All Ready straft arrogantie af PZC Delta Sport maakt het zichzelf lastig Ruime thuiszege van EMM Scaldina ligt op kampioenskoers Basketballers Mevo'80 positief ondanks verlies 3BSD bekert nu tegen team uit eredivisie s22 Schouwse korfballers troeven koploper Tjoba op alle fronten af Weer dikke nederlaag Ouwerkerk Scaldina-jeugd speelt gelijk Derde plaats Anne Stins in regiofinale uitslagen maandag 16 oktober 2006 door Joop van den Oudenhoven GOES - De driebanders van 3BSD Partyservice staan na de winst op BV Rembrandt uit Arn hem voor een prachtige uitda ging. In de volgende ronde van het nationale bekertoernooi krij gen de Schouwenaren te maken met Hanze Catering uit Daarler- veen, een ploeg uit de eredivisie. Op papier was de tegenstander van zaterdag de betere ploeg, maar 3BSD zorgde voor een aan gename verrassing. De volgende tegenstander is dat nog meer. „Een machtige ervaring staat ons te wachten", aldus teamlei der Jan Suykerbuyk. „Wanneer het duel plaatsvindt, moeten nog geregeld worden. Maar dit wordt sowieso een unicum in ons bestaan." Dat het zover komt, is een direct gevolg van de resultaten van de thuiswedstrijd tegen Rem brandt. Al bij de pauze lagen de kaarten gunstig. Peter Flikweert zorgde na een nerveus begin voor een 2-1- overwinning op Nanning Dijks tra en Piet Kox deed hetzelfde tegen Jerry Noordhof: 4-0 der halve. Na de thee werd het nog span nend toen zowel Jan Suyker buyk als Philip van der Male op 1-1 kwam en er nog een set no dig was voor de volle winst. Die kwam er van Van der Male. Hij pakte de derde en beslissende set (15-9) en dat gaf de doorslag. 3BSD Partyservice-BV Rem brandt (i-2 (9-3 in sets). Jan Suy- ke.rbuyk-Roy de La Motte 1-2 (15-11, 4-15, 9-15), Philip van der Male-Erilc Eilchof 2-1 (15-8, 8-15, 15-9), Piet Kox-Jerry Noordhof 2-1 (15-6, 7-15, 15-14), Peter Flilc- weert-Nanhihg Dijkstra 2-1 (15-13,15-12, 14-15). door Ron de Waal 's-HEER HENDRIKSKINDER EN - Waar zaterdag vrijwel ie dereen op het veld van Tjoba een eenvoudige middag voor de thuisploeg verwachtte in de korfbalderby tegen All Ready, was hel tegenovergestelde waar. De bezoekers uit Zierikzee dic teerden vanaf het begin en troef den de thuisploeg af op alle fron ten. Gevolg was een dikverdien de zege voor All Ready: 8-11. Het grote gat op de ranglijst van de eerste klasse G tussen Tjoba en All Ready was zaterdag in de verste verte niet zichtbaar op het veld. Het verschil zat hem za terdagmiddag in de beleving waarmee beide ploegen begon nen aan de derby. Ook na afloop was het contrast tussen de twee opvallend. Aan de ene kant was er een kater van jewelste bij trai ner Kees Broerse, die sprak over een collectieve off-day van Tjo ba. Aan de andere kant glunderen de coach Hans Landman, die zijn ploeg een prachtige team prestatie had zien leveren. „Wij waren getergd. Dat heeft Tjoba helemaal over zichzelf afgeroe pen", zei Landman. „Als je voor af uit Tjoba-kringen hoort dat wij absoluut niet in deze klasse thuishoren, dan hoeft een coach zijn ploeg niet meer op scherp te zetten." Tjoba-trainer Broerse was zich van geen kwaad bewust. „Ik weet niet wie dit geroepen heeft, maar ik heb voor iedere te genstander respect. We verlie zen hier volkomen terecht. Het zal met onderschatting te ma ken hebben gehad. Ik heb er de VLISSINGEN - De drie Schouwse clubs in de zon dag vijfde klasse B kwa men gisteren niet tot sco ren. Ouwerkerk verloor met 9-0 van Robur, Renes- se