IKloetinge net op tijd in het gareel Wat een akelig mooie goal Arnemuiden heeft aan één helft voldoende Status quo in top van derde klasse Hoofdklasser buigt tegen GVVV 2-0-achterstand om in 4-2-zege Daan Esser in voetsporen van Erik de Groene Blessure aan de schouder Jaap Esser Oostkapelle onderuit in topduel 21 HnorJan Dagevos VEENENDAAL - Hij is niet het type dat snel boos wordt, maar zaterdag werd het Diederik Hiensch toch even te gortig. Het spel en de houding van zijn ploeg in het uitduel met GVVV waren. zo tenenkrommend dat liij wel uit zijn slof moest schie ten. „Ik ben nog nooit zo kwaad op mijn ploeg geweest", verklap te Hiensch naderhand. De woede-uitbarsting tijdens de rust miste zijn effect niet. Kl+oetinge pakte de zaken na de pauze wèl energiek op en zet te een 2-0-achterstand om in een 4-2-zege, onder meer via drie goals van Daan Esser. „De groep heeft in elk geval karak ter getoond", constateerde Hiensch na afloop van het bewo gen duel. De oefenmeester hield gemeng de gevoelens over aan het duel. Natuurlijk was er tevredenheid over de uiteindelijke winst, maar het kostte de trainer zater dag andermaal veel moeite om zijn troepen in het gareel te krij gen. „Ik kan daarom op dit mo ment nog niet echt blij zijn", liet Hiensch vlak na de wedstrijd doorschemeren. Uit de pas Kloetinge loopt bij het minste of geringste uit de pas, zo bleek ook zaterdag. Al in de vijfde mi nuut ging het mis. Terwijl Gio vanni Siereveld geblesseerd op de grond lag en Kloetinge in af wachting was van een fluitsig naal van de scheidsrechter, ging Dennis van de Berg er met de bal vandoor en legde vervolgens Erwin van der Woerdt en Jaco van der Schee in de luren: 1-0. Die tegenslag kwam Kloetinge de gehele eerste helft niet meer te boven. De spitsen Besar Xhox- ;laji en Ronald Zwager waren veel te flegmatiek, terwijl Regi- iio Pinas aan faalangst tenonder ging. Ook de middenlinie deelde in de malaise, hetgeen in de 26e minuut pijnlijk aan het licht kwam. Corné Schilperoort dacht nog even een balletje breed te kunnen spelen. Wouter JGOES - Daan Esser werd zater dag de tweede Kloetinge-speler fdie een zuivere hattrick op het hoogste amateurniveau heeft ge maakt Erik de Groene had vijf fjaar en één dag geleden de pri meur. 'Esser maakte zaterdag bij 1GVW zijn drie doelpunten op 1 rij binnen een halfuur. Zijn voor- ganger Erik de Groene maakte rijn hattrick destijds tegen Ba- rendrecht (6-2-zege) binnen ne gen minuten. Een andere ex-spits van Kloetinge, Onno Doeland, maakte in april 1999 drie op eenvolgende goals binnen zes mi nuten. Tussen zijn tweede en derde doelpunt zat echter de fust. VEENENDAAL - Van in valler tot uitvaller. Jaap Esser mocht zaterdag in de wedstrijd tegen GVW na 34 minuten zijn op wachting maken. De middenvelder van Kloetin ge greep zijn kans, verricht te nuttig werk, maar haal de het einde uiteindelijk niet. „Er moest strijd geleverd worden", zei Jaap Esser. „En als ik iets kan, dan is dat het wel. Ik moet het van dit soort invalbeurten hebben." In de 77e minuut raakte Jaap Esser geblesseerd aan zijn schouder bij een duel I voor het doel. „Ik kreeg een maai van een speler van GVW. Voor mijn gevoel vloog ik wel an- derhalve meter door de lucht. Ik kwam ongelukkig terecht, op mijn schouder. Ik durfde mijn schouder in eerste instantie niet meer te bewegen, ik dacht dat ik iets gebroken had." Bij een eerste onderzoek na de wedstrijd bleek Jaap Es ser niets gebroken te heb ben. Volgens de fysiothera- j J peut van GWV ging het j om. een kneuzing. van Hoof zat er vervolgens tus sen en verschalkte ook de keeper: 2-0. Hiensch greep meteen in en haal de Schilperoort nog voor rust naar de kant. Jaap Esser werd zijn vervanger. In de pauze