PZC m Zierikzee voelt straks veiliger Zangavond feest van herkenning i Mooi weer, maar weinig vis bij hengel wedstrijd om Krabbe-trofee Veel verschillende klachten over beheer van groen PZC Ondernemers en gemeente willen samen binnenstad opruimen Redactie: 0113-315649 www.pzc-nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. maandag 16 oktober 2006 editie Schouwen-Duiveland Opgepakt wegens mishandeling ZIERIKZEE - Een dertigjarige man uit Zierikzee is za terdagavond in zijn woonplaats aangehouden op verden king van mishandeling van een 26-jarige vrouw uit Zierik zee. De vrouw werd zaterdagavond in haar woning in Zierik zee mishandeld. Zij hield daar blauwe plekken, zwellin gen en striemen aan over. Volgens de politie heeft de mis handeling te maken met problemen in de relationele sfeer. Aanhouding in Zierikzee ZIERIKZEE - Een 34-jarige Brit is gisterochtend rond elf uur op de Zierikzeese Scheldestraat aangehouden op ver denking van inbraak en vernieling. De man had in de nacht van zaterdag op zondag een busje opengebroken om daarin te overnachten. In het busje had hij vernielingen gepleegd. Ook had de man een fiets in zijn bezit die niet van hem was. De fiets is door de politie teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Jongen (12) mishandeld VLISSINGEN - Een twaalfjarige jongen uit Vlissingen is zaterdagmiddag rond kwart over één door een onbekende man in zijn gezicht geslagen. Dat gebeurde nadat hij de man bij het inhalen op de Burgemeester van Woelderen- laan had afgesneden. Volgens de politie was dat afsnijden per ongeluk gebeurd. De man haalde de jongen echter op de Spuikomweg weer in en sloeg hem met de vuist in het gezicht. Ook trapte hij tegen zijn fiets waardoor het achterwiel krom raakte. De man ging ervandoor via de Duinpoortweg. Inbrekers botsen op politiewagen BERGEN OP ZOOM - Vier inbrekers in Bergen op Zoom zijn in de nacht van zaterdag op zondag met hun vlucht auto frontaal op een politieauto gebotst. Drie inzittenden wisten aanvankelijk te vluchten, maar van hen zijn er in de loop van zondag twee aangehouden, jongens van zeven tien en achttien jaar. Naar de laatste voortvluchtige inbre ker wordt nog gezocht. De auto was eerder op de dag ge stolen. De politie kwam in actie na een inbraakmelding bij een winkel. Bij de betreffende winkel aangekomen zagen de agenten vier mannen in een gereedstaande auto springen en op volle snelheid wegrijden. Aan de vlucht kwam abrupt een einde toen de auto frontaal op een politiewa gen inreed. De agent die in de totaal vernielde politieauto zat, is met nekklachten naar het ziekenhuis gebracht. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Ruig uitgevoerd snoeiwerk, afval dat weken blijft liggen en het voortrekken van Burgh boven Haamstede. Het zijn enkele van de 120 klachten die bij de frac tie van GroenLinks zijn binnen gekomen over groenonderhoud. De fractie heeft een half jaar ge leden een oproep gedaan aan de inwoners van Schouwen-Duive land om knelpunten te melden. „We hebben ook veel klachten gehad over de rotonde bij Zierik zee. Die is saai en zou eigenlijk fraaier moeten", zegt T. de Gelder van GroenLinks. „In sommige brieven wordt verwe zen naar de entree van Middel burg waar de kleuren je tege moet stralen." Klachten over de saaie rotonde zijn overigens be paald niet nieuw, al jaren wordt gepleit voor meer fleur op het verkeersplein wat in eigendom is bij Rijkswaterstaat. Volgens De Gelder komt het me rendeel van de klachten uit Dreischor, de Westhoek en zijn er nauwelijks klachten vanuit Duiveland. „Vanuit Bruinisse hebben we bijvoorbeeldmaar twee klachten binnengekregen. Hoe dat komt, weet ik niet." Van Dreischor is bekend dat daar veel geklaagd wordt over het groenbeheer. Het dorp werd ooit verkozen tot Groenste dorp van Europa, maar