Protest tegen bouwplan vergeefs PZC Stadskantoor van Goes blijft lekken Sjoelen, zingen en zure mosselen Monument Sloedam wordt niet verplaatst Gemeente erkent parkeerprobleem maar verleent toch vrijstelling .11 Seniorendagen jnnrPiet Kleemans SCHARENDIJKE - De gemeen te Schouwen-Duiveland erkent dal Scharendijke een parkeer probleem heeft, maar wil toch de bouw van een restaurant op dc hoek van Dorpsstraat en Plat- teweg mogelijk maken. De ge meente legt daarmee protesten van omwonenden - die vererge ring van de parkeerellende vre zen-naast zich neer. Het bouwplan zorgt in Scharen- Brabantse scouts domineren roei wedstrijden MIDDELBURG - En weer win nen de Brabantse waterscouts deroeiwedstrijden van de Admi raliteit Zeeuwse Stromen. Net als vorig jaar zet de Karei Door- mangroep uit Bergen op Zoom zaterdag de snelste tijd neer in degroepsklasse. De Bergse scouts domineren za terdag de roei wedstrijden op het Arnekanaal in Middelburg. In bijna alle klassen waarin wordt geroeid, eisen zij prijzen op. Ook in de klassen 1, 2 én 3 voor zeeverkenners zetten zij de loon. Alleen in de vierde klasse was het een volledig Zeeuws on deronsje, tussen de Watergeu zen uit Vlissingen (eerste), Scou ting Oostburg (tweede) en Paul Éniger uit Middelburg (derde). In klasse 1 pakken de Bergse scouts de eerste en tweede prijs. Inklasse 2 gaan komt er geen an dere scoutinggroep aan te pas; goud, zilver en brons gaan naar Bergen op Zoom. In klasse 3 blijft het 'slechts' bij een tweede plek. De verdeling over deze klassen 'komt tot stand op basis van de snelste tijden uit de series. De ploegen met beste tijden komen in klasse 1 tegen elkaar uit, en zoverder. Aan de wedstrijden deden twaalf waterwerkgroepen mee, met in totaal 49 ploegen. dijke al jaren voor onrust in met name Dorpsstraat en Platteweg. Een restaurant, zo redeneren de buurtbewoners, trekt verkeer aan. Zij zijn bang voor ernstige verkeers- en parkeerproblemen en die mening wordt gedeeld door de Middelburgse recht bank. Die oordeelde in 2002 dat de gemeente bij het verstrekken van de vergunning onvoldoende rekening hield met de verkeer- en parkeersituatie. Februari dit jaar kwam een nieuw, aangepast, bouwplan ter door Frank Balkenende GOES - Lekkages in het nieuwe Goese stadskantoor blijven een probleem. Vooral in het gemeen tearchief dat onder het maai veld ligt, druppelt regelmatig water naar binnen. Ook op de verschillende verdiepingen staan emmers om hemelwater op te vangen. Het Goese stadskantoor kent een centraal gelegen zogeheten watertrap, die vanaf de boven ste verdieping tot op de begane grond doorloopt. In de serre-ach- tige constructie zitten gootjes, die hemelwater afvoeren naar een opvang'bak aan de voorzijde van het gebouw. Het idee is dat het water in de zomer kan wor den rondgepompt om het ge bouw te koelen. tafel en op dat plan prijken vijf parkeerplaatsen op eigen ter rein. Voldoende om de gemeente over de streep te trekken, tot woede van de buurtbewoners. Namens een aantal buurt bewoners tekende W. Kloet bezwaar aan tegen het ver strekken van een bouwvergun ning. Onderzoek In dat bezwaarschrift dringen de omwonenden bij de gemeente aan op onderzoek naar de Volgens burgemeester D. van der Zaag staat niet vast dat de watertrap de oorzaak is van de lekkages. „Tot nu toe is dat niet aangetoond. Het water sijpelt naar binnen als het regent en bij bepaalde windrichtingen. Er is al naar gekeken, maar waar het precies lekt, hebben we nog niet