met 2-0 van WVV'67 en Dreischor met 1-0 van Rim boe. Renesse-WW'67 0-2: Voor rust sloegen de bezoekers tweemaal toe via uitvallen: 0-2 door Dennis van Loon en Stefan van de Velde. De tweede helft speelde zich vrijwel volledig af op de helft van WW'67, maar op nieuw bleek dat Renesse een afmaker mist. De ploeg uit Woensdrecht kon de voorsprong dan ook vrij eenvoudig vasthouden. Rimboe-Dreischor 1-0: Het eerste halfuur was de thuis ploeg duidelijk niet bij de les.Dreischor verdiende dan ook een treffer, maar had de pech dat paal en lat (2x) in deze fase doelpun ten voorkwamen. In het laatste kwartier van de eer ste helft kreeg Rimboe een overwicht, maar ook aan de andere kant voorkwam de paal de openingstreffer. Hier was Patrick van Luik er echter wé als de kippen bij om uit de rebound het enige doelpunt van de wed strijd binnen te schieten. Robur-Ouwerkerk 9-0: De thuisploeg was veel ster ker, zelfs ondanks het feit dat topschutter Dennis We- ijers al na een kwartier ge blesseerd (hamstring) het veld verliet. Hekkensluiter Ouwerkerk kreeg dan ook twee weken na de neder laag met dubbele cijfers te gen koploper Vivoo, op nieuw een flink pak slaag. Voor de ploeg uit Goes wa ren Ralf Beije, Faouzi Ha- moudi, Rik Hopmans (allen eenmaal), Ouassim Hamou- di, Rick van der Gaag en Bennie Seholten (allen tweemaal) trefzeker. Jong Ambon - Lewedorpse Boys 5-0 (1-0). Martin Waisa py 1-0, Levi Waisapy 2-0, Le vi Waisapy 3-0, Martin Waisa py 4.-0, Eldridge Pentury 5-0. Nieuw Borgvliet - Hansweert- se Boys 0-3 (0-3). Frans West- slrate 0-1, Nigel Beenhakker 0-2, Kevin Trotman 0-3. hele week voor gewaarschuwd, maar het is Tjoba eigen dat het dan alsnog gebeurd. In een rommelige openingsfase werd het snel duidelijk dat Tjoba een taaie middag tege moet ging. Het aanvalsvak met Gerben van Boven en Jouri van de Broeke had weinig in te bren gen tegen de geslepen Dennis Voshart en de verrassend sterk spelende Remy Quist. „Dat vak draaide voor geen meter. Het andere vak heeft driekwart van de wedstrijd verdedigd. Dat zegt alles", was het vernieti gende commentaar van Broerse. De via Anouk van Tiggelhoven' en Henk de Graaf verkregen voorsprong kwam lange tijd niet in gevaar voor All Ready. Alleen Sander Harinck was voor Tjoba redelijk trefzeker, zo dat de thuisploeg nog in de buurt bleef bij rust: 4-5. Mijlenver Ook na de pauze was bij Tjoba de overtuiging mijlenver te zoe ken. Niemand stond op en nam de ploeg op sleeptouw. All Rea dy ging daarentegen onverstoor baar verder. Langzaam maar ze ker gingen de bezoekers geloven in een overwinning. Zeker toen Remy Quist en Dennis Voshart het verschil naar vier treffers til den: 4-8. Robert van Schaik nam in de tussentijd de plaats in van de volledig onzichtbare Van de Broeke. Effect had de in greep van Broerse echter niet. Sander Harinck en Petra Rijn zorgden nog even voor wat hoop (7-9), maar juist op dat moment liet de ervaring van Dennis Vos hart zich nadrukkelijk gelden. Hij liet zich verbaal gelden en wist ook het spel bij de tegen stander te ontregelen. Plenk de Graaf en Jan Willem van Nieuwenhuyze schoten All Ready daarna prompt in veilige haven: 7-11. De vierde treffer van Harinck voor Tjoba was puur voor de statistieken: 8-11. „We zaten er al een tijdje dicht bij, maar nu komt het er geluk kig uit. We hebben gedaan waar we goed in zijn en de misplaats te arrogantie van Tjoba afge straft", stelde Landman tevre den vast. Iets verder