volgens som mige inwoners is daar niet veel meer van over. Dat de aloude rivaliteit tussen Burgh en Haamstede zich ook uitstrekt tot het groenbeheer, was nog niet eerder zo duidelijk naar voren gekomen. „Volgens verschillende reacties wordt in Burgh meer geschoffeld dan in Haamstede." Wat volgens De Gelder ook opvalt, is dat het gros van de klachten uit minder dure wijken komt. Hij gaat volgende maand, als de actie stopt, alle klachten bundelen en zal dan bekijken of er een conclusie aan verbonden kan worden. „Dat weet ik nog niet. Wat wel een aanbeveling is, is dat de inwoners meer helderheid krijgen over het groenplan. Hoe vaak ze de schoffel in de straat kunnen verwachten. Maar de mate van ontevredenheid lijkt minder ernstig dan we eerst vermoed den." De Gelder is zijn inventarisatie gestart omdat hij tijdens dorps- raadsvergaderingen of in per soonlijke contacten telkens werd aangesproken over het groenbeheer. Mensen die alsnog hun klacht kwijt willen, kunnen nog tot eind deze maand mailen naar GL-Gelder@Zeela7idnet.nl. zeeuwse almanak Tsjirp „Stil eetis." „Watis er?" Hoor je dat?" De Vlissinger legt zijn wijsvinger op de lip pen en speurt om zich heeii op de alpenweide in Zuid- Duitsland. Een krekel. Hoor je dat?" „Op deze hoogte, zo laat in het jaar?" Zijn eega hoort het insect, maar tioijfelt. „Luister dan! Hij zit zo te ho ren vlak bij mijn voeten!" De Vlissinger buigt zijn knieën en knijpt de ogen toe; opeens stopt het gezang van de krekel. „Och, ik heb hem aan het schrikken gema..." Hij valt abrupt stil, terwijl zijn hoofd rood kleurt. „Waar is die krekel nou geble ven?" De Vlissinger geeft geen ant woord. Terwijl hij met stijve passen verder loopt, hoort zijn echtgenote hem nog mom pelen: „Stomme ringtones..." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes va Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken Van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kuritzé ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Wespendief terug op Schouwen Advertentie BRUINISSE - Tussen vrijdag middag vijf uur en gisteroch tend kwart over tien is er inge broken in een auto die gepar keerd stond aan Hageweg 't Cen trum in Bruinisse. Uit de auto is een autoradio met een waarde van tientallen euro's weggenomen. Het voertuig is opengebroken; het totale schadebedrag is onbe- Ifénd. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Op Schouwen-Duiveland is de wes pendief na een afwezigheid van negen jaar weer opgedoken. In de Schouwse duinen is een nest van de sperwerachtige roofvo gel vastgesteld. Dat meldt Ster- na, het tijdschrift van de Na tuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland. jDe laatste jaren zijn, schrijft R. van 't Hof in Sterna, de wes- [pendieven in aantal afgenomen, in onder meer Friesland, Dren the en Groningen maar ook Noord-Brabant en Limburg wor den met enige regelmaat broed- gevallen geconstateerd, maar in het Deltagebied zijn broedgeval- len zeldzaam. In 1997 werd een broedende wes pendief aangetroffen in het bos- reservaat van Staatsbosbeheer Mon Plaisir in Schuddebeurs, waar de jongen ook zijn uitge vlogen. Deze zomer troffen vrijwilligers van de natuur- en vogelwacht tijdens inventarisaties een kop pel wespendieven aan in de Schouwse duinen, een natuurre servaat van Natuurmonumen ten. Vastgesteld werd dat de die- ï'en een nest hadden in een hoge eik. Vanaf dat moment is, voor al vanwege herhaaldelijk gecon- stateerde roofvogelvervolging, :het nest scherp in de gaten ge- jhouden en zagen de vogelaars [hoe de wespendief onder meer met een stuk wespenraat naar [het nest vloog. Later kregen de jongen een jonge houtduif, een izanglijster en zelfs een groene kikker gevoerd. Het nest bleef gespaard en de na tuur- en vogelwacht hoopt dat het broedkoppel volgend jaar