dGEBR. DOMINICUS BV EB <3» UV maandag 16 oktober 2006 swblO Overleden Waartoe ben ik op aarde Intens verdrietig delen wij u mede dat, na een goed leven met gezin, familie en heel veel vrienden, is overleden Johannes Lambertus Maria Mandos - Jan Bart - 3 februari 1949 13 oktober2006 Voorzitter College van Bestuur Hogeschool Zeeland Oud-burgemeester Gemeente Borsele Oud-wethouder Gemeente Delft Jan Bart was een gepassioneerd bestuurder met grote overtuiging dat te moeten doen vanuit het gedachtegoed van zijn partij, het CDA. Als echtgenoot en kinderen verliezen wij een man en vader die naast zijn vele werkzaamheden liefdevol voor ons heeft gezorgd. Voor altijd in ons hoofd, voor altijd in ons hart. Thea Mandos-Serlie Annette en Arno Strandloperstraat 14 4451 DD Heinkenszand Gelegenheid tot afscheid nemen, dinsdag 17 en woensdag 18 oktober van 19.00 tot 21.00 uur in de parochiekerk van de H. Blasius, aan de Kerkdreef te Heinkenszand. De uitvaartdienst zal voor familie en genodigden worden gehouden donderdag 19 oktober om 13.30 uur in de parochiekerk te Heinkenszand, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de r.-k. begraafplaats achter de kerk. Belangstellenden kunnen de dienst bijwonen in Congrescentrum 'De Stenge', Stengeplein 1 te HeinkenSzand. Na de begrafenis is er in Congrescentrum 'De Stenge' gelegenheid tot condoleren. Wij zijn heel verdrietig nu Jan Bart Mandos is gestorven. Jan Bart was le vice-voorzitter van het CDA. Jan Bart was een levendig mens, energiek, immer open voor vernieuwing, alert, nieuwsgierig en zeer betrokken bij de partij en haar leden. Op diverse niveaus- landelijk en lokaal- heeft hij zich ten volle ingezet voor de christen-democratie. Zijn enthousiasme,vemieuwingsgezindheid en bijzonde re humor maakten hem tot een markant bestuurder maar bovenal een zeer geliefde collega. Met hem verliezen wij een christen-democraat in hart en nieren en een lief, betrokken mens. Wij zullen hem heel erg missen. We wensen Thea, Annette en Louise Gods kracht toe bij het verwerken van dit grote verlies. Het Dagelijks Bestuur van het CDA Marja van Bijsterveldt (voorzitter) Lianne Dekker (2e vice-voorzitter) Henk Bleker (secretaris) Jan Kees de Jager (penningmeester) Brigit van Haaften Ronald Migo Politiek leider CDA Jan Peter Balkenende Fractievoorzitter CDA fractie Tweede Kamer Maxime Verhagen Fractievoorzitter CDA fractie Eerste Kamer Jos Werner Voorzitter CDA delegatie Europees Parlement Camiel Eurlings Wij zijn diep getroffen door het overlijden van Jan Bart Mandos Met veel inzet en wilskracht heeft Jan Bart als lid. van het CDA de publieke zaak op meerdere plaatsen gediend. Vooral de laatste jaren heeft hij als eerste vice-voor zitter van het landelijk CDA zijn beste krachten ge geven aan de christen-democratie, die hem zo na aan het hart lag. Wij wensen Thea en de kinderen veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. Bestuur CD A-Zeeland Zeeuwse CD A-Statenfractie Lous Coppoolse Kees van Beveren Bedroefd hebben we kennis genomen van het veel te vroege overlijden van een markant en veelzijdig bestuurder Jan Bart Mandos We zullen ons hem vooral herinneren als een ver nieuwend burgemeester en richtinggevend CDA-er. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en dochters en we wensen hun sterkte bij het verwerken van dit verlies. Bestuur en fractie CDA, gemeente Borsele Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze zeer gewaardeerde voor zitter en collega Ir. J.L.M. (Jan Bart) Mandos Met zijn heengaan verliezen wij onze visionaire leider die veel passie had voor de ontwikkeling van het talent van onze studenten. Hij zag de professie van onze medewerk(st)ers als basis voor het hoog waardig onderwijs dat de Hogeschool Zeeland wil geven. Wij hebben zijn strijd met grote bewondering van dichtbij meegemaakt. Wij wensen Thea, Annette en Louise alle kracht en steun toe in de dagen die komen. Ir. Adri de Buck, lid College