kunnen vinden. Het lekt wel be hoorlijk." Achilleshiel Archivaris T. Rijn kan zich ech ter niet aan de indruk ont trekken dat de watertrap inclu sief opvangvijver de achilleshiel vormen. Het gemeentearchief ligt onder het maaiveld. De buitenmuur sluit aan de op vangvijver voor het stadskan toor. Op dat punt loopt het wa ter naar binnen. „Bij een goede zware bui begint het te drup parkeersituatie. Als het restau rant er komt, moeten er volgens de bezwaarmakers minstens veertien parkeerplaatsen bij ko men. De gemeente erkent dat dat volgens de geldende normen zou moeten, maar is toch bereid voor het restaurant een uit zondering te maken. „Wij zijn van mening dat in dit geval het aantal parkeerplaatsen minder kan zijn, omdat er veel voet gangersverkeer en fietsverkeer is vanaf de campings en de pen. Dan weer op de derde ver dieping, dan weer op de eerste en bijna altijd in het archief. Dat is ook de reden dat ze de zo geheten waterval niet durven la ten lopen. Het is een chronisch probleem. Het lijkt erop dat het architectonische hoogstandje is mislukt." •Het gemeentearchief heeft al agenda STREEKACTIVITEITEN NIEUWERKERK - Dol-fijn, 18.30-21.00 uur, zwemvierdaagse; ZIERIKZEE - Onderdak, 07.00-12.00 uur en 18.00 -20.30 uur, zwemvierdaagse; Gemeentehuis, Burgerzaal, 19.30 uur. Bijeenkomst keurmerk veilig onderne men. jachthaven", aldus de reactie van de gemeente op het be zwaarschrift van de omwonen den. Het toeristische karakter van Scharendijke speelt in de visie van de gemeente eveneens een belangrijke rol. „In de zomer is het inderdaad erg druk en is er parkeeroverlast. Als er voor ge zorgd wordt dat er genoeg par keerplaatsen in de Dorpsstraat zijn om alle toeristen van par keerruimte te voorzien, dan maakt de straat buiten het hoog seizoen om een uitgestorven in druk met veel lege parkeerplaat sen." Het argument van de om wonenden dat het aanleggen van parkeerplaatsen op eigen terrein ten koste gaat van het be staande voetpad, weerlegt de ge meente met de opmerking dat het voetpad niet wordt opgehe ven, maar alleen verlegd. Alles bij elkaar zijn de bezwa ren van de omwonenden voor de gemeente geen aanleiding af te zien van het verstrekken van de benodigde vergunningen. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Het monu ment op de Sloedam wordt niet verplaatst. De gemeente Middel burg, de provincie en ProRail stellen samen wel 75.000 euro beschikbaar voor een aanpas sing van de gedenkplaats voor slachtoffers uit de Tweede We reldoorlog tegen geluidsoverlast van goederentreinen. Gedeputeerde T. Poppelaars be vestigt dat de drie betrokkenen ieder een derde van dat bedrag voor hun rekening nemen. Het kan gezien worden als het goed maken van een inschattings fout, gaf hij toe. „Gemeente, pro vincie en ProRail hebben onder schat welke problemen er zou den ontstaan door de nieuwe goederenspoorlijn vanaf het Sloegebied zo dicht langs de ge denkplaats te leggen. We nemen achteraf onze verantwoordelijk heid." Dat de Sloelijn pal langs de mo numenten komt, had iedereen kunnen weten, heeft ProRail - het bedrijf dat de lijn aanlegt - steeds benadrukt. De plannen waren al lang -bekend en nie mand heeft daar ooit bezwaar te gen gemaakt. Daarom heeft het bedrijf ook steeds geweigerd mee te betalen aan een verplaat sing van de monumenten. Wel heeft het een architect een Opwaardering is het maximaal haalbare voor de Stichting Steun Bevrijders. Voor maxi maal 75.000 euro - en dat is dan ook echt de