volg den nieuwe maatregelen. De spe lers werden ernstig toegespro ken, terwijl Besar Xhoxhaj mocht gaan douchen. Hij had te veel balverlies geleden. Boven dien had hij onnodig geel gekre gen voor aanhoudend commen taar op de arbiter. „Het is een bewerkelijk groepje", klonk het veelbetekenend uit de mond van Hiensch. De trainer heeft niet alleen op speltechnisch en mentaal gebied veel te stellen met zijn ploeg, ook op de gedragingen van som mige spelers valt nog wel aan te merken. Xhoxhaj was zaterdag zo teleurgesteld over zijn wissel dat hij tijdens het vervolg van de wedstrijd niet in de vreugde wenste te delen. Eerder deze competitie was John Schot na een wisselbeurt ook al veronge lijkt. Hiensch en zijn assistenten lieten zaterdag overigens zien dat niet met hen te sollen is. Na zeven wedstrijden zijn de regels duidelijk en worden zonder aan- ziens des persoons maatregelen genomen. Kloetinge was in het tweede be drijf van de wedstrijd tegen GWV als herboren. Plots was er wel teamgeest, plots was er wel beleving, plots was er wel lef en strijd. De invallers gingen voorop. Jaap Esser vervulde een belangrijke rol op het midden veld en John Schot mocht zicht uitleven als rechtsbuiten. Acht minuten na rust ontsnapte hij aan de aandacht van de GVW-defensie en haalde hij ve nijnig uit: 2-1. Verschil Kloetinge leefde op. Pinas, tot spits gebombardeerd, rende en vloog over het veld. Ronald Zwa ger kwam steeds vaker los van zijn tegenstander, terwijl Daan Esser vanaf het middenveld steeds de ruimte achter de zwak ke verdediging van GWV zocht. Er was geen houden meer aan. Daan Esser zorgde in de 59e minuut uit een vrije trap van Zwager koppend voor 2-2, waarna hij in dé '63e minuut de doelman met een prachtige boog- bal verraste: 2-3. In blessuretijd zorgde hij ook nog fraai voor 2-4. „Het was een wereld van verschil", erkende Daan Esser. „We moeten strijd leveren. Als er één of twee verzaken in ons team, komen we tekort." GVVV-Kloetinge 2-4 (2-0). 5. Den nis van de Berg 1-0, 26. Wouter van Hoof 2-0, 53. John Schot 2-1, 59. Daan Esser 2-2, 63. Daan Esser 2-3, 90. Daan Esser 2-4. Scheids rechter: M. Bellinga Groningen Rode kaart: 90. Kevin Tom (GVW) loegens natrappen. Gele kaart: Besar Xhoxhaj, Joffrey Gel dof, Regilio Pinas, John Schot (allen Kloetinge). Bijzonderheden: assistent Joost Folmer mocht na ■rust geen plaats meer nemen op de bank wegens aanmerkingen op de leiding. Aantal toeschouwers: 600. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld, Erwin van der Woerdt, Giovanni Siereveld, Jof frey Geldof; Corné Schilperoort (34. Jaap Esser, 77. Benjamin Ver west), Daan Esser, Niels Kole; Re gilio Pinas, Besar Xhoxhaj (46. Jo hn Schot) en Ronald Zwager. door Klaas Verspoor GOES - In de derde klasse A pakte trainer Gérard de Nooijer op de zevende speeldag zijn eer ste overwinning met Dauwen- daele. In Koudekerke werd met 2-4 gewonnen van VCK. Koplo per Nieuwdorp en achtervolger Serooskerke maakten geen fout en behouden evenveel verlies- punten. Jorrit Schuurman (Dau- wendaele) en Bas Rooze (Veere) scoorden allebei drie keer. Bevelanders-WHS 0-6: De ope ningsfase was cruciaal. Waar Pa trick Ketting binnen dertien mi nuten twee keer scoorde, vond de thuisploeg twee keer WHS-doelman Anton Elenbaas op zijn weg. Pieter Lindhout scoorde in de 61e minuut 0-3 en daarna teken de aanvoerder Leon de Witte voor 0-4. De zestienjarige Robin van Dijke zette zijn competitie debuut en invalbeurt luister bij door 0-5 te maken. Op aangeven van Andreas Vroegop bepaalde Perry Snoep de eindstand op 0-6. Veere-SKNWK 3-0: SKNWK was voor rust de beter voetbal lende ploeg, maar Veere stond door een doelpunt van René-Mi- chel Gerritsen op een 1-0-voor- sprong. In