was Broer se al bezig met eventuele ingre pen. „Een andere vakindeling is de enige optie. Zo kan het niet verder. Volgende week zal er te gen Maassluis uit een ander vaatje moeten worden getapt. Zoals vanmiddag kan absoluut niet meer. Scores Tjoba: Sander Harinck 4, Gerben van Boven 2, Jojanneke Fokke en Petra Rijn. Scores All Ready: Henk de Graaf 4, Anouk van Tiggelhoven 2, Anne- lies Bothoff Desirée Voshart, Remy Quist, Jan Willem van Nieu wenhuyze en Dennis Voshart. Dirk-Jan Westmaas van Tjoba (links) en Jan Willem van Nieuwenhuyze in gevecht om de bal. Aanvoerster Esther Snoek van All Ready kijkt toe. Zierikzeese handballers voeren ranglijst aan in de eerste klasse doorWim Kakebeeke ZEVENBERGEN - Niet goed spelen en toch winnen. Dat over kwam de handballers van Meco/Delta Sport zaterdaga vond in Zevenbergen. De uitge stelde competitiestart (Tachos 2 kwam een week geleden niet op dagen in Zierikzee) was alles behalve oogstrelend. Maar daar waren de blauwhemden niet rou wig om. Merijn de Vos: „We pakten de buit omdat met we het koppie bleven spelen." Groe ne Ster 2 werd geklopt met 14-16. Ongekende weelde voor Zeeuw se begrippen. Dankzij de zege op de Brabantse reserves bepa len de Zeeuwse ploegen momen teel het gezicht van de eerste klasse na twee speeldagen. Del ta Sport heeft na twee rondes vier punten. EMM een puntje minder. Om in de buurt van die positie te blijven vertoeven, zal de aanpak moeten verstevigen. Zonder de herstellende routi nier Bas den Boer (meniscus) keek Delta Sport binnen de kort ste keren tegen een 4-0-achter- stand aan. Overduidelijk een aandachtspuntje voor de toe komst, meende Merijn de Vos. Al tast de Jong Oranje-klant nog in het duister waar het nu echt aan schort. „Misschien zijn we niet gretig genoeg. Ik kan het niet precies aangeven. Maar het is wel een puntje waar we aan moeten werken." Trainer Bert Nuijens vond de openingsfase veel te tam. „Er za ten slechte passes tussen. Ook belandden er schoten op paal en lat of werden ze geblokt. Het mag voor mij best feller." Zon der Arjo Nieuwkoop (schouder) en Ricky Evertse (enkel) zorgde Guido de Graaf met een fraai af standsschot na grofweg 10 tien voor de verlossing. De ban was gebroken en Delta Sport ver kleinde de marge beetje bij beet je: 4-3. Na het inbrengen van Merijn de Vos in de tweede lijn ontstond er aanvallend meer ruimte. De ploeg kreeg niet alleen meer léf, maar spelers pepten elkaar ook steeds op. Die positieve impul sen schrijft Merijn de Vos toe aan de opgevoerde trainingsfre quentie. „Ik vind dat je duide lijk kan merken dat we meer met elkaar bezig zijn. We vor men steeds nadrukkelijker een eenheid. Zowel binnen als bui ten de lijnen." De verschillen die zich binnen de lijnen aftekenden in het voor deel van de Zierikzeese ploeg werden tot spijt van velen niet in cijfers uitgedrukt. Delta Sport had al vroeg op rozen kun nen zitten. Het creëren van kan sen ging de blauwhemden im mers goed af, maar het verzilve ren bleef te vaak achterwege. Als Delta Sport de kloof in de pauze tot 12-6 zou hebben uitge breid had niemand vreemd opge keken. Nu bleef de marge be perkt tot één schamele treffer: 6-7. Vuist Ondanks het goede keeperswerk van .Jaco de Loof verbaasde de Schouwse oefenmeester zich over het feit dat Groene Ster aanvallend maar moeilijk een vuist kon maken. Nuijens: „In de pauze heb nog eens aan gestipt dat we van dit stelletje absoluut niet hoefden te ver liezen. Er kwamen best wel sys temen bij hen voor de dag, maar het waren telkens dezelfde." In het tweede bedrijf krikten de herstelde Joey Aertssen, aanja ger Guido de Graaf en Merijn de Vos de marge verder op: 10-14. Groene Ster toonde veerkracht (13-14), maar Delta Sport bleef rustig in de slotfase. Guust Sluijs knalde zijn derde treffer binnen. Toen was de buit echt binnen. „Iedereen was superblij na afloop", vertelde Merijn de Vos na afloop. „Het was lang ge leden dat we zo lekker hebben gewonnen." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 6, Merijn de Vos en Guust Sluijs 3, Jimmie Niemans en Joey Aertssen 2. van onze sportredactie GOES - Het jongenstrio van ta feltennisclub Scaldina speelde in Hoofddorp met 5-5 gelijk te gen HTC 2. Het gevoel overheer ste na afloop dat er meer had in gezeten. Na een goede start (3-1-voor- sprong) gaf het Zierikzeese trio de winst alsnog uit handen. Den nis Smalheer zorgde voor twee punten, de broers Koen als Niels van Velthoven elk voor één. Het dubbelpunt, een vijf ga mer, zorgde voor het gelijkspel. Het tweede jeugdteam won met 9-1 dik van Middelburg 8. Yan- nick Verseput en invaller Dirk Geuze wonnen beiden drie keer, Jaap Steenpoorte twee keer. Het derde won met 6-4 bij Arne- muiden 5. Gerwin Flikweert zorgde met drie zeges voor de halve productie. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbal lers van EMM hebben hun eer ste thuiswedstrijd gewonnen in de eerste klasse. De reserves van PSV werden gisteren met 30-22 verslagen. De reserves van Meco/Delta Sport wonnen met 13-21 bij GSC. EMM-PSV 30-22: Normaal ge sproken is handbaltrainer Hans Dierickx de rust zelve, maar voor het eerste optreden van EMM in de eigen Nassaulaan was dat niet het geval. De span ning verdween echter al vlug, want eersteklasser EMM zat ra zendsnel op rozen in het duel. De beoogde tactiek werkt snel ler dan verwacht. Na amper twintig minuten was de wed strijd al gespeeld. Thijs de Vos Met de juiste vorm zou de score ongetwijfeld hoger zijn uitge vallen. De reserves van PSV stel den diep teleur. De equipe van Bas Kreijer herbergt de nodige talenten, maar in de Nassaulaan zijn ze niet zichtbaar. Aan de an dere kant speelde Erwin van de Broek erg goed. Hij deed talloze reddingen en de Vlissinger stop te ook nog eens twee pingels. Naast Thijs de Vos scoren ook Ben Alexandere (:8), aanvoerder Marcello Tax (7) en Wally Hout epen (6) veel. GSC-Delta Sport 2 13-21: De Goese equipe van Jaap Quinten zat eerder deze week dicht bij een bekerstunt tegen Dongen, maar verloor net met 16-17. Gis teren was het veel minder span nend. „Die jongens waren voor ons een maatje te groot", zei Quinten. De jeugd van Delta Sport maakte in Goes het ver schil. Martijn Giltay en Peter van Welt waren allebei vier keer trefzeker. Peter van Strien, Ste fan de Oude en Jerry Aertssen drie keer. van onze sportredactie GOES - Door een 9-1-zege op hekkensluiter Reynaert 2 blijft het tafeltennistrio van Scaldina op kampioenskoers in de derde klasse A. In de derde klasse D wordt het Kerkwerve heet on der de voeten na de 9-1-neder laag tegen Het Markiezaat 3. Reynaert 2-Scaldina 1-9: Ook in Hulst was Scaldina-kopman Flans Volkeri ongrijpbaar voor zijn tegenstanders. Arjan Bom volgde het voorbeeld van zijn kopman door eveneens ongesla gen te blijven. Cor Smalheer draait een degelijke competitie, maar kan niets extra's brengen. Flij verloor van Franklin van Wolffelaar. Flet