van Bestuur Mr. Rien de Klerk, secretaris Nelleke Jeremiasse-Platschorre, secretaresse Vlissingen, 13 oktober 2006 En de toekomst voor Jan Bart Mandos? "Ik ben niet zo'n planner. Ik heb het nu goed naar mijn zin. Er ligt nog voldoende uitdaging. Daarna zien we wel weer." (citaat uit interview met ir. J.L.M. Mandos) Met droefheid hebben wij het bericht ontvangen dat is overleden Ir. J.L.M. (Jan Bart) Mandos voorzitter College van Bestuur van Hogeschool Zeeland Jan Bart, die sinds 2002 bestuursvoorzitter was van onze hogeschool, had de uitdaging opgepakt om samen met medewerk(st)ers en studenten te werken aan hoogwaardig onderwijs. Hij wenste een hoge school te realiseren waar een goede sfeer heerst met veel openheid; een hogeschool waar studenten actief en interactief met hun studie bezig kunnen zijn. Jan Bart zal in onze herinnering blijven voortbestaan als een actief en betrokken mens. Wij wensen Thea, Annette en Louise alle kracht en steun toe. Namens alle studenten en medewerk(st)ers van Hogeschool Zeeland Vlissingen, 13 oktober 2006 Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Ir. J.L.M. (Jan Bart) Mandos voorzitter College van Bestuur van Hogeschool Zeeland Jan Bart was sinds 2002 bestuursvoorzitter en zal in onze herinnering blijven voortbestaan als een man die blijk gaf van grote betrokkenheid bij de Hoge school Zeeland. Hij was een eigenzinnig bestuurder die regelmatig interessante bijdragen leverde aan discussies in de Zeeuwse samenleving. Wij wensen Thea, Annette en Louise alle kracht en steun toe. Namens de leden van de Raad van Toezicht van Hogeschool Zeeland Drs. H. Simons, voorzitter Vlissingen, 13 oktober 2006 Tot het laatst toe actief en betrokken. Net zoals hij dat bij anderen zo graag zag. Nu is hij overleden Jan Bart Mandos voorzitter van het College van Bestuur van Hogeschool Zeeland Hij blijft in onze herinnering als een aimabel mens. Wij wensen zijn familie en vrienden sterkte toe bij het verwerken van dit verlies. De medezeggenschapsraad, de Hogeschoolraad van Hogeschool Zeeland Vlissingen, 13 oktober 2006 Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Ir. J.L.M. Mandos Voorzitter College van Bestuur van de Hogeschool Zeeland Wij zullen zijn betrokkenheid en inzet voor het onderwijs in Zeeland missen. Namens bestuur, directie en medewerkers Nehalennia SSG te Middelburg drs. L.K. de Kraker, rector Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het over lijden van ir. J.L.M. (Jan Bart) Mandos Voorzitter Raad van Commissarissen TWZ Met zijn betrokkenheid en enthousiasme voor studenten heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan onze organisatie. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en familie veel sterkte en kracht toe om dit verlies te verwerken. Directie en Raad van Commissarissen TWZ, Sil Wielemaker Bram Maljaars Adri de Buck Diep getroffen zijn wij door het overlijden van Jan Bart Mandos voorzitter van het College van Bestuur van de Hogeschool Zeeland en oud-burgemeester van de gemeente Borsele Zeeland verliest een bestuurder die met visie en kracht vernieuwing tot stand wilde en wist te brengen. Als integer bestuurder met een uitdagende persoonlijkheid en een hem kenmerkend gevoel voor humor wist hij anderen te overtuigen. Wij wensen zijn vrouw en de kinderen de kracht om dit grote verlies te dragen. Het college van gedeputeerde staten van Zeeland, Wim van Gelder Viek Verduit Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van Ir. J.L.M. Mandos Jan Bart zal in onze herinnering blijven als gewaar deerd en inspirerend bestuurder. Wij wensen Thea en de kinderen zeer veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. Bestuur, fractie en wethouder WD Borsele Met grote verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer Ir. J.L.M. Mandos Jan Bart was in de periode van 1 april 1990 tot 1 januari 2002 burgemeester van de gemeente Borsele. Een periode waarin hij zeer veel voor de