limiet, waarschuwt de gedeputeerde - mag de stich ting nu voor-stellen doen voor aanpassing van de gedenk plaats. Poppelaars: „Dan kan het gaan om een dichtere beplan ting en om een afdak of iets der gelijks om het achtergrondge luid te verminderen." Kosten Voorzitter L. DeWitte liet on langs nog weten dat de stichting aan het uitrekenen is wat verplaatsing zou kosten. Daar bij wordt tevens gedacht aan verbreding van de aandacht op de gedenkplaats naar de «hele slag om de Schelde, en niet alleen die om de Sloedam. De- Witte was dit weekeinde niet bereikbaar voor commentaar op het besluit van de overheden en ProRail het Sloemonument niet' te verplaatsen maar beter te beschermen tegen geluidshin der. Colijnsplaat heeft eindelijk skatebaan door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - De Colijns- plaatse jeugd kan zich sinds zaterdag uitleven op een mobie le skatebaan. Wethouder C. van der Weele (CDA, jeugdbeleid) opende de baan, die ligt bij de entree naar het voetbal complex van Colijnsplaatse Boys. Drie jaar heeft de jeugd erop gewacht. Dertig kinderen op skates en skateboards probeer den zaterdag dan ook meteen de nieuwe voorziening uit, die bestaat uit twee metalen eind- ramps en een middenplateau. De baan is er gekomen dankzij de gemeente, de Rabobank en de voetbalvereniging, waarvan volwassen leden toezicht hou den op de skaters. De baan blijft voorlopig in Co lijnsplaat liggen, maar gaat op' termijn op toernee. De gemeente zoekt terreintjes in andere dor pen, waar de jeugdvoorziening dan gemiddeld twee maanden blijft staan. Keltische bomentocht Middelburg MIDDELBURG - Altijd al Keltische bomen willen le ren onderscheiden? De Zeeuwse Volksuniversiteit organiseert zaterdag 28 ok tober een Keltische bomen- wandeling door Middel burg. De wandeltocht begint om 9.30 uur. Er wordt vertrok ken bij het pand van uni versiteit aan de Spanjaard straat in Middelburg. Belangstellenden kunnen zieh opgeven kan via tele foonnummer 0118-634800 p' via e-mails vu-zeell@csnet.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWVEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl 'Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 Niail: redactie@pzc.nl INTERNET Www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Water sijpelt met name gemeentearchief binnen verschillende maatregelen geno men om het binnendringende water op te vangen en de collec tie te beschermen. Boekenkas ten zijn met zeilen afgedekt. Za terdag tijdens de landelijke Open Archiefdag was bovenop de kast langs de wand bij de op vangvijver een regengoot te zien. Een grote speciebak stond gereed om als regenton te funge ren. Niet veilig Rijn vreest voor schade aan de collectie. „We hebben al een heleboel aan de kant gezet, maar je kunt niet alles ver plaatsen. Daarnaast ben ik bang voor het parket, waaronder vloerverwarming is aan gebracht. Als de regengoot overstroomt, heb. je de poppen aan het dansen. Bovendien lijkt het; ons niet veilig als er uit het plafond water drupt. Er dra'aien hier verschillende pe's. Als daar water in komt, kun je lachen..." Deienige voehtvrije plaats in het gemeentearchief is de kluis, die in een L-vorm onder de begane grónd loopt. Een deel van de honderdvijftig bezoekers nam zaterdag onder begeleiding een kijkje in die bewaarplaats. De open dag met het thema 'geloof en bijgeloof' trok veel minder bezoekers dan twee jaar terug. Toen kwamen er vierhonderd bezoekers op af. Volgens archiefmedewerkers