de 73e minuut bezorgde Mar- tijn Brinkhuis Veere een ruim ere marge. Negen minuten voor tijd zorgde Theo van Tatenhove uit een directe vrije trap ook nog voor de 3-0. Noad'67-Krabbendijke 1-0: Een zwaarbevochten zege voor Noad'67, die enkel via hard wer ken totstandkwam. Voor rust werd er ondanks wat kansen over en weer niet gescoord. Na rust was Krabbendijke de bete re ploeg, maar kregen de bezoe kers ook kansen. Het was Noad'67 dat een kwar tier voor tijd uit een strafschop aan de overwinning kwam. Na een overtreding van Pieter Zan- dee op Martijn Reijngoudt be sliste Arjan Moerland het duel. Heinkenszand-Serooskerke 1-3: Na een helft leidde Serooskerke door twee doelpunten van Bas Rooze al met 0-2. Tussendoor zag Heinkenszand-speler Pieter van Liere een treffer wegens ver meend buitenspel afgekeurd worden. Rooze gooide met; zijn derde treffer de wedstrijd in het slot. Uit een strafschop, toegekend na een lichte overtreding op Pie ter van Liere, scoorde Ermo Cap- pon tegen namens Heinkens- zand. VCK-Dauwendaele 2-4: Binnen 25 minuten stond Dauwendaele door twee treffers van Jorrit Schuurman op 0-2. Na een uur kwam het gehavende VCK door goals van Erik Goudt en Michel Meulmeester terug tot 2-2. Mat thias Hoekman zorgde een kwar tier voor tijd voor 2-3 en negen minuten later besliste Schuur man met zijn derde treffer de wedstrijd definitief. Nieuwdorp-Duiveland 4-0: Tu- ran Dogan ontpopte zich tot de uitblinker van het duel. Hij was de aangever bij de laatste drie goals van Nieuwdorp. De eerste goal kwam uit een corner van Marcel van der Does van het hoofd van Martin de Hamer. Vervolgens maakten Niels Mul der (2x) en Van der Does 'dank baar gebruik van de passes van Dogan. GOES - Oostkapelle verloor de topper in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal tegen RCL met 2-1 en Smerdiek ging met 0-1 nodeloos kopje onder tegen Rijnvogels. Oostkapelle-RCL 1-2: Marieke Kwast schoot voor rust tegen de paal, maar de 1-0-voorsprong van RCL na drie kwartier was verdiend. Kort na de pauze werd het zelfs 0-2. Inge Lugten- burg tekende met een fraaie trap na 65 minuten voor 1-2, maar kleine kansjes op de gelijk maker kon de thuisploeg niet creëren. Smerdiek-Rijnvogels 0-1: Eén keer fatsoenlijk voetballend de middellijn passeren en dan via een stuiterende vrije trap en een blunderende doelvrouwe op 0-1 komen, was alles wat het be zoekende Rijnvogels in negentig minuten produceerde. Het was voldoende voor de winst, want Smerdiek slaagde erin om alle kansen vakkundig om zeep te helpen. maandag 16 oktober 2006 swb Rillandia-verdediger Corne Nuyes duelleert om de bal met Arnemuiden-spits Marinus Baas (voorgrond). foto Ruben Oreel doorWim Broekhoven GOES - Arnemuiden blijft na de 3-0-zege op Rillandia aan de leiding in de tweede klasse met drie punten voorsprong op GPC Vlissingen (2-1-zege bij Tholense Boys). Onderin deed Zaamslag slechte zaken door met 1-0 van Kapelle te verlie zen. De Meeuwen pakte een punt bij AZW (1-1) en Bruse Boys versloeg Dinteloord met 3-2. Arnemuiden-Rillandia 3-0: Voor rust werden de bezoekers van het kastje naar de muur ge stuurd. Patrick Siereveld maak te na tien minuten 1-0. Mari nus Baas zorgde halverwege de eerste helft via een strafschop wegens het onderuithalen van Arjen Kats voor 2-0 en vlak voor rust ook voor 3-0. Na de rust was er niets meer te bele ven. Kapelle-Zaamslag 1-0: Zeker in het eerste kwart van de wed strijd waren de bezoekers ster ker dan de door blessures ver zwakte thuisploeg. De rest van de wedstrijd ging meer gelijk op, maar beide teams speelden toen voor een punt. De drie punten waren geflatteerd toch voor Kapelle door een fraaie lob van Ferdi Tilroe in de 75e minuut. AZW-De Meeuwen 1-1: De