissingers zich ech ter stuk op het verdedigend ingestelde BSC. In de tweede helft kwam de hekkensluiter uit Roosendaal beter in de wedstrijd en ontspon zich een duel tussen twee gelijk waardige ploegen. De beslissing werd geforceerd door in valler Marco Poeketie, die een ingooi van Sander Goede- gebure tot doelpunt promoveerde. De late tegentreffer van Corné Verkraak bracht de Vlissïngse zege nauwelijks meer in gevaar. Big Boss en Zeelandia ongeslagen ZIERIKZEE - De volleyballers van Big Boss en Zeelandia zijn na drie duels nog zonder puntverlies in de A-poule van de recreatieve competitie van Zierikzee. In de C-pou- le heeft alleen Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix nog een honderd-procentscore, in de vrouwenpoule geldt dat voor Marleco/C 1000/Cluzona, dat zich ontpopt als serieuze ri vaal van titelverdediger DRV accountants/Wik 2. door Klaas Verspoor GOES - In de vierde klasse B verloor Brouwershaven bij kop loper ZPR'84. WIK'57 ging op eigen veld onderuit tegen Vrede rust (0-2) en Mevo won thuis van Chrislandia met 4-2. Voor Mevo maakte Jeroen Volkeri alweer zijn tiende competitie treffer. De spits scoorde in alle zeven gespeelde duels. WIK'57-Vrederust 0-2: Bram Blakenburg kreeg in de ope ningsfase een grote kans op de 1-0, maar hij miste voor open doel. Na een klein halfuur scoor de Anton van de Wijn namens Vrederust wel: 0-1. De bezoe kers bleken in het vervolg scher per en vlak voor tijd maakte Marco de Jonge er nog 0-2 van. Bij WIK'57 vielen Theo Witten berg en Marco Ganzeman gebles seerd uit. ZPR'84-Brouwershaven 2-1: Brouwershaven verdedigde geor ganiseerd en dat leidde ertoe dat ZPR'84 bij rust slechts met 2-0 leidde. Voor de koploper, die zich bezondigde aan enige onderschatting van de Schouw se opponent, scoorden Mourat Gucun en Pieter van der Meer. In de tweede helft deed Jurriaan de Ruiter namens Brouwersha ven wat terug, maar de gelijkma ker zat er geen moment in. Mevo-Chrislandia 4-2: Een slechte wedstrijd waarin de bes te ploeg won. Via Marco Polak kwam Chrislandia voor rust op voorsprong. Na tien minuten in de tweede helft leidde Mevo door goals van Jeroen Volkeri en Jan-Thijs Berrevoets met 2-1, maar via Polak kwamen de bezoekers aan de gelijkmaker. In de slotfase zorgden Wouter Fioole en Berrevoets er voor dat Mevo er toch met de overwin ning vandoor ging. Kruiningen-FSV 0-4: Kruinin- gen had weinig in te brengen en door doelpunten van Raymond Lingen en tweemaal Walter de Kok leidde FSV bij rust met 0-3. Via Edward de Rooij kwam de ploeg uit Fijnaart in de tweede helft ook nog aan een vierde goal. Smerdiek-Stavenisse 2-0: De derby kreeg een verdiende win naar. Na een fout in de verdedi ging van Stavenisse kon Mi chael de Jong na een kwartier voor 1-0 zorgen. Met zijn hon derdste goal in de hoofdmacht van Smercliek zorgde Erik van Haaften in de tweede helft voor de eindstand. De spits vierde zijn jubileumtreffer na een rake kopbal en toonde de supporters zijn T-shirt met '100'. Waarde-SPS 0-9: Nadat Waar de de eerste goal had geïncas seerd knakte er wat bij de thuis ploeg. Na één helft stond het al 0-3. Na rust leek SPS op weg te zijn naar de dubbele cijfers, maar de teller stokte bij negen goals. Voor SPS scoorde Stefan Bogers drie keer en Hilbert van •Akkeren, Wiljan Lisseveld en Danny Bijl elk twee keer. GOES - Na vier duels zonder ze ge brak DFS zaterdag de ban. In Driewegen klopte de zater dag-vierdeklasser het hoog ge klasseerde SVD met 2-3. Mark van Zee opende na zes mi nuten wel de score voor de thuis ploeg, maar daarna waren de be zoekers nog voor rust verras send drie keer succesvol. Bas Ho- genstein tekende halverwege de eerste helft voor 1-1, Huib Nor- tier vijf minuten later voor de 1-2 en opnieuw Hogenstein weer vijf minuten later voor 1-3. Via Ewout de Graaf kwam het aandringende SVD twaalf minuten voor tijd terug tot 2-3. Diezelfde De Graaf miste vlak voor tijd voor open doel wel de gelijkmaker, Apollo'69-Colijnsplaatse Boys 0-2 (0-1). Dave Bout 0-1, Michiel van der Weele 0-2. Cadzand-Borssele 1-2 (0-1). Willi am Boone 0-1, William Boone 0-2, Peter Nieskens 1-2. MZVC-Nieuwland 4-1 (1-1). Andrê Siereveld 0-1 (strafschop), Michel Ridderhof 1-1, Sander de Vries 2-1, Sander de Vries 3-1, Martijn de Vries 4-1. Spui-'s-Heer Arendskerke 0-1 (0-0). Richard de Jager 0-1. Wemeldinge-Hoedekenskerke 3-4 (2-2). eigen doelpunt 1-0, Jullian Walraven 1-1, Roy Jeremiasse 2-1, Arjo Zandee 2-2, Bernard Prevost 2-3, Remi Bruinooge 3-3, Pascal Verhoeven 3-4. Wolfaartsdijk-Goes 5-0 (2-0). Ste fan Westerweel 1-0, Erik Rijke 2-0, Tom Kloet 3-0, Perry Eveleens 4-0, Leon Tavenier 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37