speelt mee dat het gemeentear chief toen nog was gehuisvest aan de Vlasmarkt, in het loopje van winkelend publiek. Het stadskantoor ligt buiten de bin- nènstad. nieuw ontwerp laten maken voor een betere inpassing van de gedenkplaats in het land schap om de geluidsoverlast van goederentreinen te ver-mi nde- ren. Dat is door de Stichting Steun Bevrijders Walcheren en andere organisaties echter afge wezen. Waardigheid De gevi'eesde geluidsoverlast zal volgens de Stichting Steun Bevrijders Walcheren de waar digheid van de herdenkingen aantasten. Daarom streeft de stichting al maandenlang naar een vex-plaatsing, het liefst rich ting Arnemuiden. Van verplaatsing zal echter geen sprake zijn, stelt Poppel aars met nadruk. „Zeker niet. Wij vinden dit nog steeds de bes te locatie voor de monumenten. Die is immers niet voor niets ooit gekozen. Verplaatsing is ook aanmei'kelijk duurder dan aanpassing, maar dat is voor ons niet het belangrijkste argu ment." maandag 16 oktober 2006 In Zierikzee werd gesjoeld, in Renesse genoten van de traditionele zure mosseltjes, door Piet Kleemans ZIERIKZEEE - Zang, zure mosselen, een quiz en sjoelen kregen ze voorge schoteld. De Schouwen-Duivelandse se nioren werden zaterdag in Zierikzee én Renesse in de watten gelegd. Zowel het Comité Seniorendag als CJV- Samen Verder hielden de jaarlijkse senioren dag. „Een beetje jammer", zegt Clasien Man- demaker van het comité Seniorendag Schouwen-Duiveland over het feit dat de twee senioren-evenementen op de zelfde dag worden gehouden. „Daar door hebben we nu wat minder deelne mers dan anders", zegt Nel Schot van CJV Samen Verder. Het enthousiasme was er overigens niet minder om. In Renesse is traditiegetrouw het CJV-kamphuis aan de Rampweg het to neel van de 34e seniorendag. Een dag die, zegt Nel Schot, vooral in het teken staat van onderling contact. Niet alleen tussen ouderen onderling, maar ook tus sen de serxioren en de jongeren die mee helpen alles in goede banen te leiden. „Naastenliefde komt hier echt tot ui ting", zet bezoekster J. Quist de essen tie van de CJV-seniorendag neer. Het is het contact tussen jong en oud dat haar aanspreekt. En natuurlijk het samen zingen, de jaarlijkse quiz en de niet meer weg te denken zure mosseltjes die ze tijdens de broodmaaltijd voorgescho teld krijgen. Het recept voor de jaarlijkse verwendag is al die jaren eigerxlijk nauwelijks ver anderd. Het in 1990 opgestelde draai boek voldoet nog steeds, touringcarbe- drijf Van Oeveren stelt nog elk jaar gra tis een bus en chauffeur ter beschikking en ook andere sponsoren steken stee vast een handje toe. „Er komt veel bij kijken, maar het loopt altijd op rolle tjes", aldus Nel Schot. In het multifunctioneel centrum aan de De Huijbertstraat in Zierikzee is het Co mité Seniorendag neergestreken voor foto's Marijke Folkertsma de jubileumuitvqering van de eilandelij- ke seniorendag. Vijfentwintig jaar gele den werd de eerste gehouden. In de grote zaal klinkt het getik van sjoelschijven. Vérder is het opmerkelijk stil. Hier wordt geconcentreerd, zeg maar rustig fanatiek gespeeld. De sjoel- wedstrijd werd achttien jaar geleden aan het prograrrjma toegevoegd. „En we zijn er nooit meer vanaf geraakt", zegt Clasien Mandenmaker. „En het wordt echt strikt volgqns de regels gespeeld." Trots wijst ze op de gereed staande be kers voor de nummers 1, 2 en 3 van de wedstrijd. En dé welgevulde prijzenta- fel voor de quiz: Komt niet vanzelf, weet ze. „Voor élk prijsje moet