weer terugkeert naar Schou ten. „Want nu zijn we de eer- |sten van Zeeland waar deze jsoort voor de tweede keer heeft [gebroed." Ingebroken in geparkeerde auto Ook klederdrachtvereniging De Arke was present in de kledij die honderd jaar geleden gebruikelijk was, de tijd waarin de jubilerende zangbundel werd samengesteld. foto's Marijke Folkertsma De binnenstad van Zierikzee is niet onveilig, maar het kan be ter volgens H. Holty, trekker van het project en ondernemer in de binnenstad. „Neem nu bij voorbeeld die paaltjes op de Mol", zegt hij terwijl hij naar buiten wijst. „Hoe vaak ik al niet heb gezien dat mensen daar tegen aan lopen. Daar zou je wat aan moeten doen. Te den ken valt ook aan overvolle prul lenbakken, rondslingerende fiet sen op de stoep omdat er geen fietsenstalling is of paaltjes die zodanig geplaatst zijn dat rol- Matige belangstelling voor eeuwfeest zangbundelKun je nog zingen Hnor Melita Lanting ZIERIKZEE - De binnenstad van Zierikzee wordt een stuk veiliger als het aan het bestuur van ondernemersvereniging ZZ Ncptunus en de gemeente ligt. Dan gaat het niet alleen over ob jectieve veiligheid zoals terug dringen van vandalisme, maar ook over het verbeteren van het gevoel van veiligheid. Geen rondslingerend vuil meer, dus, of fietsen die in de weg liggen. stoelers er niet meer langs kun nen. Tal van kleine en grotere er gernissen bij elkaar kunnen een gevoel van onveiligheid geven bij de bezoeker van de binnen stad. Maar er is ook sprake van serieu ze overlast zoals van het uit gaanspubliek. „Pies, poep en kots op de stoepen, herrie. Daar is veel overlast van." Dit soort klachten komt van zowel bin nenstadbewoners als onderne mers, maar tot nu toe is nog niet echt in kaart gebracht hoe groot het probleem is. Inmiddels is een start gemaakt om dat wel te doen. „We hebben deze zomer al een eerste schouw overdag gedaan. Gewoon met een groep mensen kijken: wat is goed en wat is niet goed?" De schouw is onder meer uitge voerd door deskundigen van Ko ninklijke Horeca Nederland en Hoofdbedrijfschap Detailhan del. De rapportage van deze rond gang wordt maandagavond be sproken tijdens een bijeenkomst van ZZ Neptunus en de gemeen te. Tijdens deze bijeenkomst worden de ondernemers bijge praat over de mogelijkheden om te komen tot een veiliger binnen stad. Dat kan uiteindelijk leiden tot het verkrijgen van het keur merk veilig ondernemen. Of de ondernemers zo ver willen gaan, wordt maandagavond besloten. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Een feest van her kenning. Dat was het nostal gisch zangfestijn 'Kun je nog zingen, zing dan mee' zaterdag in de Nieuwe Kerk, gewijd aan het honderdjarig bestaan van de gelijknamige zangbundel. De zang was enthousiast, het aan tal bezoekers matig. De verwarmingselementen in de Nieuwe Kerk gloeien oranje op. Dirigent/pianist Marco van 't Hoff draait zich vast warm met het aloude Karretje op de zand weg reed. Terwijl de bezoekers een plekje zoeken in de nog kille kerk wordt nog even snel alles nagelopen. Het feest kan begin nen. „Ik ben er zelf niet mee opge groeid", bekent presentatrice Marjolein Kloet. „Maar u wel. En u bent vanavond als publiek de artiest." Dat laten de aan wezigen zich geen twee keer zeggen. Opwarmertje Wij willen Holland houden komt er nog wat aarzelend uit en bij O schitt' rende kleuren van Nederlands vlag zoekt men ook nog naar de juiste toon en ritme maar Waar de blanke top der duinen klinkt al een stuk beter. De blauwgeruite kiel van Michiel passeert de revue, even als Piet Hein. Het eerste couplet loopt gesmeerd en de meeste mensen hebben het tekstvelletje niet nodig. Het tweede couplet blijkt weerbarstiger. Over de zinnen 'Zei niet Piet Hein, maar een alwaerig woord, wel jonge- door Piet Kleemans WESTENSCHOUWEN - Het weer was mooi, maar