dubbel liep weer als vanouds bij Volkeri/ Smalheer. Het Markiezaat 3-Kerkwerve 9-1: Arie de Mik was de enige bij Kerkwerve. die won; het was de laatste partij van de avond. Hij klopte Thomas van de End (oud-Scaldina-speler) in drie ga mes. Jaap Huigens kwam in vijf games tekort tegen Nipius en Van de End. Ook Albert de Vos verloor nog een.vijfgamer, tegen Rosenboom. De dubbel ging ver loren zodat Kerkwerve moet blij ven vrezen voor degradatie. Scaldina 2-Hotak'68 9 8-2: Het tweede Scaldina-team is in de winning mood en nestelde zich in de middenmoot. Jan Kik won al zijn partijen, alleen tegen Ko- nings had hij vijf games nodig. Ook Pang Yuen was onverslaan baar, tot frustratie van zijn te genstanders die de ballen maar bleven zien terugkomen op de ta fel. Aanvoerder Arthur Schenk moest het doen met één en kel-overwinning en de dubbelze- ge met Pang Yuen. Westerzicht-Scaldina 3 7-3: Het derde Scaldina-team staat nu op de laatste plaats. Invaller Jan Remmers (2x) en Kees Deur- loo zorgden voor de punten. Jef frey Bakvis bleef puntloos. Kerkwerve 3-Westerzicht 2 3-7: Jos Lindeman deed wat hij moest doen: hij won twee keer individueel. Beide partijen in drie games. Knol en 't Hart ver loren individueel hun partijen, maar pakten wel het dubbel punt door Puskaric en Trimpe in vijf games te verslaan. Oudelande 3-Scaldina 4 5-5; Het vierde Scaldina-team zag koploper Reynaexf 4 door het ge lijkspel uitlopen. Jan Kastelein zorgde voor twee punten, Arnc van Grunsven groeide naarmate de wedstrijd vorderde en de te genvallende Jan Remmers boek te één winstpartij. Kerkwerve 4-MiddeIburg 11 10-0: De koplopers Leo Flik weert, John Hage en Daan van de Hoek waren ijzersterk. Alles wat te winnen viel, wonnen ze. Alleen Van de Hoek had een vijf- gamer nodig tegen Jansen. SVNB 2-Scaldina 5 4-6: Scaldi na 5 kreeg door de zege weer uit zicht op lijfsbehoud. Youri van Dijken was de grote man met drie zeges, zonder een game af te staan. Mar Iiolkers was er voor het eerst dit seizoen bij en won twee keer. Bert de Jong haalde het zesde punt binnen. Kapelle 8-Kerkwerve 5 5-5: Geen enkele vijfgamer moest er aan te pas komen voor de 5-5. Robin Kool en Edwin van de Bok wonnen twee keer, Johan Pannekoek één keer. Jaceo Gle- rum van Kapelle bleek voor alle Kerkwerve spelers te sterk. Scaldina 6-Oudelande 5 5-5: Gerrit van den Bosch blijft maar winnen, ook de jongelin gen van Oudelande maakten geen enkele kans tegen de nes tor van het Schouwse tafelten nis. Simon Boogaard was met twee keer winst goed bij de les, wat van Jan Willem Uil niet ge zegd kon worden. Westerzicht 3-Scaldina 6 7-3: Gerrit vd Bosch en invallers Koop Broekhuizen en Ed Voshol wonnen elk één keer. Scaldina 7-Oudelande 4 3-7: Scaldina 7 raakt achterop in de titelstrijd. Koop Broekhuizen (2x) en Joop van Houdt verzorg den de productie. Ed Voshol bleef wederom zonder winst. Scaldina 8-Kerkwerve 6 1-9: Kees van de Hoek en Jaap-Jan de Bruine bleven ongeslagen voor Kerkwerve, dat alleen aan de leiding gaat. Alleen Jan-Kees van de Ho.ek verspeelde een punt, tegen Leon Boogaard. door Bas Abresch BURGH-HAAMSTEDE - Hoe wel de basketballers van Me vo'80 in de tweede wedstrijd van het seizoen opnieuw hard onderuit gingen, overheerste na afloop optimisme. „We hebben best lekker gespeeld", zei speler Henk van Donk. „En je moet niet vergeten dat we al tegen de ZIERIKZEE - Het regionaal kampioenschap driebanden der de klasse is gewonnen