je lullen als Brugman. Maar we krijgen liet wel voor elkaar." Afscheid Voor Mandemaker en collega's L. Lok ker, B. Poelman en W. de Winter, was het zaterdag hét laatste 'optreden' van het comité seniorendag. Het comité is opgeheven en de organisatie van de jaar lijkse seniorendag overgedragen aan het SchouwenTÜuivelandse Welzijns huis. Zal even ,wennen zijn voor Mande- maker en de haren. „Maar het was ge woon tijd om óp te stappen." In Zierikzee hielden de senioren zich 's ochtends bezig met sjoelen, 's Mid dags werden ze getrakteerd op een op treden van het Zeeland Trio, wex'd een culturele quiz1 gespeeld en waren er ter ere van het 25rjarig jubileum allerlei hapjes. 1 Tien tips over vermiste David Pina GOES - De politie heeft na de uitzending van het Tros-te- levisieprogramma Vermist afgelopen vrijdagavond tien tips gekregen over de twaalfjarige David Pina uit Goes. De jongen verdween 22 juli vanuit zijn verblijfplaats in Dordrecht en is sindsdien spoorloos. David is van Angole se afkomst en woont officieel bij zijn tante in Goes. Hij heeft een tenger postuur, is 1,62 meter lang en heeft zwart kroeshaar. Hij heeft bij zijn vertrek een zwarte sporttas, een groene en een lichtblauwe spijkerbroek, witte en gele T-shirts en blauwe sportschoenen meegenomen. Motorrijder gewond POORTVLIET - Een 38-jarige motorrijder uit de gemeen te Tholen is gistermiddag rond kwart over een gewond ge raakt bij een eenzijdig ongeval op de Roolandsedijk in Poortvliet. De man reed over de Roolandseweg, waarbij hij uit de richting van de Bartelmeetweg kwam. De Roolandseweg loopt omhoog de Roolandsedijk op; op het hoogste punt maakt de weg een bocht naar links. De motorrijder ver loor op het hoogste punt, vermoedelijk door een hobbel in de weg, de controle over zijn voertuig, kwam in de rechter- berm terecht en reed vanaf het talud de dijk af. Hierbij raakte hij met zijn schouder het wegdek. Hij kwam hal- verweg het talud tot stilstand. De man is met vermoedelijk een gebroken sleutelbeen of schouder per ambulance overgebracht naar het Sint Fran- ciscusziekenhuis in Roosendaal. Niets weg bij inbraken Tholen THOLEN - In bedrijfspanden in Tholen en Poortvliet is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken, maar volgens de eigenaren niets weggenomen. In Tholen werd een raam en een deur van een slagerij opengebroken, in Poortvliet werd een deur van een bedrijfspand aan de Paasdijkweg geforceerd. Schadebedragen zijn niet be kend. Scooterrijder knalt tegen boom DRIEWEGEN - Een vijftienjarige jongen uit de gemeente Borsele heeft vxijdagavond om half tien vermoedelijk een hersenschudding opgelopen toen hij met een scooter uit de bocht vloog op de Staartsedijk in Driewegen. Hij raak te in de berm en botste vervolgens tegen een boom. De jon gen is overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Het ongeval krijgt een staartje omdat je als vijftien jarige nog geen scooter mag besturen. Paaltje kost drankrijder rijbewijs 's-HEERENHOEK - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zatex-dag een 51-jarige man uit de gemeen te Borsele aangehouden voor dooxrijden na een aanrij ding. De man had met zijn auto een paaltje uit de grond gere den in de Piins Hendriksstraat in 's-Heerenhoek. Getui gen hadden zijn kenteken genoteerd en waar-schuwden de politie. Bij zijn aanhouding bleek de man zoveel alcohol te hebben gedronken dat de politie meteen zijn rijbewijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33