de vangst viel tegen tijdens het zaterdag op het Westenschouwse strand gehouden open Schouws kam pioenschap Kustvissen. Van de 104 deelnemers wisten er slechts dertig een of meerdere vissen te verschalken. Winnaar werd Lies Wijnhorst van het Shakespeare-hengelsportteam. Vorig jaar vond de eerste editie plaats van de wedstrijd om de Krabbe-trofee, vernoemd naar de organiserende Hengelsport vereniging De Krabbe, en dat be viel zo goed dat besloten werd van deze kustwedstrijd een jaar lijks terugkerend evenement te maken. Het werd een wedstrijd waar hengelaars uit heel Zuid-West Nederland op af kwamen; ge lokt door het mooie weer en de kans om de in sportviskringen, felbegeerde zilveren mustad- haak te winnen. Voor R. Otto uit Breda was het een experiment. „Normaal vis ik altijd op bin nenwater, maar het leek me wei eens leuk het kustvissen uit te proberen. Ik zit hier in de West hoek met de caravan, dus het was maar een klein eindje." Kusthengelen is heel wat an ders, ondervond de Brabander, dan vissen op binnenwater. „Het materiaal moet een slagje zwaarder zijn dan wat je ge bruikt op binnenwater." Erg bijten wilden de vissen niet bij Otto. Hij maakte er geen punt van. „Met dit weer is het gewoon lekker om op het strand te staan. Vroeg naar bed Collega-hengelaar W. de Wilde kreeg het vissen met de paplepel ingegoten. Hij is lid van twee hengelsportverenigingen, „Ik vis al vanaf mijn zesde jaar. Het zit in de familie. Hoe je zo'n wedstrijd voorbereidt? Nou, om te beginnen moet je mateiïaal goed in orde zijn. En de avond voor de wedstrijd vroeg naar bed. Want je moet wel geconcen treerd zijn." Goede voorbereiding ten spijt viel ook De Wilde niet in de prij zen. Schouwen-Duivelander met de meeste vis werd over all-winnaar van vorig jaar Mar cel IJzenbrand van IiSV Ooster- schelde. Hij kreeg uit handen van De Krabbe-voorzitter Ben Nelisse de beker voor het Schouwse kampioenschap kust vissen 2006. Overall-winnaar van het open Schouwse kam pioenschap kustvissen werd werd Lies Wijnhorst die de zilve ren mustadhaak mee naar huis mocht nemen. De tweede plaats was voor Kees Westdorp. Jur- gen van Rijswijk werd derde. De samenzang werd afgewisseld met solozang en duetten. tjes van Oranje, kom klim'reis aan dit en dat Spaansche boord' struikelt menig zanger, maar di rigent Marco van 't Iioff is tevre den. „Dat is pas zingen." De samenzang wordt afgewis seld met solozang en duetten, en klederdrachtvereniging De Ar ke maakt het nostalgische plaat je compleet door te verschijnen in kledij die in de tijd dat de be roemde liedbundel verscheen al gemeen werd gedragen. Uit de ruim honderdvijftig lied jes van de bundel had de organi serende Stichting Vrienden Nieuwe Kerk de twintig bekend ste uitgekozen voor de samen zang. Wat minder bekende Hol landse liedjes werden ten geho re gebracht door solisten Willy Feijtel-Bout, Henk de Buck, Marlotte van 't Hoff en Dik de Koning. De organisatie heeft, bekent Ad- ri Koster van de vriendenstich ting, nog wel even in de rats ge zeten toen het nieuws over de schade aan de muren van de kerk naar buiten kwam. „Ja, dat was wel even schrikken. Maar de beschadigde stukken zijn allemaal keurig afgeschut en het kon toch gewoon door gaan." Het zangevenement in de Nieu we Kerk werd door naar schat ting honderd mensen bijge woond. Een tegenvaller voor de organisatie, die op het dubbele had gehoopt. „We hebben elke cent hard nodig nu met die scha de aan de muren", aldus Koster. Hij voegt er meteen aan toe dat de verhuur van de kerk goed loopt. „Ik denk dat we per jaar toch wel zo'n 175 evenementen in de kerk hebben." De Stich ting Vrienden van de Nieuwe Kerk telt momenteel 415 leden. Om dat aantal op te krikken, gaat binnenkort een ledenwerf actie van start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31