gemeente en haar omgeving heeft betekend. Zijn tomeloze inzet voor alles en iedereen die hij tot dienst kon zijn, zijn creativiteit, zijn humor, zijn spontaniteit en zijn warme belangstelling voor mensen, zullen ons in herinnering blijven. In deze verdrietige tijd gaan onze gedachten vooral uit naar zijn familie. Wij wensen Thea, Annette en Louise, veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. Namens alle medewerkers en het college van B W van de gemeente Borsele, E.J. Gelok, burgemeester P. Katsman, secretaris Met ontsteltenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer Ir. J.L.M. Mandos Jan Bart was van 1 april 1990 tot 1 januari 2002 burgemeester van de gemeente Borsele, tevens voor zitter van de gemeenteraad. Wij zien terug op een periode, waarin Jan Bart met kennis van zaken, veel enthousiasme en met een bij zonder goed politiek invoelingsvermogen de gemeenteraad heeft geleid en ondersteund. Na zijn vertrek als burgemeester van Borsele is Jan Bart uiterst betrokken gebleven bij ideeën en ont wikkelingen die Zeeland en ook Borsele raakten. Wij wensen Thea, Annette en Louise, veel sterkte toe bij het verwerken van dit grote verlies. Namens de leden van de gemeenteraad van Borsele E.J. Gelok, burgemeester K. van Poppel, griffier Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het veel te vroege overlijden van Jan Bart Mandos De heer Mandos was namens de Hogeschool Zeeland lid van de raad van toezicht van het COB. Daarnaast kenden wij hem als de enthousiaste en inspirerende voorzitter van de pas ingestelde Commissie Tunnelveiligheid. Zijn bestuurlijk inzicht en subtiele humor kenmerkten hem tot in de laatste momenten waarin wij hem nog mochten ontmoeten. Met hem verliezen wij een mens die met zijn nuchtere kijk steeds weer de kern van de zaak wist te benoemen. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw Thea, zijn kinderen en verdere familie. Raad van Toezicht, Bestuur, Directie en medewerkers Centrum Ondergronds Bouwen - COB Met verdriet hebben we kennisgenomen van het overlijden van Jan Bart Mandos voorzitter van de Commissie Tunnelveiligheid We verliezen in hem een deskundig voorzitter en een bijzonder sympathieke en intens levende mens. Wij wensen zijn familie en allen die hem dierbaar waren veel sterkte. Commissie Tunnelveiligheid Jan van Belzen, waarnemend voorzitter Hans Broekhuizen Henk Oud Pieter van der Toorn Jan Stuifmeel Pien Balk-deWit Arie Bras Frans Greven Rob Houben Wim Janssen Arie Jan Arbouw Inge van Berkel Karolijn van Ginneken Brigitte Schulte Wij zijn diep geraakt door het overlijden van Jan Bart Mandos echtgenoot van Thea, ons medebestuurslid Wij wensen haar en de kinderen Gods troost toe. Heinkenszand, 14 oktober 2006 Het bestuur van de H. Blasiusparochie Wim Mulder, vice-voorzitter Andries Lamper, secretaris Niet belangrijk is de weg die je gaat, maar wel het spoor dat je achter laat. Heden bereikte ons het droeve bericht van het over lijden van dhr. Jan Bart Mandos Dankbaar zien we terug op de periode dat hij voor zitter was van de Interparochiële Vereniging "de Bevelanden en Schouwen-Duiveland". Bewogen en met grote betrokkenheid heeft hij zich ingezet voor de toekomst van de 8 katholieke parochies. Namens het pastorale team, de emeriti, het bestuur en de algemene ledenvergadering van de IPV en alle parochianen, wens ik Thea, Annette, Arno en Louise veel sterkte toe om dit zware verlies te dragen. Drs. A.M.A. Schenk voorzitter IPV Met verslagenheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze ex-burgemeester Jan Bart Mandos Wij zulen zijn inzet voor de jeugdsoos nooit vergeten. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en verdere familie veel sterkte met het grote verlies. Bestuur, vrijwilligers en jeugd Jeugdsoos Chaperon 's Gravenpolder Met diepe ontsteltenis hebben wij kennisgenomen van het plotseling overlijden van onze Lions-vriend Ir. Jan Bart Mandos Ons medeleven gaat uit naar Thea en de kinderen. Lions club Kapelle de Bevelanden Bestuur, medewerkers en vrijwilligers van de Stich ting Zeeuwse Schaapskudde hebben met leedwezen kennisgenomen van het overlijden van hun oud voorzitter, de heer Ir. J.L.M. Mandos Wij verliezen in hem een groot bestuurder. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en verdere familie veel sterkte bij dit veel te vroege afscheid. E.J. Gelok, voorzitter C.R. Verbeek, secretaris Intens verdrietig zijn wij door het overlijden van onze goede vriend Jan Bart Mandos Wij verliezen in hem een briljant en humoristisch persoon en zullen hem zeer missen. Thea, Annette en Arno, Louise wij zullen er zijn voor jullie. Frans en Jeanne Esser Marieke Jaap Daan en Willemijn the undiscover'd country from whose bourn no traveller returns Hamlet, Shakespeare Onze lieve Peter, die de laatste jaren veel beproevingen moedig heeft doorstaan, is na een korte opname in het Ziekenhuis Walcheren rus tig overleden. Wij zijn diep bedroefd. Pieter Christiaan Willem Louisse 23 september 1937 f 14 oktober 2006 Middelburg: Erik de Vries Middelburg: Cokkie Laport-Louisse Bram Laport Surrey BC, Canada: Jenny Rietel-Louisse Neven en nichten Peter is thuis opgebaard. Bezoek is welkom op dins dag 17 oktober van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Voorafgaand aan de begrafenis is er op donderdag 19 oktober om 14.00 uur een herdenkingsbijeen komst in de aula van de Algemene begraafplaats te Middelburg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid om el kaar te ontmoeten in hotel Arneville, Klovenierzaal, Buitenruststraat 22, Middelburg. Herengracht 62,4331 PX Middelburg Gij zijtzo diep vertrouwd met mij: wie weet mijn wegen zoals Gij? Gij kent mijn leven woord voorwoord, Gij hebt mij voor ik spreek gehoord. Ja overal, op al mijn wegen en altijd weer komt Gij mij tegen. Psalm 139:2 Dankbaar voor alle goede zorg en liefde die wij van haar mochten ontvangen, moeten wij onverwachts afscheid nemen van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Janna Geertrui Brokking-Snoodijk -Janny - 14 september 1928 14 oktober 2006 Arie Brokking Marina en Arie Matthijs, Merijn en Frank Marijn, Eric, Anoek Lida Aben Yda Ank, Evy Peteren Berit Christoffer, Alexander Gerrie en Thijs Nanda en Joerie Nienke Vrijdomweg 8,4382 BB Vlissingen Janny is thuis. Er is daar gelegenheid tot afscheid nemen op dinsdag 17 oktobervan 15.00tot16.00 uur. De afscheidsdienst zal worden gehouden op woensdag 18 oktober om 13.00 uur in de St. Jacobskerkaan de Oude Marktte Vlissingen. Aansluitend zullen we haar begraven om 14.30 uur op de Algemene Begraafplaats te Vlissingen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in het uitvaartcentrum Monuta "De Voor zorg", Industrieweg 20 te Vlissingen. Ons altijd actieve en loyale ere-lid, de heer Kees Mulder zal samen met Joris ons tennispark De Veste niet meer bezoeken. Wij zullen zijn markante persoonlijkheid missen. Leden en Bestuur van Tennisvereniging MLTC "Veilig in Jezus' armen" Dankbaar dat zij voor een lijden bespaard is gebleven, geven wij u kennis dat zacht en kalm is heengegaan onze lieve moederen oma Christina Oele-Glas sinds 19 januari 1975 weduwe van Johannes Oele in de gezegende leeftijd van 97 jaar. Kapelle: L.C. Oele (in herinnering) Q. Oele-Tholenaar J.Oele L.P. Oele-Lokerse B. Oele J.A. Oele-Leijs J. Joosse-Oele A. Joosse Klein-, achter- en achterachterkleinkinderen Kapelle, 13 oktober 2006 Zorgcentrum "Cederhof1 (unit) Correspondentieadres: familie B. Oele, Vroonlandseweg 27,4421 BW Kapelle Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van zorgcentrum "Cederhof' voor de liefdevolle en intense verzorging. De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal worden gehouden op woensdag 18 oktober om 13.00 uur in rouwcentrum Peter Butler, Maalstede late Kapelle. Vooraf aan deze dienst is er vanaf 12,30 uur gelegenheid tot afscheid nemen aldaar, De begrafenis zal om 14,00 