thuisploeg had voor rust een groot overwicht en de 1-0 na een half uur door Jaap den Doelder was verdiend. Vooral dankzij prima werk van doelman De Vries bleef de bezoekers vervolgens een gro tere achterstand bespaard en in de slotminuut pakten ze via een treffer van Jeroen van Win kelhof zelfs e'en punt. Tholense Boys-GPC Vlissingen 1-2: Lunven Vermeer opende na een uur de score voor de bezoekers, die vijf minuten later via Robin de Pagter zelfs op 0-2 kwamen. Pieter de Graaff maakte er tien minuten voor tijd 1-2 van, maar de verdiende gelijkmaker bleef uit. Dinteloord-Bruse Boys 2-3: Danny Verhoeven bracht Din teloord al in de vijfde minuut aan de leiding. Bruse Boys kwam niet veel later tegenover tien man te staan, toen Mario Neels wegens trappen van een tegenstander uit het veld werd gestuurd. In de 27e minuut zorgde Gerard Vogel voor de ge lijkmaker. Na rust tekende Ro bin Meertens voor 1-2 en maak te Marco Ketting 1-3. Ronald Traets bepaalde de eindstand op 2-3. door Frits Bakker GOES - Wat een goal zeg... wat een ake lig mooie goal. Ramazan Kesikbas, ko ning van de slalom bij Hoek, had niet zo'n beste dag in de derby tegen SSV'65, maar die ene, wondermooie actie maakte in één keer alles goed. Schijnbeweging, tegenstander voorbij, kijken naar de goal en een prachtig stift je in de rechterbovenhoek. „Toen ik op keek, zag ik de keeper een stap vooruit doen", vertelde hij na de derby, toen het slachtoffer zelf net voorbij liep. Christol van Campenhout (42) gaf de jonge Turkse middenvelder (21) een tikje op de schouder. „Wereldgoal man." Ke sikbas draaide zich om en knikte ver legen: „Dankjewel." En hij vervolgde zijn verhaal over de goal: „Het was mijn eerste voor Hoek, maar wel een bijzonde re." En over de wedstrijd. „We hebben het moeilijk gehad, maar dat was ook wel te verwachten. Zij speelden met veel inzet, kort op de bal. De druk lag hele maal bij ons, omdat winnen, een nood zaak was." En hoe langer de derby op 0-0 bleef staan, hoe meer de spelers van de thuisclub in de wedstrijd groeiden. „We wai'en eerst bang voor het klassever- schil", bekende Arjan Koopmans, die bij 0-2 achter met zijn treffer de spanning te rugbracht. Opsteker Die angst straalde SSV direct na de af trap uit met een paar grove overtredin gen. „Toen we zelf mee gingen voetbal len, voelde ik al snel dat we niet af zou den gaan", zei Koopmans. „Het werd on ze beste wedstrijd tot nu toe." En al heeft SSV er in punten niets mee ver diend, het geeft hoop voor de rest van het seizoen, „Ik denk dat we hiermee verder kunnen, dat dit een opsteker is." Mamadouba Gueye, vorig jaar zelf nog SSV'er en nu de sterke laatste man bij de tegenstamder van zaterdag, was verrast door de kracht van zijn oude club: „We hebben een lastige middag gehad achter in en gaven te veel kansen weg." Taoufik Ameziane was wel beducht voor SSV'65. Twee jaar geleden, in het kam pioensjaar van Kozakken Boys, verloor hij thuis én uit van deze tegenstander en ook nu hield hij er geen best gevoel aan over. Vooral omdat de middenvelder zijn derde gele kaart kreeg en daardoor vol gende week de topper tegen IJsselmeervo- gels moet missen. „Zij hebben het wel slim gespeeld", gaf hij SSV een compliment. „Ik kreeg al snel een doodschop, waar ik heel de wed strijd last van heb gehad. Ze waren er sterk in om ons te ontregelen." „Die eerste goal bleef zo lang uit, dat het steeds moeilijker werd", analyseerde Ste fan van Dender, de technisch begaafde verdediger die tekende voor Hoeks derde goal van de middag. „We hadden voor de Wielemaker zorgt voor drie punten VEEN - Een doelpunt halverwege de tweede helft van Ste fan Wielemaker bezorgde Oostkapelle de tweede zege in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De