door Piet de Nijs van DVP uit Heerle. Rob Duitemeyer van HGL/KOT'86 uit Sas van Gent werd tweede en Anne Stins van Even Buiten uit Oosterland derde. Het werd een uitermate span nend kampioenschap dat in clubhuis De Graanbeurs werd verspeeld. Bij het ingaan van de laatste ronde resteerden nog drie kanshebbers voor de titel. Daarvoor was nodig dat Piet de Nijs zou verliezen, maar dat ge beurde niet, hoewel een verras sing lang in de lucht hing. Topfa voriet Duitemeyer liet het op de tweede wedstrijd liggen na een schitterende openingsdag te heb ben gespeeld. Stins werkte zich in de laatste ronde naar het brons door streekgenoot Cees de Graaf van Windenburg te verslaan. De Graaf had in theorie ook nog een kansje, maar verspeelde die met zijn verliespartij. Eigenlijk had hij zijn kansen op de ope ningsdag al vergooid. Twee ne derlagen en slechte moyennes deden hem al in een vroegtijdig stadium de das om. „Rampen fonds", noemde hij zijn optre den van de eerste dag. Het her stel op zaterdag was met drie overwinningen op rij voortreffe lijk maar hij bleef achter de lei ders aanhollen. Zowel Stins als De Graaf be haalde acht punten uit zeven wedstrijden. Stins scoorde 0.42, de Graaf 0.36. twee kampioenskandidaten heb ben gespeeld." De Schouwse ploeg verloor met 27-78 van Souburg 2, nadat eer der al ruim verloren was van Smokkelhoek. „Maar we had den niet het gevoel dat we wer den ingemaakt. Ze waren wel duidelijk beter, maar we hebben best goed gespeeld", vond Van Donk. Dat biedt hoop voor de volgen de wedstrijd tegen Marathon 2. „Samen met Dynamo en Volhar ding is dat de ploeg waar we punten tegen moeten pakken. Dit jaar moeten we gewoon weer in de middenmoot mee doen." Overigens ontbrak alleen Gustavo Pereira bij Mevo'80 vanwege een blessure. Junioren Bart Kloet en BJ van Pelt zorg den voor een extra versterking in de breedte. Scores Mevo'80: Martin Pikard 10, Pieter van der Vate 5, Henk van Donk 4, Kees Kooman 4, Jan-Kees Jongejan 2, BJ van Pelt 2. Zierikzee. Recreatieve competitie. Poule A: vc Lob - Profile Tyrecenter Ri- nus Roon 3-0, Zeelandia - Mevo'80 3-0, Big Boss - Brogum 3-0. Stand: 1 - Big Boss 3-9, 2. Zeelandia 3-9, 3. vc Lob 3-6, 4. Profile Tyrecenter Rinus Roon 3-2,5. Brogum 3-16. Mevo'80 3-0. Poule B: Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf - SV De Brug 1-2, Marleco/C 1000/Cluzona - connexxion 1-2, Schil der de Oude/Kwiek H4 - HCR De Kroon/Wiska 1-2. Stand: 1- Ravia/Tolhoek Schilderbedrijf 3-6, 2. SV De Brug 3-6,3. Schilder de Oude/Kwiek H4 3-5, 4, connexxion 3-4, 5. HCR De Kroon/Wiska 2-2, 6. Marleco/C 1000/Cluzona 2-1. Poule C: Fixet Schuddebeurs - Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix 0-3, Sgra- vo-de Verfbron - Zeelandia 2 3-0, Sgra- vo-DEK verkeersopleidingen - Schouw se Bouwmaterialen handel 1-2. Stand: 1. Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix 3-9, 2. Fixet Schuddebeurs 3-6, 3. Sgra- vo-de Verfbron 3-6, 4. Zeelandia 2 3-3, 5. Schouwse Bouwmaterialen handel 3-2, 6. Sgravo-DEK verkeersopleidingen 3-1. w Poule DA: Bolle Dier&Tuin/Wik - DRV accountants/Wik 2 1-2, Juwelier Postma - Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 3-0, Marleco/C 1000/Cluzona D - SV De Brug D 3-0. Stand: 1. Marleco/C 1000/Cluzona 3-9, 2. DRV accountants/Wik 2 2-5, 3. Juwelier Post ma 2-4, 4. Bolle Dier&Tuin/Wik 2-3, 5. Grand Café Helder 2-2, 6, SV De Brug D 2-17. Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36