uur plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Kapelle, Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in voornoemd rouwcentrum. SPECIALIST IN GEDENKSTENEN ONTWERPEN OOK IN UNIEKE COMBINATIES n MET STEEN, GLAS, RVS Open: Di t/m Vrij: 08.00 -17.30 Za: 09.00 -16.00 Westkapelle: Oude Zandweg 2 www.dominicus.nl Goes: Verrijn Stuartweg 2 www.artemotions.nl Een ding heb ik van den HEERE begeerd dat zal ik zoeken: dat ik al de dagen mijns levens mocht wonen in het huis des HEEREN om de liefelijkheid des HEEREN te aanschouwen en te onderzoeken in Zijn tempel. Psalm 27:4 Met diepe droefheid, maar ook in dankbaarheid terugdenkend aan hetgeen zij voor ons hee betekend, delen wij u mee dat door de Heere uit oi.„ midden is weggenomen mijn innig geliefde vrouwen onze lieve, zorgzame moeder en oma Leuntje Wattel-de Visser echtgenote van Jacob Wattel in de leeftijd van 82 jaar. VeereJ. Wattel Dirksland: Hannie en Rinus Koppejan-Wattel Heieen en Jan Jan, Anne, Lisa, Rens Marieke Arjan en Marieke Jaap en Ada Joost Papendrecht: André en Janneke Wattel-Blom Jaap en Mirjam Emily Bertine en Peter Arend en Lenette Leonie en Geert Andrea Onze dank gaat uit naar het personeel van Zorgcentrum Nieuw Sandenburgh voor de liefdevolle verzorging Veere, 14 oktober 2006 Zorgcentrum Nieuw Sandenburgh Correspondentieadres: A.J. Wattel Appeldreef 91 3355 AB Papendrecht Woensdag 18 oktober zal D.V. een rouwdienst gehouden worden in de Saronkerk, Noordweg 34 te Oostkapelle om 13.30 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats te Öostkapelle om 14.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de Saronkerk. Geen bloemen "De HEERE is mijn Herder, mij zal niets ontbreken' Psalm 23lb Bedroefd geven wij u kennis dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen onze innig geliefde en zeer zorgzame oudste zuster, schoonzuster en tante Leuntje de Visser echtgenote van Jacob Wattel in de leeftijd van 82 jaar. Zij heeft veel voor ons betekend en wij zullen haar erg missen. Sterke de Heere ons in dit grote verlies. Velp:C. de Visser N.H. de Visser-van Peet Oostkapelle: Joh. de Visser t (in herinnering) Papendrecht: M. Paauwe-de Visser M. Paauwe Kruiningen: T. Cok-de Visser B.Cok Oostkapelle: J. de Visser E. de Visser-de Visser Domburg: D. Warners-de Visser W. Warners t (in herinnering) Aagtekerke: J. de Visser A. van Grootheest Kruiningen: A. Scheurwater-de Visser J. Scheurwater Oostkapelle: A. de Visser Serooskerke (Wr): B. de Visser P.W. de Visser-Huybregtse 's Gravenzande: B.W.A. Harteveld-de Visser A. Harteveld St. Laurens: L. Hoogerheijde-de Visser K. Hoogerheijde Oostkapelle: S. de Visser Oostkapelle: C. Zwemer-de Visser J. Zwemer Oostkapelle: M. Dekker-de Visser K. Dekker Neven en nichten Oostkapelle, 14 oktober 2006 Dankbetuiging Het is helaas voor ons onmogelijk om een ieder persoonlijk te bedanken door de zeer vele blijken van medeleven en belangstelling die wij mochten ontvangen na het overlijden van Joke van Stee Of het nu was met een bezoek, bloemengroet, telefoontje, een kaart of aanwezigheid tijdens de uitvaart, wij willen u hiervoor heel, heel hartelijk bedanken. Het is Fijn te weten hoe gewaardeerd zij werd tijdens haar leven, hoe geliefd zij was, te voelen al deze vriendschap, is voor ons een grote steun en troost. Wij vinden geen woorden om te zeggen hoe erg wij jou missen, allemaal Het diepste gevoel is moeilijk uit te leggen het hart spreekt een niet te spreken taal Dit sterven is zo moeilijk te verwerken jouw leven was ons zoveel waard Het liefste wat wij hadden blijft in ons hart bewaard Rinus en Toos Oma Jos en Marleen Sam Marleen en Ronny Sylvana Nelleke en Roelof Marcel en Petra Vince, Lisa en Sanne Voor een zorgzame begeleiding Uitvaartzorgcentrum De Bevelanden j.C. Hoekman Geldelqozepad 20,4463 Aj Goes (0113) 227525 Vestigingen te Goes, Kapelle, Wemeldlnge, Colijnsplaat en 's-Gravenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 28