Walcherse club miste zaterdag tegen Achilles Veen vijf basiskrach ten, maar volgens trainer Karl Vergouwen werd dat ge compenseerd door werklust. „We hebben op karakter ge wonnen. Veel kansen leverde het duel in de onderste helft van de ranglijst niet op. Thuisclub Achilles Veen was dreigend, maar de kansen die er waren, kwamen op het conto van Oostkapelle. Padden van de Water had bijvoorbeeld twee schietkansen. De enige goal kwam echter van Stefan Wie lemaker. Hij kwam één-op-één met de keeper na een pass van Jan Baaijens en rondde die doeltreffend af: 0-1. Fors verlies Terneuzense Boys ZALTBOMMEL - Terneuzense Boys verloor zaterdag met 6-0 bij Nivo Sparta. De eerste vier doelpunten vielen tus sen de 21e en 32e minuut. Daarvóór had de Terneuzense hekkensluiter juist drie dotten van kansen gekregen. Van daar dat trainer Danny van de Velde sprak van een 'zwaar geflatteerde' nederlaag. „We speelden vandaag wellicht de beste wedstrijd van het seizoen", zei hij zelfs. Roberto Verhagen, Emiel van der Sanden, Dennis de Bruin, Wesley Paymans, Björn Cevat en Patrick Peelen maakten de goals. Van de Velde: „Maar op geen enkele manier doet die 6-0 recht aan het beeld van de wed strijd." Eerste nederlaag voor Terneuzen TERNEUZEN - Terneuzen moest gistermiddag voor het eerst deze competitie een nederlaag slikken. Na vier over winningen en twee gelijke spelen ging de ploeg van trai ner Ardian Lekaj op eigen veld met 0-1 onderuit tegen OSS'20. Grootste tegenvaller was echter dat Mike But vlak voor tijd op een brancard van het veld moest worden gedra gen. De aanvoerder kreeg van OSS'20-middenvelder Rem- co van de Most een karatetrap in de streek rond zijn rib ben. De onbeholpen charge leverde Van de Most zijn twee de gele kaart op, terwijl But uit voorzorg naar het zieken huis werd gebracht. Daar constateerden de artsen geen be schadigingen aan zijn vitale delen. RCS laat weer kansen liggen HALSTEREN - Kansen missen: het is de rode draad bij RCS. Ook tegen Halsteren waren de Souburgers gisteren sterker, maar verzuimden dit om te zetten in meer doel punten dan de tegenstander: 3-2-verlies. Door de neder laag is de achterstand op koploper Unitas inmiddels opge lopen tot negen punten. „Veel te veel na zeven wedstrij den", aldus trainer Alexander van Keulen, die de hoop op een kampioenschap al een beetje liet varen. Tegen Halsteren had RCS veel balbezit en combineerde de ploeg goed, maar paal, lat, kruising en de keeper ston den goals in de weg. En bij een stand van 2-2 (goals Dan- gelo Martien en Gérard de Nooijer) werd een doelpunt van Dennis de Nooijer om onbegrijpelijke redenen afge keurd. De winnende goal werd gemaakt door Meivin de Leeuw, die de bal via zijn lichaam het doel in zag caram boleren nadat Gérard de Nooijer bij het uitverdedigen te gen hem aanschoot. rust al moeten scoren, dan was het een heel andere wedstrijd geworden." Het was vooral de verdienste van Chris tol van Campenhout dat die 0-1 zo lang op zich liet wachten. De routinier in de goal, die net als zijn Hoekse collega een paar prachtige reddingen verrichtte, werd er alleen niet vrolijker van. „Want we kopen er helaas niets voor", zei hij somber. Kwaliteit „Je wilt als keeper wel eens een wed strijd winnen voor de ploeg, maar dat zit er voorlopig nog niet in. Dat heeft natuur lijk met kwaliteit te maken. Ik wist het al toen ik hier terugkwam. Het is alleen wel zuur, in zo'n wedstrijd als vandaag, dat je goed speelt en wéér met lege han den staat. Ik heb er veel ballen uitge haald, maar toch gaan er weer drie in. Waarvan die tweede wel ongelooflijk mooi was. Ik moest me inhouden om niet te klappen voor die actie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35